Jak se zbavit jizev po akné na tváři doma.Masti, krémy, lidové léky

Jizvy po akné negativně ovlivňují nejen vzhled, ale i sebeúctu jejich majitele.Proto musí být tento problém vyřešen.Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit jizev, počínaje tradiční medicínou a končící chirurgickým zákrokem.

Obsah
 1. Příčiny zjizvení po akné
 2. Druhy jizev
 3. Alternativní způsoby ošetření
 4. Masky na jizvy
 5. Léčba lékovými léky
 6. )Fyzioterapie
 7. Chemický peeling
 8. Dermabraze
 9. Vstřikování
 10. Laserové ošetření
 11. Chirurgické odstranění jizvy
 12. Prevence
 13. ) Video o léčbě po akné
Příčiny zjizvení po akné

Před zahájením léčby jizev je nezbytnévěnujte zvláštní pozornost jejich původu.

Nejběžnější příčiny jsou:

 • Samovolné odstranění akné. Tuto chybu nejčastěji dělají adolescenti.Při mačkání je vysoká pravděpodobnost infekce epidermis, což vede k tvorbě jizvy.
 • Chyba kosmetičky. Nezkušený odborník může situaci ještě zhoršit.Proto byste se před přihlášením na postup měli pečlivě prostudovat recenze.
 • Těžké akné. Vyrážky jsou různé, ale pokud stejný pupínek neodezní po dobu tří týdnů, pak kůže obličeje potřebujeprofesionální ošetření.Jinak se vytvoří jizva.

Typy jizev

Aby se odstranily stopy po akné, je třeba pochopit jejich původ.

Existují následující typy jizev:

 • atrofické;
 • hypertrofický;
 • normotrofní;
 • keloid.

Dále bude každá z položek posouzena podrobněji.

 • Atrofické jizvyjsou charakterizovány statickou elektřinou.Neaplikují se na zbytek kůže a nestávají se hlouběji.Navenek je taková jizva podobná fosílii nebo malému výčnělku.Jsou vytvářeny růstem pojivové tkáně.Po akné tyto jizvy často přetrvávají.
 • Hypertrofické jizvyjsou lokalizovány nad povrchem kůže.Důvodem vzniku takového kosmetického účinku je zvýšená úroveň tvorby kolagenu.Jizva má růžový odstín a může se odloupnout.
 • Normotrofní jizvaje ve srovnání s ostatními nejbláznivější a nejviditelnější.Jeho stín téměř splývá s tónem obličeje.Jizva je na stejné úrovni s kůží a má stejnou citlivost na extrémní teploty.Tyto jizvy se obvykle snadno ošetřují.
 • Keloidní jizvaje vyčnívající tubercle.Odstín se může lišit od růžové do modré.Charakteristickým rysem je snížení centra vzdělávání pět let po objevení se jizvy.Takové jizvy mohou růst.

Alternativní způsoby léčby

Jizvy po akné zbavtecož není levné, můžete se pokusit vyléčit pomocí tradiční medicíny.Takové metody neodstraní jizvu, ale mohou ji učinit téměř neviditelnou.Ale abyste dosáhli dobrého výsledku, měli byste se řídit pravidelností.

Skvělým způsobem, jak vyřešit tento problém, je vosk. Před zahájením postupu by měl být roztaven ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě.Poté musíte vzít vatový tampon, namočit ho do vosku a aplikovat na problémové oblasti.Je důležité si uvědomit, že teplota kompozice by neměla být příliš vysoká, jinak můžete spálit obličej.

Aby se zabránilo odtoku vosku, naneste na kůži předem nařezaný obvaz .Kompozice by měla být udržována po dobu asi 30 minut.Poté, co můžete opláchnout obličej.Pokud se obvaz obtížně odstraňuje od pokožky, je nutné plochu otřít rostlinným olejem a po 15 sekundách ji odstranit kouskem tkáně.

Můžete se zbavit jizev po akné grapefruitem.Existují dva způsoby, jak jej použít.V prvním případě je nutné vytlačit šťávu z plodu, výslednou tekutinu ponořit do vatového tampónu a otřít jizvy.

U jiné metody je nezbytné rozdělit grapefruit na dvě části a problémové oblasti zpracovat jednou z nich.Několik minut po výše uvedených procedurách opláchněte obličej teplou vodou a použijte hydratační krém.

V lidovém lékařství se často používají různé éterické oleje.Tento problém není výjimkou, takže jej lze vyřešit také podobným způsobem.Pro postup, šípkový olej, myrha,levandule.

Naneste je bavlněným tamponem pouze na problémovou oblast.Neotírejte kompozici.Stačí stisknout mokrou stranu po dobu 10 sekund.K této metodě se můžete uchýlit asi dvakrát týdně po dobu několika měsíců.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Masky ze jizev

Jako hlavní složky masky, které mohou odstranit jizvu po akné, můžete použít rajče a okurky..Zelenina by měla být čerstvá.Výrobky musí být mleté.Ke směsi by se měla přidat kapsle vitaminu E.

Po nanesení masky na obličej a po 20 minutách opláchněte teplou vodou.Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, použijte tuto kompozici po dobu nejméně dvou týdnů.Masku lze provést iu čerstvých vyrážek.Uklidňuje a čistí pokožku.

Dalším účinným způsobem léčby jizev je prášek ve formě prášku. Lze jej zakoupit v jakékoli lékárně.Lžíce léku by měla být smíchána s peroxidem vodíku.

Výsledné složení by nemělo být příliš tekuté.Jinak se rozšíří po celé tváři.Směs se nanáší pouze v místních oblastech.Takovou masku nemůžete držet déle než čtvrt hodiny.Poté pokožku pečlivě opláchněte a hydratujte výživným krémem.

Med byl vždy oceněn pro své vlastnosti proti stárnutí.A v tomto případě je schopen dát podnět k regeneraci nových buněk.Z toho vyplývápoužijte spolu s mlékem v poměru 1: 1.Pokud je směs hustá, můžete ji naředit malým množstvím vody.Použití této masky by mělo být také lokální.Po 25 minutách by se vše mělo umýt teplou vodou.

Jílu lze nalézt v mnoha maskách.K vyřešení tohoto problému je také vhodné.Preferovány by měly být černé, bílé, růžové a zelené barvy.K dosažení nejlepšího výsledku byste měli postupně používat všechny výše uvedené typy jílu.Pro tento postup byste měli smíchat 50 g produktu s mlékem, aby se získala konzistence podobná kaši.

Tato kompozice by měla být nanesena nejprve na celou tvář a po 10 minutách přidat další vrstvu k problémovým oblastem.Po úplném zaschnutí je nutné masku omýt.Tuto metodu lze použít nejvýše třikrát týdně.

Obyčejné brambory mohou pomoci odstranit jizvy z akné. Za tímto účelem rozdrťte zeleninu na středním struhadle a opatrně vytlačte vlhkost gázou nebo obvazem.Poté položte nastrouhané brambory na obličej a věnujte zvláštní pozornost těm oblastem, kde jsou umístěny jizvy.Proceduru lze dokončit za půl hodiny oplachováním obličeje teplou vodou.

Léčba lékovými léky

Jizvy po akné, které lze odstranit pomocí léčivých mastí, by neměly být hypertrofické.Dermatolog by si měl vybrat ten správný lék.Před použitím produktu je nutné provést test na malé ploše pokožky.

nejvíceMezi účinné vnější prostředky pro léčení jizev patří:

 • Contractubex. Gel pomáhá vyrovnat tón a vyhladit povrch jizvy.Účinné při dlouhodobém používání.Cena je 600 rublů.
 • Dermatics. Silikonový gel má na internetu mnoho pozitivních recenzí.Kromě kosmetického působení lék zmírňuje bolest a odstraňuje svědění.Cena se pohybuje od 2000 do 2500 rublů.
 • Fermenkol. Lék podporuje regeneraci buněk.Kompozice obsahuje enzymy, které rozkládají jizvu.Nejčastěji se používá pro elektroforézu.Průměrné náklady 1200 rublů.
 • Mederma. Obsahuje kyselinu sorbovou.Při aplikaci je nutné provádět masážní pohyby, aby gel mohl proniknout hlouběji.Cena je 650 rublů.
 • Clearwin. Jeden z nejlevnějších způsobů léčení jizev.Krém je založen na homeopatii.Cena nepřesahuje 200 rublů.

Fyzioterapie

Fyzioterapie poskytuje širokou škálu způsobů léčby jizev.Mezi nimi by mělo být uvedeno použití elektrického proudu, který zjemňuje tkáň jizvy.Další technikou je elektroforéza.

Tento postup se provádí ve spojení s drogami a jeho cílem je zlepšit jejich vlastnosti.Jednou ze složek fyzioterapie je kryomasáž, která se často používá jako další léčba.

Chemický peeling

Jizvy po akné, dost, aby se zbavilyobtížné, může zmizet po vystavení chemickým peelingům.V tomto případě jsou vhodné hluboké a střední typy procedur.V prvním případě se používá fenol, který proniká do hlubších vrstev kůže.

Proto pacient v průběhu sezení pociťuje bolest.Výsledek je dosažen po první návštěvě salonu krásy.Po takovém peelingu kolem půlměsíce je nutné se vyhnout vystavení slunečnímu světlu.

Druhý postup je méně agresivní.Hlavními složkami jsou kyseliny.Během návštěvy je kůže pacienta nejen odlupována z odumřelých buněk, ale také je stimulována regenerace.

Tento druh peelingu je však méně účinný.Proto může být pro dosažení nejlepšího výsledku vyžadováno až šest ošetření.Kosmetička obvykle předepíše následující postup dva týdny po předchozí relaci.

Dermabraze

Tato metoda je velmi agresivní a má kontraindikace.Mezi nimi je třeba uvést epilepsii a herpes.Před zahájením postupu by kosmetolog měl vyloučit další faktory.

V průběhu sezení může u pacienta dojít k vážnému nepohodlí nebo bolesti.Proto by měl postup vždy začít nanesením speciálního krému na pokožku obličeje.Poté je celá kůže ošetřena speciálními kartáčky.V tomto bodě je celý povrch obličeje vyhlazený.

Dermabraze může trvat asi hodinu. Poté se může tvořit kůra,který by měl projít za týden.V závislosti na množství práce mohou být vyžadovány až tři sezení.

Injekce

Injekční metoda pro léčbu jizev zahrnuje zavedení speciální kompozice jehlou.Pod kůží působí lék na tkáň jizvy.

Rozlišují se následující postupy pro injekce po odstranění akné:

 • mezoterapie;
 • ozonová terapie;
 • zavedení plniv.

Následuje podrobnější popis každého postupu:

 1. Injekce používané při mezoterapii zahrnují kyseliny, vitaminy a extrakty.Všechny tyto složky vyživují pokožku, vyhlazují její tón a povrch.Výsledek je patrný téměř okamžitě po zákroku.Nevýhodou mezoterapie je nutnost druhého sezení po šesti měsících.Důvodem je skutečnost, že po stanovené době bude problémová oblast opět patrná.
 2. Hlavními složkami injekcí používaných při ozonové terapii jsou kyslík a ozon.Účinek procedury je dosažen pomocí aktivní regenerace buněk a vyhlazení pleti.Je třeba poznamenat, že ozonová terapie je neúčinnou léčbou hlubokých jizev.
 3. Plniva jsou speciální plniva, která okamžitě vyhlazují požadovaný povrch. Složení injekcí se může lišit, nejčastěji se používají následující složky:
 • kyselina hyaluronová;
 • kolagen;
 • tuková tkáň klienta.

Je důležité poznamenat, že šest měsíců po postupu je nutná oprava.

Laserové ošetření

Laserové resurfacing je poměrně komplikovaný kosmetický postup.Před výběrem salonu byste proto měli pečlivě zkontrolovat dostupnost povolení a osvědčení a zajistit, aby měl odborník odpovídající vzdělání.Je důležité pochopit, jak probíhá příprava a samotný proces mletí.To umožní zhodnotit způsobilost kosmetologa.

Před zákrokem musí pacient po určitou dobu užívat antivirová léčiva. Kromě toho předepisuje specialista odběr krve, který se používá k provádění několika testů najednou.

Jak funguje laserové resurfacing.Tato metoda velmi účinně zbavuje pokožku jizev po akné

Klient musí být informován o kontraindikacích, mezi něž patří:

 • těhotenství a laktace;
 • onemocnění plic a kardiovaskulárního systému;
 • infekce;
 • přítomnost nádorů v těle;
 • epilepsie;
 • diabetes mellitus;
 • možnost výskytu jizev keloidního typu;
 • Období premenstruačního syndromu.

Také použití laseru je kontraindikováno v přítomnosti vyrážek na obličeji.

Před vyleštěním si klienti nasadili na hlavu speciální čepici a chránili své oči brýlemi.Kůže obličeje je nejprve ošetřena anestetikem, ochlazena a vystavena laseru.

Běhemobnova povrchu pacienta může pociťovat tolerovatelnou bolest.Procedura trvá 30 až 120 minut.Po vyleštění musí odborník poskytnout podrobná doporučení, včetně týdenního zákazu používání kosmetiky.Kromě toho je nutné chránit pokožku před sluncem po dobu čtyř měsíců.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Chirurgické odstranění jizev

Jizvy po akné, které nelze odstranit všemi výše uvedenými způsoby, by měly být odstraněny chirurgicky.Tato metoda je nejradikálnější a používá se k léčbě hlubokých jizev.

Rozlišují se tyto typy operací:

 • Řezání. Během procedury odborník odděluje jizvu od kůže, kde se vytvoří místo pro tvorbu pojivové tkáně.V důsledku toho se problémová oblast stává méně znatelnou.V některých případech mohou být nutné další postupy k úplnému odstranění kosmetické vady.
 • ​​
 • Vyříznutí tkáně jizvy. Tato operace zahrnuje úplné odstranění jizvy.Po uložení kosmetických stehů.
 • Transplantace kůže. Používá se ve výjimečných případech.Jsou možné nepříjemné komplikace.
 • Prevence

  Jizvy po akné je poměrně obtížné odstranit.Častěji, aby se jich zbavil, je nutné projít bolestivé postupy adlouhá fáze zotavení.Proto je mnohem snazší zabránit vzniku jizev.

  Za tímto účelem by měla být přijata následující preventivní opatření:

  • k vyloučení samovolného odstranění akné;
  • v případě zhoršení situace vyhledat pomoc odborníka;
  • používají výrobky pro péči o pleť pro problematickou pleť;
  • hygiena, aby se eliminovalo riziko infekce.

  Je důležité poznamenat, že „čerstvé“ jizvy se snáze ošetřují.Proto, pokud po akné zůstane pozadu, je nutné okamžitě přistoupit k jejich odstranění.

  Léčení jizev po akné je složitý proces.Než se rozhodnete pro radikální metodu, měli byste se pokusit problém jemněji zbavit.Opravdu ani ty nejdražší metody nemohou zaručit pozitivní výsledek, ale mohou vést k nepříjemným komplikacím.

  Rozložení:Mila Friedan

  Video o léčbě po akné

  5 jednoduchých způsobů, jak odstranit skvrny a jizvy poakné: