Jak rychle schnout gel na nehty bez fénu, žehlení, lampičky doma

Moderní dívky tráví hodně času manikúrou.Otázka, jak sušit lak na nehty tak rychle a efektivně, jak je to jen možné, proto neztrácí svůj význam.Pro tyto účely jsou široce používány profesionální i lidové prostředky.

Druhy povlaků na nehtya jejich rychlost sušení

Mezi širokou paletou povlaků na nehty lze rozlišit následující hlavní typy laků:

 • Tekutý lak na nehty- nejjednodušší druh laku a nejběžnější typ nátěru.Ideální pro fanoušky k experimentování.Tekutá konzistence vám umožní upravit povlak, aplikovat vzory a přidat ozdobné prvky během sušení.Úplné zaschnutí trvá 5 až 10 minut, zůstává na nehtech několik dní.PlusTento typ je jeho přístupnost a bohatá paleta.

 • Rychleschnoucí povlaky- rychlost sušení asi 1–2 minuty, velmi výhodná možnost, zabraňuje poškození povlaku při čekání na úplné sušení.lak.Z hlediska vizuálních vlastností a trvanlivosti se tyto laky neliší od běžných laků.Mezi pozitivní vlastnosti rychle schnoucích laků patří rychlost postupu a rozmanitost barevné palety.Negativní - průměrný cenový segment, výskyt žlutého odstínu na povlaku a neschopnost upravit manikúru během sušení.

 • Základní bezbarvé povlaky- základ pro barevný lak, zajišťují rovnoměrnější pokrytí hlavního tónu, chrání nehtovou desku před účinky barevných pigmentůdekorativní povlak, vyloučit výskyt žlutého odstínu na nehty.Existují zvlhčovací, vyrovnávací a korekční barvy.Populární jsou také univerzální povlaky.

Je důležité nezapomenout aplikovat základnu před každou manikúrou.

 • Gelová polštinaje nejpraktičtější možností.Při vytváření gelového laku byly kombinovány technologie výroby gelu pro prodloužení nehtů a běžného laku.Pro úplné zaschnutí trvá pouze 2 minuty ve speciální lampě založené na ultrafialovém záření.Povlak je pevný a opotřebovaný po dobu až čtyř týdnů, přičemž si zachovává svůj primární vzhled - hlavní rys a důstojnost takového laku.Nemá nepříznivý vliv na nehty.

 • Tvrdý povlak- je představován speciálními nálepkami, které jsou připevněny k nehtové desce teplem, nevyžadují použití kartáčů.Nové slovo v manikuře má nejširší paletu barev a různé možnosti natírání: francouzská manikúra, květinové kresby a mnoho dalšího.Výhodou této možnosti je snadné použití, bezpečnost a neškodnost nehtů.Ideální, když doma potřebujete rychlou manikúru.
 • Fixer- lak, který se používá ke zlepšení kvality nátěru, přispívá k delší konzervaci manikúry v její původní podobě, poskytuje hlubší tón s lesklým leskem.Mezi výhody také patří ochrana nehtové desky před škodlivými účinky ultrafialového záření a jinými vlivy prostředí.

Obecná doporučení pro nanášení laků pro zrychlené sušení

Jak rychle sušit lak na nehty, najdete v tipech a základních doporučeních odborníků na nehty, s použitímcož může výrazně urychlit proces sušení.

Jsou následující:

 • Srst je co nejtenčí.Čím je vrstva laku silnější, tím déle zaschne.Je-li nutné hřebíky zakrýt v několika vrstvách, doporučuje se zcela zaschnout jeden povlak a teprve potom aplikovat další.
 • Lak na hladkém nehtovém povrchu schne rychleji.Proto jsou hřebíky předem očištěny od starého nátěrua leštěné.Před zahájením práce je také důležité odmastit nehty.K tomu se používají speciální prostředky.Pokud tomu tak není, stačí si jen umýt ruce mýdlem.
 • Doporučuje se upřednostňovat pouze vysoce kvalitní, rychle schnoucí povlaky.Mnoho moderních výrobců laků na nehty má řadu se zrychleným sušením.Provedení manikúry s takovým lakem vyžaduje vysokou úroveň dovedností, musíte být schopni aplikovat povlak rychle a přesně poprvé.
 • Čím nižší je koncentrace barevného pigmentu v laku, tím rychleji zasychá.Ideální, pokud je čas na manikúru omezený - bezbarvý nebo průsvitný povlak.
 • Laky se silnou konzistencí vyžadují více času na zaschnutí.Nepoužívejte staré zahuštěné laky, pokud není dostatek času.
 • Nedoporučuje se nanášet lak na mokrý, navlhčený smetanovými nebo olejovými nehty.
 • Použití profesionálního sušicího prostředku může zkrátit dobu schnutí laku na nehty na 2-5 minut.

Studená voda

Účinek nízkých teplot urychluje proces sušení laku na nehty.Jedním z nejčastějších způsobů je použití studené vody.Tato metoda je výhodnější pro použití v teplé sezóně.

Jak rychle vysušit lak na nehty?Nejjednodušší způsob je použití studené vody.

Jak rychle vysušit lak na nehty studenou vodou:

 • položte ruce do nádoby se studenou vodou;
 • k dosažení plné hodnotyPo zaschnutí manikúry stačí počkat asi čtyři minuty, můžete do vody přidat kostky ledu, aby se účinek zvýšil;
 • nedoporučuje se držet ruce pod tekoucí vodou, existuje možnost zkazit kryt tlakem vody.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Chlazení laku v lednici

Aby se zajistilo rychlejší sušení, lahvička s lakem se na chvíli vloží do chladničky.Před manipulací s lakováním je nutné dokončit všechny manipulace a přípravné práce na nehty a teprve poté vytáhnout lak z chladničky. Tato metoda v kombinaci se studenou vodou může zkrátit dobu sušení manikúry na několik minut.

Mraznička

Použití mrazničky se vyskytuje v několika variantách.Před natřením vložte lak do mrazničky na 5 minut.V důsledku teplotního kontrastu se doba schnutí sníží na polovinu.Studený lak zasychá během několika minut na teplé nehtové desce.

Po dokončení manikúry si můžete nechat ruce v mrazničce několik minut, takže sušení nehtů netrvá příliš dlouho.

Ventilátor

Typický domácí fanoušek bude dělat svou práci rychle, aby doma nechal manikúru.Abyste ušetřili čas, stačí držet ruce před ventilátorem, dokud lak úplně nezaschne.Proud studeného vzduchu proces podstatně urychlísušení.

Ruční pistole na čištění dílů

Princip činnosti zařízení je vyfukování a čištění součástí s přímým proudem vzduchu.Pokud je takové zařízení po ruce, můžete jej bezpečně použít jako expresní sušící manikúru.Je důležité regulovat sílu proudu vzduchu, aby nedošlo k poškození dekorativního povlaku.

Kulinářský sprej

Kulinářský sprej zpravidla obsahuje olivový olej, který má vlastnosti, které urychlují sušení laku na nehty.

Jak rychle vysušit lak na nehty pomocí spreje na vaření:

 • se doporučuje distribuovat olej pomocí spreje na čerstvě natřené nehty;
 • čekací doba na úplné zaschnutí laku je přibližně 5 minut;
 • Umyjte si ruce dobře z přebytečného oleje na kůži.

Tato metoda sníží dobu schnutí povlaku na polovinu.

Rostlinný olej

K rychlému uschnutí manikúry v domácnosti můžete použít jakýkoli druh oleje, který je k dispozici v kuchyni.Nejčastěji se jedná o olivový nebo slunečnicový olej.

Olej se nalije do nádoby, do které střídavě padají ruce.Pro tyto účely je také velmi vhodné použít pipetu.Ukazuje se hospodárnější spotřeba oleje a není třeba zcela namazat ruce.K dosažení požadovaného výsledku stačí jedna kapka na každý hřeb.

Mnoho výrobců vyrábí speciální fixační oleje s podobným provozním principem.

sušení rozprašováním

Kdokoli si může koupit sušení ve spreji.Složky ve složení produktu jsou vybírány zvláštním způsobem a poskytují rychlé sušení jakéhokoli laku na nehty.Produkt je nutné nastříkat na nehty ihned po dokončení manikúry.

Za hlavní vlastnosti sušení rozprašováním se považují prospěšné látky, které tvoří složení.Účinné látky přípravku pozitivně ovlivňují stav nehtové destičky, dodávají hřebům další výživu a péči.

Transparentní lak

Jak rychle vysušit lak na nehty pomocí transparentního lakovacího sušidla:

 • speciální nátěraplikováno na dokončenou barevnou manikúru;
 • úplné vysušení povlaku nastane během 5 minut;
 • produkt má upevňovací funkce, manikúra vydrží déle a má další lesk;
 • neaplikovat více než jednu vrstvu takového sušení.

Transparentní sušení laků je široce používáno profesionály v salonu i milovníky domácí manikúry.

Speciální kapky

Další z oblíbených způsobů, jak ušetřit čas v poslední fázi manikúry.Proces použití speciálních kapek je naprosto totožný s použitím rostlinných olejů pro sušení.Pouze jedna kapka urychluje proces sušení laku na polovinu.Kromě toho mají olejové kapičky při pravidelném používání pozitivní účinek na nehty a kutikuly.

Ventilátor na manikúru

Ventilátor-sušička je jedním z nejpohodlnějšíchzpůsoby, jak vysušit lak.Je to zařízení malé velikosti, které se snadno používá.Může pracovat jak ze sítě, tak pomocí běžných baterií.Existují různé typy ventilátorů: kompaktní sušičky pro střídavé použití pro každou ruku nebo určené k sušení dvou rukou současně.

Postup podávání žádostí je velmi jednoduchý.Po nanesení laku položte ruce do sušičky a zapněte přívod vzduchu.Povlak zcela zaschne během několika minut. Důležitou výhodou tohoto zařízení jsou jeho nízké náklady. Proto stojí za zvážení nákup pro domácí použití.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Lampy

Profesionální sušící lampy pro manikúru jsou uzavřené konstrukce s otvorem pro ruku.Dopad na povlak nastává pomocí několika žárovek s ultrafialovými paprsky, které jsou umístěny uvnitř zařízení.Žárovky jsou často vybaveny časovačem, který pomáhá řídit dobu schnutí.

Sušicí lampy mají bohatou funkčnost, jsou pohodlné a snadno ovladatelné, dokonce i pro domácí použití.Jsou považovány za první pomocníky při potahování gelovým lakem, při fixaci běžného laku a při konečné fázi prodlužování nehtů.

Jaké jsou hlavní typy lamp používaných k rychlému sušení laku na nehty:

 1. Lampy využívající ultrafialové paprskyjsou nejpraktičtějšími lampami.Cenově dostupné, snadno ovladatelné a udržovatelné.Nevyžadují velké náklady na energii, velmi trvanlivé.Hlavní věcí je zajistit, aby se lampa nepřehřála a neochránila před přepětím.Je také důležité nepoužívat sušící lampu v místnosti s teplotou pod 10 stupňů.
 2. Plynové světlomety- princip činnosti je založen na světelných vlastnostech plynu.Díky normalizovanému teplotnímu režimu je vyloučena možnost pálení laku.Nemají negativní vliv na pokožku, jsou úsporné lampy s nízkou spotřebou energie.
 3. Ledové lampy pro sušení manikúry- mají kompaktní rozměry se zakřiveným tvarem.Práce na bázi LED diod urychlí proces dokončování manikúry.Malá velikost lampy umožňuje volně přenášet zařízení a prakticky nezabírá prostor.Jsou známé svou odolností, odolností vůči přehřátí.Při použití takové lampy není možné popálit nebo jinak poškodit kůži nebo oči.Nepatrné náklady na lampu lze považovat za minus.
 4. Hybridní žárovky- sušení, kombinující nejlepší vlastnosti jiných modelů.Jsou bezpečné pro provoz, malé velikosti a poskytují okamžité výsledky.

Co nemusíte dělat před aplikací manikúry a během procesu sušení

Hlavní tipy pro úspěšnou manikúru a rychlejší proces sušení:

 • Nedoporučuje se používat na ruce a nehty zvlhčovačpřed manikúrou.V případě potřeby můžete pokožku hydratovat několik hodin před zákrokem.
 • Zatímco povlak na nehtech schne, nemusíte mávat rukama.Není tedy možné urychlit proces sušení, naopak je možné narušit rovnoměrnost sušení a deformovat povlak.
 • Nepracujte s vysoušečem lamp, pokud máte na povrchu kůže nepohodlí a pálení.Může dojít ke zranění nebo popálení.
​​

Aby bylo možné rychle vysušit lak na nehty, je nutné zvolit, která metoda bude nejpřijatelnější a nejvhodnější.Množství improvizovaných nástrojů vám umožní efektivně a efektivně dokončit manikúru vlastníma rukama, bez zapojení odborníků a bez nákladných postupů.

Návrh článku:Lozinsky Oleg

Video o tom, jak rychle vysušit lak na nehty

Nejjednoduššízpůsob, jak vysušit lak:

Sušte nehty kulinářským sprejem: