Jak odstranit strie na hrudi: během těhotenství, po porodu, jak se zbavit krémů, olejů, mastí, lidových prostředků

Stretch značky na hrudi se objevují v důsledku nárůstu hmotnosti nebo v důsledku rychlého hubnutí.Nezpůsobují žádnou bolest, nejsou příčinou nemoci, ale způsobují morální újmu ženám.Vadu můžete odstranit kosmetickými prostředky, domácími prostředky, chirurgickým zákrokem.Jak na to, je popsáno dále v článku.

Co jsou strie a odkud pocházejí

Ženské tělo se neustále mění - přírůstek hmotnosti, úbytek hmotnosti, těhotenství, kojení.Mikrotraumy se tvoří v podkožní tkáni, praskne kolagen a pojivová tkáň vyplňuje dutiny.JakVýsledkem je, že se vytvoří striee (strie) o šířce 5-10 mm.Je snazší zabránit vzniku novotvarů, než se v budoucnu snažit je odstranit.

Čerstvá jizva má růžový, červený, modrý nebo fialový odstín.Někteří se mohou časem vybělit nebo zůstat jako dříve. Strie v modré a červené barvě jsou nasyceny krevními cévami, lépe je třeba je opravit.

Lze je odstranit složitými metodami - použitím kontrastní sprchy, tření, nanášení krémů, zábalů.Bílé strie jsou staré strie, které je obtížnější odstranit, někdy to lze provést pouze v kosmetických klinikách metodou terapie a resurfacingu.

Důvody výskytu strií na hrudi

Kůže je napnutá, elasticita je ztracena, svalový korzet je snížen, v důsledku čehož dochází k natažení.

Následující příčiny vedou k tvorbě neestetických jizev:

 • těhotenství, období laktace.Žena má hormonální posun a otok mléčných žláz.V průběhu krmení se tím vytvoří mléko pro kojence, čímž se zvětší prsa.Po krmení je hrudník vyprázdněn.Náhlé skoky vedou ke vzniku strie.Protažení kůže tvoří mikrotrauma;
 • hormonální selhání.Protahování je způsobeno porušením pohlavních žláz, endokrinního systému a nadledvin.Důvod signalizuje poruchu v těle;
 • dospívání.Během zrání narůstají prsa dívek.Pokud se mírně zvyšuje, pak se protahujelze se vyhnout.Při prudkém nárůstu dochází k roztržení kolagenových vláken, což vede ke vzniku strie;
 • ztráta hmotnosti nebo hmotnost;
 • genetika.

Příčiny strií:

Rizikové skupiny

Následující kategorie žen jsou nejvíce náchylné k striím:

 • zhubnout- při stravě, aktivní sportovní zatížení ke snížení hmotnosti, kůže nemá čas na změnu spolu s velikostí těla;
 • sportovci- během svalového zisku nebo ostrého ukončení tréninku;
 • teenageři- s ostrým růstem hrudníku;
 • těhotné ženypři hormonálních poruchách;
 • kojení- při neustálém zásobování mlékem a vyprazdňování prsu po krmení.

Jak zacházet se striemi na prsou

Stričky na prsou - jak odstranit a vyhnout se jejich opětovnému objevení, řekne kosmetolog.

Pro prevenci a léčbu novotvarů se doporučuje, aby:

 • hrály sporty - prováděly obecné posilovací cvičení;
 • používají kontrastní sprchu - zlepšuje se krevní oběh, tkáň je krmena;
 • provádět masáž oleji;
 • používají zpevňující krémy, oleje s výživným účinkem, pleťové vody, peelingy;
 • vyberte správnou podprsenku;
 • zhubnout postupně;
 • pít hodně tekutin;
 • provádějte vzduchové koupele, tělové zábaly;
 • jedí správně.

Pokud výše uvedené metody nepomohou, ženy používajílaserové broušení, peeling, mezoterapie a ozonová terapie.Při pokročilých podmínkách jsou strie odstraněny excizí.

Masti pro strií na hrudi

Masti se používají v boji proti chronickým striím, při odstraňování čerstvých útvarů a také jako profylaktika.

Kosmetika

Nabídka kosmetických přípravků je rozsáhlá.Doporučuje se používat krémy, masti, gely ze strií na bázi přírodních ingrediencí.Vitamíny B, A a E vyživují pokožku a nasycují ji blahodárnými vlastnostmi.

Kyselina hyaluronová se podílí na obnově pokožky, přírodní oleje a aminokyseliny ji hydratují.Složení kosmetiky by mělo být přírodní složky - heřmánek, kopřiva, měsíček, agáve.Hydroxyprolin je zodpovědný za produkci kolagenu.

Stretch Mark Gels

Gelová forma proniká hluboko do vrstev epidermis, zlepšuje stav pokožky a nasycuje ji živinami.Je aktivován růst kolagenu.

Název Vlastnosti kompozice Účinnost Cena
Sanosan Semena ibišku, vitamíny, vápník, proteiny, jojobový olej, aminokyseliny.Zvyšuje pružnost a pevnost pokožky.Zabraňuje vzhledu nových a snižuje viditelnost starých značek.350-450 rub.
Anti Stretch Mark Cream Proteiny, elastin, minerály.Příchozí ingredience vyživují a vyhlazují pokožku a zabraňují ucpávání pórů.600-2000 rub.
Inthenso Guam Kyselina glykolová, makadamový olej, vitamin C. Vylupuje staré buňky, omlazuje pokožku a zlepšuje elasticitu.Vitamin C produkuje kolagen, dezinfikuje pokožku.4 000 rublů
Poskytováno Jojobový olej, kolagen, vitamin B. Účinné látky nasycují pokožku živinami, zjemňují ji a zvlhčují.Účinně bojovat proti starým striae.600 rublů
Název Vlastnosti kompozice Účinnost Cena
Contractubex Allantoin, cibulový extrakt, heparin, xanthan.Dochází k aktivní mikrocirkulaci krve, jsou zahájeny regenerační procesy.500 rub.
Mederma Allantoin, cibulový extrakt, xanthanová guma.Účinné v boji proti striím a jiným jizvám.Zmírňuje zánět, bolest, má antimikrobiální povahu.400–500 rublů.
Mama Comfort Kyselina hyalouranová, extrakt z fuku, hfoschka, kopřivy, zelený čaj, luční tráva, zelená káva.Přicházející látky posilují strukturu pokožky, obnovují ji, zlepšují mikrocirkulaci.450 rublů

Kosmetické oleje pro strií

​​
NázevSložení ÚčinnostCena
Amarantový olejBiogenní aminy, aminokyseliny, mastné kyseliny, minerály, vitamíny.Proniká hluboko do vrstev epidermis,eliminuje staré strie, zabraňuje vzniku nových.800-2000 rub.
Hipp Přírodní, bylinné přísady - slunečnicový olej, extrakt z jojoby, mandle.Dodává pokožce další hydrataci, výživu a elasticitu.800 - 1000 rublů.
Camelox Vitamin E, pšeničný olej, rozmarýn.Zlepšuje krevní oběh, zlepšuje pružnost pokožky a odstraňuje čerstvé strie.100-400 rub.

Cvičení od strií na hrudi

Účinné v boji proti dlouhým úsekům, jakož i za účelem zabránění vzniku nových formací, dávejtekomplexní cvičení.

Třídy jsou jednoduché a nezabírají moc času:

 • osoba se dívá na zeď, ruce na ní spočívají a tlačí ruce ze zdi;
 • sedí na židli, spojte ruce na úrovni hrudníku.Pevně ​​stiskněte, vydržte v poloze po dobu 5 sekund, uvolněte a opakujte;

  Stretch značky na hrudi.Jak se čistí?Toto cvičení pomůže.V sedu musíte ruce spojit a stisknout.Můžete použít míč.

 • ve stálé poloze pro zmenšení lopatek.Na pár vteřin odpočívejte a opakujte;
 • vytažení na vodorovné liště a zatlačení.

Masáž prsu proti striím

Protahovací značky na hrudi se v důsledku masáží vizuálně zmenšují, staré a nové vzhledy jsou odstraněny.Masáž v kombinaci s oleji poskytne lepší účinek.

Pro značky strie použijte manuální neboTaoistická cesta.

Doma můžete provádět ruční masáž - hrudník se masíruje krouživými pohyby od bradavky po ramena.V taoistickém režimu dochází k rotaci kolem hrudníku s depresí.Druhá metoda se doporučuje nepoužívat doma, protože můžete mačkat mléčné žlázy.

Salonské procedury

Stále více žen má sklon navštěvovat kosmetologické kliniky.

V salonech se používají různé možnosti léčby:

 • radioterapie- metoda aplikace pulsů radiové vlny, které komprimují a obnovují kolagen v těle.Po sezení je pozorováno napnutí kůže a strie jsou méně patrné.Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, použijte až 5 relací.Tato metoda je cenově dostupná, bezbolestná a vysoce účinná;
 • laserové resurfacing- vrstva po vrstvě odpařování strie.Po zákroku je obnovena pružnost pokožky.Během relace je aktivován kolagen, stačí k dosažení dobrého výsledku použít 5 postupů.Nevýhody zahrnují náklady a bolest;
 • mikrodermabraze- postup může odstranit staré jizvy, ale dává nepříjemné pocity.Bolestivý postup s vysokou účinností.Ke zmírnění bolesti se používají anestetika, procedura je doprovázena dlouhou rehabilitací.Tam je vyhlazování kůže, zmizení strie;
 • Mikroproudá expoziceje běžný způsob boje proti strímům.Čistíjizvy a celulitida.Mikroproud zlepšuje metabolický proces, vyživuje pokožku, vyhlazuje a obnovuje.Délka zasedání je až 10 kurzů;
 • Ozón-ozonový koktejlje postup, po kterém dochází k plnému obnovení pleti.Během relace jsou části jednotky ozonu zaváděny pod pohon.Vyskytuje se saturace kyslíkem, změkčení jizev a zlepšení krevního oběhu.Počet sezení určuje lékař;
 • chemický peelingje vysoce účinný postup, při kterém dochází k spálení epidermální vrchní vrstvy.Současně dochází k regeneraci a stimulaci produkce kolagenu.Tato metoda je vysoce účinná, ale bolestivá;
 • mezoterapie- metabolické procesy se urychlují zavedením terapeutické hmoty pod kůži.Složení koktejlu zahrnuje aminokyseliny, vitamíny, kyselinu hyaluronovou.Po zákroku je pokožka vyhlazena a její tón je zvýšen.Je zvláště účinný pro nové čerstvé strie.

Domácí masky

Dobrého výsledku se dosáhne použitím masek s přírodními ingrediencemi.Procedura může být prováděna denně nebo 2krát týdně.

Složení Doba použitelnosti Vlastnosti[
60 g medu a 60 g mandlového oleje až ​​do 20 minut.Existuje hluboká výživa kůže, zlepšení její barvy, obnova.
60 g bylinkových vloček, 100 ml vody, 60 g zakysané smetany (s vysokým obsahem tuku) 15 min.Kůže zjemňuje,vznikají elastin a kolagen, strií se vyhlazují.
30 g tvarohu, 10 g olivového oleje, medu, zakysané smetany, 1 vejce.20 min.Složky ve složení vyhlazují pokožku a vyživují ji, čímž zvyšují její elasticitu.

Domácí kartáče

Kartáč se liší od masek tím, že odstraňuje odumřelé kožní buňky a má exfoliační účinek.Nedoporučuje se používat déle než 15 minut.Po zákroku byste měli určitě použít uklidňující krém nebo gel ze strie.

Nejúčinnější peelingy:

 • na kávové základně - 30 g s přídavkem 30 g medu a éterického oleje.Smíšené přísady se nanášejí na hrudník masážními pohyby.Proveďte postup až 10 minut.Po opláchnutí studenou vodou;
 • na bázi jílu - 30 g se stejným množstvím soli;
 • 30 g zakysané smetany a kávy.Takový peeling vydrží až 15-20 minut.;
 • Smíchejte 60 g soli a cukru s 30 g rostlinného oleje.Směs se nanáší masážními pohyby na pokožku hrudníku.

Domácí krémy

Stretch značky na hrudi (jak odstranit pomocí krémů na bázi přírodních produktů, jak je popsáno níže) lze vyzkoušet doma.

Topické metody:

 • 1 g mumie se smíchá s 10 g vody a 20 g tuku smetany. Tento krém se denně používá při masážních pohybech až do úplného vstřebání;
 • 100 g listů pampelišky a 2 listů aloe se rozdrtí, ke směsi se přidá 30 g ovesné vločky a 100 g rostlinného oleje.Nanáší se na hrudník, propláchne sepůl hodiny;
 • je smícháno stejné množství zakysané smetany a kávové moučky - každá po 60 g, vtírána na požadované místo, zbytek směsi je odstraněn ubrouskem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Modelace prsou bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Domácí pleťové vody

Lotiony mohou posílit pokožku, tonizovat a obnovit kolagenová vlákna.Můžete je vyrobit doma.

Použití pleťových vod vyhýbá hrozbě zjizvení, nejúčinnější jsou:

 • na základě přesličky- tento produkt je účinný při kontrole strií.Ve svém složení je užitečnější látka - křemík, známý jako regenerační prvek.K přípravě pleťové vody potřebujete 50 g rostliny, půl litru vodky, citronovou šťávu.Místo vodky je vhodná voda nebo alkohol.Mléko se čeká měsíc na tmavém místě a zředí se půl litru vody.Receptura se používá dvakrát denně;
 • na základě mrkve- zelenina se tře na jemném struhadle, přidá se sklenka vody, naplní se čtvrthodina.Po čekání se do kompozice přidá mandlový olej, používejte dvakrát denně;
 • na základě kostivalu- rostlina se prodává v lékárně.30 g kostival podávané s 1 polévkovou lžičkou.voda 20 min.Používejte dvakrát denně.

  Použití éterických olejů

  Esenciální oleje jsou účinné pro čerstvé zjizvení.Jako hlavní složku, oleje z růží, levandule, rozmarýnu,citrusové plody.Esenciální oleje v kombinaci s hydratačním pleťovým mlékem působí dvojitě.Produkt má mnoho dobrých vlastností - vyživuje, zvlhčuje, zlepšuje pleť;zmírňuje otoky, zvyšuje průtok krve, zlepšuje svalový tonus.

  Strie na hrudi - jak odstranit pomocí éterického oleje:

  • na základě pomeranče- nejúčinnější způsob boje se strie.Použijte 1 kapku této složky a 30 g mandlového oleje.Třetí hodinu si vmasírujte do hrudníku pomerančový olej houbou, ubrouskem nebo masážní rukavicí;
  • na bázi růžového oleje- 15 kapek se smíchá s 30 g pšeničných klíčků, 200 g olivového oleje.Výsledná směs je schopna zvládnout chronické strie;
  • na bázi éterických olejů levandule nebo mandarinky .2 kapky se smíchají se základním olejem a protnou se, dokud se úplně nevstřebají.Kromě zvlhčování působí také změkčení starých strie.

  Kontrastní obklad

  Podstatou kontrastních obkladů je zlepšení krevního oběhu.Krev se díky neustálým změnám teploty aktivně spěchá na kůži, produkuje kolagen a opravuje poškozené tkáně.

  Strie na hrudi - jak odstranit pomocí kontrastní komprese:

  1. horká voda se nalije do jedné nádoby, přidá se lžíce soli;
  2. ve druhé studené vodě s citronovou šťávou;
  3. na hrudník se aplikuje ručník (s výhodou froté) namočený v horké vodě po dobu 30 sekund;
  4. dalšíručník je ponořen do nádoby se studenou vodou a aplikován na hruď po dobu 30 sekund;
  5. postup se opakuje až 6krát v každé vodě;
  6. poté se aplikuje jakýkoli domácí krém vyrobený ze strií.

  Zábal z mořských řas

  Zábal z řas je uznáván jako jeden z účinných prostředků pro strie.Speciální složení se prodává v lékárnách nebo se vyrábí samostatně.Řasy se vaří v horké vodě, infuze se aplikují na připravenou pokožku prsu.Po zabalení do filmu je hrudník zabalen do šálu.Pro zvýšení účinku se doporučuje lehnout si pod přikrývku nebo pít horký čaj.

  řasy zjemňují pokožku a nasycují ji prospěšnými látkami. Před zákrokem se doporučuje pokožku očistit, poté - naneste výživný krém. Doba trvání postupu by neměla přesáhnout půl hodiny.

  Úprava vody

  Pro strie je užitečná kontrastní sprcha.Tato technika zvyšuje krevní oběh a metabolické procesy, cvičí kapiláry a krevní cévy.Postup spočívá v střídání studeného a horkého dávkování vodou.Nejprve se používá teplá voda, která se postupně reguluje na horkou.Po - prudký pokles teploty vody a opět horký.

  Doporučuje se střídat teplotu až 5krát, příjem končí studenou sprchou.Po zákroku je kůže otřena froté ručníkem.

  U žen, které používají techniku ​​poprvé, by se mělo začít s malými rozdíly, což zvyšuje intenzituteplota. Kontrastní sprcha v kombinaci s jinými metodami odstraňování strie je mnohem účinnější než v jedné aplikaci.

  Znaky, jak se zbavit strií během těhotenství a kojení

  Strie se objevují během otoku mléčných žláz, když se prsa připravuje na zdroj krmení dítěte.Prudké zvýšení prsu vede k prasknutí vazů, v důsledku toho se objevují strie.Aby se zabránilo strie, je důležité připravit pokožku předem - použijte krémy a pleťové vody.

  Během těhotenství je mnoho drog zakázáno. Zakázány jsou i domácí výrobky na bázi kávy, éterických olejů nebo medu.Důvodem je možný výskyt alergií u plodu.Během krmení může štiplavý zápach dítě vyděsit a on přestane jíst mámino mléko.

  Preferovány by měly být masti a krémy na rostlině. Lékárny nabízejí širokou škálu produktů výživy a těhotenství.Kontrastní sprcha a samomasáž pomáhají dobře.Různé chemické a laserové resurfacing a jiné salonové procedury jsou zakázány.

  Nežádoucím proužkům se dá snáze zabránit, než je následně zlikvidovat.Při rozhodování, jak zhubnout, je důležité připravit prsa, spolu se stravou a fyzickou aktivitou, ošetřit kůži krémy od strie, použít kontrastní sprchu, sledovat tělesnou hmotnost.

  Výroba kolagenu usnadňují konzumované potraviny - čerstvá zelenina, ovoce.Je důležitévyberte si správné spodní prádlo, po porodu noste speciální podprsenku, která drží svůj tvar a zabraňuje výskytu strií na hrudi.Pro zlepšení efektu je nutné kombinovat několik metod boje proti formacím.

  V pokročilých situacích mohou být neestetické formace odstraněny chemickým nebo laserovým resurfacingem, ozonovou terapií a mikroproudem.Jak tyto postupy fungují, bylo popsáno výše.

  Autor článku:Tatyana Makoveeva

  Návrh článku:Oleg Lozinsky

  Video o protažení prsou

  Jak odstranit strie na prsou: