Hormony pro hubnutí u žen po 30-40-50 letech.Analýzy a názory lékařů

Léky na bázi hormonů používají ženy k rychlému dosažení účinku hubnutí.Léky této skupiny se účastní kurzů a jejich jmenování provádí výhradně gynekolog nebo endokrinolog.Zneužívání hormonálních léků vede k rozvoji vedlejších účinků ve formě dysfunkcí orgánů endokrinního a reprodukčního systému.

Co tTaková hormonální léčiva

Hormonální léčiva jsou samostatnou farmakologickou kategorií léčiv, jejichž aktivní složky jsou syntetické hormony.Jakmile v ženském těle, zlepšují nebo snižují funkční schopnosti jednotlivých orgánů, mají přímý vliv na rychlost metabolických procesů.

Níže uvedená tabulka poskytuje podrobné informace o nebezpečích a výhodách hormonálních léčiv.

Výhody V ženském těle se metabolismus zrychluje.Trávicí trakt tráví lépe spotřebovanou potravu a prospěšné prvky, které přicházejí s jídlem, se mnohem lépe vstřebávají.Vzhledem k rychlému metabolismu se tukové buňky nehromadí a je také zajištěna rychlá ztráta nadbytečné tělesné hmotnosti.
Harm Nerovnováha ženských a mužských pohlavních hormonů není vyloučena.V důsledku tohoto vedlejšího účinku dochází k takovým reakcím těla, jako je růst vlasů na povrchu obličeje, stejně jako v jiných částech těla, výskyt kardiovaskulárních a endokrinních chorob.Ženy, které často nebo po dlouhou dobu užívají hormonální léky, se mohou vyvinout neplodnost, stejně jako zánětlivá onemocnění reprodukčního systému.Po ukončení léčby hormonálními léky není vyloučeno opakované zvyšování hmotnosti.

Lékaři endokrinologů nedoporučují užívání hormonálních léků, pokud to není naléhavě nutné.Důvodem je skutečnost, že existuje 25% šance, že v určité fázi užívání léku bude mít žena nežádoucí účinky.

​​

Testy nezbytné pro předepisování

Hormony pro hubnutí se předepisují ženám až po absolvování diagnostického vyšetření.Endokrinolog lékaře, ke kterému byl pacient přijat s příznaky obezity, vyvolaný hormonální nerovnováhou, provádí počáteční vyšetření ataké poslouchá aktuální příznaky.

Článek popisuje populární hormony pro hubnutí žen.

Poté jmenuje následující vyšetření:

 • krev z žíly pro vyšetření na koncentraci pohlavních hormonů (úroveň tajemství vylučovaných všemi orgány endokrinního systému aženský reprodukční systém);
 • Ultrazvuková diagnostika štítné žlázy, slinivky břišní, nadledvin, vaječníků;
 • vyšetření těla na možnou přítomnost benigních a maligních nádorů, protože většina nádorů má citlivé receptory pro ženské pohlavní hormony a užívání léků v této skupině může vyvolat jejich rychlý růst nebo způsobit degeneraci buněk;
 • odebírání kapilární krve ze svazků prstencových prstů za účelem provádění klinické analýzy krevních destiček, lymfocytů, erytrocytů, fagocytů, glukózy;
 • dodání ranní moči pro biochemickou studii.

Pokud má žena průvodní onemocnění gastrointestinálního traktu, je v tomto případě prokázáno, že podstoupila gastroskopii a endoskopii.V závislosti na příčině, která způsobila nárůst nadváhy, lze použít i jiné diagnostické metody.

Klasifikace hormonálních léků na hubnutí

Hormony na hubnutí u žen s nadváhou předepisuje ošetřující lékař endokrinolog.Typ léku je vybrán jednotlivě vv závislosti na typu onemocnění diagnostikovaného u pacienta.

Zohledňují se také hlavní složky léčiva, které jsou klasifikovány podle této zásady:

 • extrakty hormonálních látek- byly získány biochemicky z endokrinnízabité žlázy hospodářských zvířat;
 • umělé hormony- jsou vyráběny v podnicích farmaceutického průmyslu;
 • syntetické sloučeniny- přijímají v důsledku složitých chemických reakcí, ale jsou také schopny uplatňovat výrazný hormonální účinek na tělo;
 • fytohormonyjsou přírodní látky, které se vyskytují v některých rostlinách a při vstupu do lidského těla působí jako hormony.

Na základě výše uvedených biochemických látek se vytvářejí léčiva, která se následně používají jako aktivní složky léčiv s nadváhou.

Top 10 hormonálních přípravků na hubnutí

Ve většině případů jsou ženy s nadváhou, které jedí normálně, spojeny s nízkou hladinou estrogenu v krvi nebo s přítomností endokrinních onemocnění.systému.K vyvážení nerovnováhy ženských pohlavních hormonů a spálení přebytečných tukových buněk lze použít následující nejúčinnější léky na bázi hormonů.

L-tyroxin

zeštíhlující hormonyženy, které jsou indikovány pro pacienty s průvodním onemocněním štítné žlázy.Přípravek obsahuje syntetický hormon levotyroxin, jehož biochemické složení je identické s přírodním hormonem štítné žlázy. Užívejte 1 tabletu 2-3krát denně po dobu 14 dní.

Po absolvování léčebného postupu je nutné znovu provést testy na hladinu hormonů štítné žlázy.Nepoužívá se k léčbě individuální nesnášenlivosti léku, ani v případě diagnózy - hypertyreózy.Průměrné náklady na lék je 250 rublů.pro balení.

Reduslim

Lék, který obsahuje přírodní hormony pankreatu hospodářských zvířat, jakož i trávicí enzymy.Užívejte 1 tabletu denně s jídlem po dobu 15 dnů.

Poskytuje zlepšené metabolické procesy v těle, asimilaci konzumované potravy, zabraňuje ukládání tukových buněk a stimuluje také spalování stávajících.Charakteristickým rysem tohoto léku je, že nemění obecné hormonální pozadí, ale působí přímo na zažívací trakt. Cena 1 balení tablet je 150 rublů.

Metformin

Lék obsahuje účinnou látku metformin hydrochlorid, která je určena k použití u lidí s nadváhou a také trpících cukrovkou.Farmakologické vlastnosti léku jsou takovéuměle snižuje hladinu glukózy v krvi.

V důsledku tohoto procesu musí tělo využívat své vlastní energetické rezervy.

Nejprve se spálí tuk, který zajišťuje rychlou ztrátu nadváhy.Doporučená dávka je 1 tableta 2-3krát denně, která se vypije během jídla nebo bezprostředně po jídle.Průběh léčby je od 10 do 20 dnů a cena léku je 90 rublů.

Novotiral

Zeštíhlující hormony pro ženy, které mají průvodní onemocnění štítné žlázy způsobující nadváhu.Droga normalizuje činnost těla, obnovuje rovnováhu hormonálních látek ve skupině štítné žlázy.Přiděleno 1 tabletě 1-2krát denně.

Indikativní průběh terapie je od 2 do 4 týdnů. Po stanovené době je nutné podstoupit opětovné přezkoumání a provést kontrolní vážení.Nepoužívá se k léčbě žen s maligními nádory štítné žlázy.Cena léku je 150 rublů.

Regulon

Účinnými látkami tohoto léčiva jsou syntetické hormony estrogen a progestogen.Zpočátku byl lék vytvořen jako orální antikoncepční látka.Vzhledem k obsahu vysoké hladiny estrogenu v tabletách poskytuje rychlé snížení nadváhy, zabraňuje ukládání nových tukových buněk.

Vezměte 1 tabletu s dobou trvání21 dní Poté se vezme přestávka 10 dní.Žena by měla neustále sledovat její pohodu, sledovat včasný nástup menstruace a v případě jakýchkoli nepravidelností v menstruačním cyklu by měla být léčba okamžitě zastavena.Průměrné náklady na lék jsou od 700 do 800 rublů.

Novinet

Lék ze skupiny perorálních kontraceptiv systémového účinku.Obsahuje prototypy ženských pohlavních hormonů - desogestrel i ethinylestradiol.Po požití zvyšuje hladinu estrogenu v krvi, žena zpomaluje proces ovulace a také spaluje tukové buňky.

Pod vlivem aktivních složek léčiva nedochází k hromadění nadměrné tělesné hmotnosti. Terapeutický průběh užívání léčiva trvá 21 dní. Během tohoto období by měla žena vypít 1 tabletu přípravku jednou denně.

Lék je kontraindikován u pacientů, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, jsou v časném těhotenství, mají současné onemocnění ve formě diabetes mellitus a mají také sklon k žilní tromboembolii.

Účelem použití této drogy je zabránit nechtěnému těhotenství, ale používá se také k rychlému hubnutí.Proto je důležité si uvědomit, že během doby užívání léku je možný počátek těhotenství minimalizován.Náklady na balení jsou 1600 rublů.

trijodtyronin

Lék, který má stejný název jako hormon štítné žlázy, působí jako jeho syntetický analog.Je určen pro muže a ženy, kteří chtějí rychle ztratit nadbytek tělesného tuku.Optimální dávka pro hubnutí je 50 mcg jednou denně s jídlem ráno.Průběh léčby obezity je od 10 do 20 dnů v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta.

Pokud chce žena po dosažení nezbytného účinku poskytnout úlevu , je třeba vzít dalších 25 mcg trijodtyroninu denně po dobu 10 dnů.

Tato dávka u hubených lidí stimuluje růst svalů.Předpokladem pro léčbu trijodtyroninem je nasycení stravy potravou s bílkovinami (2 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti).Cena 1 balení léku je v průměru 750 rublů.

Midian

Lék obsahuje syntetický vzorec estrogenu a progestonu.Hlavním účelem tohoto léku je orální antikoncepce, ale zároveň může být použit jako hormonální nástroj pro hubnutí.Doporučené dávkování pro hubnutí je 1 tableta 1krát denně.Průběh přijímání je 15 dnů.

Nedoporučuje se používat u žen, které mají tyto typy nemocí:

 • migréna;
 • individuální sklon k žilnímu a arteriálnímu tromboembolismu;
 • angina pectoris;
 • diabetes mellitus závislý na inzulínu nebo progresi onemocnění bez nutnosti náhradyterapie tímto hormonem;
 • přítomnost alergické reakce na syntetické hormony;
 • v těle je systémový deficit proteinových sloučenin;
 • nedávné rozsáhlé operace na břišních orgánech;
 • periodický výskyt vaginálního krvácení neznámé etiologie;
 • přítomnost zhoubných novotvarů v těle, které mají citlivé receptory pro ženské pohlavní hormony.

Významnou nevýhodou užívání tablet hormonů Midian na cestě ke snižování hmotnosti je neschopnost ženy počat v určitém časovém období a nevylučují se menstruační nepravidelnosti.Pokud má pacient původně gynekologická onemocnění, je lepší opustit léčbu tímto lékem.Průměrné náklady na léky jsou 480 rublů.

Rigevidon

Tabletová léčba, která obsahuje prototypy ženských pohlavních hormonů - levonorgestrel a ethylestradiol.Hlavním účelem této drogy je hormonální antikoncepce.Široce se používá pro spalování tělesného tuku zvyšováním koncentrace ženského pohlavního hormonu - estrogenu.

Provádí se 21denním kurzem, po kterém je nutné provést kontrolní vážení a podrobit žilní krevní test na úroveň ženských pohlavních hormonů.

Během podávání léku byly u 3% žen pozorovány následující skutečnostinežádoucí účinky těla:

 • snížené nebo zvýšené libido;
 • prudká změna nálady;
 • porucha orgánů gastrointestinálního traktu;
 • alergie vyjádřená výskytem červených skvrn, vyrážek a svědění na povrchu kůže;
 • zpožděné vylučování tekutiny z těla, hyperlipidémie;
 • snížené rozpětí pozornosti;
 • Krátkodobé a malé zhoršení zrakové ostrosti.162arteriální tromboembolismus.Cena balení léku je 550 rublů.

  Progesteron

  Jedná se o čistě ženský pohlavní hormon, který je v ženském těle produkován corpus luteum reprodukčního systému.Z farmakologického hlediska je k dispozici ve formě olejového roztoku pro intramuskulární injekci.

  Aby se dosáhlo účinku hubnutí a pálení nadbytečné tukové tkáně, zavádí se do těla 5 mg denně jednou denně po dobu 8 dnů.Průměrné náklady na lék v maloobchodních farmaceutických řetězcích jsou 160 rublů.na balení s 10 ampulkami léčivého roztoku o koncentraci 1%.

  Lék je kontraindikován pro použití v přítomnosti následujících patologií u pacienta:

  • diabetes mellitus;
  • hypertenze;
  • glukózová intolerance;
  • se snižujefiltrace ledvin a jater;
  • tendence těla projevovat různé typy alergických reakcí.

  Před odebráním hormonů na hubnutí obsažených ve výše uvedených lécích by každá žena měla podstoupit předběžné vyšetření endokrinologem, gynekologem a výživou.

  Teprve po podrobných konzultacích, absolvování testů a také se svolením výše uvedených odborníků je možné zahájit léčbu hormonálními drogami za účelem snížení nadváhy.

  Zajímavá videa o účinnosti hormonálních léků na hubnutí

  Hormony ovlivňující hmotnost:​​

  10 léků nahubnutí: