Jak odstranit hrče Bisha.Jak čistit doma, masáže, cvičení, dieta, chirurgie.Před a po fotografiích

Kousky Bisha jsou tukové útvary umístěné mezi bukálním svalem a povrchovými svaly obličeje (žvýkací, velké a malé zygomatické) na každé straně.Tato ložiska tuku, obklopená skořepinou tobolky v podkožní tkáni tváří, tvoří spodní obrys obličeje osoby, a proto hrají důležitou roli v estetice obličeje.

Odstranění hrudek lze provádět chirurgicky i kosmeticky a pravidelně provádět obličejovou gymnastiku - speciální cvičení pro obličejové svaly.Fotografie před a po postupech ukazují výsledky metod a jejich účinnost.

Operace skalpelu a laserové odstranění

Pro lipektomii (chirurgickéchirurgický zákrok k odstranění hrudek Bisha) lze použít jednu z následujících chirurgických technik:

 • intraorální metoda pomocí skalpelu;
 • interorální metoda využívající laser;
 • ​​
 • extrorální metoda používající skalpel.

Rozdíl mezi první a druhou metodou spočívá pouze v použití různých nástrojů pro vyříznutí bukální plochy, zatímco rozdíly mezi inter- a extraorální metodou jsou kardinální.

 • Při interorální (intraorální) metoděse tukové tobolky odstraní řezem uvnitř ústní dutiny.
 • Extraorálníodstranění Bish hrudek se provádí řezy na povrchu kůže a je obvykle prvkem komplexního faceliftu (ritidektomie) spolu s liposukcí, jakož i korekcí tvaru lícních kostí a brady.

Indikace operace k odstranění Bishových hrudek

Většina indikací operace je estetická a je diktovánatouhou pacienta změnit konturu obličeje na správnou- atraktivnější forma:

 • potřeba korekce obrysu obličeje;
 • zabránění stárnutí tváří v závislosti na věku oslabením obličejových svalů;
 • hypertrofie bukálních tukových tobolek;
 • redistribuce tělesného tuku pro sochařství obličeje.

Kontraindikace

Kontraindikace při odstraňování Bishových hrudek se rychle týkají přítomnosti zánětu a nemocí, které brání hojení.oprava tkáně vpooperačním období:

 • ve věku do 25 let;
 • hemifaciální atrofie;
 • onkologická onemocnění;
 • diabetes mellitus;
 • zánětlivé a hnisavé zánětlivé procesy v obličeji a krku.

Hlavní část kontraindikací je společnou součástí všech chirurgických zákroků v lidském těle.

Ve ​​skutečnosti je Bishaova lumpectomie jako taková kontraindikována pouze u lidí s Parry-Rombergovým syndromem, u nichž se postupně snižuje počet obličejových svalů a kůže (hemifaciální atrofie), a také u lidí mladších 25 let, protože do tohoto okamžiku je to možnépřirozená změna objemu bukálních tukových tobolek.

Příprava na chirurgii

Příprava na chirurgii je typická pro předoperační postupy a skládá se z několika fází:

 1. Konverzaces odborníkem na zdravotní stav pacienta, individuální vlastnosti jeho těla, minulá onemocnění a možné alergické reakce.
 2. Vyšetření pacienta v několika projekcích.
 3. Určení umístění a tloušťky tukových tobolek za účelem plánování místa řezu (lze provést na počítači).
 4. Provádění nezbytných testů (moč, krev) a vyšetření (fluorografie, EKG).
 5. Jmenování data chirurgického zákroku a diskuse o algoritmu účinku pacienta a lékaře před chirurgickým zákrokem a během něj.

Bez ohledu na to, zda je vybraným zdravotnickým zařízením velké zařízení nebo malá klinika, místo konáníchirurgické zákroky by měly být místem speciálně vybaveným s ohledem na vlastnosti těchto zákroků (sterilita, dostupnost potřebného vybavení).Postup by neměl být prováděn ve stejné místnosti, ve které jsou pacienti přijímáni.

Jak se provádí chirurgický zákrok

Interorální lipektomie Bishových hrudek se zpravidla provádí v místní anestézii.

Postup:

 1. Řez je proveden skalpelem nebo laserem na vnitřní straně tváře.Řez je proveden v maxilárním gingivobukálním sulku nebo ve sliznici líce na úrovni linie kousnutí.
 2. Po odříznutí sliznice skalpelem nebo laserem se rozdělí bukální sval.
 3. Kus Bisha je sevřen svorkou a při současném krátkodobém vnějším tlaku na tvář pacienta je vytažen z tkáně a poté vyříznut.
 4. Řez je sešíván kosmetickým švem a potažen dezinfekčním ubrouskem.Venku lze povrch tváře fixovat elastickým obvazem.

Intraorální metoda pro odstranění tukových tobolek netrvá příliš dlouho, protože postup v tomto případě trvá asi půl hodiny.

Odstranění Bishových hrudek v rámci řady plastických korekcí obličeje je zcela odlišný typ operace, která trvá několik hodin a vyžaduje celkovou anestézii.Pracovní algoritmus chirurga v tomto případě závisí na postupech při odstraňování hrudek v Bish.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací plocha - co to je,jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Období zotavení

Bišiny hrudky (fotografie před a po operaci ukazují působivý výsledek za několik hodin) jsou odstraněny krátkým a jednoduchým interorálním chirurgickým zákrokem.Období zotavení také netrvá příliš dlouho, což přispívá k hojení ran lidských vlastností slin.

Po operaci musí pacient dodržovat určitá pravidla:

 • První 3 dny po zákroku nejezte jídlo, které vyžaduje pohyby žvýkání.Povoleny jsou pouze tekutiny, polévky, bramborová kaše a jiná homogenizovaná strava neutrální chuti, která by neměla obsahovat nadměrné množství soli a koření.
 • Doporučuje se, abyste spali a leželi hlavně na zádech na vysokém polštáři, aby se zabránilo hromadění tekutin v tkáních.
 • Omezte fyzickou aktivitu - zvýšený krevní oběh může vést k pooperačnímu krvácení.
 • Bělte nebo intenzivně čistěte zuby.
 • Pijte alkohol nebo nikotin.

Důsledky a možné komplikace

Bischovy hrudky nelze vždy odstranit bez následků pro tělo.

Fotografie před a po odstranění hrudek Bish

Po operaci mohou nastat následující komplikace:

 • ) výskyt pooperačních hematomů;
 • trismus (stlačení čelistí způsobené křečí žvýkacích svalů);
 • parotidové poškozenížlázy;
 • poškození trigeminálního nervu;
 • vzhled tuleňů v lícní oblasti;
 • asymetrie spodní části obličeje.

Poranění obličejového nervu nebo příušní slinné žlázy patří mezi nejvzácnější následky chirurgického zákroku, zatímco asymetrie v důsledku resekce bukálních tukových tobolek se vyskytuje v 8% případů pooperačních komplikací.

Četnost vznikajících komplikací je při použití extrorální chirurgické metody mnohem vyšší, protože kromě důsledků použití celkové anestézie je u pacienta také větší riziko vzniku různých komplikací kvůli specifičnosti samotné metody: v tomto případě je pravděpodobnost poškození trigeminálního obličejového nervu mnohem vyšší.

Kromě toho je doba zotavení po chirurgickém zákroku tohoto typu mnohem delší v důsledku delšího procesu regenerace kůže.

Mezi možné nežádoucí důsledky patří důsledky, které se neobjeví okamžitě, ale po 10 letech nebo po dosažení stáří.Odstranění hrudek Bisha umožní vyhnout se takovým věkem souvisejícím jevům, jako je výskyt brylů.

Kůže, která ztrácí pružnost a s věkem ztenčuje, je však náchylná k ptóze (povislá), protože nemá odpovídající mastnou „podporu“.Potopené tváře - estetický efekt, pro který se ve většině případů pacienti rozhodují o operaci - dodávají tváři starší ženy haggardský vzhled.

Kam míří akolik to stojí

Interorální chirurgický postup pro odstranění Bishových hrudek je kvůli jednoduchosti a rychlosti operace zařazen do seznamu služeb většiny kosmetických klinik.Extraorální chirurgie, která vyžaduje použití celkové anestézie a ve skutečnosti je součástí mnoha hodin plastické chirurgie, se provádí ve velkých zdravotnických zařízeních se specializací na plastickou chirurgii.

Náklady na odstranění mastných tobolek, které se provádí sliznicí a nevyžadují použití celkové anestézie, se pohybují od 28 000 do 47 000 rublů.

Kosmetické postupy pro odstranění hrudek

Ačkoli je chirurgické odstranění usazenin tuku v ústech nejúčinnější, má postup několik kontraindikací a nežádoucích důsledků.Při použití kosmetických procedur je možné zmenšit objem hrudek Bishy a změnit kontury obličeje, aniž by bylo nutné použít skalpel nebo laser.

Lymfatická drenáž obličeje

Bisha hrudky (fotografie před a po prokázání účinnosti postupu) lze zmenšit pomocí lymfodrenážní masáže.Bez přímého ovlivnění tukové tkáně je masáž zaměřena na stimulaci lymfatického systému těla.

Pod vlivem masáže se lymfatické cévy zesilují, čímž se lépe realizují hlavní funkce lidského lymfatického systému - drenáž a transport.

Aktivní odstraňování přebytečné tekutiny z mezibuněčného prostoru dopleťové tkáně, zlepšení mikrocirkulace a zásobování tkání potřebnými látkami přispívají ke zrychlení metabolismu, snížení objemu tukových tkání, jakož i tonizaci a posílení pokožky obličeje jako celku.

Procedura lymfatické drenážní masáže se skládá z několika fází:

 1. Očištění pokožky obličeje speciálním gelem a její příprava na další manipulace.
 2. Aplikujte zvlhčovač, aby se pacient během procedury cítil pohodlněji.
 3. Masáž lymfatických uzlin lokalizovaných v supraclavikulární zóně.
 4. Lymfatická drenážní masáž krku (hardware nebo příručka).
 5. Lymfatická drenáž obličeje (hardwarová nebo manuální).
 6. Na ošetřené plochy naneste zvlhčovač.

Lymfatická drenážní procedura má řadu kontraindikací:

 • těhotenství a období kojení;
 • přítomnost akutních respiračních virových onemocnění;
 • zánětlivé procesy na kůži obličeje nebo krku;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • rakovina;
 • poruchy koagulace.

Náklady na řízení ve specializovaných institucích se pohybují v rozmezí od 1200 do 1500 rublů.

RF-lifting

Radiofrekvenční lifting je účinný kosmetický postup určený k obnovení pružnosti pokožky obličeje, krku a dekoltu.Podstatou tohoto neinvazivního postupu je, že vysokofrekvenční vlny generované zvláštním zařízením pronikajípod kůží a obchází své povrchové vrstvy a působí na hlubší.

Diatermální účinek („zahřívání“ podkožních tkání) podporuje remodelaci obrysů obličeje a krku a také stimuluje regeneraci epidermálních buněk v důsledku aktivní produkce kolagenu a elastinu.

Vzhledem k tomu, že v procesu radiofrekvenční expozice subkutánních tkání je v jejich buňkách zahájen složitý chemický proces syntézy speciálních proteinů, je výsledek několika relací radiofrekvenčního zvedání patrný po dobu několika měsíců.

Syntetizované bílkoviny poskytují roztažitelnost a sílu pojivových tkání a rovněž zvyšují tón pleti na obličeji, čímž zabraňují jejímu ochabnutí a ochabnutí.

Pod vlivem vysokofrekvenčních vln v tukových buňkách je katalyzován proces rozpadu tukových molekul - lipolýza.Tato kosmetická procedura umožňuje vyřezávat obličej, tónovat a napínat pokožku v lících a dolní čelisti, čímž se dosáhne efektu, který je vizuálně podobný výsledku odstranění Bishových hrudek.

RF lifting obličeje je kontraindikován v následujících případech:

 1. těhotenství a období kojení;
 2. věk 25 let;
 3. zánětlivé procesy v obličeji a krku;
 4. kosmetologie a dentální kovové implantáty („nitě“, rovnátka, korunky), které se během procedury mohou přehřát a spálit okolní tkáň;
 5. ​​
 6. velké množství molů;
 7. provedl časnou lipoliferaci obličeje;
 8. přítomnost kardiostimulátoru nebo jiných zařízení, která by mohla být elektromagnetickým zářením poškozena.

Náklady na vysokofrekvenční face face lifting jsou asi 5000 rublů.

Mezoterapie

Bischovy hrudky (před fotografiemi a po nich lze studovat jako příklady účinnosti postupu) lze pomocí mezoterapie snížit.

Během tohoto postupu lze podat následující injekce:

 • Kyselina hyaluronová. Jakmile je pod kůží, stimuluje intracelulární metabolismus a katalyzuje tvorbu kolagenu a elastinu.Syntetizované bílkoviny jsou přirozeným prostředkem v boji proti stárnutí a ochablé pokožce.Zlepšení mikrocirkulace a zrychlení metabolismu může významně snížit podkožní tukovou vrstvu, která ovlivňuje změnu kontur obličeje, což jí dodá estetičtější a zdravější vzhled.
 • Lipolitics. Látky, které narušují strukturu nebo úplně ničí tukové buňky.

Místně působící vstřikované látky ovlivňují přímo pouze vstřikovací zónu, která je vhodná pro snížení objemu hrudek Bisha, ale neposkytuje požadovaný výsledek, pokud je vyžadováno odstranění tuku z velkých ploch.

Mezoterapie má následující kontraindikace:

 • těhotenství a období kojení;
 • akutní respirační virové choroby;
 • zánětlivé procesy v obličeji a krku;
 • rakovina;
 • narušeníštítná žláza;
 • poruchy krvácení.

Postup je zahrnut v seznamu služeb většiny kosmetických salonů.Náklady na sezení jsou 1200 - 1500 rublů., Délka kurzu je 10 sezení.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Eliminace Bischových hrudek doma

Bischové hrudky je možné odstranit doma.Fotografie pořízené před a 2-3 měsíce po zahájení boje proti baculatým tvářím nám umožní posoudit provedené změny.

Kombinace následujících metod ke snížení tělesného tuku pomůže snížit velikost bukálních mastných hrudek:

 • po jídle;
 • provádění určitých fyzických cvičení;
 • použití speciální kosmetiky průmyslové a domácí výroby;
 • masáž obličeje.

Účinek splnění výše uvedených podmínek není tak rychlý a zřejmý, jako je například výsledek chirurgického odstranění Bishových hrudek.

Nicméně každý z uvedených způsobů nezávislého působení na bukální tukové depozity je charakterizován téměř absolutní nepřítomností kontraindikací a výhodami nejen pro cílovou oblast, ale také pro tělo jako celek.

Dodržování všech těchto zásad by mělo být přiměřené a naprosto bezpečné pro zdraví:

 • Dietní strava by měla býtSestaveno s ohledem na všechny potřeby těla pro živiny a stopové prvky, v množství nezbytném nejen pro hubnutí, ale také pro harmonické fungování všech životně důležitých systémů.
 • Za účasti odborníka by se měl provádět soubor fyzických cvičení, protože každý pohyb prováděný během výcviku by měl být zaměřen na dosažení cíle a neměl by být zbytečně ztracen nesprávným (amatérským) přístupem.
 • Před použitím domácí nebo průmyslové kosmetiky je třeba posoudit vhodnost použití přípravku s ohledem na všechny indikace a kontraindikace.
 • Před zahájením masáže problémové oblasti je třeba studovat techniku ​​a algoritmus práce, protože nesprávné působení během masáže může vést k roztažení kůže, jejímu dalšímu ochabnutí a ztenčení.
 • Masáž obličeje a krku

  Hlavním účelem masáže krku a obličeje je zvýšení krevního oběhu v těchto oblastech.Zvyšující se průtok krve, ale ne protahování pokožky, pomůže sevření nebo poklepání pohybů odkudkoli na tváři směřující do chrámů.

  Masážní pohyby v krku by se měly provádět také ve směru od klíční kosti do brady.Během masáže obličeje i krku musí být pohyby nejprve intenzivní, ostré (ale nikoli traumatické), aby se zvýšil průtok krve do ošetřovaných oblastí.

  Závěrečná fáze masáže by měla spočívat v hladících a relaxačních pohybech v doporučenýchsměr (do chrámů a brady).Minimální účinek na kůži a zároveň maximální účinek na podkožní vrstvy přispívá k předběžné aplikaci zvlhčovače.

  Cvičení obličejové gymnastiky

  Tělová gymnastika nejen sníží objem Bishových hrudek, ale také zjemní a zpřísní pokožku obličeje v dolní čelisti.Fotografie před cvičením a týden poté již umožní posoudit nespornou účinnost takové gymnastiky.

  Populární techniky provádění masáží, které mají zabránit výskytu „brylya“, jsou k dispozici na webu nebo na papíře.Techniky Carol Maggio, Eva Fraser, stejně jako mnoho jógových příruček pro obličej vám umožní vybrat nejvhodnější volbu pro každého účastníka, v závislosti na úrovni jeho schopností a stupni počátečního tréninku.

  Ztráta hmotnosti a racionalizace výživy

  Změna stravy by měla být spojena nejen s přehledem denního příjmu kalorií a poměrem spotřebovaných živin, ale měla by být také doprovázena regulací metabolismu voda-sůl vtělo, jehož porušení vede k otokům a potížím ve fungování lymfatického systému těla, což zase neumožňuje buňkám a tkání zbavit se toxinů a produktů rozkladu.

  Masky, peelingy a oleje

  Kosmetika používaná jako součást systému účinku na ukládání tuku v oblasti tváře by měla být charakterizována jakoVýrobky, které pronikají hluboko do pokožky a nepůsobí na její povrch, zvlhčují a chrání před vnějšími vlivy, ale působí také na hlubší podkožní vrstvy.

  Snížení Bichových hrudek, jejichž velikost byla zmenšena pomocí jakýchkoli prostředků, lze odhadnout z mnoha fotografií před a po použití tohoto nebo tohoto prostředku.

  Autor:Svetlana (thesvetkas)

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o Bishových hrčkách ]

  Mýty o odstraňování hrudek Bishem: