Jak rychle zhubnout doma o 5 kg týdně.Cvičení, strava, léky a byliny

S věkem se metabolické procesy v lidském těle zpomalují, což ovlivňuje zdravotní stav a celkovou pohodu.Jedním projevem poruchy metabolismu je nadváha.O tom, jak rychle zrychlit a tím zhubnout o 5 kg za pouhý týden, - dále v materiálu.

Je možné ztratit 5 kg za 7 dní

Dietici, fitness trenéři a lékaři mají rozdílné názory na problematiku hubnutípřístupy, ale jsou spojeny pochopením procesů,což vede k hubnutí.Podle jejich názoru je hlavní hnací silou metabolismus, jinými slovy metabolismus.Struktura je jednoduchá: čím rychleji tento mechanismus funguje, tím menší je tendence k tvorbě podkožního tuku a hromadění nadváhy.

Podle vědců nemůže člověk spalovat denně více než 400 g čistého tuku. Pokud vynásobíte 7, ukáže se, že za týden můžete ztratit až 2,8 kg tukové hmoty, ale za tímto účelem budete muset tvrdě pracovat.Ukazuje se, že není možné ztratit 5 kg za 7 dní?

Odborníci a skutečná praxe dokazují pravý opak: je možné zhubnout ve stejném časovém období, ale nikoli na úkor tělesného tuku, ale odstraněním tekutiny.Otázkou je, jak nepoškodit zdraví a konsolidovat výsledek.

Existuje mnoho receptů na hubnutí, ale ne všechny jsou účinné z hlediska metabolismu.Níže jsou uvedeny různé metody hubnutí a jejich vliv na rychlost metabolismu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičební gymnastika na hubnutí, videonávody.

Fast Estonian diet

Strava trvá 6 dní.Podle typu stravy se to týká po sobě jdoucích mono-diet.Denní menu se skládá z jednoho produktu.Každý den je k dispozici 6 produktů: vejce, tvaroh, kuře, rýže, brambory a jablka.

Doporučuje se konzumovat v uvedené sekvenci až do konce stravy.Jídlo by mělovařit ve vařené, pečené nebo dušené formě bez přídavku tuků, cukrů as minimem soli.Denní obsah kalorií v nabídce je do 700 kcal.

Výživa je založena na střídání proteinů a uhlohydrátů.Takové schéma spouští spalování tuků a podporuje hubnutí bez ohrožení svalových vláken.V estonské stravě byla metoda implementována nesprávně, protože mezi naložením bílkovin a uhlohydrátů není den přechodu.To je škodlivé pro metabolismus.

Kromě toho může smrtelná dávka bílkovin nepříznivě ovlivnit funkci jater.Strava má rychlý účinek díky intenzivní ztrátě tekutin. Ztráta hmotnosti je dočasná, protože po jídle začne tělo aktivně doplňovat zdroje ztracené v důsledku nízkokalorické stravy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Mono-diety

Jejich podstatou je použití jednoho produktu během celého období hubnutí.Rozlišujte mezi „čistým“ a smíšeným druhem.Pro čisté, přísné dodržování gastronomické uniformity je charakteristické a pro smíšené střídání několika produktů je přípustné, jako v estonské stravě.Populární mezi skutečnými mono-dietami jsou:

 • pohanka;
 • rýže;
 • kefír;
 • tvaroh;
 • ovoce.

Monodietická strava přispívá k rychlým výsledkům v důsledku znatelného snížení denního příjmu kalorií.Z nedostatku spotřebovanýchTělo začne produkovat energii ze subkutánních depozit.

Odborníci na výživu trvají na tom, že čisté odrůdy stravy nejsou vhodné pro dlouhodobé používání kvůli nedostatku živin a mohou vážně poškodit zdraví.Ideální takové jídlo je považováno za půst, nejvýše však 3 dny v řadě.

Pro udržení metabolismu a udržení výsledku byste měli hladce vstoupit a opustit mono stravu, jinak se dumpingové kilogramy rychle vrátí.

Dieta neobsahující uhlohydráty

Tato metoda umožňuje rychle zhubnout odmítnutím uhlohydrátových potravin.V prvním týdnu můžete vyhodit až 5 kg nadváhy .Sacharidy jsou energetickým palivem těla.Rychle se vstřebávají a nasycují.Nevyužité položky jsou přeměněny na přebytečné vklady.

Snížením příjmu uhlohydrátů je možné dosáhnout účinné redukce tukové vrstvy, protože na její náklady dojde k výměně energie.Sportovci před soutěží dodržují dietu neobsahující uhlohydráty jako „sušení“.Hlavními nepřáteli této stravy jsou:

 • škrobová jídla;
 • sladidla a sacharóza;
 • výrobky obsahující lepek (pečivo);
 • polotovary;
 • ovoce (kromě kyselých);
 • trans-tuky.

Díky přísným omezením v produktech uhlohydrátů můžete během týdne snížit objem břicha a pasu, protože tělo je zbaveno hlavního „dodavatele“, který v těchto oblastech ukládá tuk.

Proteinové diety

Často jsousynonymum pro bez sacharidů, protože hlavní myšlenkou je změnit poměr protein-uhlohydrát ve směru proteinů.Navzdory výraznému snížení kalorií je proteinová strava příjemná, protože její rozpad a asimilace vyžaduje více času a úsilí a pocit plnosti zůstává po dlouhou dobu.

Spektrum povolených produktů je široké:

 • masné výrobky;
 • mléčné výrobky;
 • ryby;
 • vejce;
 • zelená zelenina;
 • komplexní tuky (olivový olej, ořechy, avokádo atd.).

Hlavním rozdílem od obsahu uhlohydrátů je to, že není nutné úplně opustit uhlohydráty.Jejich denní norma může být v rozmezí 50 - 80 g. Je důležité, aby množství bílkovin převládalo nad jinými živinami.Tato možnost však není vhodná jako expresní dieta, protože viditelné výsledky lze zjistit po druhém týdnu používání.

Pohanková strava

Pohanka je populární dietní produkt, protože obsahuje užitečné makro a mikroživiny, jako je vápník, draslík, fosfor, zinek, železo..Je nízkokalorická, ale zároveň uspokojivá, takže pokud cítíte hlad, je to jen psychologické.Existují dva druhy pohanky:

 1. K zajištění každodenní výživy je třeba nalít sklenici obilovin vroucí vodou a nechat ji přes noc trvat;
 2. Kombinováno. Pohankové jádro se nalije kefírem v poměru 1: 2.Jako alternativu můžete pít denně až 1 litr kefírunízký obsah tuku.

Přidávání cukru a oleje je zcela vyloučeno.Je vhodné odmítnout sůl - to pomůže odstranit zbytečné tekutiny.Při silném pocitu hladu můžete během svačiny jíst 3–4 zelená jablka.

Pohanka je nejen účinná díky nízkému obsahu kalorií, ale také bezpečná, protože obsahuje mnoho živin nezbytných k udržení zdraví při hubnutí.

Kefirova dieta

Jednou z nejobtížnějších monoproduktových diet, protože hlavní osobou zapojenou do nabídky je kefír - až 1,5 litru denně.Jeho použití čistí zažívací trakt.

Vzhledem ke své extrémně nízké nutriční hodnotě se nedoporučuje dlouhodobý provoz výživového plánu kefíru v jeho čisté formě.Maximálně - 3 dny.Tentokrát stačí tělo uvolnit a ztratit pár kilo.

Pro trvalejší účinek se sestavuje dieta, která kromě kyselého mléka zahrnuje jednu nebo dvě další nízkokalorické potraviny.Může to být zelená zelenina a ovoce, tvaroh a dokonce i pečené brambory.

V tomto režimu můžete jíst až týden.Pro úspěšnou stravu je důležité dodržovat tato pravidla:

 1. kefir musí obsahovat nejméně 2,8 g proteinu;
 2. jídla by měla být rozdělena na 6krát, poslední 2 hodiny před spaním;
 3. množství dalších dietních složek je od 100 do 400 g.

Účinek je dosažen normalizací střev aumožňuje házet až 1 kg denně.Cesta z takového schématu napájení by měla být co nejhladší.

Soulad s vodním režimem

Tento parametr je klíčem v jakékoli metodice hubnutí, protože voda pomáhá urychlit metabolické procesy.Průměrný denní příjem tekutin závisí na výšce, hmotnosti, úrovni aktivity, zdravotním stavu a klimatu.

Čím vyšší je kterýkoli z ukazatelů, tím větší je množství poskytnuté vody.V tomto případě by měla být voda vyčištěna a bez plynů.Musíte se napít, když se probudíte a před jídlem.

Pro výpočet denní rychlosti vody potřebujete:

 • pro muže: vynásobte hmotnost 35;
 • pro ženy: vynásobte indikátor hmotnosti 31.

Norma se odvodí z zohlednění klidného stavu.V horkém období nebo ve dnech zvýšené aktivity se množství vody zvýší na 1 litr.

Půst

Jedním z nejradikálnějších způsobů, jak zhubnout, je půst, který zaručuje rychlý a snadný úbytek hmotnosti až 5 kg a maximálně jeden týden.

Půst se dělí na 2 typy: mokrý a suchý: s vodou a bez vody.Pro dosažení výsledků je důležité sledovat správný vstup do hladovění a kompetentně se z něj dostat.

Délka půstu se může lišit od 1 dne do 1 měsíce, a může být také cyklická a periodicky se opakující. Nejlepší pro normalizaci hmotnosti je půst až týden.Je výhodné, když poprvé půst byl v souladu s vodním režimem.

Při přípravě na půst si musíte pamatovat na následující:

 • V předvečer hladovku musíte připravit své tělo tím, že vyloučíte konzumaci kofeinu a živočišných bílkovin;
 • v den půstu by se mělo ráno provést klystýr;
 • Cesta ven z půstu by měla trvat tak dlouho, dokud trvalo odmítnutí jídla.

Půst v psychologickém aspektu je mnohem jednodušší než neustálé omezování potravy, protože samotný pocit hladu v něm chybí.

Posílení tělesného tréninku

Při použití této techniky je nepravděpodobné, že můžete rychle ztratit 5 kg.Za týden můžete ztratit maximálně 1–3 kg, což s vlhkostí zmizí.Týden nestačí ke spálení stejného množství tuku.Během této doby však můžete urychlit metabolismus a posílit svaly.

Je třeba si uvědomit, že opatření je ve všem důležité a nadměrná fyzická námaha může vést ke dvěma nepříjemným důsledkům: člověk získá buď objem a hmotnost (pokud jste intenzivně zapojeni do silových cvičení), nebo vyčerpá vaše tělo (pokud se o kardio vyšší)opatření).

Ztráta hmotnosti tělesným tréninkem je dlouhodobě účinná a vyžaduje dodržování těchto pravidel:

 1. před tréninkem, který potřebujete zahřát;
 2. Tuk začíná hořet po 30–40 minutách.aktivita průměrného tempa, proto, abyste se zbavili tuku, musíte provést kardio zátěž;
 3. silový trénink zahrnuje všechny svalové skupiny a provádí se pomocí přístupů;
 4. tukpostupně opouští celé tělo, zaměření na konkrétní část je zbytečné;
 5. Optimálně 4 hodiny tréninku týdně.

Vany a sauna​​

Jedná se o pomocný způsob hubnutí, který pracuje v kombinaci s ostatními.Vyhřívaný vzduch v parní místnosti urychluje krevní oběh, otevírá póry a pomáhá zbavit se přebytečné tekutiny.

K tomu, aby řízení vedlo k výsledku bez poškození zdraví, je třeba:

 • neměly žádné kontraindikace;
 • dělají 3 až 5 sad po 15 minutách.každý;
 • střídejte studené sprchy;
 • jděte do parní místnosti a otřete pokožku a vlasy o sucho, aby nedošlo k úpalům.

Je možné opravit číslo pomocí tohoto postupu v krátkém čase.Lékaři však doporučují navštěvovat taková zařízení ne více než jednou týdně.Nestačí ztratit drahocených 5 kg.Ale několik centimetrů na proceduru může být ztraceno.

Masáž

Účinek masáže je zaměřen nejen na hubnutí, ale také na estetickou stránku.Po řadě procedur lze pozorovat nejen změny tělesných objemů, ale také stav kůže: intenzivní masáž urychluje krev a rozkládá celulitidu.

V závislosti na účelu, ať už jde o vážné hubnutí nebo tvarování těla, existuje několik typů masáží pro hubnutí:

 • lymfatická drenáž;
 • lipomodelling;
 • anticelulitida;
 • sochařství.

Kromě profesionálních služeb můžete provádět i masáže.Je vyroben spoužití éterických olejů a peelingů.Jeho podstata spočívá v tření a hnětení problémových oblastí.Červená kůže je známkou správného jednání.

Po masáži se doporučuje udržovat tělo v teple.Můžete si vzít horké nápoje pro zvýšení účinnosti.V offline režimu je však tato metoda méně účinná než ve spojení se správnou výživou a aktivním životním stylem.

Zábaly

Během zábalů se metabolické procesy podkožní tkáně zesílí, póry se otevřou a penetrační vlastnosti kosmetiky se zvýší.První výsledky jsou viditelné po třech dnech procedur, takže za týden stačí ztratit pár kilo společně s dalšími metodami.

Mezi domácími obaly získaly na popularitě následující:

 • káva;
 • hořčice;
 • čokoláda;
 • med;
 • hlína.

Účinné látky každého z nich mají svůj vlastní účinek na pokožku: některé zvlhčují, jiné vyrovnávají strie a jiné zvyšují pružnost pokožky. Stejně tak je sjednocuje skutečnost, že pokožka je více tónovaná, klesá mizení a vizuálně se tělo zdá štíhlejší.

Hubnutí bez stravy

Rychlého hubnutí bez stravy lze dosáhnout za týden, pokud změníte některé návyky.

Takové recepce vám pomohou zhubnout o 5 kg:

 • půl hodiny před jídlem a půl hodiny po vypití sklenice vody;
 • jíst polovinu grapefruitu před tím, než je každé jídlo silnéspalovač tuků;
 • musí jíst po kousku, ale často;
 • Každý kus musí být pečlivě žvýkán - takže nasycení přijde rychleji.

Je také užitečné získat krokoměr a podniknout nejméně 10 000 kroků každý den, protože chůze je vynikající kardio.

Soulad s režimem dne

Včasná výživa a dobrý spánek pomáhají stanovit metabolickou aktivitu těla.Režim dne také znamená střídání duševního a fyzického stresu.Je důležité, aby se každý den prováděla jakákoli činnost ve vyhrazeném čase.

Rychle zhubněte o 5 kg týdně

Nejdůležitější věcí v denním režimu je spánek.Jeho trvání by mělo být nejméně 7-8 hodin denně.V tomto případě musíte sledovat přirozené biorytmy a jít do postele ve 22-23 hodin.

Přerušovaný půst

Přerušovaný půst zahrnuje střídání jídel s odmítnutím jíst.Podstatou této metody je jíst jeden den a druhý - zdržet se jídla.Můžete to praktikovat následujícím způsobem: 24 hodin hladu a 24 hodin jídla, nebo 16 hodin hladu a 8 hodin jídla.

Studie prokázaly, že během takového hubnutí je vylučování inzulínu optimalizováno, což činí tělo méně citlivé na potraviny s vysokým obsahem uhlohydrátů a ty, jejichž glykemický index je příliš vysoký.To vám umožní vytvořit chuť k jídlu a snížit pocit hladu.

Odmítnutí občerstvení

Princip správné výživy je 5krátpříjem potravy denně, z toho 3 základní a mezi nimi občerstvení.Jejich odmítnutí, stejně jako odmítnutí jakéhokoli jídla, hrozí selháním v metabolismu.

Je třeba odmítnout škodlivé občerstvení obsahující prázdné kalorie a nahradit je zdravějším ovocem s nízkým obsahem fruktózy.

Vyloučení produktů, u nichž existuje nesnášenlivost

Potravinovou nesnášenlivost je neschopnost těla absorbovat určité produkty nebo jejich složky.V tomto případě se nestrávené molekuly potravin mění na toxiny a v důsledku toho se ukládají ve formě podkožního tuku.Nedostatek specifických enzymů vede k metabolickým poruchám, které jsou hlavní příčinou obezity.

Podle vědců jsou nejčastějšími typy nesnášenlivosti vůči výrobkům nesnášenlivost na laktózu, obiloviny, luštěniny a houby.Proto při výběru stravy je nutné brát v úvahu přítomnost imunity vůči určitému jídlu.

Nahrazování sacharidů bílkovinami

Pro zhubnutí nemusíte chodit na dietu.Stačí lehce upravit denní stravu a některé sacharidy nahradit bílkovinami.To přispěje k lepšímu spalování tuků a ochrání svaly před vyčerpáním.Tato metoda je šetrná při dlouhodobé korekci postavy.Do konce týdne byste neměli očekávat skvělé výsledky.

Jíst celé potraviny

Většina druhů obilovin a pečiva na policích je vyrobena ze zpracovaného zrna, které ztratilo většinu svých zdravýchlátky.Celá zrna jsou bohatá na vlákninu, která je nezbytná pro normální trávení a metabolismus.

Celá zrna jsou výživná a nízkokalorická, a proto jsou pro hubnutí nezbytná.Tráví déle než loupaná a leštěná zrna, takže hlad přichází později.

Úplné odmítnutí cukrů a snadno stravitelných uhlohydrátů

Podle doporučení WHO by denní norma cukru neměla překročit 5% celkového obsahu kalorií.To znamená odmítnutí uměle sladených produktů: pečivo, sladkosti, jogurty, sladké sody, ovocné šťávy a jiné dezerty.

Jejich nadbytek způsobuje narušení trávicího traktu a kardiovaskulárního systému.Cukry nalezené v přírodním ovoci a zelenině nepoškozují tělo.Naopak, normalizují trávicí procesy.

Úplné odmítnutí všech sladkostí tedy ohrožuje zdraví, ale snadno stravitelné uhlohydráty nepřináší tělu žádné výhody, s výjimkou rychlejšího uspokojení hladu, který také rychle prochází a nutí vás znovu jíst.

Nachází se v moučných výrobcích, v cukrech a náhražkách fruktózy a také všude tam, kde je cukr.Pravidelná konzumace dříve nebo později lehkých sacharidů vede k problémům s hmotností.Proto jejich odmítnutí bude prospěšné ztrátě hmotnosti.

Metody hubnutí dospívajících

Zvláštností denního menu pro teenagera je to, že je co nejrůznější, aby tělo správně zásobovalo potřebné živiny, normálnívývoj a růst.Tvrdá strava je kontraindikována.

Snížení kalorického obsahu v každodenní stravě je přípustné v rozmezí 15–20%.Současně je nutné vyloučit nikoli konkrétní produkty, ale spíše přehodnotit přístup k jejich výběru a přípravě: vyměňte smažená jídla za vařená, nahraďte tukové druhy ryb a masa tukem atd.

Nejdůležitější složkou tělesné výživy dospívajících je bílkovina, jejíž denní norma by měla být alespoň 90 g. Při jejím používání nesmíte zapomenout na udržení vodní rovnováhy.

Mladistvý metabolismus je rychlejší než u dospělých, takže přizpůsobení vašich stravovacích návyků vás neusnadní čekat na výsledky.Účinek se občas zvýší, pokud se pravidelně vystavujete kardio zátěži.Cvičení s vysokou silou poškozuje křehké kosti a klouby.

Rychlé hubnutí s lidovými léky

Skořicový nápoj. Pro jeho přípravu je třeba přidat sklenici šťávy z citronového plátku, 1 lžička, do sklenice teplé vody.med a tolik skořicového prášku.Pijte 250 ml jednou za dva dny.Takový nápoj urychluje metabolismus a vstřebávání.Skořice zpomaluje uvolňování inzulínu, který je zodpovědný za tvorbu podkožního tuku.

Zázvorový čaj. Pomůže zmírnit pocit hladu a urychlí metabolismus.K tomu se kořen zázvoru rozřeže na tenké talíře, aby poskytoval co největší užitek a přidal se do černého nebo zeleného čaje. Takový nápoj se konzumuje za 30 minut.před jídlem v množství 100 ml.Zázvor je bohatý na vitamíny aMá tonizující účinek na tělo, takže nejlepší čas na jeho použití je v první polovině dne.Má také specifickou chuť, která šetří před přejídáním.

Kontraindikace

Než budete dodržovat jakoukoli dietu, musíte se ujistit, že:

 • chronická onemocnění;
 • nedostatek vitaminu;
 • anémie;
 • alergie a potravinová nesnášenlivost potravin.

Nedoporučuje se používat dietu pro těhotné ženy, ženy během laktace a také pro osoby mladší 18 let. Pro celý život je nezbytný aktivní životní styl.Zvýšená fyzická aktivita je však kontraindikována u onemocnění kardiovaskulárního systému, arteriální hypertenze a nedávno přenášených infekčních chorob.

Stejné podmínky platí i pro saunu nebo lázeň: slabé srdce netoleruje vystavení vysokým teplotám a nadměrné vlhkosti.

Názory lékařů na rychlé hubnutí

Odborník na výživu Boris Skachko považuje expresní stravu za nevyváženou a doporučuje je doplnit vitamínovými koktejly, zejména vodou s citronem a medem, jakož i zelím ašťáva z okurky.

Upozorňuje také na neúčinnost ovoce a zeleniny.Většina plodů obsahuje hodně cukru, takže nesprávně vybrané ingredience pomohou spíše přibrat na váze než ztratit.A zelenina často obsahuje pesticidy, které jsou zdraví škodlivé.

Můžete opravit výsledek hubnutí,neustále se držet základů správné výživy a výpočtu ukazatelů denní spotřeby a spotřeby kalorií.A je lepší kompenzovat jakékoli přejídání zvýšením úrovně aktivity a nedovolením přebytečné energie proměnit se v nepochopitelné záhyby.

Praxe ukazuje, že rychlé hubnutí přímo závisí na tom, jak přesně jsou dodržována doporučení navržená konkrétní metodou.

Pokud se neodchylujete od pravidel výživy, přísně dodržujte režim a udržujte vodní rovnováhu, můžete za týden vyrobit 5 nebo více kg.

Video o tom, jak rychle ztratit 5 kg za týden

Jak ztratit 5 kg za týden:

)Jak zhubnout o 5 kg za dva týdny: