Jak rychle pěstovat nehty: za pár dní, týden doma.Vany, vitamíny, masky, oleje, tablety z lékárny, výrobky

Dívky s křehkými nehty často čelí skutečnosti, že je nemohou pěstovat.Existují různé nástroje a metody, které vám řeknou, jak tento problém rychle vyřešit.

Olej na nehtyeva deska

Počet produktů na posílení nehtů zahrnuje oleje.Hotové komplexní směsi lze zakoupit v obchodě s kosmetikou.Další možností je nezávislé použití aromatických a éterických olejů.

Pro prevenci stratifikace nehtové destičky a jejího zpevnění jsou nejvhodnější oleje získané z těchto rostlin:

 • ricinový olej;
 • oliva;
 • citron;
 • čajovníky;
 • jojoba;
 • broskvové kosti;
 • avokádo;
 • sladké mandle;
 • sezam;
 • Aloe.

Při přípravě směsi pro nehty doma musíte dodržovat následující recepturu: asi 8–10 kapek 1 nebo více kapek na 15 ml základního oleje (například jojobový, olivový, kokosový)aromatické oleje.

K rychlému růstu nehtů můžete použít oleje.
​​

Po důkladném očištění rukou se olej aplikuje na všech 10 hřebíků. Mezi zakoupené produkty patří kapátko nebo štětec, který usnadňuje pohodlnější postup při použití oleje.

Poté, co je látka na nehtové desce, je třeba do ní, stejně jako do kutikuly, vtřít olej prsty.

Poté by měla látka zůstat na kůži a nehtech ještě dalších 5-10 minut a po této době si můžete znovu umýt ruce.

Tento postup lze provést, i když na nehtech je pravidelný lak nebo šelak: olej bude mít i nadále hydratační a výživný účinek na kůži v blízkosti nehtů i na pokožku samotnou.

Dívky, které často lámou nehty, se rychle zajímají o to, jak pěstovat nehty.Speciální oleje jistě pomohou tento problém vyřešit.

Aby se účinek používání zpevňovacích olejů zviditelnil, je třeba je používat systematicky. Nejlepší volbou je aplikovat olej na nehty denně ve večerních hodinách.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Masáž

Masáž nehtů se obvykle kombinuje s použitím olejů, krémů a lázní na ruce.Díky tomuto postupu se zvyšuje krevní mikrocirkulace, díky níž se látky absorbované z olejů aktivují mnohem rychleji.

Masážní pravidla:

 1. Masáž nehtů by měla být prováděna denně po dobu 3-5 minut.za den.
 2. K jeho implementaci je třeba použít speciální štětec, který používají manikuristé.Běžný zubní kartáček to udělá.
 3. Nástroj musí být mýdlový a poté se musí kartáč pohybovat kruhovým pohybem po hřebíku.
 4. Na každém prstu se musíte zastavit na 20–30 sekund.Kartáč nemusí silně tlačit na nehty a kůži kolem nich.
 5. Je důležité si uvědomit, že před masáží je nutné odstranit lak z nehtů.

Tento postup je často kombinován s obvyklou masáží dlaní.V tomto případě se masírují nejprve dlaně, pak všechny prsty jednotlivě, poté kůže, která je umístěna kolem nehtu (při tom nemusíte na tuto oblast vyvíjet vysoký tlak).Můžete také provést hladení (pohyb se pohybuje od konečků prstů po dno kartáče v blízkosti kloubu), hnětení kartáčem opačnou rukou.

Existují další masážní prvky, které stimulují růst a zpevnění nehtů: každý nehet můžete stisknout prsty nebo lehce vytáhnout nehet na stranu, kde roste prsty volné ruky.

Masky pro růst nehtů za týden

Jak rychle pěstovat nehty, můžete pochopit, když používáte masky určené pro nehty denně.Jejich hlavní funkcí je výživa, hydratace a zpevnění nehtové destičky, jakož i oblasti kůže kolem nehtů.

Při používání masek nechte látku na kůži až 15 minut, poté si umyjte ruce teplou vodou.

Je důležité, žev průběhu procedury nebyl hřebík nebo šelak aplikován na nehty, protože jinak vytvoří barevný povlak určitou bariéru, která zabrání vniknutí vitamínů do nehtové destičky.Všechny masky by měly být připraveny těsně před použitím, jinak by mohly být užitečné vlastnosti složek produktu oslabeny.

Níže jsou uvedeny složky, které lze použít k přípravě masek na růst nehtů:

 • jod - používá se nejvýše dvakrát týdně a je vhodné nanéstToto je nástroj pro nehty večer před spaním.Charakteristická nažloutlá barva, kterou jód dává nehtům, ráno téměř úplně zmizí;
 • ½ lžičky červeného pepře + 10 kapek horké vody + 1 lžička.vyživující krém;
 • 1 šálek vody + 1 lžíce.lmořská sůl + 2-6 kapek jodu;
 • zahřátý olivový olej;
 • citronová šťáva (lze použít 2 plátky citronu);
 • ½ šálku teplé vody + 1 lžička.želatina;
 • 1 umění.lhořčičný prášek + voda + malé množství medu.

V některých případech (například při použití citronu) je třeba po nanesení masky dodatečně pečovat o pokožku rukou.Chcete-li to provést, musíte po zákroku rozmazat ruce výživným krémem, abyste zabránili výskytu sucha, podráždění a dalších nepříjemných pocitů.

Vany

Vany na nehty je důležité používat systematicky. Používejte je 2-3krát týdně. V tomto případě by měl obecný průběh provádění postupů pokračovat 1-3měsíce.Pouze v tomto případě budou lázně nejúčinnější.

Po použití lázně je důležité nanést výživný, zvlhčující krém na kůži v blízkosti nehtů.Díky tomu nebude pokožka podrážděna, ale naopak se uklidní.

Ingredience do koupele:

 1. Nejjednodušší způsob, jak posílit nehty, je mořská sůl.Poměr je následující: 2 šálky teplé vody činí 1 polévková lžíce.lsůl.Můžete také použít jodizovanou sůl nebo jednoduše přidat 1-2 kapky jódu do lázně pro větší účinek.
 2. Citrusové plody jsou skvělou přísadou k posílení nehtů.Do poloplněné sklenice teplé vody je třeba přidat asi 100 ml šťávy pomerančů, citronů nebo jiných citrusových plodů.
 3. Zásobníky na nehty lze vyrábět také s použitím éterických olejů, léčivých bylin.K 0,5 l převařené vody je třeba přidat 5-10 kapek oleje.Vhodné jsou éterické oleje z citronu, čajovníku, máty, heřmánku.

Obecně by celý postup měl trvat pouze 5-10 minut, v závislosti na koncentraci účinných látek v roztoku.

Parafinová terapie

Parafinová terapie má několik užitečných vlastností:

 • zvlhčuje a vyživuje pokožku rukou;
 • oprava menších kožních lézí, podráždění;
 • posílení nehtů.

Jak rychle rostou nehty, pokud se blíží důležitá událost, chtějí obchodní ženy vědět.Tato služba salonu pomůže vyřešit takový problém.Postup však udělejte domapodmínky také nejsou obtížné.

Před provedením parafinové terapie je důležité zajistit, aby osoba neměla jednu z kontraindikací: hypertenze, těžký zánět, otevřené, krvácející rány, srdeční infarkt, angina pectoris, diabetes atd.

parafinový terapeutický materiál - kosmetický parafín.Můžete ho roztavit ve vodní lázni nebo ve speciálním zařízení - parafínové lázni.Je důležité mít na paměti, že kapalný stav agregace parafinu trvá pouze 20 minut, takže musíte mít čas na provedení všech nezbytných akcí po tuto dobu.

Postup je následující:

 1. Před nanesením parafinu na ruce byste s nimi měli zacházet drhnutím, vyživujícím krémem nebo jinými prostředky.
 2. Poté byste měli ruce v roztaveném parafínu (zatímco jeho teplota by neměla být příliš vysoká) snížit po dobu 5-10 sekund, vytáhněte je a znovu je spusťte, pokračujte v tomto cyklu, dokud se nevytvoří na rukou.silné voskové rukavice.
 3. Existuje jiná metoda aplikace - speciální kartáč.V tomto případě se však má za to, že postup se neuskutečňuje samostatně, ale s asistentem.
 4. Poté, co je parafin na povrchu rukou, je třeba nosit plastové rukavice.Pokud žádné neexistují, zabalte kartáče přilnavou vrstvou.
 5. Speciální termo rukavice se nosí přes horní část.
 6. Po 20–30 minutáchrukavice, film nebo polyethylen jsou odstraněny a parafinová vrstva je pečlivě odstraněna.
 7. Doba postupu může být upravena podle osobních údajůpocity.To platí zejména pro majitele citlivé pleti.
 8. Pro zklidnění pokožky po zákroku ji můžete znovu ošetřit zvlhčovačem.

Kurz pro posilování nehtů sestává z 10 takových postupů , i když výsledky lze vidět po prvním z nich.

Odborníci v kosmetologii doporučují provádět parafinovou terapii ne více než jednou za 2-3 týdny.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Vosk pro těsnění nehtů

Jak je vidět z názvu postupu, podstatou těsnících nehtů je tření vosku a následné leštění, což přispívá k rychlému růstu.Po několika sezeních se na nehtové desce vytvoří membrána, která bude chránit před škodlivými vnějšími vlivy. Odborníci na péči o nehty doporučují opakovat tento postup každé 2 týdny.

Nejčastěji se voskování nehtů provádí v salonech, ale pokud si přejete, můžete takovou relaci provádět doma.Základem pro utěsnění nehtů je speciální složení, které obsahuje včelí vosk.

Ve specializovaných prodejnách se prodává hřebíkový těsnící systém, který se skládá ze 2 fází: smetana, obohacený olej, kartáč na nanášení smetany s voskem a pilník na nehty, který používá 3 různé strany.

Technika postupu:

 1. Po napařování rukou a manikúry na nehtyPoužívá se krém obsahující včelí vosk a další užitečné složky.
 2. Je nezbytné dotknout se volného okraje i vnitřku zarostlého hřebíku.
 3. Pak musíte použít pilník na nehty, abyste na nehty lehce chodili a leštěli je.
 4. Poté můžete použít speciální olej a znovu si vyleštit nehty.
 5. Po dokončení postupu je možné nanést barevný povlak lakem, protože díky ochranné vrstvě vosku bude nehet mnohem méně poškozen, což znamená, že bude lépe konzervován a růst.
Posílení nehtů gelovým lakem

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemá sám šelak škodlivý účinek na nehty.Jediným problémem je mechanické poškození, které se aplikuje v přípravné fázi před nanesením vrstev gelového laku.Chcete-li prodloužit období manikúry a pěstovat nehty, můžete před nanesením barevné vrstvy provést postup zpevnění gelovým lakem nebo přesněji - akrylovým práškem.

Je důležité poznamenat, že v tomto případě nehty nejsou přínosem, to znamená, že neabsorbují žádné vitamínové a minerální komplexy.Jedná se spíše o umělé vyztužení, které poskytuje další ochranu nehtové desce.

Technika:

 1. Nejprve musíte připravit nehty v souladu se všemi pravidly: vyrobte upravenou nebo evropskou manikúru, obruste nehtovou desku, naneste základní vrstvu a 1 vrstvu základního laku..
 2. Pak musíte udělat další 1 vrstvu základny, ale než vložíte ruce do lampy, musítekaždý hřebík posypeme speciálním akrylovým práškem (lze to provést pomocí štětce s ventilátorem nebo posunovače).
 3. Teprve poté lze nehty sušit a zbývající částice prášku by se měly odstranit štětcem, oranžovou tyčinkou nebo jiným vhodným nástrojem.
 4. Protože prášek může vytvářet malé nepravidelnosti, naneste další tenkou vrstvu základny a osušte ji.

Kromě akrylového prášku lze použít také další zpevňující povlaky, jako je gel (často se používá pro stavbu) a biogel (potřebný k posílení přírodních přírodních nehtů).Tyto prostředky jsou použity před základní vrstvou.Obvykle jsou zapotřebí asi 2 tenké vrstvy gelu, ale tato vlastnost může záviset na konkrétním činidle.

Toto jsou značky, které vyrábějí nejlepší nástroje pro umělé zpevnění nehtů, které vám umožní je pěstovat:

 • Masura gel (k dispozici v různých barvách);
 • gel In'Garden;
 • Entitní gel;
 • In'Garden Biogel;
 • Masura biogel;
 • TNL biogel;
 • akrylový prášek CND;
 • akrylový prášek RuNail;
 • In'Garden akrylový prášek.

Farmaceutické výrobky pro posílení a růst nehtů

V lékárně lze zakoupit mnoho produktů, které jsou užitečné pro zrychlení růstu nehtů a pro zabránění jejich lámání a delaminace.Například většina přísad do koupele, masek a dalších procedur se prodává v takových zařízeních: jód, mořská sůl, kosmetický parafín.

Existují dalšílátky, které jsou biologickými přísadami nebo dokonce léčivy:

 1. Některé šumivé tablety a tobolky ze série Doppelherz Activejsou určeny ke zlepšení nehtů a vlasů.Obsahují zinek, vitamíny B5, B6 a H (biotin), nenasycené mastné kyseliny (omega-3).Po dobu 2 měsíců musíte užít 1 tabletu denně s jídlem.
 2. Kvasnicový extrakt obsažený ve speciálním dražé Merzmá příznivý účinek na stav nehtů a vlasů.Tablety navíc obsahují také další užitečné látky: aminokyseliny, vitaminy A, E, B1, B12, B5, B6, takže osoba užívající tento lék nebude trpět nedostatkem vitamínů.Používejte tablety dvakrát denně.
 3. Komplex zářivé komplexy s vitamíny a minerálními látkamije speciálně navržen pro zlepšení stavu vlasů, nehtů a kůže.Mezi účinné látky patří extrakt ze zeleného čaje, kombinace několika vitamínů.Díky dobře vyvinutému složení má produkt antioxidační účinek, zvyšuje rychlost regenerace kožních buněk a mobilizuje ochranné vlastnosti těla.
​​

Vitaminy pro posílení a růst nehtů

Nedostatek vitamínů v těle může vést k poklesu imunity a mnoha dalším problémům, včetně oslabení nehtů, jejich stratifikace.řídnutí a časté poškození.

K nápravě situace je nezbytné obnovit rovnováhu nezbytných vitamínů v těle,minerály a jiné užitečné látky:

 1. Retinol(vitamin A) se dokonale kombinuje s vitaminem E a plní funkci ochrany před volnými radikály, které nepříznivě ovlivňují buňky těla.
 2. Vitamin Dse objevuje v těle při styku s kůží se slunečním zářením.Díky tomuto vitaminu se vápník a některé další stopové prvky lépe vstřebávají.
 3. Vitamin Cpodporuje aktivaci imunitních a antioxidačních funkcí těla a má také silný vliv na syntézu různých hormonů a dokonce i kolagenu, který přímo ovlivňuje stav vlasů a zubů.
 4. Takzvanáskupina Bkombinuje 8 vitamínů a 3 vitamínové látky.Nejdůležitější funkce pro zrychlení růstu a posílení nehtů jsou prováděny vitamíny B5, B6, PP, B7, B9 a B12.
 5. Vápníkreguluje metabolický proces a také ovlivňuje stupeň síly nehtů.Je dobré používat výrobky, které současně obsahují nejen vápník, ale také hořčík.
 6. Při normálním obsahujoduv těle se nehty, vlasy a jiné tkáně v těle stávají zdravějšími.Navíc tento stopový prvek zlepšuje krevní oběh.
 7. Hořčíknejen zlepšuje mozkovou aktivitu, ale je také zodpovědný za produkci energie buňkami.S nedostatkem této energie nehty jednoduše nemohou růst.
 8. Zinekje další přírodní antioxidant.Reguluje růst nehtů a vlasů a také přispívá k blahodárným účinkům vitamínů A a E,jejich aktivaci.
 9. Železochrání tělo před infekcemi a také zvyšuje účinek vitaminu B. Je důležité pochopit, že k absorpci železa je třeba použít vitamin C a udržovat rovnováhu dalších stopových prvků (například mědi).

Biologické doplňky výživy společností jako:

 • Doppelherz Aktiv;
 • Vitrum Beauty;
 • Solgar;
 • Lady's Formula;
 • Perfectil Plus;
 • vyhovuje;
 • Alerana;
 • Vitabiotika;
 • Evalar;
 • Bitra.

Profesionální akcelerátory růstu nehtů

Jak rychle pěstovat nehty, pokud není možné samostatně připravovat domácí přípravky, řeknou odborníci v oblasti manikúry a kosmetologie.Profesionální nástroje přispívají k posílení, hojení nehtů.

Patří sem:

 • Výživné a vitamínové krémy pro obě ruce a poškozené nehty (například, Mavala);
 • Clever Enamel je cenově dostupný produkt, který obsahuje různé vitamíny, kolagen a proteiny, a je k dispozici ve formě čirého laku;
 • aktivátor růstu z Phytocosmetics, což je tukové máslo, které se vtírá do nehtů a kutikuly;
 • aktivátor od Eveline, který se aplikuje na nehty stejným způsobem jako běžný transparentní lak;
 • Maximální růst od Sally Hansen, který lze použít i pod barevným lakem, zatímco výrobce slibuje, že výsledky se objeví po týdnu aplikace;
 • Mavaderma od značky Mavala je nehtový olej, který vyživuje a zvlhčuje pokožku.

Výhodou takových profesionálních nástrojů, které urychlují růst nehtů, je to, že jejich použití ve většině případů nevyžaduje předchozí konzultaci s lékařem. Nejčastěji je průběh užívání těchto léků 1 měsíca účinek je patrný již při prvním použití.

Potraviny, které mají být obsaženy ve stravě

Vitamíny a minerály vstupují do těla nejen pomocí biologických přísad, ale také přirozeně potravou.V následující tabulce jsou uvedeny nejen užitečné produkty, ale také jejich vlastnosti.

Název produktu Jeho užitečné vlastnosti
Ryby Je bohatá na bílkoviny, které pomáhají tvořit kolagen a keratin.
Mandle Obsahuje hořčík, zinek, mangan, měď, selen, biotin a proteiny.
Vejce Biotin, proteiny, vitamíny D a E, omega-3 obsažené v slepičích vejcích pomáhají posilovat nehty.
Borůvky Tento bobule je přírodní antioxidant.
Mléko Zdroj vápníku.Některé značky uvolňují tento produkt v obohacené formě: vitamin D, který obsahuje, přispívá k lepší absorpci vápníku.

Vzhledem k výše uvedenému je třeba poznamenat, že pro zdraví nehtů je třeba použít celou řadu metod, díky kterýmnehty porostou rychleji a vypadají zdravěji.

Autor:Křepelka Elizaveta

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o tom, jak rychle pěstovat nehty [

Co by se mělo udělat pro růst dlouhých nehtů za týden: