Jak odstranit druhou bradu doma.Cvičení pro muže, ženy, hubené dívky v krátkém čase

Dvojitá brada dává mužům i ženám velký zármutek.Díky tomu je obrys tváře nejasný, vizuálně stárne a ještě štíhlejším lidem přidává další libry.Abychom se této vady zbavili a odstranili druhou bradu, není nutné se uchýlit k plastické chirurgii: cvičení pro tuto část těla nemusí být méně účinná.

Důvody výskytu druhé brady u žen a mužů

Často se objevuje druhábrada je spojena s nadváhou.To je částečně pravda - další libry jsou jednou z příčin ochablé kůže.Nicménějsou časté případy, kdy si dokonce i majitelé štíhlé postavy s žalu všimnou rozmazaných kontur spodní části obličeje.

Specialisté identifikují několik důvodů vzniku tohoto nedostatku:

 • Genetická predispozice. Zde ovlivňují především anatomické rysy struktury čelisti a krku.Proto s příznivou genetikou mohou být i tlustí lidé pyšní na jasně definovanou bradu beze stop po povislosti.
 • Nadváha. Dolní část obličeje se týká oblastí, kde se nejrychleji hromadí tělesný tuk.
 • Stav kůže. Toto je nejčastěji spojeno se změnami souvisejícími s věkem, díky nimž se obsah kolagenu v kůži snižuje a stává se méně elastickým.Příčinou ztráty elasticity však může být příliš rychlý úbytek hmotnosti.
 • Zvyk úbohý. Nesprávné držení těla nejen negativně ovlivňuje páteř, ale také vyvolává vzhled druhé brady.To je také způsobeno zvykem neustále spát na vysokém polštáři a také dlouhodobou prací s hlavou skloněnou například u počítače.
 • Hormonální pozadí. Pokud neexistují žádné viditelné důvody pro výskyt druhé brady, může problém spočívat v hormonálních poruchách.Často to vede k diabetes mellitus nebo k poruše funkce štítné žlázy.U žen mohou být příčinou hormonální změny způsobené těhotenstvím nebo menopauze.

Jak užitečné jsou domácí cvičení a gymnastika?

Proveďte cvičení prodruhá brada, odstranit ji, je docela možné doma nebo v práci.To nebude vyžadovat složitá svítidla, hodně času ani speciální školení.

Lze je provádět i při sezení před televizorem nebo u počítače. Budou užitečné pro ty, kteří znají problém pouze slyšením, protože pomohou udržet svalový tonus a výrazně zpozdit osobní seznámení s touto vadou.

Jak odstranit druhou bradu za týden: cvičení a tipy

Cvičení, která pomáhají snížit dvojitou bradu, nebudou vyžadovat mnoho úsilí a času.Hlavní podmínkou je pravidelnost.Odborníci doporučují provádět je nejméně pětkrát týdně po dobu 10 minut.

Cvičení „Čáp“

Cvičení k odstranění druhé brady Čáp je dobré, protože poskytuje rychlý účinek a může být použito jako výslovná metoda v předvečer důležité události.Musíte ležet na posteli na zádech, držet hlavu na váze přes její okraj a napnout svaly brady.

Pak se musíte podívat na nohy a zvednout hlavu. Doporučuje se provádět 15 až 20 opakování. Lidé, kteří mají problémy s onemocněním páteře nebo cév, by však měli být při provádění opatrní.Mohou doporučit jednoduché napětí svalů krku a brady.Bude méně efektivní, ale bezpečnější pro zdraví.

Ještěrka

Toto cvičení pomáhá posílit krk.Musíte se posadit, mírně se předklonit a ohnout záda.Zvedněte spodní ret a horní ret uzavřete co nejpevněji.VV této poloze musíte zůstat asi 15 sekund a poté pomalu uvolnit svaly.Proveďte 3 opakování.

Pro větší účinnost může být cvičení komplikované.Chcete-li to provést, poté, co spodní ret zavře horní, můžete položit hlavu zpět.Kromě toho se může mírně otáčet ze strany na stranu nebo pomalu otevírat a zavírat ústa.Hlavní podmínkou je, aby nedošlo k náhlým pohybům, aby nedošlo k poškození vazů.

„Kitty“

Cvičení z druhé brady Kitty je díky své účinnosti velmi populární. Proveďte to při sezení nebo stání, napodobování pohybů mycí kočky. K tomu musíte zaujmout výchozí polohu, záda by měla být rovná.

Hlava je nakloněna dopředu, brada je přitlačena k hrudníku a vedena, aniž by se zvedla co nejnižší.Poté jej roztrhněte, natáhněte krk daleko dopředu a poté, co je hlava popsaná kruhem, vraťte se do výchozí polohy.

Hlava tedy popisuje kruh přímo před sebou, ale ne v horizontální, ale ve vertikální rovině.Další pohyb jde v opačném směru: hlava se mírně nakloní, brada je tlačena dopředu, snížena na hrudník ve spodním bodě a pokračuje v pohybu nahoru, aniž by se zlomila.Opakujte 10-12 krát.

„Obruč“

Zadní rukou pevně uchopte krk ze stran, abyste pocítili mírný tlak.Poté namáhejte svaly na krku a udržujte je v dobrém stavu po dobu 10 sekund, přičemž rukama stále vyvíjejte tlak. Po uplynutí času uvolněte svaly a spusťte ruce.Cvičení musí být provedeno třikrát.

„Kráva“

Jednou rukou uchopte krk pod bradou a hlava mírně nakloněná dozadu. Utáhněte krk a bradu, zatímco rty zůstanou uvolněné.Dále musíte ticho spěchat po dobu deseti sekund, poté uvolněte svaly a vyjměte ruku.Opakujte ještě dvakrát.

„Klapy“

Posaďte se u stolu, opřete lokty o povrch a otočte dlaně zadní stranou nahoru.Zastřihněte si zuby a jemně zatlačte bradu dopředu. V této poloze je snadné poplácat bradu rukama asi 30krát.

„Nakladač“

Při provádění tohoto cvičení je třeba si představit, že na bradu je vázáno těžké zatížení, které musí být zvednuto.Namáhá svaly krku a čelisti a hlava pomalu hází.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

„Kbelík“

Simulujte spodní čelist lopaty lopaty. To lze provést při stání a sezení, dokud nejsou svaly unavené.

Výběr neobvyklých zábavných cvičení

Následující cvičení nebudou vyžadovat stejné svalové napětí jako v předchozí sbírce, ale jsou stejně účinná.

Procházky s knihami

Známé cvičení, které pomůže nejen v boji proti dvojité bradě, ale také výrazně zlepší držení těla.Na hlavu je umístěna těžká kniha, se kterou se musíte pohybovatmístnost, snaží se to nevrhnout.

Kreslení jazykem

Na špičce vyčnívajícího jazyka pište písmena a čísla do vzduchu.

Pokud je to obtížné, můžete zjednodušit cvičení a zvednout jazyk nahoru a dolů a pokusit se střídavě dostat špičku nosu a spodní část brady.

Hry se vzduchem

Určitě se každý pokusil hrát s vodou vtaženou do úst.Podobné akce mohou být prováděny vzduchem. Pomohou vám nejen vypořádat se s problémem s dvojitou bradou, ale také vás rozveselí.

Vtahováním vzduchu do úst může být „válcováno“ z jedné tváře do druhé nebo drasticky uvolněno skrz ústa.Také, našpulené tváře mohou být mačkané rukama z vnějšku, snažící se nenechat vzduch ven z úst.

Cvičení s tenisovým míčem

Upevněte tenisový míček mezi bradou a hrudníkem.Při vyvíjení tlaku na bradě je nutné střídat nejintenzivnější tlak na hrudník s maximálním oslabením, pouze držet míč bez uchycení se za pomoci rukou.

Komplex budování tváře: výhody a škody

Dnes se často můžeme setkat s heslem „budování tváře“.Stejně jako jakékoli jiné slovo s kořenovou „stavbou“ i tento termín znamená „stavění“ určité části těla, v tomto případě obličeje.Různé sady cvičení pro svaly obličeje jsou navrženy tak, aby napravily nežádoucí změny nebo jim zabránily.Facebook a dvojitá brada neignorovali.

Aby lidé mohli ocenit nabízené výhodyčelit cvičení pro konečný výsledek a ujistěte se, že opravdu odstranit druhou bradu, odborníci citují spoustu důkazů, včetně osobního příkladu.Facebook však má protivníky.

Specialisté, kteří se zasazují o účinnost těchto technik, poznamenávají, že pravidelné cvičení zlepšuje mikrocirkulaci krve a urychluje produkci kolagenu, což prodlužuje mladistvou pokožku.

Oponenti budovy Facebook tvrdí, že účinnost těchto cvičení nebyla prokázána. Většina odborníků se však shoduje, že provádění cvičení na tváři pomáhá udržovat svalový tonus, což platí zejména v případě dvojité brady.Zejména tato cvičení jsou účinná pro lidi se sedavým životním stylem.

Ačkoli je obtížné se zranit v doslovném smyslu slova při provádění cvičení pro svaly obličeje, je třeba dodržovat určitá bezpečnostní opatření.Nebezpečí cvičení zaměřených na korekci kontur obličeje zahrnuje silné svalové napětí během většiny z nich.

Neúspěšné nebo náhlé pohyby v této chvíli mohou vést k podvrtnutí nebo křečím a prodloužené svalové napětí v této oblasti z nezvyklého místa může vést k nepohodlí a závratě.Lékaři varují, že lidé s diabetem a mající problémy s krevními cévami by měli tato cvičení dělat opatrně, po konzultaci s lékařem.

Prevence záhybů na bradě

Jako nejúčinnější metody prevence tvorby vrásek na bradě odborníci identifikují:

 • Správné držení těla. Snížená hlava nejprve vytvoří vizuální efekt ochablé kůže a nakonec povede ke skutečnému vzhledu druhé brady.
 • Samomasáž:hlazením a poklepáním na kůži se vaše brada udržuje co nejdéle.
 • Kosmetická péče. Výživné krémy nebo oleje budou v této oblasti prospěšné.Dvakrát až třikrát týdně můžete samozřejmě vyrábět obklady citronové šťávy nebo medu za předpokladu, že na tyto produkty není alergie.

Cvičení proti prohnutým tvářím

Účinek druhé brady vytváří nejen ochablou pokožku v dolní části obličeje, ale také ochablé tváře.Svislé tváře dělají tvář ochablou, vizuálně zvyšují věk a kilogramy.

Kombinace samomasáže a cvičení pomůže vyrovnat se s tímto problémem:

 • s tužkou v zubech psát dopisy do vzduchu;
 • s hlavou mírně nakloněnou dozadu, aby obešel ústa, a lehce položil spodní ret za zuby.V této poloze natáhněte čelist dopředu a držte v této poloze několik sekund;
 • ohýbají rohy stlačených rtů dolů, fixují tuto polohu na několik sekund, poté je zvednou a napodobují úsměv.Rty by měly být po celou dobu uzavřeny, obličej je co nejpohybnější - fungují pouze rty a svaly kolem nich.Chcete-li ovládat všechny akce, které můžete nejprve provéstpřed zrcadlem.

Aerobik na obličej a bradu

Několik cvičení na posílení svalů obličeje, které odborníci Facebooku doporučují provéstk odstranění druhé brady: ]

 • Zobrazovat široký úsměv na tváři, ukazovat zuby, ale ne je otevírat.V této poloze je nutné po dobu 10-15 sekund.Vyvíjejte na jazyk silný tlak na oblohu.
 • Výchozí pozice je stejná jako v předchozím cvičení.Dolní ret by měl být spuštěn dolů.V tomto případě by rohy rtů neměly měnit polohu.Aby toho bylo dosaženo, lze je fixovat prsty.
 • Stiskněte zadní část ruky k bradě, lehce stiskněte a zkuste otevřít ústa v této poloze.

Dobrý konec cvičebního cyklu je lehká masáž obličeje.

Gymnastika pro spodní část obličeje Nadia Payo

Asi před 70 lety navrhla kosmetická návrhářka Dr. Nadia Payo sadu tváří.Aby byla zachována mladistvost pokožky a odstraněna druhá brada, měly být použity společně s kosmetikou značky.

Jak se však ukázalo, i bez použití krémů a pleťových vod stejného jména má Payoova gymnastika požadovaný účinek: pomáhá udržovat svaly obličeje v dobré kondici a udržuje pokožku mladistvou.Mezi nimi jsou i ty, které jsou zaměřeny konkrétně na spodní část obličeje a potýkají se s dvojitou bradou.

Cvičení by měla být prováděna pravidelně a měla by jim být poskytována 10-15 minut každý den.Počet opakování každého cvičení je 5krát.

​​
 • Začněte dechovými cvičeními, která slouží jako příprava na další cvičení.Je nutné pomalu vdechovat vzduch nosem, držet ho několik sekund a poté vydechovat ústy.Při výdechu je nutné dosáhnout napětí membrány a pocit prázdnoty v žaludku.
 • Udržujte hlavu rovnou, musíte si vytáhnout bradu, jako by se pokoušel ukázat jim strop.Současně jsou přední svaly krku velmi těsné.Snažíte se neoslabit napětí, musíte několikrát pomalu zvedat a snižovat spodní čelist.Ruce jsou pod hrudníkem.Držte napnutou pozici po dobu 5 sekund.
 • Chcete-li provést další cvičení, musíte vyslovit zvuky „U“ a „I“ zvýrazněnou artikulací.V tomto případě je nutné se pokusit tak, aby se do pohybu dostaly pouze rty a zbývající svaly obličeje zůstaly co nejvíce nehybné.
 • Sedí na židli, narovná se a tlačí bradu pěstí zdola.Ruce by se měly snažit zvednout bradu nahoru, zatímco současně, pomocí svalů, aby se zabránilo tomuto tlaku.Během cvičení by měla být hlava nehybná.

Samomasáž a hydromasáž z druhé brady

K urychlení účinku cvičení a co nejrychlejšímu odstranění brady by měly být doplněny masáží.Chcete-li to provést, není nutné kontaktovat salonek a získat služby odborníka.

Tento postup není příliš komplikovaný a zcela nezávislý na domácím výkonu.Při masáži je nutnéVyvarujte se tlaku na štítnou žlázu - nadměrná stimulace této zóny může vyvolat zvýšení její práce a vést k hormonálním poruchám.

Před zahájením masáže je třeba si umýt ruce a na kůži aplikovat krém.Je lepší, když se jedná o speciální masážní krém, ale můžete použít živinu, nejlépe mastnou.Namísto krému lze jako přípravné postupy použít medový vývar nebo růžovou vodu.

 • Začátkem jakékoli masáže je zahřátí pokožky a její příprava na další účinky.Za tímto účelem je oblast, nad níž budou manipulace prováděny, pohladěna směrem nahoru a dolů, postupně se zvyšuje tlak a zrychluje tempo.
 • Poté, co je pokožka dostatečně zahřátá a připravena k masáži, následuje hladení pats.Měly by být hmatatelné, ale ne bolestivé.Rychlost se také postupně zvyšuje.
 • V dalším kroku po poklepání následuje brnění.Odborníci tvrdí, že tato část masáže nejúčinněji zvyšuje metabolismus v tkáních a zlepšuje tón pleti.
 • Potom přijde řada, která vám protáhne obličej.Spodní část obou tváří musí být zabalena do dlaní a masážních pohybů, jako při míchání těsta.
 • Masáž by měla být dokončena stejnými lehkými údery, se kterými začala.

Masáž můžete provádět nejen rukama, ale také ručníkem.

Za tímto účelem se froté ručník navlhčený vodou složí do těsného škrtidla.Chcete-li zabránit vodě během postupupostříkaný po stranách, stlačte ručník dobře.Ruce končí koncem výsledného turniketu a samotný turniket je umístěn pod bradu.

Masáž zahrnuje poklepávání brady mokrým ručníkem. Odborníci k tomu doporučují povolit a zatáhnout za tažné zařízení - tento efekt je účinnější než pohyby ručníků nahoru a dolů.Po masáži ručníkem naneste na pokožku výživný krém.

Když se osprchujete, můžete si bradu masírovat silnými paprsky vody.Takový účinek zvýší tón pleti a pomůže rozbít hromadění tukových buněk.Hydromasáž bude dobrou pomocí pro další metody určené k odstranění druhé brady, zmírní stres po provedení cvičení.Aby byla efektivnější, může se během postupu měnit teplota vody.

Jasné kontury obličeje jsou jedním z kritérií krásy, znakem mládí a zdraví.Chcete-li si udržet svůj původní tvar co nejdéle, musíte vynaložit trochu úsilí.Vyplatí se však příjemnými emocemi, které způsobí pohled na váš vlastní odraz v zrcadle.

Video o tom, jak odstranit druhou bradu

7 účinných cvičení, jak se zbavit druhé brady:

Rychlý a efektivní způsob odstranění druhé brady: