Jak odstranit nasolabiální záhyby a dotáhnout ovál obličeje doma

Většina žen po 30 letech se zajímá o to, jak doma odstranit nasolabiální záhyby na obličeji.Záhyby jsou hluboké vrásky na obličeji, které se objevují s věkem téměř u každé osoby.

Jak dotáhnout konturu obličeje na týden?

Ovál obličeje se začíná s věkem měnit: „plave pryč“, funkce se stávají rozmazané, objevují se hluboké vrásky v obličeji a pokožka se začíná propadat.Důvodem je destrukce proteinových struktur kůže a podkožních tkání, stejně jako snížení množství živin pro obnovu epidermálních buněk.

Pro zpomalení procesu stárnutí a zpřísnění oválu obličeje na co nejkratší dobu je nutné:

 • zlepšit krevní oběh a pohyb lymfy.Toho lze dosáhnout pomocí speciálních cvičení pro masáže a gymnastiku obličeje, vodních procedur.Většina kosmetických masek obsahuje látky, které stimulují průtok krve do obličeje.
 • zrychlení metabolických procesů v podkožní epidermis.K tomu se často používá akupresura, speciální gymnastika a kosmetika;
 • nasycení kůže vlhkostí.To není možné bez kyseliny hyaluronové.Můžete zvýšit její hladinu užitím tablet (tobolek), jakož i použitím masek, krémů a náplastí s touto látkou.
 • zvýšení množství kolagenu, elastinu a živin v epidermis.K tomu musíte jíst správně, používat krémy a masky s bílkovinami a minerály, aplikovat širokou škálu lidové kosmetiky.

Kyselina hyaluronová z nasolabiálních záhybů: tablety nebo tobolky?

Hyalouranickyselina je látka, která je nezbytná k vyřešení problému, jak doma odstraňovat nasolabiální záhyby.Je to jedna z nejdůležitějších složek lidských tkání, jejichž množství se může časem snižovat.

Pro kůži je to nezbytné, protože plní následující funkce:

 • podporuje a distribuuje vodu v tkáních;
 • zlepšuje pružnost pokožky;
 • chrání tkáně před nepříznivými vlivy prostředí.

Prakticky všechny kosmetiky proti vráskám obsahují hyaluron. Kosmetologové také doporučují použití v čisté formě.Kyselinu lze použít v tabletách a kapslích.Pravidelný příjem takových přípravků pomáhá zlepšit vodní rovnováhu v kožních buňkách, vyhladit hluboké vrásky a učinit pokožku pružnější a odolnější vůči změnám souvisejícím s věkem.

Volba mezi užíváním látky v tabletách nebo kapslích je poměrně obtížná.Předpokládá se, že tablety se lépe vstřebávají a tobolky obsahují účinnější látku.Proto odborníci doporučují užívat prevence pro mladé dívky a kapsle pro ženy ve věku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Cvičení proti nasolabiálním záhybům

Gymnastika Greer Childers

Dechová cvičení Greer Childers je dýchací systéma masážní pohyby, které pomáhajíobnovit pružnost pokožky a zbavit se hlubokých vrásek.Cvičení jsou postavena na práci svalů obličeje a těla, díky čemuž jsou posilovány, jsou pružnější.

 1. Cvičení „Lev“. Brada musí být tlačena co nejvíce dopředu a rty složené do trubice (jako při vyslovování zvuku „o“).Potom se jazyk posune na 10 sekund.Během cvičení je cítit mírné napětí ve svalech krku.
 2. Masáž špiček rtů. Je nutné se zhluboka nadechnout a zadržet dech po dobu 10-15 sekund.Během této doby musíte položit prsty na aktivní body, které jsou umístěny mírně nad rohy rtů, a aktivně je masírovat.
 3. Masírujte křídla nosu. Akce se provádí podobně jako u předchozího, pouze účinek je na body, které jsou na křídlech nosu.

Při provádění gymnastiky od Gere Childers je důležité sledovat dýchání a používat 10 přístupů ke každému cvičení s krátkými přestávkami.

Gym by Carol Maggio

Faciální aerobika obličeje Carol Maggio doma ukáže, jak odstranit nasolabiální záhyby bez použití drahých operací a kosmetických procedur.Tato technika pomáhá posilovat obličejové svaly a vylepšuje vzhled pleti a mladistvější.

Následující cviky pomohou odstranit hluboké nasolabiální vrásky:

 1. Ukazováček by měl být umístěn na špičce nosu a měl by být mírně zvednut.Pak prsty druhé rukymusíte pomalu stáhnout horní ret.Napětí bude cítit na špičce nosu, ale nesmí se uvolňovat.
 2. Horní ret by měl být pevně přitlačen k horním zubům a spodní ret by měl být tažen dolním.Během cvičení je třeba pomocí ukazováčků pravé a levé ruky zatáhnout rohy rtů zpět.Tyto pohyby pomáhají zbavit se vrásek a korigují kontury obličeje.

Všechna cvičení Carol Maggio musí být prováděna při sezení na stoličce nebo židli.V tomto případě by mělo být břicho maximálně zataženo a boky napnuty.

Cvičení s plastovou lahví

Gymnastika na obličej pomocí plastové láhve je velmi jednoduchá a cenově dostupná pro domácí použití.Během cvičení jsou zapojeny svaly, které se prakticky nepodílejí na každodenních výrazech obličeje.

K dokončení cvičení budete potřebovat 1 litrovou plastovou láhev.Je nutné do něj nalít jeden standardní šálek vody.Potom by se hrdlo láhve (pro větší pohodlí může být obaleno gázou nebo obvazem) ovinout kolem rtů a co nejdelší dobu zvednout.

Po nějaké době může být cvičení komplikované.Zatímco držíte hrdlo láhve, musíte nakreslit jazyk podél vnitřku tváře v místě, kde jsou umístěny nasolabiální záhyby.Na každé straně je 10 pohybů.

Masáž proti nasolabiálním záhybům

Asahiho masáž

Jsou aktivovány hluboké obličejové svaly a lymfatický drenážní systém.Před provedenímMasáž by měla být obeznámena s umístěním lymfatických cév a neměla by na ně působit.Proto kosmetologové doporučují nejprve kontaktovat specialistu.

Po měsíci masáže Asahi můžete zapomenout na problém, jak odstranit nasolabiální záhyby.Dokonce i v práci nebo doma postačují 10minutové procedury denně.Před masáží musí být pokožka očištěna.Pokud tak neučiníte, může se na něm objevit růžovka, vyrážka a akné.

Masážní pohyby začínají od čela a končí bradou. Po celou dobu se musíte pohybovat ve směru lymfatického proudu bez ovlivnění uzlů.Během procedury musíte použít základ pro masáž.Může to být kosmetické mléko, odvar lnu nebo ovesné vločky, voda s éterickými oleji.Nepoužívejte příliš mastný podklad.To vyvolává ranní otok obličeje.

Shiatsuova masáž

Shiatsuova masáž je japonská praxe určování těla.Existuje mnoho variant tohoto postupu, které jsou často kombinovány s modlitbou a meditací. Masáž Shiatsu může být prováděna samostatně nebo se uchýlit k pomoci odborníka.

Vystavení prstů určitým bodům na těle pomáhá vyvolat omlazovací a opravné procesy kůže a podkožních tkání.Aktivní body se nacházejí téměř ve všech oblastech obličeje.Aby se odstranily nasolabiální záhyby, je nutné pracovat s prsty na bodech v rozích rtů, na křídlech nosu, pod bradou, na lícních kostech a tvářích.

Před masáží musí být pokožka očištěna.Odborníci na masáže Shiatsu doporučují ji držet ráno ihned po spánku, když je osoba co nejpohodlnější.

Indická masáž

Indická masáž je druh jógy pro tvář.S jeho pomocí se můžete zbavit nasolabiálních záhybů bez použití jiných kosmetických procedur.

Doporučuje se následující cvičení:

 1. Ústa by měla být otevřena co nejširší, napodobující výkřik.Toto cvičení pomáhá uvolnit svalové napětí v obličeji.
 2. Rty by měly být vytaženy vpřed a stlačeny co nejvíce, napodobovaly zvuk „o“ a pak se natáhly do úsměvu.Je důležité cítit napětí svalů líc a lícních kostí.
 3. Do úst se musí vtáhnout velké množství vzduchu a rty pevně stlačené.Při simulaci pohybu míče je nutné pohybovat vzduchem z jedné tváře na druhou po dobu 10-15 sekund.Potom nechte vzduch pomalu vytéct.

Před zlepšením krevního oběhu se doporučuje před všemi cvičeními provést další hnětení krku, ramen a paží.

Domácí masky proti nasolabiálním záhybům

Maska z bobkových listů

Odvar bobkových listů dokonale tónuje a napíná pokožku a velkýmnožství minerálů a antioxidantů pomáhá vyhladit hluboké vrásky a omladit.

K přípravě masky smíchejte jedno vejce bílé s lžičkou teplého olivového oleje.Poté se nalije lžíce nasekaného suchého vavřínového listusklenici vroucí vody a napuštěné několik minut.Kapalina se odfiltruje a smísí s olejem a proteinem. Směs musí být nanesena na nasolabiální záhyby po dobu 20 minut a poté opláchnuta teplou vodou.

Berry maska ​​

Třešně, borůvky, maliny a jahody lze pro masku bobule použít z nasolabiálních záhybů, ale jahody jsou nejúčinnější.Berry lze použít několika způsoby.

Nejprve se bobule nakrájejí na plátky a rozloží na kůži, naolejovanou olivovým olejem po dobu půl hodiny.V jiném případě jsou plody rozdrceny na kaše a smíchány s 1-2 lžičkami citronové šťávy.Je důležité, aby bobule byly co nejčerstvější.

Želatinová maska ​​

Želatina je nezbytná pro to, aby se pokožka neustále obnovovala a omlazovala.Maska z nich „saturuje“ povrch kůže pektinem.Chcete-li připravit masku, musíte rozpustit želatinu ve vodní lázni.Poté se ke směsi přidá jedna tobolka retinolu (vitamín A) a půl lžičky citronové šťávy.

Pokud je pokožka docela citlivá, můžete přidat lžíci olivového oleje. Směs se poté nanese na kůži a nechá se uschnout.Želatinová maska ​​je z obličeje odstraněna jako film, napíná a čistí pokožku.

Složení rybího oleje

V lidovém lékařství a kosmetologii je rybí olej oblíbený díky své omera-3 mastné kyselině.Pomáhá posilovat místní imunitu a nedovoluje volným radikálům zhoršovat stav pokožky.

KomuChcete-li se zbavit nasolabiálních záhybů, je nutné smíchat 2 díly olivového oleje, škrobu a 1 díl rybího oleje.Směs se nanáší na kůži s vráskami po dobu 20 minut.Tuto masku můžete provádět jednou týdně.

Clay mask​​

Clay je v kosmetologii vítán kvůli velkému množství minerálů v jeho složení.Pro masku je nutné předem připravit bylinkový čaj.K tomu můžete použít infuze heřmánku, šalvěje, máty a dalších rostlin užitečných pro pokožku.

Kapalina se smísí s kosmetickým jílem do stavu husté zakysané smetany a nanese se na celý povrch obličeje s výjimkou víček a rtů.Pro zvýšení efektu masky můžete přidat několik kapek oleje, nejlépe arganu.

Maska se škrobem

Účinek masky se škrobem pomůže účinně se vypořádat s problémem, jak doma odstraňovat nasolabiální záhyby.Odborníci porovnávají účinek svých účinků s Botoxem.

V případě kosmetického přípravku nalijte 1 čajovou lžičku škrobu se dvěma šálky vody a počkejte, až se vytvoří želé podobná tekutina.Pak 5 lžíce.mrkvová šťáva a 1 polévková lžícetukový krém nebo zakysaná smetana.Směs se nanáší na kůži ve vrstvách každých 5 minut a po 20 minutách se omývá.

Bylinné obklady

Bylinné obklady doporučují kosmetologové ke zlepšení pleti a stimulaci produkce kolagenu.Bez něj není možné se zbavit hlubokých vrásek.K vaření můžete použít šalvěj, pupeny březových listů, květenstvísedmikrásky a podběry.

Komprimace bude potřebovat teplý vývar.V ní musíte položit čistou látkovou masku a poté ji položit na pokožku obličeje. Kompresi můžete podržet, dokud látka zcela nevychladne.

Kávová maska ​​

Kávová zrna se často používají v kosmetologii.Současně působí jako maska ​​a jako účinný peeling.

Pro přípravu masky 2 lžíce.lpoužité nápoje, 1 polévková lžíce.olivový olej, trochu soli, cukru a skořice.Maska by měla být aplikována lehce, masírovat problémové oblasti a po 10 - 13 minutách důkladně opláchnout teplou vodou.

Žloutková maska ​​

Žloutková maska ​​umožňuje bojovat se stárnutím kůže a chrání ji před výskytem vrásek hlubokého věku.To je usnadněno velkým množstvím albuminu a vitamínu A ve vaječných žloutcích.

Pro boj s hlubokými vráskami smíchejte jeden žloutek a 1 polévkovou lžíci olivového oleje. Poté se do směsi přidá několik kapek broskvového oleje.Dostatek 15 minut na kůži, aby byla sametově napjatá po prvním zákroku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli
(2101)Banánová maska ​​

Na základě banánového pyré existují dvě masky.První je vhodný pro suchou pokožku.Pro přípravu musí být kaše dvou banánů smíchána s 2 lžícemi.krém a důkladně promíchejte.Lze použít bramborovou kašina obličeji, lehce tře do kůže.

Druhá maska ​​je ideální pro problémovou pokožku. K nasekaným banánům by mělo být přidáno několik lžic olivového oleje, žloutku a lžíce mouky.Všechny ingredience jsou smíchány a aplikovány na kůži po dobu 20-23 minut.

Medová maska ​​

K přípravě medové masky se používá včelí vosk a výhradně přírodní med.Obě složky se zahřejí do kapalného stavu a smísí se dohromady.Poté se do tekutiny přidá polovina lžičky cibule a šťávy z aloe.Maska musí být na obličeji ponechána půl hodiny.Dojde-li k pocitu pálení nebo svědění, je třeba kosmetický přípravek okamžitě omýt.

Spirulinová maska ​​

Spirulina je druh řas, který se široce používá k boji proti vráskám. Látku lze zakoupit v lékárnách nebo specializovaných obchodech ve formě tablet nebo prášku.

Maska spiruliny pomůže odstranit nasolabiální záhyby, vrásky, věkové skvrny doma.Jak se vaří, přečtěte si níže

K přípravě masky se používá želatina.Nejprve se musí rozpustit ve vodní lázni.Potom se do želatiny přidají dvě tablety řas rozdrcené na prášek.Hotová maska ​​se nanáší kosmetickým štětcem na problémové oblasti.Po 20 minutách ztvrdne a odstraní se.Tuto masku používejte každé 3 dny za měsíc.

Použití kosmetického ledu proti nasolabiálním záhybům

Speciální „omývání obličeje“zmrzlina je kosmetický postup, který pomůže vyvolat regenerační procesy na povrchu pokožky, zlepšit produkci kolagenu a elastinu.

K vyhlazení hlubokých nasolabiálních vrásek dochází v důsledku „šokového“ účinku kosmetického ledu.Ostré nachlazení vede k rychlému zúžení krevních cév a tím ke zlepšení krevního oběhu.Led lze zakoupit v kosmetickém obchodě nebo si ho můžete vyrobit sami.

K jeho přípravě můžete použít následující:

 • zelené čajové tóny a uzdravuje pokožku;
 • Aloe - pomáhá obnovit citlivou a problematickou pleť;
 • rýžový vývar - pomáhá získat krásnou jednotnou barvu;
 • ovocné šťávy (meloun, grapefruit, citron) - dokonale tónují pokožku.

Kapalina se nalije do speciálních nádob na led a ponechá se v mrazničce.Musíte používat led denně, nikoli ho umýt, ale poklepat si kůži ručníkem.

Profesionální kosmetika pro nasolabiální záhyby

Utahovací náplasti

Utahovací náplasti na obličej se vyrábějí na základě hydrogelu.Při kontaktu s teplou pokožkou se látka začíná rozpouštět a aktivní složky pronikají tkáně rychleji.

Náplasti, které pomáhají vypořádat se s problémem, jak doma odstranit nasolabiální záhyby, jsou velmi pohodlné.Jejich tvar je vybrán anatomicky, takže záplaty lze aplikovat výhradně na problémovou oblast.

Aktivnísložky adenosin a glutathion způsobují, že se pokožka rychle obnovuje a tónuje.Díky nim povrchové tkáně obličeje posilují jejich ochranu před negativními faktory zvenčí.

Deoproce krém

Deoproce Repair Cream účinně zvládne hluboké nasolabiální záhyby a vyhýbá se expresním liniím v budoucnosti.Toho je dosaženo díky jedinečnému složení: mucin (hlemýžďový hlen) a japonský yamový extrakt.

Kosmetici doporučují používat krém Deoproce pro ty, kteří se chtějí nejen zbavit vrásek, ale také zlepšit pleť.

Hlavním účinkem přípravku je zvýšení pružnosti pokožky, vyléčení lokálních podráždění a odstranění drobných nedokonalostí, jako jsou jizvy a vrásky.

Kolagenová maska ​​granátového jablka

Kolagenová maska ​​granátového jablka obsahuje extrakt z granátového jablka a kolagen.Granátové jablko obsahuje mnoho užitečných látek pro pokožku a ženský fytoharmon estrogen.S věkem se produkuje stále méně, díky čemuž dochází ke zrychlení procesu stárnutí a stárnutí pokožky.

Kolagen se nutně používá k boji proti vráskám.Tento protein je nezbytný pro konstrukci „kostry“ v horních tkáních obličeje.Nedostatek bílkovin vede k postupnému ničení tohoto „rámu“, který je příčinou ochablé kůže a vrásek.

Krémová maska ​​ARAVIA

Kosmetici označili krémovou masku ARAVIA za skutečnou energii pro pokožku.Tento nástroj je založen na složkách rostlinného původu a jeho působení pomáhámaximalizovat obnovu a hojení zralé pokožky.

Krémová maska ​​obsahuje olivový olej, extrakt z hroznových semen, sóju, kolagen a kyselinu hyaluronovou.Odborníci doporučují používat tento nástroj především pro ženy s velmi suchou pokožkou.

Cream Professional Solutions

Cream Professional Solutions je inovativní kosmetika v boji proti hlubokým vráskám.K boji se známkami stárnutí v tomto případě dochází v důsledku působení látky resveratrol.V současné době je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů a je schopen obnovit strukturu pokožky i při velmi hlubokých vráskách.

Techni Liss First PAYOT krém

Techni Liss First PAYOT Anti-Aging Cream doporučuje kosmetolog jako prostředek k boji proti prvním známkám stárnutí.

Účinné látky přípravku, které zahrnují diamantový prášek a speciální komplex Liss Process, vám umožňují denně zvlhčit pokožku a stimulovat neustálé dělení buněk.To přispívá k pravidelné obnově pokožky a zabraňuje vzniku nových vrásek.

Použití mezoscootů

Mezoscooter je kosmetické zařízení, které je speciální váleček, ve kterém jsou umístěny nejtenčí ocelové jehly.Jsou dražší možnosti ze zlata, platiny a drahých slitin.Během procedury pronikají mezoscooterové jehly pokožku, což přispívá k lepšímu pronikání prospěšných látek z masek a krémů.

Výhody použitímezorollery:

 • aktivace krevního oběhu v zóně vlivu;
 • podpora vzhledu nových kožních buněk a podkožních tkání;
 • zlepšení produkce proteinů pro budování svalové struktury kůže;
 • zlepšení mezibuněčné matrice zvýšením rychlosti metabolických procesů.

Pro kosmetický postup se používají speciální koktejly a koncentráty s kyselinou hyaluronovou, vitaminem C a rostlinnými složkami.

Používání plniv

Plnidla jsou kosmetické výrobky, které vám mohou pomoci vyřešit problém odstranění doma vysolabiálních záhybů.Vrásky jsou vyhlazovány vyplněním podkožních tkání speciálními látkami.

Plniva s hlubokými vráskami lze použít ve formě subkutánních injekcí a kosmetických přípravků (krémy, masky, séra atd.).Ten lze použít doma.

Plniva mohou zahrnovat následující složky:

 • kyselina hyaluronová;
 • lidský nebo zvířecí kolagen;
 • hydroxyapatit vápenatý;
 • Kyselina L-mléčná a kol.

Plniva se doporučuje používat společně s mezoscootery .Tato kombinace umožňuje kosmetickým látkám proniknout hlouběji do vrstev kůže.

Procedury koupele

K omezení změn v kůži souvisejících s věkem kosmetologové radí ženám častěji navštěvovat lázně a saunu.

Tepelné postupypříznivě působí na pokožku obličeje:

 • zvlhčuje pokožku díky prodlouženému účinku vodní páry;
 • aktivují metabolické procesy a obnovu tkáně;
 • zlepšují krevní oběh.

Doma se z lázeňského domu může stát plnohodnotný kosmetický salon.Vystavení vysoké teplotě a vlhkosti vám umožní efektivněji čistit pokožku.Při návštěvě koupele nebo sauny se doporučuje používat peeling a loupání obličeje přirozeně.

Lze bezpečně říci, že jít do koupele je skvělý způsob, jak se doma zbavit nasolabiálních záhybů.Během kosmetických procedur se pokožka zahřeje a póry se otevřou širší.V tuto chvíli vstupuje do podkožní struktury více živin a minerálů.

Po procedurách koupání se epidermis obnoví, pokožka se vyhladí, zjemní a ohřeje.K poklesu počtu vrásek dochází v důsledku zrychlení metabolických procesů a nasycení vlhkostí.

Hluboké vrásky na obličeji vždy kazí vzhled.Ale jak se jich zbavit, není nutné používat drahé procedury v kosmetických salonech.Použití masáží a gymnastiky, lidové kosmetiky a speciálních zařízení pomůže prodloužit mladistvou pleť doma.

Video o tom, jak odstranit nasolabiální záhyby

Jak odstranit nasolabiální záhyby rychle a bez chirurgického zákroku doma:

Oprava nasolabiálních záhybů: