Jak aplikovat Levomekol na akné na obličeji.Pokyny, indikace a kontraindikace

Kombinovaná droga Levomekol byla vynalezena na konci 70. let v Charkově, poté byla úspěšně uvedena na trh v Rusku.Maska se rychle stala populární mezi domácími spotřebiteli díky široké škále antibakteriálních vlastností.

Levomekol na akné na obličeji se začal používat již v 80. letech a mast zůstává dosud jedním z nejúčinnějších prostředků v boji proti akné.

Popis léku

Lék Levomekol je mast místní lokální aplikace bílé barvy a má charakteristický svíravý zápach.

Video o popisu léčiva:

Složení

Složení masti zahrnuje:

 1. Dioxomethyltetrahydropyrimidin(4 gramy na 100 gramů léčiva).Má anabolický účinekakcehematopoetický účinek;protizánětlivý účinek.
 2. Chloramfentcol,antibiotikum (0,75 gramů na 100 gramů masti).Má bakteriostatický účinek;antibakteriální účinek.
 3. Polyethylenoxidy. Používají se k rovnoměrnému rozložení složek masti.
 4. Methyluracil. Má imunostimulační účinek.

Účinnost přípravku Levomekol v boji proti akné je určena schopností léku rychle vytáhnout hnis z ran na povrchu kůže a intenzivně působit na hnisavé formace, čímž se snižuje otok.

Oblast působnosti, indikace

Levomekol je indikován k použití při léčbě hnisavých ran v prvních stádiích, k hojení poškozených vrstev epidermy, má silný antibakteriální účinek i v případě infekce smíšenou mikroflórou..

Kromě toho je mast účinná při léčbě:

 • akné a vředů;
 • otitis;
 • bakteriální vaginóza;
 • popáleniny;
 • hemoroidové projevy;
 • vředy trofického typu;
 • určitá onemocnění děložního čípku;
 • sinusitida;

Výhody produktu

Levomekol proti akné na obličeji má schopnost rychle omezit a potlačit růst mikrobů v pórech epidermis a má také kombinované vlastnosti, jako je extrakce hnisua regeneraci kůže.

Nevýhody léku

Mast je při léčbě infekcí, jako jsouvodní pupínek a psoriáza a v některých případech mohou dokonce způsobit komplikace onemocnění. Levomekol navíc nepomáhá při plísňových infekcích kůže.

Jak používat Levomekol pro akné na obličeji

Levomekol pro akné na obličeji by měl být používán správně v závislosti na typu zánětlivé tvorby:

 • Levomekol je velmi účinný při léčbě vaří.Použití léčiva urychluje zrání purulentního fokusu a zabraňuje šíření infekce.Na vřed je nutné aplikovat obvaz namočený mastí a měnit jej 2-3krát denně.Levomekol můžete také injikovat injekční stříkačkou, pokud je ve varu přítomna otevřená hnisavá dutina.Léčba obvykle trvá 3 až 5 dní.Během tohoto období je možný pocit pálení na kůži, což je přirozená reakce na ošetření.
 • Chcete-li léčit podkožní pupínek, musíte do útvaru vtřít silnou vrstvu masti několikrát denně.Nástroj zmírňuje zánět a zastavuje patologický proces.Do tří dnů pupínek zmizí.Je přísně zakázáno mačkat pupínek nebo kauterizovat alkoholem.Je důležité nekombinovat Levomikol s jinými mastmi, což může oslabit účinnost účinných látek.
 • Akné se doporučuje při léčbě obklady.Před aplikací obkladu je důležité, aby byl obvaz sterilní a pokožka důkladně očištěna.Gázový obklad lze fixovat lékařskou omítkou a postupovat v noci.Pokud se vyrážka rozšířila po celé tváři, aje problematické aplikovat obvaz, můžete aplikovat silnou vrstvu masti na kůži a udržovat ji na tváři po dobu jedné hodiny s frekvencí 40 minut.

Vlastnosti použití během těhotenství a laktace

Názory na nebezpečí léčby přípravkem Levomekol během těhotenství jsou rozděleny. Francouzští vědci se domnívají, že droga je nebezpečná kvůli obsahu methyluracilu, který stimuluje proces buněčné reprodukce.Domácí lékaři tento názor vyvracejí, přičemž tvrdí, že účinná látka nemá negativní účinek.

Levomekol na akné na obličeji během prvního trimestru se nedoporučuje, protože zánět na epidermě během tohoto období je způsoben hormonálními změnami a je nepravděpodobné, že by mast pomohla vyrovnat se s nimi.

Levomekol se však často předepisuje během kojení, pokud se na bradavkách vytvořily trhliny, a během doby léčby se krmení zastaví.Během těhotenství se tento lék používá k hemoroidům a mast se často používá k rychlému hojení švů po císařském řezu ak léčbě perineálních slz během porodu.

Užívání drogy v dětství

Pro akné na obličeji se Levomekol doporučuje dětem po 3 letech věku.Nepreniká do krevního řečiště a nemůže ovlivnit tělo dítěte.Ve složitých případech však lékaři předepisují mast a kojence.

Při léčbě dětí mladších jednoho roku je třeba zajistit, aby se dítě nedotýkalo masti,polkl to a nepřinesl to do očí.

Mnoho dětí má důkladný čich a může minimalizovat účinky čichu použitím léku na gázu.Je důležité, aby se při léčbě dětského akné Levomekol aplikoval ve velmi tenké vrstvě a nezůstával na kůži déle než 15 minut.

Kontraindikace

Levomekol má řadu kontraindikací, které se vztahují na všechny věkové kategorie.

Nelze použít pro:

 • lupénka.

  Levomekol na akné na obličeji nelze použít, pokud máte psoriázu.

 • Plísňová onemocnění.
 • Nesnášenlivost na chloramfenikol.
 • Alergie.

Vedlejší účinky

Přestože se Levomekol týká léčiv s nízkou reaktivitou, jeho použití často způsobuje komplikace, jako například:

​​
 • Pálení v očích (reakce na zápach).
 • svědění v oblastech pokožky ošetřené mastí.
 • Zčervenání epidermy.
 • Hyperémie.
 • Anginoneurotický edém.
 • Dermatitida.

Zvláštní předpisy

Lék se nedoporučuje déle než jeden a půl měsíce. V důsledku dlouhodobého používání může látka způsobit osmotický šok.Obzvláště často je podobná reakce pozorována u pacientů mladších 16 let a po 45 letech.Reakce přecitlivělosti se často projevuje přesně v důsledku použití Levomekolu na obličeji.

Droga se doporučuje používat s obvazem Wascorpan obsahujícím vosk.Kompatibilita složek obou léčiv optimalizuje proces dezinfekce a hojení a zabraňuje přilepování obvazu na kůži.

Kde koupit masť Levomekol

Masť Levomikol lze zakoupit téměř v každé ruské lékárně, v internetových obchodech a v „ruských“ farmaceutických bazarech v zahraničí.V Rusku se náklady na léky mohou mírně lišit v závislosti na regionu: průměrná cena je 50 g.mast v Moskvě je 115 rublů.Levomekol se zpravidla balí do 100 gramových plechovek nebo zkumavek o obsahu 40 gramů.

Skladovatelnost a podmínky skladování Levomikolu

Levomekol by měl být skladován při teplotě 15-19 stupňů.Doba použitelnosti uvedená na obalu je 3,5 roku, ale lékaři doporučují, abyste otevřenou mast neuchovávali déle než 6 měsíců.V letních měsících je optimální dávat lék do boční části chladničky.Zkontrolujte, zda je víko pevně zavřené, mast by se neměla dostat do kontaktu se vzduchem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Analogy levomikolu

Levomikol má řadu analogů:

 • Solcoseryl ] (Švýcarsko).Lék se prodává ve formě gelu a stojí od 100 do 115 rublů.Zahrnuje deproteinizovanou dialyzát kravské krve, co do vlastností a indikací je totožný s Levomikolem.Kromě alergií nemá produkt kontraindikace.
 • Actovegin(Norsko).Antibakteriální aregenerační činidlo na bázi hemoderivátu krve skotu.Cena gelu se pohybuje kolem 200 rublů za 20 g.Analog dokonale léčí kůži, vyrovnává se s podkožním akné a vaří, z kontraindikací pouze individuální nesnášenlivost složek.
 • Alantan Plus(Polsko).Gel je balen do zkumavek o hmotnosti 35 ga v Rusku se prodává za cenu 75–90 rublů.Podobně dezinfikuje Levomikol, urychluje proces výstupu hnisu z ran a hojení. Účinnou látkou je panthenol D.Avšak v boji proti akné na tváři je Levomikol považován za účinnější.

Recenze dermatologů o přípravku Levomekol

Ruští dermatologové souhlasí s tím, že léčivo má jasnou výhodu oproti analogům díky širokému spektru účinku a rychlé účinnosti.Při léčbě akné a varu Levomekol působí přímo na zaměření patologického procesu.

Němečtí odborníci podporují ruské kolegy ve stanovisku o účinnosti Levomekolu, ale tvrdí, že v léčbě akné a vředů se ukázaly být účinnější přípravky na bázi D-panthenolu, který také zvlhčuje pokožku.

Kromě toho, na rozdíl od našich lékařů, kteří umožňují léčit děti Levomekolem, jejich zahraniční kolegové to nedoporučují na základě neúplně studovaných vlastností chlomafentolu.

Hodnocení zákazníků

Levomekol je jedním z nejpopulárnějších léků na akné u ruských spotřebitelů. VV síti dominují pozitivní názory na účinnost léku, existují však i negativní recenze, ve kterých si pacienti stěžují na úplnou absenci výsledku léčby.

Procento pozitivních a negativních názorů je 70 až 30.Mezi stížnostmi po použití přípravku Levomikol - silné podráždění obličeje, pocit zpřísnění a alergické reakce.

Podle recenzí byla nejúčinnější mast pro pacienty ve věku 18 až 30 let.Levomekol je mezi mladistvými docela populární, ale bohužel někteří z nich užívají drogu nekontrolovaně po dlouhou dobu, což vede k vážnému poškození epidermis.

Levomekol se po desetiletí používá proti akné na obličeji.Po celou tu dobu se složení léku nezměnilo, ačkoli výrobci nezpochybňují možnost inovací zlepšit mast v následujících letech.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

​​

Video o Levomekolu na akné

Levomekolová mast pro hnisání, černé tečky: