Jak pečovat o citlivou pokožku.Krémy, masky, peelingy, tonika, mléko, zvlhčující fyziogel, praní a čištění

Ženy si často všimnou příznaků citlivé pokožky obličeje - nepohodlí a bolest.Aby se předešlo závažným komplikacím, je nutná náležitá péče.Hodnocení fondů pomůže při výběru.

Znaky citlivou pokožku

, citlivý kůže obličeje dochází nejen ženy, ale i mužů.Citlivost kůže je uvedena u každého jednotlivě, ale nejčastěji je spojena se ztenčením epidermis a alergickou reakcí na vnější nebo vnitřní dráždivé látky.

Je třeba brát vážně péči o citlivou pokožku obličeje.

Tento typ pleti lze rozeznat podle těchto charakteristických znaků:

 • podráždění;
 • zarudnutí;
 • nepohodlí;
 • bolest a pálení při dotyku;
 • pocit sucha;
 • ​​
 • loupání;
 • svědění;
 • nafouknutí;
 • Rychlý nástup úpalů.

Druhycitlivá pokožka obličeje

Citlivá pokožka obličeje není samostatný druh.Jeho charakteristické rysy mohou mít dívky s pokožkou náchylnou k mastnému lesku během dne a ženy, jejichž pleť potřebuje konstantní hydrataci.

Druhy obličeje.

Proto se rozlišují následující typy citlivé pokožky:

 • Suchácitlivá pokožka - charakterizovaná peelingem a pocitem těsnosti, zarudnutí asvědění, přítomnost růžovky (malé cévy nejčastěji v nose), tendence rychle uschnout s tvorbou jemné sítě vrásek.
 • Mastnácitlivá pokožka - charakterizovaná přítomností červených skvrn na obličeji a ucpáváním pórů, což vede k tvorbě knollů různých velikostí (uzavřené komedony nebo proso).
 • Kombinovanácitlivá pokožka - obsahuje znaky charakteristické pro první dva typy.Na mazových oblastech kůže (čelo, nos, brada) se často objevují vyrážky doprovázené svěděním a bolestí;v suchých oblastech (chrámy a tváře) dochází k loupání a zarudnutí.K Couperosis dochází méně často, ale při stálém používání produktů s vysokým obsahem alkoholu může ovlivnit křídla nosu.

Suchá pokožka na obličeji

Citlivost projevená na suché pokožce obličeje vyžaduje následující péči o péči:

  )
 • Praníje důležitým stupněm, který nelze přeskočit ráno ani večer.Péče o tento typ pleti je komplikována skutečností, že to netolerujeobyčejná tekoucí voda, jejíž používání je spojeno s tvorbou peelingů a mikrotrhlin, zejména v chladném období.Přednost by měla být věnována zvláštní kosmetice - micelární vodě a hydrofilním olejům, speciálně navrženým pro tyto případy.

Prací schéma je následující:

 1. Nejprve naneste malé množství oleje do dlaně a rozložte jej na kůži obličeje a krku;
 2. Dále, jemnými masážními pohyby, očistěte pokožku;
 3. Po nalití micelární vody do dlaní a promytí obvyklým způsobem nejméně třikrát;
 4. Očistěte si obličej papírem nebo čistým obyčejným ručníkem.

Používání těchto kosmetických prostředků vyžaduje značné materiálové náklady, a proto je možné je ušetřit, je-li proto možné je nahradit běžným kukuřičným nebo slunečnicovým olejem (nejlépe rafinovaným) a filtrovanou nebo měkkou minerální vodou.

 • Tónování- nezbytný rituál péče o suchou citlivou pokožku, který zabraňuje okamžité ztrátě vlhkosti a vadnutí, normalizuje rovnováhu kyselina-báze.Při provádění tohoto postupu, který se provádí ihned po praní, je lepší opustit vatové tampony a podobná zařízení.I minimální tření poškodí ztenčenou pokožku.Proto by měl být produkt nanášen přímo na obličej nebo nejprve do dlaně a pečlivě je distribuovat rukama.
 • Hydrataceje poslední fází péče.Jeho účelSpočívá nejen v udržování požadované úrovně vlhkosti, ale také v posílení ochranné bariéry.Krém, gel, emulze nebo olej pro zvlhčení tohoto typu pleti neobsahuje éterické oleje a silné vůně.Aplikujte lék v malém množství lehkými hladkými pohyby.Upřednostňovány by měly být krémy s vysokým filtrem spf kdykoli v roce.

Dodržování těchto 3 kroků může minimalizovat riziko citlivosti na suchou pokožku.

Mastná pokožka

Pro mastnou citlivou pokožku s individuálními charakteristikami je rovněž vyžadován třístupňový obličejový systém:

 • Praní- je nutné nejméně dvakrát denně.Několikrát týdně, spolu s obvyklým očištěním, byste měli používat měkké šátky nebo loupání.Nejlepší je umýt se vodou při pokojové teplotě, protože velmi studená voda nevyčistí kůži komedonů a příliš vysoká teplota povede k podráždění.Používejte speciální gely a pěny.Je lepší odmítnout použití olejů nebo mýdla, aby nedošlo k ucpání pórů a odtoku kůže.
 • Tónováníje volitelným krokem ve večerní péči, ale je velmi důležité ráno, protože spočívá v okamžitém doplňování vlhkosti.Pokud to nestačí, pokožka uvolňuje větší množství tuku, což následně kazí makeup během dne.
 • Hydrataceje fáze, které nelze vynechat.Světlé krémy nebo gely s preferovaným chlazením a uklidněním.vlastnosti.Ve dne se používá méně, zatímco v noci - více.Kůže je tedy nasycena cennými složkami během spánku a během dne se pravděpodobnost mastného lesku postupně sníží.

Kombinovaná pleť obličeje

Nejobtížněji ošetřovatelná je kůže, která obsahuje příznaky suché i mastné pokožky a zároveň trpí nadměrnou citlivostí.V určitých oblastech potřebuje bohatou výživu, ale to může přetížit tzv. Zónu T (čelo, nos, vousy).

Současně by měl být tento druh pokožky důkladně očištěn, přičemž by se mělo vyvarovat velmi agresivních přípravků, aby nedošlo k zaschnutí zředěných oblastí:

 • - povinné ve dne a večer, při použití různých prostředků.Nejlepší je dodržovat pravidla ráno, která jsou určena pro mastnou pleť, a večer - na sucho, beze strachu z používání olejů.Je lepší omýt oleje horkou tekoucí vodou pomocí gelu nebo pěny, takže jeho zbytky nezanesou zvětšené póry.
 • Tónování- pro určité oblasti obličeje je lepší kombinovat suché i mastné výrobky na kůži.Trh moderní kosmetologie nabízí speciální tonery a tonery pro kombinovanou pleť.S lehkými dlaněmi rozdělí prostředky a nechají je nasáknout.
 • Zvlhčování- udělejte to samé jako při tónování: použijte současně 2 různé látky nebo získejtespeciální kombinovaný krém.Hydratace pokožky je nutná také dvakrát denně.

Zásada sezónnosti: letní a zimní péče

Péče o pleť se liší v závislosti na ročním období.Toto pravidlo by měli být pečlivě dodržováni těmi, jejichž pokožka je zvláště citlivá.

 • V létě je nutné používat výrobky se světlejší texturou a vysokým obsahem UV filtru. V horkém období epidermis produkuje velké množství potu, což je příznivé prostředí pro růst škodlivých bakterií.

Použití mastných krémů vyvolá vrstvení odumřelých buněk a tvorbu akné.Zanedbání opalovacích krémů povede k popáleninám a pigmentaci, které je vzhledem k citlivosti pokožky velmi obtížné zbavit.

 • V zimě naopak použití světlých krémů nebo gelů může způsobit vyschnutí a dokonce omrzliny tenké kůže. Proto v chladnějších dobách používají mastnější přípravky, které mohou vytvořit ochranný film na povrchu pokožky a zabránit tak škodlivým účinkům mrazu a větru.

Při výběru prostředků pro chladné období je také vhodné upřednostnit ty, které obsahují filtr spf, protože i v zimě pokožka absorbuje ultrafialové světlo, což zvyšuje její citlivost.Tabulka ukazuje přibližné schéma péče o citlivou pokožku v závislosti na typu a ročním období.

Zima Léto
Dry SensitiveMastný výživný krém s spf + 25-30 Lehký výživný krém s spf od +50
Citlivý tuk Lehký výživný krém s spf +10-15 Hydratační gel s spf + 30-40
Kombinovaná citlivá látka Výživný krém s spf + 15-20) Hydratační gelový krém s spf + 40-50

Co kosmetika potřebuje citlivou pokožku

Citlivá pleť obličeje vyžaduje důkladný přístupvýběr pečující kosmetiky.Nedovolte časté změny známých prostředků a pokuste se zakoupit všechny nejnovější nové produkty od svých oblíbených značek.

Povinným pravidlem pro majitele tohoto typu pleti je přečíst štítky, konkrétně prostudovat složení.I když bude velkými písmeny říkat „hypoalergenní“ nebo „vhodný pro citlivou pokožku“, složení nemusí být nutně jemné.

Zde je nutné pochopit, žekonzervační látky (parabeny, formalin) a žíravé vůně mohou vážně poškodit kůžia způsobit podráždění, otoky a otoky.Užitečnými složkami pro pokožku jsou: kyselina hyaluronová, vitamin E, aloe vera, allantoin.Jsou schopni zablokovat projevy podráždění a změkčit pokožku.

Při používání přípravků obsahujících retinoly a extrakty z citrusových rostlin by se mělo postupovat opatrně.Před jejich použitím je vhodné provést test citlivosti, například na zápěstí nebo lokti.Pokud během dne nedošlo k alergickým reakcím, použijte produkt bezpečně a na obličeji.

Oleje pro citlivou pokožku

Použití olejů pro péči o pokožku pomáhá změkčit pokožku a obnovit místní imunitu.

Oleje pro péči o pleť.

Oleje vhodné pro citlivou péči o pleť obsahují následující prvky:

 • prospěšné kyseliny (olejová, linolová);

  Algoritmus pro použití hydrofilního oleje.
 • vitaminy E, A, P, PP, F, D, K;
 • omega-6, omega-9;
 • kolagen;
 • flavonoidy;
 • fosfor;
 • draslík;
 • zinek;
 • lecitin.

Níže je hodnocení nejoblíbenějších olejů pro citlivou pokožku:

 1. avokádový olej(ekologický obchod 100% čistý přírodní avokádo)olej) - silný antioxidant, který okamžitě uklidňuje podrážděnou pokožku a obnovuje její lipidovou bariéru.
 2. Olej z broskvových semen(abis organický) - jeho hypoalergenní složení nezpůsobuje podráždění, vyrovná se s suchostí bez zanechání mastného lesku díky dobré penetrační schopnosti.
 3. Olej z Hypericum(Natural Oils LLC) je volba pro majitele mastné a kombinované pokožky náchylné k podráždění, protože řídí fungování mazových žláz a také obsahuje látky, které pokožku obnovují.
 4. Mandlový olej(Siberina) - vyrovná se s popáleninami a záněty, snižuje projev rosacea.
 5. Olej z pšeničných klíčků(Mi & Co.) - rekordní obsah vitamínu E přispívá k účinné obnově pokožky,výživa s hodnotnými stopovými prvky, zadržování vlhkosti a zpomalení procesu stárnutí.
 6. ​​

Lotiony

Pro dokončení fáze čištění pokožky a její přípravu k další aplikaci je zapotřebí mléko.Citlivá pleť potřebuje pouze krémy na vodní bázi.

Nikdy nepoužívejte alkoholické, alkalické nebo kyselé produkty, proto by složení mělo zahrnovat:

 • termální vodu;
 • rostlinné extrakty;
 • panthenol;
 • glycerol.
Níže uvedené pleťové vody.

Hodnocení:

 1. EAU THERMALE Avene lotion douceur - krém na vodní bázi, který jemně čistí nečistoty, zklidňuje a léčí suchou dehydratovanou pokožkuosoby náchylné k citlivosti.
 2. Rival de loop clean and care - čistí bez podráždění, zabraňuje tvorbě akné a ucpávání pórů.
 3. Qiriness Fresh & Clear Toning Lotion - udržuje přirozenou vlhkost pokožky, zjemňuje a zklidňuje pokožku.
 4. Lior Tendre Tonifiante od Dior - dodává pocit svěžesti, vyhlazuje strukturu pokožky a nezpůsobuje zarudnutí a skvrny.
 5. EviDenS De Beaute, Sakura Lotion - zlepšuje turgor pleti, zlepšuje imunitu, dodává citlivou pokožku energii.

Kartáče

Citlivou pokožku lze čistit nejvýše 1–2krát týdně a měli byste si vybrat výrobky s měkkými brusnými částicemi.Složky mohou zahrnovat ovesné vločky, mletou kávu nebo roztavené částice.Je lepší dát přednost krémovým peelingům.Výtažky z rostlin, které vytvářejí tón a zklidňují pokožku.

Nepoužívejte produkty se solnými nebo meruňkovými jádry, protože jsou velmi traumatické.

Hodnocení nejlepších 5 nejlepších peelingů pro citlivou pokožku:

 1. Vichy Purete Thermale - šetrně čistí pokožku pomocí tavících polymerů, má regenerační vlastnosti.

  Vichy Body Scrub.
 2. Yves Rocher Hydra Vegetal - peeling na bázi gelu, který osvěžuje a vyživuje citlivou pokožku.
 3. PHYTocosmetics Kávový peeling - jemný krémový základ neumožňuje podráždění pokožky z praní kávových částic, nezanechává pocit sucha a nepohodlí.
 4. Givenchy Peel Me Perfectly je gommage, které důkladně a zároveň jemně čistí pokožku odumřelých buněk.
 5. Belita-Viteks s krémovým krémem Aloe Vera - zlepšuje krevní oběh, pomáhá vyživovat a hydratovat citlivou pokožku.
 6. Čisticí prostředky

  Nástroje, které jsou vhodné pro mytí citlivé pokožky, by neměly obsahovat agresivní látky, jako jsou alkoholy, parabeny, laurylsulfát sodný,barviva.Měli byste si vybrat mléko, pěny, gely speciálně určené pro tento typ pleti. Používání mýdla je přísně zakázáno , protože ničí ochrannou vrstvu pokožky, která nepříznivě ovlivňuje její celkový stav.

  Pro snazší výběr kosmetiky je uveden seznam nejlépe doporučenýchproduktů pro praní citlivé pleti:

  1. Bioderma Sensibio DS +- Čisticí prostředek, který odolává zánětu a nepohodlí, čistí pokožku a vylučuje svědění.

   Bioderma Sensibio DS +

  2. LA Roche Posay Effaclar - zklidňuje pokožku a jemně čistí bez narušení choulostivé pokožky citlivé pokožky.
  3. Foam ECO Laboratorie přírodní a organická s kyselinou hyaluronovou - složení tohoto produktu nezpůsobuje podráždění a zvyšuje schopnost pokožky zabránit negativním vlivům na životní prostředí.
  4. Dr. Pierre Ricaud Derma Ecolia pěna - vyživuje prospěšnou mikroflóru na pokožce obličeje a zabraňuje růstu škodlivých bakterií.
  5. Natura Vita čisticí pěna pro suchou a citlivou pokožku Provence Organic Herbs - jemně propláchne nečistoty, zvlhčuje a zjemňuje podrážděnou pokožku.

  Tonika

  Tonika se používají k oživení pleti a získání vitality.Použití tohoto kosmetického přípravku má příznivý účinek na stav citlivé pokožky, protože pomáhá okamžitě doplňovat ztrátu vlhkosti a zklidňovat podrážděné oblasti.

  K pokožce citlivé na tóny se používají nealkoholické kosmetiky založené na nízkoalergenních rostlinných složkách a stopových prvcích - aloe extrakt, zelený čaj, vitamin E, glycerin.Je třeba se vyvarovat prostředků s kyselinou citronovou, mátou nebo heřmánkem.

  Hodnocení předložených prostředků vám pomůže při výběru:

  1. KORA New Line tonikum pro citlivou pokožku - dobře zvlhčuje matně unavenou pokožku, působí pocit svěžesti bez známek podráždění.

   KORA New Line.

  2. ECOLAB Tonic pro suchou a citlivou pokožku - vyživuje a udržuje životodárnou vlhkost, snižuje zarudnutí a obnovuje fyziologické vlastnosti pokožky.
  3. La Roche Posay uklidňující pleťová pokožka citlivá na tonikum - zklidňuje a vyživuje pokožku vlhkostí, zmírňuje zarudnutí a svědění a vyhlazuje pleť.
  4. Poskytovaný citlivý toner - normalizuje rovnováhu kyselin a zásad bez rizika podráždění, zjemňuje a zvlhčuje pokožku.
  5. Eva Esthetic zvlhčující tonikum pro suchou a citlivou pokožku - dodává zář a snižuje podráždění pokožky, pomáhá udržovat vlhkost v hlubších vrstvách.
  6. Krémy

   Hydratuje a zklidňuje citlivou pokožku v kteroukoli roční dobu, ráno a večer, aby se doplnily ochranné funkce.Použití speciálních krémů obsahujících vitaminy skupin A, E, rostlinných výtažků, jako je například struna nebo třezalka tečkovaná, užitečných stopových prvků, jako je zinek nebo draslík, pomáhá normalizovat celkový stav kůže, který je náchylný k podráždění.

   Naneste krém na obličej pomocí masážních linií, aby se zabránilo vráskám.

   Následuje hodnocení nejbezpečnějších a nejúčinnějších krémů pro citlivou péči o pokožku:

   1. La Cree regenerační krém je nutností pro zjevné projevy podráždění.na kůži, která ji zjemňuje a zklidňuje, chrání ji před vnějšími negativními faktory.
   2. Physiogel Hypoalergenní hydratační krém na fyziogely - má silný hojivý účinek, č. 1 v doporučení většiny dermatologů.
   3. Výživný krém Vichy Laboratories Nutrilogie 1 - ideální pro chladné období, protože přispívá k přirozené ochraně před negativními účinky větru a mrazu.
   4. EAU THERMALE Avene Tolerance extrémní - snadno se vyrovná s zarudnutím a loupáním, lze použít k zabránění podráždění.
   5. KORA New Line Cream - posiluje stěny krevních cév, potlačuje známky únavy a zabraňuje vysychání pokožky díky ochrannému filmu, který není na obličeji patrný.

   Masky na obličej se suchou citlivou pokožkou

   Citlivá pokožka potřebuje stálou výživu s hypoalergenními složkami, aby vydržela negativní účinky vnějšího prostředí.K péči o tento typ pleti přispívá použití speciálních masek na bázi výtažků z léčivých bylin a přírodních olejů.

   Hodnocení nejúčinnějších a nejbezpečnějších masek pro citlivou pokožku je uvedeno níže:

   1. EAU THERMALE Avene Masque apaisant hydratant - doplňuje suchou podrážděnou pokožku živinami.Možnost pro zimní čas.
   2. Komfortní maska ​​na dotek Lumene Sensitive - intenzivně hydratuje a vyživuje, pomáhá snižovat podráždění na obličeji.
   3. Yves Rocher „5 minut extra pohodlí“ AKTIVNÍ SENSITIVE pro citlivou pokožku - potlačuje tón pleti a bojuje se zarudnutím.
   4. PAYOT Sensi Expert Masque Dermo Apaisant - zklidňuje a zjemňuje pokožku, zarudnutí masky a projevy růžovky.
   5. Phytomer DOUCEUR MARINE SOOTHING MASK - poskytuje pocit pohodlí od prvního použití, osvěžuje a zvlhčuje citlivou pokožku,léčí drobná zranění.
   Použití modelovací masky.

   Správná péče o citlivou pokožku pomůže zmírnit nepříjemné symptomy a pomůže postupně transformovat obličej.Kombinace správné výživy s použitím specializovaných produktů může dokonce změnit typ pleti na normální.

   Video o citlivé péči o pleť

   8 Důležitá pravidla pro citlivou péči o pleť:

   Péče o pleťcitlivá pokožka doma:

   Autor: Anastasia Orlova