Jak se rychle zbavit vrásek kolem očí.Domácí recepty na péči o pleť

Vzhled prvních vrásek pod očima je přirozený proces stárnutí, který byl zahájen od 30 let.Právě v tomto věku se produkce elastinu a kolagenu snižuje, v důsledku čehož je kůže tenčí a méně hydratovaná.Od této chvíle je čas přemýšlet o tom, jak se zbavit vrásek, které se objevují pod očima.

Používáním kosmetiky nebo jiných výrobků doma můžete tento proces ovlivnit a výrazně jej zpomalit.Nezapomeňte však na špatné návyky a vnější faktory, které způsobují nenapravitelné poškození stavu kůže.

Oční péče

Je to oblast kolem očí, která je vzhledem ke svým individuálním charakteristikám nejvíce náchylná ke stárnutí.Tato oblast kůže má nejméně svalovou tkáň a mazové žlázy aepidermis je velmi tenká.Výsledkem je, že pokožka kolem očí vyžaduje zvláštní péči, jejímž hlavním pravidlem je včasnost.

Pokud začnete odstraňovat vrásky příliš brzy, bez nezbytných důvodů můžete ublížit.Jak pokožka obličeje, tak obecně, a zejména pod očima, jsou velmi citlivé na různé kosmetické prostředky a dokonce i výrobky připravené doma.

Pokud se o to začnete starat příliš pozdě, dojde v epidermis k nevratným změnám, které bude velmi obtížné odstranit.

Ve věku od 22 do 23 let musí každá dívka dodržovat pravidla pro péči o pokožku očí:

 • Čištění. Při používání čisticích prostředků je důležité zabránit kontaktu s citlivou pokožkou kolem očí.Mnoho z těchto produktů obsahuje agresivní složky, které při kontaktu s touto oblastí dráždí a vedou k nadměrné suchosti.Pro odstranění makeupu jsou vhodné speciální výrobky, které neobsahují zásady.Čištění lze provádět pomocí vatových vložek bez zbytečného tření.
 • Hydratační a vyživující. Citlivá pokožka rovněž potřebuje výživu, kterou lze získat pomocí krémů a různých sérových koncentrací.Jejich konzistence by neměla být příliš hustá, aby nezhoršovala tenkou pokožku kolem očí, ale neměla by se příliš šířit, jinak se dostane na sliznici.
 • Tónování. Pro zklidnění a zjemnění pokožky použijte speciální tonikatato oblast kůže nebo výrobků připravených doma.
 • Boj se známkami únavy a zralosti. Špatný spánek, stres, ekologie, výživa a špatná péče o pokožku ovlivňují její stav.Díky speciálním nástrojům můžete prodloužit mládí pokožky kolem očí a dosáhnout trvalého výsledku.K tomu použijte masky, obklady, masáže a speciální výrobky s obsahem kolagenu.

Kosmetika pro vrásky kolem očí ve věku 30, 35, 40, 50 let

Prostředky pro boj proti známkám stárnutí se však liší podle věkové skupiny a specifického zaměření, nicméněobsahují podobné přísady.Jedná se hlavně o vitamíny a bylinné doplňky, které mají ochranné a zvlhčující vlastnosti.

Také od věku 30 let je nezbytné, aby péče o kosmetiku obsahovala přísady, které mají ochranné vlastnosti: kolagen, koenzym, ceramidy a další.

Kosmetika pro pokožku kolem očí by měla zahrnovat:

 • Krém. Má hustší strukturu a vyživuje pokožku i v noci.Doporučuje se aplikovat krém dvakrát denně, vybíraný podle věkových charakteristik.V nočním krému je více živin, které jsou aktivovány během nočního odpočinku.
 • Gely. Tyto výrobky mají lehčí strukturu a jsou vhodné pro ranní líčení.Nešíří se a nezanechávají na očích mastný film.Gely snižují otoky, zklidňují pokožku a jsou lépe vstřebávány.
 • Masky. Použitípro lepší zvlhčení, vyživování nebo okamžité výsledky.Tyto prostředky se používají několikrát týdně.Jsou omyvatelné nebo nesmazatelné.
 • Oleje. Lze použít jako doplňkový produkt pro výživu pokožky.Používají se jako samostatný nástroj nebo společně s očními krémy.Mezi tyto oleje patří mandle, jojoba, rakytník, kokos.Tyto oleje obsahují různé kyseliny, vitamíny, minerály a antioxidanty.Všechny tyto komponenty dokonale vyživují pokožku, bojují s prvními známkami stárnutí kůže a odstraňují otoky a známky únavy.

Doporučuje se používat veškerou kosmetiku lehkými masážními pohyby, které naznačují kruh od špičky obočí k můstku nosu a nad horní víčko.Pokud je na kůži příliš mnoho prostředků, můžete ubrousek namočit.

Masky by se naopak měly nanášet silnou vrstvou, aby se vytvořil skleníkový efekt pro lepší nasycení kůže užitečnými látkami. Při používání přírodních olejů si uvědomte, že éterické oleje jsou příliš koncentrované.To není přijatelné pro citlivou pokožku.

Oční cvičení pro vrásky

Gymnastika kolem očí pomůže zbavit se vrásek pod očima, sáčků a otoků.Doma je nutné tyto postupy kombinovat s dalšími metodami, protože samotná cvičení nepřinesou tak dobrý výsledek jako u komplexu procedur.

Před provedením gymnastiky se ujistěte, že kůže obličeje,oči a ruce očištěny, nepoškozené a nesušené.Cvičení můžete provádět každý den.

1 den:

Jemně táhněte pokožku prsty prsty za vnější roh očí.Zároveň se snaží zavřít oči a napnout svaly kolem očí. Je důležité nemyslet, zejména cítit svalové napětí.Střídejte napětí a relaxaci po dobu několika sekund po dobu pěti minut.

Den 2:

Pevně ​​zavřete oči a pociťte svalové napětí.Pokuste se co nejvíce napnout svaly, aniž byste zmačkali pokožku v nose.Držte svaly na několik sekund, pak se uvolněte.Cvičení opakujte ještě několikrát.

Den 3:

Otevřete oči co nejširší a zajistěte tuto polohu.Nepohýbají obočím a nemačkají čela - měla by fungovat pouze víčka. Mějte oči otevřené několik sekund, poté uvolněte a opakujte cvičení.

Den 4:

V tomto cvičení musíte zvednout oči tak vysoko, jak je to možné, jako kdybyste se snažili vidět svou vlastní hlavu.Poté okamžitě sklopte oči dolů - na maximum.Hlava a krk jsou nehybné - fungují pouze oční bulvy.

Cvičení můžete kombinovat výběrem těch, která se vám líbí, a pravidelným návratem k nim. Cvičení nebude trvat dlouho, ale pomůže udržet svaly kolem očí v dobré kondici.To zvýší elasticitu epidermis a v důsledku toho vyhladí vrásky.

Pravidla pro přípravu a aplikaci domácích masek

 1. Jednou ze složek masek může být med.Tímmasky s medem, musíte si být jisti, že na tento produkt není alergie.
 2. Jakýkoli základní olej lze smísit se základními produkty.Masky na bázi oleje se nejlépe používají před spaním, takže se nemusíte starat o olejový film, který zůstane na vašich víčkách.
 3. Vajíčko bílé, které rovněž nelze použít v čisté formě, má dobrý účinek proti stárnutí.Může se snadno dostat do očí a způsobit podráždění.Kromě toho, vaječné bílé samo osuší pokožku, ale když je přidáno k podkladu pro masku, má dobrý hydratační a výživný účinek.
 4. Všechny masky se nanášejí na očištěnou pokožku kolem očí a pro lepší vstřebávání živin jsou mírně napařeny.
 5. Je-li konzistence masky krémová, musí se aplikovat tak, aby kůže zůstala otevřená několik milimetrů před řasami.To bude chránit oko před nežádoucími prvky.S tekutou maskou je nejlepší použít pro její aplikaci vatové tampony.
 6. Ponechávejte masku před očima maximálně 15 minut v klidové poloze.Poté ji musíte omýt teplou vodou a aplikovat oční krém.Používejte tyto masky 2-3krát týdně.
 7. Při výběru složek je důležité zaměřit se na potraviny, které nejsou alergické.Jako masky byste v žádném případě neměli používat éterické oleje, citrusové produkty, přírodní kyseliny nebo kůry.
Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis: Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Lidové léky: recepty

Jak se zbavit vrásek pod očima doma, řekne sama příroda.Domácí masky obsahují výhody přírodních produktů, které interagují v čisté formě s pokožkou.

Maska s aloe šťávou. Pár kapek šťávy z aloe se kombinuje s jakýmkoli základním olejem.Hotová maska ​​se nanáší na čistou pokožku vatovým tampónem a vyčká až 15 minut.Poté opláchněte vodou nebo vařeným bylinkovým vývarem a naneste výživný krém.

Šťáva z aloe má omlazující a vyživující účinek.Může být také nalita do forem a zmrazena.V budoucnosti se tento led používá k otření pokožky víček.

Maska s bramborami. Brambory jsou loupané a nastrouhané.Ke směsi se přidá základní olej a 100 ml bylinného odvarku nebo infuze.Mříž se převede do gázy a přivede se k zavřeným víčkům.Taková maska ​​dobře odstraňuje otoky a otoky z očí.

Maska s okurkou. Okurka má bělicí a regenerační vlastnosti.Díky tomu mnoho známých společností zahrnuje do svých produktů přírodní šťávu z okurek.Pro okamžitý regenerační účinek stačí aplikovat na oči tenké plátky okurky.

Maska s okurkou velmi účinně a rychle pomůže zbavit se vrásky pod očima doma

Pro intenzivnější masku můžete použít okurkovou dužinu smíchanou s jakoukoli základnou.olej.Okurka a aloe dobráspolupracovat, takže šťáva z aloe může být přidána do okurkové hmoty.Výslednou hmotu jemně rozložte kolem očí a po 10 minutách omyjte.

Maska s banánem. Uhněte polovinu banánů, z tobolek přidejte tekutý vitamin A.Výsledná hmota je distribuována na kůži jemnými masážními pohyby.Taková maska ​​vyživuje pokožku, zjemňuje ji, pružně a začíná regenerační procesy v epidermis.Po několika minutách expozice můžete masku odstranit minerální vodou.

Medová maska. Zlato bude mít dobrý nutriční účinek.Může být použit v čisté formě.Hlavní věcí je, aby se ujistil, že tento produkt nezpůsobuje alergie, je nutné navždy na něj nanést tenkou vrstvu nebo použít vatové tampony.Po zákroku můžete prát teplou vodou.

Maska s petrželkou. Petržel je ideální pro omlazení.Zvládne pigmentaci, snižuje vrásky a změny související s věkem.Petržel má také protizánětlivý účinek.

Pro masku musíte vzít několik větví zeleně, nasekat a kombinovat s jakýmkoli základním olejem - například olivou.Místo másla si můžete vzít zakysanou smetanu nebo ryazhenku.Výsledná směs je distribuována přes oční víčka, vyčkejte 15 minut a opláchněte teplou vodou.

Maska s kvasinkami. Umožňuje omladit pokožku a dát jí svěžest.Asi 50 g živých kvasnic se smíchá s ohřátým mlékem.Tato hmota se aplikuje na oči a čeká až 15 minut.Potémyjte se.

Vícekomponentní masky pro péči o pokožku související s věkem pod očima po 40, 50 letech věku

Pro účinnější výsledek na zralé pokožce se používají masky sestávající z několika složek, které zvyšují účinek.navzájem.

Maska s medem. Vzhledem k výhodám a přirozenosti produktu se med často používá na kůži kolem očí.Dobrá pečovatelská vlastnost má masku založenou na medu s přídavkem včelího vosku a dužiny cibule. Všechny složky jsou smíchány ve stejných poměrech a nanášeny na pokožku očí.Tato maska ​​vyživuje pokožku, vyhlazuje vrásky a zlepšuje barvu pleti.

Maska s melounem. Melounová buničina se smíchá se zakysanou smetanou a přidá se ovesné vločky.Všechny produkty by se měly brát ve stejném poměru.Mřížka je dobře promíchaná a aplikována na víčka.Po 20 minutách opláchněte teplou vodou.

Jahodová maska ​​.Rozmačkejte čerstvé jeřábové bobule vidličkou a přidejte lžíci tvarohu, syrového vejce a medu.Všechno je dobře promíchané a distribuováno na kůži kolem očí.Můžete použít vatové tampony.Po 15 minutách masku omyjte teplou vodou.

Masáž

Masáž doma zlepšuje vzhled kůže, odstraňuje vrásky pod očima, pomáhá zlepšovat krevní oběh, odstraňuje přebytečnou tekutinu a opravuje tvar očí jako za 35 let,a ve vyspělejším věku.

Pravidelné používání masáže pomáhá eliminovat drobné známky známek stárnutí kůže a jemných linií.Dost na masážpár minut denně.

1 možnost. Prsty by měly být opatrně se slabým dotykem vedeny kolem oka od vnějšího okraje dovnitř.Tlak na kůži by neměl být intenzivní a rychlost samotné masáže by měla být průměrná.Po 7 kolech se použijí hladké pohyby v opačném směru.Na konci masáže jsou lehké paty aplikovány méně intenzivně.

2 možnost. Po aplikaci výživného krému nebo oleje konečky prstů je třeba vyžehlit horní víčko od nosu k vnitřnímu okraji.Totéž se děje se spodním víčkem.

Poté je třeba při hladkých pohybech masírovat pokožku pod obočím, nejprve z nosu, poté v opačném směru.Netlačte ani napněte pokožku víček.Prsty by se jí měly jen lehce dotknout.

3 možnost. Otočí oči v uzavřené poloze až 15krát v jednom směru, poté ve druhém.Pak otočí oční bulvy ze strany na stranu, aniž by otevřeli oči.Poté jsou provedeny pohyby nahoru a dolů.

Otevírají oči a střídavě se dívají blízko sebe a do dálky.Potom znovu zavírají oči a mávají polštářky prstů při první masáži horního víčka a poté dolního.Opatrně zastavte ve vnitřních rozích a provádějte hladké pohyby.

Jak odstranit vrásky pod očima dospívajícího ve věku 14 let

Někdy se mohou vrásky pod očima objevit v mladém věku - až 18 let.

Může to být způsobeno těmito faktory:

 • nesprávná péče o pleť;
 • klimatické podmínky;
 • dědičná predispozice;
 • individuální struktura očí.

Ve ​​většině případů, pokud se objeví takové vrásky, označují suchou kůži způsobenou hormonálními změnami v těle.V dospívání je to norma a nevyžaduje žádnou léčbu.K odstranění těchto vrásek pod očima stačí pravidelně masírovat a používat speciální zvlhčovače.

Nedoporučuje se používat příliš agresivní prostředky proti vráskám, protože mohou poškodit mladou citlivou pokožku kolem očí.

Také vaky pod očima a jakékoli necharakteristické změny na kůži v této oblasti mohou naznačovat přítomnost některých skrytých onemocnění.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Je možné rychle odstranit vrásky za 1 den

Nebude fungovat, jak se zbavit vrásek pod očima za 1 den.Ale protože všechny výše uvedené metody v kombinaci poskytují zrychlený efekt, můžete obnovit svěžest svým očím a eliminovat malé vrásky a vrány chodidla doma v krátkém čase.

Masky a obklady z přírodních ingrediencí jsou k tomu vhodné. Mohou zahrnovat ovoce, byliny, med, cereálie, mléčné výrobky a další přísady.Je také důležité dodržovat správnou výživu, chránit pokožku před ultrafialovým zářením aagresivní vlivy prostředí.

Za účelem rychlého odstranění jemných vrásek je třeba do souboru opatření zahrnout cvičení pro oči, masáž kůže kolem očí, masky proti prvním známkám stárnutí a zvlhčovač.Po první sérii těchto postupů se projeví významná zlepšení.

Jaký druh výživy pomůže obnovit pružnost pokožky

​​

Kůže odráží pouze zdravotní stav těla.Pokud je pokožka matná, suchá s výraznými vráskami, je třeba upravit stravu.

K udržení pevnosti a hydratace pokožky musíte denně pít velké množství tekutiny. V tomto případě je nejlepší zastavit se v čisté vodě a zcela opustit sycené, sladké a alkoholické nápoje.

Ve správné stravě by neměla být žádná smažená, uzená nebo slaná jídla.Musíte jíst více ovoce, zeleniny, bylin, obilovin, ořechů, mléčných výrobků a dalších zdravých produktů.Nejlepší je opustit rychlé občerstvení a špatné návyky, omezit používání kávy a cukrovinek.Výrobky musí být dušené, vařené nebo dušené.

Protein nalezený v mase se podílí na regeneraci buněk, takže by měl být konzumován dostatečně často.Rostlinný protein lze nalézt v luštěninách.Někdy je užitečné jíst cibuli a česnek, které obsahují regenerační složky.

Bobule, které mohou vyvolat regeneraci, jsou pro kůži velmi prospěšné.procesy a doslova přinést mládí zpět.Rostlinné oleje jsou nezbytné pro zvlhčení pokožky.Z nich je nejvýhodnější olivový olej, protože odstraňuje volné radikály z těla.

Při použití masek, cvičení, masáží a profesionální kosmetiky v komplexu doma lze dosáhnout významných výsledků v boji proti vráskám kolem očí.

Nebude fungovat, aby se úplně zbavily vrásek pod očima, zejména pokud jsou hluboké, protože to nejsou ty metody, které omlazují, jako by kouzlem, ale tito agenti mohou snížit počet jemných vrásek a závažnost hlubokých změn.

Video: jak se zbavit vrásek pod očima

Jak se zbavit vrásek pod očima doma:

) Masky na vrásky kolem očí: