Jak rychle a efektivně čistit podpatky od drsné kůže doma

Suché a prasklé paty jsou důsledkem zvýšené zátěže nohou, nedostatečné péče o ně a také důsledkem dehydratace těla.Odstranit všechny tyto nedostatky není tak obtížné, jak se zdá.Hlavní věcí je pravidelné čištění pokožky podpatků staré exfoliační kůže pro nejrychlejší obnovu pokožky.

Dodržováním správné posloupnosti postupů lze dosáhnout úžasných výsledků, aniž by se uchýlili ke službám kosmetických salonů.

Jak si čistit paty

Jak začít čistit paty ato, jaké komponenty jsou k tomu zapotřebí, závisí na stavu pokožky a na citlivosti těla na určité produkty a látky.Přírodní produkty jsou skvělými pomocníky v bojiměkké nohy doma.Je lepší provádět procedury večer, takže přínos přírodních látek ponechaných po dlouhou dobu bude maximální.

První věc, kterou musíte udělat, je napařit nohy a poté je ošetřit pemzou.

Pokud existují kuří oka, měly by být opatrně odstraněny a v případě řezu byste měli mít po ruce antiseptikum.

Doma je snadné čistit paty, tyto komponenty budou v pořádku:

 • soda;
 • mořská sůl;
 • aspirin;
 • káva.

Změkčující koupele na patách

Vany na chodidla jsou první fází, od které začíná péče.Nejčastěji se používá mléko, bylinné odvarky nebo mýdlové roztoky.

Koupel s mlékem

Jeden z nejčastějších a nekomplikovaných provedení.Změkčuje a léčí paty.Kůže bude příjemná a velmi jemná.

K řešení budete potřebovat:

 • teplá voda - 2 l.
 • mléko - 2,5 až 3 lžíce.l(je lepší používat domácí, ale bude to dobrý obchod).

Postup:

 1. Vařte vodu, přidejte mléko a ochlaďte na příjemnou teplotu.
 2. Nalijte obsah do umyvadla, sklopte nohy a dopřejte si relaxační efekt půl hodiny.
 3. Dále je třeba odstranit nohy z vody a uschnout.

Tento postup lze provést dvakrát týdně.Pro zvýšení účinku a zajištění masážního účinku můžete nalít skleněné kuličky na dno pánve roztokem mléka a válet jenohy.

Bylinná lázeň pro nohy

Pro vodní postupy s bylinkami, které jsou pro kůži nejvýhodnější, jsou:

 • kopřiva;
 • lípa;
 • měsíček;
 • přeslička;
 • Hawthorn a mnoho dalších.
Vany z různých bylin pomohou s takovým problémem, jako je čištění vašich podpatků doma.

Nejoblíbenější je heřmánek.Jedinečné vlastnosti, které má, umožňují řešit celou řadu problémů: praskliny, pocení, otoky, únavu, těžkost a nepříjemný zápach z nohou.

Pro recept budete potřebovat:

 • Heřmánek - 2 lžíce.l
 • Voda - 200 - 250 ml.

Příprava:

 1. Uvařte sklenici vody a do ní nalijte heřmánku.
 2. Přikryjte a nechte půl hodiny, pak se napněte.
 3. Vývar přidejte do nádoby s 1 litrem vody a nohy spusťte po dobu 20 minut.

Takovou koupel můžete vyrobit až 3krát týdně.Poměry se mohou měnit v závislosti na potřebách. Další užitečnou bylinkou je lípa.Pivovarská metoda je velmi jednoduchá: jako u běžného čaje je rozdíl pouze v proporcích.

Podle recenzí: nejlepšího účinku se dosáhne, když se do roztoku přidá jedna lžíce medu.Po dokončení lipové koupele musí být nohy pečlivě vysušeny a namazány mastným krémem.

Mořská sůl na paty

Koupele s mořskou solí vyživují, zlepšují stav pat, nasycují pokožku užitečnými minerály, hojí rány a pomáhají vyrovnat se s podrážděním, stejně jakobojovat proti plísňovým infekcím azápach.

Pro recept budete potřebovat:

 • voda - 2 l.
 • sůl - 200 g.

Příprava:Sůl zřeďte v horké vodě, nechte ji mírně vychladnout a sklopte nohy.Doba koupele je 15 minut, poté se umyjte paty, setřete a namažte krémem.

Pokud se jedná o začátek odjezdu, jsou chodidla ošetřena drhnutím a poté se použije krém.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Do-it-yourself peelingy: účinné recepty

Pravidelné odlupování odumřelých buněk pozitivně ovlivní zdraví pokožky nohou.To napomáhá hojit, uvolňovat kuří oka a kuří oka, bude sloužit jako profylaktický prostředek proti prasklinám, snižuje pocení a zvyšuje odolnost proti plísňovým infekcím.

Je snadné provést drhnutí, protože obsahuje komponenty, které se nacházejí téměř v každé domácnosti.

Zde je několik možností.

Kávový prášek:

 • čerstvě mletá káva nebo zbytky po vaření - 1 lžíce.l
 • základní olej - 2 lžíce.l

Zkombinujte všechny přísady, aplikujte na nohy masážní pohyby a poté opláchněte.

Mořská sůl:

 • mořská sůl - 4-5 st.l
 • sprchový gel - 4 lžíce.l

Lze kombinovat přísady a peeling.

Cukr:

 • cukr - 2 lžíce.l
 • krém nebo tělové mléko - 1 lžíce.l

Připojte a používejte všechny komponenty podle plánu.Pro zvýšení účinku můžete přidat trochu mandlového oleje.

Semolina drhnout:

 • krupice - 50 g.
 • skořice - 20 g
 • sprchový gel- 20 ml.

Smíchejte všechny složky, aplikujte podle pokynů.

Pokyny pro používání drhnutí:

 • drhnutí se provádí až dvakrát týdně;
 • předběžně napařuje pokožku;
 • pohyby by měly být jemné a řádné;
 • Maximální doba trvání je 10 minut.

Recepty na masky na měkké podpatky

Poté, co se paty napařily a ošetřily se drhnutím, začíná další fáze - masky.Pomáhají změkčit, nasycují pokožku vitamíny a v závislosti na složkách pomáhají zbavit se houby.

Meruňková dužina

Meruňky jsou skvělým způsobem, jak si vyčistit paty.

K přípravě užitečné masky budete potřebovat:

 • Meruňky - 2 ks.
 • Olej (olivový, lněný, mandle) - 50 ml.

Rozmačkejte ovoce do bramborové kaše, zahřejte je, nalijte do olejové složky (podle vašeho výběru).Naneste horkou kompozici na nohy, zabalte je do přilnavé fólie a oblékněte si ponožky.Vydržte asi hodinu a poté opláchněte.

Cuketa maska ​​

Cuketa - zelenina známá Rusům, je vynikající kosmetický produkt, který se dokáže vypořádat se suchými nohama, a zakysanou smetanou se nasycují paty vápníkem.

K přípravě masky budete potřebovat:

 • cuketa - 1 malý;
 • zakysaná smetana s průměrným obsahem tuku - 30 g.

cuketové pyré a smíchejte s zakysanou smetanou.Gáza složená v několika vrstvách, naneste na ni směs a připojte se k patám, upevněte obvazy.Ponechejte si masku kdykoli, ale je lepší to udělat v noci.

Maska žitného chleba

Hnědý chléb je vynikající kosmetika.Dobře se vyrovnává s pocitem sucha a těsnosti pokožky, uvolňuje hrubé částice.

Pro masku budete potřebovat:

​​
 • chléb - 0,5 bochníků
 • mléko - 500 ml.
 • Příprava:

  1. Chléb nalijte mlékem a nechte půl hodiny stát, poté vyjměte a dobře vymáčkněte.
  2. Naneste výslednou hmotu na paty, zabalte nohy fólií a izolujte.
  3. Vydržte 1 hodinu.

  Díky tomu jsou nohy neuvěřitelně měkké a sametové.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

  Tradiční medicína proti hrubé kůži

  Prostředky, které můžete použít k čištění podpatků doma, jsou velmi rozmanité.Hlavní věcí je pravidelně to dělat.Nejběžnější a nejúčinnější jsou: peroxid vodíku, aspirin a glycerin.

  Peroxid vodíku

  Peroxid vodíku je farmaceutický lék, který se používá k dezinfekci ran, a navíc je kosmetickým přípravkem, který se osvědčil v péči ov stopách.Má výrazný účinek a odstraňuje viditelné nečistoty.

  Existuje několik způsobů, jak jej použít:

  1. Metoda 1. Lázeň .K přípravě je třeba vzít 100 ml.fondů, nalijte do misky teplé vody a ponořte se tam na čtvrt hodiny.Po dokončení sejměte nohy, osušte a naneste krém.
  2. Způsob 2. Koupelová sůl .V nádobě s teplou vodou rozpusťte několik polévkových lžic obyčejné kamenné soli, nechte nohy po dobu 10 minut, poté nalijte 4 velké polévkové lžíce peroxidu a přidržte dalších pět minut.Na konci procedury sejměte nohy, osušte a namažte krémem.
  3. Metoda 3. Otřete .Ošetřte paty peroxidem vodíku a otřete je bavlněnou podložkou nebo gázovým tamponem.Pro hmatatelnější výsledek mohou být nohy ošetřeny pemzou.Peroxid vodíku vyvolá pocit měkkosti a odstraní odumřelé buňky.

  Pozor: přítomnost otevřených ran může vést k bolesti.

  Aspirin

  Kyselina acetylsalicylová a mezi lidmi aspirin, účinný nástroj v boji proti drsné pokožce, je vynikajícím prostředkem pro peeling.Při kombinaci s ovocnými kyselinami nebo základními oleji poskytuje vynikající výsledek.

  K čištění paty s aspirinem doma můžete použít tyto metody:

  1. Lotiony .Připravený produkt se nanese na gázový tampon a fixuje se k patě bandáží.Nechte přes noc a ráno důkladně opláchněte a naneste.krém.
  2. Praní .Nohy se otírají směsí aspirinu, předem napařenou.Je nutné provádět masážní pohyby, díky nim se pokožka zbaví keratinizovaných částic a zjemní.
  3. Maska .Balení rozdrceného aspirinu se smíchá s lahví jódu a lahví léčivého alkoholu.Směs se nanáší na čisté a suché paty, oblékne se do ponožek a nechá se chvíli stát.Vzhledem k vlastnostem použitých složek bude mít kompozice dezinfekční a léčivé vlastnosti.
  4. Koupel .Nařeďte několik tablet aspirinu v horké vodě, spusťte nohy do umyvadla a podržte 15 minut.Vynikající lék na rohy a praskliny.Doporučuje se provádět tento postup po dobu 10 po sobě jdoucích dnů, dát si pauzu a opakovat.Pro prevenci můžete používat 1-3krát týdně.

  Důležité!Aspirin používejte opatrně.Má kontraindikace.

  Glycerin

  Glycerin je lék, který obsahuje řadu užitečných vlastností: zjemňuje pokožku, pomáhá hojit rány a malé praskliny na patách.

  Způsob aplikace:Napařte nohy v lázni pomocí jakéhokoli receptu, ošetřete je pemzou a poté namažte glycerinem a ponořte si ponožky pro zahřátí.Pravidelným procvičováním takového nástroje získají paty neuvěřitelnou hladkost a měkkost.

  Jablečný ocet a glycerin pro paty

  Vezměte ve stejné části glycerin a jablečný ocet (9%), pro jeden postup stačí párlžíce.

  Kompozice se neukládá, takže se pokaždé vytvoří nová.

  Zpočátku se musí nohy napařit v lázni mořské soli a setřít pemzou a poté použít připravený produkt.Při jeho aplikaci jsou nohy zabaleny do plastového obalu a kompozice trvá několik hodin.Nakonec film vyjměte a vše opláchněte.I jeden postup poskytne znatelný výsledek.

  Použití stolní sody

  Soda je velmi populární.Bojuje proti obzvláště zanedbávaným patám, když nabývají obtížného a neatraktivního vzhledu, ale také způsobují bolest a nepříjemnosti.

  Sodná lázeň se připravuje takto:

  1. Horká voda se nalije do malé misky a nalije se balíček sody, k změkčení je také potřeba mýdlová přísada.Může to být šampon, gel nebo mýdlový roztok.
  2. Spusťte nohy do vody a přidržte, dokud obsah nevychladne.
  3. Dále je odstraňte a opatrně ošetřete pemzou.
  4. Poté naneste peeling, trochu masírujte a omyjte.
  5. Nakonec nohy otřete do sucha, namažte je citronovou šťávou a oblékněte si ponožky.

  Je lepší dělat večer, pak jít spát.

  Loupání citronovou šťávou, heřmánkovým a cibulovým nálevem

  Účinným spojencem v boji proti drsné kůži na patách je lékárna heřmánku, která díky svým vlastnostem bude mít kosmetický a terapeutický účinekdopad.

  Recept na přípravu užitečného produktu:

  1. Brew 2 bagsbyliny ve 2 litrech vroucí vody, nechte vařit a poté přidejte další horkou vodu do příjemné teploty.
  2. Dále musíte nohy sklopit a ponechat ve vodě po dobu čtvrt hodiny.
  3. Citron lze použít ke změkčení pokožky.Stačí v noci připevnit plátky citronu k patám v noci a ráno je odstranit, omýt nohy a ošetřit krémem.
  4. Je lepší provádět proceduru každý den před spaním.

   Cibule, nebo spíše cibulová slupka, je vynikajícím nástrojem, který můžete doma použít k čištění paty.Léčivou kompozici lze připravit podle následujícího receptu: jednu plnou hrst cibulových slupek vložte do nádoby, potom vylijte obsah horkou vodou, zabalte a nechte několik hodin.

   Směs se nalije do umyvadla, pokud se vývar cibule ochladil, pak by se měla zahřát, protože by měla být teplá.Přidejte lžičku a sůl na polévkovou lžíci a spusťte nohy do tekutiny.Udržujte, dokud není voda studená, poté sejměte nohy, osušte a použijte krém, nebo, pokud je to pouze začátek péče o nohy, naneste masku.

   Domácí metody péče o krásné podpatky jsou efektivní, jednoduché a efektivní.Hlavní věc je být trpělivý a řádně se o ně pravidelně starat, dodržovat sled procedur.

   Video o čištění podpatků doma

   Jak vyčistit hrubé podpatky, podívejte se na videoklip:

   )Jak si vyrobit koupel nohou s peroxidem vodíku, viz videoklip: