Jak odstranit jizvy po akné na obličeji s kosmetickými a chirurgickými postupy, lidovými prostředky doma

Chcete-li léčit pleť z akné a akné, budete muset vyvinout velké úsilí - vybrat nejúčinnější prostředky, změnit výživu, poradit se s kosmetologem.Stejně důležité však bude zjistit, jak správně odstranit jizvy po akné.Existuje mnoho metod: chirurgické, kosmetické a lidové, které lze použít doma.

Obsah
 1. Druhy jizev po akné
 2. Příčiny jizev po akné
 3. Výběr léčby
 4. Léčba drogy
 5. Subcisia
 6. Odstranění jizev
 7. Transplantace kůže
 8. Středně chemický peeling
 9. Peeling hlubokým fenolem ]
 10. Vstřikování a mezoterapie
 11. Iontová a fonoforéza
 12. Laserové resurfacing
 13. Frakční fototermolýza
 14. Jehlová terapie
 15. Diamantová dermabraze
 16. Hlubokábroušenía
 17. Plazmové zvedání
 18. Ozonová terapie a kryoterapie
 19. Plnicí injekce
 20. Loupání bugady
 21. Domácí masky a peelingy
 22. Tření a praní
 23. Než během dne můžete kůži otřít.Chcete-li zvýšit účinek?
 24. Odstranění jizev po akné kosmetickým parafinem a voskem
 25. Vodka a Kalanchoe z jizev
 26. Citrusové plodyovoce proti jiznám po akné
 27. mangan z jizev
 28. propolis proti jiznám po akné
 29. Videoo tom, jak odstranit jizvy zakné
Druhy jizev po akné

Pro výběr vhodného způsobu, jak se zbavit jizev, musíte nejprve správně určit jejich typ.Jizvy jsou následujících typů:

 • Atrofické, pod úrovní pokožky. Zvláštní pro pokožku, která produkuje málo kolagenu.
 • Normotrofní- jsou na stejné úrovni jako kůže, mají světlou barvu.
 • Hypertrofické- mírně stoupají nad úroveň kůže, vytvářejí se při nadměrné tvorbě kolagenu.
 • Keloid- jsou typem tkáně jizvy.Tendence tvořit keloidní jizvy je individuálním problémem těla.

Jizvy mohou být jednoduché nebo vícenásobné.

Příčiny jizev po akné

Někteří lidé mají akné beze stopy a někteří mají na kůži rány.

Zde jsou nejpravděpodobnější příčiny zjizvení:

 • Hrubé a nepřesné mačkání akné;
 • Podání infekce pod kůži;
 • Nesprávná péče o obličej nebo nedostatek péče, zanedbané akné;
 • Vlastnosti kůže - velmi tenká a jemná horní vrstva epidermis, kterou lze snadno poškodit.

Epidermální buňky mají obvykle dobrou schopnost se opravit.Ale z výše uvedených důvodů jejich síla nestačí.

Výběr léčby

Aby nedošlo k náhodnému jednání, měli byste okamžitě kontaktovat kvalifikovaného specialistu.Dermatolog pomůže vypořádat se s pokožkou.Ocení tosituace s profesionálním vzhledem a dá doporučení, snad předepíše testy na demodikózu nebo plísňové kožní léze.

Musíte se také poradit s kosmetičkou.Dobrý kosmetolog musí mít lékařské vzdělání a bude schopen provádět moderní postupy, jak se zbavit jizev.

Pokud se na vaší tváři stále objevuje nové akné, budete muset konzultovat gastroenterologa, endokrinologa a gynekologa.

Léčba drogy

Jak odstranit jizvy po akné, pokud se nechcete uchýlit k možnostem hardwarové kosmetologie?Léčivé léky přijdou na záchranu.

Zde jsou některé účinné prostředky:

 • Derma Cote Gel. Obsahuje enzymy, oxid zinečnatý, vitamíny E a K. Odhadovaná cena je 1 000 rublů.
 • Kolagenový vodíkový gel Emalan od Collagene 3D. Určeno k léčbě kůže po akné.Přibližná cena - 750 rublů.
 • Priztinský jizevový krém od Pranaiva .Proniká hluboko do pórů a odlupuje mrtvé buňky.Cena je 150 rublů.
 • Biokoncentrátový krém proti akné. Zvyšuje elasticitu epidermis, obsahuje bambucké máslo a jojobový olej.Cena - 170 rublů.
 • Masť na odstranění jizev Meilibahenling. Obsahuje vitamín E, heparin, extrakt z aloe vera.Odhadovaná cena - 250 rublů.
 • Masť na jizvy Pasjelu. Skládá se z přírodních surovin, při pravidelném používání zjizvuje jizvy.Cena - 700 rublů.

Při absenci těchto prostředků v lékárnách můžete zkusitobjednejte je v online obchodech.K dosažení maximálního účinku by měl být jakýkoli kosmetický přípravek používán pravidelně, přesně podle pokynů.

Subcision

Metoda subcision je vyříznout spojovací šňůry, které „zatáhnou“ jizvu do kůže.Po řezání tkáně se spodní část jizvy zvedne ven a kůže se vyrovná.Subcision se provádí v lokální anestézii.Tento postup vyžaduje vysoce kvalifikovaného chirurga, protože práce je velmi pečlivá.

Vyříznutí jizvy

Vyříznutí jizvy se doporučuje v případech, kdy jsou jizvy poměrně rozsáhlé a hluboké a zabírají velkou plochu.Zákrok by měl provádět chirurg s povinným použitím anestezie.

Jizvy se vyříznou laserem nebo skalpelem, načež se okraje pojivové tkáně zvednou a spojí sešitím, které bude následně zcela neviditelné.

Kožní štěpy

Kožní štěpy jsou další radikální chirurgickou metodou.Nejvhodnější je použít ji s rozsáhlými kožními lézemi.To mohou být nejen důsledky hojné akné, ale také popáleniny.

Střední chemický peeling

Střední chemický peeling se provádí pomocí speciálních ovocných kyselin a ovlivňuje bazální, tj. Střední vrstvu epidermis.Kůže reaguje na aplikaci kyselin aktivní produkcí kolagenu a kyseliny hyaluronové.Jizvy jsou vyrovnány, věkové skvrny zmizí.

Deep Phenolicpeeling

Tento postup je považován za poměrně závažný a je doporučován pro osoby starší 40 let. Kůže je ošetřena kyselinou karbolovou, což způsobuje, že pokožka regeneruje nová kolagenová vlákna.Peeling fenolů má kontraindikace: kardiovaskulární onemocnění, těhotenství, herpes.

Vstřikovací a přístrojová mezoterapie

Metoda injekční mezoterapie je zavádění koktejlů obsahujících kyselinu hyaluronovou, elastin a kolagen, rostlinné extrakty, vitamíny a organické kyseliny pod kůži.Kůže je vyhlazená a jizvy jsou méně výrazné.Doporučuje se absolvovat ne jeden, ale ne méně než 4-5 relací.

V hardwarové mezoterapii nejsou účinné látky injikovány, ale laserem. Tato metoda je vhodná pro ty, kteří nepřijímají injekce nebo se nebojí dělat. Reliéf epidermis je vyrovnán a jizvy jsou napjaty.

Iontová a fonoforéza

Podstatou iontoforézy je působení galvanického proudu na horní a střední vrstvu epidermis.Zároveň je pokožka zpracovávána speciálními prostředky, které jsou díky proudu absorbovány mnohem lépe.Procedura je poněkud bolestivá, ale umožňuje vám během několika sezení zbavit jizvy.

Při fonoforéze dochází k expozici kůže pomocí ultrazvuku.Fonoforéza má kumulativní účinek, pro vyhlazení pokožky bude vyžadovat několik sezení.

Laserové resurfacing

Jak odstranit jizvy po aknélaserové resurfacing: k tomu potřebujete pouze 1-2 procedury.Laserový paprsek působí na epidermis a díky jeho teplotě jsou problémové oblasti zničeny a pokožka je hladká.

Vzhledem k rychlosti laseru je nemožné dosáhnout tepelného spálení. Plné obnovení pleti po zákroku trvá přibližně 2 týdny.

Frakční fototermolýza

Frakční fototermolýza je laserové ošetření kůže.Paprsky pronikají do středních vrstev epidermis, díky jejich vysoké teplotě, se mikrodepty dermis doslova odpařují.Výsledkem je, že začíná proces rozšířené obnovy.Kožní buňky jsou aktualizovány. K dosažení co nejlepšího účinku se doporučuje nejprve podstoupit postup povrchového loupání.

Nidlingová terapie

Podstatou nidlingové terapie je to, že pomocí speciálního přístroje se na kůži vytvářejí mikropunkty.Používají se titanové jehly o velmi malé velikosti a průměru.Epiderma začíná reagovat na mikrotraumata aktivní produkcí elastinu a kolagenu.Procedura nejen eliminuje jizvy, ale také odstraňuje věkové skvrny, snižuje ochablou pokožku, napíná póry.

Diamantová dermabraze

Diamantová dermabraze je alternativou k chemickým loupáním.Kosmetička je vybavena speciálním zařízením, ke kterému jsou připojeny trysky s diamantovým stříkáním.Jizvy na akné jsou tedy broušeny a póry jsou navíc očištěny. Doba trváníPostup závisí na oblasti zkoumané oblasti.

Diamantová dermabraze je kontraindikována u rakoviny, astmatu a onemocnění kardiovaskulárního systému.

Hluboké povrchové ošetření

Hluboké povrchové ošetření obličeje je velmi efektivní a pomáhá zbavit se nejen jizev, ale také významné části vrásek.Procedura se provádí anestézií a trvá asi hodinu.

Hluboké mletí je během těhotenství a kojení kontraindikováno v přítomnosti diabetes mellitus nebo problémů s štítnou žlázou.

Zvedání plazmatu

Zvedání plazmatu je podávání pod kůži injekcí plazmy extrahované z krve pacienta.Proceduru provádějí kurzy.Přispívá k produkci kolagenu a elastinu, má minimální riziko alergických reakcí.Plazmolifting omlazuje pokožku, po druhé relaci se objeví viditelný efekt.

Ozonová terapie a kryoterapie

Ozonová terapie se provádí v několika verzích - mesozonová terapie, injekce, ozónový koktejl.Při léčbě mesozonem specialista aplikuje ozonovou směs na očištěnou pokožku pomocí speciálního zařízení a zároveň provádí masáž obličeje.Můžete také injikovat ozón-ozónový koktejl pomocí subkutánních injekcí nebo jednoduše otřít obličej.

Jizvy na akné můžete odstranit kryoterapií v několika fázích doma i v salonu.

Ozon saturuje pokožku kyslíkem.Stimuluje syntézu kolagenu a zlepšuje celkový stav pokožky. Podstatou kryoterapie je masáž pokožky tekutým dusíkem. Během procedury může být cítit mírný pocit pálení.Tekutý dusík urychluje krevní oběh a přenos tepla, jizvy po akné jsou vyrovnány.

Výplňové injekce

Výplňové injekce se používají v dermatokosmetologii k léčbě velkých atrofických jizev o průměru 4 až 6 mm.Jako účinná látka se používá kyselina hyaluronová nebo nativní kolagen.

Kyselina hyaluronová se vstřikuje pod jizvu a okamžitě ji zvýší na úroveň kůže.Kolagen také stimuluje tvorbu pojivové tkáně, díky níž je jizva naplněna.

Peeling badagi

Aby bylo možné loupat badagi, musíte připravit směs 1 lžičkaBadyagi prášek, 3% peroxid vodíku a kefír.Připravený produkt by měl mít kyslou smetanu.Nanáší se na obličej, vyhýbá se oblasti kolem očí a vydrží 15 minut.Maska se omyje teplou mýdlovou vodou a poté se na pokožku aplikuje zklidňující krém.

Vyšetření badagi je kontraindikováno v případě přítomnosti vaskulatury nebo kožních onemocnění na obličeji. ​​

Domácí masky a peelingy

Jak odstranit jizvy po akné, jsou-li k dispozici pouze nejjednodušší produkty, navrhněte recepty na domácí masky.

Zde je několik možností:

 • Maska okurky .1 oloupeme okurku, rošt.Smíchejte s 1 polévkovou lžičkou.lkefír s obsahem tuku.Naneste na očištěnou pokožku po dobu 15 minut.Opláchnětechladná voda.
 • Clay mask .Prášek z jakékoli hlíny - modrá, růžová nebo bílá, zředěný horkou vodou, aplikujte směs na problémové oblasti.Nechte zcela uschnout a poté opláchněte.
 • Citronová maska. Smíchejte 1 lžíce.lčerstvě vymačkaná citronová šťáva a 20 kapek šťávy z aloe.Naneste směs na obličej po dobu 10 minut.Recept je vhodný pro mastnou pleť.

Pomocí domácích peelingů můžete epidermu vyrovnat a zbavit se keratinizovaných částic.

 • Mletá kávová zrna v mlýnku na kávu, smíchaná se zakysanou smetanou.Naneste na pokožku masážními pohyby.
 • Kombinujte 1 lžičku.jedlá soda, 1 lžička.chlorid sodný a trochu mýdlové pěny.Masírujte problémové oblasti vatovým tamponem.
 • Přidejte trochu soli do mleté ​​ovesné vločky.Nástroj se používá ve večerních hodinách po mytí.

Kartáče zvyšují krevní oběh, což pomáhá regenerovat horní vrstvy kůže.

Otřete a omyjte

Abyste se zbavili ošklivých stop, pomůže vám omytí obličeje následujícími látkami:

 • Ovesné vločky.Ovesné vločky by měly být mleté ​​v mlýnku na kávu, zředěny teplou vodou na drťovou konzistenci a každý den si ráno touto směsí umýt obličej.Ovesná kaše má účinek lehkého peelingu a vyhlazuje pleť.
 • Jablečný ocet. Zředí se vodou v konzistenci 1: 3 a opláchne se obličejem.Je velmi důležité zajistit, aby se tekutina nedostala do očí.

Jak třít pokožku během dne.Chcete-li zvýšit účinek?

Zde je několik možností:

 • Mandlový olej;
 • Olej z čajovníku.

V případě individuální nesnášenlivosti olejů se doporučuje použít odvar šalvějových listů.

Odstranění jizev po akné kosmetickým parafinem a voskem

Jak odstranit jizvy po akné parafinem:

 • Musíte si koupit speciální lékařský parafín z lékárny.
 • Pro jeden postup postačí 50 gramů látky.Taví se na parní lázni a nanáší se širokým kosmetickým štětcem v tenké vrstvě na obličej.
 • Když se parafin mírně usadil, je třeba nanést druhý kabát a poté zakrýt obličej přilnavou fólií nebo obyčejnou, čistou, žehlenou látkou.
 • Maska se udržuje po dobu 15 minut.

K přípravě voskového produktu musíte zakoupit nebělený včelí vosk.Také se roztaví a aplikuje na obličej.Při provádění postupu pomocí vosku nebo parafínu je důležité sledovat teplotu masky, aby nedošlo k popálení.

Vodka a Kalanchoe z jizev

Pro tento recept budete potřebovat Kalanchoe.Z masité části stonku vymačkejte 30 ml šťávy a smíchejte ji se stejným množstvím vodky.Kapalina se infuzuje po dobu tří dnů na suchém a tmavém místě.

Poté, co je nutné jej protáhnout obvazem a na jizvy přesně nanést pomocí vatového tamponu.Po půl hodině musíte omýt teplou vodou bez mýdla, aby alkohol ve směsi nevysychal pokožku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článekRubriky:Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena prostředků.

Citrusové plody proti jizvám po akné

Citron, pomeranč a grapefruit obsahují organické ovocné kyseliny, které se používají k vytváření chemických slupek.Doporučuje se pár čerstvých loupaných ovocných plátků ovoce otřít problémové oblasti.Po 15–20 minutách je třeba je umýt teplou vodou.

Manganistan draselný z jizev

Několik krystalů manganistanu draselného musí být naředěno v teplé vařené vodě.Výsledné řešení světlé malinové barvy se aplikuje na jizvy poseté vatovým tamponem.Po 10 minutách je třeba obličej otřít vlhkou vatovou vložkou.

Důležitá nuance:Během léčby jizev manganistanem draselným nemůžete navštívit solárium a vystavit svou tvář otevřenému slunečnímu světlu.

Propolis proti jiznám po akné

Jak používat propolis k odstranění jizev po akné:

 • Důležitá nuance: propolis v jeho čisté formě se nepoužívá, musíte si koupit jeho tinkturu v lékárně.
 • Míchá se s vodkou v poměru 1: 1 a jizvy se ošetřují několikrát denně.
 • Vodku lze nahradit koňakem.

Než se rozhodnete, jak odstranit jizvy po akné, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Kosmetologické a chirurgické výkony mají řadu kontraindikací - těhotenství, období kojení, epilepsie a novotvary na kůži.

A když se použijelidových a domácích metod, můžete být alergičtí na složku masky nebo křoviny.

Vytvoření článku:Mila Fridan

Video o tom, jak odstranit jizvy po akné

Jizvy po aknéna obličeji:

Frakční laserové resurfacing: