Hubnutí lana.Jak skočit, cvičení pro ženy.Zpětná vazba a výsledky

Švihadlo má několik výhod oproti jiným simulátorům hubnutí, které vykonávají stejnou funkci.Je to ideální simulátor pro nezávislý výcvik.To váží málo, liší se v kompaktnosti a pokud jde o užitečnost, lze ji porovnat se samotným „králem simulátorů“ - jízdním kolem.

Použití švihadla pro hubnutí

Pravidelná cvičení s přeskakovacím lanem mají komplexní účinek na tělo (obrázek):

 1. Tento druh cvičení vám umožňuje rychle zhubnout (1-2 kilogramy budou pryč za týden).
 2. Svaly paží, nohou a hýždí jsou výrazně napnuté.
 3. Rozvíjí se koordinační schopnosti a rozvíjí se schopnost udržovat rovnováhu.

  Cvičení s lanem vám pomůže zhubnout.

 4. Skákání je nejlepší metoda prevence celulitidy.
 5. Kůže na břiše, bokech a pažích je více tónovaná.

Indikace pro skákání přes švihadlo

Doporučeno pro lidi, kteří chtějí jít s provazem:

 • posílit svaly zad a nohou;
 • se snaží zhubnout;
 • chtějí udržovat svalový tonus v celém těle;
 • si přejí zlepšit fungování dýchacího systému, srdce.

Kontraindikace

Komu je kontraindikováno skočit na švihadlo:

 1. Těhotné ženy a nedávno narozené.Tělo ženy je v současné době v neustálém stresu.V žádném případě by neměl být zraněn.Proto musí být aktivní skoky, které se mohou ukázat jako traumatické, opuštěny ve prospěch něčeho klidnějšího a méně pohyblivého.
 2. Lidé s nadváhou (v závěrečných fázích obezity).Přestože švihadlo pomáhá řešit problémy s nadváhou, třídy na němmusíte si přečíst, zatímco jste trochu připraveni.Během těchto cvičení nemusí být svaly a klouby schopny odolat nadměrné hmotnosti a nadměrnému tlaku.
 3. Lidé s vaskulárním onemocněním v dolní části těla.Protože zátěž leží přesně na nohou, měli byste si dávat pozor, abyste si udrželi své zdraví.Zvýšený tlak v této oblasti nepomůže lidem s křečovými žilami.
 4. Lidé, kteří mají vážné problémy s klouby, pohybovým aparátem a páteří.
 5. Pro ty, kteří mají vážné problémy se zrakem.Aktivní fyzická aktivita zvyšuje oční tlak, což je v tomto případě kontraindikováno.Jinak může člověk zcela ztratit zrak, bez možnosti jeho uzdravení.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Klady a zápory cvičení se švihadlem

Posilovací lano má své klady a zápory:

Pros Nevýhody
Na každý skok je vynaloženo značné množství energie.Proto jsou lekce lan považovány za jeden z energeticky nejnáročnějších sportů.Hodinu aktivního tréninku spálí asi 1000 kalorií.Pro srovnání: průměrná hodina běhu vám umožní hodit asi 560 kalorií.Přestože je švihadlo samo o sobě malým a kompaktním nástrojem, jeho cvičení vyžaduje prostor.Je nepravděpodobné, že by skákání ve vašem pokoji uspělo, protože existuje rizikobolí něco důležitého a cenného (nebo kohokoli).Pro třídy s lanem jsou ideální park, dvůr, stadion.
Pokud chcete začít posilovat váš cévní systém, srdce a plíce, můžete se také obrátit na pomoc pomocí švihadla.Vytváří vynikající kardio zátěž, která vám umožní vyvinout výdrž.Nesprávné skákání (ano a existují pravidla, jejichž porušení vede ke zranění) může vést k vážným zdravotním problémům.Vážné poškození může způsobit kolenní klouby, kostru páteře, svaly dolní části zad a vazy.
Skákací lano vám umožní spolupracovat celý komplex různých svalů: žaludek, hýždě, paže, ramena, nohy a záda.Skákací lano má řadu kontraindikací.Proto takový sport nelze nazvat univerzálním - není vhodný pro každého.
Při skákání na laně se také zesilují klouby v nohou a rukou.Jejich vývoj pomůže rozptýlit nahromaděné soli a prodloužit zdraví.
Pokud osoba čelí úkolu „snížit objem nohou v krátké době“, stane se provazem jeho nejlepším přítelem.Bude trvat dlouho hledat prostředky, které by účinněji zvládly cíl.
Lanová cvičení přinášejí nejen užitek, ale také potěšení.Vědci prokázali, že skákání z dětství je spojeno s lidmi bezstarostně a zábavně.Náš mozek tedy bude chtít během takových cvičení produkovat endorfiny, i kdyžv malém množství.

Jak ovlivňují skákací lana tělo?

Švihadlo jako sportovní nářadí funguje nejlépe na dolním těle - spodní části zad, nohy.Posílení nohou je jedním z nejdůležitějších bodů při udržování zdraví těla. Provádění skoků pomůže zvýšit výdrž a připravit tělo na vážnější stres. Švihadlo může dočasně nahradit kardio trénink.

Druhy sportovních švihadel

Poté, co dorazil do sportovního hypermarketu těsně za švihadlo (nejjednodušší lano s držadly), riskuje člověk, že bude hloupý a zmatený neuvěřitelně širokou nabídkou.Můžete požádat o pomoc poradce nebo, pokud jste zvyklí dělat všechno sami, na internet.Jako pilný student je lepší se předem připravit a rozhodnout: jaký druh švihadla a za jakým účelem je potřebný.

Existují takové typy vynechávacích lan, jako jsou:

 • vysokorychlostní;
 • s váhovými činidly;
 • elektronické;
 • lano;
 • kaučuk.

Lanová lana se objevila na policích se sportovním vybavením již velmi dávno.Takové simulátory byly oblíbené před 50 lety a vyznačovaly se bezpečností a účinností (lano bylo používáno silné, husté a bylo mnohem obtížnější točit, díky čemuž byly svaly rukou zesíleny).

Zkušenosti předchozích generací byly převzatyšvihadla s váhovými materiály.Jejich přibližná hmotnost je jeden a půl kilogramu .Toto lano je vyrobeno z ocelových kabelů.Kroucení je dost tvrdé, takže je vhodné pro profesionály.Pro začátečníky jsou vhodné například lehké modely z elastické gumy.

Vysokorychlostní skok se vyznačuje svou supervelmocí - magicky zbavuje sportovce přebytečného tělesného tuku.Při práci s ním můžete vyvinout slušnou rychlost a udělat mnohem větší počet skoků za minutu než trénink s běžným švihadlem.Tělo tak utratí více energie, což znamená, že se zvýší spotřeba kalorií.

Zázraky technologie se dostaly k tak obyčejnému simulátoru jako jednoduché skokové lano.Díky technickým vylepšením transformovali výše zmíněné lano s kliky do kompaktního osobního trenéra.Do takového lana je zabudováno počítadlo kalorií.Nyní po každém tréninku můžete vidět výsledky - i když ne v zrcadle, takže alespoň na obrazovce samotného lana.

To je dobrá motivace k dalšímu vzdělávání.Hlavní věc je správně nakonfigurovat „nástroj“ před zahájením tříd.A konečně nejjednodušší, nejuniverzálnější a nejznámější ze školního skokového lana - guma.Tato varianta je vhodná pro ty, kteří nesledují technologii, a pro ty, kteří mají omezený rozpočet.

Koneckonců , pokud je hlavním cílem nákupu přeskakovacího lana co nejdříve zhubnout, pak byste měli bez váhání zvolit klasiku. S tímto úkolem se vyrovná 100 procent.

Kritéria pro výběr lana pro hubnutí

Prvním a nejdůležitějším kritériem je délka.Každý si pamatuje, jak důležité to bylo ve školní tělocvičnězvolte lano podle velikosti.Jinak by člověk musel praktikovat akrobacii (aby se správně seskupil a nebyl zapleten do krátkého skokového lana), spíše než za správné provedení skoku.

Lana, jejichž délka začíná od 2 do půl metru a končí 3 metry, jsou vhodné pro dospělé.

Druhým kritériem je hmotnost.Jak již bylo napsáno výše, jsou švihadla vážená a běžná. Pro začátečníky to budou nejjednodušší gumové. S nimi je mnohem větší pravděpodobnost, že se naučíte, jak správně provádět skoky a rychle zvládnout techniku, aby si tento proces užili.

Švihadlo by mělo sloužit svému majiteli okamžitě, dokud nebude zhubnuto, a lepší a delší.Aby nedošlo ke spuštění výcviku nového simulátoru, měli byste se nejprve starat o jeho kvalitu.

Dobré švihadlo by mělo mít:

 1. Silné rukojeti, nejlépe vyrobené ze dřeva nebo ze silného plastu.Ihned se vyplatí zkontrolovat, jak se materiál ohýbá, když je stlačen, na zvucích, které jsou vydávány při kroucení lana.Pokud úchyty praskají, vrzají a příliš se ohýbají (až do vzhledu malých bílých trhlin), znamená to, že se brzy stanou bezcenné.
 2. Šňůra by měla být vyrobena z silné gumy, plastu nebo kůže.Posledně uvedený materiál je nejodolnější a nejodolnější, ale jeho cena nemusí být pro mnohé dostupná.
 3. Náklady na dobré švihadlo nesmí být nižší než 500 rublů.To by mělo být zapamatováno před odjezdemobchod.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělocvičná cvičení pro hubnutí, videonávody.

Doporučení pro začátečníky

Švihadlo pro hubnutí a udržování svalového tonusu je vhodné pro začátečníky jako návyk na intenzivní trénink.

Začátečníci by měli věnovat pozornost těmto bodům:

 1. Trénink s přeskakovacím lanem by neměl být monotónní.Je nutné zředit skoky stejného typu různými typy, střídat je sklonem a dřepem.Cvičení stejného typu se pro začátečníka velmi rychle stávají nudou a jeho zájem o veškerá cvičení zmizí.
 2. Je třeba trénovat v příjemné atmosféře.Pokud je inspirací hudba, musíte ji zapnout.Pokud si člověk rád užije zvuky přírody (zvuk větru, ptáků), můžete jít do parku.Pokud je velké množství lidí v rozpacích, pak stojí za to vybrat si odlehlé místo.Například, školní stadion v pět ráno nebo samostatná část parku, také žádoucí ráno.
 3. Není třeba pracovat „pro nošení“.Ve všem, co potřebujete dodržovat moderování.Dobrý intenzivní a pravidelný trénink, spíše než tříhodinový „test síly“ jednou týdně.
 4. Každé 4 dny je třeba svaly odpočívat.Zpočátku nepřipravený organismus odolá takovému pobouřenému narušení jeho klidu.Nepoškozujte ho a ještě jednou ho obtěžujte.Pravidelnost a délka školení je možnázvýšení, ale postupně.

Oděvy pro skákání přes švihadlo

Teplákové soupravy vhodné pro skákání přes švihadlo musí splňovat tyto požadavky:

 1. Neomezujte pohyby (materiály musí být pružné).
 2. Neinterferujte s potem (žádná hrubá syntetika - pouze přírodní materiály).
 3. ​​
 4. Pro dívky je povinným prvkem sportovní podprsenka.Má nejen estetickou funkci, ale také výhody.Hrudník se musí během aktivních skoků udržovat v kondici, aby nedošlo k rozptylování sportovce a nezpůsobilo bolest.
 5. Samostatná diskuse se týká skákacích bot.Existuje pouze jedna možnost - tenisky na stabilní podrážce.Je vhodné si vybrat lehkou obuv.Hlavní věcí je upevnit ji na nohu, aby nedošlo k poškození kloubů.

Program se švihadlem na hubnutí

První dva týdny musí být věnovány přípravě těla.Počet skoků v tomto období je až 1000.

V prvních dnech můžete provádět pouze 100 skoků denně.

Program tříd s přeskakovacím lanem pro hubnutí (1–2 týdny):

 • klasický skok na 2 nohách - 10 minut;
 • odpočinek.Sjezdovky s lanem - 3 minuty;
 • klasický skákání na 2 nohách (záda) - 10 minut;
 • odpočinek.Sklony se sedací švihadlo (dotkněte se ponožek);
 • skákání se střídavými nohami - 5 min.

Další studie (3–4 týdny):

 • klasický skok na 2 nohách - 15 minut;
 • Dřepy, výpady - 10 min;
 • dvojité skoky (dvojitá rotace lana) - 10 min;
 • cvičení pro tisk, prkno - celkem 10 minut;
 • klasický skákání na 2 nohách - 15 min.

Technika výkonu

Lanovka na vzpírání je dobrá, pouze pokud jsou cvičení prováděna v souladu se všemi pravidly.Z toho vyplývá účinek, výsledek a přínos.

Technika:

 1. Před tréninkem se zahřejte.
 2. Člověk musí přistát skokem na ohnuté nohy, na ponožky.
 3. Přitiskněte si ruce k tělu, mírně jej ohněte.
 4. Skok by měl být lehký a tichý.Pokud při přistání uslyšíte pád, stojí za to změnit techniku.
 5. Před tréninkem se vyplatí připravit několik typů cviků: skákání dopředu, dozadu, ze strany na stranu, kříž.

Doba trvání výcviku

Je lepší začít spojovat lano s minimálním časem.To je v průměru 15 minut. Následně můžete skákat déle, to již záleží na touze a pohody.Skákající lano by mělo být zvykem, pokud chcete zhubnout po dlouhou dobu. Minimum - třídy 4krát týdně.

Není třeba se přetěžovat - tak zájem o lekci a touha dosáhnout výsledku rychle zmizí.

Druhy švihadel

Existují klasické typy švihadel (pro začátečníky):

 • Dvanohy (tam a zpět).
 • Na jedné noze (podobné).
 • Cstřídavé nohy.

Pokročilí sportovci provádějí dvojité skoky, dvojité skoky lanovými skoky, skoky zleva doprava, skokové skoky.

Cvičení na přeskakovacím laně pro hubnutí v břiše

Seznam:

 1. Sklon švihadlem pomůže vytvořit pas.Lano by mělo být přeloženo na polovinu a uchopeno za konce, nohy by měly být umístěny na šířku ramen od sebe.Svahy se vyrábějí pomalu, postupně se deformace zvyšuje.
 2. Twisty vykonávají stejnou funkci jako svahy.V tomto případě se švihadlo sklopí 4krát, nohy ve stejné poloze, neroztrhají se z podlahy.Kroucení se provádí aktivně, ostře.
 3. Pánev je přitlačena k podlaze, nohy jsou natažené.V ruce se natahuje dvojitě složené švihadlo.Zkuste si to dát na ponožky.

Cvičení se opakují 20krát se 2–3 sadami.

Pro nohy na hubnutí

Seznam cvičení:

 1. Běží na místě se švihadlem.Trvání - 4 minuty.Nohy se mění každou sekundu, pak se tempo zvyšuje.
 2. Skočí dopředu, dozadu, dopředu a dozadu.Každé cvičení - nejméně 20krát.
 3. Střídání dřepů
 4. a skoků- intenzivní.Provádí se během 10-15 minut.
 5. Skoky ze strany na stranu, skrz neviditelné překážky, šikmo.
 6. Hubnutí rukou

  Pro tyto účely jsou vhodná těžká švihadla.

  Seznam cvičení:

  1. Přeložte lano na polovinu.Vezměte si to oběma rukama.Proveďte houpačky a popište „osmičky“ (příčné) ve vzduchu.Může se střídat sskákání.
  2. Proveďte skoky a pokuste se lano dvakrát točit.Úsilí bude aplikováno více, zatížení rukou se zvýší.
  3. Proveďte vysokorychlostní skoky po dobu 1 minuty.Lano zatočte co nejrychleji.

  Jak brzy se objeví výsledek?

  První výsledky budou patrné nejdříve za měsíc. Rychleji - pouze pokud připojíte intenzivní trénink a přísnou stravu.Efekt přijde postupně, ale přinese to spoustu radosti.Tělo se pomalu, ale jistě zjemní a ztenčí, a pokožka bude hladší.

  Kolik kalorií spálí skákání z lana?

  Švihadlo pro hubnutí je pracovním a efektivním nástrojem. Můžete spalovat až 1500 kalorií denně. Minimální počet kalorií, které musíte zbavit, abyste se udrželi v dobrém stavu, je 150-200.

  Tabulka pro počítání kalorií

  Tabulka ukazuje, kolik kalorií můžete denně ztratit provedením švihadla.

  150 kcal
  Hmotnost.Trénink 15 min.Trénink 30 min. Trénink 45 min.
  55 kg 135 kcal 212 kcal 320 kcal
  60 kg230 kcal 347 kcal
  65 kg 150kcal 250 kcal 375 kcal
  70 kg 170 kcal 270 kcal 400 kcal
  80 kg 187 kcal 288 kcal 433 kcal

  Na základě těchto čísel je možnéUdržujte svůj graf hubnutí.Tato data budou do něj zadána, stejně jako kalorický obsah spotřebovaných produktů (během dne) a bude proveden výpočet.Udržujte stůl denně.

  Kolik kilogramů mohu ztratit pomocí švihadla týdně?

  Chcete-li zhubnout za týden, musíte tvrdě pracovat.Pokud nejste líní a neopustíte trénink , můžete v tak krátké době ztratit asi 1-3 kg. V tomto případě je nutné dokončit asi 2000 skoků denně (je možné několik přístupů).Pro dosažení většího účinku je lepší prodloužit dobu intenzivního tréninku.

  Jak zhubnout lanem za 2 týdny?

  Mnoho indoorových sportovců prohlašuje, že pouhé 2 týdny na švihadle může vyhodit až 8 kg.Zní to jako fantastická teorie, ale také má právo na existenci.Obzvláště pokud to podporuje fakta.

  Takže, abyste za 2 týdny házeli až 8 kg, musíte provést následující sadu cvičení:

  1. „Klasické skoky“.4 sady 10krát.Na dvou nohách, pouze vlevo, pouze vpravo, jako běh (střídání).
  2. "Skákání sem a tam."20krát.Nezapomeňte lano aktivně krútit.
  3. „Křížení se střídáním“.Vzpomínáme na dětství a skočíme „do smyčky“, houpající se a zkřížené paže na břiše.Cross skoky se střídají s běžnými: jeden přes jeden.
  4. Opakujte cvičení „tam a zpět“.Také 20krát.

  Jaké svaly se houpají při skákání přes švihadlo?

  Tato školení se vyvíjejí:

  • svaly na nohou: telata, hýždě, boky;
  • svaly trupu: břicho (rovné, šikmé);
  • zádové svaly: extenzor, široký;
  • Svaly na pažích: předloktí, biceps, triceps, ramena.

  Bezpečnostní opatření pro skákání přes švihadlo

  Doporučení:

  1. Před tréninkem musíte svaly předehřát,klouby - protáhnout se.Klasické nabíjení to zvládne.
  2. Boty by měly být pevné a neklouzavé.
  3. Začátečníci jsou lepší, když necvičí na asfaltu.
  4. Plocha pro skákání by měla být rovná (mýtina s hrboly a otvory nebude fungovat).
  5. Švihadlo by mělo odpovídat velikosti.

  Přeskakování lana nebo běh pro hubnutí: což je lepší?

  Co bude lepší se spalováním kalorií: švihadlo nebo běh?

  Kritéria výběru.Skákací lano.Běží.
  Kolik kalorií je spáleno během jedné hodiny tréninku Asi 1 000. Asi 560.
  ) Tréninkový čas.Asi 15-20 minut.den.(15 minut takových aktivit odpovídá 40 minutám provozu).Hodinu až dvě denně.
  Inventář.Sportovní uniforma + švihadlo.Švihadlo stojí zhruba 500–700 rublů.Pouze sportovní uniforma (zvláštní pozornost je věnována obuvi, jejíž náklady mohou dosáhnout 10 000 rublů).
  Umístění.Park, stadion, dvůr, v extrémních případech - prostorná místnost.Švihadlo potřebuje prostor, ale ne speciální trasu.Park, stadion, les, městské ulice (potřebapoměrně dlouhé vzdálenosti).
  Kontraindikace.Oslabené klouby, problémy se srdcem, krevní cévy, špatný zrak, křečové žíly.Problémy s páteří, srdcem, tlakem.
  Dopad.Na svaly dolní části těla, paže.Na všech svalech těla.
  Závisí na počasí.Suché místo najdete v tělocvičně i ve vlastním bytě.Nízké teploty, vichřice, déšť, mlha, sníh, bláto se stanou překážkou při běhu.

  Recenze lanového skákání

  Většina lidí nemá trpělivost provádět tato cvičení denně.vždy existuje záminka ke zrušení tréninku.Takoví „atleti“, soudě podle recenzí těch, kteří se stále dokázali překonat, ztratí hodně.

  Za měsíc pravidelných tříd je celkem možné ztratit 3 kg. Člověk se však nemusí měnit v stravovacích návycích - můžete jíst všechno.

  Za dva měsíce můžete zvýšit vaši výdrž a každý den volně provádět 2 000 skoků (obvykle začíná na 100).

  Švihadlo, jak se ukázalo, je vynikajícím prostředkem pro hubnutí.Je vhodný pro ty, kteří nechtějí kupovat simulátor nebo chodit do posilovny.Náklady jsou přijatelné a výsledek je jako z cyklistiky.Můžete to udělat doma i na ulici.

  Autor:Anastasia Trofimova

  Návrh článku:Oksana Grivina

  Video o laně pro hubnutí

  Jak přeskočit lano, jak zhubnout: