Jak se zbavit růžovky na obličeji v kabině, lidových léčivých přípravcích, mastech, maskách

Jedním z běžných problémů v oblasti kosmetologie jsou viditelné cévy nebo růžovka.Ovlivňuje exponované oblasti obličeje, krku a dekoltu.Vyskytuje se hlavně u žen ve věku 20 let.Poměr žen k mužům je 3: 5.

Včasné odstranění příčin růžovky a dopad na patologické vaskulární léze vede k viditelnému výsledku, který pomáhá zlepšit vzhled a zvýšit sebeúctu.

Co je rosacea

Cuperóza je kosmetický defekt povrchových vrstev kůže, ke kterému dochází v důsledku přetrvávající expanze a zvýšené křehkosti stěn krevních cév.oběhové lůžko.

S progresí choroby kapiláry ztrácejí pružnost a schopnost stahovat se.Narušení průtoku krve přispívá ke stagnaci, která vede k nedostatečnému příjmu živin a kyslíku do buněk.

Cuperóza prochází čtyřmi fázemi vývoje:

 1. Fáze počátečních projevů.Schopnost krevních cév adekvátně reagovat na vnější faktory je snížena.Objevuje se pravidelnězarudnutí obličeje, které prochází nezávisle.V určitých oblastech pokožky obličeje jsou kapilární větve patrné, v množství ne více než 2 až 3 kusy.
 2. Zóna viditelných kapilár se rozšiřuje s jejich slučováním.Vytváří se vaskulární síť, která se podobá webu.Okolní kůže se nezmění.
 3. Kůže v postižené oblasti zčervená.Vaskulatura má zřetelné kontury se zřetelným červeným nebo namodralým nádechem.Průměr dilatačních nádob se zvětší na 2 mm.
 4. Rozsáhlé lícní léze představují rozptýlené ložiska zarudnutí a skvrny na bledé kůži způsobené spastickými cévami.Pavoučí žíly zabírají téměř celý povrch kůže.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukuli
Příčiny růžovky

Vaskulární poruchy u růžovky se vyskytují s dědičnou predispozicí u lidí s krásnou kůží, autoimunitními systémovými chorobami a vystavením agresivním faktorůmživotní prostředí.Působení vnějších podnětů je zesíleno na pozadí snížené imunity, hormonální nerovnováhy, doprovodné patologie srdce a ledvin.

Existuje souvislost mezi výskytem růžovky a těmito podmínkami:

 • psychoemocionální nestabilita, která vznikla proti stresu;
 • špatné návyky: kouření, pití alkoholu;
 • špatnějídlo s převahou ostrých, mastných, uzených potravin ve stravě;

 • prodloužené vystavení nízkým nebo vysokým teplotám, ultrafialovému záření;
 • porušení pravidel péče o pleť obličeje.

Příznaky růžovky

První projevy růžovky jsou zaznamenány ve věku 30–35 let.Pavoučí žíly jsou lokalizovány na špičce a křídlech nosu, na čele, lícních kostech, tvářích a bradě.Následně se rozšířením procesu do dekódované zóny ovlivní nové oblasti kůže.V počátečním stádiu růžovky se zvyšuje citlivost pokožky, zaznamenává se mírné svědění nebo mravenčení.

Kůže v postižené oblasti nabývá červeného odstínu bez jasného obrysu, stává se suchou a odlupuje se.

Epizody nástupu příznaků trvají 5 až 3 až 4 hodiny.Projděte samostatně, ve většině případů bez zanechání stopy.

Průběh procesu vede ke vzniku přetrvávajících červených skvrn, jednotlivých větví kapilár a plexů ve formě pavučiny.Na místech loupání se vytvářejí pigmentové skvrny.V důsledku stagnace v cévách je narušen trofismus tkání, kůže zaujme ochablý senilní vzhled se šedým nádechem.

Prevence růžovky

Odstranění příznaků růžovky na obličeji je zdlouhavý proces.Aby se předešlo vaskulárním poruchám, jsou přijata opatření, která zabrání rozvoji tohoto stavu.

Patří sem:

 • včasná detekce a léčba vnitřních choroborgány;
 • racionální a vyvážená výživa;
 • 77) dodržování pravidel nezávislé péče o pleť: odmítnutí peelingů a výrobků obsahujících alkohol, výběr kosmetiky podle typu pokožky;
 • omezení návštěv lázní, saun, solária;
 • se vzdává špatných návyků.

Způsoby léčby růžovky

Jak odstranit růžovky na obličeji - používá to hardwarové techniky, kosmetiku a alternativní léčebné zkušenosti.S jejich pomocí je možné zvýšit elasticitu krevních cév, odstranit poškozené kapiláry a zabránit vzniku kosmetických defektů a komplikací.

S laserem v kabině

Tento postup pomáhá zbavit se malých kapilárních větví a zviditelnit velké sítě, které zabírají velké plochy.Metoda je založena na působení laserového paprsku na poškozené cévy.Paprsek proniká povrchovými vrstvami kůže a dosahuje kapilár, zahřívá je a lepí.

Současně nejsou poškozeny okolní tkáně a v bodě kontaktu nejsou žádné jizvy nebo poruchy pigmentace.Postup je bezbolestný.Pacient cítí mírný pocit pálení nebo mravenčení.Pro usnadnění expozice laserem se používá předcházení popáleninám a omezování nepříjemných pocitů, používají se chladicí gely a zařízení s integrovaným chladicím systémem.

Bavlněné polštářky se umístí na oči a uzavřou se speciálními brýlemi.Po laserovém odstranění krevních cév dochází v místě expozice k mírnému zarudnutí, které zmizí během 3-4 hodin.Jedna relace laserové terapie trvá 5-20 minut. Účinek drobné škody se projeví po prvním řízení.

U běžných lézí se počet procedur zvyšuje na čtyři, s intervalem 2 týdnů.Obnova trvá 1 až 7 dní.Náklady na postup začínají od 500 rublů.pro 1 relaci s malými vadami (2-3 větve, 1 hvězdička) až do 30 000 rublů.pro celou tvář a výstřih.

Masti

Jak odstranit rosacea na obličeji - k tomu je nutné použít integrovaný přístup, jehož jednou ze složek jsou aktuální drogy.Mezi takové prostředky patří masti, které obnovují stěnu krevních cév, zvyšují její pružnost a zabraňují stázi krve.Účinek užívání drog se objevuje po 1-2 léčebných cyklech.

]
Lék Popis
Troxevasin Užívání léku pomáhá eliminovat zánět v ohnisku, zmírňuje otoky a snižuje propustnost kapilární stěny.Zvyšuje cévní tonus, zvyšuje hustotu a elasticitu stěny.

Rána a večer po dobu 1-1,5 měsíce vtírána do oblastí s poškozenými plavidly.

Heparinová mast Zlepšuje látkovou výměnu buněk a krevní mikrocirkulaci.Zabraňuje stagnaci a krevním sraženinám.Snižuje otok tkáně.

Naneste tenkou vrstvu na oblast žil pavouků a třel dvakrát denně.Platí 7 dní.

Venoruton Má protizánětlivé adecongestant akce.Obnovuje křehké cévy a posiluje jejich zeď.Zlepšuje krevní oběh a zabraňuje tvorbě mikrotrombi.

Ráno a večer se vrazil do lézí.Kurz je 1 měsíc.

Masky

Protikorupční masky jsou účinné pro kožní problémy způsobené vaskulárními poruchami.Viditelná vylepšení se projeví po 14–28 dnech používání.

K boji proti růžovce a jejím důsledkům použijte:

 1. Masková kůra - obsahuje výtažky z léčivých rostlin, éterických olejů a bahna.Má uklidňující a protizánětlivý účinek na pokožku.Aktivuje metabolismus a proces tvorby kolagenu v buňkách.Normalizuje tón kapilár a zlepšuje průtok krve.
 2. Maska se nanáší na očištěnou vlhkou pokožku obličeje a třením lehkými pohyby podél masáží po dobu 5 až 10 minut, poté se omývá.Procedura se provádí dvakrát týdně.
 3. Maska Perfect Algae Premium má přirozené složení rostlinných složek.Snižuje citlivost pokožky na vnější faktory.Zlepšuje průtok krve, posiluje stěny krevních cév.Zmírňuje otoky a zarudnutí.
 4. Po smíchání aktivních složek masky se na obličej nanese silná vrstva.Po 15-20 minutách se maska ​​omyje.Maska je určena k pravidelnému používání 1-2krát týdně.
 5. Biologická maska ​​č. 9 má komplexní účinek na vaskulární poruchy obličeje a dekoltu.Evensuje tón pleti, eliminujezarudnutí a loupání.Podporuje vyjasnění kapilárních větví a pavoučích žil.
 6. Používá se na dušenou a drhlou pokožku obličeje podél masážních linií po dobu 20 minut.Aplikuje se 1-2krát týdně.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Alternativní metody

Jak odstranit rosacea na obličeji - pomocí metod alternativní medicíny, které mají regenerační účinek na stěny krevních cév.

Nemají žádné vedlejší účinky, pokud neexistuje individuální nesnášenlivost s konkrétní látkou.Přípravky proti rosacea se připravují ve formě masek, pleťových vod, smícháním několika složek a používají se čerstvé.

Recepty:

 1. Bramborová maska ​​ - má vazokonstrikční účinek, zjemňuje a dodává pokožce tón.K přípravě masky se odeberou 1-2 strouhané brambory a nastrouhají se.Šťáva se nechá odtéct a na obličej se nanese silná hmota a nechá se 20 minut.Přihlaste se jednou týdně.
 2. Berry maska ​​ - sestává ze tří složek: rakytníku, brusinky a maliny.Chcete-li, aby maska ​​silná a ne kapat, přidejte 1 lžička.ŠkrobBobule v množství 3–4 ks se rozemele a smísí se škrobem.Naneste na pokožku po dobu 20-30 minut.Maska se používá v období bobule 2krát týdně.
 3. Maska z léčivých rostlin- sušené lipové, měsíčkové a heřmánkové květy se smíchají s 1 lžičkou.Olivemáslo a ovesné vločky.Složky se rozemele, dokud se nevytvoří homogenní kaše, rovnoměrně se rozdělí po celé ploše a ponechá se 20 minut.Vhodný pro týdenní použití při prevenci zánětlivých onemocnění kůže.

Další metody

Elektrokoagulace rosacea ničí rozšířené nádoby až do průměru 3 mm pod vlivem elektrického impulsu.Proud je dodáván prostřednictvím tenké jehly, přivedené k lézi.Na místě expozice dochází k zarudnutí, kůže se odloupne a vytvoří se kůra, která zmizí po 2-3 dnech.

Významnou nevýhodou metody je možnost výskytu jizev a věkových skvrn po zákroku.Počet procedur závisí na oblasti léze.Sekce elektrokoagulace se opakují v intervalech 1–2 týdnů.Vizuálně lze účinnost postupu vyhodnotit po první expozici.

Mezoterapie může snížit viditelnost velkých vaskulárních plexů a zcela odstranit malé vaskulární větve.Metoda je založena na zavedení vitamínů, fosfolipidů a hyaluronátu do pokožky injekcí, která se podílí na obnově poškozených buněk povrchové vrstvy a pojivové tkáně.

Roztok se vstřikuje do hloubky 2-6 mm postupně do všech problémových oblastí. Ke snížení citlivosti se používají léky proti bolesti .Trvání procedury je 20-30 minut.Nakonec se na obličej aplikuje chladicí maska, aby se odstranilo zarudnutí.Prok dosažení tohoto účinku se provádí průběh 6-8 procedur.

Po 10–14 dnech lze relace opakovat, aby se výsledek konsolidoval.Ozonová terapie růžovky zmírňuje zánět léze, podporuje regeneraci buněk, vazokonstrikci a zlepšuje průtok krve.Za tímto účelem se směsi obsahující ozon vstřikují do postižené nádoby nebo se aplikují jako masti a oleje.

Při použití metody injekce je kůže předem ošetřena anestetikem.Průběh léčby je 5-10 procedur v intervalech 5-7 dnů.

Komplikace

Cuperóza způsobuje ztenčení a zánět kůže.Cévní hvězdičky mají výrazné obrysy namodralým nádechem, v postižené oblasti se objevují pustulární prvky.

Dobré tipy, jak odstranit rosacea na obličeji.Různé metody řešení.

Kvůli křehkosti krevních cév se hematomy (subkutánní krvácení) a podlitiny vytvářejí při nejmenším mechanickém nárazu.

Včasné ošetření růžovky na obličeji kombinací konzervativních a hardwarových metod umožňuje v 90% případů odstranit vady různých velikostí, lokalizaci a závažnost projevů, což vede k psychologické pohodě a uspokojení estetických potřeb pacienta.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o masce rosacea

Jednoduchý recept na rosacea: