Jak se trvale zbavit ženských antén, je bezpečné neroste, jak je odstranit na radu lékařů

Mnoho dívek, které trpí přebytečnými vlasy na obličeji, přemýšlí o tom, zda je možné zbavit se takového problému jako ženské antény jednou provždy.

Profesionální odstranění antén v salonu

Profesionální odstranění antén v salonu se týká radikálních metod boje proti nežádoucí vegetaci na ženské tváři.Nejmodernější a nejznámější metody zbavování vlasů jsou fotoepilace a laserové odstranění chloupků, které dávají dlouhodobý účinek.

Elektrolýza je také považována za populární metodu.Technika elektrolýzy spočívá v aplikaci slabého proudu na vlasové folikuly. Přestože je tato metoda nejspolehlivějším řešením problému, dívky upřednostňují laserové odstraňování chloupků více, protože tento proceselektrolýza je velmi bolestivá.

Laserové odstraňování chloupků působí na vlasové kořínky prostřednictvím směrovaného laserového paprsku, který má účinek selektivní termolýzy (teplota vlasového folikulu se zvyšuje přibližně na 60 ° C).Laser nejprve zničí vlasovou šachtu a poté vlasový folikul sám.

Nevýhodou tohoto postupu je, že laser nebude účinný v boji s anténami, konkrétně s lidmi s světlými vlasy.Alternativou k tomuto typu odstranění chloupků je fotoepilace, která na rozdíl od laserového odstraňování chloupků snadno odstraňuje blond vlasy (kromě šedých a červených vlasů).Metoda fotoepilace je účinek impulzivního proudu světla na vlasové folikuly.

Je možné antény odstranit doma?

Málokdo ví, jak se zbavit ženských antén. Pokud na procedury salonů není dost peněz, mohou být antény odstraněny doma. Vlasy lze odstranit nití, pinzetou, voskovými proužky a shugaringem.

Jednou z bezbolestných metod boje proti úponům je použití depilačního krému.Pokud jsou vlasy stále krátké, blond a málo patrné, není třeba se oholit.V takovém případě pomůže změna barvy, která problém vyřeší pouze vizuálně.

Odborníci rozlišují mezi léky Rivanol, jehož prášek se používá jako maska ​​na místech s nechtěnými vlasy.Kromě toho můžete použít takové lidové léky jako: tinktura na kostce, různé masti aobklady, peroxid vodíku, citronová šťáva a kopřiva.

Jaké metody nelze použít na knír dívek?

Odborníci trvají na tom, že takové metody, jak se zbavit ženských antén, jako je chemická depilace a semena drog, mají nepříznivý účinek na kůži.Chemická depilace může způsobit jemné podráždění jemné pokožky obličeje.

V důsledku krátkodobého výsledku (účinek trvá jen několik měsíců) tento typ odstranění chloupků ztratí laserové a foto odstranění chloupků.Také ženy jsou silně odrazovány od používání semen dopingu kvůli jejich toxicitě.

Ti, kteří se přesto rozhodli pro takový krok - recept je velmi jednoduchý: rozdrcená semínka se nalijí alkoholem (může být vodka) a trvají na tmavém místě asi měsíc.Tato směs pomůže odstranit antény, ale ne na dlouho.Je třeba si uvědomit, že zneužívání této rostliny je spojeno se zdravotními následky.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Zbarvení: vizuální odstranění antén

Pokud má dívka malou a téměř neviditelnou anténu, nemusí se oholit nebo depilovat. Bude stačit, aby byly vizuálně méně patrné.Pro bělení jsou ideální lidová léčiva jako: citronová šťáva a peroxid vodíku.

Citronová šťáva velmi dobře bělí nejen vlasy, ale i pokožku, což je velmi dobré, protože je spálená abílý knír bude velmi patrný na tmavých tónech pleti.Tajemství postupu je, že před odchodem na slunci musíte pravidelně namazat knír citronovou šťávou.

K odbarvení nechtěných vlasů na obličeji odborníci doporučují nákup přesně 3% peroxidu vodíku, protože roztoky s vyšší koncentrací jsou zcela schopny přesušit pokožku v problémové oblasti obličeje.

U tohoto řešení musíte antény několikrát denně otřít a poté musíte použít zvlhčovač.Peroxid je považován za velmi populární způsob bělení, protože tento produkt je levný a prodává se na přepážce.

Odstranění se závitem

Za odstranění se závitem, který lze najít v jakékoli domácnosti, se považuje jednodušší a levnější způsob, jak se zbavit ženských antén. Výsledek bude patrný po celý měsíc.Postup vytažení antén pomocí nitě je poměrně bolestivý, ale ve srovnání s pinzetou je snazší a rychlejší.

Pozitivním aspektem této metody je také minimální pravděpodobnost rizika podráždění kůže.Aby se předešlo bolesti během zákroku, odborníci doporučují před zákrokem ošetřit kůži ledem ze zmrazeného vývaru heřmánku a poté použít jakýkoli zvlhčovač.

Po určité době je žádoucí ošetřit zónu mastkem, aby se zabránilo mastnotě a vlhkosti.Dále musíte z vlákna vytvořit smyčku a vzít ji tak, aby se vytvořilo „osm“ (smyčka samotná musí být zkroucena asi 6krát).Je třeba vzít v úvahu, že nit se nosí pouze na palci a ukazováčku.

Voskové a voskové proužky

Vosk je považován za účinný při potírání nežádoucích vlasů nad horním rtem.Voskové proužky pomáhají zbavit se antén téměř měsíc.Ale během tohoto typu depilace zažívají dívky nepohodlí a bolest.Pokud není tento postup proveden správně, objeví se podráždění kůže a zvyšuje se riziko zarostlých vlasů.

Zjednodušená metoda odstraňování chloupků se považuje za voskování, které lze zakoupit v každém kosmetickém obchodě. Před provedením tohoto postupu je vhodné očistit pokožku drhnutím a ošetřit krémem.

Dále naneste vosk (naneste voskový pás) a trochu zahřejte.Potom trhnutím strhneme proužky z kůže.Je třeba poznamenat, že všechny pohyby by měly být proti růstu vlasů.Poté, co potřebujete jemně zvlhčit pokožku jakýmkoli krémem.

Odstranění pomocí shugaringu

Jednou z účinných metod, jak se zbavit kníru, jsou odborníci, kteří rozlišují shugaring. Podstatou shugaringu je odstraňování chloupků pastou na bázi cukru. Tato viskózní a lepkavá hmota musí být na ploše rozprostřena nežádoucími vlasy a trháním (trhnutím).Tento postup odstraňuje vlasy po dobu 3 týdnů.

Stejně jako po voskování je třeba na pokožku aplikovat zvlhčovač.Pro shugaring lze zakoupitpasty různých typů (s různou hustotou a viskozitou).Aby nedošlo k zahanbujícím situacím po zákroku, je nutné si před obličejem připravit pokožku obličeje.V takovém případě je vhodné zahájit přípravu 7 dní před zákrokem.

Jak se trvale zbavit ženských antén, je bezpečné neroste, jak je čistit na doporučení lékařů

Proces přípravy by měl spočívat v péči a čištěnípeeling na obličej a peeling. Doporučuje se také vyhnout se holení a odstranění chloupků, protože 3-4 milimetry se považují za optimální délku pro shugaring.Z důvodu řádné péče před zákrokem je riziko zarůstání vlasů nebo podráždění malé a interval mezi postupy se zvýší.

Depilační krém

Díky depilačnímu krému mohou dívky odmítnout takové bolestivé postupy, jako je shugaring a voskování.Technologie účinku jakéhokoli depilačního krému je zaměřena na ničení keratinu ve vlasech.

Díky světelné technice provádění postupu lze krém používat doma, což výrazně šetří čas a peníze. Díky vydání peněz dávají dívky přednost krémům.Nezapomeňte zabránit podráždění a suchosti pokožky, je nutné pokožku po použití krému mírně zvlhčit.

Existuje několik doporučení pro výběr správného krému pro depilaci:

  1. Je vhodné zvolit krém, který se skládá z léčivých prvků.Takový krém je vhodný pro dívky se suchým typem pleti, protože varujevýskyt trhlin a přispívá k jejich rychlému uzdravení.
  2. Neměli byste si kupovat levný lék, protože to nejen dokáže zvládnout svůj úkol, ale také poškodit.Měli byste si pamatovat pravidlo hodnoty za peníze.
  3. Při nákupu jakékoli kosmetiky je třeba zkontrolovat datum exspirace.
  4. Kvalitní krém by měl obsahovat vitamíny.

Odstranění pinzetou

Když má dívka jen několik chlupů, můžete je odstranit pinzetou. Před každou procedurou je však třeba si dobře umýt ruce a ošetřit pinzetu alkoholem, protože můžete přivést bakterie.Na rozdíl od depilace voskem je nutné pracovat s pinzetou podél vlasové linie.

Kosmetologové doporučují tahat kůži, aby se vyhnuli bolesti, a před zákrokem se ujistěte, že kůži naparujete a dezinfikujete.Po odstranění antény pinzetou je vhodné pokožku zvlhčit krémem.

Rivanol

Knírkem se můžete zbavit pomocí léků. Jedním z nich je Rivanol, který se svou funkcí týká antiseptik, ale je všeobecně znám jako nástroj pro odstraňování nežádoucích vlasů.Díky aktivním složkám ve složení tohoto léku vypadávají vlasy kvůli jejich postupnému ničení.

Tajemství účinnosti Rivanolu je, že roztok léčiva nepříznivě ovlivňuje vlasový folikul.Aby se dívky zbavily kníru, musí každý den otřít oblast nad horním rtem 1% roztokem.Nestojí to za tozapojte se a aplikujte produkt více než 1krát denně, protože pokožka bude předsušená. Mělo by být zřejmé, že výsledek se neobjeví okamžitě, ale po půl měsíci.

Lidové metody (mast ze dřeva, dehtu, dětského mýdla, komprese ze sody, tinktura)

Antény se můžete zbavit pomocí lidových prostředků,který zahrnoval různé tinktury, masti a odvary.

Lidé uctívali různé způsoby odstraňování chloupků, jmenovitě:

  1. Masť ze dřeva, pryskyřice a dětského mýdla. K jeho přípravě bylo nutné kombinovat dětské mýdlo a pryskyřici ze dřeva.Aby mast měla stejnou strukturu a byla snadno aplikovatelná na místo, musíte přidat půl sklenice vody.Uchovávejte takový produkt na kůži po dobu 20-30 minut denně, dokud nejsou vlasy úplně odstraněny.
  2. Stlačení na knírovém pozemku sestávajícím ze sody. Mono soda lze nalézt v každém obchodě a zakoupit za málo peněz.Chcete-li udělat obklad, musíte vytvořit řešení jedné lžičky sody a sklenici vody.Soda zředěná ve vodě by měla být na kůži nanesena gázou a filmem.Můžete připojit gázu k anténám pomocí band-aid a nechat ji přes noc.Po zákroku je vhodné pokožku zvlhčit.
  3. Tinktura na skořápce ořechů a alkoholové tinktury. K přípravě tinktury je zapotřebí pouze 35 gramů skořápky a 100 gramů alkoholu.Tinktura produktu trvá 1-2 týdny.Tento nástroj je vhodné používat 3-4krát denně.Můžete také připravit tinkturu na jódovém a ricinovém oleji.

Jak trvale odstranit antény?

Ty dívky, které trpí nadměrnou vegetací nad horním rtem, chtějí navždy odstranit antény a nikdy si je nepamatují.Vzhledem k tomu, že všechny dívky jsou různé a to znamená, že jeden oblek nebude vždy vyhovovat druhému.Na základě toho musí každá dívka v praxi vyzkoušet různé metody.

Je třeba poznamenat, že salonní procedury se považují za účinnější metody odstraňování chloupků, protože poskytují nejdelší trvalý výsledek.

Existují dívky, které tvrdí, že laserové odstranění chloupků nezachránilo jejich vlasy navždy, a musely opakovat kurz po 5-10 letech. Můžeme se však shodnout na tom, že žádná depilace cukrem a voskem nepřinese takové výsledky .

Léky na zastavení růstu vlasů

Když si dívky všimnou malé úponky nad horním rtem, mnoho z nich je začne vytáhnout a různými způsoby je odstranit.Ale jen málokdo přemýšlí o důvodu jejich vzhledu.Někdy takové faktory, jako je hormonální nerovnováha a dysfunkce různých orgánů, mohou vyvolat výskyt nadbytku vlasů nad rty.

Pokud mluvíme o hormonální nerovnováze u dívky, můžeme s jistotou říci, že hormony, jako je testosteron, mohou přilákat hojné vlasy.Hormony, jako je dihydrotestosteron a prolaktin, pomohou tento výsledek zvládnout.Právě tyto hormony pomohou nejen zastavit růst vlasů, ale i plešatost.

Výběr léku by proto měl býtpřístup s velkou péčí. Rivanol, jehož působení je popsáno výše, je mezi dívkami velmi populární. Tento lék působí lokálně, takže nepředstavuje žádné nebezpečí pro ženské vlasy.Pokud budete postupovat podle těchto pravidel pro odstranění ženských antén na obličeji, dívky se mohou takového problému zbavit tak dlouho, jak je to možné

Video o tom, jak se zbavit antén dívky

Jak se zbavit antén nad horním okrajem.Cukrování:

Jak se zbavit ženských antén doma: