Jak aplikovat zubní pastu na akné na obličej.Recept na přípravu a použití, foto

Akné na obličeji se často objevuje nečekaně a v nejnepříznivější chvíli.Pokud v blízkosti není žádný speciální antibakteriální prostředek a musíte se jich co nejdříve zbavit, přijde na záchranu obyčejná zubní pasta, která stojí na poličce v koupelně.

Pomáhá zubní pasta s akné

Četné recenze naznačují, že tato metoda opravdu pomůže, pokud máte čas aplikovat kompozici na nově objevenou červenou skvrnu.Pokud pupínek již dozrál, byl vytlačen ven nebo je hluboko pod kůží, zubní pasta bude bezmocná.

Jak to pomáhá

Zubní pasta vám umožňuje rychle se zbavit akné na obličeji, protože po usušení vytváří hustou kůru, čímž zabraňuje bakteriím v přístupudo vzduchu.

Kromě toho obsahuje řadu látek santibakteriální účinek - soda, triklosan, éterické oleje léčivých rostlin, mentol.Mikroorganismy, které za takových podmínek způsobují zánět, se množí mnohem pomaleji, takže pupínek je znatelně redukován a sušen v krátké době.

Kolik si ponechat

Účinnost zubní pasty se několikrát zvýší, pokud se použije na pupínek, který se právě objevil.Doporučuje se ponechat produkt na obličeji po dobu 30-40 minut, tato doba bude stačit k zastavení zánětlivého procesu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída od Eleny Karkukli

Je možné nechat ji přes noc

Nedoporučuje se nechat produkt na obličej po celou noc, protožemůže způsobit svědění, pálení, zarudnutí a nadměrnou suchost pokožky.Pokud byl pupínek nalezen těsně před spaním a není možné čekat na doporučenou dobu, je možné produkt nechat přes noc,při dodržení následujících bezpečnostních opatření:

 • je přípravek aplikován přesně, zdravá kůže by neměla být ovlivněna;
 • je ověřeno, že na použité složky pasty neexistuje alergie.

Držitelé suché a citlivé pokožky by za žádných okolností neměli zanechávat na obličeji pastu celou noc.

Kterou zubní pastu použít

Ne všechny zubní pasty lze použít bez obav z akné na obličeji.Pouze ty , které jsou pro kůži účinné a bezpečnéodpovídají následujícím charakteristikám:

 • jsou bílé;
 • obsahují propolis, výtažky z léčivých rostlin (máta, léčivé byliny);
 • neobsahuje fluor (existuje nebezpečí popálení);
 • neobsahuje peroxid karbamidu (existuje nebezpečí popálení);
 • neobsahuje látku zvanou bromelain, která štěpí proteinové molekuly.

Pasty s gelovitou texturou, barevné pruhy, skvrny, mikročástice nejsou vhodné k léčbě akné.Nepoužívejte bělicí pasty.Zahrnují látky, které mohou způsobit popáleniny kůže, změnit pigmentaci.

Mnoho rostlinných přísad s antibakteriálními vlastnostmi obsahuje pastu Forest Balm.Patří sem například extrakty z heřmánku a dubové kůry. Léčivé byliny Splat Heal obsahují výtažky heřmánku, rakytníku a dalších. Lacalut Activ Herbal obsahuje chlorhexidin, bisabolol známá antiseptika a bylinné extrakty.

Jak rozmazat akné: pokyny

Účinnost této metody léčby akné zvýší tyto jednoduché pokyny:

]
 1. Je třeba předběžně očistit a připravit pokožku: odstraňte make-up speciálním výrobkem, otřete obličej bavlněnou podložkou a čistícím krémem.
 2. Zubní pasta se jemně nanáší malým vatovým tamponem pouze na místo zánětu, čímž se zabrání kontaktu se zdravými oblastmi.Nepoužívejte pro oblast kolem očí.
 3. Produkt je ponechán na obličeji po dobu 40–60 minut, poté jemněomývejte je v teplé vodě měkkými krouživými pohyby prsty nebo měkkou houbou.
 4. Posledním krokem je jemná poklepání tváře ručníkem nebo ubrouskem.Pokud po zákroku pociťujete pocit sucha a těsnosti pokožky, doporučujeme použít lehký zvlhčovač.

V případě potřeby lze postup opakovat po 2-3 hodinách.

Jak rychle odstranit akné zubní pastou

Zubní pasta na akné na tváři vám pomůže co nejrychleji, pokud:

 • aplikujte přípravek na pokožku, jakmile se pupínek projeví (svědění, zarudnutí);
 • postup opakujte po 2-3 hodinách;
 • používají látku s protizánětlivými a antibakteriálními látkami - aspirin, soda, sůl.

Maska s aspirinem

Pro posílení působení složek zubní pasty v boji proti akné můžete použít přidání aspirinu v tabletách , které másilný protizánětlivý a antimikrobiální účinek.Dobře zasychá v místě zánětu, inhibuje další růst bakterií, podporuje odlupování odumřelých buněk a rychlejší regeneraci kůže.

Recept na masku : rozdrcte tabletu aspirinu v maltě, vytlačte do výsledného prášku 1,5–2 cm zubní pasty, důkladně promíchejte, dokud se nedosáhne homogenní kompozice.

 1. Výsledný produkt by měl být pečlivě nanesen vatovým tamponem nebo lepidlem na zanícené oblasti kůže, nechat působit 10 minut.U hojné akné je maska ​​aplikována v tenké vrstvě na celou postiženou oblast, nikoliovlivňující oblast kolem očí.
 2. Maska se jemně omyje teplou vodou a měkkou houbou nebo lehkými pohyby prstů.
 3. Potom jemně poklepejte obličej ručníkem a naneste zvlhčovač nebo vyživující krém.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Soda a zubní pasta

Soda kombinovaná s zubní pastou je účinným prostředkem proti akné, černým skvrnám a zvětšeným pórům na obličeji.Jemně odlupuje keratinizované částice, čistí mazové žlázy, otevírá přístup k kyslíku, normalizuje hladinu pH a odstraňuje mastný lesk.

Pro postup je nutné smíchat 1 lžičku.jedlá soda se stejným množstvím zubní pasty, dobře promíchejte.

 1. Doporučuje se, abyste si nejprve vyčistili obličej od kosmetiky a poté jej napařili na nádobu s horkou vodou.
 2. Dalším krokem je aplikace výsledného produktu jemnými masážními pohyby, aniž by se dotkla oblasti očí.Kompozice je ponechána na obličeji po dobu 5 minut.
 3. Opatrně omyjte produkt jemným pohybem.Vymažte obličej ubrouskem.
 4. Naneste zvlhčovač.

Tento postup se doporučuje opakovat každý týden, aby se očistila pokožka a zabránilo se vzniku černých skvrn.

Sůl a zubní pasta

Zubní pasta v kombinaci se solí je dalším účinným prostředkem pro uher. Sůl účinně čistí a dezinfikuje póry a také pomáhá udržovat vlhkost v pokožce.

Propříprava čisticího prostředku, soli (pravidelné nebo moře) a zubní pasty se přijímá ve stejném množství, smíchá se na homogenní hmotu.Pokud se ukáže, že je příliš silný, můžete přidat několik kapek vody a dobře promíchat.

 1. Očištěná tvář je napařena přes nádobu s horkou vodou.
 2. Produkt ze soli a zubní pasty se nanáší masážními pohyby na kůži, vyhýbá se kontaktu s oblastí kolem očí a ponechá se 5-10 minut.
 3. Masku omyjte vodou měkkou houbou nebo hadříkem.
 4. Nakonec se doporučuje použít zvlhčovač nebo výživný krém vhodný pro daný typ pleti.

Takové čištění lze provádět až dvakrát týdně.

Zubní pasta se salicylovou zinkovou pastou

Složky salicylové a zinkové pasty mají antimikrobiální a protizánětlivý účinek, zasychají ložiska zánětu, stimulují regeneraci poškozených oblastí a zabraňují vzniku poškozenízjizvení po léčbě akné.

Pasta ze salicylu a zinku může být použita jak v čisté formě, tak v kombinaci s jinými složkami, které zvyšují účinek jejích složek. Například při léčbě akné je účinná maska ​​směsi salicylového zinku a zubní pasty.

Jsou smíchány ve stejných poměrech a aplikovány na problémové oblasti obličeje, ponechány po dobu 15–20 minut a poté omyty teplou vodou.Zubní pasta v této kompozici zvyšuje protizánětlivý a antibakteriální účinek pasty salicylové a zinku.

Opatřenípreventivní opatření

Zubní pasta není původně určena pro kosmetické účely, takže při jejím použití k léčbě akné je třeba dodržovat řadu preventivních opatření.

 1. Před nanesením přípravku na obličej by měl být proveden test alergické reakce: namazat malé množství pasty na loket, nechat 10-15 minut.Pouze poté, co se ujistíte, že neexistuje alergie, lze produkt použít na obličej.
 2. Neaplikujte zubní pastu na vymačkané oblasti akné a kůže s ranami, poraněními a jinými podobnými zraněními, protožejeho aktivní složky mohou způsobit další podráždění.

  Nedoporučuje se používat na váš obličej zubní pastu obsahující fluorid z akné

 3. Nedoporučuje se používat zubní pastu obsahující fluorid pro kosmetické účely atd.do.tato součást může způsobit popáleniny na obličeji.Totéž platí pro bělicí pasty.
 4. Zubní pasta na pupínku by měla být nanášena co nejpečlivěji, aniž by to ovlivnilo zdravé oblasti kůže a citlivé oblasti kolem očí.
 5. Časté používání zubní pasty na kůži obličeje může vést k její suchosti a loupání.
 6. Kontraindikace

  Důrazně doporučujeme nepoužívat zubní pastu k léčbě akné na obličeji:

  • citlivá suchá pokožka;
  • v přítomnosti alergie na pasty;
  • pro kožní onemocnění (dermatitida, ekzém atd.).

  Je možné, že těhotné ženy odstraní aknézubní pasta

  Zubní pasta není kosmetickým přípravkem, a proto odborníci neprováděli studie pronikání svých látek do těla těhotných a kojících žen s vnějším použitím.

  Lékaři a profesionální kosmetologové zase během období těhotenství a laktace nedoporučují používat neověřené prostředky, včetně zubní pasty, protožereakce a následky těla mohou být nepředvídatelné.

  Zubní pasta může opravdu rychle pomoci proti akné na tváři.Jeho přímý účel je však zcela jiný, proto dermatologové důrazně nedoporučují používání zubní pasty pro kosmetické účely průběžně.Je vhodné uchýlit se k této metodě pouze v případech, kdy se akné objevilo náhle, ve špatnou dobu a nebyl k dispozici žádný speciální nástroj.

  Video: Zubní pasta proti akné na obličeji

  Mýtus nebo realita.Pomáhá zubní pasta s akné:

  Pomáhá zubní pasta s černými skvrnami: