Jak barvit vlasy barvou sami a bez, henna, basma, tonikum, ombre doma

Dobře vybraný obrázek je nejlepší způsob, jak ukázat osobnost jednotlivce.A aby to bylo okouzlující, musí být vytvořeno.Nejlepší je začít tím, co je považováno za jedno z nejatraktivnějších v ženské kráse - to jsou vlasy.

Za tímto účelem není nutné navštěvovat drahé salony, stačí vědět, jak je správně doma malovat.

Jak barvit vlasy - obecná pravidla

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, je výběr barvy a odstínu.Moderní barviva na vlasy mají širokou škálu tónů.V tomto případě závisí výběr odstínu na typu barvy.Správný tón je zárukou, že nový obrázek zdůrazní zásluhy, učiní jej jasnějším a harmoničtějším.

Postupné pokyny pro domácí barvení:

 1. Doporučuje se zakoupit speciální soupravu pro barvení vlasů doma.Skládá se z plastových náčiní pro ředění směsi (striktně je zakázáno používat kovové předměty!), Štětce pro nanášení jednoho širokého a druhého užšího (pro vysoce kvalitní zbarvení v chrámech a konturách vlasů).
 2. Při použití nové značky barvy by měl být proveden test citlivosti, aby se zabránilo alergické reakci na složky.Chcete-li to provést, podle pokynů, smíchejte přísady v malém množství a aplikujte směs po stanovenou dobu na malou plochu pokožky hlavy za uchem nebo zadní částí hlavy.Poté opláchněte a po 24 hodinách tuto oblast prozkoumejte, pokud nedochází k zarudnutí nebo nepohodlí ve formě svědění, otoku nebo loupání, pak můžete přistoupit k hlavnímu postupu.Pokud dojde k nepříznivé reakci na tělo, měli byste opustit barvení a koupit barvu jiné značky.
 3. Před zahájením postupu by měl být jakýkoli mastný krém nanesen na kůži podél obrysu vlasů, zabrání se tím zbarvení pigmentů v zabarvení otevřených ploch.
 4. Kadeře by vždy měly být skvrny začínat zadní částí hlavy, na kořeny rovnoměrně nanášet barvicí emulzi.Poté pomocí štětce rozložte směs po celé její délce.
 5. Opakujte tedy všechny manipulace, pohybující se po celé hlavě, pohybující se podél řetězu, zadní části hlavy - koruny - dočasné části a čelo.
 6. Poslední dotek je tónování.zbytky barvy na kontury vlasůTato místa musí být opět předána štětcem.Přebytečná emulze na kůži obličeje nebo krku by měla být odstraněna vatovým tamponem.
 7. ​​
 8. Neskladujte ani znovu nepoužívejte zbytky barvy.
 9. Je přísně zakázáno barvit vlasy, pokud je vlasová pokožka poškozená nebo má rány.
 10. Po trvalém nebo předchozím barvení vydrží alespoň 2 týdny, po uplynutí tohoto období můžete znovu použít barvení vlasů.
 11. Po zákroku se doporučuje používat barvené vlasy a regenerační balzámy.
 12. Důležité rady pro ty, kteří chtějí vyzkoušet novou barvu.Před barvením celé hlavy odborníci doporučují test na „vnímání vlasů ve stínu“.Faktem je, že bez ohledu na vypočítanou tabulku zdrojové barvy a očekávaný výsledek, stále můžete získat nesrovnalosti v gama.Záleží na individuální struktuře vlasů, proto byste měli zvolit nejvhodnější dobu kontaktu s barvou jen pro sebe.

Test: Vezměte malý pramen za uchem, jeho spodní část, která bude pokryta horní vrstvou vlasů.Poté přísně podle pokynů nařeďte trochu emulze a naneste na loknu.

Potom je nezbytné stanovit dobu zadržení inkoustu.Při výběru tmavších tónů (například kaštan, hnědé odstíny) může standardní doba expozice ztmavnout barvu, takže by měla být snížena o 5-10 minut.

Pokud je zkušební vlákno špatně zabarvené a požadovaná barva nefunguje, můžete zvýšitčas od 5 do 10 minut.

 1. Během procedury byste si měli oblékat předměty pro domácnost a ramena si zakrýt zbytečným ručníkem.Pokud je barva v tmavých tónech, je lepší si vybrat tmavé, což zabrání barvení světlé látky.K ochraně rukou je vždy nutné používat rukavice.

Jak barvit vlasy střední délky

Pro vlasy střední délky je obvykle dostačující standardní balení barvy.Před provedením postupu smíchejte všechny potřebné složky, dokud se nevytvoří homogenní emulze.

Vlasy jsou důkladně rozčesány a rozděleny do 4 zón, týlního, dvou dočasného a čela. Barvící směs se nanáší na suché kadeře, počínaje zadní částí hlavy.Pro větší pohodlí jsou všechny ostatní prameny fixovány sponkami do vlasů.

Z nádobí pomocí širokého štětce odeberte malé množství barvy a rovnoměrně rozložte po kořenech.Měkkými a hladkými pohyby, které jej distribuují od základny vlasů pohybujících se v jednom směru po celé délce (takto jsou vlasy barveny v nové barvě).

Po zákroku barvu důkladně omyjte a poté použijte ochranný balzám k zachování barvy a lesku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Jak barvit krátké vlasy

Proces barvení krátkých vlasů je poměrně jednoduchý.Všechny prameny jsou malovány současně: délka i kořeny.Nerozdělte kadeře na zónyvyplývá, ale zbarvení se provádí stejně od týlní části.

Jak barvit krátké vlasy doma:

 • Zředit barvu podle pokynů.
 • Používejte rukavice.
 • K aplikaci lze použít pouze ruce - trochu smíchejte a jemně votřete prsty jemnými kruhovými pohyby do vlasů, plynule se pohybujte od zadní části hlavy, poté k časovým částem a na čelo.
 • Chcete-li obarvit konturu vlasů a rány (pokud existují), musíte použít pouze úzký speciální kartáč na vlasy - jinak získáte rozmazaný hladký obrys, který zničí celý dojem účesu.
 • Po nezbytné expozici opláchněte a použijte balzám.

Vlastnosti barvení dlouhých vlasů

Aby nedošlo k vynechání jediného zvlnění a důkladnému obarvení všech vlasů, začněte od zadní části hlavy a přecházejte do dvou časových a čelních oblastí. Specialisté doporučují používat 2 balení barvy.

Aby bylo možné všechny manipulace provádět sami, je nejlepší použít dvě zrcadla: jedno je umístěno přímo před vámi a druhé je za, naproti tomu první.Prameny a způsob nanášení barvy budou v něm jasně viditelné.

Aby se získala nová barva, jsou dlouhé vlasy barveny současně po celé délce, a aby se odstínily kořeny a zachoval tón, je barva nejprve udržována na kořenech a poté je na hlavních kadeřích ponecháno minimální množství času.

Jak obarvit pouze kořeny?

Zbarvení kořenů domaVlasy, aniž by se změnila původní barva, je nutné nanést nejprve barvicí emulzi pouze na kořenovou část, zatímco zbytek vlasů není ovlivněn, a vydrží 2/3 času uvedeného v pokynech.

Poté pomocí kosterového nekovového hřebenu a štětce natřete barvu po celé její délce a ponechte ji po zbývající dobu.

Příklad, pokud je doba kontaktu 30 minut, pak by kořeny měly být zabarveny po dobu 20 minut a zbytek by měl být 10 minut.odpovídá délce.Pokud je doba kontaktu pouze 15 minut, pak musíte malovat kořeny - 10 minut a zbývajících 5 minut.- na délku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Výběr barvy barvy

Typ barvy je ideální poměr barevné palety pro osobu: mezi tou, kterou příroda obdarovala, a tou, kterou obdarovalazvedne se na vlastní pěst.

Jak správně barvit vlasy doma - vyberte správnou barvu pro svůj typ přirozené barvy - barva očí, tón pleti, obočí, řasy:

 • studené a teplé odstíny;
 • světlé a tlumené tóny.

Abyste pochopili, která barva nejvíce zdůrazní podstatu obrazu, musíte vypočítat svůj individuální barevný typ.

Druh vzhledu Hlavní charakteristiky, podle kterých se určuje typ barvy) Vhodné odstíny pro barvení vlasů
Cool Lightbledá kůže, velmi světlé oči, modrá, zelená, šedá Můžete použít všechny světle hnědé tóny (kromě tmavých), všechny blond odstíny.Pro barvení pomocí techniky ombre: světlé kořeny a několik tónů tmavší na délku.Pro tónování nebo zvýraznění můžete použít dvojitý odstín: světlý podklad (středně hnědý, ashy) a pro jas - měď
Teplý Tmavá kůže, tmavé oči, čokoláda, světle hnědé nebo kaštanové prameny Pro harmonickou změnu vzhledu obrázku: kaštanové tóny, černé, můžete použít červené, červené odstíny.Pro skvrny v několika barvách je nejlepší vzít jako základ teplé odstíny a přidat jim jasné a rovnoměrné odstíny
Světlé Liší se červenáním na kůži, jasně modrou,zelené, hnědé oči.Obočí je velmi tmavé, přirozené barvy rtů, obvykle velmi světlé Téměř všechny barvy lze použít kromě světlé a bělavé.Poskytnou vnější nerovnováhu mezi přírodním typem barvy a vytvořeným.Naopak, všechny extravagantní tóny se doporučují, ale je vhodné je přidat při barvení, a ne jako základ
tlumený Je charakterizován pastelovými tóny, dívky tohoto typu nejsou nápadné,Všechny funkce jsou měkké, stejně jako typ přirozené barvy.Jedná se o zeleno-šedé oči nebo šedo-modrou, hladkou pokožku bez červenání (nikoli tmavé nebo bledé).Obočí a řasy jsou obvykle hnědé Doporučuje se vyhnout se červeným, červeným, černým a jiným „křičícím“ tónům.Světle hnědé, středně blond, kaštany jsou velmi vhodné.Lze je také s výhodou kombinovat navzájem

Nezbytné předměty pro malování

 1. Nekovové snízký boční pohár.
 2. Kartáč je široký.
 3. Úzký kartáč - pro tónování kontury vlasů, malé fragmenty pramenů.
 4. Rukavice.
 5. Domácí staré oblečení.
 6. Mys na ramenou.
 7. Aby nedošlo k zabarvení kůže kolem vlasů, doporučuje se použít mastný krém.

Jak barvit vlasy doma - krok za krokem

Existují různé produkty pro barvení vlasů.Barva - označuje chemické výrobky, dobře maľuje šedé vlasy, má dlouhodobý účinek.Henna nebo Basma - přírodní pigment, který pomáhá zlepšovat zdraví vlasů.Tonic - obvykle se vyznačuje jasnými odstíny, které se používají pro krátkodobé barvení.

Každý prostředek nápravy má své vlastní charakteristiky, takže je důležité vědět, jak je každý z nich namalován, aby z postupu získal pozitivní výsledek.

Jak barvit vlasy doma barvou?

Trvalá barva s nasycenou barvou poskytuje vysoce kvalitní skvrny po dlouhou dobu, spolehlivě maľuje šedé vlasy, spálené prameny ze slunce, špatnou přirozenou pigmentaci a také umožňuje vylepšit prstýnky a obnovit jejich lesk.

Pro kvalitativní výsledek by měly být provedeny všechny kroky instrukce krok za krokem:

 1. Je lepší skvrny v koupelně před zrcadlem.
 2. Používejte vhodný oděv a přikryjte si ramena fólií nebo ochranným pláštěm.
 3. Barva by měla být nanášena na dobře česané, čisté, ale zcela suché vlasy.
 4. Používejte rukavice.
 5. Podle pokynů smíchejte všechny ingredience ve speciální misce.
 6. Dosáhněte homogenní směsi.
 7. Rozdělte vlasy na 4 části a zajistěte je sponkou do vlasů.
 8. Vezměte malou emulzi širokým štětcem a začněte barvit od kořenů okcipitální hodinou hlavy.
 9. Namaďte celou hlavu rovnoměrně.
 10. Poté, co byla nanesena hlavní hmota, použijte úzký kartáč a přidejte malou konturu podél kontury vlasů.
 11. Vydržet čas na tónování kořenů a distribuovat barvivo po celé délce (vytvořit novou barvu, která se nosí na všech vlasech).
 12. minuty přísně kontrolujte.
 13. Důkladně opláchněte teplou vodou.
 14. Po aplikaci ochranného balzámu (obvykle je součástí soupravy).
 15. Podržte a vypláchněte prameny.

Jak malovat henou a basmatou?

Je důležité vědět, že basma a henna jsou přírodní barviva, a práce s nimi se liší od používání permanentních barev.Navzdory jejich rostlinnému původu jsou zástupci férového sexu často alergičtí na složky.Proto byste měli provést test citlivosti, provádí se stejným způsobem jako u odolného nátěru.

Pokud se nezjistí příznaky alergické reakce po 24 hodinách, můžete začít barvit.

Jak barvit vlasy domapodmínky s použitím přírodních barviv:

​​
 1. Používejte jakékoli nekovové nádobí.
 2. Vložte do něj veškerý suchý prášek z vaku (použijte 2 ks na dlouhé vlasy).
 3. Používejte rukavice.
 4. Nalijte horkou vodu (přibližně 85 - 90 ° C), zředěte na krémovou konzistenci, neustále měňte a přidávejte vodu po malých porcích.
 5. Míchejte až do řízení, dokud není celá hmota homogenní.
 6. Naneste mastný krém podél kontury vlasů.
 7. K barvení vlasů počínaje zadní částí hlavy, proto byste měli vzít malou část směsi rukama a votřít ji do kořenů pomalými pohyby a pohybovat se po celé hlavě.
 8. Po použití rukou naneste zbytek směsi na celou délku.
 9. Jemně rozložte vlasy po hlavě, lze je zkrotit do buchty, použití jakýchkoli sponek je přísně zakázáno.
 10. Zakryj hlavu plastovým sáčkem.Dále musíte vytvořit skleníkový efekt - k tomu musíte použít teplý ručník.
 11. Doba expozice se liší v závislosti na požadovaném výsledku a pohybuje se od 15 minut do 2,5 hodiny.
 12. Omyjte šamponem.Použijte speciální balzám - volitelný.

Důležitá poznámka - čím delší je doba expozice, tím sytější je barva.

Barvení vlasů tonikem

Tento produkt umožňuje měnit barvu pouze 1-2 tóny, takže pro nejlepší výsledek je lepší zvolit odstín blízký přirozenému.

Pro barvení je nezbytné:

 • lehce navlhčitvlasy a nosit rukavice.
 • Vytlačte obsah do speciální mísy a naneste štětcem na vlasy, počínaje od týlní části, pohybující se od kořenů a po celé délce, od zadní strany hlavy po spánky k přední části.
 • Jiným způsobem nanášení krátkých vlasů je stlačení malého množství emulze z tuby a její rovnoměrné rozložení s rukama kolem kadeří krouživým pohybem.
 • Zachovat nastavený čas.
 • Důkladně opláchněte vodou, můžete použít balzám.

Jak si udělat ombra?

Tato technika je přetečení barev, kdy jeden tón (obvykle tmavý na základně) se mění na jiný - ve světle (na koncích).Pomocí této metody můžete použít světlé, extravagantní barvy, například světlý top a fialové, červené nebo modré dno.

Schéma barvení vlasů ombre doma

Jak barvení vlasů pomocí ombre doma - základní pravidla:

  )
 1. Použijte perzistentní krémovou barvu vybrané barvy a odstínový šampon.
 2. Zřeďte barvu podle pokynů.
 3. Vlasy by měly být rozděleny do dvou zón: horní a dolní.Můžete to udělat s elastickou páskou, ale neměla by to být textilie.
 4. Pomocí štětce naneste na spodní část vlasů barvicí emulzi.
 5. Můžete provést ostrý přechod z barvy na barvu, ale pokud chcete dosáhnout plynulého přechodu, musíte oddělit malý kousek vlasů jiným gumovým pásem a malovat přes tuto délku odlišným tónem barvyvlasy.
 6. Odejít na stanovenou dobu.
 7. Důkladně opláchněte.
 8. Poté vlasy odstraňte poblíž kořenů šamponem nebo tonikem, spodní část uzavřete celofánem a zabalte ji elastickou páskou (nikoli látkou).
 9. Vezměte si časové zpoždění.
 10. Důkladně opláchněte.
 11. Poté balzám naneste po celé délce.
 12. Barvení vlasů pastelkami

  Na jedné straně odborníci nedoporučují často používat tento způsob barvení, je dostatečně škodlivý pro vlasy.Na druhou stranu díky úžasné řadě pastelek můžete vytvářet fantastické a zářivé obrazy.

  Algoritmus účinku:

  • Suché rozčesané vlasy rozdělte rovnoměrně na prameny, zkrouťte a uvázat elastickým pruhem (nikoli látkou).
  • Potom vezměte křídu a bez malování přes kořeny ji aplikujte lehkými pohyby po celé délce.
  • Pokud jsou přírodní vlasy velmi tmavé a barva zčervenává, můžete pramen trochu navlhčit vodou.
  • Pohybuje se jakýmkoli směrem, jak je to vhodné po celé hlavě.
  • Odšroubujte žvýkačku a setřepejte prameny - to pomůže zbavit se přebytečných částic.
  • Lak na sprej opravuje vlasy.
  • Chcete-li odstranit barvu, jen si vlasy umyjte šamponem.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní bob střih pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

  Jak barvit vlasy v několika barvách

  Hlavním úkolem tohoto barvení je: správně zvolené barvy nebo tóny tak, aby bylyvypadal harmonicky nejen s individuálním typem barev, ale také mezi sebou.

  Postup:

  1. Smíchejte vybrané barvy podle pokynů.
  2. Rozdělte vlasy na 4 části a zajistěte sponkou na vlasy.
  3. Rozdělte každou část na tenké kadeře a zajistěte elastickým pruhem (pokud je barevný přechod vertikální), pokud je přechod horizontální, pak každý segment na každém prameni vodorovně oddělte elastickým pruhem.
  4. Používejte rukavice.
  5. Aplikujte příslušnou barvu štětcem po celé délce a pohybujte od zadní části hlavy.
  6. Aby se zabránilo, že horní část pramenů zabarví dno (pokud jsou barvy barvy odlišné), zabalte korunku a další části do fólie.
  7. Odolávat času po hodinách.
  8. Barvu omyjte.

  Můžete si vlasy barvit doma v několika barvách, buď pomocí přítele, nebo sami.Pokud se natíráte, doporučujeme pro lepší viditelnost zadní části hlavy použít dvě zrcátka.

  Správné barvení vlasů je možné nejen v salonech.Doma se při dodržení všech pravidel, podle základních doporučení, vytvářejí ohromující obrázky, přičemž se výrazně šetří finance a čas.

  Autor:Elena Petrova.

  Videa: metody barvení vlasů

  Jak obarvovat vlasy doma:

  Jak obarvovatvlasy bez barviva: