Jak posílit nehty tak, aby se doma neodlupovaly a lámaly, příčina křehkosti, jak zacházet

Křehkost nehtů je nepohodlná.Důvody závisí na obou vnějších faktorech a mohou naznačovat výskyt zdravotních problémů.Proto byste měli nejprve pochopit příčinu neuspokojivého stavu nehtů a teprve poté pokračovat s kroky k vyřešení problému.

Obsah
 1. Vnější příčiny
 2. Vnitřní příčiny
 3. Psychologické příčiny
 4. Doporučená výživa a příjem vody
 5. Vitaminová terapie
 6. Ošetření kosmetikou
 7. Alternativní metody
 8. Vosková maska ​​na nehty
 9. Z jílu
 10. Se solí
 11. Želatina
 12. Léčivé oleje
 13. Koupel s vitamínem A
 14. Se zeleným čajem a heřmánkem
 15. Parafin
 16. Citron
 17. Video: proč se zlomínehty a jak s nimi zacházet
Vnější příčiny

Některé vnější faktory mohou mít negativní vliv na nehtovou desku na rukou, což vede k jeho ztenčení a poškození:

 • Nehty na rukou se zlomí -důvod spočívá především v negativním dopadu chemických látek pro domácnost , kterým musí zástupkyně žen čelit.neustále.Zanedbání bezpečnostních pravidel je výsledkem křehkosti a slabosti nehtové desky.Přes doporučení nosit gumové rukavice, které výrobci chemikáliíneustále označují obaly, ne všechny ženy je následují.
 • Použití výrobků nízké kvality pro péči o ruce , které zahrnují škodlivé složky způsobující loupání a ztenčení nehtů.Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru barev.Aceton může výrazně poškodit nehtovou desku, takže časté používání vede k oslabení nehtů.
 • Nepoužívejte kovový pilník, tím méně „vidíte“ nehty ve směru „tam a zpět“. Použijte měkký soubor a posuňte nástroj jedním směrem.
 • ​​
 • Postup prodlužování nehtů je velmi škodlivý. Po odstranění prodloužených nehtů vypadají příbuzní bez života a slabí.
 • Mikrotrhlinyvzniklé v důsledku zranění souvisejících s druhem činnosti způsobují také ničení nehtů: například hraním některých hudebních nástrojů.
 • Příliš suchý vzduch nebo delší expozice chladutaké nepříznivě ovlivňují stav nehtové destičky.
 • Dlouhodobý pobyt ve voděje jedním z důvodů odlomení nehtů, protože voda oslabuje keratinová vlákna.
 • Nikotinvede ke žloutnutí nehtové destičky a jejímu oslabení.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Vnitřní příčiny

Když se nehty rozbijírukou, důvod spočívá v různých vnitřních poruchách.

Nezdravý stav nehtů může naznačovat jeden z následujících faktorů:

 • plísňová nemoc;
 • oslabení imunity;
 • anémie z nedostatku železa;
 • nedostatek vitaminu;
 • zneužívání stravy;
 • poruchy funkce vnitřních orgánů odpovědných za distribuci mikro a makro prvků v těle;
 • nedostatečná spotřeba vody;
 • hormonální poruchy;
 • kožní choroby;
 • užívání antibiotik;
 • těhotenství.

V některých případech mohou být křehké nehty dědičné.

Psychologické důvody

Některé psychologické poruchy ovlivňují vzhled nehtů a vedou k jejich zranění:

 • zvyk kousat nehty a kutikuly;
 • posedlý zvyk klepat nehty na stůl;
 • prodloužený stres, nespavost a deprese oslabují imunitní systém, který okamžitě ovlivňuje zdraví nehtů.

Doporučená výživa a příjem vody

Pokud se nehty zlomí, příčinou může být nedostatečné množství spotřebované vody, jejíž nedostatek snižuje pružnost nehtové destičky, což způsobujejejí křehký.Výsledkem je, že nehty odlupují a odlamují se.Odborníci doporučují pít až 2 litry čisté vody denně.

Nedostatek stopových prvků a vitamínů v důsledku nevyvážené výživy proto okamžitě ovlivňuje zdraví nehtů a vlasů,denní strava by měla zahrnovat potravinybohaté na vitamíny A, B, C a skupinu B:

 • Játra, paprika, mrkev, rajčata obsahují vitamín A. Její nedostatek vede ke zlomení nehtu uprostřed.
 • Obiloviny a ořechy - vitamin B, který chrání nehty před záněty.
 • Citrusy, papriky, zelí obsahují vitamín C, který produkuje kolagen a zabraňuje stratifikaci.
 • Ryby, maso, mořské plody, semena slouží jako zdroje fosforu - účastník všech biochemických procesů v těle, je také součástí kostní tkáně a nehtů.
 • Játra, maso, sójové boby, zelenina, ořechy a květák brání nedostatku železa, což způsobuje nedostatek kyslíku v kyslíku.
 • Drůbež, mořské plody, pohanka, ovesné vločky, ředkvičky - jsou zdrojem síry, která je součástí bílkovinných sloučenin a vitamínů B.
 • Vejce, tvaroh, fazole a sýr jsou cenné z důvodu vysokého obsahu vápníku, který stimuluje růst nehtů.

Vitaminová terapie

Množství živin, které přicházejí s jídlem, je malé.Speciálně vyvinuté komplexy vitamínů a doplňků stravy s pravidelným užíváním mohou zvýšit příjem potřebných vitamínů a přispět ke zlepšení nehtů.

Solgar
Jméno Vlastnosti Výrobce Účinek Cena
Natures Bounty Vitamin B6, Biotin, L-cystin, inositol USAÚčinkem tohoto léku je však podle některých recenzí jeho hlavní účel - zlepšit růst vlasů, a proto spolu s vlasy začnou vlasy růst aktivně a nejen na hlavě.Někteří očekávali, že dražší nástroj bude efektivnější.1400
Dusičnan zinečnatý, Cu, methylsulfonylmethan USA Posiluje nehty a vlasy dobřepomoc při zhoršování stavu nehtů spojených s těhotenstvím.1000
Evalar Vitamin C, Cu Rusko Účinné vitamíny, nikoli levné, ale dávajídlouhodobý účinek.Uklízejí nejen nehty, ale také kůži a vlasy.~ 1000
Doppel herz aktiv Pšeničný klíček, biotin, proso, extrakt ze zinku, B6.Německo Podle recenzí je tento efekt patrný týden po zahájení kurzu.500
MERZ Speciální dražé Retinol, kyselina askorbová, vitamin E, pyridoxin, B12, železo, cystin NěmeckoZ nedostatků je známa vysoká cena, která je však zcela odůvodněna kvalitou drogy.Kůže, vlasy a nooy po požití výrobku vypadají dobře upravené a zdravé.800
Complivit SHINE 8 různých minerálů, 11 základních vitamínů, extrakt ze zeleného čaje Rusko Tyto vitaminy si získaly mnoho negativních recenzí.Poznamenávají, že tento nástroj nedává žádný účinek, i když existují lidé, kterým droga pomohla vyrovnat se s křehkými nehty.400

Při použití jakéhokoli vitamínukomplexu je nutné striktně dodržovat doporučenou dávku a předem se poradit s odborníkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Kosmetické ošetření

Některé profesionální kosmetické metody pro posílení a zlepšení nehtů jsou rozšířené , které provádějí specialisté v salonech:

 • Nanesením zvláštního dekorativního gelu na nehty chráníte nehty před vnějšími faktory, což je činí hustší a účinek je fixován manikúrou gelu.
 • Akrylát nejen posiluje nehty, ale také pomáhá rekonstruovat poškození nehtové desky vyplněním dutin a trhlin.
 • Těsnění nehtů včelím voskem.

Alternativní metody

Pokud je zjištěna příčina nezdravého stavu nehtů, byla provedena nezbytná konzultace s odborníkem, můžete vyzkoušet domácí léčbu pomocí tradiční medicíny.Dávají dobré výsledky při odstraňování křehkosti a delaminace nehtové destičky.Doba koupele a masky na ruce je od 15 minut do půl hodiny a doporučuje se je provádět v noci.

Vosková maska ​​na nehty

Tento postup se doporučuje pro noc.

Kousek vosku se roztaví ve vodní lázni, mírně ochlazený, aby nedošlo k spálení.Následně ponořte špičku každého prstu do tekutého voskua nechte vosk ztvrdnout na hřebíku.Zůstává přes noc a ráno se odstraní zbytky vosku.

Z hlíny

Prášek z modré hlíny se zředí v horkém olivovém oleji a do kompozice se kape 3 až 3 kapky jodu.Výsledná hmota se rozmazává na nehtové desce a čeká 20 minut. Maska se vyrábí denně po dobu jednoho týdne.

​​

Se solí

Doporučuje se provádět třikrát týdně. Posiluje nehty a stimuluje krevní oběh. Po zákroku je vhodné si umyjte ruce ještě chvíli.

je chováno 1 ½ litru teplé vody.lsůl (moře nebo stůl) a přidejte 2 kapky léčivého oleje: citron, piniové oříšky, borovice, čajovník atd. Držte ruce v lázni, jemně masírujte, asi 15 minut.

Želatina

Vařená ve sklenici s vroucí vodou 1 polévková lžíceželatinový prášek.Čekají, až vychladne a teplota se příjemně namočí.Doba ponoření do želatinové lázně do 30 minut.Použít každý druhý den.

Léčivé oleje

Před spaním votřete léčivé oleje do nehtové destičky.Velmi vhodné oleje z rakytníku, jojoby, ricinu, avokáda.

Pokud jsou nehty zlomeny nejen na rukou, ale také na nohou, můžete použít třít terapeutické oleje

Měli byste se votřít nejen do nehtové destičky, ale takéa do kůže obklopující nehty a kůžičku.

Vitamínová lázeň

Vitamín A (1 ampulka) se přidá do horkého rostlinného oleje, citronové šťávy a promíchá se.Držíruce ve výsledné směsi po dobu čtvrt hodiny.Pro zvýšení účinku vtřete směs do kůže kolem nehtu a přímo do nehtu samotného, ​​poté si rukavice položíte na ruce a necháme přes noc.

Se zeleným čajem a heřmánkem

Smíchejte ½ lžičky.vařený list zeleného čaje a sušených květů heřmánku (200 ml vroucí vody na 1 polévkovou lžíci farmaceutického heřmánku).

Parafin

Tento postup se obvykle provádí v kabině, ale není obtížné provádět parafinový obal na vlastní pěst.

Příznivě působí na pokožku rukou a pomáhá posilovat nehty.

300 g farmaceutického parafinu musí být opatrně roztaveno ve vodní lázni a mírně ochlazeno.Je vhodné předem připravit ruce na tento postup odstraněním keratinálních vah pomocí drhnutí a velkoryse namazat bohatým výživným krémem.

Ruce by měly být ponořeny do tekutého parafínu na 10 sekund, poté vyjmuty a znovu spuštěny.Pokračujte v ponoření a vytažení až 7krát, poté si dejte na ruce plastové rukavice nebo sáčky a zabalte je ručníkem pro udržení tepla.

Po půl hodině odstraňte rukavice a zbývající parafín odstraňte hadříkem.Nakonec zvlhčete ruce výživným krémem.

Citron

Ponoření konečků prstů do poloviny citronu má velmi příznivý účinek na nehtovou desku a také ji pomáhá vybělit.

Prostřednictvím zvláštních postupů, nutriční korekce a odpovědného přístupu kčlověk se může zbavit křehkých nehtů a užívat si krásné dobře upravené ruce.Je třeba pouze identifikovat příčinu a ne volný čas na postupy, jejichž pravidelnost potěší dosažený výsledek.

Video: Proč se nehty lámou a jak se s tím vypořádat

Žijeme skvěle!5 důvodů pro křehké nehty:

Proč nehty slupují a lámají se.Příčiny a léčba: