HPV u žen - co to je, symptomy, typy, jak se přenáší, léčba lidského papilomaviru v gynekologii

HPV se vyskytuje u 80% žen, což je velmi děsivá postava.Ale ne každý ví, co to je.

Co jsou začHPV

, HPV (lidský papilomavirus), je dobře známo, onemocnění u mužů a žen.Téměř 8 z 10 žen v jejich životě čelí tomuto problému.Infekce je nebezpečná, protože je poměrně dlouháčas se nemusí vůbec projevit a důsledky jsou velmi zoufalé.Tento virus může být impulsem ve vývoji rakoviny děložního čípku.

HPV obvykle infikuje horní vrstvy epitelu, které se začínají množit vysokou rychlostí, která často přechází na rakovinu.

Jak se přenáší HPV

Tento virus je považován za pohlavně přenosný a dokonce ani kondomy nezaručují úplnou ochranu proti HPV.Gynekologové tvrdí, že kondomy přesto snižují riziko zachycení tohoto viru.Podle studií a statistik epidemiologů často ženy dostanou virus papilloma v prvních 2 letech sexuální aktivity.

Mnoho lidí ví, že většina typů HPV je sexuálně přenášena.Je mnohem méně známo, že riziko infekce a závažnost následků jsou větší u žen než u mužů.

Kromě toho je riziko HPV u dívek nižší s věkem, což nelze říci o mužích.V současné době vědci chovali téměř 150 typů HPV, které jsou rozděleny do čtyř tříd.Rovněž bylo provedeno několik studií, jejichž výsledkem byl závěr, že HPV lze přenášet domácími prostředky.Díky tomuto typu přenosu viru si člověk neuvědomuje, že je již nositelem HPV.

Příznaky HPV u žen

Gynekologové nejčastěji detekují HPV u žen. Co je to, co jsme pochopili, by mělo být známo s příznaky.Základními příznaky onemocnění u tohoto viru jsou výrůstky jak v genitáliích, tak v těle.Kromě toho jsou příznaky HPV stejné jako uženy a pro muže.

Lékaři tvrdí, že tento virus je považován za nebezpečnější pro ženy, protože infekce onkogenními viry může vést k rozvoji rakoviny děložního čípku.Nejčastěji gynekologové rozpoznávají genitální bradavice, které se obvykle objevují 2-3 měsíce po proniknutí do těla.

Takovéto condylomy nejčastěji rostou v pysku labiny a vagíny.Často existují případy, kdy pacient zjistil takový růst v konečníku.

Během vyšetření lékař upozorňuje na následující vnější projevy virové infekce (běžné příznaky HPV u žen):

 • příznaky eroze děložního čípku (cytologický nátěr);známky dysplazie;
 • genitální bradavice na genitáliích;
 • papilomy umístěné ve vagíně;
 • ostrý vzhled nebo úplné vymizení bradavic během těhotenství;
 • přítomnost novotvarů na děložním čípku;
 • bolest v oblasti genitálií;
 • pálení, svědění, neobvyklé vypouštění atd.

Diagnostika

Pro diagnostiku HPV u žen se často používá kolposkopie a biopsie, která se provádí v případě detekce genitálních bradavicgynekologem během počátečního vyšetření.Známou metodou pro diagnostiku HPV je také PCR - jedná se o vyšetření, které pomáhá určit DNA viru.Pomocí PCR je možné zjistit typ viru a jeho stupeň s ohledem na onkogenní riziko.

Druhy HPV

Dnes bylo objeveno téměř 150 druhů viru papilloma.Všichni však způsobují vyrůstat různých postav (jednoduché, špičaté, ploché, filiformní, plantární).

Jednoduchá

Jednoduchá forma HPV se také nazývá obyčejné nebo vulgární papilomy.Jsou považovány za nejčastější benigní výrůstky na těle.Jednoduché papilomy se zpočátku projevují jako malá kulovitá papule, která postupem času ztmavne a změní se na nerovný a drsný povrch.

Mohou se objevit ve skupinách nebo v jednom případě.Papillomas, který se vyskytuje na rukou a prstech, se obvykle označuje jako jednoduchý růst.

Genitální

Genitální výskyt HPV u žen se často vyskytuje u pysků velkých pysků. Jedná se o výrůstky, které vypadají jako papily, a obvykle přicházejí v různých barvách (od světlého masa po načervenalé).

Mohou být také v konečníku.Protože tento typ HPV patří do skupiny středně onkogenních typů, lékaři doporučují jejich léčbu a odstranění, aby se předešlo riziku rakoviny. Metody odstraňování těchto papilomavií jsou velmi odlišné: od speciálního laseru po použití tekutého dusíku.

Byt

Dalším populárním typem HPV je plochý kondylom.Na rozdíl od genitálních papillomů již nevyčnívají, ale zaujímají nejvyšší postavení z hlediska onkogenního potenciálu. Když jsou detekovány ploché bradavice, gynekologové okamžitě odešlou pacienta ke kolposkopii abiopsie.

Protože se nejčastěji nacházejí na děložním čípku, riziko rakoviny děložního čípku je velmi vysoké. Pokud je dysplázie místa negativní, jsou tyto výrůstky okamžitě odstraněny.

Vláknitá

Vláknité papilomy se tvoří díky HPV, který proniká tělem při nejmenším poranění kůže. Osoba trpící vysokým pocením a mastnou pokožkou má vyšší šanci tento virus chytit.Tento typ HPV má podlouhlý tvar a je nejčastější u žen starších 30 let. Tento virus má téměř všichni starší lidé. Děti tento HPV nedostávají.

Plantar

Tento typ HPV jako plantární papilomavky není onkogenní typ.Jsou to spíše benigní formace, které se nejčastěji vyskytují na nohou.Lidé s poškozenou kůží nohou a aterosklerózou onemocní rychleji.Je také snazší chytit virus tohoto typu osobě, která je nemocná s diabetes mellitus a varixy.

Kromě toho mohou takové faktory stimulovat vývoj viru v těle:

 • Nadměrné pocení nohou nebo vysušení z kůže.
 • Ploché nohy a artritida kloubů chodidla.
 • Na sobě nepohodlné boty vyrobené ze syntetických materiálů.

Druhy HPV u žen

V současné době si vědci uvědomují existenci 150 typů lidského papilomaviru a téměř třetina z nich je považována za nejnebezpečnější pro zdraví žen.

HPV typu 16

HPV typu 16 patří do skupiny onkogenních virů. Je běžné, že je diagnostikována téměř jedna ze dvou osob s HPV. Virus snižuje úroveň imunity proti nástupu nádorů, což je hlavní příčina vzniku kožních lézí.Samotný virus je v těle zničen rok po infekci.To je usnadněno aktivním působením lidské imunity.

Na základě těchto informací lékaři předepisují analýzu třikrát.Pokud po dobu jednoho roku tělo nepřekonalo tento virus, pak odborníci doporučují léčbu různými léky a antivirovými tabletami.Trvají také na dalším příjmu vitamínů.

HPV typu 18

18. typ HPV je považován za extrémně nebezpečný pro ženu, která vstupem do lidského těla začne aktivně způsobovat růst nádorů. Je považováno za nebezpečné, protože tyto formace se mohou časem změnit na rakovinu.Pouze 3 z 10 infikovaných žen se mohou z tohoto viru vyléčit kvůli silné imunitě.

Proces samoléčení také trvá téměř rok.Na rozdíl od jiných typů HPV infikuje tento virus hlubokou oblast kůže.

HPV typ 31

HPV typ 31 je považován za nebezpečný, stejně jako typy 18 a 16. Vzhledem k jedinečné struktuře DNA má tento papiloma virus zvláštní genotyp, který je ve většině případů nebezpečný pro obě pohlaví.Vzhledem k tomu, že slabá imunita žen se s virem nevyrovná, působí papilomy na kůži a genitálie.

Často se stává, že od okamžiku infekce může docházet k projevům prvních příznaků několik měsíců.Během této doby může člověk nevědomky infikovat svého partnera.Pouze ve správný čas, kdy je tělo oslabeno a imunitní systém bude bojovat s jinými viry, se HPV aktivně množí a přechází do novotvarů.

Komplikace se v těle objeví kvůli nenápadné inkubační době, kterou nebude snadné léčit.

Následující faktory mohou zvýšit riziko infekce těla:

 • Nerozlišující a nechráněná komunikace.
 • Stresová a hormonální nerovnováha.
 • Jiné infekce v těle.
 • Onemocnění střev a žaludku.
 • Období těhotenství a porodu.
 • Podchlazení a nachlazení.

HPV typu 33

Virus, jako je lidský papilomavirus typu 33, je pro člověka extrémně nebezpečný. Tento typ viru je hlavní příčinou vzniku maligních nádorů v těle. Podle statistik je na světě vysoká hladina onkogenních chorob u lidí infikovaných tímto HPV.Ale tento virus nežije celý život v lidském těle.

Na rozdíl od oparu může být léčen léky.Někdy samotná lidská imunita může virus zničit.Aby se předešlo komplikacím, lékaři také doporučují různé pilulky a subkutánní injekce.

HPV typu 35

35 typu HPV patří do skupiny s průměrnou úrovní onkogenníriziko.Jakmile v těle promiskuitním pohlavním stykem začnou pronikat hluboko do DNA buněk.

Existuje několik možností chování viru v lidském těle:

 • Jakmile je virus v těle sám, je díky silné imunitě zničen.
 • Po infekci zůstává virus v režimu hibernace.Zároveň však nezapomeňte, že osoba je již nositelem HPV a může infikovat ostatní.
 • Virus proniká do těla a virus aktivně postupuje a rozmnožuje buňky.

Často se 35. typ HPV objevuje u lidí ve formě genitálních bradavic, které postupem času zabírají poměrně velkou část těla.

HPV typu 39

Virus jakéhokoli věku může být infikován virem typu 39.Virus nejen vyvolává vývoj nádorů, ale také výskyt různých patologií.Obvykle ovlivňuje genitálie a také jí zdravé tělesné buňky.

Projevuje se převážně ve formě plochých i genitálních bradavic, které se objevují na ženských pohlavních orgánech. Odborníci tvrdí, žeasipřítomnost plochých bradavic naznačuje šíření přesně 39 typů HPV.

HPV typu 45

45 typu HPV je často doprovázena dalšími chorobami, jako je herpes a chlamydie.

Uvedený typ viru prochází v těle několika stádii:

 1. Nástup genitálních bradavic na vnitřních a vnějších pohlavních orgánech.
 2. Drcení růstu epitelové vrstvy kolem konečníku.
 3. Šíření genitálních bradavic na stěnáchvagina.

Je-li detekován virus, je předepsáno ošetření a odstranění genitálních bradavic.

HPV typu 51

Virus typu 51 je známý svým vysokým onkogenním rizikem.Dívky s cervikální erozí by měly být opatrné při výběru partnera, protože infekce tímto virem může vyvolat výskyt rakoviny.

HPV typu 52

Papilloma virus typu 52 se často vyskytuje u zástupců mladších 40 let.Častá změna partnerů může zvýšit rozsah rizika infekce.Při detekci genitálních bradavic může gynekolog vidět přítomnost HPV.

HPV typu 56

HPV typu 56 zpravidla ovlivňuje reprodukční systém žen.Virus tohoto typu vyvolává výskyt cervikální eroze.První příznaky infekce jsou drozd nebo nachlazení, které jsou výsledkem oslabeného imunitního systému.

HPV typu 59

59 typ lidského viru papilomaviru se označuje jako kožní onemocnění s expozicí na úrovni DNA.Negativní bod ve vztahu k tomuto viru považují lékaři za vysoký růst onkogenních nádorů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Klasifikace HPV podle onkogenního rizika

Vědci sestavili seznam všech typů HPV a klasifikovali je podle onkogenního rizika.

Neonkogenní

Specialisté nazývají ty typy HPV s nulovou úrovní onkogenního rizika, ženikdy nevyvolávat rozvoj rakoviny.Lékaři odkazují na tuto skupinu od typu 1 do typu 5, jakož i typů 10, 28 a 49.

Nízké onkogenní riziko

Nádory způsobené typy nízkého onkogenního rizika zřídka vstupují do stadia rakoviny.Odborníci přisuzovali těmto typům 6, 11, 13, 32 a 34.Pojmenovaná skupina také zahrnuje typy od 40 do 44 včetně.51 a 72 typů jsou také považovány za typy nízkých úrovní onkogenního rizika.

Průměrná úroveň rizika

Mezi typy průměrné úrovně rizikových lékařů patří skupina různých typů virů: 26, 30, 35 a 52, jakož i 53, 56, 58 a 65.

Vysoké onkogenní riziko

Vysoké onkogenní riziko převládá u takových typů HPV, jako jsou: 16, 18, 31, 33 a 39. Tato skupina zahrnuje 45,50, 59 a 61 až 62 typů.64, 68, 70 a 73 typů HPV jsou považovány za látky s vysokým onkogenním rizikem.

Léčba HPV u žen v gynekologii

Léčba HPV u žen zahrnuje propojenou terapii, která sestává z léků a chirurgického zákroku. To je taková situace, že bez moderní diagnostiky není možné se zcela zotavit.

PCR diagnostika se považuje za účinnou ve svém oboru, což vyžaduje úplné rozmazání.V současné době existuje pro léčbu HPV řada léků a lidových léků.

Léky

Léky jsou zaměřeny na radikální léčbu těla virem.

Lékaři po detekci HPV předepisují celou řadu léků,který zahrnuje:

 1. Léky na bázi interferonu. Interferon lze prodávat ve formě tablet, různých krémů a mastí.Najdete také řešení.Analogy interferonu jsou považovány za „Viferon“, „Intron A“, „Genferon“ a „Wellferon“.
 2. Stimulanty imunitního systému. Díky zvýšené produkci protilátek proti HPV se doba léčby zkracuje.Známými imunostimulanty jsou „Isoprinosin“, „Kemantan“, „Gepon“ a „Immunomax“
 3. Cytotoxická léčiva , která ničí novotvary.Mezi tyto léky patří: "Podophyllinum" a "Podophyllotoxinum".
 4. Lidové metody

  Lidové metody zahrnují použití receptů založených na vzácných lesních bylinách:

  • Nejvíceznámý způsob je komprimován s odvarem lastovičky.Předpokládá se, že na léčbu stačí měsíc.Je třeba mít na paměti, že počet procedur by měl být asi 4-5krát denně.
  • Můžete také použít kostky ledu zmrazené na odvar z řetězce a chaga.Tímto způsobem musíte používat 3krát denně.
  • Odvar na bázi pampelišky, jitrocelu, meduňky a přesličky má také pozitivní účinek na proces ošetření.
  • Také odborníci doporučují věnovat pozornost česneku.Pomocí česneku si můžete připravit mast proti HPV.K tomu stačí přidat nasekaný česnek do hustého dětského krému.
  • Babičky doporučují běžné mýdlo pro domácnost, protože mýdlo způsobuje sušení, po kterém je odstraněn kondylom.

  Před použitím tradičních metod boje je třeba postupovat opatrně, protože alternativní prostředky působí lokálně, zatímco virus je spící hluboko v těle.

  Metody odstraňování papilomu

  Nejběžnějším způsobem léčby HPV je odstranění papilomu následované užíváním léků.Kromě toho jsou způsoby odstraňování papilomu velmi odlišné.

  Laserové odstranění

  Laserové odstranění papilomu se týká nejúčinnějšího a nejbezpečnějšího odstranění HPV bradavic u žen .Jedná se o takový typ odstranění, který zcela vylučuje možnost krvácení a zjizvení.Tento postup je absolutně bezpečný a nevede k zánětlivým procesům.

  Chirurgie

  Chirurgie je považována za zcela radikální metodu odstranění.Se skalpelem chirurgové jednoduše řezali condylomy.

  Kryoterapie

  Kryoterapie zahrnuje použití tekutého dusíku během odstraňování papilomu.Tento postup má obrovskou nevýhodu - v důsledku nekontrolované hloubky expozice dusíku na genitálních bradavicích jsou relapsy běžné.Charakteristickým rysem této metody jsou také jizvy.

  Elektrokoagulace

  Elektrokoagulace je založena na použití vysokofrekvenčního proudu proti HPV u žen, které spálí kondylomy.Tento proces spalování zahrnuje koagulaci proteinových tkání, která dokonale bojuje proti novotvarům.Tento postup je obvykle řízen vizuálně.

  Lidský papilomavirus agresivně ovlivňuje zdraví žen. Všechny dívky musí být opatrné a včas testovány, protože virus může být asymptomatický a jeho důsledky jsou velmi hrozné.HPV se často projevuje a vyvíjí se během oslabeného imunitního systému.

  Pokud je detekován virus, měla by být léčba zahájena okamžitě, protože to může vést k rozvoji maligních nádorů.

  Léčba HPV by měla spočívat v lécích a lokálním odstranění nádorů.Kromě toho je podporováno použití alternativních metod boje proti viru.

  Video o lidském papilomaviru (HPV) u žen: co to je, způsoby léčby

  HPV u žen, co to je:

  HPV 51 typů u žen: co to je, jak se zbavit papillomů: