Jak nanášet gel na nehty.Manikúra s lampou a bez ní.Pokyny, zprávy a nápady, fotografie

Moderní nástroje vám umožní vyrobit krásnou a vysoce kvalitní manikúru i vlastními rukama, k tomu stačí přijít na to, jak používat gel na nehty na nehty.

Který gelový lak je nejlepší zvolit: firmy

Kvalitu laku často určuje firma.

A kvalita použitého gelového laku závisí přímo na:

 • snadnosti použití (správná konzistence a tvar štětce, stejnoměrnost aplikace);
 • vzhled manikúry po sušení (barva, lesk);
 • trvanlivost manikúry;
 • výhodnost dalšího stripování.

Mezi širokou škálou gelových lakůexistuje několik značek, které jsou uznávány jako nejlepší profesionální mistři v oblasti nehtů:

 1. „SHELLAC“- americká značka, považovaná za nejlepší profesionální lak pro vysokou kvalitu, široký výběr odstínů,snadnost aplikace a snadné odstranění.Patří do prvotřídní kategorie kosmetiky, jednoho z nejkvalitnějších a nejdražších laků.Jediným negativem je, že není vhodný pro tenké, křehké nehty.Cena za 1 láhev (7 ml) je asi 1 000 p.
 2. GELISH HARMONY -je také americkým výrobkem, pokud jde o jeho vlastnosti, je absolutně horší než Shellac, v některých ohledech dokonce vyhrává - je považován za nejbezpečnější pro nehty, vyrábí se ve větších lahvíchobjem (15 ml) za stejnou cenu - asi 1000 p.Nevýhody zahrnují tekutější konzistenci, často musí být aplikována v několika vrstvách.
 3. „KODI PROFESSIONAL“ -je považován za nejlepší gelový lak pro začátečníky: má bohatou paletu, je dobře aplikován a také přitahuje svou nízkou cenou (asi 500 p. Za 7 ml).Jediným negativem je poměrně těžké odstranění s odříznutím horní vrstvy nehtu.
 4. „BLUESKY“ -v Číně je jednou z nejlepších možností rozpočtu (asi 250 rublů na 10 ml).Je považován za jeden z nejpopulárnějších, je široce používán v kosmetických salónech, trvá dlouho na nehtech (asi dva týdny).Podle recenzí mistrů je snadné použití, ale příliš tenká konzistence a nemá příliš bohatou paletu.
 5. „CANNI“- levné, ale v dobré čínštině kvalitnígelový lak (asi 150 p. na 7 ml), prodávaný na Aliexpress.Ideální pro absolutní začátečníky i neprofesionály: je k dispozici asi 200 barev, snadno se nanáší, v průměru trvá 10 dní.

Jaké nástroje jsou potřeba

Manikúrový gel na leštění se provádí pomocí profesionálních nástrojů:

 • nůžky na manikúru;
 • kůžičky na kůžičku;
 • pilníky na nehty;
 • buff pro zpracování nehtové desky;
 • oranžové tyčinky;
 • UV nebo LED lampa.

Žárovka pro sušení gelového laku

Gelový lak zcela vytvrzuje pod vlivem ultrafialového záření, proto je pro jeho sušení nutné speciální zařízení - ultrafialová nebo LED lampa.

 • LED -lamp- profesionální zařízení pro sušení gelových povlaků v nejkratším možném čase - 30-40 sekund;
 • 9W UVlampa - přenosné zařízení, sušení každé potahové vrstvy trvá až 120 sekund;
 • 36W UVlampa - profesionální zařízení pro sušení různých typů gelových povlaků, zpravidla umožňuje sušení obou rukou současně.

Podle odborníků je kompaktní UV lampa dostačující pro domácí použití: dobře se vyrovná se zamýšleným účelem, přičemž zabírá málo místa a má minimální náklady (asi 500 r).).

Jedinou námitkou je, že zaschnutí nehtů zabere hodně času - 2 minuty na srst.Pro profesionální práci potřebujete lampu, která vám umožní rychle a rychlekvalitativně sušit povlak, v tomto případě nejlepší volbou je LED lampa (cena asi 3000 p.) nebo UV lampa 36 W (cena asi 2000 p.)

Rychle se vypořádají s zamýšleným účelem, ale takéstojí mnohem víc a vyžadují také samostatné místo v pracovní oblasti.Proces sušení gelového laku lampou se provádí následujícím způsobem: po zakrytí nehtů je ruka zcela ponořena do lampy (nebo jednoho hřebíku najednou), časovač je zapnutý (čas musí být nastaven podle pokynů v použitých materiálech).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak vybudovat gelové nehty lakem.Instrukce pro rozšíření nehtů pro začátečníky.Foto

Dodatečné materiály

Provedení manikúry s gelovými laky vyžaduje použití speciální sady nástrojů, která zahrnuje:

 • odmašťovací činidlo;
 • základní a vrchní povlaky;
 • přímo gelové laky;
 • odstraňovač povlaku;
 • utěrky bez chloupků;
 • dekor (kamínky, tření, šablony - volitelné).

Jak připravit nehty

Vědět, jak používat gelový lak na nehty, nestačí pro dokonalou manikúru.Kvalita přípravy nehtových desek pro potahování přímo ovlivňuje vzhled a termín „života“ manikúry.

Sestává z několika fází:

 1. Čištění nehtů (odstranění předchozího nátěru nebo laku).
 2. Odstranění kutikuly, úprava délky a tvaru nehtů pomocí klasického ořezávání neboEvropská manikúra.
 3. Zpracování nehtových desek broušením (brusný pilník): Pro rovnoměrnější rozložení povlaku je nutné odstranit lesk.
 4. Odmaštění nehtů speciální látkou nebo léčebným alkoholem.

Technika nanášení gelového laku sušením v lampě - krok za krokem

Při provádění všech následujících kroků je důležité zajistit, aby nehtové desky nepřicházely do styku s žádnými jinýmipovrchy, jakonarazit na ně i ty nejmenší částice tuku, prachové částice atd.znatelně kazí vzhled manikúry a ovlivňují jeho trvanlivost.

 1. Nanesení základního laku:celá nehtová deska i její vnější okraj jsou úhledně pokryty tenkou vrstvou průhledného činidla.Poté se báze suší pod UV lampou po dobu 2 minut.
 2. Nanesení gelového laku požadovaného odstínu. Může být vyžadován jeden nebo více povlaků (v závislosti na tloušťce laku a jeho barvě), z nichž každá by měla být sušena pod lampou po dobu 2 minut.Je velmi důležité produkt nanášet opatrně, přebytečný lak by měl být okamžitě odstraněn oranžovou tyčinkou (před procesem sušení).
 3. Vrchní povlak:agent jemně zakrývá hřebíky silnou vrstvou a „utěsní“ části.Vrchní část se také suší pod lampou po dobu 2 minut, lepivá vrstva se odstraní odmašťovačem.

Jak aplikovat gelové laky doma bez lampy

V prodeji najdete dva typy gelových laků: fotocitlivé a ne. První z nich zmrazují pouze pod vlivemultrafialové světlo.

Po aplikaci speciálních katalyzátorů vytvrzuje světlo necitlivé, na zkumavce s tímto typem laku je označení „gel bez světla“.

Použití gelového laku jako je tento, je stejně snadné jako použití běžného.Po předběžné přípravě nehtů se nanese rovnoměrná vrstva laku a potom se potáhne katalyzátorem.Poté jsou ruce po dobu 5 minut spuštěny do studené vody, během této doby by měl lak zcela ztvrdnout.

Jak nanášet lesklý gel na lesk

Doporučuje se nanášet lesklé laky na gel ve dvou nebo více vrstvách, tato technika poskytne nejhlubší a nasycenou barvu.Profesionální řemeslníci obvykle nanášejí 3 tenké vrstvy, z nichž každá je pečlivě vysušena pod lampou.

Jak vyrobit francouzský gel na manikúru: pokyny

Následující materiály se používají pro francouzský gel na manikúru:

 • nástroje pro manikúru pro hygienickou manikúru;
 • buff;
 • odmašťovací činidlo;
 • přírodní a bílý gelový lak;
 • vrch a základna;
 • šablony pro francouzštinu;
 • UV lampa.

Hřebíky jsou uspořádány podle obvyklé hygienické manikúry - odstraňte předchozí lak nebo lak na nehty, zbavte se kutikuly a upravte délku a tvar nehtů.

Teprve poté můžeme přistoupit k implementaci bundy:

 1. Odstraňují lesk z nehtů měkkým buffem.
 2. Hřebíky důkladně otřeteodmašťovač.
 3. Hřebíky zakryjte základnou, suché pod lampou.
 4. Použijte přírodní barvu, držte ruce 120 sekund.pod UV paprsky.
 5. Šablony jsou pevné, špičky hřebů jsou vymalovány bíle.Sušené.Je-li to nutné, opakujte postup znovu a poté šablony opatrně vyjměte.
 6. Hřebíky zakryjte horní částí.Sušte 120 sekund.pod lampou.
 7. Lepicí vrstvu setřete odmašťovacím hadříkem.

Zrcadlová manikúra s gelovým lakem

Zrcadlová manikúra je jedním z nejmodernějších moderních trendů.Chcete-li vytvořit takový design vlastními rukama, můžete použít dvě metody - naneste na nehty gelový lak na nehty vhodného kovového odstínu nebo pomocí zrcadla vytvořte zrcadlový povrch.

Druhá možnost vypadá nejpůsobivěji, bude vyžadovat následující nástroje a materiály:

 • nástroje pro manikúru pro hygienickou manikúru;
 • buff;
 • odmašťovač;
 • základna a horní část;
 • gelový lak;
 • třít zrcátko;
 • vějířový kartáč, houba;
 • oranžové tyčinky;
 • UV lampa.

Odstraňte starý povlak, proveďte hygienickou manikúru - upravte délku a tvar nehtů, zbavte se kutikuly:

​​
 1. Poté nechtovou desku ošetřete buffem, musí být dobře zarovnány, jinak zrcadlový povlak bude ležet nerovnoměrně.
 2. Otřete nehtové desky odmašťovačem.
 3. Zakryjte nehty základnou a osušte je pod UV paprsky.
 4. Naneste gelový lakvybranou barvu, vrstvu osušte.
 5. Pomocí štětce naneste rovnoměrnou vrstvu prášku a poté jej jemně otřete houbou.Dosáhnout rovnoměrného rozdělení.Přebytek se odstraní oranžovou tyčí.
 6. Hřebíky zakryjte vrchním povlakem, vysušte pod lampou.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Jak nakreslit monogramy na nehty krok za krokem pro začátečníky.Pokyny s fotografiemi.

Jak aplikovat perlový prášek

Perlový prášek dává nehtům elegantní, ušlechtilý vzhled díky měkkým, teplým a nízkým klíčům a jemným odstínům.Nanášení perlového prášku na nehty se provádí podle stejného principu jako zrcadlo:se tře houbou na suchý gel a poté se fixuje vrchní částí.

Jak dosáhnout dokonalého pokrytí

Při nanášení gelu na nehty se doporučuje dodržovat profesionální doporučení.Jak použít gelový lak, aby byl povlak dokonalý (esteticky příjemný, skrýt vady, vydržel dlouho),následující seznam pravidel vám pomůže zjistit:

 1. Kvalitativní příprava : pečlivé odstranění kutikuly a pterygia, úprava délky a tvaru s povinným odstraněním exfoliované části, zpracování desek měkkým buffem.
 2. Vysoce kvalitní odmaštění- garant trvalé manikúry.
 3. Podklad by měl být nanesen co nejpečlivěji , je důležité zabránit jeho kontaktu s kůží.Kromě samotné nehtové destičky musí být také aplikována na čelní plochuzajistí trvanlivost manikúry.Odborníci doporučují sušení základního nátěru vždy po jednom hřebíku.
 4. Správná technika nanášení gelového laku poskytne krásnou, rovnoměrnou barvu a přesnost manikúry. Malé množství laku by mělo být kartáčováno, aplikován široký tah štětcem, krok 1 mm od základny, shora dolů, opatrně přiveden na dno a poté natřen přes boční části.Je velmi důležité nezachytit kůži kolem nehtu, pokud k tomu dojde, musíte přebytek okamžitě odstranit oranžovou tyčinkou.
 5. Vrchní lak musí být řádně vysušen.

Jak kreslit na hřebíky s gelovým lakem

K provádění gelových laků jsou zapotřebí další nástroje - kartáče různých tvarů a velikostí, tečky,šablony.Výkres se aplikuje před poslední fází - nanesením vrchního nátěru, musí být také vysušen pod lampou.Manikúru můžete doplnit originálními vzory nebo kresbami doma, a to i s minimálními kreslícími schopnostmi.

Několik jednoduchých nápadů:

 • bitmapy : provedeno pomocí speciálního nástroje (tečky), můžete nakreslit „hrách“ tečkami, květiny, fantasy vzory a další.ostatní;
 • geometrické vzoryz proužků a různých tvarů lze snadno vyrobit běžnou skotskou páskou, stačí vyříznout polotovary požadovaného tvaru, přilepit k hřebu, nanést lak nahoře a po sušení odstranit;
 • speciální šablonyvám umožňují zdobit nehty co nejvícesložité, složité výkresy během několika minut: obrobek je přilepen k hřebíku, nanese se gelový lak a nahoře se suší, šablona se odstraní.

Jak přilepit ozdobné prvky na gelový lak

Dalším jednoduchým způsobem, jak učinit manikúru velkolepějším a zajímavějším, je doplnit jej dekorativními prvky, jako jsou kamínky, jiskrysamolepky.

Posloupnost gelu na manikúru s použitím dekorů bude tradiční.Dekorace na nehty se připevní po nanesení a vysušení základní barvy.Pokud na kamínky není žádná lepicí základna, jsou pinzety a speciální lepidlo upevněny ve správné poloze.Na dekorativní prvky se nanese horní vrstva a vysuší se.

Jak dlouho gelový lesk vydrží

Takový povlak v průměru trvá na nehtech 10–14 dní, v závislosti na kvalitě materiálů a výkonu manikúry, na individuálních vlastnostech nehtů, povaha práce jejich vlastníka, tentokrát se může lišit jak ve směru snižování, tak zvyšování.

Chyby při použití

Hlavní chyby při použití gelového laku na nehty, které kazí vzhled manikúry, a ovlivňujídélka jeho opotřebení:

 • Nedostatečná příprava nehtové desky s leštěním - na hladkém povrchu, povlak nedrží dobře.
 • Zpracování kutikuly mastnými výrobky před manikúrou - tento postup musí být proveden po nanesení a sušení všech vrstev.
 • Špatnéodmaštění, včetně použití vatových vložek, které mohou na desce zanechat hromadu.
 • Nerovnoměrný povlak a příliš mnoho barevného laku.
 • Třepání bublin gelovým lakem před prací - vede k tvorbě bublin.
 • Čištění vrstvy lepidla mezi povlaky.
 • Špatné sušení.

  Pokud používáte a nanášíte gelový lak na nehty nesprávně, pak jsou po dni možné takové následky

Znalost takových chyb při použití gelového laku na nehty vám umožní rychle se naučit, jak si doma vyrobit elegantní a dlouhotrvající manikúru, jako specialista.

Gelový polštář je nepostradatelným nálezem pro ženy, které se starají o krásu jejich rukou a nehtů.Pokud byla tato manikúra donedávna považována výhradně za salónní proceduru, lze ji dnes díky dostupnosti potřebných nástrojů a nástrojů zvládnout doma.

Video na téma: jak aplikovat gelový lak na nehty

Instrukce.Jak aplikovat gel gel ve stupních:

3 fatální chyby při použití gel gel: