Glykolový peeling - co to je, výhody pro obličej, jak si vyrobit doma, fotografie, recenze

Ne všechny ženy vědí o zákroku, jako je například odlupování glykolu. Co je tato metoda, pro kterou je vhodná, lze nalézt v článku.

Tento typ chemického peelingu se provádí pomocí kyseliny glykolové, která působí na epidermální buňky, nutí je, aby fungovaly v plné síle, zlepšily vzhled kůže a očistily její horní vrstvu.

Stupeň expozice a koncentrace kyseliny

Existují 3 typy loupání glykolu :

 • povrch;
 • uprostřed;
 • hluboko.
Co je to glykolický peeling a jaké důsledky říká lékař lékaři

Každý druh obsahuje určitou koncentraci: 5–10%,15-30%, 35-50% a 70% kyselina glykolová.Čím je roztok silnější, tím hlubší je pronikání kyseliny do vrstev kůže a účinnější ošetření.

Povrchový glykolický peeling 10, 25%

Ženy, které se neodvažují hloubkově čistit kůži, by měly používat povrchový peeling.Tento druh s kyselým roztokem až 25% působí na horní vrstvu kůže, aniž by ovlivnil vnitřní procesy.

Povrchní peeling je indikován u žen s menšími kožními problémy.Pomáhá eliminovat drobné kosmetické nedostatky:

 • osvěžující pleť;
 • vyrovnává terén;
 • stimuluje růst buněk.

Peeling je vhodný pro časté používání, naléhavě pro některé důležité události.Po sezení není bolest.Doporučuje se 6 až 10 ošetření, aby se dosáhlo dobrého výsledku.

Průměrný peeling glykolu je 30, 40, 50%

Koncentrace kyseliny až do 50% v postupu je průměrný peeling.On jemá hlubší účinek na epidermis. Metoda se používá k:

 • odstranění strií;
 • odstranění akné;
 • odstranění vrásek na obličeji.

Střední peeling vykazuje významné výsledky.Kompozice proniká hlouběji do kůže. Nevýhodou je delší zotavení.Po zákroku se může objevit peeling kůže, otok a bolest od 30 do 60 minut.

K zotavení dochází během 7 dnů, ale zarudnutí kůže trvá přibližně 6 týdnů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Hluboce glykolový peeling 60, 70%

Nejagresivnější druh, s koncentrací kyseliny od 60 do 70%.Při této metodě kyselina proniká do hlubších vrstev kůže.Čím silnější je řešení, tím je výsledek efektivnější. Produkce kolagenu je stimulována.Metoda je vhodná pro ženy s drsnou, mastnou pokožkou, hlubokými vráskami.Je schopen poskytnout dobrý účinek:

 • , když je pokožka poškozena sluncem;
 • jizvy;
 • vrásky.

Hluboký peeling má na kůži trvalý účinek proti stárnutí.Ale kvůli riziku komplikací a bolesti je nemožné provést to doma.Tento postup by měl provádět kosmetolog.Léčení probíhá od 2 týdnů do 1–2 měsíců.Výsledky však trvají dlouhou dobu. Častým problémem po sezení jsou hnědé a bílé skvrny.

Výhody a poškození chemického glykolupeeling

Nevěděli jsme o tom, co je to glykol, mnoho zákazníků si myslí, že metoda je určena pro ženy ve vyšším věku, aby se zbavily vrásek.Ale peeling má širokou škálu služeb.Kyselina urychluje metabolické procesy.

Tento postup podporuje hojení kůže.Stává se elastickým, buňky jsou aktualizovány.

Metoda však má nedostatky.Existují bolestivé pocity, dlouhé léčení, možné komplikace.Pokud se postup použije správně, nebudou existovat žádné potíže.

Indikace pro použití peelingu

Oloupání lze použít u žen s jakýmkoli typem pleti. Je vhodný pro dívky se světlou pletí s pihy a tmavými pleti a méně zranitelnou pleť.

Kyselina má různé stupně koncentrace.S mírným účinkem je ovlivněna horní vrstva kůže.Někdy byste měli strávit průměrný peeling, proniknout ještě hlouběji do kůže.

Pro klienty ve věku 35–45 let loupání vylučuje jemné vrásky.Pacienti starší 50 letby si měli zvolit typ peelingu se silnějším účinkem. Metoda vyřeší problémy:

 • jizvy;
 • strie;
 • vrásky;
 • pihy.

Kontraindikace

Existuje kontraindikace:

 • rakovina;
 • alergie;
 • těhotenství, laktace;
 • čerstvé opálení (musíte počkat 2 týdny)

Měli byste si vzpomenout na to, že si klient vezme tento lék po dobu 14 dnů.Potřebao postupu nebo jeho odložení rozhoduje dermatolog.Neexistují žádná věková omezení.

Příprava na loupání kyseliny glykolové

Je třeba se na tento proces připravit za 2 týdny.Měli byste navštívit kosmetologa, který vám řekne o glykolovém peelingu - o čem to je, pro koho je vhodný, vám poradí sada přípravků. Zahrnuje čisticí mléko, denní zvlhčovač a noční krém obsahující ovocné kyseliny .

Opravné prostředky musí být uplatněny po dobu 2 týdnů.Existuje alternativní způsob, jak se na tento proces připravit.Je nutné provést 4-5 relací očištění obličeje kyselinou s nižší koncentrací.

Fáze postupu

Peeling pomocí glykolu je jednoduchý účinný postup, jaké je to v relaci, klient se může poučit od specialisty.Kožní testy jsou nutné k vyloučení alergií, pak je pokožka očištěna krémem.

Kůže by měla být očištěna a poté nanesena kyselina glykolová.Léky proti bolesti nejsou nutné, i když klienti pociťují mírný pocit pálení. Při nanášení několika vrstev pacient zažije silnější bolest, ale postup bude mít větší účinek.

Neutralizace kyseliny je důležitým krokem.Povrch kůže musí být otřen ručníkem namočeným ve studené vodě nebo ubrousku.Trvání procesu je 10-20 minut.Po skončení sezení se aplikuje obnovovací krém.

Jak udělat loupání glykolu doma

Oloupaný produkt se nakupuje v lékárně. Pokud se postup provádí doma, měl by být připraven v případě komplikací ukončit nepředvídané situace.2 týdny před procesem je zapotřebí komplexních opatření pomocí přípravné sady: čisticí prostředky na kůži, denní a noční krém.

Po uplynutí doby přípravy se na kůži nanese čisticí prostředek.Po opláchnutí obličeje vodou je nutné nanést peelingový prostředek. Maska netrvá déle než 3-5 minut. Dojde-li k podráždění, otoku, produkt se okamžitě omyje.

Zbytky kyseliny odstraňte vlhkým ručníkem nebo hadříkem.Nemůžete se omývat kyselinou na tváři, abyste se tomu nedostali do očí.Po vymytí prostředku jsou zapotřebí regenerační činidla.

Kde koupit glykolický peeling na obličej.Je možné koupit v lékárně

V lékárnách a specializovaných prodejnách si můžete koupit loupání ve formě gelu a aplikovat ho sami na kůži.

Je třeba poznamenat, že kyselina, pokud nebude dodržena, může způsobit vážné poškození kůže.

Jaká je cena glykolického loupání

Náklady na loupání se pohybují od 1,5 do 5 000 rublů za proceduru, kurz bude stát 7500 - 3 000 rublů. Cena zákroku závisí na kvalitě služeb kosmetického salonu a na tom, jaké prostředky se v práci používají.

Jak pečovat o vaši pokožku po glykolickém loupání

Kůže potřebuje několik týdnů, nežúplné zotavení po vystavení kyselině.Po sezení by měla být pokožka namazána ochranným krémem, který se používá na další 2-3 dny.Jinak se může pigmentace objevit pod vlivem slunce
.Už nejsou potřeba žádné další činnosti.Týden po zasedání se používají klasické kosmetiky.

Je možné provádět glykolový peeling v létě

Kosmetici nedoporučují sezení na jaře a v létě.Slunce má nepříznivý účinek na obnovené buňky a dráždí pokožku.

Objevuje se pigmentace podzim - zima.Období je pro postup nejlepší.

Je možné během těhotenství provádět peeling chemického glykolu.

​​

Během těhotenství tělo silně reaguje na změny v hormonální rovnováze. Problémy se zhoršují.

 1. Chemické složky, jakmile jsou v krevním oběhu, poškozují embryo.
 2. Peeling zvyšuje pigmentaci působením slunečního záření.
 3. Žena, která neví, jak bude tělo reagovat s postupem, jako je glykolový peeling, jaké budou důsledky, se vystavuje riziku.Kůže těhotné ženy je citlivá na dráždivé látky.
 4. Prostředky mají štiplavý zápach, nepříjemný pro nastávající matku.Během tohoto období je lepší používat méně agresivní metody čištění obličeje a peeling ponechat až do konce laktace.

Co je to loupání mléčného glykolu

Tento typ loupání je nejmenší typ kyselého účinku na kůži.Poskytujekomplexní péče:

 • zlepšuje krevní oběh,
 • urychluje produkci kolagenu;
 • zvlhčuje tkáně;
 • zabraňuje výskytu akné

Procedura nezpůsobuje kožní komplikace, neporušuje kůži.Hlavní složky: kyselina jablečná, mléčné bílkoviny.Produkt nanášejte 1-2krát týdně, po aplikaci na pokožku 2 minuty vmasírujte, opláchněte studenou vodou.

Populární produkty pro glykolovou exfoliaci

Před nákupem prostředků v lékárně nebo v obchodě se musíte s přípravky seznámit.Tyto nástroje vám pomohou pochopit, jak glykol peeling ovlivňuje pokožku, co tyto léky jsou a jak si vybrat ten správný lék.

Glykol peeling Kosmoteros

Kosmoteros

Značkové výrobky se na světovém trhu etablovaly s nejpozitivnějšímistrany jako vydávání vysoce kvalitních, vyhledávaných finančních prostředků.

Kyselina glyfová na loupání /loupání - 70% (pH - 2,3), Kosmoteros dává omlazující účinek na pokožku obličejebez chirurgického zákroku, korekce kosmetických defektů.

Složení se musí používat jednou týdně, kurz je 6-10 procedur.Sekce by se měly konat 1-2krát ročně na podzim a v zimě.

Glykolový peeling Vichy

Brand Vichy. Idealia Peeling - přichází ve formě pleťového mléka, které se aplikuje

Vichy

na vatový tampon a poté na obličej. Při používání produktu se snažíte vyhnout se získánísložení do oblasti očí.

Noční loupání kombinuje exfoliační složky (kyselina glykolová 4% + Hepes 5%), černý čaj a extrakt borůvek v kombinaci s termální vodou Vichy.
Po aplikaci peelingu bude pokožce získáno:

 • zvlhčení;
 • zář;
 • zdravý vzhled.

Výsledek je dosažen pravidelným používáním produktu, k zotavení dochází během spánku.

Glykolový peeling Collistar

Novinkou z Collistaru je koncentrát kyseliny glykolové Glykolová kyselina Perfect Skin

) Peeling - efektivní měkký peeling.Pro dosažení co nejlepšího účinku je třeba absolvovat čtyřtýdenní kurz, který se musí opakovat 1-2krát ročně, s opakováním 1 měsíc mezi opakováním.

Aktivní složkou je kyselina glykolová.Po aplikaci produktu začíná obnova pleti: získává:

 • elasticitu;
 • pigmentace klesá,
 • zmizí vrásky.

Jednou denně je třeba na očištěnou pokožku aplikovat 1-2 kapky přípravku.

Účinek nastává po 1 době aplikace nápravného opatření.

Po 4 týdnech používání se objeví konzistentní výsledek.

Peelingová glykolová belita.Recenze

Belita

Obsah kyseliny v peelingovém gelu Belita je nižší, ale při pravidelném používání tento postup hojí kůži.Nástroj se používá 1krát po dobu 10-14 dní .

Doba expozice se zvyšuje z 2 na 10–15 minut.Výrobek je vhodný pro dívky s menšími vadami kůže.Nízký obsah kyselinsprávné značky akné, černé tečky.

Oloupání se promyje čistou vodou.Nepotřebuje převodník.

Kupující tvrdí, že krém odstraňuje malé loupání, akné, ale kůže se mastně leskne.Neexistuje žádný zánět.

Po zákroku použijte UV krém a obličejové štíty.Neočekávejte však od něj velké zázraky.

Glycolic Peeling Mary Kay.Recenze

Perlové růžové sérum s příjemnou vůní a vhodnou lahví. Roztok obsahuje: