Jak se rychle zbavit černých skvrn na obličeji: na čele, na čele, na bradě.Lidové léčivé přípravky, lékárna, kosmetika a salonové procedury

Černé tečky jsou póry, které jsou ucpané nečistotami a ucpané mazu.Pokud se na tváři objeví černé tečky, můžete se jich zbavit pomocí takových prostředků, jako jsou krémy, masky, parní lázně, omítky, exfoliační produkty.

Příčiny černých teček ]

U některých lidí se černé tečky objevují pouze v období dospívání, jiné trpís nimi celý můj život.

Prohlášení, že černá barva teček je způsobena nečistotami, je chybné.Ve skutečnosti je to mazová zátka, sestávající z mrtvých částic epidermis, prachu a kosmetiky, a získává tmavý stín kvůli oxidačním procesům, které se vyskytují v průběhu času.

Důvody výskytu černých teček jsou následující:

 1. Nadměrná sekrece kožního mazu. Nejčastěji je to mastná kůže, která je náchylná ke komedonům.Sebum nemá čas přirozeně odstraňovat, v důsledku čehož jsou póry ucpané.Pokud se na normální nebo suché pokožce vytvoří mazové zátky, měla by být věnována pozornost její hydrataci.
 2. Nesprávná péče. Semplatí:
  1. Nedostatečné čištění pokožky, včetně zanedbání postupu večerního odstranění make-upu - v pórech se shromažďuje pouliční prach.Kromě toho je nutné si očistit obličej po použití čisticích prostředků, aby se zbytky kůže vymyly.
  2. Časté používání mastného krému, protože vyvolává výskyt černých teček.
  3. Nadměrné nadšení pro čisticí postupy.To vede k ucpávání pórů, protože pokožka, která je často vystavena pleťovým mlékům, tonikám, peelingům, ztrácí svoji ochrannou vrstvu, stává se suchou.Tukové žlázy reagují na tento proces zvýšením intenzity tvorby mazu, která ucpává póry.
 3. Použití kosmetických prostředků. Časté používání dekorativní kosmetiky, mastných pečujících krémů, prášku, levných produktů na bázi minerálních olejů má negativní důsledky.Tyto produkty obsahují složky, které nevyživují a zvlhčují pokožku, ale shromažďují se v hloubkách pórů, což přispívá k tvorbě mazových zátek.Kromě toho je nutné zvolit kosmetiku podle typu pleti.Například mastnou pokožku nelze aplikovat na suchou pokožku, protože mají hodně olejů.
 4. Nestabilní hormonální hladiny. Komedony se mohou pravidelně vyskytovat během menstruace u žen i v určitých obdobích života - dospívání, menopauza.
 5. Trávicí problémy. ​​Když se objeví černé tečky, doporučuje se omezit příjem mastných a smažených potravin.Nicméně příméneexistuje žádná korelace mezi těmito procesy.
 6. Dědičnost .Pokud je kůže zpočátku charakterizována širokými póry, pak se v nich nečistota ucpává a přispívá k tvorbě komedonů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Salónové procedury

V podmínkách salonu probíhá proces čištění pokožky černých skvrn rychle.Výsledkem je, že se můžete jednoho dne zbavit problému.

Čištění se provádí následujícím způsobem:

 • Ruční čištění .Je to nejjednodušší způsob, jak se zbavit černých teček, provádí se ve sterilních podmínkách přímo s prsty po předběžném napařování a očištění kůže a pomocí lžíce Uno - speciální nástroj ve formě malé lžíce s otvorem ve středu.Po zákroku se na obličej aplikuje uklidňující maska.Tento postup je bolestivý a v prvních několika dnech po něm je potřeba rehabilitace kůže.
 • Ultrazvukové čištění .Prostřednictvím vodivého gelu je pokožka vystavena vysokofrekvenčním vibracím.Výsledkem je, že horní vrstva epidermis je očištěna od nahromaděného tuku a nečistot, je stimulován proces regenerace kůže.Bolest bude menší.Mezi kontraindikace patří onemocnění kardiovaskulárního systému.
 • Vakuové čištění .Expozice je zařízení, uvnitř kterého se vytváří podtlak.Díky tomu je pokožka, jako by s vysavačem, očištěna od černých teček.Tenhlemetoda je prakticky bezbolestná, ale méně účinná než například ultrazvukové čištění.Jeho výhodou je, že zařízení je schopné čistit pokožku i na těžko přístupných místech, například na křídlech nosu.
 • Chemický peeling .Zahrnuje dopad glykolové, mléčné a ovocné kyseliny na kůži.Kompozice pro chemický peeling mohou obsahovat různá množství kyseliny s ohledem na další složky, které určují intenzitu čištění.Látka rozpouští mazové zátky a póry se čistí.Velké komedony však mohou zůstat.
 • Laserové čištění .Laser odstraňuje horní vrstvu kůže, stabilizuje krevní oběh a metabolické procesy.V důsledku toho se aktivita mazových žláz normalizuje a černé tečky postupně mizí.

Ruční odstranění - jak správně vytlačovat

Mechanické čištění, jinými slovy ruční odstranění černých teček, lze provádět doma, ale je to důležitésplnit všechny podmínky postupu.Jinak nelze zabránit traumatu na kůži, jeho zánětu a výskytu akné s hnisavým obsahem.Proceduru nelze provést s cévami v blízkosti povrchu kůže.

Důležitým bodem při přípravě pokožky na postup je její čištění, dezinfekce a napařování.K odstranění keratinizovaných kožních částic byste měli použít jakýkoli peeling.

U parní lázně by se měly vařit 2 polévkové lžíce.byliny s antiseptickým účinkem, jako je heřmánek.Pak hlavunakloňte misku tak, aby byla tvář vystavena působení páry.

Teplota páry by měla být pohodlná, ne hořící, je regulována zvýšením nebo snížením čela nad nádobou s odvarem. Napařte kůži po dobu 10-15 minut. Póry po takovém postupu se rozšiřují a je jednodušší odstranit černé tečky.

Poté jsou ruce důkladně dezinfikovány alkoholem, včetně nehtů.Obvaz je navlhčen antiseptickým činidlem - alkohol, peroxid vodíku, roztok kyseliny salicylové - a stisknutím prstů na obou stranách černé tečky je odstraníte.Netlačte příliš tvrdě ani nepoužívejte nehty, to by poškodilo kůži.

Po dokončení čištění je třeba pokožku dezinfikovat, nanést masku uklidňující a zužující se póry, jinak se uvolněné kanály znovu naplní tajemstvím.Pokud nemáte čas na masku, opláchněte si obličej studenou vodou nebo otřete pokožku kostkou ledu - to bude mít stejný účinek.

Čištění pomocí náplasti

K odstranění černých skvrn na obličeji bude k dispozici speciální náplast, kterou lze zakoupit v kosmetickém oddělení nebo v lékárně.

Se speciální omítkou se můžete rychle zbavit černých skvrn na tváři rychle doma

Odstraňte ochranný film z proužku produktu a nalepte jej na očištěnou oblast, lehkým stisknutím.Jakmile uplyne 10-15 minut, pruh se odstraní ostrým pohybem. Černé tečky ulpívající na proužku jsou odstraněny z pórů.

Masky černé tečky

Želatinamaska ​​.Podle principu působení na náplast z černých teček je maska ​​založená na želatině podobná.1 polévková lžíceželatina musí být nalita malým množstvím zahřátého mléka a potom dalších 10 minut, aby se směs zahřála v mikrovlnné troubě, dokud želatina bobtná.Výsledná hmota se aplikuje na nos, tváře, kde jsou černé tečky.

Když se hmota změní na film, zcela ztvrdne, musí být rychle odstraněna.Spolu s filmem budou odstraněny černé tečky.Poté je třeba ošetřenou oblast otřít roztokem kyseliny salicylové.

Herculesské vločky a kefír. Tato maska ​​pomáhá rozkládat sekreci kůže, odstraňovat nečistoty na povrchu, saturovat pokožku prospěšnými látkami a zklidňovat podráždění.

1 polévková lžíce.drcené hercules vločky nalité do malé misky, přidejte 1 lžička.sůl, s výhodou malá, 4-5 čepice.kyselina boritá.Přidejte směs s kefírem do hustoty zakysané smetany.Prsty distribuují směs na obličej.Doba expozice je 10-15 minut.Pak musíte masírovat pokožku krouživým pohybem a omývat hmotu vodou.

Aktivní uhlí a jíl. Aktivní uhlí má čisticí a absorpční vlastnosti, a proto je ideální pro použití při odstraňování černých teček.

Složení se připravuje takto: 2 tab.aktivní uhlí musí být rozdrceno v třecí misce na prášek, přidat k ní 1 lžíce.kosmetický jíl (můžete použít modrou, zelenou, bílou).Poté se suché přísady zředí vodou do stavu zakysané smetany a za použitína obličej se aplikuje vatová podložka.Po 20 minutách lze masku omýt teplou vodou a houbou.

Kartáčky

Pokud nejsou odumřelé kožní buňky včas odstraněny, vstoupí do pórů společně s nečistotami a ucpají je.Kartáč pracuje ve dvou směrech najednou, odlupuje stratum corneum a čistí póry.Pokud provádíte postup čištění pomocí kartáčů 2krát týdně, můžete se nejen vyvarovat výskytu černých skvrn, ale také zbavit existujících formací.

 • Hliníková skořice .Je nutné připojit 3 lžíce.kandovaný med a 1 polévková lžícemletou skořici a dobře promíchejte.Před nanesením kompozice na obličej musíte napařit kůži parní lázní.Z otevřených pórů jsou nečistoty lépe odstraněny.Výsledná kompozice se pak aplikuje masážními pohyby na parní povrch.Takové drhnutí lze provést v noci nebo nosit na obličeji během dne a ponechat dlouhou expozici.Poté se omyje teplou vodou.Průběh používání denně po dobu 2 týdnů.
 • Scrubujte jogurtem a solí .Sůl a jogurt se smíchají v poměru 8: 1, přidají se 1 díl citronové šťávy a 2 díly medu.Po smíchání ingrediencí naneste na dušenou pokožku, Masážní pohyby vymezí oblasti s černými tečkami a po 8-10 minutách omýt směs teplou vodou.
 • Ovesná drť .Vezměte 1 lžíce.nasekané ovesné vločky a 1 lžičkasoda.Kefir se do oka přidává do takové konzistence, že je vhodné aplikovat.Masírujte pohyby masáží a po 10minuty odplaveny.
 • Čokoláda s olivovým olejem .Kakaový prášek, hnědý cukr, olivový olej se odebírají ve stejném množství a složky se spojí.Pár minut si obličejem omočíme masážními pohyby a poté opláchneme studenou vodou.Stačí použít tento nástroj 2krát týdně.
 • Cukr .Pomozte v boji proti znečištění a běžnému bílém cukru.Musíte smíchat písek s rostlinným olejem, nejlépe olivovým nebo základovým (rakytník, broskev), do konzistence, kterou lze snadno aplikovat, a vydrhnout pokožku touto kompozicí po dobu několika minut.
 • Soda se solí. Soda a sůl, kombinované jako jediný peeling, působí protizánětlivě, pomáhají očistit pokožku, vyrovnat její tón a zesvětlit.Složky musí být smíchány ve stejných poměrech a aplikovány vlhkou vatovou podložkou na připravenou tvář masážními pohyby.Poté, co tímto způsobem vznikly problémové oblasti, se směs omývá vodou a nezapomeňte použít zvlhčovač, protože tato kompozice pokožku vysušuje.
 • Čistící prostředek pro odstraňování komedonů z pěny na holení .Vezměte malou sůl, citronovou šťávu, peroxid vodíku, pěna na holení v poměru 1: 2: 2: 4.Kombinujte ingredience a jemně aplikujte pouze na oblasti akumulace černých teček.Netřete silně.Po 3 minutách omyjte kartáč vodou a zvlhčete obličej krémem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro kontury obličeje, omlazení, svalové tóny.Master class od Elena Karkukli

Pharmacyfondy

Dobrý účinek se dosahuje použitím černých teček farmaceutických produktů.

Mezi nimi:

 1. Chlorid vápenatý. Z toho se připravuje tzv. Loupací váleček.Bude to trvat 1 ampulku produktu, který musí být otevřen a aplikován na obličej.Poté je obličej jemně mýdlem hypoalergenním dětským mýdlem a prsty se válí do vloček.Spolu s tím se odstraní mrtvé buňky a nečistoty.Na konci procedury je zvlhčovač omyt a aplikován na pokožku.
 2. Ugresol. Obsahuje látku často používanou v přípravcích na péči o obličej - benzoylperoxid.Tato látka pomáhá v boji proti zánětům, vyrážkám a znečištění.Kromě černých teček pomáhá odstraňovat černé tečky.Používejte až třikrát denně po dobu 2-3 měsíců.
 3. Kyselina salicylová. Uvádí se na policích lékárny s roztokem alkoholu.Rozpouští hromadění v pórech a současně působí jako antiseptikum, pomáhá normalizovat produkci kožní sekrece.Chcete-li dosáhnout stabilního účinku, je nutné si obličej utřít dvakrát denně po ranním a večerním mytí.
 4. Borský alkohol a chloramfenikol. Používá se jako součást směsi sestávající z 5 tab.Chloramfenikol, 50 ml běžného alkoholu a 50 ml alkoholu boritého.Tablety se před smícháním rozemele na maltu.
 5. Peroxid vodíku a zubní prášek. Složky se kombinují v takovém poměru, aby se získala viskózní konzistence.Přihlaste se po dobu 10 minutsměs na vyčištěném obličeji a poté odstraněna teplou vodou.
 6. Klenzit Cream. Pomáhá zbavit se černé skvrny na obličeji a akné.Pomáhá čistit póry, otevírá uzavřené komedony, kompozice obsahuje adapalen nebo retinoid.Droga se aplikuje bodově, pouze na problémové oblasti.Průběh použití je 3 měsíce.
Čistící kosmetika

Můžete jít do kosmetického obchodu pro kosmetiku proti černochům a do kosmetického obchodu:

 1. Vrtulové proužky. Navrženo speciálně pro nos.Po odloupnutí ochranného filmu se produkt přilepí na místo akumulace černých teček, inkubuje se po dobu 15 minut a rychle se odstraní.Produkt obdržel mnoho pozitivních recenzí.Jeho cena je asi 150 rublů.
 2. Perfektní pleťová maska ​​z řady Clean Line. Výrobce považuje tento produkt za multifunkční, nahrazuje 5 produktů, obsahuje zinek, eukalyptus a bílou hlínu, které jsou známé svými protizánětlivými a čisticími vlastnostmi.Toto je populární nástroj, který účinně zvládne svůj úkol.Jeho cena je 150 rublů.
 3. Oriflame lotion „Code of Čistota Asset“. Odstraněním černých teček tento krém zároveň zužuje póry, bojuje s mastným leskem a pomáhá zlepšovat zdraví pokožky.Glycin, kyselina salicylová a alkohol jsou přítomny.Produkt je vhodný pouze pro mastnou pleť.Cena je 300 rublů.
 4. Série pro problémovou pleť od Faberlíka : maska, gel, krém.Doporučuje se používat prostředky v roce 2007zadaná objednávka.Maska obsahuje hlínu, která pomáhá rozšiřovat a čistit póry, úkolem gelu je čištění, krém pomáhá zužovat póry.Prostředky řady poskytují kompletní péči o problémovou pleť a kvalitně odstraňují černé skvrny.Používejte tyto výrobky po dobu 3 měsíců.
 5. Jak se zbavit černých teček navždy

  Je nemožné se zbavit černých teček navždy, protože se objevují alespoň v jednom množství u každého.To je určeno strukturálními rysy kůže.Chcete-li se zbavit černých teček, použijte masky, parní lázně, lékárenské výrobky, kosmetiku na čištění obličeje.

  Černé tečky lze odstranit jak doma, tak pomocí speciálních zařízení v kabině. Jediným požadavkem jsou antiseptické podmínky, jinak se v místě manipulace může objevit akné a další negativní důsledky spojené s pronikáním do pórů infekce.

  Video o tom, jak se zbavit černých teček

  Způsoby, jak se zbavit černých teček na tváři:

  5 způsobů, jak se zbavit černých teček: