Jak se zbavit podráždění po holení v intimní zóně, nohou, podpaží.Co dělat od pálení, svědění, lidových prostředků, krémů, mastí

Odstranění vlasů s břitvou často vyvolává podráždění kůže.Správná technika depilace a ošetření oblastí s ochlupenými vlasy může zabránit podobné reakci.Speciální produkty zjemňují a dezinfikují pokožku po holení a zabraňují podráždění v intimní oblasti a dalších citlivých částech těla.

Příčiny výskytu

Příznakypodráždění kůže - zarudnutí, vyrážka a pocit pálení.

Takovou reakci obvykle vyvolávají následující příčiny:

 • porušení techniky depilace;
 • nedostatečná péče o pokožku;
 • nesprávná čepel.

Během depilace je kůže čepelí poškozena, což způsobuje podráždění.Lokální zrychlení průtoku krve, jehož cílem je rychle obnovit poškozenou oblast a přispět ke vzniku zánětu.

Nejčastěji je pozorována citlivost kůže podle zón a rysů odstraňování podráždění

Nejčastěji je pozorováno podráždění po holení v intimní zóně a v podpaží, kde je kůže tenká a zranitelná.Na pažích a nohou je epidermis hustší, a proto není tak náchylná k expozici.V závislosti na závažnosti podráždění a citlivosti kůže se volí různé způsoby eliminace účinků holení.

Oblast podpaží

Během odstraňování chloupků se v oblasti podpaží vytvářejí rány, které způsobují podráždění kůže.Zvýšené pocení, deodoranty a kontakt se syntetickým oblečením zhoršují účinky odstraňování chloupků.Pro zmírnění nepohodlí v této oblasti používejte k péči o pokožku podpaží dezinfekční prostředky, sedativa a speciální kosmetiku.

Je nepřijatelné používat mastná jídla.Ucpává póry a ve směsi s potem vytváří příznivé vlastnostibakteriální prostředí, které vyvolává nový zánět a vyrážky.

Intimní oblasti

Podráždění po holení v intimní oblasti by mělo být odstraněno bez alkoholu.

Po holení v intimní zóně je možné zbavit podráždění BEZ OBSAHU ALKOHOLU !!!

Suší pokožku a zvyšuje její citlivost.Doporučuje se používat kosmetiku na bázi olejů, dexpanthenolu nebo rostlinných extraktů.

Kůže rukou a nohou

Ruce a nohy se častěji dostanou do kontaktu s vnějšími faktory, a proto je pokožka na nich méně zranitelná. Nesprávná nebo častá depilace však může vyvolat podráždění.K odstranění je vhodné jakékoli antiseptikum, které nezpůsobuje negativní kožní reakce.

Kosmetika proti podráždění pokožky po holení

K odstranění podráždění způsobeného holením můžete použít kosmetiku, která je určena k péči o tělo.Takové produkty zklidňují, zvlhčují a chrání pokožku.Pro ošetření citlivých oblastí je vhodný dětský krém.Obsahuje hypoalergenní látky, dexpanthenol a rostlinné extrakty, které rychle eliminují zánět.

Vagisil

Vagisil je rostlinný produkt určený k péči o pokožku intimní oblasti, a to i po depilaci.K dispozici ve formě krému a gelu s lehkou texturou.

Kosmetický přípravek pomáhá zbavit se zarudnutí a vyrážek, zmírňujenepříjemné pocity.Vagisil se používá po každém odstranění chloupků a udržuje optimální rovnováhu pH intimní oblasti.

Boro Plus

Boro Plus je antiseptické a protizánětlivé.

Účinnost krému je způsobena obsahem takových léčivých složek, jako jsou:

 • žlutý zázvor;
 • aloe vera;
 • olej ze santalového dřeva;
 • mastek;
 • vetiver.

Pro odstranění podráždění způsobeného holením se doporučuje vtřít Boro Plus do pokožky až dvakrát denně.Výrobek je vhodný pro použití na jakékoli části těla.

Výrobky po holení

Kosmetika určená k použití po depilaci může být použita k léčbě podrážděné pokožky.

Takové krémy a krémy mají komplexní účinek:

 • zabraňují zarudnutí;
 • podporují hojení otěrů a ran;
 • péče o pokožku;
 • chrání před škodlivými účinky vnějších faktorů;
 • jsou dezinfikovány.

Produkty mužského a ženského pohlaví používané k ošetření pokožky po odstranění chloupků mají podobný účinek, liší se pouze vůní.Není proto nutné kupovat samostatný gel nebo krém - můžete použít láhev druhé poloviny.

Deodoranty pro podráždění po holení

K uklidnění podpaží po depilaci používejte pouze kulové deodoranty určené pro citlivou pokožku.Tyto prostředky obsahujíVitamin E, draselný kamenec a zvlhčovače jsou prvky, které zabraňují podráždění.

Tyto výrobky vyrábějí výrobci jako:

 • Payot;
 • Vichy;
 • Nivea.

Po depilaci podpaží by neměly být používány antiperspiranty, spreje a výrobky obsahující alkohol.

Složky, které tvoří tento produkt, mohou zesílit podráždění kůže a způsobit svědění, bolest a pálení.Doporučujeme používat takovou kosmetiku 3-4 hodiny po depilaci.

Farmaceutika pro podráždění

Léky mají protizánětlivé a antiseptické účinky.Pomáhají předcházet podráždění kůže a rychle řeší problémy, které se již objevují.

Po odstranění chloupků můžete použít antiseptika:

 • chlorhexidin;
 • peroxid vodíku;
 • Miramistin.

Tato léčiva jsou vhodná pro použití v jakýchkoli oblastech vyžadujících depilaci.Doporučujeme otřít pokožku zvoleným přípravkem před a po holení, což zabrání podráždění a zklidní ošetřovanou oblast.Antiseptika se také používají k čištění opakovaně použitelných strojů.

Lékárnické hormony (jako je hydrokortisonová mast) mají silné protizánětlivé účinky. Přípravky jsou vhodné pro odstranění silných zánětlivých prvků způsobených zarostlou infekcí vlasů nebo holení.Hormonální masti způsobujíZávislost je proto nežádoucí.

Léčivé krémy a masti na rány obsahující propolis, panthenol a kyseliny jsou vhodné pro odstranění účinků depilace.Níže je 5 účinných farmaceutických produktů, které jsou vhodné pro péči o podrážděnou pokožku.

Aspirin

Kyselina acetylsalicylová může zabránit vážnému podráždění.Lék anestetizuje a zastavuje zánětlivé procesy. Lze jej použít jak bodově, tak místně.

  Libra tableta ve skleněné nádobě.
 1. Výsledný prášek se zředí vodou nebo glycerinem na zakysanou smetanu.
 2. Naneste směs na pokožku třením.
 3. Nechte zcela zaschnout (až 15 minut) a opláchněte.

Pro dosažení lepších výsledků lze mletý aspirin smíchat s hlínou.Taková maska ​​zklidňuje pokožku, odlehčuje ji a dodává dobře upravený vzhled.

Kyselina salicylová

Lék je místní antiseptikum, které se používá k léčbě podráždění a zánětlivých prvků.Kyselina salicylová zklidňuje pokožku, rozjasňuje ji a odlupuje odumřelé kožní buňky.

V případě podráždění vyvolaného depilací se přípravek nanáší na pokožku 2-3krát denně.Maximální denní dávka léku by neměla překročit 10 ml.Aby se zabránilo nežádoucím reakcím ve formě alergií, hyperémie a svědění, kyselina salicylová se po 15-20 minutách po aplikaci omývá.

Výrobek není vhodný k použitív citlivých a dehydratovaných oblastech - droga obsahuje ethanol, který pokožku suší.Kyselina salicylová se nedoporučuje používat během těhotenství nebo kojení.

Panthenol

Panthenol se používá k opravě poškozené kůže.Jeho účinnou látkou je dexpanthenol, který má regenerační účinek.

Lék rychle uvolňuje zánět a zjemňuje pokožku.Díky svému mírnému působení je vhodné eliminovat podráždění v citlivých částech těla.

Panthenol je účinný jako terapeutické činidlo, nepoužívá se k profylaxi.Lék ve formě spreje má výraznější účinek než masti, proto se doporučuje pro rychlé odstranění podráždění po depilaci.

Bepanten​​

Podráždění po holení v intimní oblasti pomůže odstranit Bepanten.Jedná se o analog panthenolu na bázi dexpanthenolu - látky, která zklidňuje pokožku a zlepšuje její regeneraci.

Lék je k dispozici ve formě husté masti, která účinně zvlhčuje, vyživuje a zjemňuje.Po odstranění chloupků se nanáší na problémové oblasti pokožky a jemně se otře bez opláchnutí.

Masť zinku

Masť zinku má adstringentní, sušící a adsorpční účinek.Aktivní složkou léčiva je oxid zinečnatý, který dezinfikuje a zklidňuje podrážděnou pokožku.

Odstranění zánětu a zvlhčení ošetřené oblasti zajišťuje vazelína, která je součástí masti.Produkt se nanáší na podrážděnou oblast atřením odstraněním zbytků jednorázovým ručníkem.Procedura se opakuje 3–5krát denně, dokud se nepohodlí úplně neodstraní.

Jako uklidňující masku lze Tsindol, léčivo založené na oxidu zinečnatém, aplikovat přes noc.Okamžitě zaschne na kůži a vytvoří ochrannou kůru.Výsledky používání Tsindolu jsou patrné následující ráno.

Prášek proti podráždění po holení

Účinně odstraňuje zčervenání práškového prášku nebo dětský prášek.Produkt zasychá a zklidňuje pokožku, má dezinfekční vlastnosti.Používá se bezprostředně po depilaci nebo před ní (po holení bez vody).Prášek by se měl nanášet pouze na suché oblasti těla.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Oleje z podráždění po holení

Esenciální oleje pomáhají zklidnit pokožku, obnovit ji po odstranění chloupků a odstranit zánět.Používají se lokálně nebo místně, ve směsi s kosmetikou pro péči o tělo - pleťové vody nebo krémy.

Po depilaci lze použít oleje:

 • bergamot;
 • čajovník;
 • citrony;
 • santalové dřevo.

Podráždění po holení v intimní oblasti lze odstranit pomocí základních olejů.Zmírňují zánět, obnovují lipidovou vrstvu, vyživují a omlazují.Pro zklidnění pokožky naneste hroznový olej, kokos nebomandle. Pro méně citlivé oblasti těla lze použít lněný nebo olivový olej.

Základní a éterické oleje se navzájem doplňují, takže je lze mísit.Chcete-li připravit sedativum, kombinujte lžičku základního oleje a pár kapek koncentrovaného.Směs se nanese na poškozené místo, otře se a nechá se 10-15 minut, dokud se nevstřebává.Zbytky se odstraní suchým hadříkem.

Lidové léky proti podráždění kůže

Lidové léky jsou účinné, cenově dostupné a bezpečné metody, které uklidňují pokožku po odstranění chloupků.Mohou být připraveny z domácích potřeb, léčivých rostlin nebo potravin.

Citronová šťáva

Citronová šťáva se díky vysokému obsahu kyseliny askorbové a antioxidantů rychle vyrovnává se zarudnutím kůže. Výrobek chrání pokožku před vnějšími dráždivými látkami a má zjasňující účinek.Vhodné pro použití v nohou nebo pažích.V citlivých oblastech těla může zvýšit zarudnutí a způsobit svědění.

Chcete-li odstranit zánět po holení, otřete pokožku plátkem citrusového produktu a čerstvě vymačkané šťávy.Citron může vyvolat alergie, proto vyžaduje opatrné a mírné používání.

Odvar na heřmánku a mátě

Mincovna a heřmánek mají protizánětlivé, zklidňující účinky a hojení ran.Léčivé rostliny lze použít samostatně nebo k přípravě odvarů,kombinující jejich léčivé vlastnosti.

 1. Smíchejte 20 g heřmánku a máty v smaltované pánvi nebo pánvi.
 2. Nalijte rostliny 0,5 l horké vody a přikryjte.
 3. Směs se vaří po dobu 5 až 10 minut.
 4. Napařte vychlazený vývar.

Po depilaci nebo při podráždění by měla být na kůži nanesena gáza namočená v bujónu po dobu 10-15 minut.Zbytky hotového výrobku musí být nality do skleněné nádoby a uloženy v lednici.

Prací mýdlo

Při výrobě pracího mýdla se používají pouze přírodní složky: rostlinný olej, sodná sůl a mastné kyseliny.Proto je hypoalergenní a bezpečný.Produkt zmírňuje zánět a dezinfikuje.Není vhodný pro oblast bikin, protože může vysušit pokožku a narušit rovnováhu pH.

K odstranění podráždění po odstranění chloupků je třeba pokožku mýt mýdlovou pěnou, nechat zcela uschnout a opláchnout studenou vodou.Po zákroku se doporučuje použít jakýkoli zvlhčovač.

Studená nebo horká komprese

Stlačuje zklidňující pokožku, pomáhá ji připravit na depilaci a eliminuje účinky zákroku, které je doprovázeno podrážděním.Ručník nebo textilní ručník je navlhčen ve vodě a aplikován na ošetřovaný povrch.

Studené obklady snižují citlivost kůže, zužují póry a zabraňují vzniku vyrážek .Používá se po depilaci a trvá až 5 minut.

Horkéobklady mají opačný účinek - napařují pokožku, otevírají póry a zjemňují chloupky, což přispívá k jejich lepšímu odstranění.Tento postup je vhodný pro přípravu na holení a trvá 3-4 minuty.

Pro zvýšení účinku obkladů můžete použít odvar takovýchléčivých rostlin, jako jsou:

 • heřmánek;
 • měsíček;
 • řebříček;
 • podběry;
 • mincovna.

Použití odvarů v obkladu pomůže účinněji odstranit podráždění kůže nebo mu zabránit, a dodává mu svěží a dobře upravený vzhled.

ocet jablečného octa

lotion jablečný ocet má antiseptické vlastnosti a zpřísňuje póry.Chcete-li připravit kompozici k odstranění podráždění, zřeďte produkt čistou vodou ve stejných poměrech.

Tělové mléko se po každém holení otře tělovým mlékem.Při stálém používání udržuje produkt hladkost pokožky a pomáhá zesvětlit vlasy, čímž se prodlužuje interval mezi depilačními procedurami.

aspirin

Kyselina acetylsalicylová je po depilaci účinným produktem péče o tělo.Odlupuje odumřelé epidermální buňky a rychle snižuje zarudnutí.Pokud neexistují žádné tablety aspirinu, můžete si připravit masku z produktů, které tuto látku obsahují.

Velké množství kyseliny acetylsalicylové obsahuje takové potravinové zdroje, jako jsou:

 • maliny;
 • meruňka;
 • meloun;
 • brokolice;
 • Rajčata
 • koření (kari, kurkuma, skořice).

Při přípravě masky se vybraný produkt rozdrtí pomocí mixéru, smíchá se s kořením a nanese se na kůži.V případě potřeby je maska ​​upevněna na ošetřované ploše ubrouskem.Expoziční doba kompozice je 10 až 15 minut, po které se produkt omyje teplou vodou.

Aloe vera krém

Aloe vera odstraňuje vyrážky, zjemňuje a zklidňuje pokožku.

Z léčivé rostliny si můžete připravit přírodní krém s terapeutickým účinkem:

 1. Odstraňte vrchní vrstvu z listu aloe.
 2. Rozdrťte jádro na konzistenci zakysané smetany.
 3. Přidejte do buničiny med nebo glycerin, důkladně promíchejte.

K odstranění podráždění a zarudnutí v intimní oblasti můžete po holení otřít pokožku čerstvou aloe vera.Před postupem se list rostliny umístí do chladničky a před použitím se vytvoří plátek pro získání šťávy.

Černý čaj

Černý čaj obsahuje kyselinu tříslovou, látku, která snižuje zarudnutí kůže a zabraňuje zánětu.Nástroj lze používat denně a aplikovat v jakékoli části těla.

Většina kyseliny tříslové je v listech, proto se doporučují čajové sáčky.Pivovarský produkt je ochlazován a aplikován na podrážděnou pokožku po dobu čtvrt hodiny.

Medové a herkulové vločky

Herkules a med mají protizánětlivé účinky, podporují hojení řezů a zlepšujíochranné funkce kůže.Maska těchto produktů účinně zvládne podráždění a je vhodná pro pokožku s jakoukoli citlivostí.

K přípravě léčivé směsi smíchejte bylinné vločky a med rozdrcený na prášek na konzistenci vhodnou pro aplikaci.Výsledná kompozice se vtáhne do kůže a po 10 až 15 minutách se umyje.Chcete-li dosáhnout ještě efektivnějších výsledků, můžete do masky přidat 1-2 kapky esenciálního oleje.

Jedlá soda

Soda účinně zmírňuje zánět kůže a pomáhá při hojení poškození.Při pravidelném používání má bělicí, regenerační a regenerační účinek.

Aby se zabránilo podráždění po holení, před procedurou ošetřete mokrou oblast malým množstvím sodovky.Takový peeling odstraní odumřelé kožní buňky a zjemní vlasy.Soda také pomáhá odstranit zánět, který se objevil po depilaci.

 1. 20 g produktu se rozpustí ve sklenici teplé vody.
 2. Namočte vatové tampony na výslednou tonikum.
 3. Aplikujte obaly na kůži po dobu čtvrt hodiny.
 4. Opláchněte ošetřenou oblast.

Postup se opakuje denně, dokud nejsou dosaženy očekávané výsledky.

Okurky

Čerstvá okurka aktivně zvlhčuje a zklidňuje podrážděnou pokožku.Při aplikaci na oblast ošetřenou břitvou má čerstvá zeleninová šťáva okamžitý protizánětlivý účinek a zmírňuje podráždění.Účinnostprodukt díky jeho nasycenému složení.

Léčivé vlastnosti okurky pro kůži
Složka )Vlastnosti
Vitamin E Regeneruje buňky, eliminuje zarudnutí.

Jód Zabraňuje suché pokožce a snižuje její citlivost.

Vitamin H Má účinek na hojení ran.

Síra Osvěžuje a omlazuje, zmírňuje zánět.

Vitaminy skupiny B Zabraňuje zánětlivým procesům a udržuje hladinu vlhkosti kůže.

Okurky mohou být aplikovány na ošetřovanou oblast tenkou cestou nebo do čerstvě vymačkané šťávy votřít do kůže.

Březové listy

Léčivé vlastnosti březových listů jsou dány obsahem éterických olejů, tříslovin a kyseliny askorbové.Produkt má antibakteriální účinek a podporuje hojení mikrotraumy způsobené břitvou.

K přípravě léčivého vývaru se čajová lžička listů nalije 50 ml vroucí vody a trvá 2-3 hodiny.Kompozice je filtrována a aplikována na podrážděné oblasti těla.

Jak zabránit podráždění

Aby se zabránilo podráždění po holení na citlivých oblastech kůže a v intimní oblasti, doporučuje se dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Používání bezpečnostních holicích strojků. Dobré stroje na odstraňování chloupků jsou vybaveny zvlhčovači.pruhy, které poskytují hladký klouzání nástroje na kůži.Ostrá čepel vydrží až 3-4 holení.Je nežádoucí používat levné jednorázové holicí strojky - nekvalitní čepel zvyšuje riziko zarudnutí, vyrážky a poranění.
 2. Dodržování správné techniky depilace. Je vhodné odstranit vlasy po sprchování - napařená a změkčená pokožka je méně náchylná k podráždění.
 3. Použití kosmetiky před zákrokem .Pěny na holení nebo gely umožňují odstranění chloupků pohodlně a bezpečně.Vylepšují klouzání stroje a umožňují sledovat již zpracované oblasti, čímž zabraňují holení stejné oblasti.Mají změkčující, zvlhčující účinek.Je nežádoucí používat mýdlo, protože vysušuje pokožku a zvyšuje její zranitelnost.
 4. Správné skladování přístroje. Obráběcí stroje musí být udržovány v suchu a čistotě, pravidelně vyměňovat čepele - staré břitvy poškozují citlivou pokožku.

Nástroj pro depilaci se týká předmětů osobní hygieny a je určen pouze pro individuální použití.Použití cizích břitev ohrožuje nejen podráždění kůže, ale také infekci bakteriemi nebo viry.

Různé léky a recepty, které zmírňují podráždění, vám umožňují vybrat ten správný nástroj pro vlastnosti vaší pokožky.Pokud podráždění nelze vyřešit samo o sobě nebo se objevuje v intimní oblasti a v jiných citlivých oblastech, nejen po holení, kontaktujtedermatologovi.

Autor:Natalia (nataliya-2018)

Návrh článku:Mila Fridan

Video o způsobech likvidaceod podráždění po holení

Jak se zbavit podráždění a akné po depilaci: