Jak se zbavit celulitidy na nohou doma: rychle, po porodu, za, na telatách.Cvičení, zábaly těla, masáže, strava

Celulitida je estetický problém, pomerančová kůra se často může objevit na nohou, hýždích a někdy i na rukou.Mnoho lidí se obává, jak se tohoto problému zbavit.Existuje několik účinných způsobů, které doma pomohou snížit závažnost celulitidy nebo zcela odstranit problém.

Příčiny celulitidy

Z lékařského hlediskacelulitida není patologie nebo nemoc.Tento projev se nazývá „pomerančová kůra“.Vzhled se stav kůže podobá heterogenní kůře citrusů.

Na základě genderových charakteristik jsou ženy náchylnější k rozvoji celulitidy a „nejatraktivnější“ místa.pro jeho projev - hýždě, boky, boky, horní paže.U mužů je tento jev méně častý.

Příčiny výskytu:

 • Sedavý životní styl, stres.
 • Poruchy ve stravě, negativní dopad na životní prostředí.
 • Závislost na špatných návycích.
 • Hormonální nerovnováha, nerovnováha v těle.
 • Dědičná predispozice.
 • Žilní nedostatečnost, křečové žíly.
 • Gynekologické poruchy (dysfunkce vaječníků).
 • Porucha slinivky břišní a štítné žlázy.
 • Užívání léků bez lékařského dohledu.
 • Ostré výkyvy hmotnosti.
 • Dědičná predispozice.

Fáze celulitidy

K rozvoji celulitidy na nohou dochází postupně.

Existují tři fáze:

 1. Precelulitida. Symptomy jsou malé otoky, zpomalující proces hojení škrábanců nebo otěrů, expanze kapilár v podkožním tuku a zvětšení jeho velikosti.Navenek se to prakticky neobjevuje, kůže je hladká, všechny změny se objevují na hluboké úrovni tkání.
 2. Druhá fáze. Při pomačkání nebo svalovém napětí je kryt mírně heterogenní, objevují se první známky kůry.Kůže zbledne, stává se mramorovou, dochází ke snížení elasticity, k narušení odtoku lymfy a mikrocirkulaci.
 3. Třetí stupeň je aktivní. V této fázi jsou projevy již viditelné v klidu.Vyznačuje se znatelným poklesem teploty opostižené oblasti, zpožděný tok lymfy, zdrsnění spojivových buněčných stěn, tvorba mastných uzlů, které se externě projevují jako jizvy, heterogenní struktura a zdrsnění kůže.
 4. Čtvrtý nebo konečný. Vnější změny jsou nejvýraznější ve formě velkých tukových uzlů přivařených k pokožce způsobených stagnací lymfy, intenzivním otokem a nedostatkem kyslíku v tkáních.

Načasování eliminace

Hodně záleží na stadiu a formě celulitidy, které se liší několika způsoby:

 • solidní- projevy jsou minimální, pozorované u mladých žen a dospívajících;
 • stagnující- je doprovázeno poklesem svalového tónu, povrch ložisek je měkký, volný;
 • edematózní- postihuje hýždě a boky, často doprovázené bolestivými projevy;
 • smíšené- charakterizované smícháním několika forem u jedné osoby.

V počátečních stádiích a v jednoduché formě projevu s intenzivní expozicí může být problém vyřešen za 2-4 týdny.Pro hlubší fázi je toto období delší a přístup vyžaduje složitost.

Jak se zbavit v krátkém čase

Jak se zbavit celulitidy na nohou v krátkém čase, existuje několik způsobů, které lze doma snadno provést.

Jsou to následující:

 1. Fyzická aktivita, aktivní životní styl k normalizaci mikrocirkulace a toku lymfy.
 2. Správná vyvážená strava s výjimkou mastné stravy,mouka, slaná a kořenitá.
 3. Sprcha, masážní kartáč, tvrdá rukavice nebo plechovka.
 4. Zabalte mořské řasy a sůl.
 5. Masáž s přídavkem výživných olejů, komplex vitamínů.

Je třeba kontrolovat vodní bilanci pitím alespoň 2 litrů čisté vody denně.Minimalizujte kávu ve stravě tak, že ji nahradíte bylinnými odvarmi nebo zeleným čajem.

Řešení problému co nejrychleji vyžaduje integrovaný přístup s vyváženou stravou a kosmetickými postupy.

Fyzická cvičení

Komplex cvičení pomáhá aktivně bojovat proti pomerančové kůře na nohou a hýždích.Chcete-li dosáhnout rychle viditelného výsledku, můžete během provádění komplexu přidat další prostředky pro vážení zátěže (činky, láhve na vodu).Je nutné sledovat dech a intenzitu, pravidelně cvičit.

Účinná cvičení:

 1. Skákací lano. Metoda aktivně ovlivňuje svaly nohou a snižuje tloušťku tukových tkání.Musíte dokončit alespoň 3 sady 40-50 skoků.
 2. dřepy. Dělá hluboké dřepy ve 3 sadách 20krát.Během provádění se ujistěte, že záda je rovná a paty nevycházejí z podlahy.
 3. Mahi kopl. Stál na všech čtyřech a udržoval záda rovnoběžně s podlahou, houpal se nahoru a narovnal si nohu.Intenzita - tři sady po 30 max. Každé noze.Mahi může být proveden ve stoje a opírat se o zádastoličky a brát bok po boku.
 4. Provádění zadních plic s činkami (2-2,5 kg). Nohy jsou rozprostřeny od sebe, ramena s gantedami podél těla.Hluboké plíce se provádějí dozadu a ohýbají kolena o 90 stupňů.V poloze každého výpadu zůstaňte po dobu 5-10 sekund a poté zaujměte výchozí polohu.
 5. Plíce bez vážení. Základní cvičení, které lze provádět s činkami nebo bez nich.Ve stálé poloze, šířka ramen od sebe, střídavě vykročte vpřed s každou nohou hlubokým dřepem dolů.
 6. Burpee. Intenzivní dynamika umožňuje vypracovat všechny svalové skupiny.Burp se provádí ze stoje: při skoku se staňte v pozici baru a poté také ve skoku, vraťte se do původní polohy.
 7. Klasická prkna. Působí na abs a stehna.Je důležité ji správně provádět: důraz kladený na paže ohnuté v lokti a na nohou udržují záda striktně rovnoběžně s podlahou.Tělo je ploché, stojan se provádí po dobu 1 minuty ve 3 až 4 přístupech.Můžete začít od 20 sekund, pokaždé, když zvýšíte čas baru.
 8. Kolo. Ležící na zadních nohách se zvedá o 45 stupňů a ohýbá se na kolenou.Otočte virtuální pedály po dobu 2-5 minut, proveďte 3-4 přístupy.
 9. Běh je ohromen. Intenzivní běh na místě s ohromující nohou aktivuje průtok lymfy a krevní oběh.Čím vyšší je překrytí hýždí a čím intenzivnější je běh, tím lepší je výsledek.
 10. Fitball pro vnitřní stehna. Lehněte si na zem s nohama ohnutými na kolenou 45 stupňů.Mezi tímboky drží fitball a provádějí mačkání míče na maximální odpor.Cvičení pomůže zbavit se hlíz, vyhladí vnitřek nohou.

Zábaly

Jak se zbavit celulitidy na nohou doma bez fyzické námahy.Obaly jsou zvláště účinné v boji proti pomerančové kůře.Před sezením stojí za to vyčistit zóny, zlepší to průtok krve, připraví pokožku na hluboké vystavení živinám.

Recepty na domácí sezení:

 • S hlínou. Kosmetický modrý jíl zřeďte destilovanou vodou na krémovou konzistenci, přidejte 5 kapek pomerančového nebo citronového oleje, 1 polévková lžíce.lzlato.Naneste směs na problémovou oblast, zakryjte lepicí fólií.Po 40-45 minutách opláchněte ošetřené plochy masírováním štětcem.
 • S čokoládou. Roztavte tyčinku z horké čokolády.K konzistenci krému můžete použít kakaový prášek, zředěný vroucí vodou.Přidejte mletý zázvor, 1 polévková lžíce.lzlato, pár kapek rozmarýnu silice.Naneste směs na problémovou oblast, zakryjte přilnavou fólií a přikrývkou pro tepelný efekt.Po 30-40 minutách opláchněte, použijte hydratační mléko.
 • S přírodní kávou a olivovým olejem. Smíchejte 2 lžíce.mletá káva, 2 lžíce.olivový olej.Předehřívejte směs v mikrovlnné troubě nebo umístěte do nádoby v horké vodě.Pro aroma efekt můžete přidat pár kapek oleje jalovce.Naneste na pokožku teplou kompozici a pevně ji zabalte do fólie.Po hodině omývejte, masírujtezóna rukavice nebo štětec.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, před a po fotografiích, kontraindikace.

Masky pro celulitidu

Celulitida na nohou může být odstraněna domácími maskami.

Jak je vařit, pokyny a recepty:

 • S hořčičným práškem. Složení má oteplovací účinek na hlubokou tkáň.Příprava: 2 lžíce.smíchejte prášek s vodou do stavu suspenze, přidejte 1 lžíce.med a zakysanou smetanou.Maska se nanáší na pokožku problémových oblastí tenkou vrstvou pokrytou filmem.Namočte čtvrt hodiny a poté opláchněte.
  • Se zeleným čajem. Tato maska ​​pomáhá odstraňovat toxiny a rozkládat tělesný tuk.Recept: 5 polévkových lžicnasekaný přírodní zelený čaj, přidejte 1 polévková lžíce.med a špetka skořice.Aplikovat strukturu na zóny s pomerančovou kůrou, zakrýt filmem.Po 40 minutách odstraňte masku.
  • Při testu. Uhněteme masovou těsto na základě jablečného octa, medu a mouky.Konzistence testu je střední hustoty, takže se nešíří.Namažte problémové oblasti těstem, po 1 hodině masku odstraňte vodou.

  Recepty drhnutí

  Díky drhnutí je možné odstranit keratinizovanou vrstvu pokožky a výrazně snížit závažnost tuberkulóz a nepravidelností.

  Domácí recepty drhnutí:

  • Salt. Zkombinujte 1 lžíce.mořská sůl, třtinový cukr a 20 mlolivový olej.Pro bělení a čištění pokožky může být olej nahrazen 2 lžícemi.citronová šťáva s přídavkem 1 lžičkapřírodní med.
  • Káva. Čerstvě mletá káva nebo kávová moučka se používají k praní, avšak bez mléka nebo smetany.Kartáč na bázi přírodní mleté ​​kávy má silný peelingový efekt.Zbývající silnou vrstvu lze skladovat v uzavřené nádobě po dobu maximálně 5 dnů.
  • Káva a cukr. Složení má mírný exfoliační účinek, vyživuje a tonizuje pokožku.Chcete-li kávu a cukr drhnout, musíte smíchat 3 lžíce.cukr, 1/4 šálku mleté ​​kávy, přidejte 2 lžíce.olivový nebo kokosový olej.

  K dosažení trvalého pozitivního účinku se doporučuje, aby se praní provádělo nejméně 2-3krát týdně.

  ​​

  Jablečný ocet pro celulitidu nohou

  Jablečný ocet obsahuje mnoho užitečných složek pro tělo - hořčík, draslík, vápník, organické kyseliny a bioaktivní látky.Roztok se používá ke snížení tělesného tuku a závažnosti celulitidy, ale musí být používán v souladu s pravidly a proporcemi, aby nedošlo k popálení.

  Anticelulitidové metody s použitím octa:

  • Smíchejte 2 díly čištěné vody a 1 díl octa, přidejte 1 lžíce.lzlato.Aplikujte kompozici na problémové oblasti, otřete masážními pohyby.Nechte roztok na kůži po dobu 1 hodiny, poté důkladně opláchněte a naneste krém.
  • Připravte si směs tří částí octa a jednéčásti výživného oleje (kokosový, jojobový, olivový, mandlový).Naneste na pokožku třením, opláchněte ji po 1 hodině.
  • Aplikujte řešení 1 lžička každé ráno na problémové oblastimed a 2 lžičkyocet zředěný ve sklenici vody.

  Rajčata

  Rajčata mají vysoký obsah lykopenu, látky, která zabraňuje toxickému ukládání subkutánního tuku.

  Sukulentní zelenina se používá k boji proti celulitidě následovně:

  1. Hněteme 2 velká zralá rajčata v mixéru nebo ručně do stavu pyré.
  2. Přidejte 2 lžíce.přírodní limetová nebo citronová šťáva.
  3. Naneste pastu se šťávou na problémové oblasti s masážními pohyby.
  4. Po čtvrt hodině se maska ​​zbaví pokožky.
  5. Pro viditelný výsledek opakujte relace denně po dobu 3-4 týdnů.

  Juniperův a mandarinový olej

  Mnoho lidí se ptá, jak se zbavit celulitidy na nohou.Ale ne každý ví o blahodárných účincích takových přírodních olejů, jako je jalovec a mandarinka.Mají schopnost rozkládat tělesný tuk, tónovat, odstraňovat toxiny, toxiny a normalizovat lymfatický tok.

  Recept na anticelulitidové složení s olejem:

  • Smíchejte olivový olej (3 lžíce) s 15 kapkami jalovce nebo mandarinky v nádobě.
  • Masírovat tělo do pokožky na problematických tónech po dobu 15 minut.
  • Prostředek lze omýt nebo nechat, dokud se úplně nevstřebává na kůži, zbytek se odstraní ubrouskem.

  Olejové postupyMasáže se provádějí dvakrát týdně.Během prvního měsíce je výsledek patrný, snižuje se závažnost hlíz, kůže je pružnější a pružnější.

  Mořské řasy

  Složení mořských řas je podobné složení lidské krve.Obsahují mnoho aminokyselin, polysacharidy, mikro a makro prvky, bohatý vitaminový komplex.Řasy přispívají k normalizaci lymfatického systému.Jedná se o porušení lymfatického toku, které často vede ke vzniku pomerančové kůry.

  Léčivá anticelulitidová kompozice s řasami doma:

  1. Smíchejte 1/4 šálku mořské soli v nádobě, 3 lžíce.suché řasy, v prášku, přidejte 2 lžičky.kokosový nebo olivový olej a několik kapek éterického oleje.
  2. Použijte na problémové oblasti, masírujte oblasti po dobu 10–20 minut.
  3. Po sezení zbytek zbytku směsi omyjte a na pokožku naneste zvlhčující krém.

  Pro nejlepší výsledek se doporučuje po zákroku používat kosmetiku s anticelulitidovým účinkem.

  Kontrastní sprchy a vany

  Kontrastní sprchy a kosmetické vany pomohou v boji proti pomerančové kůře.Postup kontrastní sprchy spočívá v řízeném působení proudu vody s různými teplotními účinky.

  Musíte začít s teplotou, která způsobuje minimální nepohodlí - od mírně chladného po mírně horký.Postupně se zvyšuje amplituda rozdílů.Čas vystavení jedné teplotě- ne více než 15 sekund.

  Koupel s detoxikačním účinkem má vynikající účinnost a tonický účinek:

  • Rozpusťte 1-2 šálky mořské soli v teplé vodě, přidejte 1 šálek nebo 3 listysuché řasy.
  • Koupte se po dobu 20–25 minut.
  • Po detoxikačním postupu zvlhčete pokožku mlékem nebo smetanou.

  Ošetření solí

  Ošetření mořskou solí pomáhá odlupovat stratum corneum, aktivovat vnitřní metabolické procesy a zlepšit tok lymfy, což v kombinaci dává viditelný anticelulitidový účinek.

  Ošetření solí:

  • čištění pomocí křoviny s přídavkem medu, éterických olejů;
  • zábaly s mořskou solí a mořskými řasami;
  • anticelulitidové koupele se světelnou masáží;
  • masky se solí, citrusovým olejem a kávou;
  • se obalí mořskou solí.

  Celulitida se bojí soli, do vnitřku se doporučuje vzít roztok s mořskou solí.K přípravě řešení potřebujete 1 lžičku.soli míchejte ve vodě (1 šálek), dokud se nerozpustí, a pijte denně na lačný žaludek.Metoda by měla být přijata s opatrností, protože sůl může změnit kyselost a způsobit podráždění zažívacího systému.

  Anticelulitidová masáž

  Jak se manuálně zbavit celulitidy na nohou - pokyny k sezení.

  Pravidla provádění masáže:

  • Masáž se provádí na očištěnou pokožku lehkými hladkými pohyby.Svaly jsou uvolněné, dobře zahřáté.
  • Platí pro problémové oblastianticelulitidový nebo mandarinový olej pro pohodlné klouzání a prevenci poškození tkáně.
  • Pohyby se provádějí zdola nahoru s rostoucí intenzitou.
  • Nejprve se provedou hladké tahy, poté se třese zóna, lehce se stlačí palcem a ukazováčkem a poté dlaní.
  • Nakonec provedeme poklepávání zaťatými pěstními klouby prstů a brnění různých intenzit při rostoucím tempu.
  • Masáž suchým štětcem

   Masáž suchým štětcem pomáhá zmírňovat příznaky celulitidy.Urychluje lymfatický tok a saturaci buněk kyslíkem, vyhlazuje turgor, pokožka je pružnější a hladší.Pro lepší stimulaci existuje několik pravidel při výběru štětce: mělo by být natální a mírně tuhé, se štětinami vyrobenými z australského kaktusu nebo žíně.

   Masáž se provádí podle algoritmu:

   1. Všechny pohyby jsou zdola nahoru, ve směru toku lymfy.
   2. Ošetření se provádí od chodidel, nohou a stehen.
   3. Neošetřujte místa lymfatických uzlin (tříselné zóny).
   4. Oblast se masíruje kruhovým pohybem, aniž by došlo k poškození kůže.
   5. Každá sekce se ošetřuje po dobu nejméně 3 minut, postupně se zvyšuje doba masáže, intenzita a amplituda.
   Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50 let.

   Masáž baňkování

   Jak se zbavit celulitidyna nohou pomocí masáže - instrukce:

   1. Před sezením napařte pokožku a vykoupejte se mořskou solí.Na problémové oblasti naneste masážní gel nebo olej.
   2. Při masírování sklenic se nedoporučuje ošetřovat vnitřek stehna.
   3. Masáž začíná provádět zdola nahoru.Svisle vedete ve směru od kolena a výše.
   4. Bankovní pohyby mohou být kruhové, klikaté, ve svislé přímce.
   5. První postup netrvá déle než 10 minut.S každou relací se čas zvyšuje, ale ne více než půl hodiny.

   Masáž pomocí mechanického maseru

   Mechanický reflektorový masér urychluje subkutánní procesy.Má žebrovaný povrch nebo pohyblivé válečky, které při mechanickém nanášení na problémové oblasti eliminují hrboly a hrboly a vyhlazují pokožku.

   Podmínky použití:

   1. Masáž se provádí kdykoli během dne, kromě 2 hodin po jídle a 3 hodin před spaním.
   2. Před ošetřením jsou oblasti namazány anticelulitidovým olejem pro pohodlné klouzání.
   3. Ošetření nohy se provádí podél masážních linií ve směru toku lymfy (zdola nahoru).
   4. Zpracování jednoho místa v jednom sezení - ne více než 15 minut
   5. V případě bolesti snižte intenzitu a pokud se objeví příznaky závratě, malátnost, zastavte sezení.

   Strava pro celulitidu na nohou

   Řešení problému vyžaduje integrovaný přístup, včetnězdravé stravovací návyky.

   Doporučuje se zahrnout do stravy:

   • kajenský pepř, zázvor;
   • potraviny s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin (losos, losos, zelená zelenina, luštěniny);
   • nad 2 l.čistá voda;
   • zelený čaj, odvar z šípů a černého rybízu;
   • želatinová jídla (pudinky, želé, kostní vývar).

   Doporučuje se vyloučit mléčnou čokoládu, moučné výrobky, cukr a polotovary.

   Chcete-li se rychle zbavit celulitidy na hýždích, nohou a dalších oblastech, můžete si vybrat kteroukoli z metod.Výsledkem je, jak často jsou cvičení prováděna, je prováděna kosmetická péče, které produkty převládají ve stravě.

   Video o tom, jak se zbavit celulitidy

   Účinná cvičení, která vám pomohou zbavit se celulitidy:

   Receptybojovat proti celulitidě: