Jak napnout pokožku po hubnutí doma

Výsledkem hubnutí je často ochablá pokožka, kterou lze doma napnout při dodržení pitného režimu a správné péče o pokožku.Po loupání, speciální masáži a cvičení bude pokožka mnohem pružnější.

Příčiny povislé pokožky

Prohloubená kůže je řada estetických defektů, které lze odstranit.Existuje mnoho důvodů pro výskyt ochablé pokožky, jejíž seznam obsahuje ostré nebo silné hubnutí a také změny související s věkem.

Náhlé nebo silné hubnutí

V případě prudkého úbytku na váze v krátkém čase existuje vysoké riziko ochablé kůže.

Navíc se taková kůže často objevuje na místech, jako jsou ruce, žaludek a boky.Rychlé odbourávání tuků v těle způsobuje ztrátu pružnosti a pevnosti.

Změny související s věkem

Ženy s věkem zažívají určité změny na hormonální úrovni a fyzické kondici:

 1. Inhibice tvorby kyseliny hyaluronové, která má velký význam při nasycení kůže potřebným množstvím vody.
 2. Pozastavení výroby kolagenu nezbytné k vytvoření účinku pevnosti a pružnosti pokožky.
 3. Zpomaluje metabolismus, což ovlivňuje čas potřebný k očistě těla od zbytečné potravy a stupeň pružnosti tkáně.

Jak jíst, aby se zvýšila pružnost pokožky

V reakci na otázku: jak zpřísnit pokožku po hubnutí doma, lékaři často doporučují, abyste s těmito přípravky dodržovali dietu.které zvyšují pružnost pokožky.

Základem této stravy je pohanka, která zahrnuje rutinní a nenasycené mastné kyseliny.kyseliny , které zase podporují pružnost pokožky.Pohanková kaše je relativně levná a obecně dostupná. Tento seznam doplňují také ryby bohaté na omega-3 kyseliny. Obsahuje nejvyšší množství kolagenu.

K výrobě kolagenu musíte jíst potraviny, jako jsou vejce, maso, mléko a sýr.Významnou roli při udržování stavu pokožky hraje křemík, který se nachází v zelí, mrkvi, bylinách a různých typech obilovin.

Ztráta pružnosti je ovlivněna nízkými hladinami železa, zinku a selenu v těle.Nedostatek železa můžete doplnit pohankem, masem a žloutky.Selen lze získat z kokosů, ryb, česneku.Houby a hovězí maso jsou zodpovědné za doplnění zinku.

Režim pití

Ztráta hmotnosti doma a zpřísnění ochablé pokožky pomůže režimu pití, který je třeba sledovat po procesu hubnutí jako profylaktika.Tělo by nemělo cítit nedostatek vlhkosti.

K rychlé obnově kožních buněk je třeba vypít 1,5 až 2 litry vody denně a odstranit kávu z vaší stravy , což pomáhá rychle odstraňovat vlhkost.Aby se předešlo předčasnému stárnutí a ztrátě pružnosti pokožky, odborníci na výživu doporučují v létě zvýšit objem tekutiny až na 2,5 litru denně.

Aby se absorbovala voda, je vhodné ji nepít v jednom doušku, ale několik doušek každou půl hodinu.V tomto případě by voda měla mít pokojovou teplotu.Režim pití pomůže zhubnout a zlepšit stav pokožky.

Sport

Přitažením pokožky po hubnutí pomůžete cvičení doma, které je zaměřeno na udržení tónu celého těla.

Pro výběr cvičení je nezbytné určit problémové oblasti, na které by se jejich provádění mělo zaměřit.Cvičení urychlí metabolismus, příval krve do problémové kůže.

Ruční cvičení

Doporučujeme používat činky k efektivnímu zvládnutí všech svalů.

Následující cvičení se nabízejí s činkami proti ochablé kůži na pažích:

 1. Flexion - natažení paží v loktech k hrudi -20krát.
 2. Paralelní vzestup při vdechování a snižování na výdechu přímých paží před vámi - 20krát.
 3. Zvedání paží do stran rovnoběžných s podlahou - 20krát.
 4. Ohýbání loktů ve svahu - 15krát.
 5. Ohýbání - natažení paží přes hlavu - 10krát.

Cvičení pro nohy

 1. dřepy- dokonale zahřívají svaly stehen (2 sady po 15krát).
 2. Plíce vpřed- práce na zachování pružnosti pokožky v kalhotách (10krát na každé noze).
 3. Mahi s nohama vleže- 10krát za každou nohu.Ke zvýšení zátěže můžete použít gumičku pro fitness.
 4. Plie- navrženo pro vnitřní svaly stehen (2 sady po 5krát).

Cvičení pro břicho

 1. Roh (zvedání nohou a trupu současně) - 15 sekund.
 2. Jízdní kolo (ležící na podlaze) - 2 sady po 30 sekundách.
 3. Stiskněte - 2 sady 20krát.
 4. Plank - stojte, dokud stojíte.

Cvičení pro hýždě

 1. Squat - používejte téměř všechny svaly stehen a hýždí (2 sady 15krát);
 2. 10 úderů vpřed, vzad a do stran pro každou nohu;
 3. Mahiho noha ležící na břiše (20krát na každé noze);
 4. Bederní most ležící na zádech (15krát, při posledním držení po dobu 10 sekund);
 5. Tzv. „Zadní“ lišta (zády k podlaze) po dobu 20–30 sekund.
 6. Hula Hoop

  Trenéři trvají na výhodách hula hoopu při napínání kůže po hubnutí.Hula-hoop funguje jako alternativa k masáži, která zahrnuje problémové oblasti.Chcete-li zobrazit první výsledky, musíte použít hula-hoop po dobu 25-30 minut denně po dobu jednoho měsíce.

  Jóga

  Jóga pomáhá napnout pokožku - odborníci si jsou jistí.Rush krevního oběhu ve svalech vede ke zvýšení hladiny kolagenu a elasticity kůže.Stejně jako v případě hula-hoop jsou pro dosažení požadovaného výsledku zapotřebí pravidelné třídy.

  Kosmetické procedury doma

  Vany pro ochablou pokožku

  Často se doporučuje posilovat úbytek hmotnosti a předcházet ochablé pokožce.koupele založené na odvarech bylin.

  Existují různé bylinky, které zjemňují pokožku (jedna z nich je pichlavý tatar).Vezměte si takové koupele více než 12krát za půl hodiny.Budou však pracovat pouze ve spojení s cvičením a jinými krémy.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

  Kontrastní sprcha

  Použití kontrastní sprchy pozitivně ovlivní váš stav těla.Lékaři trvají na kontrastní sprše, protože mají vliv na krevní oběh.Změna teploty a žínku - vhodná ve prospěch těla.Vezměte si kontrastní sprchu jednou za 2-3 dny.

  Peeling

  Široce známou metodou v boji proti ochablé pokožce je loupání, které lze provádět doma s kávou.

  Mletá káva jednou za 2 týdny.Po loupání se doporučuje použít kontrastní sprchu.

  Zábal s modrým jílem

  Pro zábal se modrý jíl často používá jako aktivní složka se zdvihovým účinkem.Často se mísí s éterickými oleji a bylinnými odvary.Máslová konzistence ve formě husté zakysané smetany by měla být zabalena pomocí přilnavé fólie a vytvořit skleníkový efekt po dobu 20–35 minut.

  Zábal s mumií

  Mumiye je také zdravá látka díky složení vitamínů, argininu, chromu a dalších prvků.Má antibakteriální účinek, stimuluje metabolismus a snadno napíná pokožku.Celá řada balzámů s mumií ve složení byla propuštěna pro balení.

  Balení s medem

  Rozlišují se studené a horké zábaly s medem.Díky medu rychlejší podkožní tuk a pokožkastává se pružnějším.Pokud je horký zábal založen na vazodilataci a zrychlení krevního oběhu, pak je studený zábal opačným směrem. Hot wrap se často používá k boji s ochablou pokožkou.

  Zabalte řasy

  Kelp vám nejen pomůže zhubnout, ale také zlepší pružnost pokožky.K zabalení můžete použít celé listy řas i prášek.Najednou potřebujete pouze 200 gramů prášku nebo 500 gramů listů řas.

  Pokud připravujete hotový zábal - uchovávejte jej po dobu 25 minut, za studena - 40–50 minut.

  Želatinový zábal

  Želatina pomůže při odstraňování celulitidy.Na základě toho jsou horké zábaly vyráběny 2-3 týdny.Do želatiny lze přidat skořici a aromatické oleje.Po namazání problémových oblastí pokožky je nutné fólii zabalit na 15-20 minut.

  Zabalte droždí

  K zabalení droždí potřebujete film, droždí (20 g), půl sklenice smetany a půl sklenice.zlato.Dají velký utahovací účinek.

  Nejprve musíte smíchat smetanu s kvasinkami.Poté do homogenní hmoty přidejte med.

  Je vhodné aplikovat výslednou směs na problémové oblasti a okamžitě ji zabalit do fólie.Chcete-li zvýšit tepelný efekt, připevněte ručník na fólii.

  Zábal by měl být proveden do 30 až 40 minut.

  Masáž pro napínání kůže

  Masáž je účinný způsob, jak napnout pokožku po zhubnutí domapodmínky.Může být vyrobena jako alternativa k drahé kosmetice.Je však třeba mít na paměti, že pro dosažení dobrého výsledku by mělo být pravidelné (jeden nebo dva postupy neudělají nic).

  Můžete masírovat sami, abyste ušetřili peníze.Mezi nejčastější typy patří medová a čokoládová masáž.Med má pozitivní vliv na stav pokožky a odstraňuje škodlivé látky přes póry.

  Krémy na zpřísnění kůže

  Karamel Cappuccino z bio shopu

  Specialisté v bio obchodě vytvořili produkt speciálně pro péči o pleťs utahovacím účinkem, který zahrnuje zelený čaj, skořici, karamel a různé oleje.Po aplikaci se pokožka stává pružnější a hedvábnější.Kromě hydratace produkt dokonale vyživuje pokožku.

  Řecké tělové máslo od společnosti Ecolab

  Jeden z typů krémů, kterédobře zvládají funkci zvedání ochablé kůže. Skládá se z organického olivového oleje a makadamie.Pokud olivový olej odolává stárnutí pokožky, pak macadamia olej zvlhčuje a činí ho pružnějším.Tento produkt je také bohatý na vitamíny díky ořechovému oleji.

  „Laminaria a Spirulina“ od Green Mama

  Vynikajícím řešením v procesu zpřísnění pokožky je zakoupení krému „Laminaria a Spirulina“ od Green Mama. Tento lék se doporučuje také v boji proti vráskám a striím. Obsahuje vitamín (E), máta peprnou a pomerančové oleje.

  K dosažení výsledku je třeba krém používat dvakrát denně při masáži.pohyby.Spirulina a řasa dokonale napíná pokožku po hubnutí.

  Shiseido zpevňující tělový krém

  Shiseido zpevňující tělový krém se používá v boji proti celulitidě a striím.Vyhlazuje nejen pokožku, ale také zpřísňuje a obnovuje pevnost a pružnost.Složení produktu zahrnuje meruňkový, lotosový a mandarinkový extrakt z kůry.

  Lidové recepty proti ochablé pokožce

  Úspornější způsoby, jak se vypořádat s ochablou pokožkou, informují rodiče a babičky.Účinným lékem je masáž pomocí éterických olejů.

  Pokud ne, nahraďte směsí cukru jakýmkoli rostlinným olejem.K utažení pokožky se často používají také plechovky s vakuovým efektem.

  Pro masáž se doporučuje použít:

  1. Sezamový olej.
  2. Juniperův olej.
  3. Esenciální pomerančový olej.

  Abyste ušetřili peníze, můžete vařit doma a krémy.Skvělou možností by byly šarlatové a pampelišky.To vyžaduje pouze třetinu sklenice rostlinného oleje a 150 gramů aloe a pampelišek.Je nutné míchat až do husté zakysané smetany.

  Káva a bezbarvá henna mohou být vhodné pro nahrazení drahých masek.Masky založené na těchto složkách dokonale zjemňují a napínají pokožku.

  Jak je zotavení

  Obnovení kůže po hubnutí u žen různých věkových skupin je odlišné.Pro rychlejší dosažení výsledku jsou navržena různá doporučení.

  Po 25 letech

  U žen po 25 letechKůže vyžaduje každodenní péči s použitím různých krémů a mléka se zdvihovým účinkem. Odborníci doporučují drhnout alespoň jednou týdně.

  Nezapomeňte také na fyzickou aktivitu.Plavání je skvělou náhražkou silového tréninku.Čokoládové zábaly nezasahují (nejlépe jednou za 2-3 měsíce).

  Ve věku 30–40 let

  Doporučuje se, aby ženy starší 30 let dodržovaly správnou stravu a také používaly krémy, jejichž cílem je bojovat proti předčasnémustárnutí kůže.U těchto krémů vrací pokožka pružnost.

  Doporučujeme ženám navštívit saunu za účelem zpřísnění pokožky.Pro upevnění výsledku je vhodné navštěvovat kurzy jógy.Různé masáže jsou také vítány. Pokud není čas na zpřísnění kůže, navrhuje se v salónech postup BDR.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.
  Ve věku 40–50 let

  Ve věku 40 let musí ženy konzultovat lékaře, protože diety mohou mít na tělo špatný vliv. Po 40 letech se použití krému s účinkem proti předčasnému stárnutí kůže stává předpokladem pro dosažení požadovaného výsledku.

  Vakuová masáž je jedním ze způsobů, jak napnout břišní pokožku napnutou po hubnutí.

  Jako lehké zatíženíplavání by neubližovalo.Pokud neexistují křečové žíly - můžete navštívit koupel a provést vakuovou masáž.

  Po 50 letech věku

  Pro ženy po 50 letech je mnohem těžší napnout pokožku po hubnutí, takže se musíte uchýlit k tak radikálním prostředkům, jako je plastická chirurgie, což na rozdíl odz kosmetiky je 100% efektivní.

  Pokud na tuto operaci nejsou peníze, řešením bude kosmetický salon, který je zase účinný pouze ve 25% případů.

  Konzervativními prostředky je po úbytku hmotnosti po 50 letech docela obtížné napnout ochablou pokožku.K záchraně může dojít plastická chirurgie, jako je například abdominoplastika.

  Pokud budete dodržovat všechna pravidla a doporučení, můžete kůži doma napnout.Chcete-li urychlit proces obnovy pokožky, musíte používat krémy, zábaly, masážní oblasti a další kosmetické procedury. Nezapomeňte na správnou výživu, pitný režim a fyzickou aktivitu.

  Užitečné videozáznamy o tom, jak napnout povislou pokožku po hubnutí nebo porodu

  Jak napnout povislou pokožku:

  Program pro zpřísnění ochablé kůže po hubnutí:

  Co dělat a jak napnout ochablou pokožku po hubnutí nebo porodu: