Jak se stát anorexií.Skutečné příběhy.Fotografie před a po hubnutí

Anorexie je nemoc, která bere životy mladých dívek.Ve snaze o lesklé „kosmetické standardy“ se vyčerpávají stravou a stávají se anorexickými.Jak včas rozpoznat nemoc, proč je nebezpečná a co se stalo těm, kteří čelili problému tváří v tvář.

Obsah
 1. Co je anorexie
 2. Etapy a stupně anorexie
 3. Psychologické příčiny anorexie
 4. Fyziologické příčiny anorexie
 5. Kdy navštívit lékaře
 6. Příběhy dívek, které se staly anorexickými
 7. Anastasia Filatova, 24 let.
 8. Milan Zagorodnev, 19 let.
 9. Doporučení psychologa pro anorexii
 10. Možné komplikace
 11. Video o tom, jak se anorexiaci stanou
Co je anorexie

Anorexie je stav, který vede k duševní poruše.Projevuje se jako fobie, strach ze získávání dalších liber.Přítomnost tohoto onemocnění je charakterizována kriticky nízkou hmotností ve vztahu k růstu člověka.

Pro stanovení běžné hmotnosti existuje zvláštní vzorec.Výsledek výpočtu se nazývá index tělesné hmotnosti.U pacientů s anorexií nepřekračuje 17 jednotek.Vzorec pro výpočet BMI: I = m /h * 2, kde m je hmotnost osoby, h je výška.

30 až 34

Výsledek Hodnocení
Méně než 18 Hromadný deficit
18,5 až 25 Normální hmotnost
25,5 až29,9 K dispozicinadváha
Obezita 1. stupně
34,5 až 39,9 Obezita stupně 2
40 a více Obezita stupně 3

Kromě podváhy u pacientůnedostatek chuti k jídlu, odmítají jíst.K tomu dochází v důsledku dlouhodobých léků na hubnutí, nalačno, uměle vyvolané zvracení po jídle.Lidé trpící depresí a také ztratí schopnost objektivně posoudit svůj stav.Neustále si myslí, že neztratili dostatečnou váhu.

Většina mladých dívek se stává anorexií, tuto skutečnost potvrzují vědecké studie.Dospívající dívky se snaží stát se jako dámy z obálek lesklých časopisů.Mladí lidé chtějí dosáhnout rychlých výsledků a použít nejradikálnější metody v boji proti nadváze. Nesprávná strava nebo hladovění představuje vážné zdravotní riziko.

Pokud je proces hubnutí zpožděn, začnou v těle nezvratné procesy.Psychoterapeuti, kteří léčí tuto nemoc, poskytli statistiky, které ukazují, že na celosvětovou anorexii ročně umírá asi 18 000 lidí.97% jsou ženy.Mužská anorexie je poměrně vzácná.

Fáze a stupně anorexie

Onemocnění pokračuje ve 4 fázích:

 1. Dysmorfomanic .V této fázi je onemocnění obtížné identifikovat.Neuromorfomanické stádium se u dospívajících často vyvíjí.Dívky chtějí zhubnout rychle a ztratit několik najednou.kilogram.Jsou nespokojeni s odrazem v zrcadle a pokračují v dietách s přísnými omezeními.Jejich cíl: zhubnout tak, aby byly viditelné klíční kosti, páteř a pánevní kosti.Jakákoli poznámka o vzhledu je vnímána jako urážka, je zde ještě potřeba zhubnout.
 2. Anorectic .V této fázi se bolestně touží změnit vzhled.Tělesná hmotnost se sníží na polovinu, touha zastavit a zastavit hubnutí není dodržena.Dívky, které jsou v tomto stupni anorexie, jsou přesvědčeny, že jejich váha je v uličkách normy, a to i přes vyduté kosti.Stále se vyčerpávají hladovkami, přísnými omezeními jídla a příliš aktivním tréninkem.
 3. Cachectic .Fyzická aktivita pacienta se snižuje.Dívka je slabá a ospalá.Už nemůže pokračovat ve sportu, protože svaly v této fázi začínají atrofovat.Nemocní se nemohou zahřát, jsou neustále chladní.Kůže se stává suchou a bledou, krev necirkuluje podle očekávání.Pacienti se svým vzhledem nespokojí, stále si myslí, že mají nadváhu.Tento stupeň anorexie je fatální.Hospitalizace a nucené ošetření jsou nezbytné, protože pacient nevyhledává pomoc.Věří, že je s ním všechno v pořádku a stále odmítá jídlo.
 4. Snížení .Poslední fáze, ke které dochází po léčbě.Když pacient na klinice přibírá na váze, jeho vitální orgány začnou správně fungovat,osoba je propouštěna.Podle pozorování lékařů se anorexické ženy v 90% případů znovu snaží zhubnout.Zdá se jim, že byli nakrmeni neuvěřitelnou velikostí, učinili z nich tuk a naléhavě se musí zbavit tuku.Znovu se uchylují k radikálním metodám jednání s dalšími libry.Dali klystýry, vyvolali zvracení, pili pilulky a hladověli.Aby nedocházelo ke snížení, psychoterapeuti důrazně doporučují pacientovým příbuzným, aby sledovali jeho chování, jídlo a také jmenovali týdenní schůzky s pacientem pro rozhovory a přizpůsobování jeho chování.

Anorexické ženy jsou většinou dospívající dívky.Ve 40% případů si rodiče nevšimnou podivného chování svých dcer okamžitě.Často přičítají všechno určitému přechodnému věku.První 2 stádia nemoci tak mohou být přeskočeny.Po nástupu fáze 3 je léčba mnohem obtížnější, takže je důležité věnovat pozornost jakýmkoli zvláštnostem chování dítěte.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Psychologické příčiny výskytu anorexie

Druhy psychologických příčin, které přispívají k rozvoji choroby:

 • trvaléstres
 • nízká sebeúcta;
 • pocit osamělosti;
 • silná touha zhubnout;
 • deprese;
 • schizofrenie;
 • fóbie.

Tento typ anorexie se nazývá neuropsychický.Kromě uvedenýchnad důvody může člověk onemocnět, pokud vyrostl v nefunkční rodině, kde byl neustále upozorňován na vady vzhledu.Děti ve věku 12 až 17 let jsou ovlivněny touhou napodobovat modely, hrdinky filmů nebo „standardy krásy“ z internetu.

Fyziologické příčiny výskytu anorexie

Anorexie se stávají nejen dívky, které mají duševní poruchy.

Existuje řada fyziologických důvodů pro vývoj této choroby:

 1. Přítomnost faktorů dráždících mozkové centrum.Například silná bolest, která otupuje nebo úplně zabraňuje pocitu hladu.Tento typ onemocnění se nazývá neurodynamická anorexie.
 2. Užívání léků na hubnutí, které zcela potlačují pocit hladu, nebo užívání jiných léků, které mají takový vedlejší účinek.Tento druh nemoci se nazývá léčivý.

  Jak se stanou anorexickými?Důvodem může být užívání tabletky na hubnutí.

 3. Pocit hladu se objevuje pouze ve noci ve snu.Odpoledne, když je člověk vzhůru, necítí hlad.To je mentální bolestivá anorexie.
 4. Nepřítomnost hladu v důsledku rakoviny nebo hormonální poruchy se nazývá primární anorexie.

Psychoterapeuti poznamenali, že v 50% případů vyžaduje profesionální činnost pacientů udržování konstantní tělesné hmotnosti nebo drastické změny.Například herečky, modely, baleríny.

Kdy navštívit lékaře

Čím dříve budou zjištěny první příznaky, tím bude léčba snazší a rychlejší.Pacienti, kteří začínají být léčeni v první nebo druhé fázi anorexie, mají nejoptimističtější prognózu.Po stadiu 3 onemocnění je pravděpodobnost relapsu 80%.

Jak je diagnostikována nervová anorexie:

 1. Osoba nemá jiná závažná onemocnění, která přispívají k drastickému úbytku hmotnosti (paraziti, onkologie, gastrointestinální poruchy).
 2. Stanovuje se přítomnost bulimie, porucha menstruačního cyklu u dívek nebo její absence a snížení tepové frekvence.
 3. Rychlé hubnutí o více než 25% celkové hmotnosti, které stále klesá.
 4. Neschopnost člověka objektivně posoudit jeho vzhled.

Pokud jsou tyto příznaky pozorovány, měli byste kontaktovat tyto odborníky:

 • terapeut;
 • neurolog;
 • onkolog;
 • endokrinolog;
 • gastroenterolog.

Vážně nemocní pacienti jsou násilně posíláni k léčbě do nemocnice, kde jsou předepisovány léky a psychiatrická léčba.Lékaři sledují výživu pacienta, postupně zvyšují obsah kalorií a velikosti podávání.

Ohrožení života ustupuje, když se hubnutí zastaví a celkové zdraví se zlepší.Dále se koná řada sezení s psychologem, jehož práce je zaměřena na zvýšení sebeúcty pacienta a odvrácení jeho osobního vzhledu.

Příběhy dívek, které se staly anorexickými

Staly se anorexickýmiasi 20% žen a mladých dívek, které si stanovily cíl: snížit hmotnost na „ideální parametry“.Mnoho z nich prostě nemůže zastavit proces hubnutí.Vzhledem k tomu, že hlad ignorují, v budoucnu tento pocit přestane vůbec existovat.

Cítí se nepříjemně i při skromných jídlech.Níže je několik podrobných příběhů o ženách, které dokázaly tento problém překonat.

Anastasia Filatova, 24 let.

Nastya byla vždy malá, v 15 letech vyrostla na 158 cm a růst se zastavil.Vážila 48 kg, snědla všechno, co chtěla, a nepovažovala se za plnou.

Anastasia se začala zajímat o japonské anime karikatury.Obraz kreslených postaviček dívek se jí tak líbil, že se rozhodla adoptovat svůj styl oblečení, účesů a make-upu.

Nastya začala vybírat pro sebe nestandardní obrazy, na které negativně reagovali její spolužáci a známí.

Začali si žertovat o jejím vzhledu, protože dívka neměla přátele.Z podpory zůstala Nastia pouze její matka, která ji vychovala sama.

Věřila, že se jedná o obvyklé chování dospívajících, každý v tomto věku se chce lišit od ostatních.

Jednou, během společné procházky v parku, moje matka fotografovala Nastya ve svém neobvyklém oblečení.

Když se dívka podívala na fotografii, zdálo se jí, že se vzpamatovala.Sukně nějak neseděla, boky se zdály být příliš široké a bílé podkolenky poněkud proříznuté do nohy elastickou páskou.Pak Nastya přijalařešení - naléhavě je třeba zhubnout!Odmítala jíst maso, sladkosti, mouku.

Omezil jsem porce na velikost dlaně a snědl jsem pouze dvakrát denně.O týden později se hmotnost snížila o 2,5 kg, což dívku velmi potěšilo.Zkoušela na tom obleku znovu a vyfotila.Na fotografii znovu viděla vyčnívající „stehna“, která „přenášeli“ golfová guma.Dívka byla naštvaná a rozhodla se znovu snížit množství jídla.

Kromě toho úplně opustila připravené jídlo a v jeden den si dovolila jíst pouze 1 jablko, mrkev a rajčata v surové formě.

Hlad zabránil usínání v noci.Žaludek byl velmi nemocný, ale Anastasia se ujistila, že se velmi brzy stane roztomilými hrdinkami svých oblíbených karikatur.Koneckonců, jsou tak sofistikovaní, bledí, ženští.Nastya matka se začala starat o dívčí výživu, kvůli čemuž se začali často hádat.Hmotnost dívky brzy dosáhla 38 kg.Nevypadala však jako kostra.

Nastya považovala svou váhu za ideální, zdálo se jí, že dosáhla výsledku.Poté se dívka rozhodla znovu vyfotit v obleku s golfem.Nelíbilo se jí, co znovu viděla.Zdálo se, že pas byl tenčí a sukně je příliš štětinatá, stehna jsou stále silná.Nastya si myslela, že potřebuje ztratit ještě pár kilo.Rozhodla se uspořádat třídenní hladovku.

Dívka na internetu četla o výhodách hladu, že toxiny po 3 dnech opustí tělo a hmotnost se sníží z 2 na 3 kg.První den se dívka cítila trochu horšínež obvykle.Večer nemohla dlouho spát, byla studená i pod dvěma přikrývkami.Nechtěl jsem spát, ale tam byl silný žízeň.Nastya se rozhodla, že pokud nepije vodu, proces odbourávání tuku bude probíhat rychleji.

Po 4 hodinách mučení dívka usnula.Následující den se cítila trochu lépe, dokonce chtěla dělat domácí práce.Bylo tam hodně energie, vůbec nebyl hlad.Ve večerních hodinách se Nastya cítila unavená a brzy šla spát.Tentokrát se jí podařilo rychle usnout.Ve 3 hodiny ráno se dívka probudila ze silné bolesti v břiše.

Bolest byla tak nesnesitelná, že se Anastasia rozhodla ukončit hladovku.Šla do kuchyně, aby snědla jedno jablko, ale nedosáhla.Omdlela.Naštěstí lžíce trvala jen několik sekund, Nastya se probudila velmi vyděšená a narazila do ložnice k matce.Vyprávěla jí o všem, co jí tolik času trápilo, ao tom, co se stalo před několika minutami.

Slíbila své matce, že určitě půjde k psychologovi, jak jí dříve radila.To, co začíná správně jíst, se už nebude vyčerpávat stravou.

Psycholog provedl nápravnou práci zaměřenou na zvýšení sebeúcty Anastasie a dívka se naučila přijmout sama sebe tak, jak je.Postupně se vrátila ke svému dřívějšímu způsobu života, ale neopustila koníček, aby se proměnila ve své oblíbené kreslené hrdinky.Dnes má 24 let a našla přátele se svými zájmy.

Stala se animátorkou a pracuje na dětských oslavách ataké se zabýval neobvyklými fotografickými sezeními v barevných šatech.Nyní dívka ví, že snaha zhubnout stavem přitaženým postavou je nesmírně hloupý podnik.Poté, co Nastya znovu získala potřebnou váhu, se s hrůzou dívá na fotografie pořízené s hmotností 38 kg.Nyní vidí, že byla na pokraji smrti.

Kosti vyčnívaly tak tvrdě, že bylo strašidelné sledovat je.Nastya se ptá jen jedné otázky, proč si toho nevšimla. Názor psychoterapeuta : V tomto případě měla Anastasia štěstí, že sama problém viděla.V 80% případů nemohou pacienti rozpoznat přítomnost anorexie, odmítnout léčbu a nadále zhubnout.Nastia měla anorexii nervosa kvůli osobním zkušenostem.

Opravdu se chtěla lišit od ostatních dospívajících, ale když si vybrala nestandardní vzhled, čelila nedorozumění ostatním.To byla pravděpodobně jedna z příčin nemoci.Možná si Nastya dokázala uvědomit problém jen díky slovům své matky, když řekla dívce o špatné stravě.

Matka navíc podpořila zájem svého dítěte, když se od něj odvrátili blízcí přátelé.Tímto způsobem žena posílila sebevědomí dívky v sebe a dokázala včas rozpoznat nebezpečí a vyhledat pomoc.

Milan Zagorodnev, 19 let.

Milan vždy chtěl být štíhlý, ale neměla ráda sporty.Líbila se jí různá strava, o kterou se začala zajímat od 14 let.V 18 letech všichni přátelé obdivovali postavu Milána a mluvili o níženskost a sofistikovanost nebyla sama s odrazem v zrcadle spokojená.

Dívce se zdálo, že její pas není dostatečně tenký a její ramena jsou příliš široká.Výška dívky byla 168 cm a hmotnost 52 kg.Byla v rozpacích, aby si oblékla těsné oblečení, protože věřila, že jí vypouští žaludek.Stejně jako v prvním případě se dívka rozhodla zhubnout, když pořídila fotografii se svými přáteli.Zdálo se jí, že všechny dívky jsou štíhlejší než ona.

Milan chtěl dosáhnout rychlého výsledku a posadil se k pití.Rozhodla se, že nebude jíst pevné jídlo po dobu 30 dnů.Jezte výhradně vývary, mléko a džusy. Dívka každý den začala vážením a bez tohoto postupu nešla do postele.

Po dobu 4 dnů se Milan cítil dobře.Vyšla na procházku s přáteli, koupila si čerstvé džusy a vypila je.Váha zůstala a večer tohoto dne dívka vážila 49 kg.Milánu se zdálo, že to byl příliš pomalý výsledek.Rozhodla se snížit množství tekutin na tři skleničky denně.Jedinou věcí, kterou vypila bez omezení, byla voda.

Pokaždé, když se dívka cítila hladová, vypila sklenici vody.O týden později se Milan cítil slabý a přestal chodit na procházky s přáteli.Pocit hladu vyvstával stále méně, ale Milan zaznamenal výraznou ztrátu vlasů.Rozhodla se pít vitamíny.Poté, co dívka vypila jednu tobolku vodou, cítila těžkou nevolnost, v důsledku toho zvrala žluči.

Milan s tím spojil hladovkurozhodl, že vitamíny se prostě nehodí.V té době dosáhla hmotnost dívky 46 kg.Když se podíval do zrcadla, její žaludek byl stále trapný, stále trčel a když se naklonil, chystal se složit.Milan vydržel stravu po celých 30 dní.Zhubla až do 42 kg.Její kosti klíční kosti, žeber a pánve se staly velmi viditelnými.Líbilo se jí.Milana se cítila žensky a sofistikovaně.

Žaludek konečně zmizel a rozhodla se, že je čas zastavit stravu a postupně se vrátit k obvyklému rytmu života.Navíc se dívka překvapivě vrátila ke své dřívější síle a mohla znovu chodit s přáteli.V den, kdy bylo rozhodnuto o ukončení stravy, Milan uvařil velmi tenkou ovesnou kaši.

Jedla jen pár lžiček, když okamžitě cítila těžkou nevolnost a bolest v žaludku.Aby zastavila toto trápení, vyčistila žaludek a způsobila zvracení.Podmínka se zlepšila.Dívka šla na setkání s Druze v kavárně.Strava skončila, což znamená, že můžete znovu navštívit místa, kde voní jídlo a nezávidět štíhlé přátele, kteří žvýkají chutné saláty.

Milan si nařídil krájení ovoce, opravdu chtěla jíst něco sladkého.Když jí podávali krásně nasekaná jablka, pletla jeden kus a dlouho ho žvýkala.Polykal, čekal 2 minuty, žaludek neodpověděl.Milana snědla ještě několik plátků a pak znovu cítila těžkou nevolnost.

Postupně se bolest v žaludku prohloubila natolik, že její přátelé nazvali dívku sanitkou. Milán byl hospitalizován.Ukázalo se, že dívka má silnounedostatek tělesné hmotnosti.Navíc Milan dříve trpěl gastritidou kvůli vášni pro stravování a neustálé podvýživě.Hladová stávka tuto nemoc zhoršila a nyní má dívka vysokou hrozbu vzniku žaludečních vředů.

Naštěstí byl Milan úspěšně léčen.O rok později opět dosáhla normální hmotnosti 58 kg.Zrevidovala své metody řešení obezity a učinila správné rozhodnutí: sportovala a dodržovala správnou výživu.

Stanovisko terapeuta:Milan sledoval „ideální formy“.Její představa zdravého ženského těla je velmi zkreslená.Váha dívky zpočátku (52 kg) byla s její výškou nejnižší známkou normy.Záhyby, které viděla na břiše, jsou pro každého z nás přirozené.Když je tělo nakloněno dopředu, dokonce i pacienti s anorexií mají tyto záhyby kůže.

Bohužel je nemocní vidí jinak, věří, že záhyby mají pouze lidé s nadváhou.Kromě toho si dívka vybrala jeden z kriticky nesprávných způsobů, jak se vypořádat s váhou.Taková strava v přítomnosti gastritidy je přímou cestou k vředům.U lidí s problémy v zažívacím traktu by měl předepisovat pouze specialista.

Milan měl štěstí, že pomoc byla poskytnuta včas, s největší pravděpodobností by tento případ byl fatální.Stává se anorexií nejen obyčejných dívek, které se chtějí stát modelkami, ale také modelkami samotnými.

Existuje několik případů, kdy celebrity ztratily kontrolu nad svou hmotností a zemřely v důsledku vyčerpání těla:​​

 1. Anna Carolina Reston .Zemřel ve věku 22 let z vyčerpání jater.S růstem o něco přes 170 cm vážila pouhých 39 kg.Předtím, než se dostala do kritického stavu, byla dívka na přísné stravě, jedla pouze rajče a jedno jablko denně.
 2. Piches Geldof .Zemřel ve 25.Slavná televizní moderátorka se vyčerpala jedením pouze tekutých potravin.
 3. Hila Elmaliah .Model z Izraele.Zemřela ve 20 letech s hmotností 27 kg.Byla léčena na anorexii 12 let.Léčba selhala.
 4. Sestry Mary a Catti. Tyto dívky byly zdravotní sestry.Od dětství přišli s nějakou hrou, jejíž podstatou mělo být tenčí než nepřítel.Hra táhla dál, sestry zemřely na vyčerpání ve věku 24 let.

V roce 2013 se fanoušci Angeliny Jolie obávali nadměrné štíhlosti herečky.Později se ukázalo, že hvězda byla skutečně ve 2 stádiích anorexie, příčinou vývoje nemoci byl silný stres.Naštěstí herečka toto onemocnění překonala a znovu získala normální váhu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělocvičná cvičení pro hubnutí, videonávody.

Psychologická rada pro anorexii

Psycholog a odborník na výživu Maria Osipova poskytuje několik tipů pro rodiče, jejichž děti jsou v pubertě:

 1. V rodině by měla být komunikace s dítětem stejná.Kromě požadavků na dobré studium a poslušnost by dítě mělo slyšet i slova podpory.Musívědět, že ho rodiče milují a tuto lásku není třeba vydělávat.Koneckonců, prvním důvodem pro výskyt anorexie je pochybnost a pocit osamělosti.
 2. Dívky ve věku od 14 do 17 let se často stávají anarexiky.Pokud si tedy rodiče všimnou, že jejich dcera zhubla a stále pokračuje v dietě, jsou povinni „vydat poplach“ a obrátit se na odborníky.
 3. Jako preventivní opatření a během období zotavení je třeba dítě chválit nejméně 10krát denně za jakékoli, i malé úspěchy.Musíte ho obejmout častěji, poslouchat ho a diskutovat o problémech.V žádném případě nemůžete vinit pacienta ve fázi redukce slovy: „Podívej se na to, co jsi udělal, téměř se zničil!“ A podobná tvrzení.Měli byste být opatrní a opatrní, protože každá poznámka může být důvodem pro nové pokusy zhubnout.

Psychoterapeutka Olga Sopot radí dospělým, kteří trpí anorexií:

 1. Nebojte se vyhledat pomoc psychologa.Specialista pomůže porozumět sobě, identifikuje skutečné příčiny nezdravé touhy zhubnout a pomůže zvýšit sebedůvěru.
 2. Konzultace s psychoterapeutem se také doporučuje pro nemocnou rodinu.Musí se naučit, jak správně komunikovat s pacientem a odstraňovat nesprávné rodinné návyky.
 3. Léčba orientovaná na tělo dává dobrý výsledek.Pacient se zotaví, když je zapojen do gymnastiky, dýchacích cvičení, dostává masáž.Tyto metody pomáhají cítit vaše tělo, milovatpřijmout to tak, jak je.

Psychoterapeuti doporučují, aby blízcí lidé pacienta neposlouchali jeho výmluvy, ale aby je poslali k léčbě násilně, protože v 85% případů.Anorexici problém nerozpoznávají.Snaží se všemi možnými způsoby přeložit téma rozhovoru, odmítnout jít k lékaři a z jídla.

Možné komplikace

Pokud začnete s onemocněním, je možná smrt.

Než pacient zemře, dojde v těle k následujícím změnám:

 • začnou zánětlivé procesy v zažívacím traktu;
 • žaludek a pankreas začínají klesat;
 • budou problémy s odchodem na toaletu;
 • se bude obtěžovat přetrvávající bolestí v žaludku;
 • po jídle dojde i k malému množství jídla, nevolnosti nebo zvracení;
 • menstruační cyklus u dívek se úplně zastaví;
 • začne dystrofie svalů pohybového aparátu a pojivových tkání orgánů;
 • tělesná teplota bude snížena, začne se zvyšovat neustálý pocit chladu;
 • pokožka oschne a ztratí pružnost;
 • vlasy začnou vážně vypadávat, zuby se rozpadají a nehty se zlomí;
 • se bude vyvíjet anémie;
 • síly začnou opouštět tělo a pacient nebude moci vstát z postele;
 • bolest v žaludku zesiluje;
 • přijde smrt.

Odborníci tvrdí, že anorexie není celoživotní diagnóza.Onemocnění je léčeno, hlavní věcí je včasné pozorování příznaků a nedovolte, aby se vaše dívky dívky staly anorexickými.Po zotavení je nutné pozorovat bývalé pacienty a vštípit jim kulturu správné výživy a zdravého životního stylu.

Návrh článku:Lozinsky Oleg

Video o tom, jak se stanou anorexickými

Skvělý život: vše oanorexia nervosa: