Jak odstranit gelový lak s odstraňovačem leštidla a bez nějVšechny metody a prostředky doma.Podrobné pokyny a tipy k videu

Přesnost provádění všech fází odstraňování gelového laku dramaticky ovlivňuje zdraví nehtů.Výrobci gelových laků se postarali o to, jak to udělat doma.

Profesionální produkty

Nejvýhodnější možností je zakoupení soupravyprostředky pro manikúru, které obsahují všechny nástroje nezbytné pro aplikaci a odstranění gelového laku doma.

Seznam nástrojů:

 1. Severin- účinně se vyrovná s odstraněním jakéhokoli nátěru.Tento proces trvá 10-12 minut.Důležitou výhodou je přijatelná cena pro většinu.
 2. Nano Professionalje účinný vysoce kvalitní nástroj, který mnozí odborníci upřednostňují při práci.SkvěléVhodný nejen pro salonové procedury, ale také pro odstranění gelového laku doma.Kvalitativní odstranění povlaku po 8-12 minutách.
 3. CNDje jednou z nejpopulárnějších značek na světě.Liší se vysokou cenou a maximálním efektem.Minimalizuje dopad negativních účinků na nehtovou desku a zároveň dělá vynikající práci s jakýmkoli povlakem.
 4. Solomeya- nejrozsáhlejší varianta z řady profesionálních nástrojů.Trvání zákroku je nejméně 20 minut.Výhodou produktu jsou jeho přírodní oleje, vitamíny a další pečující složky.

Aceton

Některým ženám se podaří odstranit gelový lesk doma pomocí běžného acetonu.To se však vyplatí, pouze pokud neexistují jiné prostředky.Aceton nepříznivě ovlivňuje celkový stav nehtů, zejména je výrazně vypouští.Pokud se to již stalo, je nutné obnovit zdraví nehtové destičky díky vitamínovým komplexům.

Použití acetonu je přípustné pouze v situacích, kdy je součástí odstraňovače gelových polštářů.

Lak na nehty

Ve fázi přípravy procesu je nutné připravit mokré ubrousky a bezbarvý lak.Lak se musí nanášet na nehtovou desku a poté, dokud nemá čas na zaschnutí, otřete navlhčeným hadříkem.

Tato metoda není účinná ve všech případech.Po zákroku se doporučuje zakoupit odstraňovač gelových laků co nejdříve. Taková metoda je užitečná vnouzová situace, kdy nebyla po ruce speciální tekutina.

Alkohol nebo vodka

Tyto látky skvěle odstraňují vrchní vrstvu, ale pouze pokud jsou dodrženy správné proporce. Alkohol musí být kombinován s vodou ve stejném poměru, vodka zůstává nezměněna. Chcete-li začít s přířezy z vatových tamponů, navlhčte připravený roztok a nasaďte nehty.Pro urychlení postupu jsou prsty zabaleny a fixovány fólií.

Po 17–18 minutách lze fólii s vatovými tampony odstranit v pořadí, v jakém byly naneseny na nehty.Pokud povlak zůstává tvrdý, musí se postup opakovat znovu.

Odstraňováním gelového laku nemůžete použít sílu, jinak existuje nebezpečí poškození nehtů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Potřebné nástroje

Abyste se sami zbavili gelového leštění, nepotřebujete složité a drahé nástroje:

 1. Odstraňovač nátěrů. Gelový lesk lze nejsnadněji odstranit speciální kapalinou.Výrobci vyrábějí nejen sady pro gelové leštění, ale také prostředky k jejich odstranění.Stačí zjistit od mistra společnost o prostředcích, se kterými pracuje, a zakoupit kapalinu k odstranění stejné výroby.Pokud neexistuje žádný speciální nástroj, můžete to udělat s běžným acetonem.
 2. Fólie. Lze použít nejběžnější cukrovinkovou fólii.Pokudnajednou nebyla doma, pak při tomto postupu pomůže plastový sáček nebo plastový obal.Ve vysoce specializovaných prodejnách můžete snadno najít tzv. „Clothespiny“.Díky jejich použití se bavlněné polštáře namočené ve speciální tekutině lepí na nehty, což urychluje proces odstraňování gelu.
 3. Oranžové tyčinky. Alternativně můžete použít speciální kovový posunovač.Jemně odstraňuje zbytky gelového laku, ale také vydrží dlouho.
 4. Brusný soubor.
 5. Bavlněné polštářky (bavlna).
 6. Kutikulový olej.

Jak odstranit gelový lak odstraňovačem

Málokdo ví, jak odstranit gelový lak doma tak, aby se minimalizovalo poškození nehtové destičky..V přípravné fázi práce si důkladně umyjte ruce a připravte nástroje předem.

Pro práci, kterou budete potřebovat: fólie, odstraňovač, pilníky, vatové tampony.

Pokyn:

 1. Nejprve musíte pomocí souboru odstranit horní vrstvu povlaku.Pokud jsou na nehtech trojrozměrné vzory, je třeba je také oříznout.
 2. Bavlněné polštářky se řežou do tvaru hřebíků.Každý blank je ošetřen odstraňovačem a nanesen na nehtovou desku.
 3. Z výše uvedeného je prst zabalen do proužku fólie.
 4. Doba trvání postupu bude 13–15 minut v závislosti na výrobci produktu.
 5. Po uplynutí stanoveného času se fólie a bavlněné polštářky z hřebu odstraní plynulým kruhovým pohybem.
 6. Gel na nehtyprasklá a lze ji snadno odstranit dřevěnou tyčí.

Na konci postupu se odborníkům doporučuje aplikovat pečující krém na ruce.

Jak odstranit aceton fólií

Jak odstranit gelový lak doma pomocí acetonu a fólie, není jich mnoho známo.Tato možnost je však nejjednodušší a nejdostupnější.Hlavní nevýhodou je, že aceton velmi dobře schne nehty.

Pro tento postup je nutné předem připravit produkt pomocí acetonu, bavlněných vložek, fólie, pilníku na nehty.

Pokyn:

 1. Pomocí pilníku odřízněte horní vrstvu laku.Tato fáze zkrátí dobu trvání procedury.
 2. Poté je nutné dát vatovým tamponům tvar co nejblíže tvaru nehtů.To je nezbytné ke snížení šance na získání acetonu na kůži.
 3. Poté bavlněné polštářky opatrně napouštějí acetonem, nasadí je na nehty a pak prsty zabalí fólií.
 4. Pro urychlení procesu se doporučuje pravidelně masírovat konečky prstů.
 5. Po 18–22 minutách je třeba vyjmout fólii spolu s vatovými tampony a podívat se na výsledek.Pokud gelový lak zůstává na nehtech, můžete jej zkusit odstranit dřevěnou tyčí.Jinak se postup musí opakovat znovu.

Pro ochranu pokožky před negativními účinky acetonu je vhodné ji namazat výživným krémem nebo vazelínou.

Jak vyměnit fólii

Jak odstranit gelovou vrstvu vdoma, pokud není k dispozici žádná fólie, navrhují odborníci. Nejlepší možností je použít přilnavý film. Stejně jako fólie neumožňuje rychlé odpařování chemického činidla.

Vyměňte přilnavou fólii za běžný plastový sáček.

V tomto případě musíte hřebíky zabalit do sáčku a upevnit pomocí pásky.V případě potřeby si můžete v jakémkoli specializovaném obchodě zvolit silikonové krytky.Vylévají do nich trochu peněz a pak jsou položeny na prsty.Tyto uzávěry jsou vhodné pro opakované použití, snadno se umývají a skladují.

Koupel je nejrychlejší odstraňovač gelových polů. Nalijte chemický produkt do malé misky, aby se odstranil povlak, a poté tam nehty úplně ponořte.6-8 minut stačí k dosažení výsledku.Tato metoda má však značné nevýhody: zaprvé je možný výskyt podráždění na kůži a za druhé je produkt vážně konzumován.

Jak odstranit odstraňovač laků na nehty

Doma je vhodné odstraňovat gelové laky pomocí speciálního nástroje společnosti, který pán používá ve své práci.Není však jasné, jak problém vyřešit, pokud tato informace není známa.Níže je uvedena univerzální metoda, kterou používá většina žen doma.

K odstranění gelového laku budete potřebovat následující nástroje:

 • fólie;
 • vatové tampony (vata);
 • odstraňovač laku na nehty obsahující aceton;
 • dřevěnýhůlka;
 • brousicí pilník.

Po přípravě všech nezbytných nástrojů předem můžete přistoupit přímo k odstranění povlaku:

 1. Na začátku postupu odstraňte objemové vzory a hornílesk.
 2. Bavlněné polštářky jsou rozděleny na přířezy.Každý kus je zcela ponořen do odlakovače na nehty, nasazen na nehty a zabalen fólií nahoře pro fixaci.
 3. Doba trvání postupu je 17 minut.Pak musíte z každého hřebu odstranit fólii a bavlnu.
 4. Gelový lak zbývající na nehtech lze odstranit dřevěnou tyčí.
 5. Pokud je obtížné odstranit povlak, doporučuje se odborníkům postup opakovat.
 6. Po úplném odstranění zbytků gelového laku z nehtové desky se doporučuje brousit povrch nehtu leštícím pilníkem.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak stavět gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Jak odstranit pomocí speciálního přístroje - řezání pilníků

Odborníci tuto metodu považují za nejšetrnější a nejrychlejší. Pro postup bude vyžadováno speciální zařízení a 2–4 ​​soubory různé tuhosti. Odstraňovač gelového polštáře je podobný malému vrtáku nebo brusce.V sadě je k ní připojeno několik trysek: od nejtvrdšího (kovového) po měkký.

Použitím pevných trysek se odstraní většina gelového laku.Měkkéaplikovat v konečné fázi práce - při leštění nehtu, při ošetření kutikuly.V počáteční fázi je vhodné trénovat na umělých nebo umělých nehtech.Pak se můžete dostat do práce.Gelový lak by měl být nařezán opatrně a bez spěchu. Začněte nejtěžší tryskou.

Gelový lesk můžete odstranit pomocí speciálních trysek.

Po rozřezání další vrstvy přecházejí do měkčích trysek.Lokty by měly být v pevné poloze.Jako doplněk můžete použít pilníky na nehty, ale postup bude trvat déle.

Jak odstranit pomocí speciálních ubrousků

Jak odstranit gelový lak doma pomocí speciálních ubrousků, ne každý ví.Ubrousky se však prodávají v jakémkoli specializovaném obchodě.Každá ubrousek je nasycen acetonem a uložen v malém uzavřeném sáčku.Na začátku postupu pomocí souboru odeberte horní vrstvu gelu.Poté se na kůži poblíž nehtů aplikuje silná vrstva tuku nebo vazelíny.

Opatrně trhněte okraj vaku, vyjměte ubrousek a ovinte jej kolem nehtu.Chcete-li ubrousek opravit, musíte si položit tašku na prst.Po 17–22 minutách je třeba zkontrolovat výsledek.Pokud je gelový lesk na svém místě, můžete se pokusit odstranit pomocí oranžové tyčinky.Jinak se postup musí opakovat znovu.

Hlavní nevýhoda této metody spočívá v tom, že existuje vysoké riziko předsušení nehtové desky.

Jaký je nejjemnější způsob

Jak odstranit gelový lak doma, aby se minimalizovalo poškození nehtů, ne každý odborník může odpovědět.A to i přes velkou popularitu a význam techniky nanášení nehtů gelovým lakem.Každá z navrhovaných možností má své vlastní charakteristiky.Odborníci v zásadě kombinují technologii, aby dosáhli co nejrychlejšího výsledku.

V tomto případě jsou nehty způsobeny minimálním poškozením.Celý postup je následující - horní a hlavní vrstva gelového laku jsou odstraněny keramickými a diamantovými tryskami frézy a základní vrstva je odstraněna speciální kapalinou.Výsledkem je, že doba trvání procedury není delší než 5 minut.Tato metoda snižuje riziko možného poškození nehtové desky.

Proč je špatně odstraněn​​

Důvody:

 1. Odstraňovač gelové polštářky .Je vhodné vybrat produkt od stejného výrobce jako gelový lak.Pokud společnost není známa, je možné použít kapaliny k odstranění laku acetonem nebo prostředky jiných výrobců.Pak se však doba postupu výrazně prodlouží, protože každý produkt má určitou dobu expozice.
 2. Výrobce povlaků. Specialisté identifikují řadu společností, jejichž gelové laky je obtížné odstranit.V tomto případě se doporučuje nejprve uložit horní vrstvu a potom produkt použít.
 3. Datum vypršení platnosti. Pokud se datum vypršení platnosti blíží, použijte tento odstraňovač kategorickyzakázáno.Můžete však najít jinou aplikaci - například pomocí ní vyčistit lampu na manikúru.
 4. Design nehtů. Pokud jsou na nehtových destičkách velké objemové vzory nebo jiskry, komplikuje se odstraňovač gelového lesku.Odborníci doporučují nejprve snížit design, a pak přistoupit přímo k léčbě nehtů kapalinou.
 5. Silné vrstvy. Při potahování nehtů by měl být každý povlak nanesen v tenké vrstvě.To nejen usnadní odstraňování gelu, ale také zkrátí dobu potřebnou k zaschnutí nehtů.

Proč může být odstraněn filmem

Gel-lakový povlak se nosí ideálně po dobu nejméně 2 týdnů, bez ohledu na společnost a cenu.Jinak je nutné identifikovat příčiny oddělení povlaku.Specialisté je rozdělí do 2 kategorií.

Fyziologické vlastnosti:

 1. Měkké a křehké nehty vedou ke zkrácení doby opotřebení gelového laku.V takové situaci je řešením problému provedení postupů pro posílení nehtové desky.
 2. Nadměrná vlhkost v rukou negativně ovlivňuje kvalitu potahové ponožky.Problém je odstraněn použitím kyselého primeru těsně před nanesením základního povlaku.
 3. Nepravidelnosti v nehtech zkracují dobu nošení gelu.Odborníci doporučují zarovnání nehtové desky před zahájením relace.
 4. Některá onemocnění těla vedou k odlupování gelových polů: cukrovka, hormonální nerovnováha, poruchy nervového systému a použití silných léků.Pokud lze vyloučit jiné příčiny, měli byste věnovat větší pozornost svému tělu.

Nesprávná aplikační technika:

 1. Nejběžnějším důvodemje špatné zpracování kutikuly.
 2. Špatné odmaštění nehtové desky. Někdy se jako odmašťovací prostředek používá standardní odstraňovač laku na nehty.Odborníci však doporučují nákup speciálního nástroje, který se používá speciálně pro nanášení gelu lakem.
 3. Nedostatečné pečení každé vrstvy v lampě. Nezapomeňte postupovat podle pokynů pro lampu.
 4. Jedna z vrstev je nanesena příliš silně. V tomto případě se povlak odloupne za méně než 2 týdny.Každý produkt by měl být nanášen v tenké vrstvě a důkladně vysušen pod lampou.

Jak usnadnit odstraňování gelového laku

Pro zjednodušení postupu pro odstranění gelového laku odborníci doporučují použít několik tipů:

 1. Bylo zjištěno, že odstranění gelového laku je obtížnější, pokud jsou ruce studené.V tomto případě mohou být prsty předehřívány vyhřívací podložkou, fénem nebo UV lampou.
 2. Mnoho leštících gelů je snazší odstranit, pokud je horní vrstva odstraněna v předběžné fázi pomocí pilníku nebo frézy.Poté můžete obvyklým namáčením zahájit obvyklé namáčení metodou balení.
 3. Je nutné odstranit fólii odstraňovačem po etapách z každého prstu - odstranit zbytky gelového lesku a teprve poté pokračovatna další prst.Jinak se zbytky gelového laku znovu ztvrdnou na vzduchu.
Tipy a preventivní opatření

Opatření:

 1. Odstraňovač gelučasto způsobují alergickou reakci.Když se objeví první negativní známky, je nutné se vzdát dalšího použití tohoto nebo tohoto léku.
 2. Postup musí být prováděn v dobře větraném prostoru.Díky specifické vůni mohou agenti negativně ovlivnit tělo jako celek.
 3. Před zahájením procesu musíte důkladně umýt ruce mýdlem a ošetřit je antiseptikem.Tato fáze eliminuje možnost infekce, pokud dojde k náhlému poškození pokožky.
 4. Kdykoli je to možné, neměly by se při odstraňování leštidla na gel používat kovové nástroje.Vstupují do chemické interakce s různými prostředky.Nejlepší je použít oranžové tyčinky nebo dřevěné špachtle.
 5. Odborníci doporučují nepoužívat technický aceton.To vede k otřepům.
 6. S hřebíkovou deskou musí být manipulováno velmi opatrně během demontáže a ihned po ní.Díky chemickému efektu je měkký a snadno zranitelný.

Odstranění gelového laku doma je proces, ve kterém existuje mnoho nuancí.Pokud je vezmeme v úvahu, umožní nám to neztrácet čas a peníze znovu při návštěvě mistra.

Nuance:

 1. chybou těch, kteří odstraňují gelový lak doma, je vyvíjení nadměrného tlaku na nehtovou desku a odstraňování zbytků povlaku.Zpravidla to vede k poškození nehtů.Aby to nebylo nutné, stačí bavlněnou podložku znovu namočit speciální tekutinou a ovinout ji kolem nehtu.
 2. Pokud doma není jen postup odstraňování, ale také gel na nehty, lze použít malý trik.Při odstraňování laku tedy není obtížné před první vrstvou aplikovat na střed nehtu pravidelný transparentní lak.
 3. Po odstranění gelového laku doma by nehty měly být poskytovány s komplexní péčí.Perfektní olej na pokožku.Zjemní podrážděnou pokožku a zajistí hřebům intenzivní výživu.

Péče o nehty po odstranění

Doporučení:

 1. Vyvážená výživa. Aby nehty zůstaly silné a silné i po odstranění gelu, musí být upravena strava.Denní menu by mělo obsahovat komplex vitamínů, minerálů a bílkovin.Taková výživa pomáhá obnovit metabolismus.
 2. Koupele s olivovým olejem. Olivový olej může posílit a opravit tenké, poškozené nehty.V mělké nádobě nalijte olivový olej, zahřívejte v mikrovlnné troubě na příjemnou teplotu a snižte ruce ve vaně.Trvání procedury je 12-14 minut.Výsledek je patrný po 6-8 dnech, podléhají každodennímu použití.
 3. Vany s mořskou solí. Mořská sůl pomáhá co nejdříve posílit nehty, zabraňuje jejich delaminaci a křehkosti.V misce s teplou vodou je třeba zředit 20–25 g mořské soli.Prsty jsou v tomto roztoku uchovávány po dobu 10-12 minut.Na konci procedury musíte na prsty vždy nanášet pečující krém.Odborníci doporučují používat tyto vany jednou za 3-4 dny.
 4. Maska z bobulí. Jahodová maska ​​je považována za jednu z nejznámějších metod pro posílení nehtů po odstranění gelu.Odborníci doporučují výběr kyselých bobulí: červený rybíz, brusinky.Bobule musí být rozdrceny, aby se získala homogenní směs, a poté hmotu položit na nehty, upevnit polyethylenem nebo přilepit film.Po 17-20 minutách si opláchněte ruce teplou vodou.Kyseliny obsažené v bobulích dodávají nehtům zdravý a lesklý vzhled.
 5. Citronová šťáva. Citronová šťáva odvádí skvělou práci se stratifikací nehtů.Chcete-li to provést, stačí jen vtřít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu do nehtových desek prsty nebo vatovými tampony.Po 2-3 minutách je vhodné aplikovat na každý hřebík výživný krém, aby se výsledek upravil.

Při odstraňování gelového laku doma je podle odborníků nutné dodržovat pouze odborná doporučení a poté je zcela možné ušetřit čas a peníze při návštěvě salonu a udržovat zdravé nehty.

Návrh článku:Oksana Grivina

Video o tom, jak odstranit gelový lesk

Tajemství snadného odstranění gelulak:

Fólie a spony pro odstranění gelového laku doma: