Hnědé skvrny na tváři - jak se zbavit doma: lidové léky, masti z lékárny, kosmetika v kosmetologii

Věkové skvrny na obličeji nevypadají moc krásně. Můžete se jich zbavit použitím masek, které jsou pro vaření naprosto realistické.

Příčiny pigmentace obličeje

Málokdo ví, jak se zbavit věkových skvrn na tváři doma.Jsou považovány za hlavní kosmetický defekt, který je často doprovázen vážnými zdravotními problémy.

Rakovina kůže je tak často maskována pod strašlivými věkovými skvrnami, které se pro člověka mohou změnit v žalostný obrat.Ale také věkové skvrny se mohou objevit v důsledku stárnutí kůže, neúspěšného loupání a jako vedlejšího účinku užívání některých léků.

Existuje mnoho důvodů pro výskyt věkových skvrn na kůži: jedná se o dlouhodobé vystavení ultrafialovému záření, poruchy trávení, gynekologická onemocnění, ale také nedostatek vitamínů.Léky mohou také vyvolat produkci více melaninu v těle, zejména během těhotenství.

Dlouhé vystavení slunci

Za dlouhodobé vystavení slunci se považuje jeden z faktorů, které spouštějí tvorbu věkových skvrn.Ultrafialové paprsky nepříznivě ovlivňují tenkou pokožku. Díky melaninu, který by měl chránit pokožku a odolávat slunci, získává pokožka opalovací účinek.

Často se stává, když se pigment projevuje nerovnoměrně, což je příčinou vzniku věkových skvrn.Vzhledem ke skutečnosti, že na konci zimy je kůže bledší, riziko pigmentace je velké brzy na jaře.Proto kosmetologové doporučují opalovací krém.

Dědičná predispozice

Takové skvrny se objevují od narození.Je to kvůli dědičné predispozici.Tato místa jsou velmi nápadná a přinášejí velké nepohodlí.Bohužel je možné tyto skvrny odstranit pouze v kabině pomocí laserového resurfacingu.

Peeling

Neúspěšný proces peelingu obličeje může také způsobit stárnutí.Hnědé skvrny se navíc nemusí objevit okamžitě.Před provedením takových kosmetických postupů je vhodné konzultovat dermatologa.

Při zánětlivých procesech je přísně zakázán postup odlupování.

K projevům pigmentace na obličeji vede negramotný výkon nízkokvalifikovaných odborníků.Loupání se také nedoporučuje během léta, protože pokožka je vystavena agresivním ultrafialovým paprskům.Kosmetičtí poradci raději odmítnou navštívit solárium.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Velmi častou a poměrně jednoduchou příčinou hyperpigmentace kůže je nedostatek vitamínů a minerálů.Omezený příjem potravin obsahujících vitamín C a další minerály může vést k nadměrné pigmentaci. To však není děsivé, protože lékaři ujišťují, že po obnovení hladiny vitamínů skvrny samy zmizí.

Změny související s věkem

Jednou z nevýhod stáří jsou věkové skvrny.Často se objevují nejen na obličeji, ale také na rukou a krku. Je to kvůli hormonální nerovnováze,zvýšení celkového počtu onemocnění a fyzického stavu kůže po 45 letech dochází k nerovnoměrnému procesu produkce melaninu.

Nervové poruchy

Neustálý stres a nemoci na duševní úrovni rozhodně nepříznivě neovlivní stav kůže.Rozhodujícím faktorem je hormonální nerovnováha a metabolické poruchy, které jsou způsobeny nervovými poruchami.

Onemocnění vnitřních orgánů

Stále existují faktory, které ovlivňují vzhled věkových skvrn, z nichž jedním je onemocnění vnitřních orgánů.

Lékaři tvrdí, že zhoršená funkce ledvin, močového měchýře, střev a jater často vede ke vzniku skvrn na kůži různých barev.

Proto se před zahájením léčby doporučuje navštívit lékaře.Typicky by pigmentové skvrny tohoto druhu měly zmizet po ošetření a obnovení funkčnosti orgánů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Hypopigmentace

Poměrně často vidíte opak věkových skvrn - hypopigmentace.Hypopigmentace je důsledkem snížení produkce melaninu v některých oblastech kůže.Vypadá to jako vybledlá skvrna nebo dokonce absence melaninu.

Formy projevu hypopigmentace jsou velmi odlišné:

  1. Vitiligo- jeví se mírně zabarvenéskvrny na kůži.Pokud nemoc postupuje, oblasti nemoci se zvětšují.Lékaři říkají, že je prostě nemožné se z takové nemoci úplně zotavit, ale proces můžete zastavit pomocí kortikosteroidního krému a světelné terapie.Doporučuje se také maskovat taková místa kosmetikou.
  2. Albinismus , který není chorobou, ale spíše dědičnou poruchou.Takovým lidem chybí enzym, který je zodpovědný za produkci melaninu.Lidé trpící albinismem nemohou být dlouho vystaveni slunci, protože nemají ochrannou bariéru proti ultrafialovým paprskům.Mají největší riziko vzniku rakoviny kůže.Albinos se rodí v jakékoli rodině jakékoli rasy.Bohužel je nemožné se zotavit z albinismu, takže až do konce života se budete muset rozmazávat opalovacími krémy.

Hypopigmentace může být důsledkem kožních infekcí a puchýřů .Jakékoli poškození vede ke změně barvy kůže.Může se zotavit, ale doba obnovy často trvá poměrně dlouhou dobu.Pro rychlou rehabilitaci stavu pokožky je vhodné používat jemnou kosmetiku a brát vitamíny.

Vedlejší účinky léků

Užívání nových léků může způsobit pigmentaci. Tento vedlejší účinek může být důsledkem užívání antibiotik.Dlouhodobá konzumace těchto léků je přísně zakázána od doby zotaveníkůže bude příliš dlouhá.

Pokud se na kůži objeví skvrny - jedná se o první příznak alergické predispozice a je nutné lék neprodleně nahradit a poradit se s lékařem.

Těhotenství

V důsledku hormonálních změn u žen existuje větší riziko skvrn.Hlavní příčinou je zvýšení hladiny hormonů, které jsou zodpovědné za produkci melaninu. Hnědé skvrny se mohou objevit v časném těhotenství kvůli nedostatku kyseliny listové. Pomeranče, vařená a smažená játra mohou také vyvolat rozvoj hyperpigmentace.

Je možné se doma zbavit věkových skvrn?

Profesionálové ujišťují, že je možné se zbavit věkových skvrn na tváři doma pomocí lidových a léků, které jsou relativně levné a můžete si je koupit v jakékoli lékárně.Můžete viditelně zesvětlit pokožku použitím různých masek, odvarů a pravidelným peelingem, což pozitivně ovlivňuje stav pokožky.

Lotiony do problémových zón pomohou v boji proti tomuto onemocnění.Nezapomeňte aplikovat krém na pokožku po zákrokech, které vyživují pokožku různými užitečnými složkami. Aby bylo dosaženo lepších výsledků, musí být tyto postupy prováděny třikrát denně.

Lidové recepty na stárnutí

Existují lidové recepty, které se předávají z generace na generaci.Většina z nich je skvělá v boji proti pigmentaci obličeje.AlePřed jejich použitím se musíte seznámit s kompozicí, aby nedošlo k podráždění kůže.

Některé složky působí na pokožku agresivně.Ale některé recepty dávají lepší výsledky než kosmetika.Jejich účinnost je způsobena mnohaletými zkouškami a zlepšováním.

Citronová maska ​​

Citronová maska, kterou lze připravit doma, pomůže zbavit se věkových skvrn na obličeji.Většina bělicích masek se skládá z citronu. Citronová šťáva se také smísí s krémy a výsledný roztok se na obličej nanáší po dobu 12 minut.Účinný recept sestává z medu a citronové šťávy.Tato maska ​​musí být ponechána po dobu 25 minut.

Mrkvová maska ​​

Mrkev také hraje velkou roli v rozjasňovacích skvrnách.Díky vitamínům ve složení (jmenovitě „K“) je pigmentace rychlejší.Pokud použijete mrkvovou masku večer, stav pokožky se výrazně zlepší. Mrkev se tře na jemném struhadle a na obličej se nanese gáza.Ponechejte tuto masku 10 minut.

Okurková šťáva

Okurková šťáva dobře bělí pokožku díky kyselině v kompozici.Právě tato šťáva je schopna odstranit pigmentaci horní vrstvu pokožky.Různé masky a tinktury se připravují z okurkové šťávy, která by měla být nanášena nejlépe 30-40 minut třikrát týdně.

Jahodové a třešňové masky

Jsou dobré pro pigmentační masky na bázi jahod a třešní.Jahodová maska ​​má čistící a bělicí účinek a třešněregenerační a bělící účinek.Chcete-li připravit masku, stačí rozdrtit několik bobulí.

Po nanesení výživného krému je vhodné masku používat 2-3krát týdně. Ponechejte tuto masku 15 minut.Jahody a třešně se hodí také se zakysanou smetanou a žloutkem.

Bílá jílová maska ​​

Bílá jíl je velká poptávka jako maska ​​na skvrny.Bílá hlína je široce používaná v kosmetologii.Zmírňuje podráždění, mírně zasychá a regeneruje.Jíl je vhodný pro jakoukoli pokožku a může urychlit produkci kolagenu.

Bílý jílový prášek není drahý, ale můžete jej koupit v jakékoli lékárně. Nalijte takový prášek čistou vodou, nebo můžete použít jakýkoli odvar.Pro jeden postup stačí jedna polévková lžíce.Hlína na tváři se doporučuje v oblasti 20 minut.

Petrželská šťáva

​​

Doporučuje se namazat obličej denně petrželovou šťávou, aby se zabránilo skvrnám.Zmrazená petrželová šťáva je také užitečná, která dobře tónuje pokožku.Chcete-li dosáhnout výsledku, je nutné otřít obličej bavlněnou podložkou navlhčenou šťávou denně po dobu 10-15 minut.

Odvar petrželky

Odvar petrželky lze použít jako další ošetření obličeje.Můžete ji vařit z kořenů petrželky a přidat do ní citronovou šťávu a med.Otřete si obličej nejlépe třikrát denně.Přebytečný vývar lze zamrznout, protože kostky ledu na bázi petrželkového vývaru dokonale utáhnou póry.

Petrželská maska ​​

Petrželská maska ​​je vyrobena z čerstvých listů a lze do ní přidat med a citron.Jednou postačuje 2 lžíce nasekané petrželky a lžíce medu. Doporučuje se vyrobit masku večer a nechat ji 20-30 minut.Poté se dobře umyjte a naneste krém.

Recept s celandinem

Rostlina jako je lastovička také pomáhá zbavit se nadměrné pigmentace.Lékaři varují, že by měl být používán se souhlasem profesionálů, protože seznam kontraindikací je příliš dlouhý.

Celandine se používá spíše jako prevence skvrn.Vnitřní vývar se již používá uvnitř, a proto je třeba pokožku otřít šťávou. Pro odvar potřebujete lžičku na půl litru vařené vody.

Maska kvasinek

Pro takovou masku budete potřebovat 30 gramů kvasinek a 20 gramů citronové šťávy.Chůze s takovou maskou trvá 25 minut.Je vhodné použít tento postup čtyřikrát za měsíc.

Rajská maska ​​

Rajčata mají pozitivní účinek na bělení kůže.Drcené rajče musí být smíchány s jednou polévkovou lžičkou pohankové mouky a jednou polévkovou lžící pšeničné mouky.Dále musíte na tváři pošpinit půl hodiny.

Čištění pomocí kefíru

Babičky doporučují mytí kefírem pro jemnou a jemnou pokožku.Kefir ale stále pomáhá bojovat proti skvrnám.Kefir je vhodný pro lidi se suchým typem pleti.Pro zástupce s normální a mastnou pokožkou se doporučuje vyrobit takovou masku s citronovou šťávou.

Bramborová maska ​​

K přípravě této masky si můžete vzít jak vařené, tak syrové brambory. Pro zvýšení účinku je povoleno přidávání mléka a éterických olejů.Čerstvé ovesné vločky udělá.Nejlepší výsledek je ale bramborová maska ​​s citronovou šťávou.

Maska s mandlemi

Je snadné zbavit se věkových skvrn na obličeji maskou z mandlí, která působí jako bělidlo, které se připravuje a aplikuje doma.Pro jeden postup stačí 50 gramů mandlí.Pro snazší aplikaci masky na pokožku se doporučuje před zákrokem nalít ořechy vroucí vodou po dobu 1-2 minut.

Ovesné masky

Ovesné vločky jsou skvělou alternativou drahých bělicích masek.Ovesné vločky můžete vařit ve vodě nebo v mléce.Ovesné vločky v mléce jsou vhodnější pro lidi se suchou pokožkou.Pouze 25 minut a pokožka je mnohem bělejší.

Silný zelený čaj

V obchodech se prodává obrovské množství různých krémů se zeleným čajem.Za účelem vybělení skvrn však není nutné koupit krém.Můžete si doma připravit čaj a na noc si připravit krémy.Výsledek bude viditelný po měsíci pravidelného používání.

Ananasová maska ​​

Ananas je užitečný nejen při trávení, ale také velmi dobře vybarví pigmentaci.Je žádoucí vyrobit masku s čerstvým ananasem, který musí být rozdrcen na bramborovou kaši.

Ve srovnání s jinými typy masek je doba výkonu mnohem kratší - pouze 4-8 minut. Protože ananas je uveden jako nebezpečný pro alergikyu produktů se doporučuje vytvořit zkušební masku na malém místě kůže.Takovou masku můžete vyrobit pouze jednou týdně.

Okurkový alkohol - krém

Okurky dokonale tónují a vybělují pokožku. Lotion na alkohol a okurku je vhodný pro mastnou pleť.K jeho přípravě budete potřebovat okurky a alkohol.

Musíte věnovat pozornost tomu, že musíte vařit v poměru jedné okurky na 100 gramů alkoholu.Můžete ji používat dvakrát denně.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli
Lékárenské výrobky

Pokud si nepřejete připravovat masky a pleťové vody doma, pomohou vám jednoduché levné lékárenské výrobky odstranit skvrny.

Badyaga

Badyaga je poměrně dobře známý prášek, na jehož základě se skládají a prodávají různé drahé pigmentační krémy a krémy.Chcete-li vytvořit masku rozpočtu, budete potřebovat peroxid vodíku a tělový prášek.

Poprvé bude pokožka předsušena a horní vrstva kůže se odloupne.K hydrataci pokožky je vhodné používat krémy.Odborníci doporučují výrobu takové masky jednou týdně.

Přírodní kyseliny: boritá, salicylová, azelaová, kojová, glykolová

Kyseliny, které se prodávají v lékárně za nízkou cenu, také pomohou zbavit se věkových skvrn a jejich použitímohou být doma.Patří sem borité,kyseliny salicylové, azelaové, kojové a glykolové.

Kyselina boritá se skládá ze zvláštního horského minerálu, který významně snižuje produkci melaninu.Vynikající výsledek bude po 2 měsících pravidelného příjmu.

Kyselina salicylová nejen dobře suší akné, ale také rozjasňuje věkové skvrny. Na rozdíl od badi nedráždí pokožku.

Hlavní aplikací není osušení pokožky (doporučuje se používat krémy).Kyselina salicylová by měla být otřena vatovým tampónem.Doporučuje se používat salicylové maximálně po dobu půl měsíce.

Vědci chytili kyselinu azelaovou z rýže.Používá se v boji proti věkem během těhotenství.Měli byste si koupit přesně 20% roztok, protože produkt s vyšší koncentrací může ohrozit zdraví.

Další přírodní kyselinou, která rozjasňuje pokožku, je kyselina kojová.Lékaři doporučují zakoupit 4% řešení.Je třeba mít na paměti, že je nebezpečný pro alergiky.

V zimě se doporučuje používat kyselinu glykolovou.Poskytuje zesvětlující účinek a jako drhnutí odstraňuje odumřelou pokožku.

Arbutin

Vědci jsou přesvědčeni, že arbutin nalezený v listech borůvek je skvělý pro rozjasnění skvrn na obličeji.Téměř všechna bělicí činidla obsahují arbutin.Kromě zesvětlení se používá v boji proti černým skvrnám na nose.

Zinek mast

Zinek mast byla populární před 100 lety.Díky oxidu zinečnatému, který je ve složení, zinečnatá mastdokonale zvládne pigmentaci.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je nejúčinnějším antipigmentačním činidlem.

Stejně jako citron se přidává téměř ke všem maskám, které se vyrábějí doma, jejichž účelem bylo zbavit se tváří stárnutí.Z důvodu agresivního působení se doporučuje koupit 3% peroxid.Pomocí bavlněné podložky musíte udělat krémy ráno a večer.

Odstranění pigmentace je tedy poměrně jednoduché a levné.Pokud budete dodržovat všechna doporučení, výsledkem bude po měsíci pravidelného používání masek a dalších lékárenských výrobků.

Video o pigmentaci obličeje

5 způsobů, jak se zbavit věkových skvrn na tváři doma:

Lidové metody.Zbavíme se pigmentace na obličeji domu pomocí masky: