Jak dělat anticelulitidový zábal doma.Recepty

Anticelulitidový zábal je alternativou k radikálním metodám boje proti projevům celulitidy, které jsou způsobeny podvýživou, nedostatkem pohybu a stárnutím.Tento postup nevyžaduje zvláštní znalosti a sofistikované vybavení.Existuje mnoho receptů na domácí zábaly, nebude obtížné vybrat optimální komponenty.

Výhody anticelulitidyzábaly

Nedostatek fyzické aktivity a nesprávná výživa mění strukturu podkožní tkáně, objevuje se neestetická „pomerančová kůra“.Anticelulitidový zábal aktivně rozkládá tuky a odstraňuje škodlivé látky, vyhlazuje a napínápokožku a normalizuje vnitřní procesy v těle.

Například:

 • Čistí a napíná póry.
 • Nasycuje minerály a vitamíny.
 • Snižuje otoky a odstraňuje pocit těžkosti.
Anticelulitidový zábal těla je dobrá příležitost mít hladkou pokožku.

Balení je příjemný proces, který uklidňuje a relaxuje.Princip horké metody, jak se zbavit škodlivých látek otevřenými póry pokožky.Cílem studené metody je zúžení krevních cév a odstranění toxinů s odpadními produkty.

Jednací řád

Anticelulitidový zábal, jehož recepty jsou různé, vyžaduje předběžnou přípravu.Bez dodržení doporučeného algoritmu se může výsledek lišit od očekávaného a vést k nežádoucím komplikacím.

Cílem postupu je odstranění přebytečné tekutiny z těla.Pokud se domníváte, že za účelem dosažení viditelného výsledku se provádí průběh sezení, může dojít k dehydrataci.Po celou tu dobu je nutné vyplnit nedostatek tekutiny zvenčí, použít velké množství neperlivé vody.

Příprava kůže

Balení se provádí pouze na dříve připravené a vyčištěné kůži.Před sezením je třeba se osprchovat a tělo dobře napařit.To pomůže otevřít póry kůže.Poté naneste jakýkoli tělový peeling, masáž a důkladně opláchněte vodou.Osušte pokožku ručníkem.

Kompozice pro zábalyobsahují složky, které mohou vyvolat alergické reakce.

Den před zákrokem se provede test na alergii: malé množství anticelulitidového přípravku se aplikuje na vnitřní ohyb lokte po dobu 15 - 20 minut.Při pálení, svědění, vyrážkách - taková kompozice není vhodná k léčbě.

Jak dlouho zabalení zabalí

K dosažení maximálního účinku kosmetologové doporučují léčbu v průběhu 12 až 15 procedur.Po sezení se doporučuje lehnout si, zabalit, uvolnit a normalizovat spánek, je logické strávit ho večer.

Během relace by neměly být žádné nepříjemné pocity, jakékoli nepohodlí je příležitost omýt složení.Pro majitele citlivé pokožky je vhodné zkrátit dobu zákroku a zaměřit se na jejich pocity.

Jak často je třeba provést zábaly

Optimální interval mezi domácími procedurami je 2 až 3 dny.Přestávka mezi kurzy trvá v průměru šest měsíců, poté se cyklus opakuje.Salóny zábalů se provádějí každý druhý den, délka kurzu je od 7 do 14 dnů, jmenuje kosmetolog po individuální konzultaci.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Kontraindikace

Kontraindikace:

 • alergie na složky přípravku;
 • plísňová onemocnění;
 • onemocnění ledvin a srdce;
 • diabetes mellitus;
 • horečka, tlak;
 • hypertenze
 • křečové žíly;
 • dermatologická onemocnění;
 • gynekologické problémy; zábaly v břiše;
 • těhotenství;

 • menstruace;
 • onkologická onemocnění.

Anticelulitidový zábal, jehož recepty jsou zaměřeny na prudké snížení obsahu vlhkosti v podkožní tkáni, je tělem obtížně tolerovatelný.

Existující chronická onemocnění se mohou zhoršovat a mohou se začít vyvíjet.

Před zahájením kurzu se doporučuje podstoupit speciální vyšetření, aby se vyloučily možné kontraindikace.Jakékoli onemocnění v procesu anticelulitidové terapie je také důvodem k vyhledání lékařské pomoci.

Recepty pro anticelulitidový zábal

Receptura pro anticelulitidový zábal se volí jednotlivě.Nezapomeňte zvážit funkce pokožky.Pro normální a mastný typ jsou vhodné všechny složky, ale suchá a citlivá pokožka vyžaduje jemnost, takže agresivní směsi mohou způsobit podráždění a alergickou reakci.

S jílem

Anticelulitidový zábal s jílem normalizuje krevní oběh a vyživuje pokožku kyslíkem.Jíl má antiseptické vlastnosti, absorbuje všechny škodlivé látky a aktivně bojuje proti podkožnímu tuku.

Pro postup se používá modrá nebo bílá hlína: požadované množství se smíchá s teplou vodou a důkladně se promísí do konzistence zakysané smetany, můžete přidatoblíbený éterický olej.Hotová směs se nanáší na připravenou kůži jednotnou vrstvou a navine se plastovou fólií v 1 až 2 vrstvách.

Nechejte působit 30 - 40 minut, v tuto chvíli je lepší lehnout si a přikrýt přikrývkou, abyste dosáhli většího účinku.Je lepší použít široký film a zabalit jej bez vytažení, nemělo by to mít žádné potíže ani dýchací potíže.Po uplynutí expoziční doby prostředek umyjte.Chcete-li dosáhnout většího účinku, aplikujte anticelulitidový produkt na problémové oblasti.

S kávou

Mletá káva má vysoké exfoliační vlastnosti, urychluje látkovou výměnu, spaluje podkožní depozity tuku, odstraňuje přebytečnou tekutinu a napíná pokožku.Anticelulitidový zábal, jehož receptura obsahuje mleté ​​kávové boby, může snížit objem o 1 - 1,5 cm za relaci.Tato metoda poskytuje rychlý výsledek, ale vyžaduje další přípravu.

Několik dní před zahájením kurzu se doporučuje intenzivně pít tekutinu, 2-3 litry denně, aby se zabránilo dehydrataci těla.Několik hodin před zákrokem a 2 až 3 hodiny poté, co nemůžete jíst jídlo, ale tekutina v malých doušcích může být i během balení.

Algoritmus účinku:

 1. Mletá a vařená kávová zrna v Turku rychlostí 2 lžičky.mletá káva v 1 šálku vody.
 2. Vypusťte tekutinu a výsledné mleté ​​kávy aplikujte masážními pohyby na problémové oblasti, zabalte je do fólie.
 3. Doba expozice je 30–60 minut.

ZvýšeníEfekt můžete aktivně pohybovat, například tancem nebo cvičením.Je důležité se dobře potit.

S kakaovým práškem nebo čokoládou

Čokoládové zábaly zlepšují stav pokožky a aktivně bojují proti depozitům celulitidy.Čokoláda působí jako antidepresivum a zlepšuje náladu!

Tento zábal uvolňuje a eliminuje svalovou stázi.Jeho kontraindikací je alergie na čokoládu.Pokud předběžný test neprokázal alergickou reakci, můžete pokračovat v relaci.

Existuje mnoho receptů na anticelulitidové balení kakaem; zaměříme se na tři nejoblíbenější metody:

 • 250 g kakaa by mělo být naředěno ve 200 ml teplého mléka s vysokým obsahem tuku.Důkladně promíchejte a nechte několik minut vařit.
 • Roztavte 100 g tmavé čokolády ve vodní lázni, ochlaďte na teplý stav a aplikujte na problémové oblasti.
 • Smíchejte 300 g kakaového prášku s 200 ml teplé vody, do směsi přidejte 2 polévkové lžíce.akátový med.Trvejte na směsi po dobu nejméně 2 hodin.

Připravenou směs naneste rovnoměrně na problémové oblasti, zabalte ji plastovou fólií a zbytek položte pod teplou přikrývku.Procedura trvá 1 hodinu. Obal čokolády je považován za nejchoulostivější způsob boje proti celulitidě.Od něj je lepší začít se seznamovat s tímto postupem.

S medem

Med je nepostradatelným produktem v domácí kosmetice.Klasický nástroj pro boj s celulitidou, přispívající k produkci vlastního kolagenu a celkově se zvyšujeimunita.Studená metoda: čerstvý med se aplikuje při pokojové teplotě po dobu 1 - 1,5 hodiny a omyje se teplou vodou.Tato metoda je vhodná i pro ženy se srdečními a žilními problémy.

Horká metoda: teplota medu by měla být 40 - 50 ° C.Při teplotě 60 ° C ztrácí med všechny své vlastnosti.Při horkém balení se doba expozice zkracuje na 20 - 30 minut.Poté se také omyje teplou vodou a aplikuje se anticelulitidové činidlo.

U hořčice

Hořčice má oteplovací účinek, odbourává tuky, odstraňuje přebytečnou tekutinu a normalizuje krevní oběh.Anticelulitidový zábal, jehož recepty obsahují hořčici, je kategoricky kontraindikován u lidí se sníženým prahem bolesti.Existuje možnost nepocítit popálení, ke kterému dochází během procedury.

Při výběru této metody boje proti celulitidě je povinný test alergické reakce.

Ne každá žena vydrží hořlavé vlastnosti hořčice, jedná se o agresivní a nepříjemnou metodu.Pro hořčičné zábaly je nejlepší použít suchý prášek, který neobsahuje přísady.Vlastnosti hořčice můžete změkčit zakysanou smetanou, hlínou nebo medem.

Zřeďte 2 lžíce.lhořčičný prášek v teplé vodě na požadovanou konzistenci.Naneste hotovou směs na požadované části těla a nechte stát půl hodiny.Důkladně opláchněte teplou vodou, naneste hydratační tělové mléko.Hořčičné zábaly se nejlépe provádí studeným způsobem.Kosmetičtí lékaři doporučují používat horký zábal opatrně, aby to tak nebyloporanit kůži.

U masti Kapsikam

Zalomení mastí Kapsikam je domácí metodou boje proti celulitidě.Oficiální medicína toto ošetření vyvrací.Lék má výrazný oteplovací účinek a je určen k uvolnění zánětlivých procesů.Anticelulitidový zábal s ním není příjemný postup.

Pro změkčení pálivého účinku takové směsi smícháním malého množství masti s tukovou smetanou nebo olivovým olejem.Pokud je pokožka poškozena v problémových oblastech, je třeba ji odložit mastí Capsicum, aby se rány úplně nezhojily.

Naneste připravenou směs na očištěnou pokožku, zabalte ji širokým filmem a odpočívejte pod teplou přikrývkou.Délka procedury je 25-30 minut.Několikrát opláchněte teplou vodou.

S červeným pepřem

Červený pepř aktivně ničí podkožní tukovou vrstvu.Dokonce se vyrovná s pokročilou formou celulitidy.

Nejoblíbenější recepty:

 • Smíchejte olivový olej, papriku a skořici ve stejném poměru, přidejte jakýkoli éterický olej, míchejte do hladka.
 • Smíchejte papriku s jílem ve stejných poměrech, přidejte éterický olej a vodu, důkladně promíchejte.
 • Smíchejte červenou papriku a mletou kávu v poměru 1: 2, do suché směsi přidejte med a dobře promíchejte.Naneste na očištěnou pokožku, zabalte do plastové fólie.

Přípravky, ve kterých je přítomen červený pepř, by měly být uchovávány po dobu 15–30 minut.Pokud je silnýhořící - okamžitě opláchněte kompozici.Kurz trvá 10–15 lekcí, procedura se provádí 2krát týdně.

S éterickými oleji

Esenciální oleje se častěji používají spíše jako hlavní přísady než přísady.

Musíte je vybrat, s ohledem na osobní preference a vlastnosti pokožky:

 • Hlavními oleji jsou lněný, broskvový, mandlový, olivový a jojobový olej.Přidejte k nim několik kapek oleje z citronu, levandule nebo jalovce.
 • Kombinovat 3 Čl.lmed s 10 lžícemi.lkakao, přidejte 4 - 5 kapek mandarínkového éterického oleje.
 • Zkombinujte jíl a med ve stejném množství, přidejte 5 až 10 kapek citrusového kosmetického oleje.

Zábaly s éterickými oleji lze provádět studenou a horkou metodou.Expoziční doba kompozice 30 až 40 minut

S mořskou solí

Přírodní antiseptikum, zdroj jódu, železa a hořčíku.Eliminuje vnější projevy celulitidy, zmírňuje otoky.Kontraindikace slaného zábalu, kromě standardních, jsou jakákoli oční onemocnění, tuberkulóza a sexuálně přenosná onemocnění.

Při přípravě na postup je vhodné vyloučit jakékoli typy depilace a přítomnost otevřených ran v problémových částech těla.Balení se nejlépe provádí horkou metodou - efekt bude patrnější.Doba vystavení účinkům solí není delší než 20 minut

Postup:

​​
 • Mletá kávová zrna smíchejte ve stejném poměru s mořskou solí.Přidejte olivový olej a vodu.
 • Přidat do ohřáté vodybílá hlína a mořská sůl ve stejných poměrech, míchejte do hladka.

S řasami

Balení s řasami bylo původně léčebným postupem, který posiluje krevní cévy a zpomaluje změny související s věkem.Nejoblíbenější metoda boje proti celulitidě v salonu, která dává rychlé výsledky.Existují studené a horké metody, ale studené - vyžaduje složité ošetření a nedává tak vysoké výsledky jako horká metoda.

Takové balení je možné provést doma.Je lepší používat přírodní řasy, ale ne pěstované v umělých podmínkách.

Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách nebo v salonech krásy.Nalijte potřebné množství řas vroucí vodou a nechte je vařit.Oteklé listy opatrně naneste na tělo a zabalte je fólií po dobu 60 - 90 minut.Omyjte směs teplou vodou.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

S octem

Anticelulitidní zábal s octem - metoda z řady domácích receptů.Ocet obsahuje kyseliny, které agresivně působí na pokožku, takže kosmetologové jsou vůči této metodě boje proti celulitidě skeptičtí.Před sezením je nutný test alergické reakce.

Pro majitele citlivé pokožky je lepší vyloučit ocetové zábaly nebo přidat do směsi hlínu nebo med, aby se vlastnosti změkčily.

Tento postup nestojí za topři poškození kůže způsobují kyseliny obsažené v octě zánětlivý proces.Smíchejte 4 šálky jablečného octa a vody.Ve výsledném řešení navlhčete gázu nebo obvaz, naviňte problémové oblasti těla a zajistěte přilnavou fólii.Doba expozice je 50-60 minut, bez nepříjemného pocitu.

Bahenní zábal

Tónuje pokožku, odbourává tuky a má výrazný liftingový účinek.Optimální délka léčebného cyklu je 10 až 12 sezení, která se provádějí každý druhý den.Doba trvání jedné procedury je 30 až 50 minut.Metodu ošetření lze zvolit jak za horka, tak za studena - obě možnosti jsou stejně užitečné a poskytují dobré výsledky.

Studená metoda má méně kontraindikací a dobře vyhlazuje vrásky.Kompozice pro balení by měla mít teplotu 37 až 40 ° C, pohodlnou pro tělo.Po zákroku se doporučuje lehnout si a zcela odpočívat, takže večerní hodiny jsou pro něj ideální čas.Další plus bahenních zábalů - normalizuje spánek a zklidňuje.

S čajem

Zelený čaj se používá pro takové balení: čistí tělo škodlivých látek, podporuje hubnutí a nasycení aminokyselinami.

Například:

 • Grind 6 lžíce.zelený čaj, přidejte 3 lžíce.květový med a teplá voda.Hotová směs by měla mít zakysanou smetanu.
 • Brew 2 lžíce.zelený čaj s vroucí vodou, trvejte na tom, vypusťte přebytečnou tekutinu a přidejtekosmetický olej, 5 až 10 kapek.

Naneste směs na dušenou pokožku po dobu 30-40 minut.pod filmem.Četnost anticelulitidních zábalů s čajem 1krát za 3 dny.Doporučená délka kurzu je 10 až 12 lekcí.

Hotová kosmetika pro balení: přehled, ceny

V moderním dynamickém rytmu života není vždy možné vyhradit dostatek času na péči o sebe.

Hotová kosmetika pro boj proti celulitidě - nejlepší řešení problému:

Název )Popis, složení Cena
Natura Siberica, anticelulitidový obal Domácí značkapřírodní kosmetika Natura Siberica nabízí anticelulitidový zábal na bázi bílé hlíny.Pro zlepšení zdvihacích vlastností obsahuje kompozice pelyněk a islandský mech.

Výrobek má příjemnou vůni, leží naplocho na kůži a snadno se omyje.Výsledek pravidelného používání: zmenšení objemu v problémových oblastech, kůže napnutá a hladká.

Z 650 rublů.
„Ice Wrap“ Fitness - tělo, gelová maska ​​Gel - maska ​​„Ice Wrap“ modeluje tělesné obrysy, eliminuje „pomerančovou kůru“ a odbourává podkožní tuk.

Příjemný chladivý účinek má přítomnost máty peprné a mentolu.

Z 87 rublů.
Organický obchod s minerálními terapiemi, expresní obal Univerzální lék, který odstraňuje toxiny aštěpení tuků.Napíná a vyhlazuje pokožku a snižuje výskyt celulitidy.

Složení: minerální bahno, fenykl, přírodní oleje, borago.

Od 440 rub.
Velinia, anticelulitidové výrobky Domácí kosmetická společnost Velinia uvedla na trh celou řadu anticelulitidových výrobků pro každou chuť.Uvádíme zde zelený čaj, čokoládu, skořici a zábaly z přírodního ovoce.Ze 400 rublů.
GreenSpa Profesionální produkt na hubení celulitidy GreenSpa obsahuje přírodní složky: mořské řasy, kajenský pepř a bobule goji.Odstraňují toxiny, odbourávají tělesný tuk a vyhlazují pokožku.

Souprava obsahuje anticelulitidový krém a fólii pro balení, další materiály nebudou zapotřebí, což je výhodné.

Od 1700 rub.

Anticelulitidový zábal je univerzální metoda boje proti „pomerančové kůře“, jejíž receptura a složky lze vybrat nezávisle.S kompetentním přístupem - zlepšení jsou patrná po prvních zasedáních.

Kosmetičky bojují i ​​s vyspělou formou nemoci a dosahují impozantních výsledků.

Celulitida je obtížný problém vyžadující pravidelnou léčbu.Zdravá strava, správný denní režim a přiměřená dávka budou nejlepší prevencí a upevní výsledek anticelulitidové terapie.

Návrh článku:Anna Vinnitskaya

Video o anticelulitiděobaly

Obaly proti celulitidě: