Jak omladit obličej po 30, 40, 50 letech.Recepty domácí omlazení

Lidé vždy usilovali o zachování mládí, ale nikdo nemůže zastavit čas.Stárnutí pleti však můžete zpomalit pomocí omlazovacích receptů, které lze použít jak pro tělo, tak pro obličej.

Co se stane s kůží s věkem

Hlavní příčiny stárnutí kůže:

 1. Zpomaluje procesy v těle, včetněmetabolismus a krevní oběh.V tomto ohledu kůže postrádá užitečné stopové prvky, které zásobovaly krevní cévy zásobující tyto kožní prvky.
 2. Snížená pružnost a regenerace kůže.
 3. Zhoršení regenerace kůže, které přímo souvisí s buněčným metabolismem.Období obnovy kožních buněk se s věkem zvyšuje.
 4. Snížení množství estrogenu, které ovlivňuje tloušťku a citlivost kůže.
 5. Snížené mazové žlázy, které jsou odpovědné za udržování pružnosti a minimalizaci vrásek.
 6. Nedostatečná výživa pokožky v důsledku nesprávné výživy zevnitř a nedostatku přípravků na zvláštní péči - z vnějšku.
 7. Rostoucí špatné návyky: špatné čištění kůže, alkohol, kouření.

Po 30 letech věku

Proces stárnutí těla začíná mnohem později než ve věku 18 let, kdy se mohou objevit první vrásky.

Hlavní známky věku se objevují později než 30 let.V této době dochází ke snížení rychlosti obnovy na buněčné úrovni a metabolismu.To neznamená, že pokožka začíná uschnout, navzdory změně kvalitykůži.Tento typ kůže se nazývá „zralý“.

Kůže odráží, pokud to mohu říci, situaci prostředí a povětrnostní podmínky: vítr, suchý vzduch, vystavení slunci atd., Které ukazují první vrásky. Ve věku 35 let se vrásky zesilují.Díky působení obličejových svalů se objevují dynamické vrásky.

Po 40 letech

Věk je charakterizován snížením vlhkosti v kůži v důsledku snížení množství kyseliny gualuronové.Je pozorován proces reverzní evoluce.Dermatologové tvrdí, že k transformaci kožních vrstev nedochází stejným tempem: nejprve se hluboké vrstvy mění a teprve poté - blíže k povrchu.

U žen ve věku Balzacu se na tváři objevují dynamicky vrásky: vrásky, přední a nasolabiální partie.

Kůže se vyznačuje suchostí, tuhostí a přítomností věkových skvrn.Jsou pozorovány ochablé tváře, krk je pokryt prvními vráskami, často je nastíněna druhá brada.Kůže na očních víčkách klesá a vytváří zmačkání.Také kvůli změnám v hormonech jsou patrné vlasy nad horním rtem.

Po 50 letech

Často je tento elegantní věk charakterizován přeměnou hormonálního pozadí celého organismu, začíná menopauza.Ve skutečnosti dochází k prudkému nárůstu vrásek.To je způsobeno dynamickou ztrátou kolagenu a elastinu po nástupu menopauzy.Vlastnosti spojené s přírodou jsou ztraceny.

To se projevuje tím, že se kůže stává tenčí, suchší, méněregenerativní, horší zásobování krví a jako výsledek - nedostatek kyslíku do tkání.

Estrogen, který ovlivňuje mastnou pokožku a mazové žlázy, znatelně přestane fungovat.Hladina podkožního tuku je snížena.Rovněž dochází k modifikaci lebky, díky níž se projevuje vzestup obočí, zřetelněji viditelné nasolabiální záhyby a horní ret se stává mnohem delší.

Kůže je charakterizována bledostí, suchostí a zvýšeným ztenčením, často se pozoruje peeling.Hydratace se výrazně zhroutí a způsobuje prohloubení vrásek.

Po 65 letech se dermis ztenčí. Objevují se hnědé skvrny a novotvary a chmýří aktivně roste.Současně jsou zvýrazněny rysy obličeje.Pod očima se tvoří sáčky a tmavé skvrny, vrásky jsou na čele vícesměrné.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Funkce péče o pleť obličeje

Po 30 letech věku

Základní péče o pleť spočívá v pravidelném salonuprocedury, použití specializovaných kosmetických a lidových prostředků.Kromě toho je důležitá správná strava a udržování zdravého životního stylu.

Každé ráno je třeba čistit suchou pokožku mlékem, mastnou a normální - individuálně vybranou pěnou.Vzhledem k vysokému obsahu chloru ve vodovodní vodě je jeho použití nežádoucí.Specialisté jsou doporučováni jakočističe používají infuze heřmánku, petrželky atd.

Tónování je důležitou fází ranních postupů čištění pokožky.Tonika může být připravena výrobcem nebo samostatně.Jedním z nejúčinnějších receptů je směs vody, medu a citronové šťávy.

Vzhledem ke specifičnosti pokožky kolem očí, její řídkosti a zranitelnosti by měly být pro péči o tuto oblast použity speciální prostředky.Chcete-li minimalizovat dopad, použijte tyto prostředky prstenem pomocí lehké masáže. Pro zmírnění otoků jsou nezbytné obklady petrželky, mrkve nebo brambor v surové nebo vařené formě.

V kosmetice by měly být krémy na opalování, antioxidanty vitamínů a kyselina gualuronová.Pro věky starší 35 let je nutné používat kosmetiku proti stárnutí.Ve večerních hodinách je péče o pleť stejná jako ráno s nahrazením denního krému večerním krémem aplikovaným hodinu před spaním.To, co se neabsorbuje, se odstraní po 20 minutách.

Dále je třeba použít křoviny a gommage.U suché pokožky je vhodné čistit jednou týdně, u ostatních typů - dvakrát.

Po 40 letech

Kosmetičtí lékaři v tomto věku trvají na systematickém čištění, zvlhčení a vyživování pokožky. Mléko nebo pěna musí být používány jako očištění.Hydratace a výživa jsou realizovány pomocí krémů a masek.

Je důležité mít dobrý spánek a správnou výživu, s povinným zařazením zeleniny a ovoce do stravy, které nasycují pokožku.vitamíny a základní stopové prvky.

K tónování pleti by měly být použity zmrazené odvarky máty, heřmánku atd.Ráno, tón tváře s ledem.Je důležité si uvědomit, že studená voda má v tomto věku špatný vliv na kvalitu pokožky a její stav, takže je ochablá.Proto je třeba umýt teplou vodou.

Specialisté doporučují speciální krémy pro péči o pokožku očních víček.Pro omlazení doma po 40 letech jsou oční víčka otírána aloe šťávou, okurkou a odvarem heřmánku a máty.Pro každodenní osvěžení obličeje po náročném dni se používá také okurková šťáva, aloe, ale také mléko.

Péče o pleť závisí na teplotě vzduchu.Mráz velmi vážně poškozuje pokožku, dráždí ji a způsobuje suchost.Abyste tomu zabránili, je nutné před odchodem nosit ochranný krém.Výživa by měla zahrnovat vitamíny a omega-3.To pomáhá omlazovat pokožku zevnitř ven a vytváří další ochranu před mrazem.

V létě by měla být používána čepice a ochranné prostředky k ochraně před slunečním zářením.Kromě toho je důležité pít asi 1,5 litru vody, kromě sycené, k udržení buněčného metabolismu.Nezapomeňte očistit obličej od líčení po ulici a použijte zvlhčovač.Musíte také vyrobit masky.

Zkuste minimalizovat množství make-upu, jehož velké množství negativně ovlivňuje pocení kůže a nízké dodávání kyslíku, což vyvolává proces zvadnutí.

Po 50 letech

Věk kůže vyžaduje jiný přístup k péči.Jednoduché čištění a zvlhčení nestačí, musí být připojeny účinnější metody.Čištění se musí provádět pomocí jemných produktů obsahujících avokádový, sezamový nebo lískový olej.V tonicích by neměl být žádný alkohol, ale výtažky z obilovin a kolagenu jsou vítány.

Při zvlhčování byste také měli používat produkty obsahující oleje ze složek, jako jsou avokádo a makadamie, zatímco denní produkty - extrakty z pšenice nebo medu.

Nejlepšími živinami jsou extrakt placenty, kořen ženšenu a samozřejmě kyselina gualuronová a retinová.K nasycení pokožky dermatologové doporučují masky.Aby si pokožka nezvykla na masky stejného typu, je nejlepší volbou jejich implementace ve dvoutýdenních kurzech. Používáte-li správně doporučené tipy, pokožku omladíte.

Domácí peeling

Peeling je systém čištění pleti využívající odlupující látky, který vám umožní omladit vaši pokožku doma i ve specializovaných salonech.Použití těchto postupů může vyléčit pokožku a snížit počet vrásek obličeje.

Mezi nejoblíbenější typy peelingu patří: použití vakua, mechanická expozice, chemická expozice a laser. Tyto druhy se liší svým způsobem expozice.Neméně účinný peeling nelze realizovat doma.

Specialisté doporučují peeling doma často, jinak je to přirozenékožní bariéra bude poškozena a její stav se zhorší.

Nejvýhodnější očistný peeling pro pokožku náchylnou k mastným a různým druhům vyrážek.Odstranění horní vrstvy epidermis je očištěno a poté aktualizováno.V závislosti na použitém produktu je možné rozjasnit pokožku, její měkkost, pružnost a hladkost.

Mechanický peeling

V této metodě se jako prostředek pro péči o pokožku používají malé abraziva, která odlupují částice kůže.V tomto ohledu jsou nejoblíbenější brusiva, jako jsou meruňková jádra, skořápky, léčivé bahno nebo písek.

Pro účinnější čištění je třeba vzít v úvahu věk a mastnou pokožku.Čím je kůže starší, tím více částic by měl drhnout.Kromě toho, čím je pokožka suchší, tím méně by se mělo provádět drhnutí, a pokud je pokožka suchá a citlivá, základna by měla být krémová a měla by mít méně kyseliny.Mastná pleť vyžaduje použití glykolu.

Důležité!Kůže během mechanického peelingu by měla být zdravá, bez poškození a vyrážky.

Po zákroku je nutné minimalizovat množství ultrafialového záření na kůži a chránit jej speciálními prostředky.

Chemický účinek na kůži

Prvním krokem je očištění.Obvykle je tento nástroj součástí soupravy pro daný postup.Pokud ne, čisticí gel nebopěna.

Chemický peeling zahrnuje vystavení pokožky a její omlazení kyselinami.Pokud tedy během procedury dochází k pálení nebo zarudnutí kůže, musí být kompozice odstraněna.Pokud nejsou nepříjemné pocity, musíte postupovat podle pokynů.

Účinky na kůži s ovocem

Jak víte, ovoce má pozitivní účinek na bělení, čištění a omlazení pokožky. Chcete-li tento postup provést doma, musíte použít dužinu ananasu, papáji (každá po 100 g). Stisknutím šťávy přidejte med.Odlupovací prostředek je připraven.Pro vyloučení alergické reakce je vhodné vyzkoušet směs na malém místě kůže.

Další recept.Smíchejte olivový olej (1 polévková lžíce), šípkový olej (1 polévková lžíce) a kyselinu citronovou (1 lžička).

Glykolový peeling

Glykolový, nebo jak se také říká, hluboký peeling se nejlépe provádí na jaře.K tomu se na obličej nanáší kyselina glykolová.Důležité!Během postupu je možné spálení.Po - je zakázáno vstupovat na otevřené slunce.

Salicylový peeling

Během procedury se aplikuje 15% kyselina salicylová, která výrazně čistí pokožku a odstraňuje její horní vrstvu, jakož i normalizuje fungování žláz.Procedura trvá 5 minut.

Masky pro domácí peeling

Grind Hercules vločky (2 polévkové lžíce) a mandle (2 polévkové lžíce).Samostatně smíchejte smetanu (1 lžička), zelený čaj (1 lžička) a růžový olej (1 kapka).Smíchejte vše.Po 20 minutách naneste na mokrou pokožku.O 15 minut později vyjměte apoužijte krém.

Pro mastnou pleť by měla být smetana nahrazena mlékem a máslem s citronovou esencí.Další účinný recept: mleté ​​sušené slupky citrusových plodů smíchané s kefírem.

Přírodní drhnutí kůže - kávová zrna. Používá se v kosmetologii samostatně i v kombinaci s jinými prvky.Pokud je tedy pokožka suchá, přidává se do krému, je-li mastná, používá se v kombinaci s kefírem nebo jogurtem.Často se používá i jíl, který lze použít nejen samostatně, ale v kombinaci například s vaječnými skořápkami.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Masky proti stárnutí doma

S želatinou

Želatina ovlivňuje změkčení pokožky, její bělení a vytahování.Je to kvůli těmto vlastnostem, že želatina se používá jako omlazující maska ​​doma.Příprava zahrnuje nalití želatiny šťávou z okurky, mléčných výrobků (pro suchou pokožku) nebo infuze bylin (pro mastnou pleť).Po nabobtnání želatiny v okurkové šťávě ji zahřejte a přidejte potřebné ingredience.

Důležité!K dosažení omlazujícího účinku během procedury je nutný úplný odpočinek.

Recepty:

Očista, vrásky a napínací póry: přidejte do želatiny a mouky na lžičku lžičky kefíru amléko.

Maska pro pružnost: přidejte přísady pro různé stupně mastné pokožky na základnu želatiny a banánů:

 • meloun, angrešt, mandarinka (suchá kůže);
 • třešně, jahody (s vysokým obsahem tuku);
 • hrozny, broskev, pomeranč (jiné).

Čerstvost může být obnovena přípravou lžičky želatiny na odvar z bylin s přídavkem proteinu.

S medem

Med byl vždy považován za zázračný lék.Kosmetici doporučují používat med jako prostředek k omlazení pokožky obličeje po 30 letech, protože v něm je přítomno značné množství užitečných prvků, které lidské tělo absorbuje.

Nejdůležitějším pravidlem při přípravě masky z medu je kvalita samotného medu. Musí být zakoupena přímo od včelařů a v žádném případě nesmí být naředěna.Před zákrokem pokožku pečlivě očistěte.Je vhodné vyčistit po napařování s uzavřením pórů.Maska musí být provedena v noci.

Protizánětlivá maska ​​pomáhá zbavit se nedokonalostí: smíchejte prášek aspirinu s čajovou lžičkou vody a přidejte med.

Maska s medem a skořicí poskytuje stimulační účinek na zásobování pokožky kyslíkem.Maska s medem a vejcem vyživuje pokožku.Medová maska ​​s citronem se používá k osvěžení pleti, bělení a redukci jemných vrásek: 2 lžičky.citronová šťáva a 1 lžičkazlato.Nechte masku 1/2 hodiny.

Medová maska ​​se zakysanou smetanou omlazuje pokožku obličeje, ovlivňuje její tón a vyhlazujevrásky.Chcete-li, smíchejte med a zakysanou smetanou.Při aplikaci nezapomeňte na ruce.Do 1/3 hodin.Medová maska ​​s žloutkem působí jako způsob, jak omladit pokožku po 50 letech: smíchejte žloutek (1 ks) s medem.

S aloe

Aloe - se používá v maskách ve formě šťávy, která se získává z listů, které ležely v lednici po dobu 12 dní.Maska proti vráskám, která snižuje stárnutí kůže, je připravena ze směsi 1 lžíce.aloe se smetanou.Maska s medem a aloe podporuje regeneraci a plnost pokožky vitamíny.

Zakysaná smetanová maska ​​s aloe má vysoký účinek proti stárnutí, dodává pokožce sametový vzhled, připravuje se z koktejlu na lžíci aloe šťávy, zakysané smetany, třezalky a 1 lžičky.zlato.

U vitamínů

V případě, že neexistují žádné vitaminy doma, mohou být nahrazeny ovocem, zeleninou a bobulemi.Například vitamín C se nachází v citronových hroznech a rajčatové šťávě, vitamin A - ve vaječném žloutku a zakysané smetaně atd.

Vitamin E (tokoferol) v masce podporuje omlazení pleti a je koktejlem 10 kapek citronové šťávy, vitamínu E, 1 lžička.med a 1 polévková lžícejogurt.Vitamin E se prodává v ampulkách v lékárně.Výsledný koktejl ponechejte 30 minut.

Maska s banánem a tokoferolem se skládá z pečlivě smíchaných polovin banánů, 5 kapek tokoferolu a 2 lžíce.zakysaná smetana.Okurkový tokoferolový krém se snadno připravuje.Smíchejte jednu okurku a vitamín E (2 kapky).

S okurkou

Okurka je univerzální lékpro masky dokonale obnovuje pružnost pokožky.Samo připravené masky s touto složkou bohatou na vitamíny nemají žádné přezdívky a jsou antialergické.

Připravte si masky z chlazené zeleniny nakrájené na tenké plátky.Je nutné akceptovat postupy ve vodorovné poloze. Zbytky masky nelze smýt. Tónová osvěžující směs je vyrobena z pěny šlehačky z růžové vody, okurkové šťávy a smetany.Po 15 minutách otřete zbytek ubrouskem.

Účinná maska ​​s omlazujícím účinkem se připravuje z petrželového extraktu a strouhané okurky.Pružnost pokožky se dosahuje pomocí masky ovesné vločky, jogurtu a strouhané okurky.Maska směsi infuze okurek, medu a petrželky má pozitivní účinek na snížení pigmentace.

S kvasinkami

Kvasinky jsou houbového původu a jsou biologicky aktivním produktem, který omlazuje epidermu.V důsledku použití těchto masek se dermis stává pružnou a napjatou.Důležité!Masky s kvasinkami by se měly střídat s jinými sloučeninami.

Maska proti stárnutí se skládá z 1 polévkové lžícedroždí, žloutek, 1 lžičkamed, 2 lžičkyolivový olej a půl sklenice mléka.Maska musí být použita v kurzech, provádějících 12-14 sezení s měsíční přestávkou.Napínací maskou je koktejl o hmotnosti 20 g.kvasnice, sklenka kefíru a bílkovin.

Je důležité připravit pokožku: dermis je nutné očistit gelem, mlékem a tonikem. Pak ho napařte teplým ručníkemzvýšit absorpci užitečných prvků.

S kefírem

je Kefir snad nejsnadněji dostupným kosmetickým přípravkem.Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů je kefir použitelný pro různé typy pleti, včetně zralé pleti.V masce je nejvýhodnější přidat kefír s trvanlivostí nejvýše 7 dní.

Jako prostředek k omlazení se pro schnutí kůže používá kefírová maska ​​s petrželkou, která vypadá spíše jako kaše.Maska proti stárnutí.Po zvlhčení aplikujte směs želatiny zředěné v kefíru.Slábnoucí pleť podporuje maska ​​založená na kefíru a ovesné kaši.Oteklou hmotu odeberte po 20 minutách.

S tvarohem

Použití tvarohu v maskách je univerzální povahy, včetně omlazení obličeje doma po určitém věku.Obsah tuku v tvarohu je nepřímo úměrný obsahu tuku v kůži: zvýšený obsah tuku - méně tuku v tvarohu.Požadované konzistence je dosaženo přidáním mléka, zakysanou smetanou atd.

Maska, která odstraňuje pocit těsnosti, se připravuje na základě tvarohu s přídavkem rostlinného oleje a pomerančové šťávy.Umyjte se po 15 minutách.Únava je odstraněna maskou tvarohu, kefíru a jahod.Session strávit 20 minut.Tónování pleti se provádí přípravou masky s medem a, pokud je to nutné, zakysanou smetanou nebo mlékem přidaným do tvarohu.

S avokádem

Avokádo má vysoké ochranné vlastnosti, které ovlivňují tón epidermis.Dluží to za toglutathion - látka, která dodává pokožce kyslík a prodlužuje mladistvou pokožku.Toto ovoce je navíc doplněno vitamínem E proti vráskám.Kontraindikace při používání avokáda jsou projevem alergie na něj a zvýšené produkce mastnoty.

K omlazení mastné pleti se používá maska ​​s avokádem v kombinaci se zeleným jílem. K výživě kůže lze dosáhnout smícháním avokáda, majonézy a žloutku.Maska akce 17 minut.

Jak omladit a vyživit obličej doma po 30–50 letech, můžete použít strouhané avokádo a mrkev s přídavkem zakysané smetany.Postavte se po dobu 15 minut.Ovocná maska ​​z avokáda a jahod má preventivní účinek proti vráskám.

S vejcem

Hodnota vajec pro kosmetology spočívá v jejich vlastnostech, jak omladit pokožku obličeje, vlasy, nehty a pokožku rukou.To se dosahuje díky proteinu, retinolu a albuminu.

Maska z vaječného žloutku a 0,5 lžičky byly vysoce účinné.zlato. Důležité!Tuto masku nemůžete použít v přítomnosti kapilární mřížky. Další stejně kvalitní maska ​​proti vráskám z žloutku, 1 lžička.olej a citronová šťáva.Maska směsi žitné mouky (1 polévková lžíce), čajového a žloutkového žloutku podporuje omlazení pleti.

Protein se také používá ve vaječných maskách.Složky tonické masky jsou tedy například vaječná bílá, med, rostlinný olej a citronová šťáva.

S mandlovým olejem

Mandlový olej obsahuje prvky, které podporují fungování buněkepidermis, jmenovitě ochrana pokožky (kyselina listová), zajištění regenerace (organické kyseliny), zmírnění podráždění a loupání (karoten, éterické oleje) atd.

Důležité!Používání by mělo být systematicky se záviděníhodnou pravidelností.Hydratační maska ​​se skládá z mandlového oleje, tvarohu a jablečné omáčky.Další maska ​​s hydratačním účinkem: smíchejte mandlový olej s avokádovou dužinou.

S glycerinem

Glycerin poskytuje hydratační účinek.Je však důležité být na zvlhčeném místě. Jinak bude glycerin působit naopak.Aby se toto minimalizovalo, používá se glycerin v kombinaci.

Můžete omladit svou tvář doma glycerolem.Po aplikaci kompozice si všimněte času, jinak by maska ​​mohla vyvolat opačný účinek

Maska proti stárnutí: glycerin s vitaminem E. Jeho specifičnost spočívá v tom, že se maska ​​nanáší v noci.Maska se zpřísňovacím účinkem zahrnuje glycerin a želatinu.Intenzivně hydratační maska ​​- med-glycerin se skládá z medu, glycerinu a horké vody.Chlazenou směs nechte 15 minut na kůži.

Se škrobem

Použití škrobu nemá žádné kontraindikace kromě nesnášenlivosti.V tomto případě škrob pomáhá zmírnit otoky.

Klasická maska ​​proti stárnutí zahrnuje lžíci škrobu zředěného na 0,25 st.vodu a zahřeje se do hustého stavu s přídavkem mrkvové šťávy a zakysanou smetanou.Důležité!Nehořte.Tato maska ​​musí být vyrobena 3 dny v řadě po 25minut.Skladujte kompozici na chladném místě po dobu nejvýše tří dnů.

Asijská maska ​​proti stárnutí se skládá ze směsi škrobu, medu, mleté ​​mořské soli, odebrané v 1 lžičce.Pokud je pokožka suchá, přidejte mléko. Důležité!Zbytky masky nelze uložit. Vytvořte masku v cyklu 10 ošetření každý druhý den po dobu 25 minut.

S hlínou

Jíl pomáhá zvýšit vaskulární elasticitu, tvorbu kolagenu, syntézu keratinu a celkové prodloužení kožní mládí.Různé druhy jílu mají různé účinky na omlazení.Tak například bílý jíl - napíná pokožku, modrý jíl pozitivně ovlivňuje pružnost dermis atd.

Clay poskytuje nejlepší omlazovací účinek, pokud není použit v čisté formě, ale s přídavkem prvků, jako je med, aloe, želatina atd.

Důležité!Hlinitá maska ​​by na pokožce neměla vyschnout, protože to pokožku vysušuje.

Maska proti stárnutí s bílou hlínou neobsahuje vodu, ale zakysanou smetanu nebo jogurt, v závislosti na mastné pokožce.Maska pro vyhlazení vrásek zahrnuje následující složky: bílý jíl, škrob, protein a zakysanou smetanu.Nejlepší recenze pro tónovací masku s komponenty, jako je bílý jíl, kuřecí žloutek a zelí se šťávou.

Mimické vrásky se hodí do masky z modré hlíny zředěné vodou, šlehačkou a zakysanou smetanou.V omlazující masky z modré hlíny nepoužívejte vodu.Místo toho se jíl zředí medem s přídavkem žloutku a éterických olejů.

S bylinkovým odvarem

Byliny obsahujívšechny nezbytné vitamíny a minerály.Proto jsou nepostradatelnými pomocníky v procesu omlazení nejen obličeje, ale i celého organismu.Tělo může být ovlivněno zevnitř (pít infuze bylin) a z vnějšku (masky).

Maska s omlazujícím účinkem je vyrobena z vody, listů kopřivy, okvětních lístků růží, mateří a heřmánku, převzatých za lžíci.Rozdrcené ingredience se smísí s přidáním teplé vody do husté hmoty.Trvejte na koupeli.Pro lidi s vráskami se doporučuje maska ​​vylisované petrželky a přidání zakysané smetany.

Maska pro omlazující mastnou pleť se skládá z vody, třezalky tečkované, šalvěje a heřmánku převzatého za lžíci .Vše míchejte do stavu hustoty a trvejte na tom.

S banánem

Banány se používají pro masky se stahovacím účinkem, který nejen vyhlazuje pokožku, ale také chrání před novými vrásky.Revitalizační maska ​​pro čištění a regeneraci epidermis se skládá z poloviny banánů, žloutku, lžíce kukuřičné mouky a 2 lžičky.rýžový olej.Používejte v noci.

Maskou pro odstranění zánětu a bělení kůže je směs banánů (1/2 ks), zakysané smetany (1 polévková lžíce), medu (1 lžička), citronové šťávy

tsp), vitamin A (1 tobolka).Aplikujte v cyklech 14 ošetření několikrát týdně s přestávkou na měsíc.

Výživná maska ​​s metabolickým zotavením má tyto prvky: polovina banánů, čtvrtka jablek, 2 lžíce.ovesné vločky a olivový olej.Zamíchatdo homogenního stavu.

S čokoládou

Čokoláda vyživuje tělo nejen zevnitř, ale také z vnějšku.Energie a čerstvost, tón a bělení jsou výsledkem působení čokolády na pokožku.

Jedinou kontraindikací je alergie.

Důležité:

 • je pro masky použitelná pouze tmavá čokoláda.
 • mastná pokožka nepřijímá čokoládu v její čisté formě, pouze s přísadami.
 • se nanáší čokoládová maska ​​po dobu 10-20 minut.

Složitá maska ​​pro zvadlou pleť se skládá z lžíce strouhané čokolády, lžíce ovesné vločky, lžičky medu a smetany.Maska s medem: rozpuštěná čokoláda (1 polévková lžíce), med (1 lžička), aloe šťáva (1 polévková lžíce).

S bramborami

Díky přítomnosti vody, škrobu a dalších užitečných prvků v bramborách podporuje omlazení obličeje po 30 letech a jeho použití v domácnosti.

Doporučení pro použití maskovaných brambor:

 • používají mladé nebo zralé ovoce bez porušení podmínek skladování;
 • před zákrokem pokožku zahřejeme;
 • surové ovoce v masce je agresivnější, ale účinnější;
 • okamžitě oloupané ovoce aplikujte, nelze jej udržovat na vzduchu;
 • zvyšování kůže by mělo být bramborovou kaší;
 • účinek proti stárnutí je vyšší při použití teplých bramborových brambor;
 • před použitím je nutná kontrola alergie;
 • masky vydrží ne více než 20 minut u syrového ovoce a 40 minut u vařeného ovoce.

Maska vrásek je směsíbramborová kaše (1 ks) a kaštany (2 ks).Naneste v teplé formě.Výživná maska: bramborová kaše z vařených brambor v mléce smíchaná s ohřátým olivovým olejem a rozšlehaným slepičím vejcem.

Se zakysanou smetanou

Maska z modré hlíny zředěná zakysanou smetanou má omlazující účinek na zralou pokožku. Maska zahřátého medu, žloutku, tvarohu a zakysané smetany je účinná proti vráskám a tmavým kruhům.

S mrkví

Složení mrkve umožňuje jeho široké použití při výrobě masek proti stárnutí v domácí kosmetologii.Odborníci doporučují použití tohoto druhu masky pro tupost obličeje, zvadlou pokožku, rozmazaný obrys, stárnutí vrásek.

Maska proti stárnutí se skládá z šťouchané mrkve a strouhaného jablka.Složitá výživná maska: 2 lžíce.mrkvová šťáva, žloutek, ovesné vločky, s přídavkem olivového oleje a zakysanou smetanou.

Účinnost masek doma

Tvář je znakem zdraví celého organismu.Jakmile jsou v těle pozorovány jakékoli odchylky, projeví se v vyrážkách a nepravidelnostech.Doporučuje se používat masky k osvěžení pokožky a minimalizaci negativních účinků.

Je důležité si uvědomit, že salon masky nemusí být lepší než masky vyrobené doma.

Pro zvýšení účinnosti masek musí být splněny následující podmínky:

 • před maskou je třeba provést loupání před loupáním;
 • je maska ​​během koupání účinnější;
 • je důležité zvážit typ pleti;
 • olivový olej by měl být přidán pro výživu;
 • Hydratace kůže se zvýší s použitím termální vody.

Domácí pleťové vody proti stárnutí

Petržel

Krém na pokožku náchylný k vráskám aletargie: 1 polévková lžícenakrájenou petrželku a lipové květy vložte do vroucí vody (2 polévkové lžíce).Lotion při vstupu do větru: 1 polévková lžíce.semena kopru a petrželky nalijte vroucí vodu (1 polévková lžíce) a trvejte 3 hodiny.Lotion pro minimalizaci stárnutí: nalijeme petrželku (50 g). S vodkou (0,5 l), vyjměte na tmavé místo, filtrujte. Uchovávejte krém na chladném místě.

Pleťové mléko proti stárnutí s vysokým obsahem tuku: směs petrželkového vývaru (1 polévková lžíce), bílé víno (50 ml), hroznový olej (1 polévková lžíce), nalijte dosklo.Udržujte mléko v chladu po dobu 5 dnů.

Z citronu

Navzdory poměrně agresivnímu účinku citronu na kůži se tato citrusová plodina často používá k bělení, čištění a léčbě epidermis očištěním její horní vrstvy.Je nežádoucí používat citron pro citlivou a suchou pokožku a také na slunci bez použití další ochrany.

Bělicí mléko pro jakýkoli typ pleti: smíchejte okurkovou šťávu (6 polévkových lžic), růžovou vodu (1 polévková lžíce), citronovou šťávu (1 lžička).Nalijte do skla, udržujte v chladu.Výživný krém: smíchejte žloutek, lžičku medu, ½ šálku smetany, citronové šťávy a vodky.Použijte krém jako večerní čištění.

pleťové mléko,ztracený tón: v 1 polévková lžíce.voda přidat kolínskou vodu, glycerin a citronovou šťávu.Tónovací mléko: smíchejte olivový olej (3-4 kapky), med (0,5 lžičky), citronovou šťávu (10 kapek), ovesné vločky (1 lžička) a žloutek (1 ks).Postavte se po dobu 15 minut.

Přípravky pro omlazení

Laura Evalar

Doplněk stravy Laura Evalar je lék proti stárnutí, který nese užitečné prvky v hlubších vrstvách.kůži.Tyto vlastnosti umožňují léku vyvolat kožní procesy proti stárnutí.Složení doplňkové látky obsahuje fytohormon volně rostoucích přízí, kyselin (hyaluronových a askorbových) a vitaminu E. Všechny tyto složky ovlivňují obnovu kolagenu a pružnost dermis.

Odborníci tvrdí, že o měsíc později jsou pozorovány pozitivní změny: zlepšuje se počet vrásek, tupost obličeje a tón pleti. Základním požadavkem je 1 tableta denně.

Chronolong

Chronolong je omlazující komplex pro ženy, který obsahuje genistein (alkaloid) - fytohormonkrása.

Fytoestrogeny jsou druhem ženských pohlavních hormonů, které ovlivňují pohodu, vzhled nehtů, vlasů, kůže, srdečního systému a kostní tkáně.

Genistein je přirozeným zdrojem fytoestrogenů, z nichž většina se nachází v sóji.Chronolong má vysokou koncentraci této jedinečné látky díky přítomnosti komplexu GeniVida.

Kromě toho existují další prvky, které účinně ovlivňují prevenci onkologie ženského reprodukčního systému,anémie, onemocnění krevních cév a kloubů. Užívejte 1 kapsli denně po dobu 1 měsíce.

Imedin

Imedin je řada biologicky aktivních přísad proti stárnutí, která se skládají ze tří produktů. Každá z nich je určena pro určitý věk.

Základem komplexu jsou bílkoviny některých ryb žijících v hluboké vodě v severních mořích.Jejich tkáně obsahují vedle proteinů také polysacharidy podobné látkám, které inhibují stárnutí kůže.Pravidelné užívání léku zvyšuje pružnost, vlhkost a viditelný účinek proti stárnutí.

Další složky, například vitamin C, zinek, vitamin E atd.zabraňují destrukci nově vytvořené elasticity kůže a snížení protenoidu.

Masáž obličeje proti stárnutí

Klasická masáž je účinným způsobem boje proti vráskám.Používá se nejčastěji.Při masáži očistěte pokožku n