Jak brát kreatin monohydrát v prášku, k čemu je, účinky.Hodnocení toho nejlepšího

Mezi mnoha výživovými doplňky pro sportovní výživu je klíčový kreatin monohydrát.Příjem kreatin monohydrátu, jak ve formě prášku, tak v kapslích, zvyšuje sílu a pomáhá vytvářet další energii.Protože kreatin je předchůdcem ATP, sportovci jej často berou ke zvýšení účinnosti tréninku a dosažení vysokých výsledků.

Jaký je rozdíl mezi kreatinovým práškem a kreatinovými tobolkami ]

Výrobci sportovní výživy produkují kreatin ve formě prášku, lisovaných tablet a ve formě tobolek.Každá paleta hotových výrobků má své klady a zápory.

Výrobek v tobolkách nebo tabletách je vhodné vzít s sebou do posilovny a lze jej kdykoli konzumovat. Práškový analog musí být před použitím rozpuštěn.Hotový nápoj s rozpuštěným kreatinem nelze dlouhodobě skladovat, musí se spotřebovat do hodiny.Kromě toho, před vařením, musíte změřit dávku, což způsobuje nepříjemnosti při užívání v tělocvičně.

Práškový kreatin není úplně absorbován. Je to způsobeno ztrátami při jeho vstupu do žaludku, jakož i částečnými ztrátami v důsledku neúplného štěpení.Kreatin v kapslích vstupuje do zažívacího traktu bez ztráty díky pouzdru tobolky a je absorbován téměř 100%.Účinnost práškového kreatinu je mnohem nižší než jeho protějšek v kapslích.

Výběr mnoha sportovců připadá na práškový kreatin z důvodu jeho dostupné ceny.Náklady na výrobu kapslí jsou mnohem vyšší, a proto jsou náklady na hotový produkt významnější.

Protože čistota kreatinu závisí pouze na kvalitě výrobku, hlavní rozdíly mezi kreatinovým práškem a kreatinem v tobolkách jsou:

 • snadné použití;
 • stupeň asimilace;
 • cena.

Kreatin monohydrát pro zvýšení hmotnosti

Na rozdíl od bílkovin působí monohydrát kreatinu na svaly odlišně.Protein je konstrukcemateriál svalové tkáně.Kreatin nezvyšuje svalovou hmotu, hromadí se ve svalech a zvyšuje jejich vytrvalost, dodává další energii a sílu.

Poté, co ji sportovec vezme, může trénovat a pracovat s větší zátěží mnohem déle, což vede k budování svalů.Pro co nejefektivnější využití tréninkového procesu pro získání svalů byste měli užívat kreatin v kombinaci s komplexem bílkovin nebo aminokyselin.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Při hubnutí

Užívání kreatinu zvyšuje pracovní kapacitu a vytrvalost, podporuje růst svalů, což umožňuje trénovat déle a intenzivněji.Čím větší a silnější jsou svaly, tím více energie spotřebují, což znamená, že tuková tkáň bude rychle spálena.

Požadovaného účinku lze dosáhnout pouze tehdy, budou-li dodržena pravidla, jak brát kreatin monohydrát

Je třeba si uvědomit, že přijetí kreatinu bez tréninkového procesu nepřinese žádné výsledky,protože ke spalování tukové tkáně potřebujete strávit spoustu energie.

Při sušení

Sušení je proces, během kterého se tuková vrstva spaluje, aby se projevila plná úleva svalů. K dosažení úlevy je třeba tvrdě trénovat a utrácet spoustu energie.A pro zajištění dlouhého tréninkového procesu je užívání kreatinu perfektní.

Měl by se brát opatrně a nepřekračovat, protože kreatin vytváří svalovou tekutinu ve svalech a pro kulturista je to nežádoucí jev během sušení.V průběhu času však přebytečná tekutina opustí tkáně a svalová topografie zůstane.

Vedlejší účinky

S kreatinem bylo provedeno mnoho experimentů, ukázalo se, že vedlejší účinky se vyskytují v méně než 4% případů.Bylo také zjištěno, že užívání tohoto potravinového doplňku má pozitivní účinek na svaly: zvyšuje jejich život a kvalitu svalové tkáně.

Začátečníci obvykle nevědí, jak správně vzít kreatin monohydrát v prášku.A právě oni často čelí vedlejším účinkům.Důvodem je skutečnost, že vedlejší účinky nevznikají pouze u samotného léčiva, ale také z léčiv a potravinářských přídatných látek, se kterými je kombinován.

Zadržování vody

Během doby užívání léku se voda hromadí ve svalech sportovců. Tento vedlejší účinek nemá prakticky žádné negativní účinky.Toto je pouze reakce organismu na rovnici osmotické nerovnováhy.

Kvůli hromadění vody ve svalech není u zdravého člověka pozorován otok obličeje ani končetin.V těle se může nahromadit další 0,5 až 2 litry tekutiny, ale to není vizuálně vidět, lze to zjistit pouze postavením na stupnici.

Během systematického podávání monohydrátu kreatinu je velmi důležité pít hodně vody. Aby se předešlo poškození, neměly by se užívat diuretika.Vedou k dehydrataci akomplikace.

Poté, co v průběhu času přestanete brát kreatin, ztratí tělo asi 20-30% hmotnosti získané v důsledku tréninku v důsledku uvolňování vody ze svalové tkáně.

Dehydratace

Dehydratace přímo souvisí s retencí vody.Kreatin vede k osmotické aktivitě těla, v důsledku čehož je část krevní tekutiny přenášena do svalové tkáně.V důsledku toho je lidské tělo dehydratováno, což vede k narušení termoregulace, metabolismu, acidobazické rovnováhy atd.

Přiměřený příjem tekutin (asi 3 litry denně) umožňuje obnovit elektrolytovou rovnováhu vnitřního prostředí celého organismu.osoba, normalizuje zbývající procesy a zabraňuje výskytu dalších vedlejších účinků.

Poruchy trávení

Nejnepříjemnějším vedlejším účinkem, který se projevuje bolestmi břicha, průjmem, poruchami trávení, plynatostí a nevolností, je gastrointestinální úzkost.Tento jev je spojen s nalezením velkého objemu pomalu rozpustných krystalů kreatinu v žaludku.Špatná kvalita produktu a špatné čištění také vedou k gastrointestinálním potížím.

Aby nedocházelo k zažívacím potížím, měl by se použít vysoce kvalitní kreatin monohydrát.Prášek nebo tobolky je třeba užívat přísně v souladu s pokyny uvedenými v návodu.

Je důležité zabránit předávkování.To může vést k dalším vedlejším účinkům.

Křeče a křeče

Protože je tělo dehydratováno a během příjmu kreatinu dochází k narušení rovnováhy elektrolytů, mohou nastat svalové křeče.Abyste tomu zabránili, vypijte jako preventivní opatření velké množství vody.

Během tréninku se zvýšeným zatížením jsou svaly namáhány a během doby odpočinku se intenzivně zotavují a rostou.Může také způsobit svalové křeče.Křeče jsou dočasný jev, který nepoškodí a rychle prochází.

Akné

Sportovci, kteří užívají kreatin monohydrát v tobolce nebo v práškové formě, se mohou zřídka vyskytnout nežádoucí účinky, jako je akné.

Toto je pozitivní znamení, což znamená, že tělo produkuje dostatek testosteronu a tělo rychle získává svalovou hmotu.Postupem času se hladiny hormonů vyrovnávají a akné zmizí.

Vedlejší účinky na ledviny a játra

Studie prokázaly, že užívání kreatinu nemá žádný účinek na játra a ledviny.Nemůže poškodit ani při vysokých dávkách (30 g najednou).

Kontraindikace

Vedlejší účinky při použití kreatin monohydrátu jsou velmi vzácné.Navíc nemá negativní účinek a neporušuje funkce těla.Přes bezpečnost léku existuje řada kontraindikací pro užívání.

Kreatin se nedoporučuje používat:

 • pro osoby mladší 18 let;
 • ženyběhem těhotenství;
 • pro ty, kteří mají problémy s kardiovaskulárním systémem;
 • lidé s astmatem, cukrovkou, alergiemi;
 • jednotlivci, kteří mají problémy s duševním zdravím a mají sklon k depresi;
 • lidem, kteří trpí epilepsií, artritidou, glaukomem a prostatou.

Kreatin je zakázán pro lidi v období zotavení po operaci, stejně jako pro ženy, které kojí dítě.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cviky pro osoby starší 40 let.

Optimální dávka kreatinu

Jak brát kreatin monohydrát v prášku a v jakém množství začátečníci často nevědí.Dávka kreatinu je určena režimem léčiva.Pokud bylo rozhodnuto použít lék v režimu načítání, pak musíte vzít denní sazbu ve čtyřech cyklech po dobu 5-7 dnů.Denní dávka na 1 kg tělesné hmotnosti je 0,3 g kreatinu.

Například, pokud osoba váží 80 kg, pak je denní dávka 80 × 0,3 = 24 g. V počátečním období nakládání je dávka tak vysoká, aby co nejvíce naplnila svaly kreatinem.Po intenzivním zatížení je třeba udržovat hladinu léku v tkáních.Za tímto účelem je část snížena téměř 10krát.Stejná osoba o hmotnosti 80 kg postačí na konzumaci 2,4 g kreatinu denně.

Pokud se rozhodnete užívat kreatin bez zátěžové periody, pak je denní dávka 5-10 g. Je žádoucí rozdělit tuto část na dvě dávky, aby se zvýšila účinnost absorpce léčiva.

Koncept cyklického příjmu kreatinu pocházel ze světa steroidů.Sportovci berou steroidy cyklicky, aby snížili pravděpodobnost vedlejších účinků a minimalizovali negativní účinky na tělo.Chemické přípravky se užívají po určitou dobu, pak se provede přestávka, takže si tělo nezvykne na účinky léku, jinak se účinek sníží.

Mnoho atletů se také drží cyklu přijímání kreatinu.V tomto případě je tělo nejprve naloženo kreatinem po dobu 5-7 dnů - 15-25 g denně, pak je hladina léčiva udržována v dávkách 2-5 g denně.Po určité době dojde k krátké přestávce a opět se začne načítání kreatinu.

Nejprve tento princip příjmu saturuje tělo co nejvíce kreatinem a udržuje jeho úroveň.Během přestávky se tělo zotavuje a obnovuje citlivost buněk na lék.A pak se stahování začne znovu.V tomto případě můžete dosáhnout vysokých sazeb.

Pokud se rozhodnete užívat lék bez zátěžové periody, pak je cyklus kreatininového příjmu následující: první dva měsíce by se měly užívat 5-10 g denně, je vhodné rozdělit dávku na dva, pak si dát přestávku 3-4 týdny.Když se tělo zotaví a kreatin prakticky opustí svaly, musíte obnovit jeho příjem.

Nemá smysl neustále brát kreatin v nízkých dávkách bez doby naložení.Pokud každý denvzít malou dávku (2-3 g), pak se v průběhu času kreatin v těle nehromadí, proto se ukazatele nezlepší, svalová hmota nebude růst.To je nevhodná ztráta léku a času.

Když je nejlepší ji vzít před nebo po tréninku

Protože tělo během tréninku utrácí hodně energie a energie, začne se po tréninku zotavovat.Metabolismus začíná, průtok krve se zlepšuje.Toto je nejlepší čas ke konzumaci kreatinu.Před tréninkem je nežádoucí používat, protože kreatin způsobuje dehydrataci, což může při cvičení poškozovat tělo.

Užívání kreatin monohydrátu v prášku před výkonem jako součásti před tréninkového komplexu je možné výjimečně, pak to bude účinné.Během tréninkového procesu není třeba brát ani kreatin, protože to může poškodit a výrazně zkomplikovat výkon atletických cvičení.

Před jídlem nebo po jídle si vezměte

Po mnoha studiích vědci nedávají konkrétní odpověď, když je možné užít kreatin.Ale nejvhodnější je užívat si lék před jídlem, protože jídlo zpomaluje průchod kreatinu gastrointestinálním traktem, zvyšuje to dobu setrvání léku v kyselém prostředí a vede k jeho poškození a také brání rychlé a úplné absorpci.

V případě užívání drogy po jídle je přeměna kreatinu na kreatinin praktickyje blokováno, protože jídlo, které vstupuje do žaludku, tlumí kyselé prostředí.Jídlo také přispívá k produkci inzulínu, který slouží jako vynikající transportér kreatinu ve střevním traktu.

Určení správného času pro kreatin je obtížné.Ale existuje řešení.Nejlepší je konzumovat kreatin v kombinaci s uhlohydráty a bílkovinami.To je nejlepší volba pro užívání drogy.

Jak dlouho může trvat administrace

Většina vědců uvedla, že kreatin lze brát nepřetržitě každý den.Aleje užitečné pochopit, že v průběhu času si tělo zvykne na droguya jeho účinek na svaly se snižuje, je pozorována downregulace buněčných transportérů.Tento jev se projevuje přibližně 6-9 týdnů po užití kreatinu.

Doporučuje se užívat kreatin po dobu 6–9 týdnů a pak si dát pauzu.Pro úplné uzdravení těla a návrat citlivosti stačí 3–4 týdny.

Jak správně naředit kreatin monohydrát

Kreatin monohydrát (jak brát prášek, zkušený sportovec radí) se zředí takto:

 • abyste si vzali jednu porci (5 g), potřebujete určité množství teplé vody, asi 350 - 500 ml;
 • 1 lžička se míchá v jakékoli nádoběkreatinový prášek a ihned vypijte.Nezřeďte léčivo horkou vodou.Pro zvýšení účinnosti může být také rozpuštěn v jakékoli šťávě nebo ve vodě s medem nebo cukrem.
 • ​​

Díky tomu se do žaludku dostává sladké jídlo, kterézpůsobuje sekreci inzulínu a je schopen urychlit absorpci kreatinu.Někteří sportovci to rozpustí v mléce, čaji nebo v energetickém nápoji.

Co pít s

Existuje mnoho způsobů, jak brát kreatin v prášku.Konzumuje se v suchu nebo zředěný v tekutině. Přípravek lze pít prakticky s jakoukoli tekutinou (nealkoholickou) .

Nejjednodušší možností je čistá voda nebo voda s cukrem, medem nebo jiným sladidlem.Vynikající možností by bylo použít všechny druhy džusů, mléka a energetických nápojů.Stává se, že se konzumuje v suché formě, pouze se spláchne vodou.

S kombinací užívání kreatinu

Užívání kreatinu výrazně zlepšuje tréninkový proces, pomáhá budovat svalovou hmotu a zvyšuje sílu.Pokud ji však zkombinujete s jinými druhy sportovních doplňků, výsledek se výrazně zlepší.

Protein je velmi účinný doplněk, který přispívá k rychlému nárůstu svalové hmoty .Protein, který se dostává do těla, se dělí na aminokyseliny, které se podílejí na stavbě svalů, kostí a chrupavek.

Kombinace kreatinu a proteinu poskytne pozitivní výsledky.Pro pohodlné a rychlé použití můžete obě přísady smíchat do jednoho kontejneru a okamžitě je použít.

Kombinace kreatinu a výherce také dává své výsledky. Jelikož výtěžek obsahuje uhlohydráty, bílkoviny, mnoho stopových prvků a vitamíny, umožňuje tělu rychle se vyvíjetzotavení po cvičení, podporuje intenzivní růst svalů a naplňuje tělo energií.

Jedná se o vysoce kalorický lék, který v nejkratším možném čase dosahuje vynikajících výsledků, pokud jde o hmotnostní přírůstek.Kreatin a výtěžek se dobře kombinují a zvyšují vzájemnou účinnost.

Aminokyseliny jsou nepostradatelným doplňkem pro sportovce. Mají pozitivní vliv na růst svalů, umožňují tělu rychle se zotavit po tréninkovém procesu a také snižují bolest po tréninku.Aminokyselinu a kreatin lze kombinovat.Vzájemně se doplňují a zvyšují účinnost tříd.

Žebříček top 7: která společnost je lepší

 • Optimum Nutrition - Kreatin prášek .Jeden z nejlepších je považován za kreatin produkovaný Optimum Nutrition.Neustále zaujímá nejlepší místa v různých hodnoceních a prodejích.Tento kreatin v práškové formě neobsahuje zbytečné přísady, sestává výhradně z monohydrátu kreatinu.Dobře zavedený mezi profesionálními atlety.Cena je v souladu s kvalitou;
 • Konečná výživa - 100% mikronizovaný monohydrát kreatinu .Kreatin tohoto výrobce se liší od analogů ve své struktuře.Výrobce upozornil na velikost granulí a učinil je mikronizovanými.Během výroby prochází kreatin dalším krokem mletí.Hotový produkt, který je 100% kreatin monohydrát, se tělem snadno a úplně vstřebává, zejména v kombinaci se šťávou nebo jiným sladkým nápojem;
 • Dymatize - kreatin mikronizovaný .Tento kreatin má také mikronizovanou strukturu.Nevýhody produktu nejsou pozorovány.To je perfektní kombinace ceny a kvality.Za málo peněz - vysoce kvalitní kreatin monohydrát bez přísad;
 • MusclePharm - kreatin .Tento kreatinový komplex se osvědčil mezi atlety po celém světě.Výrobce nabízí patentovaný produkt, který zahrnuje: kreatin monohydrát, kreatin AAB, malát a další dvě receptury od MP.Přesný recept nebyl zveřejněn, neumožňuje analyzovat teoretický účinek na tělo.Jedná se o vysoce kvalitní produkt.Mezi nedostatky patří balení s kapacitou 300 g a cena je téměř dvakrát vyšší než u jeho analogů;
 • Universal Nutrition - Creaine Powder .Jedná se o běžný vysoce kvalitní kreatin monohydrát, bez přísad.To nemá žádné nevýhody.Cena produktu je přijatelná;
 • Scitec Nutrition - Attack .Jedná se o kreatinový komplex patřící k typu matice.Jeho složení obsahuje řadu aditiv, které se vzájemně doplňují a zvyšují účinnost.Směs zahrnuje několik typů kreatinu, monohydrátu, argininu, ALA, R-ALA atd. Složky přispívají k rychlému dodávání kreatinu do svalů, což dává vytrvalost při provádění silových cvičení.Společnost vydala dobrý produkt, ale je to docela drahé.Je vhodný pro lidi, kteří mají špatnou absorpci čistého kreatin monohydrátu;
 • BioTech - 100% kreatin monohydrát .Jedná se o nejdostupnější kreatin monohydrát.Pro některé to vyvolává obavy kvůli nízké ceně, ale marně.Ve skutečnosti se jedná o vysoce kvalitní produkt bez nečistot třetích stran.

Který kreatin si vybrat

Kreatin je jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy pro sportovce.Vyrábí se v mnoha podobách.

Nejběžnější typy doplňků:

 • kreatin monohydrát,
 • creatalkalin,
 • ethylester kreatinu,
 • kreatin bezvodý,
 • kreatin alfa-ketoglutarát,
 • kreatin-glutamin-taurin,
 • kreatinnitrát,
 • kreatinhydrochlorid a mnoho dalších.

Každý doplněk má teoreticky své nevýznamné výhody, pokud jde o uvolňování energie, hromadění ve svalové tkáni, rychlost a stupeň asimilace, zvýšení vytrvalosti a svalové síly.Všechny tyto výhody jsou však pouze teoreticky.Jak ukazuje praxe sportovců a řada studií, není lepší kreatin než monohydrát.

Kreatin monohydrát je nejlepší volbou pro sportovce. Je to nejstudovanější a považuje se za nejbezpečnější.Kromě toho je monohydrát z hlediska ceny a prevalence nejdostupnější.

Mohu pít vypršený kreatin?

Mnoho sportovců konzumuje kreatin s ukončenou platností a nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.Důvodem je, že kvalitní produkt se skládá ze 100% kreatinu.Neobsahují tedy žádné přísady a doplňky, a to ani v případě, že vyprší doba použitelnosti, pak se s produktem nic nestane, pokud se jeho účinnost nesníží.

Může být spotřebován dokonce 6 měsíců po uplynutí doby použitelnosti.Ale toplatí pouze pro vysoce kvalitní kreatin vyrobený důvěryhodnými společnostmi z Evropy a USA.I přes bezpečnost vypršeného kreatinu je lepší se vyhnout použití vypršených doplňků, aby se předešlo riziku negativních důsledků pro tělo.

Kreatin je nejdostupnější a relativně levný lék pro sportovní výživu.

Jak starý mohu pít?

Doporučuje se užívat monohydrát kreatininu ve věku 18 let, protože do té doby tělo nezávisle produkuje hormony a látky, které podporují růst těla a svalové hmoty.Do 18 let je lepší vyvážit výživu, relaxaci a trénink, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Ale každý organismus je jiný.V některých případech lze kreatin použít až 18 let.Mnoho studií a experimentů ukázalo, že kreatin, dokonce konzumovaný teenagery ve věku 14 let, nepoškozuje tělo vůbec, ale dokonce naopak.Pomáhá při tvorbě pohybového aparátu a budování svalů.Kreatin také pomáhá zotavit se ze zranění a zranění.

V závislosti na individuálních vlastnostech těla lze prášek kreatin monohydrátu užít jak po 18 letech věku, tak před dosažením tohoto věku.Jedná se o nejdostupnější sportovní doplněk vyráběný všemi známými společnostmi zabývajícími se sportovní výživou.Při sušení se zvyšuje účinnost hubnutí, získávání svalové hmoty.

Video o účinnosti a metodách monohydrátu kreatinupříjem prášku

Jak správně užívat kreatin:

Dávkování a čas podání kreatinu: