Heparinová mast.Návod k použití, složení, indikace a kontraindikace k použití, analogy

Heparinová mast je určena k vnějšímu léčení nemocí systému podkožních krevních cév, kapilár a kožních tkání.Návod k použití označuje léčebné použití léku k eliminaci zánětu tkáně, resorpci krevních sraženin a obnovení a stimulaci krevního oběhu.

Stejné vlastnosti masti se v kosmetologii účinně používají k úlevě od otoku na obličeji, k eliminaci ztmavnutí pod dolními víčky, malých záhybů a vrásek.

Složení

Heparinová mast (návod k použití dále v tomto článku) zahrnujekomplex složek antikoagulačních, vstřebatelných a analgetických účinků.Skládá se z hlavních a pomocných látek.

Základní:

 • heparin sodný;
 • benzocain (anestetikum);
 • benzyl nikotinát;

Pomocná látka:

 • glycerol;
 • kyselina stearová;
 • měkký parafin;
 • rostlinný olej (broskev);
 • destilovaná voda.
1. Heparin sodný inhibuje fungování systému srážení krve a tvorbu trombinu, blokuje tvorbu a připojení krevních sraženin ke stěnámkrevních cév, má rozhodující účinek na již vytvořené krevní sraženiny.
2. Benzylnikotinát rozšiřuje krevní cévy podkožní tkáně, což usnadňuje penetraci heparinu stěnami žil a kapilár.
3. Benzocain má anestetický účinek na ošetřovanou oblast.

Byly vytvořeny pomocné přísady, které účinně absorbují mast do subkutánních vrstev epidermis.

Prostředky měkké konzistence, bílé se žlutým nádechem a bez štiplavého zápachu.Komplex hlavních složek léčiva zabraňuje hromadění krevních destiček ve sraženinách, zlepšuje krevní oběh a anestetizuje problémové oblasti kůže.

Účinnost

Heparinová masti působí v důsledku přítomnosti složky s vysokou molekulovou hmotností - heparinu, která je uvedena v poznámce k léčivu.

Aplikaceje účinný při léčbě nehlubších podkožních krevních cév pro:

 • odstranění zánětu kožní tkáně v oblasti trombózních cév, poporodní mastitidy a vnějších hemoroidů;
 • resorpce krevních sraženin a obnovení krevního oběhu;
 • odstranění hematomů a otoků po modřinách, intramuskulárních a intravenózních injekcích;
 • léčení zaníceného akné a akné;
 • odstranění potemnění kůže a otoků pod očima, vyhlazení sítě jemných vrásek a vrásek na obličeji.

Velká molekulární hmotnost léčiva podporuje aktivní fungování složek v podkožních vrstvách epidermis, ale velká velikost molekul brání jejich proniknutí do hluboké svalové tkáně.Proto pro léčbu hlubokých cév není použití masti účinné.

Indikace pro použití

Heparinová mast (návod k použití je uveden níže) je předepsán k léčbě:

 • tromboflebitidysafénové žíly a prevence nemocí;
 • křečové žíly;
 • flebitida žil a krevních cév po injekci a intravenózní difúzi;
 • zánět vnějších a poporodní uzly hemoroidů;
 • trofické vředy lýtka a dolní končetiny;
 • slonovinová noha;
 • lymfangitida;
 • subkutánní mastitida;
 • podkožní hematomy vazů, svalů a kloubů po modřinách a zraněních, doprovázené otoky a otlaky.

Je povoleno používat přípravek v kosmetickém lékařství k léčbě:

 • zanícené akné a akné;
 • odstranění tmavých kruhů a otoků pod očima;
 • Zarovnání mřížky jemných vrásek a záhybů poblíž očí a rtů.

Kontraindikace

Produkt nelze použít s:

 1. individuální citlivost na složky masti;
 2. přítomnost otevřených vředů v ošetřených oblastech;
 3. špatné srážení krve;
 4. hemofilie;
 5. menstruační cyklus.

Vedlejší účinky

Léky mohou někdy způsobit malé vyrážky, zarudnutí na kůži nebo pocit svědění.Pro vyloučení alergií se na zápěstí po dobu 15 minut aplikuje malé množství masti.

Použití heparinové masti pro flebitidu a tromboflebitidu

Heparinová masti, jejíž návod k použití je připojen k léčivu, je účinný při léčbě tromboflebitidy a flebitidy.Lék anestetizuje postiženou oblast, eliminuje zánět stěn podkožních cév a sousedních tkání.

Heparin ničí vlákna fibrinu, která tvoří krevní sraženiny, zabraňuje srážení trombinových buněk do sraženin a připojení krevních sraženin ke stěnám krevních cév.Lék změkčuje strukturu trombu, podporuje jeho resorpci a zabraňuje růstu blokád v žilách.

Masť se nanáší opatrným, lehkým pohybem, tenkou vrstvou na nemocnou cévu a přilehlou oblast kůže v množství 1 g na 4–5 metrů čtverečních.cm 3-4 p.za den 5-7 dní.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice: Amarantový olej - vlastnosti a aplikace v kosmetologii, recenze, cena fondů.

Pro hemoroidy

K léčbě vnějších hemoroidů a hemoroidů, které se objevují po porodu, se masti nanáší na bavlněnou látku, nanáší se na problémovou oblast a fixuje se obvazem.Je povoleno napouštět vatovým tamponem a vložit jej do konečníku.Trvání zákroku je 1–2 týdny.

V případě křečových žil

V případě křečových žil se účinek léku rozšíří na zanícené oblasti kolem dilatačních cév a na umístění krevních sraženin.Nástroj zmírňuje zánět a rozpouští blokády, ale mast nemoci nemůže sám vyléčit.

Při aplikaci léčiva na zanícenou plochu se používá 4 cm extrudované masti pro 4 až 5 metrů čtverečních.vidět oblast kůže.Procedura se provádí bez masáže postižené oblasti světelnými pohyby, aby nedošlo ke zlomení krevní sraženiny 2-3 p.za den po dobu 5-10 dnů.

Z modřin

Aby se vyřešily modřiny a modřiny, mast se na místě poranění natrhne až následující den, aby nedošlo k vyvolání krevního toku do poškozené oblasti a vzniku hematomu.Modřina je potřena tenkou vrstvou masti 2-3 r.denně až do úplného vstřebání.

Z kuželů po injekcích

Heparinová masti podporuje rychlou absorpci těsnění podkožní tkáně, která je důsledkem dlouhého průběhu intramuskulárních injekcí nebo jejich nesprávného zavedení.Masť anestetizovaná zhutněnáčásti epidermis, eliminuje cévní zánět a obnovuje krevní oběh v poškozených tkáních.

Heparinová mast rozpouští kužely po injekcích

Lék se šíří masážními pohyby po oblasti kužele až do 3 r.za den 4-8 dní.

V případě modřin

Po modřinách jsou výsledné modřiny a nádory potřísněny látkou po 10-12 hodinách , pokud nedochází k poškození horní vrstvy kůže.Při potírání léku v oblasti modřiny je nutné vyloučit kompozici z vstupu do rány.Masť se nanáší 2-3 r.za den po dobu 3-10 dní.

V gynekologii

V gynekologii byl předepsán lék na genitální herpes a endometriózu, vyjma léčebných postupů během menstruačního období.K tomu je nutné impregnovat tampón kompozicí a vložit jej do vagíny.Opakuje postup 2 r.denně po dobu 5-7 dnů.

Použití heparinové masti v kosmetologii

Během kosmetických procedur se používá schopnost heparinové masti obnovit krevní oběh a metabolismus epidermálních strukturálních tkání, odstranit zánět a otok kůže.

Produkt se používá pro:

 • vyhlazování jemných vrásek;
 • eliminující otoky a tmavé skvrny kolem očí;
 • ošetření akné, akné a růžovky.

Složky léčiva se rychle vstřebávají do kůže, normalizují rovnováhu vody a vitamínů ve tkáních, změkčují stěny krevních cév a obnovují mikrocirkulaci krve.

Proti vráskám

​​

Zrychlení přísunu krve do epidermy aktivuje regeneraci a buněčné dělení elastinových a kolagenových vláken.Niacin přispívá k rychlé absorpci heparinu stěnami krevních cév a dalších složek masti, tkáňové buňky přijímají zvýšený objem kyslíku, živin a olejů, které zajišťují regeneraci epidermální vrstvy.

Maska tvoří strukturu s vysokou molekulovou hmotností a vytvoří film na kůži obličeje, který musí být před nanesením nové části produktu omyt, aby se zabránilo ucpávání pórů.

Lék je rozmazaný na oblasti vrásek 2 r.v den 1-2 týdny, s výjimkou přípravku na otevřených ranách a sliznicích.

Pro akné

Heparinovou mast lze použít k léčbě akné a zanícené akné.Lék eliminuje zanícené ohnisky a zabraňuje novým vyrážkám, urychluje vstřebávání kožních uzávěrů a obnovuje strukturu tkání.

Droga se aplikuje na zanícené oblasti do 3 p.denně pro umytou a dezinfikovanou pokožku od 7 do 10 dnů.

Z vaků pod očima

Schopnost heparinu ředit krev a zpomalit působení hyaluronidázy (prvek lymfatického systému, který váže a udržuje tekutinu v tkáních) se používá k odstranění otoku dolních víček.Zlepšení krevního oběhu a metabolismu přispívá k resorpci přebytečné intersticiální tekutiny.

Masť je rozmazávána v oblasti edému 1 s.den v tenké vrstvě pro 1-2týdny.

z rosacea

Cuperóza způsobená oběhovým poškozením kapiláry

krevních cév, lze eliminovat heparinovou mastí v krátké době.Za tímto účelem se masti aplikují na lokalizační místa znatelných skvrn růžovcových cév, aniž by je vtíraly do kůže pro nezávislou a postupnou absorpci do tkáně epidermis.

Účinek obnovení krevního oběhu v síti cév a kapilár je patrný po 5 dnech.

Naneste masť 3 str.za den, 1,5 až 2 týdny, nebo dokud skvrny nezmizí.

Během těhotenství a kojení

Heparinová mast, jejíž návod k použití nestanoví její použití těhotnými ženami a kojícími matkami, je někdy předepsána odborníky pro léčbu tromboflebitidy, hemoroidů aflebitida po injekci na krátkou dobu.

Lék se používá výhradně zvnějšku za předpokladu, že nedochází k poškození povrchu kůže.

Velká molekulová hmotnost heparinu neumožňuje molekulám komponenty proniknout hustými stěnami placenty a mléčných žláz, což by poškodilo plod.V období 2/3 gestačního věku je umožněno vnější mazání míst vzniku strií kůže na břiše, aby se zabránilo hromadění další epidermální tkáně.

Při dlouhodobém používání v posledních týdnech těhotenstvílék může během porodu vyvolat těžké krvácení, takže byste měli zkrátit dobu jeho používání na 3–5 dnů, nebo vyloučit použití léků v tomto okamžiku.

Při exacerbaci těchto nemocí se mast zanítí na zanícenou plochu až do 3 p.denně je doba léčby 10 až 15 dní.

Pro děti

Anotace k medikaci nestanovuje užívání drogy dětmi mladšími 16 let, , ale v případě absence alergií předepisují dětští lékaři léky pro děti od 1let.Pro odstranění účinků poranění se aplikuje 0,5-1 g masti na postiženou oblast 2-3 r.za den ne více než 4-6 dní.

Pro bronchitidu a zápal plic se směs smíchá s gelem Tizol , který se před spaním mezi lopatkami rozetře, aby se usnadnilo oddělení sputa v dýchacích orgánech.

Předávkování a vedlejší účinky

K předávkování dochází, když je porušen režim používání masti.

Příliš časté použití produktu může způsobit:

 • modřiny nebo modřiny;
 • kožní vyrážky;
 • špatné hojení ran a řezů.

Nežádoucí účinky masti:

 • mírné zarudnutí kůže;
 • spalování;
 • svědění.

Takové příznaky zmizí během 20–30 minut, s významnějšími projevy vedlejších účinků je nutné okamžitě zastavit užívání léku.

Interakce

Heparinová mast se nedoporučuje používat s léky, které neutralizujízvýšit nebo inhibovat účinek heparinu:

 1. antihistaminika;
 2. hydrokortison;
 3. tetracyklin;
 4. kyselina salicylová;
 5. pyroxen;
 6. nesteroidní protizánětlivá léčiva;
 7. voltaren;
 8. válčení.

Současné použití lékařských nebo lidových léčivých přípravků s podobným účinkem na hustotu krve může vyvolat vnitřní krvácení nebo alergie.

Podmínky skladování

Přípravek by měl být skladován v neotevřeném originálním balení při teplotě do+15 stupňů, na tmavém místě a mimo dosah dětí, dále.3 roky

Zvláštní pokyny

Vlastnosti použití přípravku:

 • je nutný předběžný test na alergii;
 • nekombinovat použití s ​​drogami podobného účinku;
 • před dalším ošetřením problémové oblasti musí být předchozí vrstva produktu omytá;
 • nepřetržité užívání léku není povoleno déle než 3 týdny;
 • nepoužívají lék v posledních týdnech těhotenství;
 • nevylučují masti vředů a otěrů;
 • během léčby se vyvarují poranění končetin;

  Analogy

  Heparinová mast se nahrazuje podobnými léčivy, které lze vybrat podle složení nebo podle principu ovlivňujícího typ onemocnění.

  Účinnými a oblíbenými analogy heparinové masti jsou léčiva:

  • Hepatrombin.
  • Lyoton1000.
  • Venitan.
  • Troxevasin.
  • Lavenum.
  Název Složení Jmenování Cena
  1. Hepatrombin Heparin,

  alantoitida (anestetikum), dexpanthenol (urychluje vstřebávání).

  Tromboflebitida, křečové žíly, flebitida, trombóza, lymfangitida, mastitida.Od 140 rub.
  2. Lyoton 1000 heparin ve zvýšené dávce.Křečové žíly v akutním stadiu, hemoroidy, mastitida, hematomy, tromboflebitida.Z 250 rub.
  3. Venitan Heparin,

  extrakt z kaštanů, beta-escin.

  Modřiny, všechny typy žilních chorob, pooperační jizvy.Ze 160 rublů.

  Tyto farmaceutické přípravky jsou klasifikovány jako antikoagulancia a mají stejné kontraindikace.

  Kde koupit a kolik to stojí?

  Lék byl balen do hliníkových zkumavek o objemu 10 ga 25 g. Zkumavka byla umístěna do kartonové krabice spolu s návodem k použití.Lék si můžete koupit ve všech lékárnách.Cena léku závisí na objemu balení a výrobci, ale v zásadě je cena přijatelná a pohybuje se od 32 rublů.- zkumavka o hmotnosti 10 g a od 50 rublů.- Trubice 25 g.

  Prodej léčiva se provádí bez lékařského předpisu.

  Recenze o Heparinové masti

  Heparinová masti obdržela mnoho pozitivních hodnocení od lékařů, kosmetologů a uživatelů v oblasti léčby a prevence těchto nemocí, rychlých akcí anízké náklady na lék.

  Odborníci však trvají na povinné individuální kontrole na výskyt alergické reakce těla na složky léčiva, dodržování režimu a dávkování masti.Negativní recenze uživatelů se týkají hlavně alergií na lék a problémů s eliminací těchto projevů.

  Heparinovou mast lze označit za „první pomoc“ při různých zraněních v domácnosti a při prudkém zhoršení chronických onemocnění oběhového systému povrchových cév podle pokynů v anotaci k léku.Dostupnost finančních prostředků ve skříňce pro domácí léky může v takových situacích často pomoci.

  Autor:Selyaninova T.V.

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o heparinové masti

  Co pomáhá heparinové masti: