Jak rychle udělat límce na tvářích s líčení, cvičení, navždy s chirurgickým zákrokem

Podle statistik je úsměv 30% lidí na světě doprovázen okouzlujícími jamkami, které se objevují v rozích úst.Roztomilé dutiny jsou tak atraktivní, že mnozí chtějí v žádném případě získat tento pěkný detail.

Existuje příležitost získat důlky na tvářích obejít přirozenou předurčení a jak na to?Moderní kosmetologie dává kladnou odpověď a nabízí různé prostředky k dosažení požadovaného účinku.

Jaké jsou důlky na tvářích

tváře se objeví, jen když se člověk usmívá.Na uvolněné tváři bez výrazů obličeje jsou prakticky neviditelné.Vzhled jamek při úsměvu je vysvětlen zvláštností anatomie velkých zygomatických svalů, v jednoduchosti nazývané „smíchové svaly“.Velkolepý vzhled je ve skutečnosti vadou struktury obličejového svalu.

Vlákna rozdvojeného svalového svazku jsou oddělena, posunuta na stranu a připojena k vnitřnímu kožnímu segmentu tváře.Když se usmíváte, svalová tkáň se stahuje, svařovaná oblast se zatáhne dovnitř, což má za následek dutiny na tvářích.

Make-up je, jak snadné je udělat jamky na tvářích.Hlavní věc není přehánět.

Zvláštní struktura nijak neovlivňuje funkčnost obličejových svalů, pouze dodává vzhledu příjemný vzhled.Anomálie tohoto druhu je dominantní a je přenášena geneticky.Dutiny mohou být umístěny na jedné tváři nebo na obou.

Jejich vzhled se liší:

 • hluboké důlky;
 • jemné dutiny;
 • se symetrickým a asymetrickým uspořádáním;
 • zaoblené vybrání;
 • svisle protáhlé dutiny.Velikost jamek závisí na individuálních vlastnostech vzhledu.

Důvody pro popularitu důlků

V ironickém prohlášení kanadského spisovatele Stephena Butlera Licocka, že muž, který se zamiluje do důlků na tvářích, se omylem ožení s celou paní,určité množství pravdy je skryto.Není těžké dát své srdce krásné ženě s nesrovnatelným úsměvem.

Dutiny na tvářích jsou spojeny s ženskostí, laskavostí, veselou dispozicí a mírně dětinským, dojemným způsobem, který vyvolává soucit a důvěru.

Společnost má k majitelům hezkého úsměvu pozitivní postoj.Dírky jsou považovány za „znamení štěstí“, někdy se nazývají „polibek anděla“.Věřilo se, že majitelé štěstí měli štěstí.Muži si často vybírají dívky s „známkami štěstí“ na jejich tvářích jako společníky života a doufají, že se jim podaří získat štěstí a úspěch.

U některých zástupců asijských národů naznačuje přítomnost důlkůo zvýšené sexualitě člověka.Držitelé jamek na obličeji navíc vypadají mladší než jejich věk.Možná právě v tom spočívá přitažlivost zvláštního kosmetického detailu pro mnoho dám.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Eleny Karkukli

Je možné udělat na jamkách jamky

Jak navrhnout jamky na tvářích nebo vytvořit vizuální iluzi jejich přítomnosti, navrhují odborníci v oboru kosmetologie.Koketní výklenky lze získat dvěma způsoby - nezávisle, doma nebo chirurgicky.

Seznam základních metod k dosažení cíle zahrnuje:

 • dekorativní kosmetika;

 • sada speciálních cvičení;
 • lícní piercing;
 • injekce Botoxu;
 • Operace zvaná dimplektomie.

Nezávislé manipulace nevedou k okamžitým výsledkům.Požadovaného účinku je dosaženo systematickým tréninkem obličejových svalů.V období před tím, než se jamky dosud nevytvořily a jejich touha mít je velká, odborníci doporučují používat dekorativní kosmetiku.Zvládněte techniku ​​stínování a dovedně používejte tonální prostředky pod mocí jakékoli dívky.

Od profesionálního kosmetologa se v tomto případě můžete dozvědět, jak správně ozdobit obličej.A poté podle doporučení aplikujte make-up sami.Radikální technika je piercing.Dutina je tvořena úsměvem kvůlipiercing a upevnění náušnice v něm.Negativní stránka této techniky spočívá v tom, že z defektu zůstává jizva.

Vždy bude přítomna malá známka, a to i na uvolněné tváři, bez výrazů obličeje .Plastická chirurgie se označuje jako nevratné zákroky.Zcela se zbavit drážek nově získaných během chirurgického zákroku nikdy nebude úspěšný.

Cvičení

Speciální gymnastika pro vytvoření požadovaných dutin má příznivý účinek na celkový vzhled, zlepšuje obrys obličeje a vyhlazuje jemné vrásky.

Komplex zahrnuje:

 • trénink svalů tváří;
 • gymnastika pro malé zygomatické svaly;
 • gymnastika pro velké zygomatické svaly;
 • cviky na vzhled jamek.
Cvičení, která pomohou vytvořit jamky na tvářích, by se měla provádět před zrcátkem

Pokud svaly tváří ztratí svůj tón a prohýbají se, pak se spodní strana nemění k lepšímutvář kontury.Dimples se nestane ozdobou oteklé tváře, takže trénink tváří je nezbytnou součástí celkového komplexu.

Svaly jsou trénovány následovně:

 • Otevřete ústa, sklopte dolní čelist a složte ústa ve tvaru čísla „0“.Na spodní řadu zubů položte čistý ukazováček.Spodní čelist by měla vždy zůstat ve snížené poloze.Stiskněte svaly tváří a zkuste přesunout prst do středu úst.Opakujte několikrát.Během prvního spuštění je potřeba zatlačit prst přes rty, ale algoritmus akcí musí být správný: nejprvesvaly se stahují, tváře se zdají být zasunuty a pohybovat prstem, a teprve poté se rty do setrvačnosti dostanou do činnosti.

Malé zygomatické svaly umístěné na linii od očí do rohů úst jsou trénovány podle následujícího algoritmu:

 • Umístěte ústa do stejné polohy jako první cvičení"0".Umístěte ukazováčky nahoru do ústní dutiny v ostrém úhlu 45 °.Vyzkoušejte horní ret, aniž byste namáhali dolní čelist, posuňte prsty dovnitř.Opakujte několikrát a pracujte pouze se svaly horního rtu.

Velké zygomatické svaly probíhající od časové zóny k oblasti úst podporují kostru obličeje.Jejich udržování v dobrém stavu poskytuje jasný obraz zygomatických jablek.

Gymnastika pro velké zygomatické svaly je jednoduchá:

 • Přeneste ústa do známé polohy „0“, napněte svaly pod očima (zkuste posunout oblast pod očima nahoru, přiblížit ji)do očí).Relax tvář.Opakujte.Tyto svaly jsou zřídka zapojeny do výrazů obličeje a nemusí odpovídat při prvním tréninku.Postupem času je dokážou cítit a cvičení působí.

Jak vyrobit jamky na tvářích, řekne vám stůl se speciálním tréninkovým komplexem.Doporučuje se provádět gymnastiku, dokud není dosaženo požadovaného výsledku dvakrát denně, bez mezer.Účinnost tréninku se zvýší, pokud postupně zvyšujete počet opakování v každém cvičení.

Cvičení č. Popis Doporučení
1 Pomocí prstů stiskněte místa vybraná pro vytvoření depresí.Úsměv co nejširší, aniž byste otevřeli rty.Cvičení se opakuje 50krát.
2 Výchozí pozice s prsty na tvářích, jako v prvním provedení.Střídavě se usmívej, nejprve s jedním rohem zavřených rtů, pak druhým.Opakujte alespoň 50krát pro každou tvář.
3 Chcete-li co nejvíce zatáhnout tváře, zuby si jemně kousejte zevnitř zevnitř.K úsměvu.Opakujte 10krát.
4 Pevně ​​přitlačte horní ret na zuby, usmívejte se a pomalu zvedejte rohy rtů.Pak se usmívejte a zvedejte rohy rtů zrychleným tempem.Provádějte 15krát rychle, 15krát pomalu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Kosmetické techniky

Jak získat „známku štěstí“, aniž byste se vyčerpali školením a aniž byste se uchýlili ke službám plastického chirurga?Makeup je rychlý a jemný způsob, jak dosáhnout cíle.Pomocí make-upu je snadné vytvářet umělé jamky nebo zvýrazňovat malé dutiny na tvářích dané přírodou.

Pokyny pro nanášení make-upu:

 • se usmívají a určují místo nakreslení kosmetických jamek;
 • nakreslí malou čárku s tenkým ocasem dolů o 1–1,5 cm dolů. Elegantní vzor se aplikuje s oční stíny nebo oční linky s matným efektem.Lesklé a lesklé výrobky se v tomto případě nejlépe vyhýbají,získat přirozenější výsledek;
 • používají kosmetiku přírodního světle hnědého a béžového stínu.Pokud je cílem vytvoření kosmetického efektu vytvoření originální fotografie, budou dělat tmavší tóny;
 • maskuje vzorek stíny.Stínování se provádí kruhovými pohyby malým štětcem podél cesty čárky;

 • pomocí velkého kartáče k odlehčení okrajů;
 • Zamíchejte obličej, úsměv a zkontrolujte, zda bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Technika pomocí kosmetické tužky a štětce:

 • určuje umístění budoucích důlků;
 • umístí hnědé body symetricky na každou tvář hnědou tužkou;
 • ve vzdálenosti ne více než 2 cm od bodů, nakreslete nad a pod obloukem;
 • Po uvolnění svalů obličeje si peří vytvořte peří.

Recepční „konturování“:

 • umístí tečku na předpokládané umístění jamek s bronzerem s tmavým barvivem;
 • pokrývají oblast kolem bodů zvýrazňovačem;
 • K zvýraznění existujících jamek se používá pouze zvýrazňovač.Pomocí prostředků pro zvýraznění určitých oblastí obličeje je oblast identifikována v blízkosti přirozených dutin, čímž se vytvoří krásný vzor reliéfu.

Prášek pomáhá zdůrazňovat přirozené dutiny.Výběr barvy kosmetického sypkého prášku závisí na tónu pleti.Prášek by měl být 1-2 tóny tmavší než přírodní odstín.Prášek se nanáší štětcemokraje důlků, pečlivě stínujte a přikryjte základem nahoře.

Chirurgie

Chirurgická intervence, která může na tvářích vytvořit jamky, má 2 odrůdy.

Dimplectomy

Jak rychle a na dlouhou dobu vyrobit jamky na tvářích, řekne to plastický chirurg.Kosmetika dává pouze jednodenní efekt, výsledek cvičení je v průběhu času natažený.A pouze chirurgickým zásahem se obraz změní okamžitě, radikálně a navždy.

Na některých ruských klinikách se rovněž provádí operace na vytvoření kosmetických prohlubní na obličeji, která se běžně praktizuje v zahraničí.Náklady se liší v závislosti na úrovni kliniky a rozsahu doplňkových služeb od 30 do 60 tisíc rublů.Plastická chirurgie není příliš obtížná a trvá asi hodinu.

Po zákroku je pacient obvykle okamžitě propuštěn domů.Během operace, v lokální anestezii, lékař provede řez z vnitřku tváře v místě budoucího důlku a odstraní tukovou tkáň.Poté chirurg pomocí šicího materiálu napne a fixuje sval v určité poloze, čímž zvenčí vytvoří umělou dutinu.

Fáze rehabilitace po operaci trvá asi měsíc, je doprovázena používáním antibiotik, léků proti bolesti a dodržováním všech lékařských požadavků.

Lékaři doporučují během období zotavení:

 • je pouze měkká,mleté ​​jídlo;
 • po jídle vypláchněte ústní dutinu antibakteriální látkou;
 • jemně si čistěte zuby, aniž byste se dotkli poraněné oblasti tváře.

Doba hojení závisí na individuální schopnosti těla se zotavit.Kontrolní lékařské prohlídky se provádějí za týden, po 30 dnech a na konci 3 měsíců.

Komplikace obecné povahy (krvácení, vnitřní jizvy) jsou mimořádně vzácné, protože množství poškození tkáně během operace je malé.

Někdy se objevují nedostatky ve formě:

 • asymetrie v místě depresí;
 • různých hloubek jamek;
 • nejedná se o přírodní druh zahloubení;
 • Transformace umělých jamek do hlubokých, nepřirozených vrásek na dosud nestárnoucí kůži obličeje.
 • ​​

Aby se zabránilo specifickým komplikacím, doporučuje se využívat služeb vysoce kvalifikovaných odborníků.

Botox

Odborníci považují korekci dolní části obličeje injekcemi botulotoxinu za riskantní postup.

Pouze zkušený lékař může správně určit požadované množství léčiva, vybrat správné body jeho podání, s přihlédnutím k tloušťce, věkovým rysům kůže, změnám ve struktuře tkáně v důsledku předchozích kosmetických procedur.

Terapie botulinem poskytuje rychlý viditelný účinek a navzdory vysokým nákladům a potenciálnímu riziku je oblíbená.Viskózní a plastická injekcestruktura - výplň - se vstřikuje do svalové tkáně obličeje a vytváří konvexní útvary na lícních kostech.Tyto útvary utahují obrys obličeje a zvedají tváře.

V důsledku manipulací za účelem změny reliéfu lícních kostí prochází kůže v dolní části obličeje dovnitř a vytváří deprese.Procedura je bezbolestná, ale pro zajištění maximálního pohodlí pacienta se na kůži aplikuje anestetikum.

Po injekci jsou jamky na obličeji jasně viditelné, dokud vstřikované plnivo nevstoupí do metabolické reakce a nerozpustí se.Trvání akce je přibližně 6 měsíců, po kterých se postup opakuje. Aby se zabránilo nadměrnému výskytu toxických látek v těle, neměl by počet opakování překročit čtyřikrát ročně.

Droga je stále předmětem kontroverze.Podle lékařů by se injekce toxinu měly používat pouze ve výjimečných případech.Nevýhodou tohoto způsobu získávání roztomilých důlků je nutnost pravidelného provádění rizikového postupu a neustálé hotovostní investice k jeho provedení.

Piercing

Úprava obličeje vpichem a vpichováním šperků je dosti extravagantní metodou získání atraktivní dutiny.

Náušnice na tváři nevypadají jako přirozená deprese, ale mění tvář.

A pokud odstraníte šperky, propíchnutý sval lícních kostí udržuje známku podobnou přirozené dutině.

Zkušení lidé vědí, jak na tvářích vytvořit jamkypiercing mistrů.

Obvykle se uchýlí k jedné ze dvou metod:

 • tradiční verze- propíchnutí speciální jehlou;
 • subkutánní implantace .Pod kůži je proveden malý vpich, prochází bar.Ozdoba podle vašeho výběru je navinuta na kouli, hrotu nebo náušnici jiné konfigurace.

Proražení obličeje je vážný krok.

Je důležité vzít v úvahu následující aspekty:

 • Tento postup by měl provádět zkušený řemeslník s licencí k tomuto druhu činnosti.Pokus o provedení vpichu může vést k negativním následkům (infekce, poškození kůže nebo nervu obličeje);
 • Před zákrokem byste měli navštívit neurologa a vyhledat jeho doporučení, protože jakákoli vpich na obličeji je potenciálně nebezpečná.Je důležité zvolit správné místo vpichu, aby nedošlo k poškození obličejového nervu a nezpůsobilo svalovou atrofii.Po dokončení kosmetických procedur znovu navštivte lékaře;
 • důležitou okolností jsou sterilní podmínky postupu;
 • ihned po propíchnutí musí být rána ošetřena antiseptikem a náušnicí z drahých kovů - stříbra, zlata, platiny;
 • ránu před léčením opláchněte speciálními roztoky podle lékařského předpisu.Zabraňte vniknutí horké vody.Odmítněte navštívit solárium a bazén.Dekorace nosit až do zhojení rány, nejméně 2-3 měsíce.

Průměrná cena postupu je 1 000 rublů.za 1 vpich.K ceněnáklady na šperky, lékařskou pomoc a léky použité během období zotavení by měly být přičteny.Dírky na tvářích jsou darem přírody.

Moderní kosmetologie a medicína poskytuje mnoho příležitostí těm, kteří takový dar nemají, ale kteří sní o „andělském polibku“.Zůstává pouze na tom, jak si vybrat nejžádanější „známku štěstí“ co nejoptimálnějším způsobem.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o důlcích na obličeji

Jak rychle dosáhnout důlku na obličeji: