Jak se zbavit černých skvrn na obličeji, nose a uších.Prostředky s kyselinou salicylovou, zubní pastou, aktivovaným peroxidem uhlíku

Na jakémkoli typu kůže se mohou objevit černé tečky.Druhé jméno pro černé tečky jsou komedony.Jejich vzhled je spojen s ucpáváním pórů mazu a keratinizovanými kožními buňkami.Černé tečky mají hustou konzistenci a vypadají jako tmavý korek.Nestojí za to s nimi mírumilovně existovat a musíte vědět, co léky pomáhají z černých skvrn na tváři.

Důvody výskytu černých teček

Důvody pro výskyt těchto útvarů jsou četné:

 1. Hormonální selhání. Během puberty se mazu uvolňuje se zvýšenou intenzitou.To vede ke vzniku komedonů.Totéž se děje s hormonálními poruchami v dospělosti během těhotenství nebo menopauzy.
 2. Jídlo. Problémy s kůží jsou možné, pokud je osoba nadměrnámastná, mouka, mléko a čokoláda.Černé skvrny mohou být důsledkem gastritidy, takže když se objeví, nebude zbytečné navštěvovat gastroenterologa.
 3. Použití nevhodných přípravků na péči o pleť.
 4. Špatné čištění pórů kůže. Pravidelná nadace neumožňuje správné nastavení mazu.Doporučují se tonické výrobky bez komedogenního typu.
 5. Porušení četnosti exfoliace .Odlupování je nutné.Čištění kůže odumřelých buněk otevírá průchody pro mazu k odchodu.Pokud se nezapojujete do pravidelného čištění, póry se ucpají.

Lékárenské výrobky proti černým tečkám

Lékárenské výrobky proti černým tečkám na obličeji jsou prezentovány ve formě mastí, gelů nebo masek. Jedním z běžných léků je retinová mast. Jeho hlavní účinnou látkou je isotretinoin.Vyskytuje se také jinými podobnými prostředky.

Používá se pro:

 • růžové úhoře;
 • orální dermatitida;
 • papulárně-pustulární akné;
 • závažná forma vyrážky nodulárně cystického typu.
 • seborrhea.

Masť se nanáší na obličej dvakrát denně po důkladném omytí.

Po očištění vyčkejte 20–25 minut, až pokožka oschne, a teprve poté naneste produkt v tenké vrstvě.

Retinová mast je zakázána, pokud:

 • došlo k selhání jater;
 • dívka je těhotná;
 • existuje období laktace;
 • hypervitaminóza A je pozorována u lidí;
 • na složky léčiva je příliš velká citlivost.

Vedlejší účinky se mohou projevit až po 7 dnech pravidelného užívání drogy .Jedná se o suchou pokožku, nepříjemný pocit pálení, svědění, výskyt červených skvrn.Pokud se vedlejší účinky samy cítí a způsobují vážné nepohodlí, přestaňte lék užívat po dobu 2-3 dnů.

Jsou-li otoky a svrab pozorovány již 2–3 dny po zahájení užívání, má dotyčná osoba nesnášenlivost s drogou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Differin

Differin je jedním z nejlepších prostředků proti černým tečkám.K dispozici ve formě masti.Účinná látka je syntetická variace kyseliny retinové.Obnovuje pokožku, snižuje úroveň reprodukce tuku, působí protizánětlivě.Princip účinku: změkčení černých teček a roztažení jejich obsahu na povrch kůže.

Diferin se aplikuje jednou denně na oblast obličeje postiženou komedony. Je to dobré pro mastnou pleť.Pokud je produkt citlivý, může způsobit loupání, suchost a podráždění.Vedlejší účinky mohou být také pozorovány v důsledku drogy - všechny škodlivé látky jdou ven, což přispívá k krátkodobé tvorbě nového akné.

Diferin je jedním z účinných léků na černé tečkytvář.Výsledek před a po je zobrazen na fotografii.

Při normální toleranci k lékům by mělo vše rychle projít. Léčba trvá 3 měsíce.

První zlepšení jsou patrná po 1 měsíci pravidelného používání.

Masť zinku

Některým se mohou zdát nápravy černé skvrny na tváři jako diffin.Existuje levnější lék na boj s komedony - zinková mast.Ačkoli má široké spektrum účinku, současně je to neúčinné léky.Neexistují žádné kontraindikace k jeho použití.Mohou ji používat i kojenci.

Složení zinkové masti obsahuje vazelínu, která nedovoluje pokožce vyschnout v důsledku expozice jiným složkám léčiva.Tento prvek také vytváří regenerační účinek na kůži.Tuto mast lze použít nejen k léčbě černé vyrážky, ale také jednoduše k prevenci.

K ošetření komedonů mastnou zinkou je třeba na každý bod aplikovat silnou vrstvu. Pro preventivní účely se používá v tenké vrstvě.

Kyselina křemičitá

Kyselina křemičitá je bezbarvá kapalina, která voní jako alkohol.Je kontraindikován pro použití dětmi, kojícími matkami a těhotnými ženami, lidmi s těžkou suchou kůží a selháním ledvin.Kromě samotné samotné kyseliny křemičité je zde také ethanol.

Aplikujte jej na postižené oblasti kůže 2-3krát denně.

Doporučuje se aplikovat látku lokálně na kůži, přičemž nejvýše 10 mg pro dospělé nebo 1 mg pro děti starší než 1 rok. Léčba trvá 1,5 až 2 měsíce.

Masky z černých teček na obličeji

Opravné prostředky pro černé tečky ve formě masek na obličeji jsou také velmi účinné.Mnoho kosmetických společností nabízí hotové možnosti pro čištění masek za výhodnou cenu.Jedním z nich je vytvoření BioMarine z izraelské společnosti Sea of ​​Spa.Dnes je považován za jeden z nejúčinnějších.Zpočátku je produkt balen do malé skleněné nádoby.

Přichází s malou špachtlí, pomocí které se maska ​​nanáší.Mezi účinné látky patří jíl, bahno shromážděné v hlubinách Mrtvého moře, mořská sůl a šťáva z aloe.Tato kosmetika je jednou z mála, která je vhodná pro suchou pokožku.

Celkově vzato stačí jediné použití masky BioMarine k dosažení viditelného výsledku. Sklenice s látkou by měla být vždy pevně zašroubovaná, protože jinak rychle zasychá, čímž se zhoršuje.

Také obdržela spousta pozitivních zpětnovazebních maskovacích filmů Black Out Black Pore, vyrobených v Číně.

Zpočátku je konzistence hustá a lepkavá.Zmrazenou látku lze snadno odstranit jako celek.Black Out Pore obsahuje přísady, jako jsou fazole, cukr, sezam a aktivní uhlí. Obvykle se jeho cena pohybuje od 700 do 900 rublů. Lze připravit účinné obličejové masky adoma z každodenních produktů.

Recept na jeden z nich je následující: rozšleháme vejce bílé, po smíchání s 1 lžičkou.citronová šťáva.Výslednou směs naneste štětcem na oblasti s černými tečkami.Po zaschnutí vrstvy naneste na ni další vrstvu a opakujte ji 4krát.

Další recept: smíchejte suché kvasnice s tekoucí vodou.Výslednou směs naneste na pokožku a vyčkejte, dokud nevyschne.

Ještě jedno umění.lspeciální modrá hlína smíchaná s 1 lžičkou.citronová šťáva a 1 lžička.tinktury měsíčku, který se prodává v jakékoli lékárně.Tam přidejte 1,5 lžičky.jedlá soda.Směs by měla být aplikována na problematické oblasti pokožky a vyčkat 10 minut, poté opláchnout teplou vodou.

Komediální peelingy

Opravné prostředky pro černé tečky na obličeji ve formě peelingů, jako jsou masky, se nakupují a vyrábějí doma z improvizovaných přísad.

Takže,Čistá a jasná je mezi těmi, kdo koupili, velmi žádaná .Jeho cena je asi 200 rublů.Kompozice obsahuje jojobové mikrokuličky a kyselinu salicylovou.

Tento peeling je vhodný pro citlivou citlivou pokožku, protože mikrogranule působí při čištění jemně.

První výsledky budou patrné až po dlouhodobém používání - 1,5–2 měsíce. Známá značka Garnier má také svůj peeling.Říká se tomu - Pure Skin Asset.

Jeho náklady se liší v oblasti 300 rublů.Součástí čisticího kosmetického produktu je kyselina křemičitá.Tento peeling je vhodný pro mastnou pleť.

ChCA není vhodný pro citlivou pokožku, protože aktivní uhlí a polyethylen, které jsou obsaženy v prostředku, mohou způsobit jeho poškození.Pozitivní účinek použití křoviny se projevuje poměrně rychle.

Mezi domácí křoviny je třeba rozlišovat mezi domácími křoviny.

Zpočátku 1 umění.ltekutý med.Do ní za opatrného míchání postupně nalijte mořskou sůl.Výsledkem by měla být pasta husté konzistence.

Výsledná směs by měla být nejprve nanesena lehkým třením na ty části obličeje, které nejvíce utrpěly tvorbou komedonů.Poté naneste připravený produkt na celou tvář a masírujte 1-2 minuty.Pokud hmota v procesu vyschne, můžete ji aplikovat rukama lehce navlhčenou tekoucí vodou.

Můžete také vyčistit ovesné vločky a éterický olej. K přípravě se nejprve smíchají 2 lžíce.lovesné vločky a 2 lžíce.lcitronová šťáva.

Směs se nechá 10 minut v klidu.Pak přidejte 1 lžička.máslo a jemně detailní sůl a další 4 kapky levandulového oleje.Výsledná směs by měla být nanesena na kůži a masírována po dobu 1-2 minut.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Hlína z černých teček na nose a uších

Opravné prostředky pro černé tečky na obličeji mají ve svých řadách několik druhů jílu.Zbavte se komedonůje to možné pomocí bílé, modré, zelené nebo černé hlíny.Každá z nich je považována za kosmetický přípravek a dokáže odstranit nejen černé skvrny, ale také vyčistit pokožku od bahenních usazenin.Obvykle se na jejich základě vyrábějí speciální masky na obličej.

Existuje několik receptů na výrobu masek na bázi jílu.Takže v jednom z nich musíte smíchat 2-3 lžíce.llátka a ¼ šálek čistého alkoholu.Přidejte polovinu citronu do hotové směsi.Takový nástroj lze použít 2krát týdně.Zároveň je vhodný pouze pro mastnou pleť.Není kompatibilní s jiným, protože velmi schne.

Můžete si také připravit modrou hlinou masku.Za to, 2 lžičky.míchejte materiál s 1 lžičkou.citronová šťáva.Také přidejte 1 lžička.čistá nebo minerální voda a 3 kapky růžového esenciálního oleje.Tvář, jako ve všech předchozích případech, musí být nejprve připravena omytím teplou vodou.Při nanášení silné vrstvy budoucí masky by měla být pokožka mírně vlhká.

Směs na obličeji by měla být udržována po dobu nejméně 15 minut. Po zaschnutí masky se může zdát, že přímo přitahuje pokožku z obličeje.To je normální a to znamená, že maska ​​funguje.Po 15 minutách je třeba obličej omýt, vysušit a aplikovat na něj speciální hydratační krém.

Ošetření doma kosmetickými oleji

Pokud se chcete zbavit černých skvrn, mohou směsi různých kosmetických olejů fungovat dobře.

Jeden z nejlepších receptů se považuje za jeden, ve kterém potřebujete 5 ml.přidejte 1 kapku esenciálního oleje bergamotu a 2 kapky esenciálního citronového oleje.

Výslednou směs opatrně naneste na postiženou pokožku 1 hodinu před očekávaným spánkem.Po 60 minutách přebytečný materiál setřete bavlněnou podložkou.Tento olejový produkt vyvolává antiseptické a baktericidní účinky, neumožňuje šíření infekce na kůži, která ještě nebyla ovlivněna.

Existuje také speciální olejová směs, která nejen zjemňuje mastnou pokožku, ale také zabraňuje výskytu akné.Chcete-li jej vyrobit, přidejte do 10 ml mango oleje 2 kapky éterické pomeranče a 3 kapky éterických olejů.

Výslednou směs naneste v malých dávkách na konečky prstů a poté důkladně ošetřete obličejem podél linií lymfatického pohybu.Po aplikaci počkejte 10 minut.Potom pomocí houby odstraňte přebytečný olej.

jedlá soda z černých teček

V některých odstavcích výše byla soda již zmiňována jako složka při přípravě domácí kosmetiky proti stárnutí černé tečky.Tento recept může také zahrnovat toto: musíte smíchat sodu a sůl v poměru 1: 1.Připravte si sklenici převařené vody, navlhčete v ní kousek bavlněné vlny a poté ji ponořte do práškové směsi dvou přísad.

Dále musíte lehkými kruhovými pohyby otřít problematické oblasti kůže.Před provedením tohoto postupu by měla být kůže napařena. Takový postup můžedělat pouze 1krát týdně. Je vhodný pouze pro mastnou pleť.

Ošetření černých skvrn peroxidem

Opravné prostředky pro černé skvrny na obličeji jsou tak rozmanité, že je přítomen dokonce i peroxid vodíku. Abyste ji mohli používat, musíte se nejprve zcela zbavit make-upu na tváři .To lze provést pomocí speciálního mléka, pěny nebo gelu.Dále použijte jakýkoli kosmetický peeling.Je třeba odstranit epitel z kůže, která již byla mrtvá.

Po opláchnutí pokožku navíc setřete bavlnou navlhčenou 3% roztokem peroxidu vodíku.Jedná se o dezinfekční prostředek, který ničí mikroby a zároveň působí jako čisticí prostředek a odstraňuje veškerou nečistotu z pórů.Peroxid také pomáhá vybělit oblasti pokožky, které ztmavly.

Po nanesení roztoku počkejte 10 minut a naneste na pokožku obličeje tenkou vrstvu beztukového uklidňujícího krému.Dalšíperoxid vodíku lze použít jako složku k vytvoření peelingů účinných proti černým tečkám .Chcete-li připravit jednu z nich, musíte smíchat mořskou sůl a peroxid v poměru 1: 1.

Naneste hotovou směs lehkými pohyby, které se pouze dotýkají pokožky, na obličej, vyhněte se kontaktu s očními víčky nebo rty.Poté po 7-10 minutách intenzivně opláchněte studenou vodou.Existuje také takový recept na drhnutí: ½ lžičky.jedlá sodová směs se 2-3 kapkami peroxidu vodíku.

Konzistence by měla být něco jako gruel.Musí být aplikován na čistou pokožku,vyhnout se kontaktu s rty a oblastmi blízko očí.Poté pomocí malých podložek na prstech proveďte lehké krouživé pohyby po dobu 3-5 minut.Poté důkladně omyjte studenou vodou.

Zubní pasta proti uher

Zubní pasta je také schopna čistit póry, a tím uvolňovat uher.Pravda, ne každý nástroj, který byl původně určen k čištění zubů, je vhodný pro tuto záležitost.

Vhodná zubní pasta by měla splňovat následující kritéria:

 • barva je pouze bílá;
 • absence bělícího účinku;
 • přítomnost přírodních prvků ve složení jako extrakt z rostliny;
 • minimální obsah fluoru, protože může dráždit pokožku a dodávat jí nežádoucí červenou barvu;
 • Bude dobré, pokud pasta neobsahuje alkohol, protože zasychá pokožku.
​​

Recept proti komedonům používajícím zubní pastu:

 1. Napařte kůži.Chcete-li to provést, jen pár minut přes nádrž s horkou vodou.Díky kontaktu páry s pokožkou se póry otevřou, což usnadňuje jejich čištění.
 2. Smíchejte zubní pastu a jedlou sodu v poměru 1: 1.Pokud je směs příliš hustá, lze ji změkčit přidáním několika 1-2 kapek teplé vody.
 3. Pomocí mimořádně měkkého zubního kartáčku naneste hotový peeling na postižené oblasti a otřete jej lehkými kruhovými pohyby.
 4. Nechejte směs na obličeji po dobu 5 minut a poté opláchněte teplou vodou.
 5. zvlhčovač na kůži.

Tento postup je zakázáno opakovat často. Minimální interval mezi opakováními je 5 dní. Recept není vhodný pro citlivou pokožku nebo pokud nesnáší žádnou složku připraveného peelingu.

Aktivní uhlí v boji proti černým skvrnám

Účinné čištění proti komedonům může být také připraveno za účasti aktivního uhlí.Bude také vyžadovat mléko a želatinu.Tento recept je vhodný pro dívky, jejichž pokožka je velmi jemná, a proto je většina peelingů a mnoho kosmetických přípravků kontraindikována.

Zpočátku musíte smíchat mléko a želatinu v poměru 1: 1 a přidat trochu aktivního uhlí.

Po důkladném promíchání dejte směs na nízkou teplotu pouze na 6 sekund.Poté umístěte kompozici do mikrovlnné trouby na dalších 5 sekund.Po všech těchto manipulacích by se želatina měla rozpustit beze zbytků.Dále byste si měli dát ruce na obličej.Po zaschnutí vytvoří film, který by měl být odstraněn 15-20 minut po aplikaci.

Doporučení kosmetiků o prevenci černých skvrn na obličeji

Kosmetologové poznamenávají, že nebude možné trvale odstranit černé skvrny, takže byste měli pravidelně čistit póry pomocí speciálních kosmetických přípravkůve formě peelingů nebo mastí. jílová maska, peeling a mechanické čištění obličeje jsou považovány za účinné proti komedonůma po poslednímčerné tečky se obvykle neobtěžují po dlouhou dobu.

Kosmetologové také ujišťují, že tvrzení, že výživa nijak neovlivňuje zvýšenou produkci mazu.Pokud je to správné, celkový stav pokožky se výrazně zlepší, nebude však možné problém s komedony zbavit.

Na základě výše uvedeného: černé tečky jsou častým problémem, který se projevuje ve většině světové populace.V žádném případě to však není nebezpečné a existuje mnoho opravných prostředků, které účinně pomáhají proti černým skvrnám na tváři.Doporučuje se také provádět preventivní čištění pomocí speciálních kosmetických prostředků.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o finančních prostředcích pro černošské tváře

Rozpočtové fondy, které eliminujíproblém:

Černá maska ​​z černých teček na obličeji: