Ionoforéza - co je to v kosmetologii, s hyperhidrózou.Cena procedury.Zařízení pro obličej doma, drogy

Ionoforéza je populární hardwarová technika používaná v kosmetologii k očištění a omlazení pokožky, zlepšení stavu a struktury dermální vrstvy.Jaký je to způsob, jaké funkce, technologie, přípravky a kontraindikace existují, je třeba zjistit před sezením.

Co je iontoforéza

Ionoforéza v kosmetologii je postup, který se aktivně používá k léčbě a řešení různých estetických problémů.Hlavní roli v procesu zpracování hrají pulzy galvanického proudu nízkého napětí působící na střední a horní dermální vrstvu.

Elektrodami je dodáván proudový pulz, který působí na epidermální membrány, zvyšuje jejich propustnost, jakož i procesy vnitřní výměny a regenerace.

Bioaktivní složkou v procesu galvanizace jsou různé vitamínové koktejly, roztoky pro výživu a zvlhčení a léčivé sloučeniny.založené na drogách.Protože složky v procesu mají ionizovanou formu, zvyšuje se jejich biologická dostupnost, což vede k pozitivnímu klinickému účinku.

Tvorba nabitých iontů se znaménkem „+“, které spadají do středních vrstev dermis, vytváří příznivé prostředí pro účinky terapeutických složek.Bioelementy, v závislosti na aktivním směru léku, vstupující do tkáňové a buněčné struktury, působí terapeuticky.

Technologie je založena na principu syntézy záporně a pozitivně nabitých iontů.Pozitivně nabité anody přispívají k hluboké dermální penetraci kyselých sloučenin ke zlepšení mikrocirkulace, uvolnění napětí, normalizaci vylučování tuku a zúžení pórů.Působení negativně nabitých elektrod usnadňuje pronikání alkalických kompozic do membrán.

Takové koktejly mohou zlepšit strukturu dermis, zvýšit excitabilitu buněk, zvýšit sekreci a otevřít póry.V důsledku syntézy nenabitých elektrod dochází k hluboké stimulaci zevnitř, dochází k odstranění lymfatických drenáží, toxinů, epidermis je očištěna od nečistot, aktivovány jsou metabolické a regenerační procesy.

Ionoforéza se aktivně používá ve složitých programech pro omlazení a odstranění celulitidy, při komplexní léčbě zvýšeného pocení.Tuto technologii můžete také použít sami, a to zakoupením zařízení pro domácí použití, avšak s výhradou správného použití léčivých řešenípro iontoforézu.

Indikace postupu

Technika je indikována v přítomnosti následujících problémů:

 • přítomnost mělké, hluboké, napodobujícía věkové vrásky;
 • akné, komedogenita kůže;
 • tendence k otoku, zhoršenému toku lymfy;
 • ​​
 • potřeba hydratace, suchost;
 • ochablost, ztenčení epidermis;
 • známky gravitačního stárnutí;
 • stopy hyperpigmentace;
 • zhoršená sekrece kožního mazu;
 • snížená aktivita fyziologických procesů v kůži;
 • ztráta tónu, elasticita;
 • nezdravá pleť;
 • potřeba snížit závažnost úlevy;
 • známky hyperhidrózy (nadměrné pocení);
 • celulitida I., II. A III. Stupně.

Vliv galvanického proudu při syntéze s nutričními složkami roztoku vám umožňuje obnovit a zlepšit strukturu tkání, nasycení buněk užitečnými látkami, důkladně očistit pokožku a zvýšit průtok kyslíku.

Kontraindikace

Navzdory obecnému pozitivnímu účinku proudu existuje řada kontraindikací.

Relace se nedoporučují pro:

 • během těhotenství, laktace;
 • v případě nainstalovaného kardiostimulátoru;
 • v přítomnosti kovové protézy, implantáty;
 • po zvedání se zlatými (platinovými) nitěmi;
 • u chronických kardiovaskulárních chorob;
 • pro onemocnění krve, špatná koagulace;
 • přítomnost různých druhů nádorů, autoimunitnínemoci;
 • pro infekční a virová onemocnění v aktivním stadiu;
 • při zvýšené tělesné teplotě;
 • v přítomnosti otevřených ran na ošetřovaných místech;
 • netolerance technologie využívající proudy.

Princip činnosti

Ionoforéza je technika, při které jsou epidermis a dermis vystaveny bipolárnímu galvanickému proudu.Tato technologie se používá ke zlepšení stavu dermy, k odstranění celulitidy a k léčbě hyperhidrózy.

Princip galvanizace pro osobu je následující:

 • Metoda zahrnuje použití dvou odlišně nabitých elektrod („+“ a „-“).
 • Aktivní nebo pozitivní elektroda má terapeutický účinek přímo na kůži.
 • Pasivní nebo záporná elektroda uzavírá obvod.Je obalena vlhkou látkovou podšívkou, připevněnou k tělu nebo dána do pacientovy ruky.
 • Díky vytvořenému poli jsou ionty uváděny do pohybu, v důsledku toho dochází k přitahování negativně a pozitivně nabitých částic.
 • Vytvořená iontová asymetrie působí terapeuticky na životně důležitou aktivitu buněk, tkáňovou strukturu dermis.Fyziologická aktivita metabolismu a obnovy se zvyšuje.
Ionoforéza v kosmetologii je postup, který zlepšuje stav kůže a vyrovnává se s různými kožními onemocněními.

Při zvýšeném pocení v podpaží, dlaních, nohou, hlavě a dalších částech těla pomáhá iontoforéza v 85–90% případů.Výjimkou jsou případy obecného pocení. Navzdory skutečnosti, že se tato metoda používá více než deset let, nebyl princip vlivu plně prozkoumán.

Hlavní teorie dopadů jsou následující:

 1. Pod vlivem pole vytvořeného různými nabitými elektrodami jsou funkce žlázy narušeny a aktivita sekrece klesá.
 2. Při iontoforéze je epiderma očištěna smrtí epidermálních buněk, které ucpávají kanály potních žláz.

Princip elektrolytického pokovování se aktivně používá nejen v salonu, ale také pro domácí použití.Nezávislé postupy vyžadují pečlivou přípravu a znalosti o používání některých léčivých roztoků.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Výběr zařízení pro domácí iontoforézu

Ionoforéza v kosmetologii je univerzální technika, která umožňuje nezávislé použití doma.Při výběru zařízení je nutné dát přednost kompaktním jednotkám s nejjednodušší a nejsrozumitelnější funkcí.

Nejoblíbenější zařízení pro domácí použití:

 1. Kosmetické zvedání Gezatone M910- zařízení je levné, kompaktní a se sadou základních funkcí založených nagalvanické proudy.Přístroj je navržen tak, aby poskytoval lymfatickou drenáž, čištění buněk a galvanoterapii, což zvyšuje účinek epidermis.řešení.
 2. Gezaton m 775 galvanická krása. Funkční jednotka provádí vibrace proudy, zpracování infračervenými paprsky pro domácí detox programy, čištění, zvedání, normalizaci hydrobalance.
 3. Gezatonová krása Iris M708. Zařízení je vybaveno několika tryskami s možností aplikace v oddělených zónách, účinně bojuje proti vráskám a pomáhá zvyšovat tón a pružnost.Funkce readolýzy je doplněna působením mikroproudů a elektrolytickým pokovováním, což vám umožňuje reagovat na estetické problémy v komplexu.
 4. Přístroje SWI-STO II (III). Cenově dostupná a efektivní jednotka.Hlavní funkcí je fyzioterapie a neinvazivní léčba lokální hyperhidrózy působící na aktivitu sekrece potních žláz.
 5. Nevoton AK201. Rozpočtový aparát pro domácí ionoforézu, myoelektrostimulace.Vybaven tryskami, má širokou funkčnost, díky níž pomáhá léčit hyperhidrózu, bojovat se známkami stárnutí, otoky, vzhledem pavoucích žil a melasmy (zvýšená pigmentace).

Zařízení pro kosmetickou iontoforézu

Ionoforéza se v kosmetologii aktivně používá jako nezávislý postup nebo ve složitých programech.Kosmetičtí lékaři potvrzují, že se jedná o jeden z nejúčinnějších způsobů řešení mnoha estetických problémů.Podstata metody spočívá v současném použití terapeutických roztoků a vystavení pokožky galvanickým proudům.

Takový tandemzajišťuje zvýšenou penetraci a hlubokou penetraci živin.Při výběru přístroje pro kosmetickou iontoforézu je třeba vzít v úvahu některé ukazatele.

Například:

 • výkon zařízení;
 • funkční;
 • rozsah výkonu;
 • pohodlí a snadné použití;
 • dostupnost osvědčení a pověst výrobce.

Zařízení pro estetickou galvanizaci mají obvykle rozsah intenzity proudu až 5 mA.Neméně důležité zařízení, které kromě generování proudů zahrnuje i sadu elektrod.Pro snadné použití v těžko přístupných oblastech mohou mít kulovitý, kuželový oválný tvar.

Trh zařízení pro provádění iontoforézy v salonech nebo doma je neustále doplňován novými výrobky s rozsáhlou funkčností v různých cenových kategoriích.Můžete si koupit vybavení dovážené i domácí výroby.

Před nákupem jednotky je důležité prověřit pověst výrobce, přezkoumat a zkontrolovat účinnost a bezpečnost s kvalifikovaným fyzioterapeutem nebo kosmetologem.

Přípravky pro iontoforézu

Ionoforéza v kosmetologii je technika, která působí komplexně a hluboce ovlivňuje dermální vrstvy.Pro řešení různých estetických problémů se na povrch nanášejí speciální kompozice ve formě gelů, ampulí, ve vodě rozpustných koktejlů.Všechny koktejly jsou polarizovanéoznačené znaménkem „+“, „-“.

Je nutné je používat při působení elektrod v závislosti na polaritě.Ve vodě rozpustné přípravky mají nejaktivnější účinek.Pokud se použijí nerozpustná činidla, použije se roztok dimethylsulfoxidu, slabého ethylalkoholu.

Nejúčinnější prvky použitelné při terapii iontoforézou jsou uvedeny v tabulce:

Účinná látka léčiva ]​​]+ ]+
Zavedené ionty nebo částicePolarita Směr působení ]
Lidase Lidase + Usnadňuje průchod tekutiny v intersticiálním prostoru, vyhlazuje jizvy a eliminuje změny vláknité tkáně
Kyselina askorbová Zbytky kyseliny askorbové - Aktivuje syntézuKolagen, prokolagen, zlepšuje krevní cévy a kapiláry
Kyselina nikotinová (PP) Kyselina nikotinová -vazodilatační účinek, zlepšuje regenerační procesy, zvyšuje propustnost kapilárních stěn
Kyselina salicylová Salicylát sodný - Používá se k léčbě seborrhea, má keratolytický a antiseptický účinek
Kofein Kafein benzoát sodný - Aktivuje lipolýzu,používá se k léčbě celulitidy a obezity, včetně oblasti brady
Pentoxifyline Trental + Má vazodilatační účinek, podporuje lipolýzu a lymfatickou drenáž a používá se v programech pro omlazení, ošetření celulitidy a odstranění strie
Aloe Aloe extrakt (šťáva) +/- Používá se při léčbě rosacea a rosacea, má antiseptický a tonický účinek, pomáhá redukovat vrásky a posiluje turgor
Zinek Síran zinečnatý + Podporuje normalizaci mazových žláz, používá se k léčbě kožních onemocnění.mánie, akné, rosacea, má vlastnost hojení ran
Extrakty z bahna ústí PhiBS, humisol, peloidin +/-Má biogenní stimulační vlastnost
Síra Thiosíran sodný, ichthyol - Posiluje bariérovou funkci, pomáhá snižovat produkci mazu,používá se při léčbě seborrhea, akné
Collalizin CollalizinProteolytické léčivo, které eliminuje keloidní změny, posiluje turgor, [
Kyselina hyaluronová Kyselina hyaluronová - Spojuje molekuly vody, obnovuje vodní rovnováhu, tóny a hluboce zvlhčuje
Vitamin E tokoferoloctan + Vitamínová „krása“, omlazující, hluboko vyživující, obnovuje elasticitu tkáně
Vitamin B12 Kyanokobalamin + Obnovuje hladkost a svěžestkůže, zdravá pleť.Podporuje obnovu epidermis, odstraňuje vrásky, zajišťuje regeneraci buněk a tkání
Viti B1 ThiaminSnižuje zánětlivé reakce kůže, používané při léčbě neurodermatitidy, zpomaluje proces stárnutí kůže

Ke zvýšení terapeutického nebo kosmetického účinku pro ionoforézu se vyrábějí koktejly.

Existuje celá řada pravidel pro kombinování účinných látek:

 • Léky se používají na bázi vody nebo soli.Je přísně zakázáno používat roztoky založené na tukových nebo alkoholových emulzích.
 • Rozpouštědla použitá v prostředcích musí být totožná.Je lepší vést kurzy s jednosložkovými sloučeninami, které se střídají s pravidelnou periodicitou postupu.
 • Koncentrace jednotlivé složky v koktejlech by neměla překročit 10%.
 • Unipolární ionty se používají k přípravě řešení.
 • Pro galvanizaci komplexních organických sloučenin s amfotérními vlastnostmi se doporučuje použít pufrová rozpouštědla, která lze nahradit destilovanou vodou, okyselenou 5–10% kyselinou chlorovodíkovou.

Ionoforéza se doporučuje jako monoterapie s použitím pouze jedné účinné látky, ale použití správně formulovaného koktejlu užitečných látek může významně zlepšit estetický a terapeutický výsledek.

Domácí iontoforetická technika

Ionty snutriční složky koktejlu pod vlivem elektrolytického pokovování jsou schopné proniknout do struktury dermis do hloubky 3 až 5 mm. Pravidelné sezení přispívá k akumulaci živin, aktivaci vnitřních fyziologických procesů.

Pokyny pro provádění iontoforézního sezení:

 1. Všechny kovové (zlaté, stříbrné) šperky musí být odstraněny před sezením.
 2. Proveďte předběžné hluboké očištění.Toho lze dosáhnout pomocí činidel obsahujících alkohol nebo diskrustací - galvanickou anaforézou.To pomůže zvýšit penetraci membrán, čímž se epidermis stane volnější a náchylnější k zavádění látek do kompozice.
 3. Na kůži se nanese gázový dresink namočený ve slabém roztoku sody.Po dobu 20 minutnegativně nabitá elektroda působí na oblast.Poté je zóna po dobu 2-5 minut ošetřena elektrodou s nábojem „+“.
 4. Po dekrustaci se na ošetřené oblasti aplikuje výživný koktejl pomocí elektrodového válce (s odpovídajícím indikátorem „+“ nebo „-“), zóny se kompletně zpracovávají v celé oblasti.V ruce je držena pasivní elektroda s ochrannou tkaninou.
 5. Po sezení ošetřte náplasti zvlhčujícími gely nebo tonikami.

Na elektrody jsou naneseny textilní polštářky, aby se zabránilo rozvoji chemického popálení.Během zpracování může být cítit mírný pocit mravenčení.

Pokud je pocit pálení bolestivý, zastavte relaci.

Účinnost

Ionoforéza v kosmetologii je postup, který patří do kategorie účinných a bezpečných neinvazivních technik.Metoda nemá prakticky žádné negativní vedlejší účinky, podléhající technologii postupu.Lze jej použít v salonu i doma.

Výsledky zpracovávání problémových oblastí s elektrodami nabitými galvanickým proudem jsou patrné po prvním zasedání.Pokožka je vyhlazená, pružnější, zvlhčená, její struktura se zlepšuje, eliminují se malé vrásky a stopy hyperpigmentace.Pro větší účinnost a prodloužení estetických a terapeutických výsledků se doporučuje absolvovat 10-15 procedur.

Pro preventivní účely je nezbytné provádět údržbové relace 1-2krát měsíčně.

Přístroje pro léčbu hyperhidrózy

Technika iontoforézy se ukázala jako účinná při léčbě a prevenci hyperhidrózy.Pro ošetření salónu nebo domova při nadměrném pocení rukou, podpaží, hlavy a dalších oblastí se používají různá zařízení.

Například:

 1. Jednou z nejjednodušších operací je ANTIPE (Ionto Mini XL).Je kompaktní, s jednoduchým elektronickým ovládáním, působí na problémové oblasti s impulzem stejnosměrného proudu vodním médiem.Výstup galvanického proudu je nastavitelný v rozsahu 0 až 20 mA.
 2. Další populární a efektivní, ale dražší zařízení - Hidrex PSP1000 vyrobené v Německu, se častěji používá pro salonové procedury.
 3. Jednotka Idromed i2M je kompaktní a pohodlná, můžete si vzít s sebou na práci i na služební cesty.

Všechna zařízení pro léčbu hyperhidrózy mají sušící účinek, neutralizující vlhkost, působí lokálně v každé zóně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Iontoforéza pro hyperhidrózu doma

Zvláštní příprava pro relaci iontoforézy pro hyperhidrózu není nutná, ale doporučuje se, aby byly chemicky aktivní přípravky eliminovány za 1-2 dny.

Postupuje se podle standardního algoritmu:

 1. Před začátkem se musí odstranit všechny kovové šperky.Otevřené rány, škrábance, ošetřte vazelínou.
 2. Dejte ruce a nohy do vodních lázní.Pulzy galvanického proudu budou procházet vodou, navíc nasycené léčivými kompozicemi.
 3. Pokud je oblast podpaží zpracována, použijte speciální vycpávky.Předpokládá se, že taková technika je méně účinná.
 4. Doba trvání sezení není delší než 30 minut. Během současného ošetření lze pocítit mírný pocit mravenčení.
 5. Po zákroku se doporučuje, aby se na pokožku aplikovaly zvlhčovače, aby se zabránilo nadměrné suchosti.

Doporučeným léčebným postupem pro nadměrné pocení iontoforézou je 5-10 procedur.Intenzitu kurzu a frekvenci procedur doporučuje fyzioterapeut potéhodnocení stavu kůže a stupně hyperhidrózy.Standardní postup je 10 minut.denně jako intenzivní péče stačí 10minutová relace jednou týdně k vyřešení výsledku.

V profylaktických opatřeních se iontoforéza doporučuje jednou za 2-3 týdny.

Ionoforéza v kosmetologii, jakož i při léčbě a prevenci hyperhidrózy je možné provádět samostatně.Recenze ukazují, že se jedná o jednu z nejúčinnějších neinvazivních metod řešení estetických problémů a trh s nástroji je neustále doplňován novými úpravami.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o iontoforéze v kosmetologii

Co je iontoforéza v kosmetologii:

Pokyny pro používání přístroje doma: