Jak se zbavit viscerálního tuku na břiše muže a ženy.Cvičení a jiné způsoby

0) Viscerální tuk (z lat. "Viscera" - viscera) je koncentrován uvnitř břišní dutiny kolem různých orgánů.Jeho použití jako záložního zdroje energie, překážka pro negativní vnější vlivy, zranění závisí na určitých normách jeho hromadění v těle.

Jaký je rozdíl mezi viscerálním tukem a subkutánním tukem.Co je viscerální tuk

Vlastností viscerálního tuku je jeho ukládání hluboko uvnitř tenkých serózních membrán, tzv.filmy, které pokrývají celou dutinu.Chrání játra, žaludek, žlučník, tlusté střevo, ledviny, genitálie před vnějším mechanickým poškozením.Spolu s ochrannou funkcí je také „rezervou“ energie.

Jeho nadbytek však aktivuje produkci hormonů na úkor metabolismu.

Viscerální tuk má přijatelnou míru až 15% z celkového objemu buněk tělesného tuku. Jeho nadbytek vede k narušení funkcí vnitřních orgánů, vzhledu vystupujícího břicha.

K tomu dochází v důsledku tohoto typu tuků blokujících průtok krve a lymfy, tvorbu kyslíkové nerovnováhy, dušnost a výskyt syndromů spánkové apnoe.Přebytečné vnitřnosti jsou zdraví škodlivé a nelze je chirurgicky odstranit.

Jak stanovit procento viscerálního tuku na břiše

Nejpřesnějším měřením rychlosti viscerálního tuku je vyšetření pomocí moderního vybavení na klinice.Předběžné měření lze provést doma.Za tímto účelem změřte pokrytí pasu, boků a poté vypočítejte koeficient odchylky od optimaúroveň.To se děje dělením indikátoru pasu obvodem boků.

Například s objemem kyčle 100 cm a pasem 74 cm bude toto číslo 0,74.

Shoda jejich objemů s obecně přijímanými parametry na základě výšky, hmotnosti, věku ukazuje na zcela bezpečnou situaci.V případě přebytku, narušení proporcí těla, výčnělku břicha mluvíme o potřebě spálit vnitřní tuk kvůli revizi životního stylu.

Jaké procento viscerálního tuku se považuje za normální u žen a mužů

V průměru 10% všech tukových depozit je obsazeno viscerálními a 90% subkutánními buňkami. Tato norma se může lišit v závislosti na individuálním typu těla, věku člověka, jeho genetice, stupni aktivity, stravě.Důležitým faktorem je také pohlaví.

Podle odborníků je asi 9% mužů s obvodem pasu 90–94 cm a 13–15% žen s rozpětím pasu nejvýše 80 cm důkazem bezpečného minima jeho obsahu.Překročení těchto parametrů dává důvod k zahájení boje proti této odchylce.

Je třeba poznamenat, že ženy jsou velmi náchylné ke vzniku celulitidy, ale v menší míře - k vnitřní tukové vrstvě.

Na rozdíl od žen jsou muži náchylní k intenzivnímu znečištění vnitřních orgánů tukem.Situaci může zhoršit vášeň pro pivo, která negativně ovlivňuje hormonální procesy.A to zase vyvolává sexuální impotenci, neplodnost.

Je důležité si uvědomit, že nadbytek a nedostatek vnitřní tukové vrstvy jsou pro tělo stejně škodlivé .Dodržování normálních proporcí, bez ohledu na pohlaví, vám umožní vstřebávat vitamíny, syntetizovat hormony, budovat nové buňky, podporovat reprodukční funkce.

Proč se viscerální tuk ukládá na žaludek.Důvody

Důvody zahrnují:

 • Potravinová nerovnováha.
 • Nečinnost životního stylu.
 • Vysoký příjem kalorií, což vede k odložení viscerálního ,spíše než subkutánního tuku.
 • Genetická predispozice k chorobám, které způsobují tvorbu tuku.
 • Stresové situace způsobující negativní emoce, intenzivní uvolňování adrenalinu a kortizolu a zastavení produkce hormonů.
 • Chronický denní nedostatek spánku kratší než 7 hodin, oslabení odolnosti vůči stresu, zotavení těla.
 • Špatné návyky (kouření, alkohol atd.).Závislost na alkoholu pomáhá zvyšovat chuť k jídlu, snižuje metabolismus a kalorie v něm obsažené se hromadí v břiše.
 • Změny související s věkem.

Účinné metody spalování viscerálního tuku v žaludku

Standardní metody používané pro hubnutí jsou přijatelné pro normalizaci tělesného tuku, konkrétně:

 • Soulad s dietou, dny půstu.To neznamená omezení množství jídla, ale jeho rovnováhu a stanovení denního příjmu kalorií300 jednotek pro ženy a 500 jednotek pro muže.
 • Zbavit se špatných návyků (kouření, alkohol).
 • Intenzivní metody spotřeby energie: chůze, běh na místě, plavání, speciální gymnastika, kulturistika, aerobik atd.
  Účinnost těchto metod potvrzuje mnoho odborníků.Konkrétně americký vědec Dr. Klein dospěl k závěru, že strava a cvičení vytlačují vnitřnosti dvakrát rychleji než subkutánně.

  Cvičení pro spalování viscerálního tuku na břiše doma

  Provádění fyzických cvičení doma vám umožňuje vést třídy denně ve vhodném čase, aniž by se museli vydávat do posilovny.To platí také pro nutnost tréninku před jídlem (ráno nebo jindy 1,5 hodiny po jídle).Toto pořadí umožňuje tělu používat přesně vnitřní vrstvy tuku.

  Důležitou podmínkou účinnosti domácích úkolů je sestavení individuálního programu přijatelného souboru cvičení ve spojení s trenérem, ošetřujícím lékařem.Z různých domácích cvičení pro spalování vnitřního tuku lze použít nejdostupnější, a to:

  Popruh pro spalování tuků na břiše

  Toto klasické cvičení poskytuje statické břišní svaly statickouzatížení.

  Provádí se v poloze na zádech s důrazem (jako během pushupů) po dobu, kterou lze udržet.Zpočátku to může být asi 30 sekund, a pak -postupně roste.Zde jsou povoleny různé možnosti umístění těla: na boku /loktech, se zvednutou nohou /paží atd.

  Cvičení na dolním břiše

  Když jsou vykonávána, je zpracována přímka,šikmé, dolní břišní svaly.

  Komplex se může skládat z takových cvičení, z nichž každé se provádí 20krát:

  • Vezměte výchozí polohu: lehněte si rovně, položte ruce za hlavu a mírně natáhněte si narovnanou.nohy.Poté při výdechu zvedněte nohy s patami nataženými dopředu k hlavě zvednuté rameny a znovu zaujměte výchozí polohu.
  • Ve vzpřímené poloze na boku zvedněte ponožky nahoru a provádějte kliky s paralelním zvedáním hlavy s rukama sepnutými za ní (výdech při zvedání nohou).
  • „Akordeon“: sedět s důrazem na záda rukama, zvedat nohy se současným natahováním /ohýbáním kolen.Při narovnání nohou vydechněte.

  Tato cvičení musí být prováděna třikrát týdně v kombinaci s protahováním a kardiogramem.Tato studie dělá pevný dolní břišní sval pružnější a pružnější.

  Boční cvičení

  Plnění:

  • Když ležíte na zádech s rukama za hlavouZvedněte tělo 20krát, zatímco přitahujete kolena k hrudi a paty k hýždí.V tomto případě musí být žaludek silně zatažen.Poté narovnejte jednu nohu a nechte ji na váze a druhé koleno - vytáhněte paže k lokti z opačné strany, následuje střídání kolena a lokte.
  • Ležící na jeho straně mírně ohýbá kolena a pak „krouží“ tělo kolem své osy v opačném směru (když leží na levé straně - vpravo, vpravo - vlevo).Při výměně stran sáhejte rukama po patách, trhejte lopatky a kolena z podlahy.Tato pozice je držena po dobu nejméně 60 sekund.Násobnost cvičení je 20krát.
  • V počáteční poloze na zádech s ohnutými nohami střídavě házejte kolena a ruce, „kroucením“ těla, v opačných směrech.Toto cvičení se také provádí 20krát.

  Cvičení na horním břiše

  Zde je důležité věnovat zvláštní pozornost dechovým cvičením, která podporují jemnou masáž vnitřních orgánů břišní dutiny.Takové krátké třídy mohou být zahrnuty do vaší rutiny a opakovaně prováděny každý den při zachování dalších zatížení.

  Nejdostupnějšími cviky pro domácí úkoly mohou být taková cvičení, jako:

  • Ležící s ohnutými koleny a rukama za hlavou, pomalu odtrhujte tělo z podlahy.V tomto případě je nutné lokty zatáhnout 20krát ke kolenům.
  • Ze stejné výchozí polohy zvedněte ohnutá kolena a pokuste se je dosáhnout 40krát k loktům zraněným za hlavou rukou.
  • Postavte se a zjistěte abs, poté střídavě ohněte nohy a kolena přitiskněte co nejvíce k hrudi (každá 20krát).

  Vstřikování do břicha za účelem spalování tuků

  Podle odborníků lze „injekce krásy“ provádět pomocíprovedené procesy zdravého úbytku hmotnosti, přírůstku svalové hmoty a lokalizace tukových zásob.Ve skutečnosti s výraznou nadměrnou hmotností je vizuální účinek postupu méně patrný a může dokonce vést k tvorbě jám, depresí.

  Podávání léků pod kůži odpovídající oblasti se provádí pomocí tenkých jehel.Léčiva přispívají k aktivaci lipolytického procesu, tj. K rozkladu tuků na mastné kyseliny, které se pak odstraňují z této oblasti pomocí lymfatického a oběhového systému.To umožňuje redukovat tukovou vrstvu na 6 cm.

  Pokud jde o účinnost injekcí pro odstranění vnitřního tuku v žaludku, existují velmi protichůdné recenze.

  Koneckonců neničí tukové buňky, ale z těla odstraňují pouze cholesterol a zbytky buněčných membrán.Použití injekcí by mělo být kombinováno se stravou a cvičením.Existují také kontraindikace pro jejich použití, což znamená povinné jmenování takových injekcí lékaři.

  Japonská metoda odstraňování tuku z břicha dýcháním

  Tento systém vynalezl slavný japonský filmový herec Mike Riosuke a spočívá ve zvláštním rytmu inspirace /vypršení, jejich hloubce a střídání, zpoždění;blížící se pohyby břicha a hrudníku.

  Postup pro provádění dechových cvičení je následující:

  • zaujmout výchozí polohu s rovným hřbetem, spojeným nohami, položenými rameny a korunou hlavy natahovanou nahoru
  • ) krok vpřed s pravou nohou a váhouposunout tělo doleva a opravit;
  • dýchají 2 minuty na úkor „1, 2, 3“ oběma rukama zdviženými nahoru.Zhluboka se nadechněte nosem žaludkem a pomalu vydechujte, namáhejte tělo po dobu 7 sekund.Pak se uvolněte a pomalu spusťte ruce;
  • opakujte akci 3-4krát se střídavou změnou nohou

  K dosažení požadovaného výsledku musí být cvičení prováděno denně po dobu nejméně 3 měsíců.

  Pás pro spalování tuků na břiše

  Mezi různými možnostmi zařízení ve formě těsných skořepin přiléhajících k tělu v pase můžeme rozlišit model AbGymnic (USA).Tento pás - jakýsi elektrický stimulátor svalů aktivuje svalovou práci i bez lidského úsilí.

  Je vybaven 6 vestavěnými programy, od masáže po odstranění celulitidy, budování svalů.AbGymnic má během tréninku 10 úrovní zátěže, což pomáhá zlepšit krevní oběh, zvýšit svalový tonus, hladkou pokožku a úlevu od těla.

  Principem jeho práce je vyslat signál nervům, které stimulují fungování břišního svalového systému.

  Výsledné hluboké kontrakce trénují břišní svaly.Díky tomu se tuk spaluje bez dehydratace a dokonce i přísné stravy.Denní trénink s pásem 15 minut po dobu 1 měsíce pomáhá uvolňovat tělo z tuku do 5 kg v pase a boky. Náklady na pás činí 970 rublůmnoho modelů - až 5 000 rublů.

  Čerpání tuku z břicha.Cena operace k odstranění tuku

  Vakuové odsávání tuků (lipoxace) není léčebnou metodou, protože neovlivňuje příčiny jejich výskytu.Tato operace se používá pro chirurgické změny v povaze lokální akumulace tuku.Čerpání tuku z břicha se doporučuje u pacientů se střední akumulací do 40 let s elastickou pokožkou.

  Kromě tradičního vakuového sání subkutánního tuku kanyly se na klinikách používají malé typy liposukce pomocí malých řezů na kůži (až 2 cm).Podle odborníků a klientů se za nejméně traumatické považuje tradiční čerpání břišního tuku, injekční stříkačky a nádoru.

  Volba kterékoli z nich vyžaduje individuální přístup, schválení plastickými chirurgy specializovaných klinik s ohledem na možné kontraindikace.Náklady na operaci v každé zóně čerpání tuku se mohou lišit v závislosti na regionu nebo klinice (v průměru od 50 000 do 95 000 rublů).

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

  Výrobky, které spalují tuk na břiše a stranách

  ​​

  Seznam:

  1. Mléko a mléčné výrobkypotravinys nízkým obsahem tuku (s výjimkou plnotučného mléka) - obsahují protein, který aktivuje metabolismus.Také zvyšují hladinu hormonu, který pomáhá spalovat tuk.
  2. Zelenina : zelí, okurky, řepa, mrkev, paprika, luštěniny, ředkev černá.Vyznačují se vysokým obsahem vitamínů, stopovými prvky, nízkým obsahem kalorií.Mají vlastnost čištění těla toxinů, močopudný účinek.
  3. Ovoce : jablka, hrušky, citrusové plody, maliny, ananas, papája, mandle, ořechy, olivy.Nasyťte tělo vitamíny, zlepšete proces trávení, prodloužte pocit sytosti.
  4. Obiloviny(ovesné vločky, pohanka, rýže) - umožňují doplnit tělo snadno rozpustnou vlákninou.Dávají pocit sytosti, energie, což je zvláště důležité při fyzické námaze.
  5. Koření, koření : hořčice, křen, skořice, zázvor.Stimulujte sekreci žaludeční šťávy, spalování tukových buněk, zlepšujte činnost gastrointestinálního traktu.
  6. Červené víno- pomáhá rozkládat tuky a zpomaluje tvorbu nových ložisek.Denní norma je 50 - 100 g.
  7. Voda- obnovuje vodní rovnováhu v těle, odstraňuje z ní toxiny, zvyšuje spalování kalorií až o 30% a potlačuje hlad.
  8. Zelený čajje považován za mocného nepřítele tuků, účinného metabolického urychlovače, který umývá nejen podkožní, ale i vnitřní tuk.

  Strava pro spalování tuků v žaludku

  Následující jednoduchá pravidla pomáhají zbavit se tuku:

  1. ) Odmítnutí konzumovat „prázdné“ kalorie (mastná jídla, uzená masa, rychlé občerstvení, sladkosti, perlivá voda).
  2. Lehké „občerstvení“ může být pouze ve formě nízkotučného kyselého mlékavýrobky, ovoce (kromě banánů, hroznů).
  3. Dezert se používá pouze jako samostatné jídlo.
  4. Odmítnutí jídla 3-4 hodiny před nočním odpočinkem.

  Denní menu může být následující:

  • Snídaně : müsli s ovesnou kaší, sušené ovoce, kefír /jogurt /med;sendvič s minimálním množstvím oleje na chlebu z obilovin /otrub;neslazená káva nebo zelený čaj.
  • Oběd : čerstvý zeleninový salát;lehká polévka (ryba, zelenina);přírodní maso (hovězí steak), vařené pod tlakem na mírném uzavřeném ohni bez přidání tuku;čaj, ovoce.
  • Večeře : zeleninový salát, vařené ryby, ovoce, lehký dezert (na výběr).

  Většina stravy musí být zaměřena na ranní a obědní čas.Mezi těmito 3 jídly jsou povoleny „občerstvení“.

  Masáž tukem na břiše

  Masáž se používá v kombinaci s dietou a pravidelnými speciálními cvičeními.Zaměřuje se na drcení usazenin, zlepšení krevního oběhu v přední části břišní dutiny.Pravidelné provádění tohoto postupu navíc pomáhá eliminovat stagnující jevy v něm, normalizovat fungování střev a tónovat pokožku.

  Břišní tuk lze odstranit masáží.

  Existují různé techniky masáže břicha pro domácí použití: anticelulitida, oškubaná voda, med, používání lžic, plechovky (vakuum) atd.

  Všechny zahrnují předběžnou přípravu těla,vedený kurz, před aktivní fyzickou aktivitou.Každý druh se liší v nuancích, pokud jde o polohu těla (postavení, ležení), použití pomocných předmětů.

  Samostatně můžeme označit staroslovanskou masáž ruské školy viscerální terapie.

  Tato technika je zaměřena na odstranění křečí, lymfatických a žilních stáz.Spočívá v manuálním tlaku specialisty na vnitřní orgány v břiše (přední stěnou).Účinnost těchto manipulací spočívá v tom, že brání tvorbě vnitřních orgánů obnovením jejich funkcí.

  Rozptylující mýty o lécích na břišní tuk:

  Pomáhá speciální krém na spalování břišního tuku?

  Účelem krémů na spalování tuků je „zahřát“ problémové oblasti těla, odstranit přebytečnou vlhkost a zvýšit pocení.Díky tomu se zde zrychluje krevní oběh, výživa mikro a makroprvky, neutralizují se jedy a toxiny.

  Použití krémů však nesouvisí s dietou, cvičením a nepřináší požadované výsledky.Účinnější je jejich použití při přípravě na masáž, aby se ovlivnily podkožní vrstvy tuku.

  Pomáhá jód břišní tuk?

  Metabolická porucha lipidů přímo souvisí s tvorbou nadbytečného tuku.A jód má pozitivní vliv na aktivaci metabolických procesů.Zde je však důležité, aby se neléčeli sami, ale aby se stanovila správná metodapoužití s ​​pomocí odborníků.

  Mnoho lidí si myslí, že aplikace jódové mřížky na tělo je jednoduchým způsobem spalování tuků.Podle odborníků je však vnější účinek jodu neúčinný a v některých případech dokonce nebezpečný.Může to být způsobeno individuální nesnášenlivostí, onemocněním endokrinního systému atd.

  Je vhodnější ovlivnit vnitřní tělesný tuk zahrnutím produktů obsahujících jód (mořské plody, zeleninu, vodu, ovoce) do stravy a přechodem na vhodnou stravu.

  Mohu odstranit tuk ze žaludku sodou?

  Účinnost spalování tuků je způsobena správným výběrem způsobu použití sodovky.Nejpřijatelnější jsou sodové koupele, zábaly.Realizovatelnost sody uvnitř z pohledu lékařů je velmi pochybná.Zde byste měli být obzvláště opatrní, zejména ti, kteří mají problémy s gastrointestinálním traktem.

  Samoléčení může způsobit vnitřní popáleniny, otravu, krvácení atd.

  Je důležité si uvědomit, že některá z možností zahrnuje konzultaci s lékařem a komplexní kombinaci s jinými činnostmi (strava, cvičení, masáže atd.).

  Jak odstranit tuk související s věkem z břicha

  Tvorba nadměrného viscerálního tuku po 40 letech je způsobena nástupem menopauzy, hormonálních změn, negativních emocí a zpomalením metabolických procesů.Může to být také důsledek celkového zdraví,strava, životní styl.Chcete-li se zbavit tělesného tuku souvisejícího s věkem, je nutné vyvinout individuální soubor opatření.

  Musí být dohodnuto s ošetřujícím lékařem a musí obsahovat následující:

  • strava a dieta;
  • očištění těla od "toxinů";
  • gymnastika, masáže s důrazem na břišní svaly, pas;
  • proveditelná fyzická aktivita;
  • dobrý spánek a odpočinek.

  Proč tuk z mého žaludku nezmizí?

  Důvody uchování tuku na břiše mohou být chybějící integrovaný přístup, nepravidelné stravovací návyky, nejednotné cvičení atd.

  Mezi nejtypičtější „selhání“ při provádění činnostíbýt takový:

  • nadměrné jídlo v noci;
  • nepravidelnost silového tréninku, vyhýbání se srdeční zátěži;
  • nedodržování diety, stravy;
  • sedavý životní styl;
  • nedostatek spánku;
  • pravidelnost konzumace alkoholu.

  Viscerální tuk je jev charakteristický pro jakýkoli věk a pohlaví.Normalizace jeho specifické gravitace vyžaduje sílu vůle, důslednost a vytrvalost.

  Video o tom, jak se zbavit viscerálního tuku břicha

  Viscerální tuk, jak se zbavit břicha, viz videoklip:

  Jak se zbavit viscerálního tuku, viz videoklip: