Jak používat zvýrazňovač na obličej.Schéma, instrukce, tipy odborníků

Kosmetická novinka, zvýrazňovač tváře, schopný okamžitě změnit ženský obraz.Tento nástroj byl skutečným objevem pro ty, kteří se naučili, jak je správně používat.

Proč potřebuji zvýrazňovač

Dokonalý make-up není možný bez iluminátoru nebo bělidla, což je v podstatě zvýrazňovač.

Mezi jeho úkoly patří:

 • dávající záři obličeji;
 • zdůrazňující ctnosti;
 • odlehčení určitých oblastí.

Použití zvýrazňovače se nazývá stroboskop.Tvář s takovým make-upem je vyražena a malé vrásky jsou neviditelné.To jenástroj je navržen tak, aby odvrátil pozornost od nedostatků a zdůraznil úspěšnější a vynikající funkce.Při použití zvýrazňovače se obličej stává mladším a atraktivnějším.

Pomocí snadno použitelného iluminátoru získá osoba úplnost a harmonii.

Tento profesionální a ekonomický nástroj lze neustále používat.Aktivně vyhlazuje make-up skvrny a někdy může působit jako prášek.Díky svému záři zvýrazňovač dobře odvádí pozornost, ale neskrývá se od vážných nedokonalostí pokožky ve formě hlubokých vrásek.Odlučovače pokrývají přesahy, nikoliv dutiny.

Osvětlovač také dokonale osvěžuje a bojuje s otupělostí pokožky související s věkem.S jeho pomocí jsou malé vady často maskovány ve formě výrazných cév a zarudnutí v oblasti očí.Tvář zároveň vypadá klidně a upraveně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Výhody a nevýhody produktu

Jak používat zvýrazňovač na obličej - tento problém se týká žen.Koneckonců, pomocí správného strobování můžete dokonce upravit tvar nosu.

Mezi hlavní vlastnosti zvýrazňovače patří:

 • viditelný účinek proti stárnutí;
 • pomáhají dosáhnout jednotného tónu;
 • důraz na ctnosti;
 • maskování menších kožních defektů;
 • přirozenost obličejepo jeho matování.

Mezi mínusy patří:

 • ještě větší přidělení, spíše než maskování akné a akné, takže je lepší nepoužívat zvýrazňovač vůbec s problémovou pokožkou;
 • nemožnost každodenního použití výrobku s výraznějšími pigmenty, protože na obličeji vypadá příliš velkolepě a jasně;
 • v některých případech jsou pro aplikaci zapotřebí další zařízení, jako je kartáč nebo houba;
 • příliš světlé a nasycené odstíny;
 • schopnost ucpávat póry a zviditelňovat vrásky.

Rozdíl oproti korektoru

Korektor zakrývá nedokonalosti kůže ve formě modřin pod očima a akné.Má masovou barvu a podobá se tonálnímu prostředku.Zvýrazňovač je navržen tak, aby zvýraznil ohyby obličeje.Nanáší se na základ a prášek a korektor - pod nimi. S třpytivým (dalším názvem zvýrazňovače) se tvář stává objemnější a zářivější.

Zvýrazňovač se často používá místo korektoru na horním víčku, pod obočím, čímž se skrývá únava očí.Tady nekroutil jako korektor a maskoval zarudnutí a krevní cévy.Na obličej není příliš lesklý, měl by být nástroj používán velmi mírně.Vrstva jeho aplikace by měla být průhledná a tenká.Zvýrazněné oblasti vůbec nenaznačují problémové oblasti.

Korektor se nanáší bodově, aby maskoval drobné nedokonalosti kůže.Nemělo by se zaměňovat s tonálním léčivem.

Hustější konzistence korektoru se dokonale ukrývá:

 • obličejevrásky;
 • věkové skvrny;
 • zarudnutí.

Korektory mohou kromě korekce ošetřovat také akné (antibakteriální tyčinky nebo tužky) a zvlhčit.Kapalné formy produktu jsou vhodné pro použití na čistou a tenkou pokožku.

Jak aplikovat zvýrazňovač na obličej: hlavní principy

Na obličej se nanáší zjasňovací činidlo houbou nebo štětcem (nejlépe ve tvaru ventilátoru).Můžete také zakrýt kůži zvýrazňovačem pomocí vlastních prstů.Zakrývají již vyčištěný a rovnoměrný povrch obličeje.Po aplikaci je tekutý nebo krémový produkt obvykle trochu zaprášený.

Suchý zvýrazňovač nevyžaduje rohožování.

Aby obličej nesvítil silně, nesmí být zcela zakrytý zvýrazňovačem.Ženy s kombinovanou nebo mastnou pokožkou je také nežádoucí označovat T-zónou.Suchý zvýrazňovač je kompatibilní s práškem a kapalina jako kompatibilní s nadací.Pokud je to pozorováno, bude možné dosáhnout velmi rovnoměrného tónu.Multi-texturní výrobky na obličeji odlupují a učiní to neusporiadaným.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Jak zvolit správný zvýrazňovač pro obličej a techniku ​​použití

Uměle vytvořená záře na obličeji by měla být atraktivní a neodpudivá.Zvýrazňovač vyberte ten, který je nejvhodnější pro daný typ pleti.Ve skutečnosti, jako v aplikační technice, jsou taková činidla velmi různorodá.

Kapalina

Jak používat zvýrazňovač na obličej, není-li suchý, se budeme zabývat dále v článku.Tekuté zjasňovač dodává pokožce přirozenější a jemnější záři.Obvykle se smíchá s rohožkou nebo základnou pro líčení a aplikuje se na celou plochu.Ale podle obecného schématu jej lze stále používat bodově, a to na horní část základny.

Ženy s normálními a suchými typy pleti mohou používat tekutý zvýrazňovač.

Tekutý zvýrazňovač je vhodný pro začátečníky: není možné ho přehánět produktem.Vytváření velmi vlhké pokožky je snadné.Musíte si však uvědomit, že použití prášku s podobným nástrojem je přísně zakázáno.Tekutý čiřič může být použit alespoň denně.Ale on není příliš stabilní.

krémová

Textura tohoto produktu je velmi příjemná a snadno použitelná.Aplikuje se na jakoukoli část obličeje.Obvykle se krémový zvýrazňovač používá na velkých plochách a na vrchu nadace.Záře na kůži se stává jemnou a atraktivní.

Je nežádoucí popraskat takový zvýrazňovač, protože to nebude vůbec vidět ani pod velmi tenkou vrstvou suchého matovacího činidla. Krémové bělidlo je také k dispozici ve formě pera nebo tužky s integrovaným malým štětcem.Zvýrazňovač takového výhodného plánu je velmi hustý a jasný.

Stlačený

Tento druh mohou používat ženy s jakýmkoli typem pleti.Tak kompaktnízvýrazňovače ve formě stínů nebo prášku jsou velmi vhodné i pro ty, kteří je vidí poprvé.Nanášejí se malými svěžími nebo vějířovými kartáčky.

Tužka je dalším typem pevného zvýrazňovače.Je velmi pohodlné a rychlé zesvětlit pokožku pod a v rozích očí i nad obočím.Ale tato forma zvýrazňovače poškozuje suchou a citlivou pokožku.

Volné

Ženy s mastnou pokožkou jako rozmarný blikající prášek.Tvář je pokryta syntetickým kartáčem.Volný zvýrazňovač se bude muset naučit, jak používat po dlouhou dobu, aby se dosáhlo sebevědomé obratnosti při aplikaci na oblasti obličeje. Přebytky tohoto ekonomického produktu se obvykle odstraňují štětcem.

Aby se zabránilo zánětu na obličeji, je třeba pečlivě sledovat, zda se zjasňující sypký prášek v pórech nezanáší.Po správném použití přípravku se pokožka obličeje stane nezvykle měkkou a dobře udržovanou.

Sérum

Tato forma produktu se používá jako zvlhčovač pro suchou pokožku.Zvýšené sérum se nachází hlavně v řadě kyslíkových kosmetik.

Výrobek je rovněž určen:

 • k posílení pokožky;
 • chrání před nepříznivým počasím;
 • vyrovnává tón.

S krémem nebo tekutým zjasňovačem se tvář stává výraznější.Tyto formáty také upravují ovál obličeje.Po zaschnutí vypadají tyto produkty jako sametový tón.

Zvýrazňovač smetany:

 • dává obrázku čerstvost;
 • jemně obálkyobličejový ovál;
 • vytváří reliéfní lícní kosti.

Kapalný zvýrazňovač je velmi vhodný k nanášení a distribuci, protože je uvolňován vestavěným měkkým kartáčem.Spolu s takovým iluminátorem můžete dosáhnout původní záře.Výše finančních prostředků je dostatečná pro mnoho aplikací.Zvýrazňovač s velmi jemnými částicemi je vhodný pro pomačkanou a problematickou pleť.

Blikající prášek pro ženy s normální pokožkou lze aplikovat na celou tvář a dekolt.Matný zvýrazňovač označuje čelo ve středu a pod očima i bradu.

Krémový iluminátor obvykle zdůrazňuje:

 • nos na špičce;
 • laboratorní záhyb;
 • oční rohy nosu;
 • oblouky pod obočím;
 • výčnělky lícních kostí.
Jak správně používat zvýrazňovač.

S zvýrazňovačem jsou zvýrazněny akcenty na obličeji pomocí vestavěného kartáče.Díky tomuto nástroji není možné zpracovat velké plochy kvůli malému objemu.

Je vhodné použít:

 • v oblasti nosního můstku;
 • v horní části rtů;
 • v rozích očí.

Před zvýrazňovačem kapaliny je obličej vyrovnán a všechny jeho nedokonalosti jsou maskovány.Spolu s bronzerem nebo konturovým práškem se používají třpytky ve formě tužek a per.Suché zvýrazňovače svítí jasně a viditelně.

Jejich aplikace by měla být vždy měřena tak, aby nedošlo k přetížení obličeje nadměrným leskem.

​​

Zvýrazňovače v trubkách jsou určeny pro velké distribuční oblasti na obličeji, ve sklenicích - probodové nanášení štětcem, v meteoritech nebo kuličkách - pro míchání barev as práškem.

Jak vybrat odstín zvýrazňovače

Při výběru třpytivého tónu nezapomeňte na vlastní tón pleti.Pro světlejší pleť je preferován perleťově lesklý zvýrazňovač.Jeho jemné částečky perleti způsobí, že pokožka bude přirozeně zářící.

Opálené a tmavé pleti by měly používat zlatý zvýrazňovač.Pro ně je také vhodný bronzový nebo lehký měděný prostředek.Tyto tóny jsou osvěžující.Růžové a fialové tóny si obvykle vybírají dívky s načervenalým nádechem kůže.Pro ně je také vhodný modrý zvýrazňovač.

Držitelé žluté nebo olivové kůže si vybírají barvy zvýraznění broskví nebo smetany.Světle růžový světle zbarvující prostředek nebo iluminátor se slonovinovým tónem.Béžový zvýrazňovač je univerzální: měl by být o několik tónů světlejší než kůže na obličeji.

Vizážisté doporučují intenzivnější a zářnější třpytky pro večerní a okouzlující make-up .Pro téměř průhlednou pokožku obličeje jsou vybírány stříbrná světla a šampaňské.Chcete-li příznivě vyjádřit oči, použijte světle růžové a bílé zvýrazňovače.

Jak aplikovat zvýrazňovač na obličej: schéma

Vrcholem všech významných rysů obličeje je klasika žánru.

Hlavní oblasti pro to jsou:

 • horní ret (dávající objem a maskující malé vrásky);
 • úhly očí u nosu(je dosaženo jejich větší expresivity);
 • oblast nad obočím (maskující tmavé stopy únavy a dodávající svěžest);
 • uprostřed nosu (dochází ke korekci);
 • výčnělky z brady (umělý lesk vizuálně táhne obličej) a lícních kostí (je dosaženo efektu omlazení);
 • uprostřed čela (korekce a reliéf obličeje).

Čelo

Je lepší označit ho zvýrazňovačem nad obočím a nakreslit tam čáru.Čelo získá úlevu a bude vyšší.Obočí z takového triku také vzroste.Úder ve středu dolního čela ho vizuálně zvětší a prodlouží obličej.

Nos

Zvýrazněním zadní části nosu se stane elegantnější a tenčí.Konec není označen, pokud je příliš dlouhý.Na krátkém nose zvýrazňovač nakreslí čáry po stranách a na konec umístí tečku, později ji mírně zastíní.Má-li však tato část obličeje hrb, je obecně nedotčena.

Oči

S úzce sedícími očima jsou jejich vysoké úhly zvýrazněny zvýrazňovačem a u široko posazených očí je nosní můstek pokryt třpytem.Aby proměnili oči v bezedná jezera, zvýrazní jejich vnitřní rohy a obočí zvýrazňovačem.

Korekce rtů

Také můžete zvýraznit ústa zvýrazňovačem.Za tímto účelem utrácí pod a nad rty.Musíte se však ujistit, že tón produktu není o moc jasnější než obličej.

U výrazných vrásek je lepší nepoužívat bělidlo v oblasti rtů, protože se mohou státještě výraznější.Je lepší označit velké rohy jako zvýrazňovač v rozích a poté tyto tahy dobře promíchat.

Lícní kosti

Zvýšené ošetření lícních kostů je činí vyšší a skrývá pod očima modřiny.Označení těchto výstupků doslova omlazuje obličej.Kůže vypadá uvolněně a zdravě.

Jak používat zvýrazňovač v závislosti na tvaru obličeje

Technika aplikace zvýrazňovače často závisí na tom, na jakou tvář má žena.Ne každý by měl produkt používat stejně.

Pokud na tváři převládají široké lícní kosti a malá brada, použije se zvýrazňovač pouze na:

 • oči;
 • čelo;
 • brada.

Lícní kosti na obličeji ve tvaru diamantu jsou lépe označeny konturovacím práškem než zvýrazňovačem.

Osoba se stejným čelo a lícními kostmi a ostrou bradou bude muset být označena třpytem:

 • oblast pod rty;
 • čelo;
 • Oblast pod očima.

Na oválné tváři jsou lícní kosti hojně osvětleny téměř po celé délce.Pro obdélníkový obličej naneste zvýrazňovač na tváře a bradu.

Buclati zvýrazňují:

 • tváře;
 • brada;
 • čelo.
Ženy se čtvercovou tváří emitují prostředky:

 • uprostřed čela;
 • lícní kosti;
 • střední část brady.

Užitečné tipy

Jak používat zvýrazňovač tváře, doporučení profesionálních vizážistů:

 • Pro vizuálníúzké prodloužení čelaje třeba zdůraznit jeho strany a whisky.A zvýrazňovače tahů na okraji růstu vlasů znatelně prodlouží tvář a její horní část.
 • Tenká a stínovaná čára pod obočím vytvořená zvýrazňovačem zvýší obočí a rozšíří oči.Oblast nad obočím je zvýrazněna, když chtějí, aby se jejich rohy zvedly.
 • Dráha od zvýrazňovače v polovině století vizuálně zvětší oči a změní vzhled na jasnější.
 • Stačí, když zralé ženy zvýrazní epiglottis a supraspinální zóny.Zvýrazňovač musí být v tomto případě aplikován ve velmi mírném množství.
 • Aby se vytvořil vzhled čerstvé kůže, je nadace smíchána se zvýrazňovačem 70 až 30% a nanášena na obličej.
 • Kapky korektoru a iluminátoru, sestavené a aplikované kolem očí, rozzáří oči jako slunce.
 • Oční stíny lze bezpečně nahradit růžovým zvýrazňovačem s perleťovým leskem.
 • Samotný zvýrazňovač je povrchová úprava, takže se nanáší velmi jemně na konci líčení.
 • Pokud zesvětlíte horní část rtů rohy úst, budete moci maskovat vrásky v této oblasti.
 • Sledované zvýrazněnými a zastíněnými nasolabiálními záhyby také zjemňují a vyhlazují vrásky.

 • Zvýrazněné rysy obličeje vypadají dobře s lesklými nebo perlovými rtěnkami a leskem na rty.
 • Je lepší maskovat zarudnutí v oblasti očí ne pomocí korektoru, ale pomocí zvýrazňovače, protože se neodvaluje.
 • U tekutého bělidla je pokožka mírně potažena.množství a stín.

Používané chyby

Abyste se jim vyhnuli, nedělejte následující kroky:

 • Nasaďte zvýrazňovačkde je to nepřijatelné.Například v oblastech, které by naopak měly být zastíněny.To platí zejména pro dolní část čelisti: tato vyčištěná oblast je schopna výrazně ztvárnit obličej a dát mu vizuálně druhou bradu.
 • Příliš mnoho horlivosti s zvýrazňovačem, protože místo zdravé záře se může objevit nečistý mastný lesk.
 • Při používání produktu ignorujte osvětlení.Zvýrazňovač nefunguje v jiném světle.
 • Nechte produkt neporušený.
 • Vyměňte třpyt za korektor a obráceně.
 • Odlehčete pokožku bez základny.
 • Zakrývejte čelo po stranách, křídla nosu a lícní kosti iluminátorem.

 • Zvýrazněte přední bradu, protože to problém pouze zhoršuje.
 • Vyberte zvýrazňovač, který se liší texturou od ostatních kosmetických prostředků na obličeji.

Top 10 nejlepších fondů, náklady

Název nástroje )Cena, tření. Pros Nevýhody
1. Tekutá hůlka od Bobby Brown 2040 Vynikající pro zastínění Příliš drahé
2. Kapalné okno od Knicks 640 Má stabilitu až 12 hodin. Ne
3. Knoflík zvýrazňovače Lumi Magic od Loreal 780) Perfektně hydratuje Ne
4. Solidní produkt s jasným zvýrazněním od umělce, který kdy tvoří umělce 1500 Ekonomický a přírodní Docela drahý
5. Kompaktní zvýrazňovač Alliance Perfect Tru Match od Loreal 980 Snadné použití, se 4 odstíny, zrcadlem a štětcem Docela drahé, přítomnost velkých flitrů
6. Stlačený strobek pomocí kolekce Sephora 1 000 Stabilní, má několik odstínů Poměrně drahý
7. Uvolněte zvýrazňovač o Km Kosmetika 530 Úsporný, rozpočetobjemový Ne
8. Zvýrazňovač tekutin podle Gauche Lumi Drops 640 Cenově dostupný, objemný, neutrálnísnadno distribuovatelné Ne
9. Kompaktní a jasný zvýrazňovač od Eva Mosaic 250 Rozpočet přichází se štětcem, pohodlně aplikováno Zdůrazňuje nepravidelnosti
10. Master strobing stick od Maybelin 500 Nákladově efektivní, velmi stabilní,ekonomický, ale také zvlhčuje a nezvýrazňuje peeling Ne

Jak mohu nahradit zvýrazňovač ajak vařit

Jak používat zvýrazňovač na obličej, není jediným tématem, které se týká žen.Stále se velmi zajímají o to, jak tento nástroj vyměnit a jak jej sami vařit.

Není-li náhle kosmetika na blízko, můžete použít:

 • Krémová tekutina pro zvlhčení pokožky obličeje.JehoLehká textura dává přirozenou záři.

 • Základní primer s reflexním účinkem.Zakrývají obličej ve stejných oblastech jako zvýrazňovač, ale pouze před nanesením základu.Kůže bude zevnitř svítit.
 • Korektor s lesklými částicemi.Mohou označovat horní ret a rohy očí.
 • Světlé perly nebo lesklé stíny.Neměli by se rozpadat.
 • Velmi malé množství neutrálního lesku na rty.
 • Světelný fondant s blikajícím účinkem.
 • Broskvová nebo růžová červenka.
 • Bronzer s třpytivým efektem.
 • Perleťová tužka na oči nebo pera, která je po aplikaci důkladně zastíněna.

Čisticí prostředek na obličej lze také vyrobit z vlastních rukou doma.

K tomu budete potřebovat:

 • světlé perleťové odstíny;
 • olej nebo tělové mléko s přírodními ingrediencemi;
 • lehký nebo bezbarvý drobivý prášek;
 • mělká kapacita;
 • hustý kartáč nebo lžička.

Algoritmus pro vytvoření domácího zvýrazňovače:

 1. Do nádoby se nalije malé množství prášku.
 2. Poté se přidají stíny a míchají se, dokud není barva jednotná.
 3. Nalijte trochu oleje nebo pleťové vody a znovu zamíchejte.
 4. Výsledný produkt se umístí do malé nádoby, zkroucený a chlazený.

Takovýto vlastní zvýrazňovač je uložen jeden až jeden a půl měsíce.

Po datu vypršení platnosti vytvořte novýznamená, a vyhodit zbytek.

Téma používání zjasňujícího činidla je poměrně rozsáhlé a vyžaduje pečlivé studium.Koneckonců, před použitím zvýrazňovače musíte vědět, jaký typ a pleť obličeje je určen.Pro každé schéma použití nástroje existují pravidla.

Autor:tanyda

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o správném použití zvýrazňovače

Makeup pro začátečníky, vše o zvýrazňovačích: