Glukofág.Návod k použití, strava na hubnutí, cena, recenze, analogy

Glukofág je droga používaná při cukrovce.Navzdory návodu k použití se však používá pro jiné účely, včetně nadváhy, vysokého cholesterolu, aterosklerózy, menopauzy u žen.

Složení

Návod k použití uvádí, že účinnou látkou Glucophage je metformina hudrochloride.Složení tohoto léčiva také zahrnuje sloučeninu hořečnaté soli s kyselinou stearovou a komplexotvorné činidlo povidon, které jsou pomocnými složkami.

Uvolňovací forma

Metformin (Glucophage) je léčivo, které má oválné a konvexní pouzdro tobolky.

Vyrábí se v různých dávkách:

 • 0,5 ga 0,85 g jsou mléčné tablety, zaoblené, podlouhlé, potažené skořepinou tobolky;
 • 1 g je léková forma tablety mléčné barvy: kulaté podlouhlé tablety se zlomenou čarou uprostřed.Charakteristickým rysem tohoto typu léku je nápis 1000 na obou stranách tablety.

Indikace

Glukofág (návod k použití odkazuje na tento lék na antidiabetika - biguanidy) pomáhá normalizovat množství glukózy v lidské krvi.

Hlavním účelem tohoto léčiva je léčba cukrovky.

Glukofág se však také bere s:

 • s vysokým cholesterolem;
 • zvýšené hladiny lipoproteinů;
 • vysoké triglyceridy;
 • obezita a nadváha;
 • menopauza u žen;
 • sekundární ateroskleróza.

Glukofágové studie prokázaly, že tento léčivý přípravek lze použít v různých oblastech medicíny.

Kontraindikace

Glukofág (návod k použití je součástí balení) má omezení týkající se jeho použití.

Hlavní kontraindikace jsou:

 • zvláštní citlivost na složky metforminu;
 • zhoršil metabolismus uhlohydrátů v důsledku nedostatku inzulínu;
 • kóma - s ostrým nedostatkemkrevní inzulín;
 • plicní hypertenze;
 • porucha jater;
 • jaterní encefalopatie;
 • narušení metabolismu ledvin ve vodě a solí v kterémkoli stadiu;
 • silné napětí;
 • snížená imunita;
 • období po operacích;
 • těhotenství a období kojení;
 • alkoholismus;
 • MRI s kontrastem (aplikace glukofágu je zrušena několik dní před a po);
 • nahromadění kyseliny mléčné v těle (zaznamenané alespoň jednou).

Tyto kontraindikace jsou absolutní.Další kontraindikací je hypoglykemická terapeutická výživa, která snižuje hladinu cukru v krvi.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Použití během těhotenství a kojení

Těhotenství:vzhledem k tomu, že spolehlivé údaje v moderním lékařství o používání glukofágu během těhotenství nejsou dostatečné, Období těhotenství je absolutní kontraindikace.

Klinické zkoušky, které byly provedeny v laboratořích, jsou ve svých závěrech nejednoznačné.Není prokázáno, že malformace, které se vyskytují u plodu, jsou výsledkem užívání metforminu nebo mají jiné příčiny.

Kojení:Metformin nebo Glucofage stěží pronikají do mateřského mléka.Neexistují však žádné přesné údaje z výzkumu, není známo, která část léčivého přípravku bude přijatadítě z tohoto důvodu pokyny pro tento léčivý přípravek uvádějí absolutní zákaz užívání drog během doby krmení, což se může stát ochranou života dítěte a matky.

Návod k použití

Glukofág (návod k použití popisuje všechny nuance užívání drogy) je předepsán pro různé kategorie lidí.Jsou to dospělí, děti starší deseti let, lidé v pokročilém věku.U různých chronických onemocnění se také mění dávkování léčiva a jeho dávkovací režim.

Dospělí

Při použití pouze jednoho typu léčivého přípravku je ráno a večer po 12 předepsáno více než 0,5 g nebo 0,85 g léku.hodin.

Pokud neexistují žádné vedlejší účinky, pak se po dvou týdnech dávka léčiva upraví v souladu s výsledky.Množství léčiva můžete snížit, pokud glukózový test vykazuje významné snížení jeho hladiny, nebo se může zvýšit, když dávka Glucofage nestačí, aby se vypořádala s patologicky zvýšenou hladinou glukózy.

Dávka léčiva se obvykle zvyšuje postupně, jinak lze vyvolat hypoglykémii a nežádoucí projevy ze žaludku a střev. Maximální dávka doporučená lékaři je 3 g po dobu 24 hodin , rovnoměrně rozdělená podle počtu jídel.Například, pokud se užívá 5 jídel denně - Glucophage se užívá 5krát denně s jídlem.

Použití glukofágu a inzulínu

K lepšímupro kontrolu množství glukózy může být nutné kombinovat glukofág s inzulínem. Počáteční dávka metforminu je 0,5 g nebo 0,85 g léčiva dvakrát denně po 12 hodinách. Množství inzulínu se vybere na základě výsledků glukózového testu.

Děti

Děti mohou používat Glucofage od 10 let. Počáteční dávka se pohybuje od 0,25 do 0,85 g léčiva jednou denně. Droga se užívá s jídlem.O dva týdny později, na základě výsledků terapie, může být a mělo by být upraveno množství léků.

Dávka Glucofage se zvyšuje a snižuje velmi pomalu, takže nedochází k náhlým nárůstům glukózy ani k negativním projevům z gastrointestinálního traktu.

Maximální dávka pro děti je 2 g drogy denně, které se dělí počtem jídel.

Starší pacienti

Při léčbě této kategorie osob se doporučuje upravit dávkování glukofágu na základě průzkumu funkce ledvin.Kontrola se provádí každé 2-4 měsíce.

Pacienti s patologií ledvin

Glukofág (návod k použití umožňuje užívání léků na problémy s ledvinami) pro patologii ledvin, s přihlédnutím k omezením - hladina kreatininu musí být přijatelnározmezí 0,4-0,6 μmol /L.

Výchozí množství glukofágu pro tyto lidi je 0,5–0,85 g jednou denně s jídlem. Maximální dávka denně je 1 g naden, rozdělený do dvou dávek, po 12 hodinách.Každé 2-4 měsíce je nutné zkontrolovat stav ledvin.V případě potřeby se používání glukofágu zastaví.

Glukofág pro hubnutí

Glukofág se užívá s nadváhou, protože podle návodu k použití pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu, triacylglyceridů a lipoproteinů v těle.Účinné látky v glukofágu přispívají k normalizaci glukózy a snižují produkci hormonálního inzulínu.To pomáhá redukovat podkožní tuk.

Princip operace s glukofágem s nadváhou:

 • se absorpce glukózy snižuje - základní příčina dalších liber;
 • mastné kyseliny, které zásobují tělní buňky energií, se rychle rozkládají;
 • je aktivována aktivita proteinové kinázy (je odpovědná za energii buněk);
 • snížená glukoneogeneze (syntéza glukózy);
 • uhlohydráty jsou dodávány do svalů rychleji;
 • se zvyšuje citlivost na inzulín.

Vědci zjistili, že při konzumaci potravy se zvyšuje množství glukózy v těle, což má za následek zvýšené uvolňování hormonu inzulínu.Pokud množství konzumované potravy není kontrolováno, pak to vede k narušení metabolických procesů v těle a nadměrnému hromadění tělesného tuku.

Léky založené na metforminu se používají ke snižování hmotnosti, ale pro hubnutí je třeba dodržovat dietní zásady.PovinněS cílem omezit příjem cukru a bílé mouky (ve všech typech).

Jak brát Glucophage pro hubnutí

Existuje několik typů terapie glukofágem:

 1. Každýtřikrát denně třikrát před jídlem, každá po 0,5 g.Vzhled vedlejších účinků může znamenat, že je dávka překročena - je třeba dávku snížit na polovinu.Vezměte lék od 20 dnů do 1 měsíce.Poté si udělají přestávku až na 3 měsíce.
 2. Nejoptimálnější množství metforminu je 1,5–2 g denně. Pokud při takovém dávkování léku nedojde k pozitivnímu výsledku a jsou splněny všechny podmínky příjmu, musíte dávku zvýšit na 3 g. Glukofág však nemůžete užívat ve větším množství.Nářadí musí být omyto dostatečným množstvím kapaliny (nesycené).
 3. prodloužené glukofágy. V této formě je droga užívána pouze dvakrát denně.To pomůže snížit touhu jíst ve dne i v noci.Prodloužený glukofág se užívá pouze v dávce 0,5 ga 0,85 g.
 4. Glukofág v dávce 1 glze také vzít na hubnutí.V závislosti na individuálních vlastnostech těla je možné užívat lék jednou denně nebo více.Denní dávka by však neměla být vyšší než 3 g.

Nejdůležitější podmínkou pro pozitivní výsledek používání Glucofage k boji s nadváhou je odmítnutí jednoduchých uhlohydrátů (nebo jejich spotřeba v minimálním množství).

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice: Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50 let. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření

Při používání glukofágu je třeba být opatrný:

​​
 1. Laktátová acidózaje patologický stav, při kterém se v lidském těle hromadí kyselina mléčná, což způsobuje kómatu.Takový proces může Glucophage zahájit, pouze pokud má osoba problémy s ledvinami.Kromě toho může být způsobena nedostatkem kyslíku v těle, orgánech a svalové tkáni.Důvodem tohoto stavu je dlouhá hladovka, intoxikace alkoholem a drogami, která je doprovázena rychlým dýcháním, křečemi v břiše a poklesem tělesné teploty.
 2. Chirurgie. Tento typ léčby nutně vyžaduje zastavení používání metforminu dva dny před a dva dny po operaci.
 3. Práce ledvin. Glukofág je odstraňován z těla ledvinami, proto je povinné monitorování funkce ledvin: jednou ročně během normální funkce ledvin.Každou čtvrtinu - je-li kreatinin pod 40 µmol /L.
 4. Dětský věk. Není vědecky dokázáno, že glukofág při léčbě dětí starších 10 let neovlivňuje fyzický a sexuální vývoj.Proto je nutná kontrola.Při používání metforminu k léčbě dětí je nutné kontrolovat všechny růstové a zrání parametry.
 5. Povinná shoda dietní zásady.
 6. Existuje potřeba testování glukózy , zejména u lidí, kteří užívají Glucophage s inzulínem.
 7. Doprava a mechanismy. Tyto druhy práce nejsou při používání metforminu zakázány.Je však třeba postupovat opatrně, protože každý člověk může mít na léčivo individuální reakci.

Recenze lékařů

Názory lékařů na drogu Glukofág jsou ve většině případů pozitivní.V zásadě se Glucophage etabloval jako prostředek k boji s nadváhou a lékem, který normalizuje hladiny glukózy během svých abnormálních skoků.

Existuje názor lékařů, že Glukofág má pozitivní vliv na mužskou sílu a také zpomaluje stárnutí těla. Existují laboratorní studie potvrzující tento účinek glukofágu na lidské tělo.

Recenze lidí, kteří zhubli na fórech

V pokynech k použití nejsou uvedeny názory pacientů užívajících Glucophage a mezi nimi jsou velmi rozdílná, což potvrzuje pozitivní účinek Glucophage a kritizujeje to pro absolutní marnost a dokonce i opačný efekt.

Například existují důkazy, žeGlukofág pomáhá hubnout po těhotenství.Můžete ztratit 10 kg za 3 měsíce. To může stačit, když se průměrný přírůstek hmotnosti během těhotenství vrátí k normální hmotnosti.

Díky Glucofage můžete zhubnout.

Podle dalšího přezkumu užívání léku nejenže nepřispělo k hubnutí, ale také způsobilo přírůstek hmotnosti, což nám umožňuje mluvit o závislosti účinku léku na individuálních charakteristikách těla.

Interakce s jinými léky

Existují absolutní kontraindikace kombinace glukofága s některými léky, nežádoucí interakce a ty, které vyžadují zvýšenou pozornost.

Zvláštní pokyny pro ně:

 1. Absolutní kontraindikace. Tyto interakce zahrnují MRI se zavedením kontrastního média.V tomto případě je možné zvýšení hladiny kyseliny mléčné, což způsobuje kómu.Pokud je toto vyšetření nezbytné, metformin se zruší dva dny před a nebere se dva dny poté.
 2. Nežádoucí. Alkohol v kombinaci s glukofágem lze přičíst absolutním kontraindikacím, ne-li k jednomu rysu: množství kyseliny mléčné se zvyšuje pouze při těžké intoxikaci a při prázdném žaludku.Nežádoucí jsou také léky na bázi etanolu.

Vyžaduje zvýšenou pozornost:

 • spiranolakton - nedoporučuje se pro použití s ​​metforminem.Tato kombinace může naopak zvýšit hladinu glukózy v krvi;
 • Aminazin ve velkém množství zvyšuje hladinu glukózy v krvi.Povinná úprava dávky;
 • glukokortikoidy (jakéhokoli druhu) způsobují prediabety a zvyšují hladinu cukru v krvi.Povinná kontrola glukózy a úprava dávky metforminu;
 • DiuretikaKombinace furosemidu s glukofágem obvykle vede ke zvýšení hladiny kyseliny mléčné v důsledku patologií s ledvinami;
 • Adrenergní blokační injekce zvyšují hladinu cukru v těle.Kontrola cukru.V případě potřeby kombinujte s inzulínem;
 • blokátory vápníkových kanálů zvyšují absorpci a retenci glukofágu v těle;
 • narkotická analgetika.Kombinace Glucophage s těmito léky zvyšuje účinek posledně uvedeného na tělo.
 • Je možné užívat s alkoholem

  Kombinované použití metforminu a alkoholických nápojů je nepřijatelné. Zaprvé, kvůli možnému vývoji laktátové acidózy a v důsledku toho i kómatu.Za druhé, k práci jater přispívá směs glukofágu a alkoholu.Obzvláště pokud toto tělo již má léze.

  Ethylalkohol v kombinaci s glukofágem může snížit hladinu glukózy v krvi na kriticky nízká čísla.To je plné hypoglykemického kómatu, jehož příznaky nelze odlišit od intoxikace a vést k smrti.

  Nežádoucí účinky

  Glukofág má vedlejší účinky:

  1. Metabolické procesy - může se akumulovat kyselina mléčná.Absorpce kobalaminu (B12) je narušena.
  2. Neurologie - porušení chuťových pohárků.
  3. Gastrointestinální trakt - relaxace stolice, nutkání k zvracení, snížená chuť k jídlu.
  4. Kůže -alergické reakce ve formě vyrážky a podráždění, erytém.
  5. Žlučový systém je porušením biochemických parametrů jater.

  Výše ​​uvedené nežádoucí účinky zmizí okamžitě po ukončení léčby.

  Příznaky předávkování

  Mezi hlavní projevy předávkování patří laktátová acidóza, stav, při kterém hladina kyseliny mléčné prudce stoupá.

  Projevuje se symptomy, jako jsou:

  • silná bolest břicha;
  • nezvratné zvracení;
  • bolest svalů.

  Podmínka vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc v nemocničním zařízení.

  Doba použitelnosti a podmínky skladování

  Doba použitelnosti léčiva je doba, během níž je jeho použití bezpečné pro zdraví.U dávek 0,5 g a 0,85 g je doba použitelnosti až 5 let, při dávce 1 g až 3 roky.Skladovatelnost je správná, pokud je dodržena požadovaná skladovací teplota - od 20 do 25 stupňů Celsia.

  Cena

  Náklady na glukofág závisí na dávce a počtu tablet v balení.Cena léku se pohybuje od 120 rublů.v balení (0,5 g - 30 tablet) až do 750 rublů.v balení (1 g - 60 tablet).

  Analogy léčiva

  Glukofág má generika nebo léčiva s podobným účinkem a hlavní účinnou látkou:

  1. ) Bagomet- zástupce perorálních hypoglykemických léků.Skládá se z glukofágu a derivátu sulfonylmočoviny.Cena závisí na dávkování a pohybuje se od 130 rublů.až 200 tření.
  2. Glyforminje perorální přípravek farmakologické skupiny dimethyl-beguanidů, zvyšuje rychlost vylučování jednoduchých sacharidů z těla a inhibuje vstřebávání uhlohydrátů ve střevě.Cena této drogy je od 110 rublů.až 350 tření.
  3. Sioforje orální forma glukofágu nebo jeho analogu.Lék pomáhá redukovat triglyceridy a lipoproteiny.Na pozadí užívání Sioforu se nadváha účinně ztrácí.Cena tohoto léku se pohybuje od 270 rublů.až 370 rub.
  4. Metforminje orální forma léčiva.V lékárnách jsou uvedeny různé dávky tohoto léku.Jedná se o lék snižující hladinu cukru v krvi.Přispívá k procesu oxidace tuků.Cena tohoto léku se pohybuje od 10 rublů.až 200 rublů, což závisí na dávkování.

  Glukofág kontrolující hladinu glukózy, který reguluje hladinu glukózy v těle, se nebere pouze pro diabetes mellitus, ale také za přítomnosti nadváhy pro hubnutí.Při užívání léku je nutné dodržovat návod k použití a nezvyšovat dávku nad normu.Glukofág má vážné vedlejší účinky, které se vyskytují včetně předávkování.

  Návrh článku:Oksana Grivina

  Video o drogě Glucofage na hubnutí

  Jak užívat Glucofage nebo Siofor prohubnutí a cukrovka: