Jak používat korekce obličeje: palety 6 a více barev, postupné nanášení korektorů tekutin a tužka s fotografiemi a videi

Palety korektorů - vyhledávaný produkt na trhu kosmetických přípravků na obličej jako nouzový způsob, jak skrýt nedokonalosti kůže.Snadno se používá a výsledkem bude obnovená tvář bez viditelných vad.

Typy a typykorektor obličeje

Korektor obličeje se vyrábí v paletách obsahujících jak tonální béžové základy, tak i barevné pigmenty, které maskují možné problémy.Používejte je stejně jako jiné kosmetické výrobky, musíte být umírněni.

Druhy korektorů:

 • Korektor oleje .Hustá pastovitá konzistence kvalitativně maskuje zarudnutí a další nedokonalosti pokožky.Doporučujeme vybrat odstín na základě problémů, které je třeba skrýt.Složení s vitaminy a antibakteriálnípřísady, nejen vám umožní kvalitativně maskovat všechny nedokonalosti, ale také vysychá zánět.
 • Korektor tekutin. Tekutý nemastný produkt na vodní bázi podobný základům, jehož hlavním úkolem je vyhladit celkový tón pokožky.Prodává se ve zkumavkách a sklenicích.Doporučuje se aplikovat rychle, aby tón ležel na pokožce rovnoměrně, aniž by se zdůrazňovaly vrásky a vrásky.Nedokáže se vyrovnat se zřetelným zarudnutím a pro další nastavení je vhodné uchýlit se k korektorům barev.
 • Korektor - hůl. Kompaktní produkt připomíná rtěnku.Lehká krémová konzistence se snadno distribuuje a skrývá drobné nedokonalosti v pokožce.Během aplikace se nerozšíří, nezanáší se do kožních záhybů a nezvýrazňuje vrásky.Kompozice obsahuje vitamínové komplexy a zvlhčující přísady, díky čemuž je její použití užitečné pro majitele suchého typu pleti.Doporučuje se používat bodově a zastínit houbou nebo špičkami prstů.
 • Tužka. ​​Suchý korektor pevné látky.Obsahuje antibakteriální doplňky, které ocení dívky s mastnou pokožkou náchylnou k vyrážkám.Nástroj je multifunkční a je vhodný pro odstranění malých viditelných vad a jako základ pro oči a rty.Tužka zdůrazňuje nedokonalosti pokožky se zvýšenou suchostí, takže je vhodné, aby majitelé tohoto typu používali lokálně pro oslavy.

Použití korektorů

Výrobci usilují o to, aby byl užitečný, přidávají vitamínové komplexy, antibakteriální a protizánětlivé přísady a mají vysoké skryté vlastnosti.

Tyto kosmetické výrobky vyrovnávají tón pleti, zesvětlují pigmentaci a maskují mnoho defektů:

 • akné;
 • kapilární síť;
 • jizvy;
 • modřiny;
 • pihy;
 • kruhy pod očima.

K dosažení nejlepšího výsledku musíte současně použít korektor pro tělo a paletu barevných pigmentů.

Kapaliny na vodní nebo olejové bázi jsou nezbytné pro každodenní líčení a v případě potřeby maskují velkou část pokožky.

Doporučuje se používat s kosmetickými houbami nebo houbami. Tato hygienická metoda snižuje spotřebu kosmetiky a umožňuje vám nanášet světlou uniformní vrstvu.

Dívky s mastnou pokožkou by měly používat mastné produkty, nejlépe bodově.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Jak maskovat odstíny palety

Jak používat korektor pro obličej: paleta má širokou škálu odstínů k vyřešení možných problémů:

 • Žlutáje pro unavenou pokožku nezbytná.Světle zbarvená vrstva solárního pigmentu neutralizuje matnou barvu a vytváří vzhled svěží tváře.Rozjasňuje kruhy pod očima, staré jizvy a stopyakné, kapilární pletivo a malé modřiny.
 • Zelenámaskuje zarudnutí a akné, skrývá jizvy a jizvy.Barva máty korektoru máty je snadno odstranitelná po dlouhém vystavení slunci.Kompozice často obsahuje čajovníkový olej a kyselinu salicylovou, díky čemuž je neutralizována červená barva zánětu a pokožka dostává další terapeutický účinek.
 • Fialovázakrývá žluté skvrny od modřin a mírné pigmentace.Nezdravá žlutá kůže bude uložena pomocí tenkého levandulového kapalinového korektoru aplikovaného v tenké vrstvě.
 • Modráje užitečná pro odstranění účinků selhání automatického opalování.Osvěžuje a vizuálně vyrovnává tón pleti.
 • Růžováje perfektním pigmentem pro zdravou pokožku.Rozjasní tmavé kruhy, malé modřiny a pigmentaci.

Přehled populárních značek palet

Jak používat určité značky korektorů pro obličej, je uvedeno na každé paletě od výrobce.Hodnocení podle hodnocení zákazníků vám pomůže vybrat správnou sadu.Všechny tyto výrobky mají dobrou krycí schopnost a dlouhou dobu se drží na kůži.Průměrná životnost těchto produktů je od 6 hodin nebo více.

Populární palety:

 1. MAC korektorová paleta má 15 barev(1000 stran).Hustá textura, ale nezanáší póry, dobrá trvanlivost až 8 hodin, vhodná i pro citlivou pokožku.V případě potřeby je možné barvy smíchat a získat požadovaný odstín.
 2. Urban Decay(1500str.).Lehká vzdušná textura se snadno nanáší bez vážení pokožky, obsahuje vitamíny E a C. Vyznačuje se ekonomickým použitím a dobrými maskovacími vlastnostmi.
 3. Holika Holika(500 s.).Kompaktní forma uvolňování obsahuje přírodní rostlinné extrakty.Omlazuje a zvlhčuje pokožku, potlačuje zánět.
 4. NYX Professional Makeup(1800 rub.).Paleta se skládá z 20 odstínů.Lehká textura, obsahuje vitamín E, extrakt z aloe a antiseptické přísady.
 5. Maybellin(800 s.).Jemná textura, snadná aplikace, vysoká odolnost, neutralizuje zarudnutí a další viditelné nedostatky.
 6. Faberlic(200 str.).Hladká nelepivá textura nešpiní oděv.Nanáší se pomocí světlých pat, což eliminuje napínání a deformaci kůže během aplikace.Poskytuje rovnoměrné pokrytí po celý den.Linka je zastoupena žlutými, zelenými, fialovými a perlovými korektory.
 7. CATRICE Allround Concealer(300 str.).Paleta rozpočtu barevných korektorů maskuje kruhy, zarudnutí a věkové skvrny.

Postupné pokyny pro aplikaci korektorů

Jak správně používat korektory barev pro obličej, záleží na paletě.K odstranění drobných nedostatků stačí sada 3 barev.V závažných případech se doporučuje zakoupit sadu více než 6 korektorů s užitečnými přísadami.

Před nanesením make-upu je třeba obličej důkladně očistit, použít vhodný krém se světlou texturou a nechat vsáknout. 20minPokud je to nutné, odstraňte přebytek tkání.Předběžné použití korektoru těla připraví a odlehčí problémovou oblast a další vyrovnávací vrstva skryje nedokonalosti mnohem lépe.

Jak maskovat tmavé kruhy pod očima

K maskování tmavých kruhů pod očima použijte následující schéma:

 1. Prokřehkou oblast víček, aby produkt získal tón nebo trochu světlejší.
 2. Naneste několik kapek pod spodní víčko a zamíchejte je do vnějších rohů očí.
 3. Dále naneste žlutý nebo růžový pigment a směs.
 4. Makeup doplňuje další světelná vrstva odstínu pleti přes barevný odstín.

Jak maskovat cévní síť

Doporučuje se zvolit nástroj pro maskování cévních hvězdiček a růžovky bez parfémů a vonných látek, označený „Zkouška na alergii“.

Červené a zelené odstíny korektoru pomohou skrýt zarudnutí:

 1. Pro základní vrstvu musíte použít zvlhčovač s ochranou před slunečním zářením.
 2. Nechte ji promočit a použít opravný prostředek.
 3. Pigment by se měl nanášet jemným pohybem a dávat pozor, aby nedošlo k poškození kůže.
 4. Posledním krokem je nanesení základu a minerálního prášku.

Maska pupínek

Maska pupínek pomůže zelené.

Musí se aplikovat štětcem nebo vatovým tamponem, aby se zabránilo možnosti zavedení další infekce.Lehce zastíňtehrany a počkejte několik minut.Konec s vhodným základem.

Jak maskovat pihy a modřiny

Díky modré korektoru je méně patrná pigmentace, pihy a nažloutlé stopy sestupných modřin.Měl by být tečkovaný na hnědé skvrny nebo zažloutlé modřiny, jemně vyhladit okraje a doplnit make-up vrstvou základu.

Konturování obličeje

Jak používat korekce obličeje: palety 3 tmavých odstínů a 2 světla jsou speciálně konstruovány pro konturování, jejichž úkolem je přiblížit jakýkoli typ obličeje.do oválného tvaru.Různé odstíny tmavých pigmentů a způsoby jejich použití pomohou změkčit vlastnosti nebo přidat větší úlevu.

Podle obecných pravidel pro použití se tmavé tóny používají v oblastech, které je třeba skrýt, a světlé pro zdůraznění.

Aplikační vzory se liší pro každý typ obličeje:

 • Square. Čtvercový typ se vyznačuje reliéfem a stejnou šířkou plochy nad a pod.Tmavý korektor aplikovaný na rohy dolní čelisti a na boku čela mu pomůže přiblížit se dokonalému oválu.Pigmenty tmavých tónů se nanášejí ve tvaru trojúhelníku pod lícní kosti s následným změkčováním okrajů.Zastíňujte světelný korektor ve středu čela, na bradě i v oblasti pod očima, podél spodní linie obočí a v rozích rtů;
 • Kruh. U kulatého typu jsou postavy plynulými čarami s nejasně definovanou bradou a velkým čelem.Nastaveníprovádí se následujícím způsobem: na bočních plochách tváří, pod dolní čelistí a v horní části čela je tmavý tón.Červenky jsou položeny do trojúhelníku, jehož vrchol je snížen do rohů úst.Důraz je kladen na oblasti světlých pigmentů v blízkosti očí, středu nosu a brady.
 • Typ lichoběžníkuse liší od ostatních v masivní těžké spodní části obličeje a úzkém čele.Metoda aplikace korektorů je následující: tmavý tón na bočních plochách tváří vizuálně snižuje jejich objem.Lehce zdůrazněte bradu a čelo.Kromě toho vytrhnuté obočí v oblasti nosu vyvažují a vyrovnávají obě části obličeje.
 • Trojúhelníknaznačuje masivní čelo a zúženou ostrou bradu.Tmavý tón v oblasti lícních kostí a chrámů pomůže vyhladit funkce.V oblasti čelistí lehce odstínujte pigmenty ve směru od rohů úst k chrámům.
 • Pravoúhlý typje korigován tmavým tónem podél bočních částí čela a pod zygomatickými kostmi, které naznačují horní část čela a spodní část brady.Tón je aplikován v úzkých liniích, aniž by zachytil většinu pokožky.Rohy rtů, střed nosu a čela vynikají světlým pigmentem, mírně se nanášejí pod obočí a prolínají od spodního víčka ke dnu.
 • Typ kosočtverecse vyznačuje širokými zygomatickými kostmi a zúženými částmi čela a brady.Tmavý korektor odstínuje podél postranního povrchu lícních kostí a strany čela a rohy rtů jsou zvýrazněny světlým stínem.

Izolace lícních kostí pomocí korektoru

 • Při nastavování oválu je nutné očistit obličej a jemně poklepávat po aplikaci vhodného krému.V případě potřeby použijte korektor barev a rovnoměrně rozložte první vrstvu základu.

  Jak pomocí palety korektoru zvýraznit lícní kosti na pravoúhlé tváři: sled akcí.

 • K zvýraznění lícních kostí bude zapotřebí pigmentu šedohnědého odstínu.Tento tón poskytuje přirozené stíny a vypadá harmonicky.Pro světlý obličejový tón použijte světle hnědý odstínový korektor.Lehce zatlačte tváře dovnitř a určete místo pro aplikaci tónových skvrn.Odhalené jamky během takového komiksu určí oblast nezbytnou pro práci.Kartáčem aplikujte vybraný tón korektoru shora dolů od ucha ke středu tváře.Přilepte aplikovaný tón v opačném směru a vytvořte plynulý přechod z tmy do světla;
 • Oblast pod lícní kostí by měla být zvýrazněna mírně aktivnějším tónem a okraje by měly být pečlivě zastíněny.Na konvexní část naneste malé množství světlého pigmentu, čímž zvýrazníte ještě více vystupující plochu.Nechte chvíli působit na „smršťování“ kosmetického přípravku a v případě potřeby upravte prášek světlým odstínem.

Jemnosti výběru korektorů

Stejně jako jiné kosmetické přípravky mohou korektory způsobit podráždění pokožky.Předběžný test naalergická reakce.Značkové palety obsahují různé odstíny stejné barvy pigmentu.Světlovlasé dívky by si měly vybrat světlé tóny korektorů, tmavší budou vyhovovat sytějším barvám palet.

Existuje mnoho druhů korektorů a volba nápravných prostředků závisí především na účelu použití:​​

 • Tužkamá hustou strukturu a je vhodná prooprava drobných problémů: pihy, mírné zarudnutí a akné.(NYX, AVON, Faberlic);
 • Trubka s kartáčemmá tekutou strukturu, která dobře bojuje s mnoha nedokonalostmi.Může být použit bodově a na velkých površích kůže.(MaxFactor, Mizon Correct Concealer, NYX Concealer Magic Wand);
 • Pastovitá konzistencev zkumavkách je univerzální verzí výrobku.Díky průměrné hustotě kosmetického přípravku je vhodné použití na velkých plochách.Rozjasňuje pigmentaci a tmavé skvrny, snižuje viditelnost kapilární sítě, pavoučích žil a růžovky.Snadno se mísí s jinými barevnými pigmenty a vytváří nové variace tónů.(Shiseido přirozený krémový korektor, DERMABLEND (odstín 25) od Vichy)
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - jaké to je, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Typické chyby při použití korektoru

Je důležité si uvědomit, že kapalné korektory jsou aplikovány na suchou pokožku a pevné na horní část tonální základny. Barevné použité vna to se nutně aplikuje malé množství a tonikum.

Hlavní chyby:

 1. Používání velmi silné vrstvy úpravyje nejčastější chybou.Naneste všechny maskovací prostředky s tenkou vrstvou, nezapomeňte v noci odstranit make-up a nechte pokožku odpočívat.Je důležité dodržovat opatření a nepoužívat celý arzenál pigmentů každý den.
 2. Nesprávně vybraný tón produktu. Korektor těla musí být vybrán v blízkosti přirozené barvy kůže.Velmi světlý nebo tmavý tón bude ostře kontrastovat s přirozenou pletí a nebude poskytovat požadovaný účinek.
 3. Špatně zastíněné okraje. Přechody z nápravných prostředků, které vystupují na obličeji, připomínají masku a pouze zhoršují vzhled.Je důležité, aby přechodné hranice byly co nejvíce nenápadné.Po aplikaci se doporučuje dívat se na sebe za denního světla, aby se vady staly výraznějšími.
 4. Velké množství použitých barevných korekcívytvoří tečkovaný obličejový efekt.Je důležité cítit míru a ne přehánět ji nastavením barev.
 5. Vrstva na jemných částech kůže by měla být tenká. Je-li to nutné, zakryjte zánět, agent aplikujte pevněji.Je zakázáno používat jej v těžce poškozených oblastech a zabránit vniknutí do otevřených ran.

Po nanesení korektorů musí být make-up upevněn průhledným práškem, aby se nezvýšil peeling.

Palety moderníchKorektory na obličej jsou velmi populární jako nástroj pro expresní maskování.Je to pohodlné a užitečné použití a za přiměřené ceny je činí dostupnými pro mnoho dívek.

Video o tom, jak používat korektor obličeje, paleta korektoru

Jak správně používat paletu korektoru:

) Jak používat korektory barev pro kontury obličeje: