Jak bělit zuby doma, aniž by došlo k rychlému poškození skloviny z nažloutlosti.Produkty a lidové recepty

Jak bělit zuby v krátkém čase doma, protože náklady na stomatologické služby jsou poměrně vysoké?Při použití lidových receptů musíte mít jistotu, že můžete obnovit bělost zubů, aniž by došlo k poškození skloviny.Hlavní věc je zdržet se agresivních chemických účinků na přirozený povlak zubů.

Nebezpečné a bezpečné způsoby bělení

Ultrazvukové bělení alaserové čištění zubů je efektivní postup.Takový „upgrade“ je však drahý.Ne každý ví, jak bělit zuby bez problémů doma, a dokonce i bez poškození skloviny.Po některých postupech se může ochranná „skořepina“ zubu ztenčit.

Účinné lidové metody pro čištění skloviny, které zubní lékaři nazývají šetrnými, jsou:

 • Bělení bylinnými odvary a obklady;
 • Použití pomerančových a banánových slupek pro léčení zubů;
 • Použití éterických olejů;
 • Gruel of berries.

Existují silné nástroje k odstranění plaku (bělící gely, zubní pasty).Používejte je pouze po návštěvě u zubaře.Specialista vám řekne, kolik dní použít tento nebo ten nástroj.Delší účinek na zuby s cílem jejich bělení může oslabit sklovinu.

Lidé se zvýšenou citlivostí zubů by měli přestat používat bělidla na bázi peroxidu vodíku

Kapa a bělicí gely

Kpomáhají silným gelům běžet, když je email výrazně vybledlý.Látky, které tvoří gel, odstraní z potahu zubů žloutnutí a šedý plak.Emulze se může nanášet na zuby štětcem.Brzy se rozpustí slinami.

Zavřít adlouhý kontakt gelu s povrchem skloviny poskytuje náustek. Toto je jméno malé plastové konstrukce, která se nosí na zubech.Mezi plastem a emailem by měla být vrstva gelu.

Gel se vstřikuje do plastového produktu pomocí stříkačky.Použití chráničů je dobrý „pohyb“ k ochraně sliznice úst před kontaktem s gelem.V závislosti na typu produktu se určuje doba trvanlivosti náústku na zubech.

Víčko je v průměru nošeno po dobu nejméně 8 hodin (nejčastěji se používá v noci). Je důležité zajistit, aby byl krém rovnoměrně distribuován po povrchu plastu.Jinak si pacient stěžuje, že ne všechny zuby jsou odlehčené.

Standardní burl přitahuje mnoho svou dostupnou cenou.Při nošení tohoto „záchranného plastu“ však u pacienta může docházet k nepříjemným pocitům v ústech.Otravné pocity jsou způsobeny skutečností, že produkt není stoprocentně „připevněn“ k chrupu osoby.Nosit takové zařízení v ústech dlouho nebude.

Vhodným typem terapeutického náústku je termoplastický produkt. Před použitím je zásobník umístěn v horké vodě.Když je průhledný materiál měkký a pružný, náustek se nasadí na zuby.Produkt se nosí v ústech po dobu nejméně pěti hodin.

Zubaři proto doporučují výběr gelů na bázi peroxidu karbamidu, aby gel odstranil zubní sklovinu a zbavil se hnědých skvrn a nepřidal přílišnou citlivost.Výsledek těchto postupů bude patrný do 10 - 15 dnů.

Děti a těhotnéženy by neměly používat gely

Je také důležité si uvědomit, že časté a dlouhodobé používání narušuje citlivost na změny teploty, ale během období, kdy je nasazena čepice, a po ukončení procedury se vnímání poklesu teploty zubem vrátí k normálu.

Bělicí tužka

Tužka s efektem zjasnění smaltu je v typu expozice podobná gelu.V trubičce tužky je krém s bělícími složkami (glycerin, uhličitan amonný, příchuť, peroxid vodíku atd.).K vymizení věkových skvrn ze skloviny dochází v důsledku „náporu“ peroxidu vodíku.

Někdy výrobci nahrazují touto látkou peroxid karbamidu.Na špičce tužky je miniaturní štětec.S jeho pomocí člověk rozmazává problémové oblasti zubů.

Je důležité věnovat pozornost procentu peroxidu vodíku v gelu.Přípustný obsah této látky: 7 - 12%. Při vystavení povrchu zubů peroxid vodíku aktivně interaguje se vzduchem.V důsledku chemických reakcí bělicí látka proniká do hlubokých vrstev skloviny a odstraňuje hnědé skvrny.

Tužka by se měla používat pokaždé po standardním čištění zubů.

Asi 20 minut byste neměli pít a dotýkat se jazyka svým jazykem, aby se gel absorboval a vysušil.Pro zlepšení účinku na dobu používání tužky je vhodné zdržet se kouření a pití nápojů, které zpožďují plak (káva, silný čaj atd.).

Při používání bělicí tužky je vhodné přestat kouřit a konzumovat nápoje na pokládání plaků

Před použitím této tužky je vhodné se poradit se svým lékařem, aby vám pomohl vybrat tužku, která obsahuje prvky, které nemohouklient má alergie a podráždění dásní.

Zubní lékaři připomínají, že člověk by neměl očekávat okamžité výsledky uchýlením se k rozjasňující tužce.Tmavý plak zmizí postupně.Přirozená „skořápka“ zubů bude po pěti až osmi ošetřeních světlejší.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Bělicí pásky na zuby

Když pacient přemýšlí, jak bělit zuby doma, touží beze škod, aby sklovina znovu získala oslnivý úsměv.Chcete-li smalt zesvětlit o 3 tóny, odborníci doporučují používat proužky se zesvětlujícím efektem.Tento produkt si může koupit kdokoliv v lékárně.

Proužky znatelně vybělují zuby bez škodlivých účinků na sklovinu, mají dobrý rozjasňující účinek (na několik tónů) a cenově dostupné cenovky.

Bělí pruh ve svém složení peroxidem vodíku, který oxiduje a štěpí skvrny.Jedním mínusem je, že se nedrží pevně a klouzají, a proto nejsou odbarvené oblasti jednotné.

Tento produkt by měly odlehčit pouze zdravé zuby!

Stejně jako všechny bělidla i proužky zvyšují citlivost a mohou způsobovat alergie.Nedoporučuje se pro těhotné ženy a osoby trpící periodontálním onemocněním, alergiemi, astmatem a nemocemi vnitřních orgánů.

V prodeji najdete také flexibilní proužky s gelovitou látkou na bázi peroxidu karbamidu.

Jakmile pacient odstraní ochranný film z destičky, gel začne „fungovat“.

Pacient by se měl zdržet následujících akcí, aby nepoškozoval zuby a zdraví obecně:

 • Jezte jídlo, zatímco držíte proužky na zubech;
 • Pitná voda;
 • Kouření;
 • Zaměňte pruhy.Deska určená pro zuby v horní řadě je delší než její „soused“;
 • Použijte produkt znovu.

Je velmi nežádoucí udržovat bělicí krémové proužky na zubech déle než 30 minut

Není příliš vhodné mluvit s terapeutickými proužky v ústech.V zájmu dobrého výsledku jsou však lidé připraveni trpět drobným nepohodlím.Můžete odlehčit zuby pruhy v několika tónech.

Trvání léčebného cyklu obvykle nepřesahuje 28 dní.Výsledek bude patrný 4 - 5 měsíců.Když sklovina získá šedivý odstín, lze postup opakovat.

Nelze jednat na mezizubních prostorech pomocí proužků. Tato skutečnost nutí některé lidi, aby si vybrali radikálnější způsob bělení (chrániče úst).

Bělicí zubní pasty a kartáče

Pasty vytvořené pro zjasnění smaltu jsou velmi žádané.Existuje několik druhů účinných past.

Pasty, které odstraňují pigmenty z povrchu skloviny

Je obtížné okamžitě vylepšit úsměv pomocí těchto past.Prostředky působí šetrně, bez agresivních účinků.Tyto pasty obsahují enzymy, které ničí zubní kámen.

Nejznámějšími bělícími enzymy jsou polydon a bromelain.Pasty také obsahují látky s lešticími vlastnostmi.Používejte těstoviny denně.

Rozjasňující pasty aktivním kyslíkem

Tyto pasty lze v bělení nazvat rychlými pomocníky.Měly by se však používat opatrně.

Pasty s abrazivními složkami

Pasty obsahující velké abrazivní částice a lešticí prostředky na smalt nejsou určeny k pravidelnému použití.Seškrábají nejen šedý povlak, ale také horní vrstvu „skořápky“.

Při nákupu pasty pro vyjasnění skloviny by měla osoba znát RDA.Vysoká RDA znamená, že pasta obsahuje velké částice, které leští zuby.

Zubní lékaři připomínají, že index otěru by neměl překročit hodnotu 75 - 80. Pasty s vyšším indexem RDA nelze použít více než třikrát týdně. Zneužíváním agresivních past si pacient všimne, že jeho zuby jsou více náchylné k horkým astudené jídlo.

Zubní kartáčky pro aktivní bělení

Toto je dobré řešení pro odstranění měkkých skvrn a stárnutí.Villi takových kartáčů sestávají z gumového povlaku nasyceného látkami s chemickým složením schopným zesvětlit.

Základem moderních elektrických kartáčů je snímač tlaku.Je nezbytné, aby štětec spolu s nečistotami „neodnášel“ část svého přirozeného povlaku z povrchu zubů.Umístění štětin umožňuje odstranění plaku z mezer mezi zuby.

Nejúčinnějším způsobem řešení stárnutí na zubech je ultrazvukový kartáč.Takové zařízení je však drahé.

Bělení zubů bylinkami a bobulemi

Zuby lze bělit, aniž by došlo ke škodě skloviny pomocí bobulí a bylin bohatých na kyselé prvky, které rozpouští plak.Jsou to jahody, citron, jablka a šalvěj.

Populární léčivé přípravky na bázi rostlinných přísad jsou:

 • „Kaše“ vyrobená z bazalky a bobkového listu. Je třeba odebrat čerstvé listy bazalky.Suchý vavřín je rozdrcen na prášek.Složky jsou smíchány a aplikovány na stoličky.Pomocí vatového tamponu si pacient čistí zuby aromatickou mátou;
 • Komprimuje z listů šalvěje a olivového oleje. K přípravě tohoto osvědčeného produktu musí být listy šalvěje rozdrceny a smíchány s lžičkou olivového oleje.Směs by měla být na zubech po dobu 5 minut.Pak by to měl pacient umýt;
 • Bylinkový čajz máty a heřmánku. Tento nástroj je určen k vypláchnutí ústní dutiny.Když tráví čas přípravou na odvar, pacient si udělá laskavost.Výše uvedené byliny dobře posilují sklovinu a rozjasňují ji;
 • nahá lékořice. Stopky a listy lékořice mohou být užitečné pro léčení a bělost smaltu.V pozemní formě se buničina aplikuje na stoličky po dobu 3-5 minut;
 • Maso jahoda jahod;
 • "Lotiony" vyrobené z brusinek. Bavlněná vlna namočená do bobulové šťávy by měla být ponechána na zubech po dobu 4 minut.Po dvou týdnech takové léčby si pacient všimne, že šedý odstín skloviny zmizel.

Éterické oleje pro bělení

Při mírném ztmavnutí zubní skloviny zubaři doporučují stažení éterických olejů.Esenciální olej z čajovníku je známý svými bělícími a antimikrobiálními vlastnostmi.Před použitím oleje vyčistěte zuby zubní pastou pro každodenní použití.

Oranžové, čajové a jiné éterické oleje poskytují viditelný a rychlý výsledek bez poškození.Opláchnutí úst pomocí sklenice vody 2-3 kapkami oleje odstraní plak a zakryje sklovinu tenkou ochrannou fólií, která chrání před kazem.

Esenciální oleje se nedoporučují používat více než jednou za 7 dní

​​

Mírná necitlivost tváří během postupu se považuje za normální.

Je-li pacient alergický na olej z čajovníku, může použít jiný prostředek k odstranění šedého plaku.DobřeVýsledkem je silice máty peprné.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku odstraňuje lehký plak, zabraňuje jeho vzhledu, osvěžuje a zlepšuje zanícený stav dásní.Je to jednoduché použití: pokaždé při standardním postupu čištění musíte do pasty přidat několik kapek oleje.

Kombinace několika kapek oleje z čajovníku a šťávy z aloe vera se považuje za účinnější recept na citlivé smaltované a podrážděné dásně.

Citronová šťáva

Citrusová šťáva může sloužit jako nezbytná služba pro lidi, kteří ztmavli zubní sklovinu.Stačí si jednou týdně vyčistit zuby citrónovým plátkem, takže pigmentace zubů je minulostí.Prostory mezi zuby se snadno čistí citronovou kůrou.K tomu je třeba žvýkat kůru.

Zubní lékaři připomínají, že citronová šťáva by se neměla používat více než 1krát týdně.Častý kontakt s agresivní kyselinou vyvolává destrukci skloviny.

Jahody a lesní jahody

Ti, kdo uvažují o tom, jak si bělí zuby bez výrazných nákladů doma, aniž by poškodili sklovinu, mohou doporučit lidové metody.

Strouhané bobule rozkládají plak a mají smaltovací leštící vlastnosti.Po prvním setření je efekt viditelný, ale po několika dnech stírání s jahodami nebo jahodovými bobulemi sklovinu tónuje.

Gruel jahod a jahod jemně a postupně zesvětluje horní vrstvy skloviny.Rozdrcené jahody jsou ponechány na zubech po dobu 5 minut.Pro léčebné účely se používají čerstvé bobule.Výhody mraženého ovoce nebudou příliš velké.

Jak bělit zuby doma?Bobule jahod nebo jahod pomůže vyrovnat se nažloutlostí bez poškození smaltu

Jahody mají také bělicí účinek.Kyselina jablečná obsažená v aromatických bobulích odstraňuje plak z povrchu skloviny.

Někteří pacienti používají jahodovou dužinu s limonádou.Rozdrcené bobule jsou smíchány s lžičkou jedlé sody.Touto směsí se čistí zuby.Poté by měl pacient důkladně opláchnout vodou.

Buničina lilku

Málokdo ví, že buničina lilku je vynikajícím způsobem, jak bojovat proti pigmentaci zubů.

Syrový lilek

Malá syrová zeleninová hmota by měla být smíchána se lžičkou olivového oleje.Výsledná směs je rovnoměrně distribuována po chrupu přibližně 5 minut.Pak ústa vypláchnou teplou vodou.Povinný postup po ošetření lilku je zubní pasta.

Lilek rudě horký

Pomocí červeně horkého lilku v prášku můžete odlehčit zuby o 2 tóny v krátké době.

Zelenina by měla být spálena na otevřeném ohni.Poté se suchý spálený lilek rozemele.Tmavý prášek se používá stejným způsobem jako zubní pasta.Spálené maso posiluje a rozjasňuje zubní sklovinu.

Je nežádoucí používat pastu z lilku častěji 2krát týdně

Banánová slupka

Není vždy možné odstranit věkové skvrny, aniž by došlo k poškození smaltu.Aby nedošlo k ohrožení zdraví smaltu, je vhodné se uchýlit k pomoci banánové slupky.

V banánu existuje mnoho prvků užitečných pro sklovinu (draslík, mangan, hořčík).

Po první aplikaci nebude výsledek patrný, ale pokud se utěrky banánů provádějí alespoň jednou denně po dobu asi tří týdnů, bude bělení patrné.

K čištění zubů se používá dobře promytá banánová kůra.Doba tření by neměla přesáhnout 3 minuty.Radikálnějším způsobem bělení je drcená banánová slupka v kombinaci s sodou.

Bazalka

Zuby mohou být běleny doma pomocí bylinkové bazalky, která má mírný bělicí účinek na zubní sklovinu.Čerstvé listy této rostliny musí být rozdrceny v třecí misce.

Listy mleté ​​bazalky se 2 nebo 3 kapkami hořčičného oleje posílí a rozjasní zuby, dýchání bude mít mírně neobvyklý zápach.

Basil má protizánětlivý účinek a uzdravuje dásně.Zelená kaše se nanáší na povrch zubů.S měkkým rounem se směs vtírá do zubů a poté se spláchne.

V některých případech odborníci doporučují používat bazalku v kombinaci s mátou.Obě ingredience jsou rozemleté ​​a poté aplikovány na zuby.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od ElenyKarkukuli

Oranžová kůra a bobkový list

Bobkový list a pomerančová kůra jsou dobré bělidla.Pasta vyrobená z těchto složek pomůže vašim zubům lesknout se a zbavit se patogenů.

Citrusová kůra obsahuje vitamin C. Tato látka posiluje povlak zubů, bojuje proti choroboplodným zárodkům.Složky na bobkovém listu přispívají ke změně zbarvení pigmentových skvrn.Pacient pravidelně používá rostlinné suroviny pro léčebné účely, aby viděl, že vzhled jeho zubů se změnil k lepšímu.

Směs těchto přísad odstraňuje plak a zabarvuje skvrny a bude také účinná jako prevence proti zubnímu kazu .

Nejprve se zuby otírají vnitřkem slupky pomeranče a poté se otírají sekanými bobkovými listy.Po 5-7 minutách by měla být směs omývána teplou vodou.

Výrobky, které pomáhají sněhobílému úsměvu.Tabulka

Ke zlepšení zbarvení zubů můžete použít potraviny s přirozeným bělícím účinkem.Mezi nimi jsou výrobky obsahující složky, které mají příznivý účinek na barvu skloviny, ale pouze účinek nebude okamžitě patrný.

Tabulka produkty pro sněhově bílá úsměvy

Možné nevýhody
Název produktu Benefiční účinek
Jablka a hrušky Kyselina jablečná dokonale odbourává plak. Citlivost a podráždění dásní při velmi častém používání.
Mléčné výrobky (mléko, sýr) Posílení zubní skloviny díky vápníku v nich.-
Citrusové plody

(citronová, oranžová)

Skládá se z kyseliny askorbové, která pomáhá zesvětlit sklovinu.Jsou možné alergické reakce.
Bobule

(jahody, jahody)

Odstraňují dobře plak.Možné alergické reakce.
Zelenina (mrkev, brokolice, celer) Obohatené o stopové prvky, rozjasnění zubů a odstranění tmavých skvrn.Jsou možné alergické reakce.
Ryby Obsahuje amega -3 kyseliny, které jsou dobré pro prevenci bolesti dásní a obnovují bělost.Kosti mohou poškodit dásně.

Aby se nehanbil plak, je vhodné zařadit zeleninu a ovoce z níže uvedeného seznamu:

 • Mléko.Tento produkt obsahuje vysoké procento vápníku.Vlivem vápníku se zubní sklovina stává silnější a získává světlý stín;
 • Jablka.Tyto plody mají vysoké procento vody a železa.Po jídle jablko po obědě nebo večeři vytvoří osoba další čištění měkkých zubů od zubů;
 • Jahody.V jahodách je hodně kyseliny jablečné.Tento cenný enzym pomáhá eliminovat kontaminanty, které se skrývaly v mezizubních prostorech;
 • Celer.Kořeny celeru majíhodně vápníku, vitamínu C a dalších cenných látek.Pomocí celeru v salátech bude člověk schopen vyjasnit stoličky;
 • Ořechy.Vlašské ořechy a líska obsahují draslík, vápník a vitamín B1.Jakmile jsou tyto složky v těle, „budou“ pracovat na síle a bělosti zubů;
 • Pomeranče.Voňavé ovoce obsahuje hořčík, fosfor, kyselinu askorbovou a vápník.Začleněním pomerančů do jejich stravy se mnoho lidí zbavilo ztmavnutí zubní skloviny.

Jiné způsoby, jak vybělit dům

Existují i ​​jiné způsoby, jak odstranit plak, ale musí být používány s velkou opatrností, protože ve většině případů zubní lékaři nedoporučují.

Bělení sodíku

V přijatelných množstvích soda nepoškodí smalt a je pro tyto účely docela účinná.Postup je dostačující k provedení 1-2krát týdně.

Místo pasty by se měla použít špetka sody, jako v běžném procesu čištění zubů.

Prášek s aktivním uhlím

Bělení by mělo být prováděno pouze jedním uhlím nebo smícháno s pastou.Bělení je tedy povoleno maximálně 7krát za 7-10 dní.

Možné důsledky samovolného bělení

Při nezávislých postupech je důležité pochopit, že nesprávné jednání povede k nepříjemným následkům:

 • škrábání zubů;
 • ztenčení smaltu;
 • zvýšená citlivost (krvácející gumy);
 • možné jednotlivcialergická reakce (alergická stomatitida).

Jak se vyhnout poškození zubní skloviny během bělení

Při snaze o velkolepý úsměv se někteří pacienti spěchají vyzkoušet všechny prostředky na sebe.Chaotická kombinace receptů může člověku ublížit.

Při bělení zubní lékaři doporučují dodržovat několik důležitých pravidel, aby nedošlo k poškození skloviny.

Aby nedošlo k poškození, je třeba se zdržet:

 • bělení zubů postižených kazem;
 • použití pružných proužků a čepice, které mají staré výplně;
 • časté používání obkladů na bázi sodíku;
 • vyvíjející silný tlak na zuby pomocí zubního kartáčku.

Jako preventivní opatření se doporučuje snížit spotřebu potravin, které ničí sklovinu(příliš chladné nebo horké, příliš tvrdé jídlo), jakož i vitamínové komplexy obohacené vápníkem.

Po vymezení celého seznamu bělicích činidel a metod lze bezpečně říci, že bělení zubů doma bez poškození skloviny je docela realistické.Hlavní věcí je vědět o nich nejbezpečnější a dodržovat pravidla jejich použití.

Je nebezpečné pro osoby náchylné k alergiím používat jako bělicí prostředek domácí pasty a éterické oleje.

Je vysoce nežádoucí, aby lidé s jemnou zubní sklovinou nakupovali pasty s brusnými složkami.Mladí pacienti by měli upřednostňovat tradiční metody čištění glazuryminimální zdravotní rizika.

Před bělením zubů konkrétním nástrojem je nutné konzultovat zubaře o možnosti a bezpečnosti jeho použití v individuálním případě

Užitečná videa o tom, jak bělitzuby bez poškození smaltu:

Účinné metody bělení zubů doma:

bělení zubů doma bez poškození smaltu:

Jak bělit zuby doma bez poškození skloviny (přehled metod):