Jak rychle zhubnout v nohou.Cvičení, zábaly těla, jídla týdně, masáže

Mnoho dívek sní o účinném a rychlém programu, jak zhubnout v pase a spálit tuk na nohou.V tomto ohledu existuje mnoho názorů a doporučení.Chcete-li však dosáhnout požadovaných výsledků, musíte po dlouhou dobu provádět celou řadu aktivit.

Jaké metody pomáhají dívkám zhubnout v nohou

Existuje mnohotechniky, které zahrnují rychlý úbytek hmotnosti dolních končetin.Základem každého z nich je 5-10 gymnastických cviků a pouze obecně se zmiňuje potřeba diety.Ve skutečnosti je tento problém mnohem složitější.ProNejprve musíte pochopit skutečné příčiny zvýšeného objemu nohou.

V některých případech je velké množství svalové hmoty určeno genetickými faktory.V tomto případě je k řešení problému zapotřebí zvláštní přístup.Většina případů je vysvětlena přejídáním a sedavou prací.

Pokusy o zhubnutí jsou nejčastěji spojeny s dodržováním různých stravovacích návyků, které často přinášejí pouze škodu.

Existuje mnoho způsobů, jak zhubnout v nohou, ale nejdůležitější věcí je náležitá péče.

Ostatně většina z nich poskytuje pouze snížení energetické hodnoty potravin.Výsledkem je, že za podmínek stabilní spotřeby energie, ale s prudkým poklesem příjmu, je tělo reorganizováno do režimu půstu: zkušenost s jeho stoletím stanovila princip vytváření energetických rezerv v případě nepříznivých faktorů.

A protože je ženské tělo vyladěno tak, aby realizovalo reprodukční funkci, vytvářejí se rezervy ve formě tuku v místech obklopujících reprodukční orgány.

Toto:

 • žaludek;
 • strany;
 • boky.

Kromě hladu jsou v těle vnímány všechny druhy intoxikace jako nepříznivé faktory.Nejprve by měla být zaznamenána dysbióza.Toto je nejvýznamnější zdroj toxinů.Následují špatné návyky: kouření a systematické pití.

Boj proti nadměrným usazeninám na nohou by neměl začínat hladovkou, ale přechodem na plnou a vyváženou stravu. Potřebaopustit špatné návyky a normalizovat funkci střev .A protože rezervy již byly vytvořeny, musíte se vypořádat s jejich eliminací.Stovky autorů metod čerpání svalů dolních končetin slibují, že zhubnou rychle a efektivně.

Lidské tělo však nemůže zhubnout místně.Proto vždy v popředí by měla být obecná ztráta hmotnosti.A to lze dosáhnout pouze kardio tréninkem.V tomto případě musíte dát přednost běhu.Ale hlavní chyba zde čeká na všechny začátečníky.

Jogging s přesouváním nohou a přistáním na plné noze nepřinesl očekávané výhody.Potřebujeme plné zatížení a střídavé vytrvalostní a rychlostní trénink (běh na dlouhé vzdálenosti a vysokorychlostní sprintu dávají zcela odlišné pracovní podmínky svalů).

Zde je ukázkový kardio tréninkový program pro tento týden:

Den Název disciplín Prováděcí pravidla Průběh školení
1 Běh 5 km
 • v běžeckých botách;
 • sevření paty paty;
 • kontrola srdeční frekvence a krevního tlaku;
 • špína.
1. Volný běh - 10 min.

2. Komplex ranního fyzického cvičení - 15 min.

3. Volný běh s akceleracemi (3 na trénink) - 30 min.

4. Komplex dechových cvičení - 5 min.

2 Procházky 6 km
 • pohodlné boty;
 • volné oblečení;
 • odlehlost od dálnic.
1. Zrychlené chůzetempo - 10 minut

2. Cvičení na podlaze a dýchání - 10 min.

3. Chůze maximálním tempem - 30 minut.

4. Lezení po schodech: jedno rozpětí na pravé noze, druhé vlevo.

3 Sprint 3x100 m Provádí se s maximálním zrychlením.Noha není položena na patě.Noha se valí přes prsty.Snadný běh 10 min. Ranní cvičení 15 min.Zrychlený pohyb 3x100 m - 15 min.V přestávkách - dechová cvičení.

Ve ​​zbývajících 3 dnech je opakování možností.Rozdíl je pouze ve výběru koleje pro běh - měla by to být asfaltová nebo betonová kolej (na něm je zatížení telat mnohem vyšší než na zemi).

Nejlepší cvičení a techniky pro jejich provádění

Ztráta hmotnosti nohou rychle a efektivně pomůže speciálně vybrané sadě cvičení.Základním pravidlem při přípravě komplexu je to, že všechna zatížení na spodní části těla jsou prováděna v souladu s aerobním režimem (bez jakéhokoli vážení a odporu).S horní částí můžete současně pracovat s vážením.

U svalů dolních končetin a lýtek

Kaviár není nejobéznějším místem, ale měla by jim být věnována velká pozornost, protože nespokojenost s jejich vzhledem u většiny žen způsobuje negativní psychoemocionálníreakce.Pro trénink této části těla existují jednoduchá, ale velmi účinná cvičení.

Název Popis výchozí pozice Technikavystoupení a komentáře Počet sad /opakování
Zvedání na nohou Stojící na podlaze, bez bot,podpatky spolu, ponožky se rozšířily na šířku chodidla, hlava vypadala rovně, ruce přitisknuté k bokům.Než začnete, musíte stát na nohou a požádat někoho, aby zatlačil prst do hrudi.Získáte pozici, ve které není tlak nevyvážený.Poté můžete začít provádět: co nejvíce zvedněte, vydržte v horní poloze po dobu 1 - 1 sekundy.a jít dolů.4/15
Role od paty k patě Šířka ramen od sebe, ramena „ve švech“.Roztrhněte přední část chodidla co nejdále od podlahy a držte se na patách po dobu 1–3 sekund.Převalte se, vylezte na prsty, „zavěste“ na 1 - 1 sekundu.Vypadni v plné noze.3/10
Chůze po patách Postavení na patách, ruce za hlavou, nedívejte se dolů Vytvořte maximální početkroky 3/15 začátečníci 4/15 - pokročilí
dřepy Nohy jsou rozprostřeny od sebe šířkou chodidla Možnost pro začátečníky:hluboký dřep, ruce natažené před sebou.Návrat na původní stránku.Pro trénované: „Pistole“ 1/10

4/10

Lanové Nohy dohromady) 50 skoků na dvou nohách, 10 vpravo, 10 vlevo 3
Nenechte si ujít nejoblíbenější kurz:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50 let. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Pro zvedání kůže přes kolena

Kolenní kloub sám o sobě je velmi náchylný k poranění a neměl by být přenášen zatíženími na něm.Docela dost cvičení, která se obvykle provádějí pro dolní končetiny.Přesto můžete doporučit 1-3 cviky, které jsou schopny hladce a bez stresu vypracovat oblast kolenního kloubu.

​​
Cvičení Exekuční příkaz a popisČástka
Hluboké výpady se zatáčkami Skok k výpadu: pravá noha na plné noze vpředu, maximálně ohnutá na koleno, levá zadní, na špičce, podlouhlý a rovný.Ruce jsou v pase.Proveďte 4 pohyby dolů, jako by vstoupily do polohy dřepu.Otočte se v opačném směru, aniž byste změnili polohu nohou a převeďte výpad do levé nohy.Proveďte 4 pohyby dolů.Na rozdíl od nejčastěji doporučovaného výpadu s ohnutými koleny (odebraného z komplexu cvičení pro seniory) vytváří toto cvičení výrazně vyšší zatížení všech svalů nohou současně.Včetně jemného napínání oblasti kolenního kloubu.1/15
Přemísťování těla z jedné nohy na druhou V hluboké dřepě položte ruce na podlahu, natáhněte pravou nohu na stranu a položte jinoha na vnitřní žebro.Ruce v pase.Udržujte kryt ve svislé poloze.Jemně, bez ohýbání nebo zvedání pánve, přenášejte hmotnost na pravou nohu (vlevo se natáhne na stranu).3/10
„Husací krok“ Ve dřepu bez zvedání pánve proveďtemaximální počet kroků.Pro zjednodušení můžete nohou lehce hodit ke každému kroku.1
Ohnutí a prodloužení nohy.Leží na zádech.Vytáhněte patu k hýždě a ohněte nohu v kolenním kloubu.Každá noha - 15 - 10

Pro hubnutí na vnitřní a vnější straně stehen

Častěji se ženy obávajípřebytečný tuk na bocích.Proto existuje mnoho cvičení, jak ji odstranit.

Nejúčinnější z nich jsou:

Titul Postup Opakování
Otočné pohyby nohou Ležící napodlahu postupně s každou nohou, aby se kruhový pohyb, pokaždé, když mění směr pohybu kolem kruhu.Špička je tažena, noha je rovná.Toto cvičení je sytější dynamikou než notoricky známé nůžky nebo kolo.3/15 - 10
Rotace prodloužených nohou Ležící pro zvednutí nohou stlačených mezi sebou.Popište kruhy s největším možným průměrem pokaždé v různých směrech.Neohýbejte nohy.Chcete-li diverzifikovat pohyb, můžete zkusit napsat své jméno do vzduchu.1/15 - 10
„Plie“ Nohy jsou širší než ramena, chodidla jsou co nejvíce vytočena ven.Squat do polohy, kde jsou boky rovnoběžné s podlahou.Zajistěte polohu a vraťte se do původního stojanu.3/15
Burpy Ze stojící polohy přejděte do dřepu, skočte do polohy prkna, vytlačte, skočtenávrat do dřepu.Pak odrazit.4/15

Týdenní výcvikový program pro dívky

Hlavní soubor cvičení pro výcvik byl zvažován výšesvaly nohou.Zbývá pouze omezit je na společný vzdělávací program.

Typický týden by měl vypadat asi takto:

Nutriční pravidla pro hubnutí

Nemůžete-li rychle zhubnout a vaše nohy se nadále hromadínadbytečné tukové tkáně, nejúčinnější je integrovaný přístup k řešení problému.Jednou ze složek komplexu je strava.Hlavním místem pro využití lipidů je svalová tkáň.A při půstu se jeho hlasitost snižuje.

Kromě toho existují také vedlejší účinky (nízký krevní tlak, tachykardie a další).Kromě toho je velmi obtížné tolerovat nízkokalorickou dietu.Nejlepší je stanovit obsah kalorií v běžné stravě a snížit jej o tolik procent, jako v absolutním vyjádření, je index tělesné hmotnosti.

Poté sledujte dietu s nízkým obsahem uhlohydrátů (50 - 70 g denně) po dobu jednoho týdne.Po týdnu přejít na dietu s nízkým obsahem tuku (70 - 80 g denně) a současně vyloučit ze stravy „rychlé“ uhlohydráty s glykemickými indexy nad 50.

Protože nejde o léčbu obezity, ale o korekcičísla, pak je jediné porušení stravy docela přijatelné.Kromě toho je zcela možné střídat nízkotučné a nízkotučné diety, protože výše uvedená možnost je ideální pro léčbu obezity.

Povolené a zakázané produkty

Samozřejmě neexistuje žádný zvláštní zákaz produktů, s výjimkou cukrovinek a piva.Vedle nich v tabulce s nejvyššími glykemickými indexy jsou data.Tento produkt je však nejen užitečný, ale i po dietě je nezbytný v přiměřeném množství.Proto můžete vždy upravit sadu produktů podle kalorií aglykemický index.

Některé potraviny lze doporučit jako základ výživy:

 • plnotučné mléko;
 • hnědá rýže;
 • pohanka;
 • těstoviny z tvrdé pšenice;
 • ovesné vločky;
 • žitný nebo otrubový chléb;
 • fazole;
 • hrách všeho druhu;
 • jogurty;
 • mrkev;
 • uzeniny;
 • masové kuličky;
 • játra;
 • vejce;
 • maso.

Pro účely tohoto seznamu jsou na tomto seznamu výslovně uvedeny výrobky, z nichž některé se vždy snaží odstranit ze stravy.

Musíte si sami určit dostupnost hořáků na přírodní tuky, například:

 • grapefruit;
 • zelený čaj;
 • zelí;
 • zázvor;
 • ananas;
 • jablka;
 • suché červené víno.

A v tomto seznamu lze pokračovat velmi dlouhou dobu.

Dietní menu za týden

Každá žena chce rychle a efektivně zhubnout na nohou.Ale jak správně uspořádat vlastní jídlo, není zdaleka představivost.Chcete-li to provést, vytvořte nabídku na týden.

Zhruba to vypadá takto:

Oběd Oběd
Den v týdnu) Zahřívání (10 minut).Průběh kurzu (60 min.) Dokončení (10 min.)
1 Zrychlený pohyb, komplex ranních cvičení.
 • Komplex pro boky.
 • Běh 5 km.
Volné dýchání
2 Ranní cvičení
 • Tréninkový komplextele
 • Pěšky 6 km.
Dechová cvičení
3 Nabíjení
 • Komplex pro koleno.
 • Sprint 3x100 m.
Závěs
4 Lehký chod, ranní cvičební komplex.
 • Hip trénink
 • 5 km běh.
Sada dechových cvičení.
5 Ranní cvičení
 • Komplex pro telata
 • Procházky 6 km.
Dechová cvičení
6 Nabíjení
 • Trénink kloubů
 • Sprint 3x100 m.
Závěs
7 Světelné cvičeníSauna (lepší - ruská koupel).
Den v týdnu Snídaně Odpolední občerstvení Večeře
1
 • Kefir;
 • tvaroh.
Sýr, zelený čaj.
 • Borsch;
 • hovězí guláš;
 • dušené zelí;
 • b /g minerální vody.
Jablko
 • Pearl Ječmen;
 • smažené kuře;
 • čaj.
2
 • Pohanka;
 • sýr Adyghe;
 • čaj.
Hruška.
 • Letní boršč;
 • kuřecí řízek;
 • květák;
 • zakysaná smetana;
 • kompot z s /f.
Jogurt
 • Okurky;
 • rajčata;
 • vařené brambory;
 • rybí guláš;
 • zakysaná smetana;
 • čaj.
3 Smažená vejce, káva. Sýr
 • Kuřecí vývar;
 • kotleta;
 • smažené zelí;
 • želé.
Sýr
 • vinaigrette;
 • dušené vepřové maso;
 • čaj.
4 Ovesné vločky, kakao Hruška
 • Houbová polévka;
 • hovězí jazyk;
 • brokolice;
 • kompot.
Jablečná omáčka
 • okurky;
 • bramborová kaše;
 • dušené ryby;
 • čaj.
5
 • Sýrový sendvič;
 • káva s mlékem;
 • jablko.
 • Vepřová kotleta (50 g);
 • celozrnný chléb (50 g);
 • jablko.
 • Zeleninová polévka;
 • vařené brambory s kysaným zelím;
 • vařené hovězí maso.
Banán
 • sýr;
 • šunka;
 • celozrnný chléb;
 • grapefruit.
6
 • Čaj;
 • sýr s chlebem;
 • šedý pfruit;
 • jogurt.
 • kuřecí prsa;
 • chléb;
 • pomerančový džus.
 • lněný řepa;
 • vařené kuře;
 • vařená hnědá rýže;
 • zelný salát.
  Jogurt, hruška.
 • smažené ryby;
 • vařené brambory;
 • okurka;
 • rajče;
 • zeleninová šťáva.
7
 • Míchaná vejce s rajčaty;
 • kakao;
 • jablko.
 • banán;
 • arašídy (40 g);
 • ovocná šťáva.
 • mořský koktejl;
 • pstruhové ucho;
 • špejle sumců;
 • sklenici suchého červeného vína.
Ovocná šťáva.
 • salát (rajčata, okurka, paprika, cibule);
 • kuřecí prsa;
 • čaj.

Tabulka nezahrnuje chleba.Pro každé jídlo by nemělo být konzumováno více než 100 g. Obecně se jedná o příklad velmi šetrné stravy s energetickou hodnotou v rozmezí 1600 až 1800 Kcal.

Zábaly pro hubnutí nohou a boků

Spolu s popisem obrovských výhod tohoto postupu jsou učiněny výhrady k jeho vícenásobným kontraindikacím.Balicí pravidla zahrnují použití polyethylenu nebo lepicí fólie.

Je zřejmé, že takový postup neudělá nic jiného než škodu: významná část těla je ve vlhkém prostředí, bez kyslíku a při zvýšených teplotách.Výhodou je působení agresivních látek (pepř, ocet, kyselina citronová, pomerančový džus, hořčice).

S tímto přístupem nedojde žádné zázraky: z důkladně zahřátého, odepřeného přístupukyslík, tělo se potí.Ztráta tekutin ve formě potu je okamžitě kompenzována jeho následným požitím.Spalování tuků nedochází: je zpracováváno pouze při intenzivní svalové práci.

Recepty na domácí léky na zábaly

Zábaly se již dlouho používají k léčbě různých nemocí.Pravidla těchto postupů však zajišťují přirozenou ventilaci těla.

Nejlepší recepty jsou následující:

 • Nejjednodušší a cenově nejvýhodnější obalje dušená bříza (koště včást této funkce provádí lázeň, ale bez výrazného terapeutického účinku).Bříza (možná s malými větvemi) se v pánvi napařuje vroucí vodou a udržuje se uzavřená na příjemné teplotě.Poté jsou spodní končetiny zabaleny po dobu 30 - 40 minut.(dokud list zcela nevychladne).Březový list aktivně ovlivňuje nejen stav pokožky, ale má také blahodárný účinek na onemocnění kloubů.
 • Medový zábal .Jeden z nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších.Zvláště zajímavý je stav kůže po zákroku a skutečnost, že po dobu 15 minut.původní produkt je téměř zcela absorbován.Hladký a sametový stav pokožky je částečně způsoben tím, že med obsahuje malé množství vosku.Proto se doporučuje zabalit se do koupele s následnou návštěvou v parní lázni a prát.
 • Použití jílu. Je široce inzerován a opravdovězjemňuje, čistí pokožku.Nekupujte však drahou hlínu z Egypta.Vlastnosti červené hlíny nejsou o nic horší, ale v domácích lékárnách je dostupná v neomezeném množství.Nejlepší je použít řešení kamen: díky přítomnosti jemného pískového podílu bude tato kompozice přirozeným přírodním drhnutím, když se umyje.

Kosmetika pro balení

Při studiu složení navrhovaných produktů se ukázalo, že většina z nich se vyrábí smícháním výše uvedených přírodních složek s přídavkem látek určených k aromatizaci a bylinných extraktů.Například krémová maska ​​Velinia, jejíž průměrná cena za kg je 1100 - 1200 rublů.

Složení:

 • modrý jíl;
 • betulin z březových listů;
 • katechinů zeleného čaje.

Pro informaci: betulin je krystalická látka nerozpustná ve vodě, průměrná úroveň rozpouštění ve vroucím alkoholu, etheru, benzenu.Bod tání - asi 90 stupňů.

Masáž pro hubnutí

Masáž ve své klasické podobě byla vždy jedním z nejužitečnějších a nenahraditelných postupů.

Ruční masáž: pravidla provádění, technika

Dobré výsledky se získají technikami samomasáže po fyzické námaze (tření, hnětení a poklepávání dostupných zón na nohy).Pohyby se provádějí ve směru od špiček prstů po paty a dále podél venózního odtoku krve.Samomasáž nelze provést v plném rozsahu.

Proto je lepší vést profesionální masážní kurzy asi 10 sezení 1krát za 1 měsíc.Výběr masážního terapeuta by měl být proveden podle 1 kritérií: přítomnost lékařského vzdělání (lepšího než vyššího) a výroba masážních technik bez olejů, maziv, krémů a vonných látek.Důvod posledního bodu: skuteční profesionálové pracují pouze v plném kontaktu.

Maziva ucpávají póry, narušují přívod kyslíku do kůže a narušují jejich elektrickou vodivost (poslední faktor ovlivňující výkon mnoha orgánů).Profesionální masáž chodidel obvykle začíná svaly zad, hýždí a pak boky, telata, dolní končetiny a chodidla.

Při prvních 5 postupech je nevyhnutelný syndrom nevyjádřené bolesti.

Procedury zlepšují průtok krve a částečně redistribuují subkutánní tuk, ale významně neovlivňují spalování tuků.

Vakuová masáž

Mnoho metod slibuje, že zhubnout rychle a efektivně.Široce inzerovanou metodou je použití vakuových zařízení.Je založen na staré metodě nastavení lékařských nádob pro akutní respirační infekce a zápal plic pro místní zlepšení průtoku krve, zahřívání tkáně a odstranění některých toxinů.

Ve skutečnosti tyto výrobky představují značné nebezpečí: během návrhu výrobku nebyly provedeny žádné výpočty tlaku, nebyla provedena certifikace a neexistují žádné výsledky klinických hodnocení.Negativní důsledky nekontrolovaného použití vynálezu jsou závažnékomplikace účinků celulitidy.

V důsledku nadměrného poklesu tlaku je často pozorována tvorba místních hematomů, často není jasně vyjádřena .Toto je první krok k přenosu tuků do hlubších vrstev celého čísla.Následná likvidace této fáze celulitidy je mnohem objemnějším problémem než boj proti primárním formacím.

Prsteny na nohou pro hubnutí

Magnetická a elektromagnetická pole jsou v medicíně široce používána.Všechny tyto účinky, jako diagnostika a léčba, jsou prováděny přísně podle vědecky správných metod a pokynů.Použití magnetů pro samoléčení je nepřijatelné.

Před použitím této značky je třeba analyzovat její účinek:

 • Na velkých prstech jsou (podle filozofie orientálního lékařství)biologicky aktivní místa zodpovědná za práci mozku a hypofýzy.
 • Známá skutečnost: v těle zástupce evropské rasy je BAT o 30% nižší než u zástupců východních národů.S lokalizací bodů je také významný rozdíl.
 • Další skutečnost z reflexologie - při léčbě specifických chorob může být účinek na BAT depresivní nebo vzrušující.Navíc to do značné míry závisí na současném stavu.Určete lokalizaci a míru expozice lze provést pouze pomocí zařízení nebo prstů (možné pouze pro zkušené).Magnety mají jen ohromující účinek.

Úprava vody

Výhody vodních procedur jsou dobře známy a v tomto případě je jednoduše nutné je provést.

Volba je neomezená, ale nejúčinnější bude:

 • pravidelné kontrastní koupele před spaním;
 • kontrastní sprcha;
 • Charcotův douche;
 • volné plavání (lépe v přírodních vodních útvarech);
 • Ruská lázeň;
 • hydromasáž.

Nejdůležitější věcí při jejich implementaci je zapamatovat si princip kontrastu (teplé lázně nepřinesou žádný účinek).

Nepoužívejte detergenty ve vodních postupech zaměřených na hubnutí.

Mohou být použity jednou týdně v lázeňském domě.Účinnost eliminace nadbytečného tělesného tuku v nohách závisí na několika faktorech: nestačí jen rychle zhubnout, stále musíte správně jíst a mít vysokou fyzickou aktivitu.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o hubnutí v nohou

Rychlé a efektivní hubnutí v nohou: