Jak se zbavit molů na tváři kosmetologa, metody doma

Bylo vyvinuto mnoho metod, jak se zbavit všech molů na tváři.Doma můžete použít speciální drogy nebo lidové léky.

)Co jsou krtci a proč se objevují

Krtek je hromadění buněčných struktur na kůži, které jsou vyplněny melaninem (pigmentem). Druhou odrůdou jsou cévní hmoty.Jsou tvořeny ze sestavených kapilár, které rostly.Krtci mohou mít různé tvary (nevi, ploché, závěsné, konvexní) a odstíny (černá, červená, dužina, růžová, namodralá).

Obvykle se vyskytují v otevřených oblastech těla (zejména na obličeji), jakooni jsou vystaveni vlivům prostředí.Krtci zpravidla vznikají v důsledku dlouhodobých negativních účinků na tělo.Melanin se hromadí ve strukturách epiteliálních buněk.

Je to způsobeno dědičnou predispozicí, poruchami hormonálního pozadí a vlivem záření (zejména ultrafialového).V některých případech se začnou objevovat krtky s velkou rychlostí.

Důvody jsou tyto:

 1. Patologie hypofýzy ahypothalamus, gonády. Z tohoto důvodu se zvyšuje koncentrace melanotropinu a estrogenu, což zvyšuje rychlost tvorby buněk, ve kterých se melanin hromadí.
 2. Infekce. Způsobují výskyt závěsných nádorů.Důvodem je lidský papillomavirus.
 3. Časté a dlouhodobé napětí, deprese. Přispívají ke vzniku nových nevi.
 4. Častá poranění kůže. Mohou to být škrábance, odřeniny, kousnutí.V poškozené oblasti jsou aktivovány melanocytové buňky, které produkují více pigmentu.
 5. Záření. Kvůli tomuto záření je práce melanocytů vylepšena.

Častým důvodem je také zneužívání opalovacích a solárií.

Prevence

Před přemýšlením o tom, jak se zbavit všech molů na tváři, je nutné zabránit vzniku nových.Z tohoto důvodu by neměl být povolen otok.

Prevence zahrnuje:

 • pro udržení spánku a odpočinku;
 • spát ve správné poloze - použijte vysoký a tuhý polštář tak, aby byla hlava zvednutá o 10-15 cm;
 • ​​
 • přechází na zdravou stravu;
 • omezují příjem soli;
 • jíst naposledy 3 hodiny před spaním;
 • pít během dne 1,5 až 2 litry vody, ale naposledy vypít 3 hodiny před spaním;
 • aktivně se věnují sportu (běh, plavání);
 • chodit denně po dobu nejméně jedné hodiny;
 • ráno se kontrastní sprcha.

Kterého specialisty bych měl kontaktovat

Důvody, proč se doporučuje konzultovat s odborníky na krtky:

 • nepříjemné známky jeho degenerace na melanom;
 • nepohodlí v každodenním životě;
 • kosmetická vada.

Je povinné navštívit lékaře kvůli krtek, pokud:

 • se její vzhled změní, tvar, velikost;
 • se zvyšuje počet nádorů;
 • krev nebo hlen se vylučují z růstu.

Nezapomeňte na známky degenerace névusu.Mění barvu (může se rozjasnit, ztmavnout), barva je nerovnoměrná.Hranice se stávají nejasnými.Na růst, peeling, svědění, necitlivost, bolest lze cítit.Kůže kolem nádoru někdy zčervená.

Krtek se může změnit z plochého na konvexní.

V tomto bodě se kůže napne.Mohou se objevit křupky, uzly.Pokud vlasy rostly z růstu a vypadly, je to alarmující znamení: regenerované buňky zničily jeho žárovku.S těmito příznaky musíte okamžitě jít do nemocnice.K vyšetření musíte jít na dermatologa.Zkoumá novotvary, provede anamnézu, provádí další diagnostiku.

Pro stanovení povahy krtek se předepisují tyto postupy:

 1. Dermatoskopie. Na problémovou oblast kůže se aplikuje zvláštní přípravek a poté se studuje jejich interakce.
 2. Histologie. Část krtka se odstraní, obarví a poté prozkoumá.
 3. Biopsie. Odběr vzorků se provádí excizí apak ho studují.
 4. Počítačová analýza. Používá se speciální kamera.

Aby se odstranil růst, jsou po vyšetření a podle dostupných indikací (novotvar maligní nebo mají poškození) postoupeny chirurgovi.Navíc mohou poslat více vysoce specializovaným odborníkům.Například ženy musí navštívit mamologického onkologa pro vyšetření prsu, pokud se krtko nachází na tomto místě.

Postup v kosmetickém salonu

Výběr metody pro odstranění krtek v kosmetickém salonu provádí lékař.

 1. Nejrychlejším a méně bolestivým způsobem je použití laseru. Před zákrokem se používá lokální anestézie.Růst se odstraní ve vrstvách.Laserový paprsek je velmi přesný.Nepoškozuje sousední tkáně, což je důležité pro postup na obličeji.Stačí pouze 1 postup.Rána se hojí rychle (stačí týden).Nedochází ke krvácení.Tento postup nemá žádné negativní důsledky.
 2. Kryodestrukcezahrnuje použití nízkých teplot k odstranění růstu (až do -180 ° C).Kůže se hojí déle než po použití laseru, ale jizvy nezůstanou.Rána neublíží.Někdy je nutný druhý postup, protože není možné odstranit novotvar poprvé.Důvodem je skutečnost, že je obtížné přesně určit a omezit oblast expozice dusíku.
 3. Elektrokoagulacezahrnuje použití elektrického nože k odstranění růstu, podél kterého nízkofrekvenčníaktuální.Stačí pouze 1 relace.Tato metoda je vhodná pro všechny typy molů.Nedochází ke krvácení.Jedinou negativní je vysoká pravděpodobnost poškození sousedních tkání.Malé jizvy mohou zůstat na svém místě.

  Diagram ukazuje, jak snadné je zbavit se molů na obličeji laserem.

 4. Metoda rádiových vlnzahrnuje použití vysokofrekvenčního proudu.Vysoká teplota však může způsobit poškození sousedních tkání.U této metody je část krtka přerušena proudem a zbytek je spálen.Obvykle se rána zahojí za pouhé 3 dny, ale existuje riziko jizev.
 5. Nejstarší metoda je chirurgická. Nyní se používá pouze v případech, kdy má krtek průměr větší než 50 mm.Na tomto místě zůstává jizva, rána může krvácet.Někdy teplota stoupá.

Jak odstranit krtky doma

Jak se zbavit krtků na tváři doma:

 • používat bylinky;
 • používají dostupné prostředky;
 • aplikují léky.

Co se týče posledně uvedené metody, používají se následující přípravky:

Léky Popis
Stefalin Masť obsahuje rostlinné složky.Krtek je odstraněn spolu s kořenem.Nezbývají žádné jizvy.Nechte působit 10 hodin.Tento postup by měl být prováděn po dobu nejméně jednoho týdne.
Malavit Obsahuje bylinné výtažky, ionty stříbra ajiné sloučeniny.Lék má jemný účinek.Aplikujte dvakrát denně, dokud růst nezmizí.
Collomac Toto je jeden z léků, které způsobují poleptání kůže.Roztok obsahuje kyseliny salicylové a mléčné.Neumývejte produkt na jeden den.
Cryopharm Prodává se jako aerosol.Produkt obsahuje dimethyl ether a propan.Droga způsobuje zmrznutí kůže, kvůli kterému krtek umírá.Po ošetření se objeví puchýř, který nezmizí asi 1,5 týdne.

Použijte tyto přípravky takto:

 1. Opláchněte problémovou oblast a osušte ručníkem.
 2. Vyřízněte otvor v náplasti a zakryjte jej problémovou oblastí.
 3. Opatrně aplikujte přípravek.
 4. Udržujte uvedený čas a vypláchněte je.

Tato metoda je považována za nejrychlejší.

Jak se zbavit molů na tváři improvizovanými prostředky:

 1. Jód. Vhodné pouze pro zavěšení nádorů.Vysušuje je, stimuluje průtok krve na tomto místě a způsobuje popálení.Je nutné smíchat 1 díl tinktury jodového alkoholu s 5 díly vody.Pomocí tohoto nástroje jednou denně vymažte problémovou oblast.
 2. Kyselina salicylová. Pro odstranění se obvykle používá 100% roztok.Musí mazat krtek.Postup se provádí před spaním po dobu několika týdnů.Vhodná je také salicylová mast.Odstraňuje pigmentaci.
 3. Kyselina citronová. Používá se k odlehčení molů a skvrn.Nejlepší ze všechpoužijte čerstvou citronovou šťávu.Naneste několik kapek třikrát denně.Po týdnu bude efekt patrný.
 4. Prací nebo dehtové mýdlo. Před narozením musí být krtek s nimi silně potřen a během noci se nesmí vyplavovat pěna.Postupně růst poroste.
 5. Jablečný ocet. Impregnujte bavlnu tímto prostředkem a upevněte ji na růst.Neodstraňujte kompresi celý den.Opakujte po dobu 5 dnů.
 6. česnek. Rozemelte na kaše, smíchejte se stejným množstvím smetany a škrtněte krtek.Vystupujte jednou denně.Můžete nakrájet malý kousek z česneku, namočit ho do octa a poté ho na pár hodin zafixovat.

Jak se zbavit molů na tváři bylinkami - použijte lastury nebo pampelišky.Pokud jde o poslední rostlinu, je třeba vykopat a opláchnout čerstvý kořen, podélně jej oříznout a potom rozšířit růst šťávou.Neoplachujte půl hodiny.Tento postup opakujte dvakrát týdně.

Také vyrábějí masti z pampelišek: vymačkávejte šťávu z listů a stonků a smíchejte se stejným množstvím rozpuštěného másla.Aplikujte produkt půl hodiny 2krát denně.Celandine je zvláště efektivní během květu - od konce jara a asi měsíc.Potřeba odříznout stonek.

Oranžová šťáva z ní vyčnívá. Rozšiřují růst.Procedura se provádí třikrát denně po dobu několika týdnů.Aby bylo možné v zimě používat šťávu z hroznů, je smíchána s vazelínou nebo dětskou smetanouproporce 1: 2.Aplikujte dvakrát denně.

Alkoholická tinktura lastovičníků je účinná.K tomu opláchněte čerstvou rostlinu, odstraňte vodu, jemně nasekejte a naplňte sklenici.Nalijte vodku.Trvejte na tom, půl měsíce.Příležitostně protřepte.V tinktuře navlhčete kus obvazu a aplikujte celou noc.Obvykle to trvá asi 1-2 měsíce.

Co nelze udělat při odstraňování krtků

Ihned po odstranění krtka je první den zakázáno navlhčit ošetřovanou oblast.Použití přípravků ke zpracování je povoleno pouze podle pokynů dermatologa.Pokud lékař takové pokyny neobdržel, nemůžete si sami vybrat prostředky, včetně antiseptik.

V prvním týdnu po zákroku je zakázáno:

 1. Používejte peelingy, loupání, otírejte problémovou pokožku nebo na ni působí jiné účinky.
 2. Pijte alkohol, abyste zabránili krvácení.
 3. Používejte kosmetiku na obličej, krémy atd.
 4. Vystavenou plochu vystavte ultrafialovým paprskům.

Pokud byl krtek odstraněn skalpelem, jsou po 1-1,5 týdnech sešity odstraněny.Je zakázáno olupovat kůru.Po ukončení procesu tvorby kůže samo zmizí.Poté můžete použít gely s efektem jizvy nebo speciální silikonovou náplast.

Platí to pro případy, kdy byl průměr odstraněného krtek příliš velký a existuje pravděpodobnost vzniku jizev.Tyto prostředky i nadále používat 1-2 měsíce. Před tím se poraďte s dermatologem.Před léčbou noste lékařské rukavice nebo si otřete ruce alkoholem, jiným antiseptikem.

​​

Po dobu 2 týdnů po odstranění novotvaru je zakázáno navštěvovat lázně, sauny, bazény.Nemůžete ukrást problémové místo.Nedotýkejte se jej znovu a zvláště se zraněte.Podchlazení nebo přehřátí je zakázáno.Opalování na měsíc je zakázáno.

Jak se zbavit všech krtků na obličeji, je naléhavý problém, protože nejsou pouze kosmetickým defektem, ale mohou také vést k rakovině kůže.Před vyjmutím je nutné se poradit s lékařem.Krtka se odstraní laserovou a radioterapií, kryodestrukcí, elektrokoagulací a chirurgickou metodou.

Autor:Ježek

Užitečná videa o molech na tváři a o tom, jak je odstranit

Odstranění krtek na tvářiLaser:

Zranění způsobuje odstranění krtků pomocí Surgitronu: