Jak se zbavit loupání kůže na obličeji doma

Zakalená pokožka na tváři je poměrně častým jevem, zejména když začíná chladné období a přírodní podmínky vám neumožňují každodenně se opalovat a jíst čerstvé ovoce a zeleninu.

Poté přijde k záchraně tradiční a tradiční medicína, která vám umožní zbavit se nepříjemných pocitů, které kazí nejen krásný vzhled, ale i náladu v tomto ohledu.

Příčiny suché kůže na tváři

Jak se zbavit loupání kůže na obličeji, lze zjistit stanovením hlavních důvodů, pročto se děje.Hlavní je nedostatek vlhkosti způsobený vnitřními i vnějšími faktory.

Vnější příčiny zahrnují:

 • v chladu, sněžení nebo dešti;
 • použití mýdla pro mytí, které přetíží pokožku;
 • přítomnost alkoholu v pleťových vodách pro odmašťování a odličování;

 • tvrdá nebo horká voda při mytí;
 • alergická reakce na prach, malé částice, pyl.

K vnitřním příčinám, které způsobují vysušení kůže, patří:

 • dědičná predispozice;
 • narušení mazových žláz;
 • reakce na různá léčiva;
 • sezónní nedostatek vitamínů.

Pravidla pro domácí péči o šupinatou pokožku

Odstranění loupání závisí na příčině jeho výskytu.Pokud byli viníci kosmetikou, alkoholovým tonikem, levnou sušící kosmetikou, je třeba je nahradit vhodnými typy pleti.Líčení na obličej lze odstranit dětským krémem nebo produkty na bázi oleje.

Dále je nutné zastavit mytí tekoucí vodou z kohoutku, zejména pokud je horké.Těžké látky, chlor, zinek a další prvky obsažené v tekoucí vodě, agresivně působí na pokožku, stačí se podívat na povlak, který voda z kohoutku opouští v konvici.

Pro praní je lepší použít odvar heřmánku nebo filtrované vody při pokojové teplotě.

Rovněž je nutné provést revizipříděly.Lidé, kteří se zvlášť zajímají o stravu, vylučují z potravy mastné potraviny a různé vitaminy ze živočišných produktů, což v první řadě negativně ovlivňuje pokožku, vlasy, nehty a dásně.

Pokud nelze změnit stravu a v případě jakéhokoli onemocnění by měla být strava chudá, měla by být kůže ošetřena pravidelným tukem nebo přírodní zeleninou nebo máslem.Odstraňte zbytky ubrouskem, což kompenzuje nedostatek tělesného tuku pod kůží, aniž byste se dostali do hlavního metabolismu.

Recepty krásy a lidových prostředků

Jak se zbavit peelingů kůže na obličeji a tradiční medicíny pomůže tomuto procesu předem zabránit.Než začnete masku nanášet na obličej, měla by být kůže připravena.Nejprve musíte omýt veškerou kosmetiku, včetně krémů.

Poté musíte obličej napařit, aby se póry na kůži co nejvíce otevřely, aby absorbovaly komponenty, které maska ​​nabízí.Chcete-li to provést, držte obličej na horké páře po dobu 5-10 minut.Měli byste však dávat pozor, abyste se nespálili, teplota páry z vroucí vody je stejná jako v samotné vroucí vodě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Mrkvová maska ​​

Díky karotenu a retinolu obsaženému v mrkvi pomáhá čerstvá zelenina vyrovnat se se suchou tváří.Kromě těchto vlastností obsahuje mrkevvitaminy, které bojují s otoky a záněty, snižují počet oteklých kapilár, které na tváři vytvářejí pavoučí žíly.

Chcete-li připravit mrkvovou masku, měli byste:

 1. Nastrouhejte čerstvou mrkev co nejmenší, můžete použít mixér.
 2. Smíchejte ji s kosmetickým nebo přírodním olejem pro suchou pokožku as vaječnou bílou, je-li pokožka mastná.
 3. Maska na obličeji by neměla být delší než 15 minut, aby nedošlo k zabarvení kůže oranžovou barvou.

Maska ovesné vločky

Jak se zbavit loupání kůže na tváři a vyrovnat jeho tón pomůže starý recept na ovesné vločky.Ovesné vločky, kromě bělení vlastnosti, slouží jako aktivní přísada pro domácí drhnutí.Jelikož jsou vločky zcela suché a odstraňují přebytečnou vlhkost z pokožky, měly by být smíchány s jinými zvlhčujícími složkami.

Tučné mléčné výrobky jsou k tomu vhodné, například:

 • kyselá smetana s vysokým procentem;
 • kefír;
 • Tvaroh.

Hlavní věc je, že ostatní složky mají ve svém složení dostatek tuku a mají viskózní vlastnosti, aby udržovaly mletou ovesnou kaši na obličeji.

Například:

 1. Před provedením masky je třeba ovesné vločky rozemlet v mlýnku na kávu do práškového stavu.
 2. Poté se v samostatné misce smíchá s druhou přísadou.
 3. Masku můžete držet na tváři dlouhou dobu, aniž byste se obávali nežádoucí reakce, měli byste začít s 30 minutami.na 1 čas.

Ifdruhou přísadou je citron nebo jíl (pro mastnou pleť), maska ​​by se měla po 15 minutách omýt.

Maska na bázi glycerinu

Na základě glycerinu se vyrábí mnoho různých kosmetických přípravků, krémů na ruce, mýdel a dokonce i prostředků na mytí nádobí.A to vše proto, že glycerin má čistící účinek, který zvlhčuje pokožku a pro šupinatou pokožku je to hlavní vlastnost.

Při přípravě masky však musí být glycerin ředěn 1:10 a nesmí být používán v místnosti s vlhkostí vyšší než 45% - to povede k opačnému účinku odpařováním kapaliny z kůže.

Je také vhodná obličejová maska ​​na bázi glycerinu pro suchou pokožku připravená s přídavkem olivového oleje nebo rostlinného oleje, tekutého medu.Ke 100 g oleje přidejte 10 g glycerinu.Maska se nanáší po dobu 15-20 minut.poté se promyje teplou vodou.

Tvarohová maska ​​

Karoten a retinol (vitamíny A a PP), které pomáhají zvlhčovat pokožku, jsou ve tvarohu i v mrkvi.Kolagen je přítomen v mléčném produktu, na jehož základě se vyrábějí masky a injekce proti stárnutí.

Tvarohová maska ​​proto pomáhá nejen předcházet odlupování kůže, ale také poskytuje omlazující účinek.Tvaroh se nemusí mísit s jinými přísadami.Jediná věc, kterou stojí za zvážení, je procento obsahu tuku.

Průměr:

 • pro normální pokožku 3-9%;
 • pro mastnou pleť vyberte produkt menší než 3%;
 • pro suché - více než 9%.

Maska se nanáší jednou týdně.

Maska jablečného medu

Kombinace jablka a medu je především kombinací vitamínu C, železa a baktericidního základu.Vitamíny obsažené v jablkách saturují pokožku kyslíkem, optimalizují metabolismus a med, který má vlastnosti hojení ran, přispívá k rychlému obnovení pokožky z mikrotrhlin.Zlato by v tomto případě mělo být květinové.

K přípravě masky nastrouhejte polovinu jablka na struhadle a smíchejte jablečnou kaši s medem až do viskózního stavu, který udrží na kůži.Nechte masku 20-25 minut.pak si umyjte obličej teplou vodou.

Olivovo-ovesná maska ​​

Čištění obličeje ovesnou kaší je účinný domácí drh, který vyleští pokožku z hrubých vloček a pomáhá odpařovat přebytečnou vlhkost a tuk.Jinými slovy, oves v čisté formě by neměl být aplikován na suchou pokožku, musí být smíchán s jinou, mastnější složkou.

Na rozdíl od běžného rostlinného oleje obsahuje oliva mononenasycené tuky, které příznivě ovlivňují pokožku, aniž by ji dráždily.

K tomu je třeba:

 1. K přípravě masky mletím ovesnou kaši do stavu mouky nebo alespoň krupice.K tomu můžete použít váleček nebo mlýnek na kávu.
 2. Potom se výsledný prášek smíchá s olivovým olejem, dokud nevznikne hustá zakysaná smetana.
 3. Prostředek by měl být ponechán na obličeji po dobu 20 minut a poté si obličej omyjte teplou vodou.

Čištění kůže chlebem a mlékem

Jáhly, z nichžMouří mouku a pečou chléb, mají širokou škálu vitamínů B, E a různých aminokyselin, jejichž hlavní funkcí je zlepšení pleti.Aby byla maska ​​na obličejovou strouhanku účinná pro problémy s odlupováním kůže, měl by být upřednostňován bílý chléb.

Černý a žitný chléb se používá pro mastnou pleť.

Pro přípravu chleba na masku by měl být rozbit na kousky a změkčen v nepasterizovaném mléce.Pokud konzistence není dostatečně silná pro maxi, můžete přidat prémiovou mouku.Naneste masku na předem očištěnou pokožku po dobu 15-20 minut.

Čištění obličeje mlékem a máslem

Čerstvé venkovské mléko, které je nejvhodnější pro výživu pokožky, obsahuje bílkoviny, vápník a další vitamíny, které obnovují nadrženou, šupinatou pokožku.Kombinace mléka s rostlinným nebo olivovým olejem se používá pro suchou pokožku jako aktivace mazových žláz.

Maska s mlékem - takto se můžete zbavit loupání kůže.

Mléko do masky by mělo být konzumováno se středním nebo nízkým obsahem tuku až do 3%, zbytek tuku v masce je dán máslem.Potom se mléko smíchá s olejem 1: 2 a nanese se na tenkou vrstvu na pokožku obličeje.Měl by být uchováván po dobu 20 minut, poté si umyjte obličej teplou vodou.

Máta peprná

Listy máty sklizené v červnu až červenci obsahují karoten - nejdůležitější přísada pro omlazení pleti, optimalizaci buněčného metabolismu, vitamin C - který odstraňuje zánětcévní stěny, vitamin B9 - stimulující regeneraci buněk a další látky s bělícími a hojivými vlastnostmi.

Peppermintová komprese se používá k čištění pokožky.Připravuje se jednoduše - lístky máty se rozdrtí rozdrcením v misce a výsledná kaše se nanese na obličej.Máta může být smíchána s medem, vejci, heřmánkem atd.

Mátová a citronová smetana

Vitamín C, který je obsažen v citronu, pomáhá především optimalizovat krevní oběh a posílit stěny krevních cév.Citronová šťáva navíc rozjasňuje pokožku, což je důležité zejména u lidí se zvýšenou pigmentací.Pokud vytvoříte krém na obličej z citronu a máty, získáte recept, který stimuluje produkci kolagenu, který obnovuje odumřelou pokožku.

K přípravě krému budete potřebovat 3 přísady:

 • lístky máty;
 • citron;
 • dětský krém.

Čerstvé lístky máty jsou rozdrceny rozdrcením, plátky citronu jsou také rozdrceny do stavu ovesné kaše, předtím se odstraní zrna a kůra.Výsledná směs se smíchá s dětským krémem.Recept je připraven, měl by být uložen v lednici.

Lindenův vývar z loupání

Lindenové květy, z nichž včely získávají med, mají celou řadu látek šetrných k pokožce.S ohledem na pomoc suchou, šupinatou pokožku jsou však lipovou tajemstvím polysacharidy, které mohou zadržovat vlhkost v pórech kůže.

​​

Denní mytí lindenovým odvarem nahrazuje umělé tonika pro čištění obličeje díky stejným polysacharidům,aktivaci makrofágů, které chrání pokožku před vnějšími vlivy.

Odvar lípy se vaří ve vroucí vodě.Za tímto účelem 1 lžíce.lLípy se napařují v 0,5 l vroucí vody a nechají se vyluhovat po dobu jedné hodiny.Poté se na kůži nanese rouno filtrované skrz sítko.

Maska lněných semen

Kyselina alphalinová je velmi složkou lněných semen, která pomáhají zvlhčit pokožku.Kromě tohoto efektu se lněná semínka vypořádávají se zánětlivými procesy na kůži (akné, černé tečky) a díky vitamínu K1 pokožku bělí.

Maska lněných semen, nebo spíše hlenu, který vylučují, je vyrobena v čisté formě, tj. Pouze ze semen, s přídavkem různých složek.

K extrakci hlenu ze semen je nutné nalít 1 lžičku.1/3 šálku vroucí vody a nechte vyluhovat po dobu 5 hodin.Výsledný hlen by měl třít obličej do několika vrstev.Jakmile maska ​​zaschne, umyjte si obličej teplou vodou.

Dýňová maska ​​

Hydratační účinek dýňové masky je dosažen díky škrobu obsaženému v zelenině, který vyhlazuje keratinizovanou pokožku.Kromě této složky obsahuje dýně vitamín B2, který snižuje zánět a B1, což vytváří ochrannou vrstvu proti ultrafialovému záření.

Pro přípravu masky dýně byste měli vzít čerstvou zeleninu, asi 200 g, nastrouhejte ji do pyré a smíchejte ji s olivovým nebo rostlinným olejem na smetanu.Směs se nanáší v tenké vrstvě na obličej houbou aodešel po dobu 20 minut

Olej z byliny třezalky tečkované

Hlavním účinkem oleje třezalky tečkované na tělo je zklidnění kůže, sliznic a baktericidní účinek.Při aplikaci oleje na šupinatou pokožku obličeje se dosahuje nejen zvlhčujícího účinku, jako u jakéhokoli oleje, ale i hojení ran.

Pokud má vaše pokožka malé praskliny nebo bolest v akné, otřením obličeje olejem ze třezalky se urychlí proces hojení.

Sbírejte květinový olej z jeho stonku v době květu.Při sejmutí čerstvých stonků získají olej, který je připraven pro místní použití v čerstvé formě.Naneste na obličej tenkou vrstvu oleje a nechte ji zcela absorbovat.Pokud to není nadbytečná látka, není nutné ji umývat.

Maska hroznů

Hrozny mohou podobně jako sezónní bobule nahradit citrony a jablka jako obličejovou masku.Stejně jako jiné kyselé bobule a ovoce obsahuje vitamin C, který pomáhá posílit krevní cévy, a proto urychluje metabolismus. Vitamin A - pomáhá regenerovat buňky a draslík, což je hydratační složka pro šupinatou pokožku.

Chcete-li vytvořit masku hroznů, měli byste si vzít snítku čerstvých bobulí, rozdrtit je na ovesnou kaši, smíchat s žloutkem a nechat na tváři po dobu 20 minut.Do masky můžete přidat med nebo mandlový olej, díky tomu bude maska ​​výživnější.

Hotová kosmetika pro zvlhčení pokožky a odlupování: recenze, ceny

Jak se zbavit loupání kůže na obličeji, najdete u oficiální kosmetologie, která má ve svém arzenálu širokou škálu kosmetiky pro boj proti keratinizaci, loupání a suché pokožce.

V tabulce jsou uvedeny nejoblíbenější:

]
Formulář vydání Název Charakteristická Cena
Krémy Černá perla.Vynikající biologická výživa Krém pro denní i noční lokální aplikaci, určený k hydrataci pokožky a další výživě epidermálních buněk.130 rub /50 ml
Nivea Nourishing Day Cream Krém pro suchou a citlivou pokožku na bázi glycerinu je určen pro denní použití.Kompozice obsahuje složky, které chrání před UV paprsky.250 rub /50 ml
L'Oreal Paris Hydratační expert Hydratační krém pro dospělou pleť.Kompozice je určena pro ranní péči o pleť a jako základ pro líčení.335 rub. /50 ml
Scrubs Čistá linie „Čistící peeling na obličej“ Čisticí peeling vytvořenna bázi mletých jader meruněk, určených k očištění pokožky a odlupování hrubé epidermis.60 rub /50 ml
Fito kosmetický „Ovesný čistící peeling“ Tento peeling je určen pro jakýkoli typ pleti vytvořený na základě zakysané smetany a vápna.zlato.Produkt se nanáší jako maska ​​po dobu 10-15 minut, poté se omyje vodou.65 rub /15 ml
Organické čištění obchodů „Ginger Sakura“ Prací peeling je založen na olivovém oleji s přídavkem zázvoru, zeleného čaje a extraktu sakury.Produkt je určen pro všechny typy pleti. 120 rub /70 ml
Masky Provedení.Exfoliační maska ​​Filmová maska ​​od francouzského výrobce je navržena speciálně pro boj proti loupání kůže.Obsahuje řasy a zázvorové a rozmarýnové éterické oleje. 100 otřepů /10 ml
Skinlite.Multifunkční maska ​​Červená řasa + Zelené řasy Jednorázová maska ​​pro zajetí určená pro mastnou pleť, eliminuje peeling a absorbuje podkožní tuk.Maska také plní nutriční funkci díky řasám bohatým na jód přítomným v kompozici. 95 rub /2,7 ml
Belita-Vitex.Maska na peeling obličeje s hlínou Gassul a extraktem z moringy Běloruská maska ​​rovněž plní funkci peelingu, napíná póry, zvlhčuje a pomáhá v boji proti černohlavým a černochům.147 tření /100 ml

Jak zvlhčit pokožku po loupání

Protože loupání je docela agresivníleštění je zcela normální, když kožní reakce ve formě peelingů začíná ve 2-3 dny.Zejména když byl proveden hluboký peeling v salonu s odstraněním významné vrstvy epidermis.

V den 1-2 kosmetologové nedoporučují ani se nedotýkat pokožky, jít ven a ještě více používat jakékoli kosmetické prostředky.Pouze ve 3. den může být dovoleno změkčit pokožku přípravkem na bázi kyseliny hyaluronové.

Maska jejich hroznového osiva, bambuckého másla nebo mastných kyselin nalezených v živočišných produktech (sádlo, skopový tuk) a rostlinná (palmový olej, sojový bob) také fungovala dobře.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Jak zvlhčit citlivou pokožku před zchladnutím

Hlavním důvodem, proč epiderma vyschne za chladu, je zmrzlá vlhkost na kůži, která poškozuje její horní vrstvu.Přírodní tuk nestačí k ochraně pokožky před deštěm, proto byste měli zvolit krém s mastnějším podkladem.

Ale pro lidi s mastnou pokožkou nejsou vhodné, ale způsobují pouze vzhled akné.Pro mastnou pleť jsou vhodné krémy s nenasycenými mastnými kyselinami.

Kromě toho by v chladném období mělo být:

 • před odchodem do chladu je lepší nanést na pokožku krém s vitamíny E a D, jakož i s vitaminem K,pokud se vyskytnou problémy s tvorbou pavoucích žil na obličeji;
 • vyloučit z každodenní činnosti horkou sprchu - čím je voda teplejší, tím více vysušuje pokožku;
 • vypijte co nejvíce vody - voda optimalizuje fungování mazových žláz pod kůží;

 • nepoužívají peelingové, zdvihací a jiné agresivní metody expozice pokožce od zimního období;
 • se vyhněte tonikům, které by pokožku čistily na alkoholu,aby vaše tvář ještě více nevysychala;
 • nahrazují sušící kosmetiku mastnější.

Odstranění pleťové pokožky odlupováním je poměrně dlouhý proces, pokud jde o trvalý účinek .Je nutné zásobit se včas a trpělivostí, aby se metabolismus v tkáních obnovil, tělo se zahojilo a aktualizovalo.Hlavní věcí je pravidelné provádění všech doporučení uvedených v článku a komplexní přístup k problému.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o čištění obličeje

Jak odstranit loupání obličeje domapodmínky: