Jak se zbavit pocení podpaží lidových prostředků, kosmetologie

Pocení podpaží je přirozený proces, ale v moderních podmínkách způsobuje estetické nepohodlí.Aby se předešlo nepříjemnostem, musí být problém odstraněn.

Proč tolik potu podpaží?

Hyperhidróza může naznačovat vážné onemocnění nebo vrozené rysy těla.

V prvním případě může dojít k pocení podpaží v důsledku:

 • poruch štítné žlázy a nervového systému;
 • nesprávný metabolismus;
 • onkologickýnemoci.

Jednoduché léky na pot zde nepomohou, musíte nejprve léčit základní onemocnění, po konzultaci s odborníkem.Při vrozeném nadměrném pocení není ohroženo zdraví, hlavní věcí je vědět, jak se s takovou nepříjemností vyrovnat v každodenním životě, aby se problém nestal patologickým.

Je možné se doma zbavit pocení?

Jak se zbavit pocení podpaží samostatně, vám řekne mnoho různých prostředků.Začněte změnou vašich každodenních návyků.

Například:

 • se naučit osprchovat alespoň dvakrát denně.Stresové situace a fyzická námaha vyžadují další sprchování.Užitečné, pokud bude kontrastní;
 • vzdávají se kávy a alkoholu, příliš kořeněných a kořenitých potravin, které ovlivňují vůni a intenzitu potu;
 • používejte pouze oděvy z přírodních vláken.Syntetika nepropouští vzduch, vyvolává zvýšené pocení a po dlouhou dobu si zachovává štiplavý zápach;
 • berou vitamíny a infuze léčivých bylin, z nichž mnohé jsou součástí vnějších lidových léků na pot.

Recepty na lidové léky na pocení na bylinách.

Chcete-li se zbavit pocení podpaží, pomůže vám to například:

NástrojVlastnosti přípravy a aplikace
Infuze máty 1, 1 lžíce.lsuché trávy nalijte 1 polévková lžíce.vroucí voda.

2. Podejte infuzistát půl hodiny.

3. Cool.

Otřete v podpaží bavlněnou podložkou

Infuze heřmánku 1,6 lžíce.lkvětiny nalít 2 litry vroucí vody.

2. Trvejte na tom, 1 hodinu.

3. Přidejte 2 lžíce.ljednoduché pití soda.

4. Cool.

Použití k tření kůže v podpaží

Kombucha Kapalina z ní může být použita jako deodorant.Z tohoto důvodu by mělo být čisté tělo otřeno čajovou infuzí.To by se mělo provádět dvakrát denně
Černý čaj V boji proti pocení podpaží je nejlepší použít čaj s velkým listem.Důkladně otřete čajovými listy pod podpažemi 3krát denně.Změny pociťujeme po týdnu a po 2-3 - problém nepříjemného zápachu zmizí
Vana s vrbou, šalvějí nebo dubovou kůrou Nemají žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti.

Na 50 litrů vody bude zapotřebí různých podílů tinktury:

 • dubová kůra - 0,5 kg na 4 litry, půl hodiny vařit, přelít a přidat do vody;
 • Vrba - 5 lžíce.l2 litry vroucí vody, nechte 8 hodin napnout, přidejte do koupele;
 • šalvěj (drcené listy) - 1 kg na 3 l vody, vařte, nechte 10 minut stát, přidejte do vody.

Koupejte se půl hodiny bez zneužití: maximálně 1krát týdně

Opláchněte podpaží Můžete použítodvar heřmánku, zředěný na polovinu jedlou sodu.Po takovém opláchnutí lze problémovou oblast otřít citrónovou šťávou
Trávahemoragie léčivé 1, 1 lžíce.lsuché suroviny nalijte 1 polévková lžíce.vroucí voda.

2. Trvejte na tom, že 1 hodina.

Použití pro oděvy a pleťové vody

za studena komprimovat za studena zmenšuje póry, ale aplikuje jeby se měl používat opatrně vzhledem k vysoké citlivosti oblasti podpaží: naneste maximálně 5 minut.

Lidová léčiva, která jsou povolena pro vnitřní použití, jsou následující:

 • sbírka čaje z lípy, třezalky tečkované, meduňky a sušené skořice.Můžete vařit jakýmkoli způsobem, používat s citronem.S vysokou nervozitou můžete přidat suchý kořen valeriánu;
 • kolekce na základě heřmánku, meduňky, šalvěje, pivoňky vyhýbající se.Byliny mohou být smíchány se špetkou zeleného čaje a pity během dne podle potřeby.Hlavní věc, kterou si pamatujte: pivoňka ve složení má slabý hypnotický účinek;
 • sušené šípky s medem.Rosehip se před použitím napařuje v termocích půl hodiny.

Při použití jakýchkoli lidových prostředků je třeba si pamatovat pocení jako možný příznak závažných onemocnění, proto je nutná předběžná konzultace s terapeutem a endokrinologem.

Jak léčit nadměrné pocení esenciálními oleji?

Jak se zbavit potu v podpaží s éterickými oleji je známo nejen mezi lidmi, ale také v kosmetologii. Mnoho antiperspirantů používá jako účinnou látku estery.

Řešení problému hyperhidrózy, zejména olejů santiseptické vlastnosti - ty, které jsou schopné usmrcovat mikroorganismy, které se množí v místech pocení a které přispívají k rychlé likvidaci nepříjemného zápachu.Zužují póry, minimalizují pocení a zlepšují krevní oběh v podpaží.

Z éterických olejů, které můžete použít:

 • cypřiš;
 • bergamot;
 • levandule;
 • citron;
 • čajovník.

Měly by být aplikovány na potící oblast jemným třecím pohybem, stačí několik kapek na 1 sezení.Můžete použít 1 kapku každého z těchto olejů, protože jejich vůně jsou kombinovány a každý z nich má svůj vlastní princip účinku.K vyřešení problému stačí jeden týden pravidelných lekcí měkké masáže.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Předpisy pro lékárny a přípravky pro obchod

V lékárně najdete jednoduché a cenově dostupné prostředky, které účinně zvládají problém zvýšeného pocení.

Manganistan draselný

Manganan draselný nebo manganistan draselný je cenově dostupný a levný nástroj.Chcete-li vyřešit problém pocení podpaží, musíte ředit prášek ve vodě v poměru tak, aby získal mírně růžový odstín.

Připravený roztok by se měl setřít 3-4krát poticí oblastí.To vám umožní zúžit póry a neutralizovat nepříjemný zápach.Mangan také poškozuje vlasyžárovky, které při pravidelném a dlouhodobém používání zapomínají na holení.

Peroxid vodíku

Působí jako antiperspirant. Normální roztok pro tento postup nebude fungovat, je třeba vzít měkký 3%, nanést ho na vatový tampón a otřít pokožku.To lze provést několikrát denně, což snižuje množství tekutiny vylučované tělem a zbavuje se nepříjemného zápachu.

jedlá soda

Tento jednoduchý lék se používá ve zředěné formě, přičemž se na jednu lžičku odebírá půl sklenice vody.Hotové řešení se používá k setření podpaží 5krát denně.Stejně jako mangan i tenká voda postupně řídne chloupky a snižuje množství vylučovaného potu.Někdy může docházet k vedlejším účinkům ve formě podráždění kůže, v takovém případě je lepší vyzkoušet jiný lék.

kyselina boritá

K otření podpaží se používá roztok kyseliny borité.Musí jemně otírat oblast trpící nadměrným pocením - nejméně 4krát denně, maximálně 6.

Dehtové mýdlo

Mýdlo, které lze zakoupit v jakémkoli obchodě se sortimentemkosmetické výrobky.Její antihyphidrózové vlastnosti jsou účinné: stačí umýt problémové oblasti ráno a večer.

Prášek s mastkovým práškem

Můžete si ho vyrobit sami, udržovat ho pohodlně a práškový suchý prášek snadno promíchat.

Kompozice kromě mastku (dětského prášku) obsahuje:​​

 • oxid zinečnatý (10 g);
 • kyselina boritá v práškové formě (15 g);
 • spálený kamenec (10 g);
 • aspirin (10 g).

Farmaceutické výrobky

Terapeut se může zbavit pocení podpaží léky a drogami.Existuje několik kategorií účinných prostředků nápravy.

Antiperspiranty

To jsou prostředky, které na chvíli uvolňují nepříjemný zápach a pot.Hlavní věcí je nezneužívat takové zasahování do přirozeného procesu těla, protože tyto produkty obsahují hliník a zinek, které ucpávají potní žlázy.

Formagel

Produkt je účinný již po první aplikaci, eliminuje hyperhidrózu, je cenově dostupný a snadno použitelný.

Můžete se zbavit potu podpaží s formaldehydem, ale pamatujte, že požití může způsobit smrt!

Mnoho se obává, že jeho hlavní účinná látka, formaldehyd, je nebezpečný karcinogen.Ve skutečnosti je jeho koncentrace v léčivu nízká a tato látka působí, pokud je správně aplikována pouze v horní vrstvě epidermis. V místě aplikace jsou však možné určité nepříznivé reakce ve formě nadměrné suchosti.

Těstoviny Teymurova

Považuje se za prokázaný a jeden ze spolehlivých prostředků pro hyperhidrózu.Díky tomuto nástroji se potení normalizuje a na oděvu se neobjeví mokré skvrny.Můžete si ji koupit levně v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu.lékař.

Před nanesením pasty je nutné se zbavit vlasů v podpaží, osprchovat se a otřít do sucha, poté ji vložit do silné vrstvy (zaschnutí trvá asi 20 minut).Procedura se provádí denně po dobu 5 dnů, její účinek trvá až šest měsíců.

Antibakteriální gel na ruce

Tento lék je neúčinný proti mokrým skvrnám, je však nezbytný, pokud se potřebujete rychle zbavit zápachu, ale není čas na sprchu.V této situaci musíte otřít axilární oblast mokrými ubrousky a poté naneste antibakteriální gel.

Urotropin (ampule)

Toto antiseptické činidlo se podobá formidronu.Když je aplikován, vstupuje do kyselinově vlhkého prostředí vytvořeného v podpaží a reaguje s ním, což vede k tvorbě formaldehydu.

Použijte 5% roztok v ampulích pro oblast podpaží.Pro snadnější aplikaci produktu se nejprve nalije na čistou vatovou podložku.

Je důležité si uvědomit, že urotropin se nepoužívá více než třikrát týdně a léčba hyperhidrózy není delší než 2-3 týdny.

Alunit

Produkt je přirozeným analogem antiperspirantů.Kámen se skládá z krystalů kamenec - alunit.Je bez zápachu a nezanechává žádné zbytky na oděvu.Kamenec působí jako antiperspirant díky svým antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem.

Tónují a osvěžují pokožku, zužují sepotní žlázy a odstranit nepříjemné pachy.Používání krystalu je jednoduché: navlhčí se vodou a poté se potře v podpaží.Nepouští póry, tento oblázek postačí na 1-2 roky.

Chlorid hlinitý

Nelze nalézt v čisté formě a nedoporučuje se k použití.

Můžete si koupit deodoranty, u kterých je zvýšen obsah této látky. Pomohou vyrovnat se s příliš velkým potem.

Botox

Injekce botulotoxinu je způsob, jak rychle a účinně odstranit hyperhidrózu.

Působí tak, že blokuje nervové impulsy, které vyvolávají potní žlázy k uvolnění tekutiny.V průměru je injekce platná od šesti měsíců do 12 měsíců.

AntiToxin Nano

Tento nově vyvinutý produkt ničí bakterie, které jsou zdrojem zápachu, čímž je eliminují.Podle výrobce tento přírodní produkt, vyvinutý na základě nanotechnologií, eliminuje pocení v jediném kurzu.Všichni jednotlivci a někteří pacienti na to však nereagují.

Na rozdíl od mnoha léků je tento přípravek určen k perorálnímu podávání:je třeba brát 5 kapek denně půl hodiny před jídlem.To by se mělo provádět dvakrát denně.

NormaDry

Toto je jeden z nejnovějších a nejpopulárnějších trendů.Složení léku má mnoho přírodních složek: od verbeny a ylang-ylang po islandský mech a lapacho.Všichni pracují pro stejný účel.- odstranit příčinu hyperhidrózy.

Droga je bezpečná pro diabetiky a souběžně se snížením pocení zabíjí bakterie, které způsobují nepříjemný zápach potu.Nejedná se o jeden lék, ale o komplex, který zahrnuje bylinný extrakt a sprej.Bylinný extrakt se pije dvakrát denně půl hodiny před jídlem v množství 5 ml a sprej se používá jako běžný deodorant.

Deodorant Do-it-yourself

Jak se zbavit pocení podpaží provedením suchého deodorantu sami, záleží na receptu a správném promíchání.

Existují 2 hlavní odrůdy.

Práškový deodorant

Dobrá alternativa k uchovávání a farmacii.

Jednoduchý a srozumitelný lidový recept obsahuje 3 dostupné složky:

 • jedlá soda;
 • kukuřičný škrob;
 • éterický olej.

Jeho příprava je následující:

 1. Soda a škrob by měly být smíchány ve stejných poměrech.Tvoří suchou základnu domácího deodorantu.
 2. Podle potřeby přidejte jakýkoli éterický olej.Bude sloužit jako aromatická složka.

Tento produkt nejen bojuje proti hyperhidróze, ale také chrání a zklidňuje pokožku podrážděnou nadměrnou vlhkostí a odstraňuje bakterie, které šíří nepříjemný zápach.

Proces poprášení podpaží můžete opakovat 2-3krát denně.Jako experiment můžete přidat rýži místo kukuřičného škrobu, nebo prostě vyjít s limonádou.s éterickým olejem.

Prášek na dubové kůře

Odvar z dubové kůry je vynikajícím prostředkem proti pocení.Z toho lze také vyrobit prášek.Prášková kůra je dobrá nejen pro krátkodobý, ale i dlouhodobý účinek: při stálém používání významně snižuje účinek hyperhidrózy.

Použití suchých dezodorantů vyžaduje dodržování určitých pravidel, například:

 • , pokud jsou použity (bez ohledu na to, zda je založena na dubové kůře nebo sodě)musíte se pokusit vytvořit vrstvu co nejtenčí;
 • není nutné lisovat a třít, jedná se o určitý druh postřiku: při správném použití suchého dezodorantu nezanechává stopy na oděvu a připravený produkt vydrží dlouho;
 • je-li kůže v axilární oblasti citlivá, je lepší nepoužívat čistou sodu a v suchém deodorantu místo poměru 1: 1 použít 1: 3, kde 3 je podíl kukuřičného nebo rýžového škrobu;
 • po odstranění chloupků se nedoporučuje používat žádné produkty, včetně suchého dezodorantu;
 • podrážděná a supersenzitivní kůže musí být ponechána odpočívat, proto je lepší se holit večer a ráno nanášet prášek;
 • Dubová kůra může mít uklidňující účinek, ale to by mělo být zkontrolováno na malé ploše epilované kůže;
 • před opalováním nelze použít suché dezodoranty: vyvolávají výskyt stařeckých skvrn;
 • při pocitu svědění v podpaží se objevilo podráždění a bolest;veškeré léčivo proti hyperhidróze, které se v současné době používá, by mělo být zlikvidováno;
 • Před odjezdem do sauny, joggingu nebo tréninku byste měli prášek zcela zlikvidovat.Může vyvolat podráždění.

Jakýkoli prostředek, který pomáhá zbavit se pocení, se aplikuje pouze na čistou pokožku v podpaží, předem umytou a dobře vysušenou.

Návrh článku:Mila Fridan

Video o způsobech, jak se zbavit zpocených podpaží

Elena Malysheva vám řekne, jak se zbavitod zpocených podpaží: