Jak aplikovat záplaty pod očima, co si vybrat, recenze

První náznaky změn souvisejících s věkem se objevují u jemných vrásek kolem očí po 25 letech.Kůže v periorbitální oblasti neobsahuje prakticky žádné tukové a mazové žlázy.S věkem rychle ztrácí vlhkost a ztenčuje.

Moderní kosmetický průmysl nabízí širokou škálu různých produktů pro péči o jemnou pokožku kolem očí, z nichž jedním je náplast.Aktivní reklama, ve které ukazují, jak je správně aplikovat a jaké výsledky lze s jejich pomocí dosáhnout, učinila tento produkt neuvěřitelně populární mezi ženami různých věkových kategorií.

Jmenování náplastí pro oči

Náplasti jsou kompaktní náplasti napuštěné vysoce koncentrovanýmkosmetika, jejíž složení závisí na účelu.Nazývají se také polštářky, okvětní lístky, lepidla a náplasti.

Hlavní funkcí je výrazná korekce estetických nedokonalostí kůže v periorbitální oblasti: otoky, tmavé kruhy a stárnutí vrásek.Moderní kosmetologové však rozšířili působnost náplastí a začali je používat k ochraně sliznice očí při stavbě a barvení řas.

Z vaků a otoků

Jednou z hlavních příčin opuchnutí je zadržování vody v těle.Kůže v periorbitální zóně je velmi tenká a slabá, takže se pod tlakem přebytečné tekutiny deformuje a vytváří ošklivý vak.S věkem se tento problém zhoršuje, protože kůže se stává méně elastickou.

Po úpadku otoku již nemůže obnovit svůj původní tvar, klesá pod spodní víčko a vytváří záhyb.

K boji proti otokům se používají náplasti s lymfatickým drenážním účinkem.Kromě léků stimulujících krevní oběh a antiedematózních léčiv obsahuje jejich impregnace složky, které zvyšují cévní tonus a zlepšují metabolické procesy.

Z temných kruhů

Existuje několik důvodů pro podlitiny pod očima:

 • anatomické rysy;
 • narušilo normální fungování těla;
 • přítomnost špatných návyků;
 • zvýšené namáhání očí.

Po intenzivním namáhání očí se zvyšuje průtok krve do očí.Oční víčka červenata bobtnat, což následně vede k tvorbě modřin.Opravy pomohou tento problém vyřešit.Do 30 minut po nanesení masky bude obnovena pigmentace.

Kůže pod očima je zesvětlena stimulací místního krevního oběhu a také použitím antioxidantů a bělidel.Je-li příčinou modřin způsobená porušením kardiovaskulárního systému nebo dysfunkcí ledvin, pomůže s nimi zvládnout pouze tonální kosmetika.

Z vrásek

Jedním z hlavních důvodů výskytu vrásek obličeje a věku kolem očí je dehydratace.Pro nouzové odstranění nežádoucích projevů změn souvisejících s věkem je nutné použít náplasti s hydratačními, výživnými a tonizujícími vlastnostmi.S tímto problémem se nejlépe vypořádají hydrogelové podložky s koloidními zlatými ionty a hlemýžďovým mucinem.

Pro prodlužování řas

Není to tak dávno, náplasti se staly nepostradatelným doplňkem pro prodlužování řas.Jejich funkcí je chránit řasenku dolního víčka před kontaktem s lepidlem, které se používá při proceduře. Jsou na bázi hydrogelu, silikonu a textilu.

Silikonové podložky jsou opakovaně použitelné.Jsou dobře upevněné, neklouzají a jsou vhodné pro téměř jakýkoli tvar víčka.Polštářky jsou upevněny na horní části spodních řas ve vzdálenosti 0,5 - 1 mm od linie jejich růstu.

Pro tónování řas

Pro tónováníPro oční řasy můžete použít stejné náplasti jako pro prodloužení, s tím rozdílem, že je musíte opravit ne na horní řasy, ale pod nimi, co nejblíže růstové linii.To je nezbytné k ochraně kůže očních víček před vniknutím barvicího pigmentu.

Každý mistr by měl vědět, jak správně napravit.Je důležité, aby okraj okvětního lístku neprotínal sliznici oka.Pokud se gel nebo látky obsažené v impregnaci kosmetické masky dostanou na spojivku, může to způsobit podráždění.

Složení a vlastnosti

Složení impregnace kosmetických omítek určuje jejich vlastnosti.

Všechny náplasti lze podmíněně rozdělit do 4 skupin:

 • vypouštění;
 • zvlhčování;
 • výživné;
 • proti stárnutí.

Neexistují univerzální kosmetické masky pro periorbitální oblast, a proto při výběru produktu musíte věnovat pozornost jeho účelu.

Druhy náplastí:

Skupina Základní aktivní složky Účinek aplikace
Vypouštění Vitamin E, extrakt zkaštan, vápno a arnika, ginkgo biloba Zlepšení oběhového a lymfatického systému.Zrychlení metabolických procesů a regenerace kožních buněk.
Hydratační přípravky Glycerin, hyaluron, kolagen a růžová voda Aktivně zvlhčuje pokožku, obnovuje hydrolipidovou rovnováhu pokožky.
Výživné Extrakty z různýchrostliny, retinol, ovoce a kyseliny mléčné, placenta, hyaluron, kolagen Účinná prevence vadnutí, potírání věkových a expresních linií, zvýšení tónu a pružnosti pokožky.
Anti-aging Peptidy, hyaluron, koenzym, koloidní zlato, hlemýžďový mucin, kaviár a ženšen, perlový prášek Zabraňte stárnutí, vyhlazení vrásek,obnovit rovnováhu mezi vodou a lipidy, urychlit proces regenerace, tónovat, napnout a rozjasnit pokožku.
Formy

Většina náplastí má půlměsíční tvar, který je považován za univerzální.Výrobky korejských výrobců se však často vyznačují relativně malou velikostí a malým průměrem oblouku sousedícího s dolním víčkem.Tato forma není vhodná pro každého, což výrazně snižuje účinnost masek, protože nemohou zcela pokrýt problémovou oblast.

Někteří výrobci vyrábějí kulaté polštářky se štěrbinami pro oči.Poskytují péči o celou periorbitální zónu, nejen pro oblast dolních víček.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Kontraindikace

Kosmetické náplasti jsou jedním z nejužitečnějších nástrojů k nápravě kožních defektů kolem očí, ale také mají své kontraindikace.

Konkrétně:

 • individuální nesnášenlivost složek,součásti impregnace;
 • poškození integrity kůže očních víček;
 • chronická konjunktivitida;
 • narušila mikrocirkulaci v krevních cévách (rosacea).

I za neexistence kontraindikací může porušení pravidel pro používání náplastí způsobit nepříjemné následky.

Aby se jim zabránilo, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • přerušit používání masek, aby se zabránilo hromadění účinných látek, které mohou následně působit jakoalergeny;
 • před zakoupením náplastí je nutné se seznámit se složením impregnace náplasti, aby se vyloučila možnost alergické reakce;
 • Před zahájením kurzu se doporučuje provést kožní test nanesením náplasti na vnitřní stranu zápěstí po dobu 30–60 minut, aby se vyhodnotila potenciální odezva na jednotlivé složky.

Jak správně provést náplast je uvedeno v pokynech výrobce.Je třeba si uvědomit, že nadměrné fascinace magickými maskami může mít opačný účinek.

Jejich nepřetržité používání vede k inhibici regenerace kůže očních víček a zastavení produkce jejich vlastního kolagenu.Příliš aktivní působení na kapiláry přispívá k jejich expanzi a vzniku cévní sítě.

Druhy náplastí pro oko

Možnost volby vyvolává pochybnosti.Abyste našli ten nejlepší produkt, musíte se nejprve seznámit s sortimentem, který nabízí moderníkosmetický trh.

Se zdvihovým účinkem

Hlavním účelem je eliminovat vrásky na obličeji, obnovit hladkost a pružnost pokožky, vytvořit viditelný pull-up efekt.Dlouhodobý účinek proti stárnutí je zajištěn zrychlením regenerace kožních buněk a stimulací syntézy kolagenu.

Černá

Tyto masky obsahují černý perlový prášek, který účinně zvlhčuje pokožku, zlepšuje její pružnost a vyhlazuje jemné vrásky.

Černé skvrny vykonávají dobrou práci s otokem a lze je průběžně používat.

S ionty zlata

Takové výrobky jsou proti stárnutí.Ionty zlata snadno pronikají do nejhlubších vrstev epidermis.Zlepšují krevní oběh a přísun kyslíku do buněk, zvyšují elasticitu vláken a opravují pigmentaci.

S přídavkem kolagenu

Náplasti proti stárnutí.Účinku je dosaženo díky mořskému kolagenu, který je co možná nejblíže lidskému složení. Rychle vyhlazení vrásek, zpevnění a pružnost pokožky.

Silikon

Zanechávají tenký silikonový film, který působí jako základní nátěr, vyplňuje nepravidelnosti a vyhlazuje strukturu pokožky.Často se používá v salonech pro barvení nebo prodlužování řas.Lze je použít několikrát.Polštářky musí být po každém použití omyty a uloženy v samostatném balení.

Gel​​

Gelové náplastiMají stejné vlastnosti jako hydrogel, ale mají jeden významný rozdíl: lze je doporučit pro noční péči.Hydrogel je schopen absorbovat velké množství vlhkosti a pokud jsou polštářky na bázi tohoto materiálu ponechány po dlouhou dobu, mohou vyschnout jemnou pokožku.

Hydrogel

Jsou vyrobeny ze želé podobného materiálu impregnovaného sloučeninami, které poskytují účinnou péči.

Z tělesného vedra se začínají tát a živiny pronikají do nejhlubších vrstev epidermis.Po aplikaci není žádné nadbytečné složení.Doporučená doba aplikace není delší než 20 minut.

Na textilním základě

Mini masky na textilním základě připomínají mokré ubrousky.Vysychají rychleji než hydrogel, ale okamžitě se dobře fixují a „neodtokují“.Sada účinných látek závisí na místě určení.Navrženo pro jedno použití.

Opakovaně použitelné

Hydrogelové masky, které lze použít 5-6krát.Po použití opláchněte teplou vodou, uložte do samostatného obalu a uložte na chladném místě.Jsou vysoké, takže nejsou příliš populární.

, jak správně napravit a jaký je optimální čas, aby jejich akce věděla, že dosáhne maximálního účinku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Nejlepší značky náplastí

Nejoblíbenějšíochranné známky pro oční náplasti jsou vlastnictvím korejských výrobců.Korea však v tomto segmentu trhu s kosmetickými výrobky již dávno přestává být monopolem.Nedávno se k boji o spotřebitele připojily země jako Francie, Itálie, Island a dokonce i Rusko.

Nejlepší značky:

Účinné látky ]
NázevZemě původuAkce Hodnocení a cenav rublechna ozonu
Náplasti Novosvit Lifting Strips Russia Vitaminy A, E, hroznový olej, noglykan glykoly, kyselina vinnáOdstraňuje otoky, vyživuje a tonizuje pokožku.Minimální doba použití je 30 minut.Lze nechat přes noc.4,3 /5

303

Japan Gals Patche Hydrogel 6 ks Japonsko Komplexkolagen, výtažky z černého kaviáru a aloe vera, glycerin a mnohem více Maska vyživuje, hydratuje a rozjasňuje pokožku.Odstraňuje otoky a vrásky.4,1 /5

1440

Payot Perform Lift expresní ošetření pro posílení pleti a odstranění příznaků únavy očí (10x2 ks) Francie Acti-Lift Complex, extrakt Wakame, kyselina hyaluronová, extrakt z hedvábného stromu a asijské byliny Posílení, tónování, odstranění otoků a zesvětlení pokožky.Odstraňte známky únavy, bojujte proti vráskám.Délka relace je 15-20 minut.Doporučuje se aplikovat kurz každý druhý den.3,75 /5

2000

Náplasti BIOAQUAČína Glycerin, propylenglykol, extrakt z okmanthus okvětního lístku.Maska na bázi tkaniny Zvyšuje pružnost pokožky, obnovuje strukturu kolagenových vláken, zpomaluje proces stárnutí.Na rozdíl od standardních záplat mají kulatý tvar, což umožňuje péči o celou periorbitální zónu.4,65 /5

509

Sans Soucis ČIŠTĚNÍ náplastí pro oči, 70ks Německo Výtažek z chrpy, panthenol, ricinový olej Výrobek je jedinečný tím, že je určen k odstranění permanentního make-upu.Impregnace ubrousků může účinně odstranit nejtrvalejší nečistoty, poskytuje péči o pokožku a stimuluje růst řas.Doporučeno pro osoby používající kontaktní čočky.5/5

1422

Náplasti pro oblast očí L'Sanic, se šnekovým mucinem a zlatem, 90 ml) Korea Šnečí mucin, koloidní zlato, vitamínový komplex, kolagen a elastin Urychluje metabolické procesy, zpomaluje stárnutí, posiluje a tonizuje pokožku, zmírňuje otoky a aktivně bojuje proti vráskám.4,65 /5

956

Jak správně napravit, aby se dosáhlo nejlepšího výsledku, je uvedeno v návodu k použití.

Seznam akcí pro zafixování konečných kosmetických omítek je následující:

 1. Čistí pokožku od nečistot a zbytků make-upu.
 2. Připravte náplasti k použití.Hydrogelové destičky jsou opatrně odstraněny z nádoby pomocí speciální špachtle,součástí soupravy.Náplasti na bázi tkaniny jsou odděleny od ochranného filmu.
 3. Po opatrném vyhlazení pokožky naneste náplasti pod oči.Aby nedocházelo k kosmetické impregnaci a gelu na sliznici, musí být náplast fixována ve vzdálenosti 1–2 mm od růstové linie řas.Pro odstranění otoky a odlehčení kůže je podšívka upevněna širokou stranou k vnitřnímu rohu oka a v boji proti věkovým a expresním liniím k vnějšímu.

  Jak správně napravit?Pokyny vám to pomohou.

 4. Po relaci opatrně odstraňte náplasti.Lehkým poklepáním prstů vtlačte zbytky kosmetického ošetření do pokožky.Natahování víček aktivními masážními pohyby je přísně zakázáno.

U každého typu kosmetické náplasti pod očima je uvedena maximální doba sezení.Udržet je na kůži je zbytečné a v některých případech dokonce škodlivé.Většina výrobců doporučuje používat náplasti ráno, ale některé typy kosmetických lístků jsou určeny pro večerní a dlouhou noční péči.

Jak vyměnit náplasti doma?

Existuje několik způsobů, jak se zbavit otoků a modřin pod očima, které byly aktivně používány před výskytem kosmetických překryvů.

Konkrétně:

 • polštářky vyrobené z vatových polštářků namočených do infuze zeleného nebo černého čaje se dokonale vypořádají s otoky a pokožku trochu zesvětlí;
 • pokudnanášejte na oči ubrousky namočené v pudinkové kávě, můžete se vypořádat s modřinami.Kofein stimuluje krevní oběh;
 • masáž s kostkami ledu pomůže odstranit stopy únavy;
 • , pokud není potřeba vyrábět kávu nebo čaj, stačí aplikovat na oči lžíce, předem ochlazené v mrazničce.To je nejrozpočtový způsob, jak zmírnit otoky.

Pravidla pro skladování

Podmínky skladování pro náplasti jsou specifikovány v doporučeních výrobce.Všechny typy kosmetických lístků se zpravidla dokonale ukládají při pokojové teplotě, ale nechávají je na slunci nebo v koupelně.Zvýšená teplota a vlhkost přispívají k šíření bakterií, které mohou snadno vstoupit do špatně uzavřeného kontejneru.

Hydrogelové náplasti jsou s výhodou uloženy v lednici.Můžete tak prodloužit jejich skladovatelnost a zlepšit chladicí účinek.Víko plastového obalu musí být pevně uzavřeno.V případě úniku hydrogel během několika dní schne a drahý produkt se stává nepoužitelným.

Kosmetické skvrny pro oči jsou nejlepším řešením k zachování mládí a krásy kůže v periorbitální oblasti.Každý nástroj má však svůj vlastní účel a návod k použití.

Před použitím produktu od nového výrobce je třeba objasnit, jak správně použít tyto náplasti, jaký je maximální čas relace a jaká jsou doporučení pro četnost použití.Pouze správná aplikaceposkytne očekávaný výsledek.

Návrh článku:Ilchenko Oksana

Video o tom, jak správně aplikovat náplasti

Náplasti pod očima,jak se přihlásit: