Hymenoplastika - co to je, před a po fotografiích, fázích operace, výsledcích, rehabilitaci a možných komplikacích

V arzenálu moderní estetické medicíny existuje mnoho metod a technik, které umožňují řešit intimní problémy lidí.Intimní chirurgie je stejně jako jiná plastická chirurgie zaměřena na zlepšení kvality života ženy.

Ulevuje ženě nejen od fyzických problémů, ale také od psychického nepohodlí.Jedním z odvětví intimní chirurgie jeprocedura pro obnovu hymenů, v lékařském jazyce zvaném „hymenoplastika“ .

Hymenoplastika - obnova hymen

Hymenoplastika (před a po fotografiích, které jsou uvedeny níže) je lékařská manipulace k obnovení hymenů šitím zbytků hymenů.Potahy se překrývají v průběhu času, takže nezanechávají žádné známky chirurgického zákroku.

Poprvé byla taková operace provedena na počátku 60. let minulého století italským gynekologem Bernoulli.Prvním pacientem byla jeho vlastní dcera.

Úspěšný experiment umožnil obnovit hymny přibližně 35 tisíc žen za pouhý rok, což se stalo novým okem v estetické intimní operaci té doby.

Hymenoplastické techniky, jejich rysy a rozdíly

Estetická gynekologie má 2 hlavní techniky: jednodušší z nich zajišťuje krátkodobou obnovu hymenů a složitější z dlouhodobého hlediska.

První technika se vyznačuje krátkým uchováním hymenů (nejvýše 2 týdny).Dlouhodobá hymenoplastika je doprovázena spolehlivým a přirozeným výsledkem až do přirozeného procesu rozbití hymen během intimního kontaktu.

Krátkodobá hymenoplastika

Tato technika je založena na principu kombinování zbytků hymen (hymenální papily).Proces připojení papil vám umožňuje vytvořit nějaký druh překážky, která chrání vaginu před průnikeminfekce.

Krátkodobý reflux je považován za malý chirurgický zákrok a je charakterizován následujícími výhodami:

 • Nepřítomnost poranění během hymenoplastiky, jejíž fotografie před a po jsou uvedeny níže.
 • Téměř úplná absence ztráty krve.
 • Rychlé zotavovací období, které je doprovázeno absencí otoku a bolesti.

Tento proces má jednu nevýhodu - jedná se o krátkodobé zachování účinku.

Je zcela pochopitelné, že pokud má krátkodobá hymenoplastika krátkodobý účinek, pak dlouhodobá přetrvává až do pohlavního styku.

Dlouhodobé

Tato technika je založena na rekonstrukci hymen z tkání vaginálního epitelu.Během operace se vylučuje malý fragment tkáně, po které se transportuje do části ženských pohlavních orgánů.To je nezbytné pro rekonstrukci hymenů v původní podobě.

Poslední fáze zahrnuje sešívání tkanin se speciálními nitěmi s absorpčním účinkem.Tento druh intervence byl nazýván třívrstvou hymenoplastikou.

Metoda má následující výhody:

 • Dlouhodobé zachování integrity hymen až do pohlavního styku.
 • Nejpřirozenější výsledek z estetiky.

Navzdory zřejmým výhodám má třívrstvá hymenoplastika několik nevýhod, včetně následujících:

 • Ve ​​srovnání s první metodoutřívrstvá hymenolastika má významné poškození vaginálních tkání.
 • Dlouhá doba zotavení (od 7 dnů).
 • Časné pooperační období je charakterizováno výskytem otoků, nepohodlí a bolesti.

Mnoho žen se zajímá o přirozenost konečného výsledku.Moderní hymenoplastika je charakterizována použitím absorbovatelných šicích materiálů.

Pokud jde o pooperační stopy, chybí.Uměle vytvořené hymen se neliší od přírodních.Je třeba poznamenat, že v procesu pohlavního styku se žena cítí stejně jako v době prvního sexuálního zážitku.

Hymenoplastika může být prováděna opakovaně.Fotografie před a po potvrzení účinnosti postupu.

Indikace pro chirurgický zákrok

Při rozhodování o postupu může být žena vedena náboženskými i morálními názory.

Podle statistik se nejčastěji pro dlouhodobou hymenoplastiku rozhoduje:

 • 40% žen - pro nadcházející svatbu;
 • 20% - po pohlavním zneužívání;
 • 25% - obnovit závažnost sexuálního života v manželství;
 • 15%, s ohledem na náboženské a etnické aspekty.

Faktory, které jsou základem operace:

 • přání obnovit hymen;
 • ztráta panenství z nedbalosti;
 • potřeba obnovit hymen po sportovním zranění;
 • požadavky na některé národnosti.

K řízení se přistupuje pouze se souhlasem ženy.

Kontraindikace

Stejně jako u jiných chirurgických zákroků má hymenoplastika několik omezení.

Kontraindikace jsou následující:

 • patologie vnitřních orgánů, zánět.
 • angína;
 • ARVI;
 • rakovina;
 • duševní poruchy psychiky;
 • horečka;
 • patologie srdce a krevních cév;
 • laktace a těhotenství;
 • špatná srážlivost krve.

Kromě výše uvedených kontraindikací se obnova hymenů neprovádí ve fázi menstruačního cyklu.

Jaké analýzy je třeba provést

Tato operace není složitá, ale příprava se vyznačuje důkladným přístupem.Důvodem je skutečnost, že nedostatek přípravné fáze může mít nepředvídatelné důsledky.Z tohoto důvodu má předoperační vyšetření velký význam.

Předběžně se doporučuje navštívit gynekologa.Během vyšetření lékař zjistí nebo nezjistí patologii. Po přezkoumání specialista diskutuje o nuancích nadcházející operace, konkrétně:

 • Nejvhodnější doba pro operaci.
 • Pohled na hymenoplastiku.
 • Provozní náklady.

Pacientovi je přiděleno předoperační vyšetření, které zahrnuje:

 • Konzultaces terapeutem a dalšími specialisty.
 • Provádění rentgenového snímku, elektrokardiogramu a video kolpografie.
 • Moč a krevní test.
 • Zkouška koagulace krve.
 • Musí být proveden test na HIV, syfilis a hepatitidu.
 • Tento seznam rovněž zahrnuje dodání nátěru na mikroflóru.

Seznam postupů lze doplnit dalšími laboratorními a instrumentálními postupy.V případě potřeby je vhodné konzultovat odborníky se specializací.

Po zjištění problémů, nemocí je operace odložena do doby odstranění.Ideálně se provádí hymenoplastika 7 dní před začátkem menstruace.

Předoperační vyšetření je zaměřeno na snížení rizika komplikací a výběr správného typu anestezie.

Po ukončení zkoušky, absolvování zkoušek, specialista rozhodne o možnosti operace.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Příprava na operaci

Několik týdnů před plánovaným datem operace lékaři doporučují, aby se ženy omezily na pití alkoholu a cigaret.Kromě toho byste měli opustit léky, které nepříznivě ovlivňují funkci systému srážení krve.

Jak operace probíhá.Fáze a čas

Chirurgie se provádíněkolik dní před začátkem menstruačního cyklu.Je-li nutná celková anestézie, lékař seznámí ženu s průběhem případu a popíše vybraný typ anestézie.Typ anestézie je vybrán v souladu s vybranou technikou.Navíc volby ovlivňují obecné indikace pacienta. Doba operace se pohybuje od 10 do 15 minut.

Po operaci je pobyt pacienta na klinice zpravidla omezen na 3–4 hodiny.

Po chirurgickém zákroku je žena po určitou dobu povinna dodržovat lékařská doporučení a dodržovat režim.

Rehabilitace a zotavení

Na základě zpětné vazby od mnoha pacientů můžeme dojít k závěru, že tato operace se vyznačuje jednoduchostí a rychlým zotavením.Během období zotavení lékaři upravují výživu žen.Vyloučí z potravy koření, zeleninu, ovoce a hnědý chléb.Všechna tato jídla způsobují nadýmání a zácpu.Po operaci je navíc fyzická aktivita zakázána.

Vzácně se vyskytují případy, kdy dochází ke fúzi obnovených kostelní písně.To je zase plné blokovací tekutiny uvnitř.Tento druh problému je charakterizován bolestí během menstruační fáze.

K odstranění těchto projevů se lékaři uchýlili k metodě chirurgického deflorace spolu s celou řadou opatření, jejichž cílem je eliminace tekutin.Aby se zabránilo výskytu zánětlivých procesů, lékaři doporučují ošetřovat místaantiseptická činidla.

Pohoda po operaci

Po operaci se žena zpravidla cítí dobře, takže se může vrátit domů a vést svůj obvyklý životní styl.

Co je možné, co nemůže být

Po hymenoplastice musí žena dodržovat jednoduchá pravidla.Základním pravidlem je pečlivá a pravidelná péče o intimní oblast.

V závislosti na metodě chirurgického zákroku se doba abstinence od pohlaví liší.Po krátkodobé hymenoplastice můžete mít další den sex.Pokud jde o dlouhodobý, sexuální styk bude probíhat za několik měsíců.Dlouhodobá hymenoplastika zakazuje použití tamponů.

Kromě toho dlouhodobá hymenoplastika zakazuje použití vaginálních čípků a tampónů.Po operaci jsou provedeny úpravy stravy, což umožňuje oddálit pohyb střev.Zákaz zahrnuje fyzickou aktivitu, náhlé pohyby a dlouhodobé sezení.

​​

Možné komplikace a vedlejší účinky

Komplikace a vedlejší účinky po hymenoplastice však nelze vyloučit.Vedlejším účinkem jsou zpravidla problémy, jako jsou drobné hematomy, slabé krvácení, nepříjemné pocity a necitlivost v oblasti operace.

Tento jev je však považován za přirozenou reakci ženského těla na zásahy.

Krvácení a hematomy vyžadují pomoc odborníka.Ve většině případů je stav, jako je necitlivost, reakcí těla na anestézii. V případě dlouhodobé necitlivosti se doporučuje poradit se s odborníkem.

Složitost pooperačního období je ovlivněna vlastnostmi ženského těla.Pokud žena důvěřovala moderní klinice v kombinaci s nejnovějším vybavením, splněním požadavků, riziko komplikací bude minimální.

Kde se provádí hymenoplastika?

V Moskvě lze provést hymenoplastiku, jejíž výsledek je viditelný na fotografiích před a po mnoha lékařských zařízeních.Při výběru zdravotnického zařízení však musíte vzít v úvahu některé nuance.

Prvním důležitým nuancí je záruka důvěrnosti.

Druhou nuancí je profesionalita lékaře a vysoká úroveň služeb.Vysoké náklady na chirurgii v Moskvě mohou naznačovat, že žena platí nejen za samotnou operaci, ale také za doplňkové služby.

Současně by nízké náklady měly varovat, protože operace bude s největší pravděpodobností provádět nezkušený lékař.

Při výběru chirurga je nutné se zaměřit na zpětnou vazbu o konkrétním specialistovi.

Náklady na operaci v Moskvě a Petrohradu, v ruských regionech

Operace na obnovu hymenů je jednou z obecně dostupných.Náklady na tento druh chirurgického zákroku jsou ovlivněny stavem a umístěním kliniky, zkušeností lékaře.

Cena zaobnova hymenů se pohybuje od 10 do 35 tisíc rublů. Náklady na operaci závisí na zvolené technice.Například trojvrstevná hymenoplastika bude stát dražší kvůli tomu, že vyžaduje složitější manipulace.Dlouhodobá obnova hymenů se navíc vyznačuje neomezeným uchováním výsledku.

Cena krátkodobé hymenoplastiky je 10–12 tisíc rublů, zatímco náklady na trojvrstvou hymenoplastiku začínají od 20 000.

Co je důležité vědět o hymenoplastice

Bolí se chirurgický zákrok

Při rozhodování o hymenoplastice se ženy bojí cítit bolest.Ve většině případů se operace provádí v lokální anestézii, takže u pacienta nedošlo k bolesti.

Podle kterého se provádí anestézie

Operace k obnovení hymenů se provádí v anestézii, která může být buď lokální, nebo celková.Ve většině případů lékař používá lokální anestezii, která umožňuje pacientovi zůstat při vědomí a necítit bolest, pouze nepohodlí.

Přetrvávání účinku operace

Přetrvávání výsledku závisí na typu operace.Krátkodobá hymenoplastika je účinná po dobu 2 týdnů, zatímco dlouhodobá akce trvá roky.

Je možné poporodní doručení?

I po porodu je možná účinná hymenoplastika.Proces zotavení v tomto případě bude obtížnější.Kromě toho, pro operaci, ženské tělose musí plně zotavit.

Co je to laserová hymenoplastika?

Technika, jako je laserová hymenoplastika, jejíž výsledek je viditelný na fotografiích před a po, zahrnuje použití laseru.Pomocí laseru se extrahují části tkáně pochvy pochvy s následným prošitím.

Použití laseru vám umožňuje provádět operace bez ztráty krve.To vám umožní provádět operace méně traumatické, eliminovat zjizvení a urychlit proces obnovy.

Moderní metoda obnovy hymenů umožňuje ženě normalizovat svůj vnitřní svět a nadále si užívat života.

Videoklipy: hymenoplastika

Hymenoplastika - co to je.FotoJe možné obnovit panenství plastickou chirurgií:

Jak funguje hymenoplastika: