Jak používat korektor obličeje.Postupná instrukce, paleta, barevná paleta, kapalina, suchý, barevný krém, tužka

V dnešní době existuje mnoho kosmetických výrobků, které mohou nejen skrýt nebo odstranit nedostatky, ale také zdůraznit výhody.Jedním takovým prostředkem je korektor obličeje.O tom, co to je, a podrobnou podrobnou instrukci o tom, jak ji správně používat, dále v článku.

ProK čemu je korektor potřebný?

Jen málo žen můžeMůže se pochlubit perfektní kondicí obličeje.Velmi často musí být pleť korigována, zejména před jakoukoli důležitou událostí.

Za vady a defekty kůže lze považovat:

 • věkové skvrny;
 • jizvy;
 • zarudnutí;
 • akné a jejich stopy;
 • tmavé kruhy pod očima;
 • vrásky;
 • zvětšené póry;
 • pohmožděniny;
 • kapilární sítě.

Korektor obličeje úspěšně pomůže skrýt tyto malé kosmetické nedostatky na kůži.

Co jsou to korelátoři?

Korektory barev, vzhledu a textury jsou rozmanité.Vzhledem k tomu se používají pro různé účely.

Tento produkt je rozdělen do následujících odrůd:

 1. Suchý.
 2. Krém.
 3. Tužka.
 4. Olejovitý.
 5. Stick.
 6. Kapalina.
 7. Automatické.
 8. Palette.
 9. kompaktní.

Podrobněji o každém typu - dále.

Kapalina

Korektor kapaliny má konzistenci podobnou základní tekutině.Protože je tento korektor na vodní bázi nemastný, není jeho použití tak snadné.Proto je nutné nástroj distribuovat velmi rychle, jinak existuje riziko skrytí některých nedostatků, ale zdůraznění jiných.Abyste mohli tento nástroj používat sami, musíte se zásobit pohodlným kartáčem.

Nejlepší možností je důvěřovat profesionálovi.

Je trochu jednodušší používat automatickou tužku, protože korektor je rovnoměrně rozložen na kartáčku.TohleNějaký korektor velmi dobře maskuje problémové oblasti kolem očí.

Stick

Produkt je velmi pohodlný k použití.Má dobrou konzistenci, díky níž se snadno nanáší, nezanáší se na vrásky a vrásky a nemůže se šířit po pokožce.Proto je snadné používat takový produkt i pro ty, kteří nikdy nepoužívali korektor obličeje.

Díky moderním recepturám jsou pevné korektory vytvářeny s velmi jemnou texturou a řadou vitaminových doplňků.To velmi dobře odráží stav pokožky obličeje.Tento typ korektoru eliminuje malé místní zarudnutí, jizvy a akné.

Tužka

Složení tužky často zahrnuje různé antibakteriální složky.To má velmi příznivý účinek na problematickou nebo mastnou pleť.Tužka má velmi dobrou trvanlivost.Kromě odstranění nevýhod může být také použit místo zvýrazňovače nebo základního nátěru.

Díky tužce můžete zvýšit nebo snížit objem rtů, přidat nasycení jasnou rtěnkou nebo stíny.Můžete také vizuálně zvětšit oblast pod obočím, aby žena vypadala „široce otevřená“.

Krém

Docela populární typ korektorů.Prodává se ve sklenicích nebo v paletách 4-6 barev.Musí být smíchány, aby vytvořily dokonalý tón.Umožňuje řešit problémy několika typů problémové kůže.Má poměrně hustou strukturu, která umožňuje pozoruhodně maskovat různénedostatky: stopy akné, jizvy, věkové skvrny a tmavé skvrny.

Suché

Není příliš běžné, ale je to záchranář pro dívky, které mají velmi mastnou pleť obličeje, protože vytváří matující efekt. Díky různým odstínům je možné dokonale skrýt zarudnutí kůže (pomocí korektoru se zelenými pigmenty) nebo jakékoli pigmentové skvrny (pomocí korektoru s fialovými pigmenty).

Automaticky

Výhodou tohoto typu korektoru je rovnoměrné rozložení dekorativního produktu na kartáč.Je velmi výhodné při aplikaci na pokožku.

Kompaktní

Masky dobře postihují oblasti pokožky a také je redukují v nejkratším možném čase.Je velmi pohodlné používat a přepravovat.

Olej

Z hlediska konzistence se olejový korektor podobá divadelnímu složení.Ideální pro maskování tmavých kruhů v oblasti očí, různých pigmentových skvrn nebo jiných závažných nedokonalostí kůže.Díky své husté struktuře vám tento typ korektoru umožňuje vytvořit dokonale rovnoměrný reliéf obličeje, protože zcela skryje všechny nedostatky.

Je velmi vhodné použít tento typ korektoru, protože produkt není příliš tekutý.

Minerální

Minerální korektor účinně skrývá nedokonalosti kůže a maskuje tmavé kruhy v oblasti očí.To pomáhá udržovat přirozený vzhled.Tento korektor nevytváří efekt masky, nezatěžujena kůži se cítí dobře.Obsahuje komplex rostlinných výtažků a užitečných minerálních složek.To velmi dobře ovlivňuje pokožku obličeje.

Paleta

Unikátní vynález, který během několika minut pomůže vyrovnat se s různými defekty kůže na obličeji.Paleta korektoru může obsahovat až 25 různých barev, které jsou navrženy tak, aby eliminovaly mnoho problémů s dermou.Je velmi důležité používat odstíny správně, aby se nejen zdůraznily výhody pokožky, ale také aby se skryly nežádoucí nedokonalosti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Jak vybrat odstín pro korekci barev obličeje

Korektor pro obličej (jak jej používat, postupné pokyny - dále jen článek) má mnoho barevných řešení.Většina žen používá výhradně přírodní barvy.Ale v kosmetologii existuje mnoho odstínů korektorů, které při správném použití velmi snadno zvládnou různé kožní vady.

Musíte vědět, který korektor barev by měl být použit pro konkrétní problém:

 • Zelená .Korektor tohoto odstínu pomáhá vyrovnat se s rozbitými cévy, pihy a různými věkovými skvrnami, nerovnoměrným opálením, kousnutím hmyzu, červeným zánětem, vícenásobným akné a akné.Vv případě, že má pokožka obličeje načervenalý odstín, vyplatí se použít zelený opravný primer.
 • Žlutá .Používá se k odstranění těchto nedostatků: zarudnutí, růžové žíly, modřiny pod očima, matná barva kůže, účinky únavy, stopy akné, jizvy.
 • Fialová .Korektor fialové barvy pomůže vyrovnat pleť s ne zcela opálenými, maskovacími skvrnami žluté kůže a pihy, odstraní staré modřiny, které již zožloutly, a žlutou kůži.Dodává obličeji krásný zář.Pokud je vaše kůže opálená nebo tmavá, nemůžete použít studený stín.
 • Bílá .Tento korektor barev se používá k maskování světelné pigmentace a pihy k rozjasnění velmi tmavých oblastí pokožky, zvýraznění přirozených konvexností obličeje a korigování jejich tvaru.Velmi často se používá k ředění základových krémů, korektorů a korektorů velmi tmavého stínu.To ve výsledku pomůže získat vhodnější barvu.
 • desátník .Po aplikaci všech barev se na kůži aplikují korekční prostředky na úpravu masa.Slouží jako základ pro make-up a vyhlazují pokožku.
 • Růžová .To je také známé jako broskev.Pomáhá skrýt tmavé kruhy v oblasti kolem očí (dobře skrývá fialové, modré a zelené barvy), věkové skvrny, malé věnce v nose.Pokud je kůže velmi bledá, vyplatí se použít odstín lososa.Broskvový stín se hodí víceopálená kůže nebo oliva.
 • Oranžová .Maskuje hnědé kruhy pod očima, různé tmavé skvrny velmi dobře.Také pomocí oranžového korektoru můžete zesvětlit oblast kůže v rozích rtů a tmavé záhyby mezi nosem a rty, odstranit modřiny v oblasti očí.Ideální pro tmavou pleť.
 • Hnědá .Dekorativní nástroj tohoto stínu je nejběžnější.Odstraňuje všechny drobné nepravidelnosti, dělá pokožku hladkou a krásnou.Odstín korektoru musí odpovídat přímo barvě kůže, nebo musí být o 1 tón světlejší.Poměrně často se používá jako základna pro rtěnku.To vám umožní prodloužit trvající rtěnku.Vhodné pro ty, kteří netrpí neustálým výskytem nežádoucího zarudnutí a pupínků.
 • Modrá .Velmi dobře skrývá alergické červené skvrny, stopy růžovky, zarudnutí, akné, zarudnutí opálené kůže a další podráždění kůže.Může být také použit k odstranění stařeckých skvrn a malých pih.
 • Béžová .Tento odstín pomáhá maskovat žíly, skrývá modřiny pod očima, velmi dobře maskuje vrásky.Díky tomuto korektoru můžete vyrovnat tón a oživit barvu pleti.Pozoruhodně pokrývá účinky kožních problémů.Při skrytí modřiny je nejprve vada blokována nějakou barvou a poté je zarovnána s béžovou.
 • Bronz .Docela populární typ korektoru.Pomáhá skrýt pihy a různá věková místa.Používá se na drobné jizvy a po akné.Vyhladí pleť.
 • Modrá .Dokonale odstraňuje modřiny pod očima.Používá se také v přítomnosti skvrn způsobených neúspěšným opalováním.

Jak aplikovat korektor

Korektor na obličej: jak používat, postupné pokyny:

 1. Dermamusí být důkladně očištěny a navlhčeny.Krém je nutné použít a počkat, až se dobře vstřebá.
 2. Před nanesením makeupové základny musí být použit korektor kapalného typu.Musíte začít maskováním problémových oblastí.Kosmetika se jemně nanáší na konečky prstů nebo na ruku a zvládá nedokonalosti.Pokud jsou malé, můžete použít vatový tampon.
 3. Korektor je rovnoměrně rozložen do problémových oblastí.
 4. Aby byla kůže výraznější, pomůže ztmavit nebo zesvětlit určité oblasti pokožky (použijte různé tóny produktu).Nejprve se použije nejtmavší barva.Produkt se nanáší na kontury obličeje, chrámů, nosních křídel a těsně pod lícní kosti.V případě, že dolní čelist je velmi masivní, měla by být také ztmavnuta.
 5. Musíte pracovat s korektorem světelného stínu ve středu čela, na vystupující části nosu, kolem očí, brady, dolních a horních víček, horních líc, oblasti mezi částmi dolní čelisti a lícními kostmi, které vyčnívají.

Jak maskovat modřiny a tmavé kruhy pod očima

Akce:

​​
 • Jsou-li pod očima velmi viditelné modřiny, musí být použit korektor růžové, žluté nebo oranžové barvy.Z výše uvedeného je korektor aplikován o 1 odstín světlejší než kůže, nebo je tato oblast okamžitě ošetřena vhodným základem.
 • K maskování tmavých kruhů musíte použít korektor požadované barvy.Pro světlou pleť je růžový odstín vhodný pro střední tón pleti - broskev, pro tmavou pleť - oranžový.
 • Je nutné použít korektor určité barvy podle stejného schématu jako korektor nebo standardní akt.

Jak skrýt vrásky

Akce:

 • Nejprve musíte použít zvlhčovač a dát mu dobrýnasáknout.
 • Poté je korektor aplikován pod očima o 1-2 odstíny světlejší než odstín na obličejové kůži, aby zakryl tmavé kruhy a vrásky vytvořené v této oblasti.Je nutné zvolit kapalinový korektor, založený na vodě, aby se nesklouzl do záhybů.A až po aplikaci se dermis stane vizuálně rovnoměrnějším.
 • Stejný korektor musí být aplikován na rohy úst zdola, do nasolabiálního záhybu, do prohlubně nad bradou, na zadní stranu nosu.Přestože kosmetický produkt dosud nebyl absorbován, musí být pečlivě zastíněn vlhkou houbou.

Jak lesknout na akné

Jak správně používat korektor obličeje k lesknutí na akné.

Pokyny krok za krokem:

 • Chladný odstín zelenéKartáč korektoru aplikovaný na zarudnutí nebo pupínek.
 • Pigment je mírně stlačen prstem a okraje jsou zastíněny.Pak budete muset chvíli počkat, až se korektor jemně „usadí“ na kůži.
 • Měli byste si vybrat tonální základ, který je ideální pro tón pleti, a aplikovat jej na celou tvář.

Jak lesknout na věkových skvrnách

Akce:

 • Na věkových bodech nebo na celé tvářiaplikuje se primer.
 • Prvním krokem je použití korektoru odstínu (vyberte požadovanou barvu).Produkt se nanáší na skvrnu, mírně za jeho okraje.Počkejte, až se lehce pohltí a obrysy důkladně promíchejte.
 • Základ se aplikuje výhradně z oblasti, kterou je třeba napravit elegantními pohyby.Musí být rozložena po celé kůži obličeje.
 • Pokud je pigmentová skvrna velmi nápadná, v počáteční fázi můžete pod korektor použít bílou tužku nebo lehký korektor.
 • Světlé skvrny skrývá korektor, který je od základu tmavší o 1-2 tóny tmavší.
 • Závěr - nanášení prášku.Pohyb v oblasti místa by měl být co nejpřesnější.Prášek můžete také aplikovat pomocí ubrousku (pro zajištění).

Technika tvarování

Kontura je jednou z technik v líčení, která pomáhá zdůraznit důstojnost obličeje.

Vývojový diagram:

 • Pomocí širokého plochého štětce naneste na tváře a na plochu krémový korektor.pod očima.To vyrovná pleť.
 • Zvýrazňovačem zvýrazněte záď nosu a střed čela.
 • Opravené nedostatky v jamce nad horní částí rtu a brady.
 • Za použití zkoseného štětce se pod lícní kosti aplikuje bronz.
 • Je třeba maskovat oblast čela bronzem (aplikovat podél vlasové linie).
 • Dva podélné pruhy na obou stranách nosu přispějí k jeho zúžení.
 • Čelisti a brada musí být velmi pečlivě zpracovány.
 • Pomocí houby smíchejte jasné čáry.
 • Přidejte si na tváře trochu červenání.

Aplikace korektoru na kulatou plochu

Akce:

 1. Použití světlých a tmavých tónů, vyrovnejte reliéf a pleť.Naneste tmavý odstín na boční oblasti obličeje, boky nosu a jeho křídla zdůrazňují lícní kosti.Světlý stín by měl být aplikován výhradně na střed čela a nosu, brady, pod očima.
 2. Skrýt věkové skvrny nebo jiné kožní vady.
 3. Chcete-li skrýt baculaté tváře, musíte použít červenání světle hnědých tónů.Měly by být aplikovány diagonálně od horní části lícní kosti do středu líce.

Použití korektoru na protáhlou plochu

Akce:

 1. K vizuálnímu zkrácení obličeje použijtekorektor tmavší než pokožka obličeje o 2-3 tóny nebo matný bronzer.Naneste na vlasovou linii na čelo.Postupně to posuňte dolů ve směru.
 2. Délka spodní částibrada musí být provedena s tmavým červenáním nebo korektorem.
 3. Na nosní můstek je třeba použít matný bronz a zakrýt nos základním tónem.

Použití korektoru na čtvercovou plochu

Akce:

 1. Nejprve musíte použít make-up pro make-up.
 2. Vypracujte linie čela: části, které je třeba skrýt, jsou ošetřeny tmavým stínem.Ti, kteří zdůrazňují, jsou ve světlém tónu.
 3. Na čelo se aplikuje tmavý tón.Aby bylo možné vytvořit ohyb, musí být dobře zastíněno.
 4. Podložte lehkým práškem střed čela, oblast kolem očí a bradu.
 5. Ve tvaru trojúhelníku naneste na lícní kosti tmavé červenání (rohy jsou protaženy směrem k chrámům).

Použití korektoru na oválný obličej

Akce:

 1. V případě potřeby očistit obličej.
 2. K maskování různých nedokonalostí musí být použit vhodný korektor barev.
 3. Naneste nadaci, která na kůži vypadá přirozeněji.
 4. Chcete-li zkrátit tvar obličeje, musíte na čelo a bradu aplikovat tmavý podklad.
 5. Podtrhněte lícní kosti - směrem ke chrámům se začervenejte.Vyberte si ne příliš jasné odstíny.

Použití korektoru na trojúhelníkovou plochu

Akce:

 1. Zakryjte plochu základnou pro líčení.
 2. Distribuujte tón, který odpovídá barvě pleti.
 3. Pomocí tmavšího tonálního základu ji aplikujte na liniibrada, která mírně překračuje hranice pravidelného oválu a whisky.
 4. Na spodní část brady, na boční oblasti lícních kostí, chrámy a na stranu dolní čelisti se aplikuje světlý tón.
 5. Všechny výše uvedené oblasti jsou pokryty tmavým práškem, který se liší od barvy kůže 1-2 tóny.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.
Hlavní chyby při použití korektoru

Je snadné vybrat korektor tváře, ale jak jej použít k zdůraznění výhod a také ke skrytí kožních vad?Pokyny krok za krokem byly uvedeny výše.Nyní o hlavních chybách při použití korektoru.

Patří sem:

 1. Aplikujte na zanechanou pokožku.
 2. Barva je špatná.

  Při použití korektoru obličeje je důležité vědět, jak používat barevnou paletu.

 3. Použití kosmetiky, která neodpovídá typu pleti.
 4. Nedostatek makeupu na obličeji nebo nadměrné množství.
 5. Špatně oškubané obočí.
 6. Značky jatečně upravených těl pod očima.
 7. Řasy byly uklizené.
 8. Podšívka na rty (kontura) je tmavší než odstín rtěnky.
 9. Použití příliš jasných stínů různých barev současně.
 10. Silné použití růžového červenání.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte se těmto chybám vyhnout.

Korektor a korektor: jaký je rozdíl

Mnoho dívek nevidí rozdíl v těchtodva prostředky a jsou si jisti, že vykonávají stejné funkce.

Ale korektor a korektor se liší několika způsoby:

)Korektor

Korektor

StrukturaHustá, silná Měkká a lehká, tekutáPrincip činnostiZesvětlující pigmentace, jediná kamuflážkruhy pod očima, pro zamaskování menších nedokonalostí kůže (akné a jizvy) Vyřezávání obličeje, tónování tmavých kruhů pod očima, vyhlazení tónu, rozjasnění malých vrásek ) Paleta barevZelená, žlutá, fialová, oranžová Růžová, béžováAntibakteriální složky se sušicím účinkemZahrnuto v kompozici Nepřítomné v kompoziciOblast použitíNasazeno na obličeji,pouze v místech, kde jsou vady Mohou být skryty významné oblasti kůžeAplikacePřed založením ]Nad základem

Jak vybrat korektor

Korektor pro obličej (jak používat, krok za krokem - dříve v článku), musíte si vybrat ten pravý.

Existuje řada kritérií, která je třeba vzít v úvahu:

 • Stupeň mastné pokožky.
 • Stav kůže.
 • Povaha problému.
 • Pozitivní recenze těch, kteří to nebo ono použiliprodukt.

Je-li korektor zvolen a používán správně, lze vzhled obličeje výrazně zlepšit.

Pokyny pro postupné použití korektoru obličeje jsou poměrně jednoduché.Tento kosmetický produkt pomůže zamaskovat nedokonalosti pokožky a učiní vaši tvář atraktivnější.Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte jasně vědět, jak aplikovat různé barvy a typy korektorů.

Video: korektor pro obličej, jak používat

Jak používat barevné korekce pro obličej, viz videoklip:

)Jak vytvořit konturu obličeje, zjistěte ve videoklipu: