Jak napnout ženský prsa po porodu: cvičení, masáže, oleje a výživa doma

V důsledku věku, jakož i dalších fyziologických změn, například těhotenství a porodu, se ženské prsa mění, často ne k lepšímu.Tvar prsu se stává méně kulatým, prodlouženým, kůže ztrácí pružnost.

Za účelem zpřísnění prsu je žena připravena splnit jakákoli doporučení, ale ne všechna z nich pomáhají, protože tento orgán má specifickou strukturu a není tak jednoduché obnovit jeho původní tvar.

Masáže

Masáž pomáhá zvyšovat pružnost pokožky, zlepšuje přísun krve a kyslíku do tkání,Godar to zpřísňuje.Použití masážních technik je však nutné pouze tehdy, je-li hrudník zdravý.Ujistěte se, že to pomůže ultrazvuk.

Kontraindikace při masáži jsou:

 • mastopatie;
 • cysty prsu;
 • benigní nádor.

Masáž podporuje růst v přítomnosti strukturálních změn. Masážní technika je lehká hladina, která pomáhá zvyšovat tón pleti a odtok lymfy.

Olejová masáž. Pomocí této masáže můžete pokožku pružně zvlhčit.Používejte téměř jakýkoli olej, například hroznový olej a rakytníkový olej.Před nanesením oleje na pokožku je nutné použít drhnutí.Třete olej lehkými pohyby v kruhu.Díky systematické masáži je výsledek patrný pro oko.

Aquamasáž se provádí proudem teplé vody ze sprchové hlavice. Po nasměrování hustého proudu z konve na prsu je nutné masírovat kůži krouživými pohyby 10 minut.

Vyšší účinnosti lze dosáhnout, pokud pro masáž používáte kontrastní sprchu, počínaje vodou s vyšší teplotou a končící chladem.Pokud by vystavení horké vodě mělo trvat asi 1 minutu, pak stačí k provedení masáže po dobu 15-20 sekund studená voda.Po masáži se voda nechá přirozeně vyschnout a do pokožky se vtírá výživný krém.

Hygienická masáž se provádí denně.K zajištění snadného zasunutí prstů je třeba pokožku namazat kosmetickým olejem: broskví, meruňkou nebo mořskou rakou. Správné provedení pohybů je důležité.

Používají se následující techniky:

 • Hladění je druh masáže, který se používá primárně.Připravuje prsní tkáň pro další expozici.
 • Tření je dalším typem nárazu, který se provádí prsty v kruhu.
 • Vibrace - jedna dlaň se položí na hruďruce, s druhou dlaň provádět vibrace z bradavky na rameno.
 • Hnětení - provádí se pečlivě, protože pokožka je jemná.Ukazatel a palec uchopí kůži a dělají sevření.

Korekční masáž podle techniky provádění je podobná hygienické. Před provedením se na kůži nanáší krém na strie nebo na výrobky speciálně určené k napínání prsou.Takový krém si můžete koupit v lékárně.Pomocí prstů se nástroj natáhne prstem na kůži na hrudi, kolem bradavek.

Kruhové pohyby jsou nahrazeny patem ze středu hrudníku do stran.Pak podepřete prsa jednou rukou tak, aby se neprohýbala, a druhou proveďte hladení.

Léčitelé východní medicíny vědí, jak napnout ženská ňadra. Ráno a večer doporučují tzv. Qi energetickou masáž.Ovlivněním určitých bodů je stimulována produkce ženských hormonů, jmenovitě prolaktinu, díky čemuž je napnutá kůže prsu a sama se zvyšuje.Takovou masáž je nutné provádět neustále.

Prsty by měly být široce rozprostřené a položeny na hrudník a mléčné žlázy se otáčely směrem ke středu.

Pokud je nutné nejen zpřísnit, ale také zmenšit prsa, musíte ji otáčet v opačném směru, tj. Směrem ven, a pokud je jedno prsu větší než druhé, musíte otočit jedno prsu směrem ven (druhé, které je větší).a druhý uvnitř (tj. ten, který je menší).

Masáž Shiatsu zahrnuje vystaveníurčité body palcem. Body jsou znázorněny na obrázku.Každý bod musí být ovlivněn po dobu 5 sekund, takže každý z nich je vypracován.

Masážní technika Shiatsu pro zpřísnění a zvětšení prsou

Masáž masážní gázou z lufy nebo plátna pomáhá zlepšit krevní oběh a tonizovat pokožku - materiál musíbýt přirozený.Tření se provádí z bradavky do podpaží a poté z bradavky do klíční kosti.Silnému tlaku je třeba se vyvarovat, aby nedošlo k roztažení kůže a jejímu poškození.

Kosmetické oleje pro prsa

Kosmetické oleje, jako je jojobový olej, pšeničné klíčky, hroznové semínko, lněné semínko, mandle, rakytník a broskev, se široce používají pro masáž prsouneředěný.Vyrábí se lisováním za studena z plodů semen nebo semen a nazývá se základna.

Vzhledem k tomu, že tyto oleje jsou bohaté na vitamíny a minerální látky, přispívají k hydrataci, elastizaci pokožky, zlepšení krevního oběhu a zvýšení produkce kolagenu, pokožka prsu se při pravidelném používání napíná.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Breast lifting bez implantátů - všechny metody, metody a postupy.Účinnost, fotografie před a po.

Esenciální oleje pro prsy

Esenciální oleje jsou koncentrovaný extrakt olejové textury. Nesmějí se přísně používat v roce 2006neředěný, protože některé z nich mohou dokonce způsobit popáleniny kůže. Přidávají se do kosmetických základních olejů v několika kapkách.

Pro větší účinnost se kombinuje několik éterických olejů.

Například oleje se používají ke zlepšení pružnosti pokožky prsu:

 • jalovec,
 • ylang-ylang,
 • rozmarýn,
 • anýz,
 • pačuli,
 • pelargónie,
 • fenykl.

Recepty:

 1. Chmelové éterické oleje (2 kap.) + Jojoba (10 kap.) + Hazel (10 kapek) + fenykl (4 kapky).
 2. Pro zpřísnění pokožky prsu související s věkem je nutné kombinovat jojobový olej (20 ml) + avokádo (10 ml) + cypřiš (2 kap.) + Kopr (4 kap.) + Šalvěj (1 kap.) + Geranium (2cap.).

Kromě přímé aplikace na pokožku masážními pohyby se doporučuje přidávat éterické oleje při koupeli a používat jako obklad.

Top 5 účinných cviků pro zvedání prsou

 1. Stolní lis .Hrudník by se měl opřít o lavici, ruce by měly být umístěny na úrovni hrudníku.Nohy zároveň spočívají na podlaze.S činkami v ruce uvolní ruce a zvednou je.Návrat do výchozí polohy.Cvičení se provádí 10-12 krát a provádí 4 opakování.
 2. Zatlačování z podlahy .Technika provádění ze zdi je následující: s narovnanými rukama a ponožkami spočívajícími na podlaze.Tělo by mělo být v jedné linii.Šířka nastavení paže se může lišit.Ohněte lokty, držte váhu těla a snažte se to nepomozte si změnou jeho pozice, pak se vraťte do výchozí polohy.Cvičení se provádí 10-12 krát a provádí 4 opakování.
 3. Zatlačení ze zdi .Začátečníkům se doporučuje provádět cvičení ze zdi - je to snazší.Musíte ustoupit ze zdi a spočívat na ní svými dlaněmi.Paže je ohnutá v lokti.Je třeba ohýbat a uvolňovat ruce na loktech pod tíhou vlastního těla.Cvičení se provádí 10-12 krát a provádí 4 opakování.
 4. Bench Press .Cvičení se provádí ze stoje, ruce by měly být složeny v modlitební poloze, s dlaněmi proti sobě.Po dýchání ve vzduchu musíte bez námahy stisknout dlaně, zadržte dech na několik sekund a vydechněte.Po odpočinku po dobu 15 sekund opakujte cvičení.Proveďte 8krát.
 5. Natahování paží pomocí činek ze stoje .Poté, co zvedl činky a rozprostřel je po stranách, nohy roztáhly ramenní šířku od sebe, spojily činky před vámi a pak se vrátily do své původní polohy. Cvičení se provádí 10-12krát a provádí 4 opakování.

Masky pro zpřísnění prsou

Masky pomáhají zmírňovat stárnoucí kůži, stejně jako prsa, která ztratila tón po porodu, a tak se zbavit souvisejících strie.Všechny masky by se neměly používat více než dvakrát týdně, protože některé sloučeniny mohou při častém používání dráždit pokožku a aplikují se pouze na očištěnou pokožku ženského prsu.

Olivový olej Kyselá smetana 20% Vejce
2 lžíce.100 g 1 ks.

Všechny přísady musí být promíchány a naneseny na kůži prsu po dobu 15 minut.Směs by neměla být nanášena na bradavky.Omyjte prostředek teplou vodou.

Tekutý med Bílá kosmetická hmota
1 lžíce300 g

Po důkladném promísení ingrediencí distribuují prostředek na kůži a vyhýbají se bradavkám po dobu čtvrt hodiny.Omyjte vodou při pokojové teplotě.

Tvaroh Mléko
1 polévková lžíce.Asi 1 až 2 lžíce.(k dosažení konzistence zakysané smetany)

Výše ​​uvedené složky jsou smíchány (mléko a tvaroh by měly být teplé) a distribuovány po pokožce hrudníku.Po 15 minutách se kompozice promyje.

Tuk (6%) mléko

Kakao
250 g 1 polévková lžíce.

Z těchto přísad se připraví směs, poté se nanese na hrudník a na horní stranu se pokryje polyethylenem.Expoziční doba 40 min.

Bílé zelí Ricinový olej
2list.2 čepice.

Zelí se tře na jemném struhadle, do kaše se přidá olej.Všechny se mění a aplikují po dobu 15 minut na výstřih.

Kefir Vejce Vitamin E
1 polévková lžíce.1 ks.1 tobolka

Všechny složky jsou kombinovány.Aby se obsah vytlačil, kapsle je vpíchnuta jehlou.Rozložte směs na kůži na hrudi, přikryjtes ručníkem nebo na starou podprsenku.Počkejte 20-30 minut.Poté směs opláchněte vodou.

Maska krému a růží rychle obnoví pružnost prsu.
Jablka střední velikosti Mléko
2 ks.1 umění.

Jablka by měla být nakrájena na malé kousky a nalita do mléka.Poté se na sporák umístí nádoba s přísadami a přivede se k varu.Vařte na mírném ohni, dokud se směs nestane hustou kaší.Naneste masku po dobu 15 minut na kůži na hrudi, poté ji opláchněte kontrastní sprchou.

Protein Citronová šťáva1 ks.Několik kapek

Po šlehání proteinu do pěny je třeba do něj přidat citronovou šťávu.Kompozici lze aplikovat nejen na hrudník, ale také na krk.Díky účinkům masky se její systematické používání stává pokožkou výrazně pružnější.

Krém na zpřísnění prsou

Pro zpřísnění prsu může žena používat nejen masky, ale také krémy, zakoupené i vyrobené doma.Při nákupu musíte věnovat pozornost složení.

Měl by obsahovat:

 • peptidy a polysacharidy - přispívají k produkci elastinu a kolagenu, které jsou odpovědné za elasticitu kůže;
 • Vitaminy A, E, C - hydratují a vyživují pokožku, obnovují její mladistvost a pružnost a podporují regeneraci buněk;
 • éterické oleje - pomáhají napnout hrudník a vyživují pokožku;
 • mořské řasy -obsahují kolagen, stopové prvky a vitamíny.

Pokud složení splňuje výše uvedené požadavky, musíte cítit aroma krému, pokud existuje taková možnost - neměla by být ostrá, i při aplikaci na kůži by měl být produkt dobře absorbován, aniž by zanechal mastný film.

Výrazný účinek projevují krémy, které obsahují fytoestrogeny - analogy ženských pohlavních hormonů, avšak použití takového přípravku je povoleno pouze po konzultaci s lékařem.Chcete-li dosáhnout výsledku, musíte nástroj používat denně.

Mezi osvědčené krémy patří:

 • Pregnacare,
 • Guam Duo,
 • Decleor,
 • Antigravitační.
 • Kanebo Sensai,
 • Phytrel Ampoules od Lierac,
 • „Amazing Bust“ od Green Mama,
 • Gel Buste Super Lift od Clarins.

Zde jsou některé recepty na domácí vaření:

 1. Musíte vzít 2 lžíce.Hercules a zalijeme vroucí vodou.Po 20 minutách trvá na tom, že ovesná kaše má být rozdrtena rukama a vtírána do kůže na hrudi.
 2. Musíte smíchat 1 lžičku.smetana a tekutý med, přidejte 2 lžíce.sojový olej.Výsledná kompozice se vtírá do pokožky masážními pohyby, odplavuje se 15 minut po aplikaci.

Jak utáhnout velké prsy

Velké prsy vyžadují zvláštní režim péče, protože je obtížnější je utáhnout než malé.

Doporučuje se dodržovat několik doporučení:

 1. Před odchodem do sprchy každý den vypláchněte hrudník studenou vodou.
 2. Proveďte masáž prsou kosmetikouoleje.
 3. Vytvářejte masky podporující pružnost pokožky 2krát týdně.
 4. Sestavte soubor cvičení, včetně výše uvedených cvičení z TOP-5, a provádějte je dvakrát týdně.

  Top 7 nejlepších cvičení pro zvedání prsou po porodu

 5. Pro péči o pokožku prsu používejte domácí a zakoupené krémy.
 6. Pravidla výživy

  Odborníci na výživu také radí ženě, jak si dotáhnout prsa.

  Jako další opatření doporučují dobrou stravu:

  1. Pijte hodně vody - asi 2 litry denně.
  2. Jíst kyselé mléčné výrobky, zejména fermentované pečené mléko, kefír, jogurty, tvaroh.
  3. Odmítají potraviny bohaté na tuky.
  4. Do stravy přidejte mořské plody a ryby.
  5. Vezměte si vitamíny a minerály, zejména vitamín C, E, rybí olej.
  6. Omezte použití soli při vaření.
  7. Pijte čerstvé šťávy, nahraďte černý čaj zeleným nebo bílým puerem.
  8. Aktivně konzumují zeleninu a ovoce.

  Výběr podprsenky

  Vizuální zvedání hrudníku pomůže správně vybrané podprsence s nápravným účinkem.

  1. Takové spodní prádlo by mělo být zakoupeno ve specializovaných prodejnách, musí být vyzkoušeno.
  2. Tkanina, z níž je podprsenka vyrobena, musí být přírodní.
  3. Optimální poháry, které drží hrudník dobře laterálně.
  4. Nejlepší je zvolit podprsenku, jejíž spodní část je těsná, aby hrudník nebylzdeformované a udržované v dané poloze.

  Mnoho žen chce zpřísnit svá prsa kvůli změnám souvisejícím s věkem nebo po porodu.Jedná se však o složitý úkol, který vyžaduje komplexní opatření.Výběr efektivních zpřísňujících krémů a masek, včetně domácích, provádění speciálních fyzických cvičení a masáží - tak můžete dosáhnout požadovaného účinku.

  Videa z oblasti zvedání a znovuzískávání prsou

  Sada cvičení pro zvedání prsou po těhotenství a kojení:

  ) Rada zkušeného kosmetologa ohledně obnovení vaší hrudi na její dřívější elasticitu: